مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - radman87 - 2013-06-24

دالاس (به انگلیسی: Dallas)‏ شهری در ایالت تگزاس در کشور ایالات متحده آمریکا است.

معمولا وقتی صحبت از شهر دالاس می شود منظور منطقه کلان‌شهر دالاس-فورت وورث است. منطقه شهری دالاس و تعداد زیادی مناطق شهری همجوار، به صورت پیوسته تحت نام کلان‌شهر دالاس-فورت وورث شناخته می شوند و همه اهالی این کلان‌شهر خود را ساکنین دالاس می نامند.

کلان‌شهر دالاس-فورت وورث با بیش از شش میلیون نفر جمعیت، بزرگ‌ترین کلان‌شهر ایالت تگزاس و چهارمین کلان‌شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا است. البته منطقه شهری دالاس، نهمین شهر بزرگ آمریکا از لحاظ جمعیت می‌باشد.
آب و هوا

آب و هوای این شهر بسیار متغیر است. در یک نگاه کلی عمدتاً دو فصل تابستان و زمستان در آن مشاهده می شود و عمر سایر فصول بسیار کوتاه است. هوای دالاس در تابستان گرم است و درجه حرارت به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد. در زمستان نیز برف در دالاس می بارد.

رژیم رطوبتی این کلانشهر به دلیل فاصله نسبتاً نزدیک با خلیج مکزیک، تحت تاثیر آن قرار گرفته و رطوبت نسبی این منطقه زیاد است. میزان و تواتر بارندگی ها زیاد است و معمولاً در هر ماه چند نوبت بارندگی روی می دهد.

تورنادو یا گردباد از ویژگی های منطقه دالاس فورت وورث است. تورنادو عمدتاً در منطقه فورت وورث دیده می شود و در محدوده شهر دالاس به ندرت ایجاد می شود.
مراکز علمی

مرکز پزشکی دانشگاه تکزاس شعبه جنوب‌غربی نیز امروزه از معتبرترین مراکز علوم پزشکی جهان محسوب می‌شود بطوریکه چهار برنده جایزه نوبل پزشکی در این مرکز مشغول به کار می‌باشند.

دو دانشگاه بزرگ دیگر در این شهر دانشگاه متودیست جنوبی و دانشگاه تگزاس در آرلینگتون هستند. دانشگاه شمال تگزاس نیز در دنتون، در شمال دالاس قرار دارد.

کتاب‌خانه عمومی دالاس ۳٬۸۰۰٬۰۰۰ نسخه کتاب دارد. کتابخانه ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش نیز در این شهر در حال تاسیس است.

انجمن قلب آمریکا نیز در دالاس مرکزیت دارد.
ایرانیان اهل دالاس

کلانشهر دالاس-فورت ورث شامل شامل مناطق شهری دالاس، فورت وورث، آرلینگتون، پلینو، گارلند، اروینگ، ریچاردسون، دنتون، مک کینی، فریسکو، مسکیت، گراند پرایری، کرولتون، آلن، آدیسون و چند منطقه شهری دیگر، حاوی جمعیت قابل توجهی ایرانی تبار می‌باشند. انوشه انصاری را از این دسته ساکنین می‌توان نام برد.
اقتصاد

دالاس مرکز شرکت ای‌تی‌اندتی AT&T (بزرگ ترین شرکت مخابراتی آمریکا[۴]) و نیز اکسان موبیل، دکتر پپر، پرودیا سیستمز، تگزاس اینسترومنتز، هواپیمایی ساوث وست، نیمان مارکوس، گروه بک، اربن دیزاین گروپ، اچ کی اس، بل هلیکاپتر، گایکو، بلاکباستر، آمنی هتلز، و جی‌سی‌پنی می‌باشد. ۷-ایلون نیز در این شهر کار خود را آغاز کرد.

فرودگاه بین‌المللی دالاس-فورت ورث از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های ایالات متحده محسوب می‌شود. بانک فدرال رزرو دالاس نیز در اینجا قرار دارد. بانک آو آمریکا پلازا، بلندترین برج این شهر، متعلق به شعبه بانک آو آمریکا در این شهر است.
یکی از خیابانهای در سطح شهر
ورزش

تیم بسکتبال دالاس ماوریکس نیز در چند سال اخیر شهرت فراوانی در لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا کسب نموده.

تیم فوتبال آمریکایی پر آوازه دالاس کاوبویز نیز در این شهر قرار دارد.

