مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-20

من قبل از pefa شروع كردم به نوشتن ولى تا نوشته ام رو پست كردم، ديدم pefa نوشته و عكس چسبونده و پست هم كرده!!! ببخشيد pefa اگر پست منو بعد پست خودت ميبينى، اينجورى شد كه منم جوابش رو دادم ولى طول كشيد و بعد از جوابت پست شد. قصدى دركار نبود! در ضمن ميبينم كه نصفه شب ساعت ١:١٠ هنوز بيدارى!!!

RE: زندگی و کار در دالاس - Beowulf II - 2013-06-20

من چند تا تا لینک رو در رابطه با هزینه های زندگی تو پلینو-دالاس و کار دولتی (تکساز) پیدا کردم. لطفا دوستان مقیم هم نظر بدن واسه تأیید و یا تکذیبش. امیدوارم به دردتون بخوره.

کار دولتی:
/http://www.texasjobmarket.com

هزینه های زندگی:
http://www.areavibes.com/cost-of-living-calculator/dallas,+tx-vs-plano,+tx
http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=United+States&city=Plano%2C+TX
http://www.payscale.com/cost-of-living-calculator/Texas-Plano/-/High-School-Teacher

موفق باشید. Cool

RE: زندگی و کار در دالاس - mahbube - 2013-06-20

سلام واسه رشتهای مهندسی مث عمران بازار کار خوب هس ایا؟ برای کسی ک زبانش خوب هس و کار با نرم افزاری مربوط ب عمران رو بلد هس

RE: زندگی و کار در دالاس - Beowulf II - 2013-06-20

(2013-06-20 ساعت 19:54)mahbube نوشته:  سلام واسه رشتهای مهندسی مث عمران بازار کار خوب هس ایا؟ برای کسی ک زبانش خوب هس و کار با نرم افزاری مربوط ب عمران رو بلد هس

محبوبه جان،
من هنوز اونجا نرفتم دوستم. ولی با سرچی که کردم و از بازار امریکا خبر دارم، رشته های بیزنس، مدیریت، و کامپیوتر مشاغلی هستند که بازار کار خوبی دارند. که البته همشون نیاز به دانش زبانی خیلی خوب دارند. وقتی شما نتونی ارتباط برقرار کنی، طبیعتا شغل مناسبی هم پیدا نمی کنی.

من خودم چون رشتم زبان هستش و سابقه تدریس هم دارم، می تونم با گذروندن دوره تدریس اونجا، شغل خوبی پیدا کنم. دیدم که به TA (Teacher Assistant)، ماهیانه حدود 4000-5000 دلار حقوق میدن. شما هم اگه میگی زبانت اوکی هستش، بهتره تو زمینه تخصصی خودت سرچ کنی و ببینی آیا شغل مناسبی می تونی پیدا کنی یا نه. (یعنی راجع یه ایدآلت سرچ کنی، چون فعلا باید با شغل های خدماتی مثل فروشندگی، پیتزا دلیوری، و... شروع کنی.)