در ورزش فوتبال معمولی، تیم اف سی دالاس از این شهر است.
مراکز فرهنگی

میدان شکرگزاری
مرکز سمفونی مورتون میرسون
برج ریونیون
فرهنگسرای ایرانیان تگزاس

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-06-24

(2013-06-24 ساعت 17:43)radman87 نوشته:  دالاس (به انگلیسی: Dallas)‏ شهری در ایالت تگزاس در کشور ایالات متحده آمریکا است.

معمولا وقتی صحبت از شهر دالاس می شود منظور منطقه کلان‌شهر دالاس-فورت وورث است. منطقه شهری دالاس و تعداد زیادی مناطق شهری همجوار، به صورت پیوسته تحت نام کلان‌شهر دالاس-فورت وورث شناخته می شوند و همه اهالی این کلان‌شهر خود را ساکنین دالاس می نامند.

کلان‌شهر دالاس-فورت وورث با بیش از شش میلیون نفر جمعیت، بزرگ‌ترین کلان‌شهر ایالت تگزاس و چهارمین کلان‌شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا است. البته منطقه شهری دالاس، نهمین شهر بزرگ آمریکا از لحاظ جمعیت می‌باشد.
آب و هوا

آب و هوای این شهر بسیار متغیر است. در یک نگاه کلی عمدتاً دو فصل تابستان و زمستان در آن مشاهده می شود و عمر سایر فصول بسیار کوتاه است. هوای دالاس در تابستان گرم است و درجه حرارت به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد. در زمستان نیز برف در دالاس می بارد.

رژیم رطوبتی این کلانشهر به دلیل فاصله نسبتاً نزدیک با خلیج مکزیک، تحت تاثیر آن قرار گرفته و رطوبت نسبی این منطقه زیاد است. میزان و تواتر بارندگی ها زیاد است و معمولاً در هر ماه چند نوبت بارندگی روی می دهد.

تورنادو یا گردباد از ویژگی های منطقه دالاس فورت وورث است. تورنادو عمدتاً در منطقه فورت وورث دیده می شود و در محدوده شهر دالاس به ندرت ایجاد می شود.
مراکز علمی

مرکز پزشکی دانشگاه تکزاس شعبه جنوب‌غربی نیز امروزه از معتبرترین مراکز علوم پزشکی جهان محسوب می‌شود بطوریکه چهار برنده جایزه نوبل پزشکی در این مرکز مشغول به کار می‌باشند.

دو دانشگاه بزرگ دیگر در این شهر دانشگاه متودیست جنوبی و دانشگاه تگزاس در آرلینگتون هستند. دانشگاه شمال تگزاس نیز در دنتون، در شمال دالاس قرار دارد.

کتاب‌خانه عمومی دالاس ۳٬۸۰۰٬۰۰۰ نسخه کتاب دارد. کتابخانه ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش نیز در این شهر در حال تاسیس است.

انجمن قلب آمریکا نیز در دالاس مرکزیت دارد.
ایرانیان اهل دالاس

کلانشهر دالاس-فورت ورث شامل شامل مناطق شهری دالاس، فورت وورث، آرلینگتون، پلینو، گارلند، اروینگ، ریچاردسون، دنتون، مک کینی، فریسکو، مسکیت، گراند پرایری، کرولتون، آلن، آدیسون و چند منطقه شهری دیگر، حاوی جمعیت قابل توجهی ایرانی تبار می‌باشند. انوشه انصاری را از این دسته ساکنین می‌توان نام برد.
اقتصاد

دالاس مرکز شرکت ای‌تی‌اندتی AT&T (بزرگ ترین شرکت مخابراتی آمریکا[۴]) و نیز اکسان موبیل، دکتر پپر، پرودیا سیستمز، تگزاس اینسترومنتز، هواپیمایی ساوث وست، نیمان مارکوس، گروه بک، اربن دیزاین گروپ، اچ کی اس، بل هلیکاپتر، گایکو، بلاکباستر، آمنی هتلز، و جی‌سی‌پنی می‌باشد. ۷-ایلون نیز در این شهر کار خود را آغاز کرد.

فرودگاه بین‌المللی دالاس-فورت ورث از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های ایالات متحده محسوب می‌شود. بانک فدرال رزرو دالاس نیز در اینجا قرار دارد. بانک آو آمریکا پلازا، بلندترین برج این شهر، متعلق به شعبه بانک آو آمریکا در این شهر است.
یکی از خیابانهای در سطح شهر
ورزش

تیم بسکتبال دالاس ماوریکس نیز در چند سال اخیر شهرت فراوانی در لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا کسب نموده.

تیم فوتبال آمریکایی پر آوازه دالاس کاوبویز نیز در این شهر قرار دارد.

در ورزش فوتبال معمولی، تیم اف سی دالاس از این شهر است.
مراکز فرهنگی

میدان شکرگزاری
مرکز سمفونی مورتون میرسون
برج ریونیون
فرهنگسرای ایرانیان تگزاس

ممنون اما کمی تصحیح لازمه:
1-دانشگاه های بزرگ دیگر دالاس: UNT-UTD-UT و...
2- ما فصل پاییز و بهار خوبی هم داریم!
3- فدرال رزرو همان بانک مرکزی امریکاسن که دارای 5 شعبه در شهر های مختلف است که یکی از ان ها شهر دالاس هست.

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2013-06-25

مرتفع ترین برج هم مال بانک آف آمریکا نیست. مال کامرشیا بانک است.
مرکز آی.تی.تی هم در دالاس نیست. در آتلانتاست.
بجز انوشه، کلی مهاجرسرایی اینجان. انوشه کی باشه؟
چیزی که باید اشاره میکردی اینه که دالاس یکی از تاپ های رستوران های آمریکاست. یعنی میشه گفت که همه ی رستوران های زنجیره ای معروف آمریکا رو اینجا میشه یافت. آخه ملت تفریح دیگه ای ندارن.
قمار هم در تگزاس و متعابا در دالاس به شدت تحت کنترل مذهبی ها ممنوعه.
اینجا یه خیابون هست به نام Beltline. پیشنهاد میکنم به خاطر تراکم کلیساهاش اسمشو عوض کنیم به چرچ لاین.اسپانیش زبان ها هم اینجا همه چی رو تحت تاثیر فرهنگ خودشون قرار دارن.

RE: زندگی و کار در دالاس - سو سو - 2013-06-25

(2013-06-22 ساعت 16:08)سو سو نوشته:  سلام دوستان ممنون از راهنمایی هاتون . ما سا ل اول ورود اجازه درس خوندن داریم اما با هزینه بالاتر چون این استیت نیستیم درسته؟ ایا کمک هزینه برای سال اول هم میشه گرفت؟ ایا همون ابتدا بری کالج یا مدرک فنی بگیری با هزینه بالاتر منطقی تره یا 1 سال بعد؟؟؟ ممنون
یعنی هیچ کس هیچ نظری نداشت؟؟؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mechanicalengineer - 2013-06-25

(2013-06-20 ساعت 10:09)pefa نوشته:  
(2013-06-20 ساعت 09:43)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-06-14 ساعت 02:45)pefa نوشته:  اگه میخوایید وسیله ی برقی از ایران با خودتون بیارید اینجا، حتما چک کنید که با برق ۱۱۰ ولت کار بکنه. تقریبا همه ی شارژر های باتری، چه گوشی و کامپیوتر و چه ریشتراش و ... با برق ۱۱۰ و ۲۲۰ کار میکنن. در این حالت، چیزی که باید براش تهیه کنید، مبدل برق نیست، یه دوشاخه ی دو سه دلاریه که کاری میکنه که بتونید دستگاهتون رو به پریز های برق اینجا بزنید.

این تبدیله برای اینه که 220 باشه ؟ یعنی اگه ما ریش تراش 110 ولت بخریم نیازی به اون تبدیلم نیست؟؟
بحث سوکت برق انصافا خیلی قدیمی شده.

لیست وار میگم:

برق آمریکا 110 ولت است.
سوکت های اینجا با سوکت های ایران متفاوته.(پریز و دو شاخه)
آوردن وسیله ی برقی از آمریکا به ایران منطقی نیست.
اگر آوردید، وسیله ای رو بیارید که بتونه با برق 110 کار کنه(اکثر دستگاه های وارداتی این قابلیت رو دارن).
پریز های اینجا این شکلی اند و تبدیل دوشاخه های ایرانی به آمریکایی موجوده:[عکس: 165px-Domestic_AC_Type_B_USA.jpg][عکس: 220px-Electrical_outlet_with_label.jpg]
[عکس: 100px-NEMA_5-15_Outlet_120V-15A.jpg]
این تبدیل فقط شکل دو شاخه رو عوض میکنه و کاری به ولتاژ ملتاژ نداره.
[عکس: mu0_35.jpg]
شما اگر ریشتراش 110 ولت خریدید، فقط نیاز به این تبدیل دارید.

اصلا هم وارد بحث تبدیل ولتاژ نمی شم چون منطقی نیست.