موفق باشی. Cool

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-21

(2013-06-20 ساعت 19:54)mahbube نوشته:  سلام واسه رشتهای مهندسی مث عمران بازار کار خوب هس ایا؟ برای کسی ک زبانش خوب هس و کار با نرم افزاری مربوط ب عمران رو بلد هس
با درود
دالاس و بخصوص حومه در حال گسترش و بازسازى هستش. احداث و گسترش بزرگراهها رو هم دارن انجام ميدن. از ديد من شركتهاى عمرانى فعاليتهاى زيادى دارن. وقتى كه زبان خوب باشه و كار بلد باشى، حتما در رشته عمران كار پيدا ميكنى. من توى خبرهاى ياهوو ديدم كه دالاس جزو پنج شهر رو به پيش رفت امريكا قرار گرفته. ممكنه كمى طول بكشه ولى مطمئنم كه كار مرتبط با رشته ات وضعش خوبه و كار مرتبط با تجربه و تحصيلت رو پيدا ميكنى. هرچند كه در امريكاى امروزه هيچ ثباتى نيست. مثلا همون رشته تجارت (بيزينس) كه Beowolf II گفت و خيلى خوب بوده، تا حد زيادى هم اشباع و هم كمبود فرصت شغلى براش بوجود اومده. به نظر و ديد من براى رشته عمران هنوز جا هست. فقط روشهاى اجراى عمرانى اينجا با ايران متفاوته. يكى از دوستانم كه عمران خونده بود اومد دالاس و از فروشگاه تهيه لوازم عمرانى و صنعتى معروف (Home Depot) شروع كرد و مدتى كار كرد اونجا تا به لوازم و اسمهاى اينجا آشنا شد. بعد با يك شركت عمرانى شروع كرد و الان بعد از چهارسال واسه خودش شركت زده و حتى يك سالن (ساختمان) در شاپينگ مال هم ساخته. سخته بخوام بنويسم ماجراى كامل رو، ولى اين ايده رو به من و شما ميده كه كار عمرانى مثل همه جاى دنيا هميشه براش كار هست. جهت اطلاع، كامپيوتر و حسابدارى رشته هاى پولساز و داراى فرصت شغلى خيلى خوبى هستن و در دالاس هم وضعشون خوبه.

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2013-06-21

(2013-06-20 ساعت 10:42)ferown نوشته:  من قبل از pefa شروع كردم به نوشتن ولى تا نوشته ام رو پست كردم، ديدم pefa نوشته و عكس چسبونده و پست هم كرده!!! ببخشيد pefa اگر پست منو بعد پست خودت ميبينى، اينجورى شد كه منم جوابش رو دادم ولى طول كشيد و بعد از جوابت پست شد. قصدى دركار نبود! در ضمن ميبينم كه نصفه شب ساعت ١:١٠ هنوز بيدارى!!!

راحت باش برادر
خیلی دوست دارم که مهاجرین تازه با شرایط اینجا آشنا بشن بعد پاشونو بزارن اینجا چون اگه در بیخبری بیان، میخوره تو ذوقشون و تا برگردن به حالت لازم و عادی زندگی روزهای زیادی رو با نارحتی سر میکنن.
اینه که یک شب هم براشون مینویسیم.
کاری برای کسی نکردم و بخاطر مشغله ی کاری حضوری نمیتونم در خدمت دوستان باشم. اینه که مدتیه برگشتم و بیشتر تو تاپیک ها سرک میکشم و اگه چیز به درد بخوری باشه، طرح میکنم.
جاش اینجا نیست ولی به نظر من یه چیزی مثل وسکیپدیا برا مهاجرین بهتره و حجم سوالات و پاسخهای تکراری رو خیلی کم میکنه. یادمه که تو یه انجمن فارسی مربوط به تحصیل خارج از کشور این کارو کرده بودن.

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-06-21

(2013-06-20 ساعت 22:17)Beowulf II نوشته:  

محبوبه جان،
من هنوز اونجا نرفتم دوستم. ولی با سرچی که کردم و از بازار آمریکا خبر دارم، رشته های بیزنس، مدیریت، و کامپیوتر مشاغلی هستند که بازار کار خوبی دارند. که البته همشون نیاز به دانش زبانی خیلی خوب دارند. وقتی شما نتونی ارتباط برقرار کنی، طبیعتا شغل مناسبی هم پیدا نمی کنی.

من خودم چون رشتم زبان هستش و سابقه تدریس هم دارم، می تونم با گذروندن دوره تدریس اونجا، شغل خوبی پیدا کنم. دیدم که به TA (Teacher Assistant)، ماهیانه حدود 4000-5000 دلار حقوق میدن. شما هم اگه میگی زبانت اوکی هستش، بهتره تو زمینه تخصصی خودت سرچ کنی و ببینی آیا شغل مناسبی می تونی پیدا کنی یا نه. (یعنی راجع یه ایدآلت سرچ کنی، چون فعلا باید با شغل های خدماتی مثل فروشندگی، پیتزا دلیوری، و... شروع کنی.)

موفق باشی. Cool

دوست عزیز میشه بگید این 4000 تا رو از کجا اوردید؟

RE: زندگی و کار در دالاس - Beowulf II - 2013-06-21

(2013-06-21 ساعت 04:49)boshra نوشته:  

محبوبه جان،
من هنوز اونجا نرفتم دوستم. ولی با سرچی که کردم و از بازار آمریکا خبر دارم، رشته های بیزنس، مدیریت، و کامپیوتر مشاغلی هستند که بازار کار خوبی دارند. که البته همشون نیاز به دانش زبانی خیلی خوب دارند. وقتی شما نتونی ارتباط برقرار کنی، طبیعتا شغل مناسبی هم پیدا نمی کنی.

موفق باشی. Cool

www.texas.gov

موفق باشید. Wink

(2013-06-21 ساعت 08:36)Beowulf II نوشته:  

محبوبه جان،

موفق باشی. Cool

www.texas.gov

موفق باشید. Wink

محض اطلاع
به این نوشته ها زیاد اعتماد نکتید چون بستگی به دانشگاه. رشته و رنک داره.
بچه های مهندسی که بیشترین فاند رو میگیرن اینجا 1800 تا 2000 تا هست. ضمن اینکه ta به کسی میگند که در حین تحصیل کارهای استاد رو انجام میده و برای بچه های phd و post doc هست. الان هم سر بحران های اقتصادی مفدار شانس گرفتن فاند کم هست.

RE: زندگی و کار در دالاس - Beowulf II - 2013-06-21

(2013-06-21 ساعت 18:16)boshra نوشته:  
(2013-06-21 ساعت 08:36)Beowulf II نوشته:  

محبوبه جان،

موفق باشی. Cool

www.texas.gov

موفق باشید. Wink

محض اطلاع
به این نوشته ها زیاد اعتماد نکتید چون بستگی به دانشگاه. رشته و رنک داره.
بچه های مهندسی که بیشترین فاند رو میگیرن اینجا 1800 تا 2000 تا هست. ضمن اینکه ta به کسی میگند که در حین تحصیل کارهای استاد رو انجام میده و برای بچه های phd و post doc هست. الان هم سر بحران های اقتصادی مفدار شانس گرفتن فاند کم هست.

بشرا جان،
ممنونم از راهنماییت و پی گیریت. ولی من یکی از دوستام داره فاند می گیره از کالینز کالج. و مشکلی هم نداره. من چیزی رو که دیدم گفتم و ارجاع دادم. در واقع به اسم Teacher's Aide معرفی شده تو سایت.
باز دوباره می گردم و اگه منبع موثقی پیدا کردم، پست می کنم.

مرسی از نظرهاتون. Cool

RE: زندگی و کار در دالاس - amir0_0amir - 2013-06-21

(2013-06-20 ساعت 06:12)pefa نوشته:  
(2013-06-18 ساعت 10:03)Beowulf II نوشته:  ممنونم دوستان که در پی جواب به سوالهای من هستید.
ولی من هنوز هم متوچه نشدم. آیا با 5000 دلار دو نفر با حداقل هزینه ها (در حد زندگی دانشجویی، تخم مرغ،...) میتونن 6 ماه دووم بیارن یا خیر؟Tongue

من و دیگران اگر جواب شما رو رک و راست نمی دیم یک علتی داره و اصرار شما برای گرفتن جواب های ساده برای مسائل پیچیده درست نیست.
سلام به دوست عزیز و خسته نباشید و تشکر بسیار از راهنماییهاتون
متاسفانه نمیتونم عکسی که از مخارجتون آپلود کردید ببینم. ممکنه مجدد آپلود کنید. ممنون