دوست عزیر من میخوام از ایران به آمریکا بیارم شما آمریکا به ایرانو گفتید!!
منظورتون همینه یعنی بهتره مثلا ریش تراش از ایران نیاورم و از اونجا بخرم ؟
از نظر قیمتی اونجا تو چه رنجی با این وضع دلار !؟>

RE: زندگی و کار در دالاس - PARY1366 - 2013-06-25

سلام به همشهری های ایندم..
دوستان یه سوال داشتم... کسی از شما اطلاع دارد که لیست داروهای (نه مواد شیمیایی) ممنوعه به ورود در ایالت تگزاس چیه؟
لطف می کنین اطلاع بدین...

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-06-25

(2013-06-25 ساعت 11:53)سو سو نوشته:  
(2013-06-22 ساعت 16:08)سو سو نوشته:  سلام دوستان ممنون از راهنمایی هاتون . ما سا ل اول ورود اجازه درس خوندن داریم اما با هزینه بالاتر چون این استیت نیستیم درسته؟ ایا کمک هزینه برای سال اول هم میشه گرفت؟ ایا همون ابتدا بری کالج یا مدرک فنی بگیری با هزینه بالاتر منطقی تره یا 1 سال بعد؟؟؟ ممنون

والله دیگه نمیدونیم به شما دوستان چجوری باید بگیم که سوالاتون جواب مشخص و ثابتی نئاره!
دقیقا مثل این میمونه که برای بچه ای که هنوز بدنیا نیومده بخوای رشته دانشگاهی یا شغل ایندشو مشخص کنی!
اینکه شما چی کار کنی بستگی به پولت ، هدقت و توانایی هات داره.. اخه ما که نوز شما رو ندیدیم درباره کدام یکی از این موارد می دونیم که بهتون بگیم درس بخونید یا لایسنس بگیرید یا یک سال صبر کنید. دوستان که با ویزای دانشجویی میان 2 سال تمام وقتشون رو میذارن برای این کار.
در هر صورت به خودتون مخلت بدید تا بیایدو از نزدیک خودتون ببینید و تصمیم بگیرید!
موفق باشید.

(2013-06-25 ساعت 15:13)PARY1366 نوشته:  سلام به همشهری های ایندم..
دوستان یه سوال داشتم... کسی از شما اطلاع دارد که لیست داروهای (نه مواد شیمیایی) ممنوعه به ورود در ایالت تگزاس چیه؟
لطف می کنین اطلاع بدین...

دوست عزیز داروی ممنوعه دالاس و نییورک نداره. داروهایی که دارای کدیین یا مورفین و این چیزا باشه نمیتونین بیارین. اما خیلی از ماها استامینفون و سرما خوردگی و انتی بیوتیک رو در چند لای کیسه رنگی بیچیدیم و به صورت پخش در ساک اوردیم.

RE: زندگی و کار در دالاس - سو سو - 2013-06-25

(2013-06-25 ساعت 16:14)boshra نوشته:  
(2013-06-25 ساعت 11:53)سو سو نوشته:  [quote='سو سو' pid='362817' dateline='1371901120']
سلام دوستان ممنون از راهنمایی هاتون . ما سا ل اول ورود اجازه درس خوندن داریم اما با هزینه بالاتر چون این استیت نیستیم درسته؟ ایا کمک هزینه برای سال اول هم میشه گرفت؟ ایا همون ابتدا بری کالج یا مدرک فنی بگیری با هزینه بالاتر منطقی تره یا 1 سال بعد؟؟؟ ممنون

والله دیگه نمیدونیم به شما دوستان چجوری باید بگیم که سوالاتون جواب مشخص و ثابتی نئاره!
دقیقا مثل این میمونه که برای بچه ای که هنوز بدنیا نیومده بخوای رشته دانشگاهی یا شغل ایندشو مشخص کنی
فکرنمی کردم سووالم اینقدر ازاردهنده باشه !!!!! بازم ممنون

(2013-06-25 ساعت 16:54)سو سو نوشته:  
(2013-06-25 ساعت 11:53)سو سو نوشته:  [quote='سو سو' pid='362817' dateline='1371901120']
سلام دوستان ممنون از راهنمایی هاتون . ما سا ل اول ورود اجازه درس خوندن داریم اما با هزینه بالاتر چون این استیت نیستیم درسته؟ ایا کمک هزینه برای سال اول هم میشه گرفت؟ ایا همون ابتدا بری کالج یا مدرک فنی بگیری با هزینه بالاتر منطقی تره یا 1 سال بعد؟؟؟ ممنون

دقیقا مثل این میمونه که برای بچه ای که هنوز بدنیا نیومده بخوای رشته دانشگاهی یا شغل ایندشو مشخص کنی

برای شما شاید دوست عزیز ولی برای مایی که لااقل هفته ای 3-4 بار به نحو های مختلف در ایمیل و پیام خصوصی و سوال و تلفن باید اینها رو توضیح بدیم چرا!!!!