بحث همینه که teacher's aid ذش teacher assistant فرق داره!!! اون واسه کالج هست و این واسه grad school!!! بننده در این مملکت دو سال عمر خوشی ام رو گذاشتم و در یکی از دانشگاه های خوبش درس خوندم. اون هم در رشته master of economics پس همین جوری یه حرقی نزدم اما حالا که گفتید teacher's aid فهمیدم که شما دو تا موضوع رو با هم ترکیب کردید. ضمنا کالینز کالج تا نهایتا لیانس داره و رنک بندی جزو دانشگاه حساب نمیشه. این هم هم از این جهت میگم که برای ندریس اپلای کردم و با ییس دانشکده اقتصاد و ریاضی مصاحبه داشتم. بطور کلی رتبه بندی ها، سازمان ها و نوع درس خوندن و درس دادن در اینجا متاسفانه با ایران خیلی فرق داره. مثلا موضوع خنده داری که وجود داره اینه که من لیسانسم ریاضی هست و مسترم اقتصاد. اما اگر بخوام ریاضی درس بدم که حتی براش کتاب نوشتم و مقاله دادم و 10 سال درس دادم باید حتما 18 کردیت یا 6 درس در اخرین مقطع تحصیلیم از ریاضی پاس کرده باشم که من چون مسترم اقتصاد هست نمی تونم.... به هر حال محض اطلاع بود همه اینها . امیدوارم موفق باشید!

تعریف و تفاوت
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090506093221AACG2dA

درامد: حتی به ماهی 2000 تا هم نمیرسه!
http://www1.salary.com/Teacher-Aide-Salary.html

http://www.indeed.com/salary/Assistant-Teacher.html

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-22

(2013-06-20 ساعت 22:17)Beowulf II نوشته:  بشرا جان،
ممنونم از راهنماییت و پی گیریت. ولی من یکی از دوستام داره فاند می گیره از کالینز کالج. و مشکلی هم نداره. من چیزی رو که دیدم گفتم و ارجاع دادم. در واقع به اسم Teacher's Aide معرفی شده تو سایت.
باز دوباره می گردم و اگه منبع موثقی پیدا کردم، پست می كنم.
با درود
دوست عزيز و تازه دامادمون Beowolf II
آنچنان درباره هزينه زندگى، درآمد، شغل تدريس و از بابت همسرت نگرانيت زياد بود و جورى اين سؤالها رو ميپرسيدى كه گويى هيچ آشنايى در امريكا ندارى! اما خوشبختانه انگار كسى هست و از قضا همكارت هم هست؛ خوشحالم كه نبايد زياد نگرانه دل نگرانيهات باشم.

RE: زندگی و کار در دالاس - سو سو - 2013-06-22

سلام دوستان ممنون از راهنمایی هاتون . ما سا ل اول ورود اجازه درس خوندن داریم اما با هزینه بالاتر چون این استیت نیستیم درسته؟ ایا کمک هزینه برای سال اول هم میشه گرفت؟ ایا همون ابتدا بری کالج یا مدرک فنی بگیری با هزینه بالاتر منطقی تره یا 1 سال بعد؟؟؟ ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2013-06-24

(2013-06-21 ساعت 23:49)amir0_0amir نوشته:  
(2013-06-20 ساعت 06:12)pefa نوشته:  
(2013-06-18 ساعت 10:03)Beowulf II نوشته:  ممنونم دوستان که در پی جواب به سوالهای من هستید.
ولی من هنوز هم متوچه نشدم. آیا با 5000 دلار دو نفر با حداقل هزینه ها (در حد زندگی دانشجویی، تخم مرغ،...) میتونن 6 ماه دووم بیارن یا خیر؟Tongue

من و دیگران اگر جواب شما رو رک و راست نمی دیم یک علتی داره و اصرار شما برای گرفتن جواب های ساده برای مسائل پیچیده درست نیست.
سلام به دوست عزیز و خسته نباشید و تشکر بسیار از راهنماییهاتون
متاسفانه نمیتونم عکسی که از مخارجتون آپلود کردید ببینم. ممکنه مجدد آپلود کنید. ممنون
من نمی دونم که کجا آپلود کنم که شما در ایران بااوضاع فیل ترینگ بتونید ببینیدش.
بهتره سایتو با فیل ترشکن باز کنسد تا مشاهده کنیدش.