کمانکه در کمتر از ده صفحه قبل دوستان کاملا این مسایل رو توضیح داده بودند.
در هر صورت موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - موژان- امیرحسین - 2013-06-25

سلام
دوستان عزیز من تا ۱۰ روز دیگر می خوام بیام Frisco اگر کسی را می شناسید که می تونه با من همخونه بشه لطفا اطلاع دهید . من واقعاْنگرانم چون کسی را نمی شناسم.

(2013-06-25 ساعت 19:54)موژان- امیرحسین نوشته:  سلام
دوستان عزیز من تا ۱۰ روز دیگر می خوام بیام Frisco اگر کسی را می شناسید که می تونه با من همخونه بشه لطفا اطلاع دهید . من واقعاْنگرانم چون کسی را نمی شناسم.

میشه بگید دلیل انتخابتون برای فریسکو چی بوده؟ چون برای شروع زندگی من اونجا رو مناسب نمیدونم چون محله نو و اعبان نشین بیشتر هست تا زندگی عادی ضمن اینکه از کرگز شهر که میتونید کارهای زیادی اونجا پیدا کنید فاصله داره. من از بچه های جدید ندیدم کسی بیاد این بخش مگر اینکه فامیل داشته باشه...
ضمنا کسی که همخونه میخواد باید لااقل جنسیت و شرایطش رو بگه ../ موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-26

(2013-06-25 ساعت 12:24)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-06-20 ساعت 10:09)pefa نوشته:  
(2013-06-20 ساعت 09:43)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-06-14 ساعت 02:45)pefa نوشته:  اگه میخوایید وسیله ی برقی از ایران با خودتون بیارید اینجا، حتما چک کنید که با برق ۱۱۰ ولت کار بکنه. تقریبا همه ی شارژر های باتری، چه گوشی و کامپیوتر و چه ریشتراش و ... با برق ۱۱۰ و ۲۲۰ کار میکنن. در این حالت، چیزی که باید براش تهیه کنید، مبدل برق نیست، یه دوشاخه ی دو سه دلاریه که کاری میکنه که بتونید دستگاهتون رو به پریز های برق اینجا بزنید.

این تبدیله برای اینه که 220 باشه ؟ یعنی اگه ما ریش تراش 110 ولت بخریم نیازی به اون تبدیلم نیست؟؟
بحث سوکت برق انصافا خیلی قدیمی شده.

لیست وار میگم:

برق آمریکا 110 ولت است.
سوکت های اینجا با سوکت های ایران متفاوته.(پریز و دو شاخه)
آوردن وسیله ی برقی از آمریکا به ایران منطقی نیست.
اگر آوردید، وسیله ای رو بیارید که بتونه با برق 110 کار کنه........

دوست عزیر من میخوام از ایران به آمریکا بیارم شما آمریکا به ایرانو گفتید!!
منظورتون همینه یعنی بهتره مثلا ریش تراش از ایران نیاورم و از اونجا بخرم ؟
از نظر قیمتی اونجا تو چه رنجی با این وضع دلار !؟>
با درود
كاربر گرامى ما رو گرفتى؟
١-با اينكه pefa اسمهاى ايران و امريكا رو جابجا نوشته در جوابش، ولى جوابش درسته و فقط كافيه كمى استنتاج كرد؛ همه منظورش رو از جوابش گرفتن. عكسها و توضيحات كاملا اشتباه جابجا نوشتن اسم دو كشور رو ميپوشونه.
٢- ما از كجا بدونيم كدوم مدل رو ميخواى، كدوم مارك رو ميخواى، و غيره؟ تازه الان با اينترنت ميشه خدا رو هم دانلود كرد، چطور نميشه قيمت مارك و مدل يك ريشتراش دلخواه در امريكا رو تو اينترنت جستجو كرد؟ براى يكى قيمت مهم هست و واسه يكى رنگش و تعداد تار موهاى برس تميز كننده اش هم مهمه!
٣- فرض بر اينكه ما نظر بديم كه ريشتراشت رو نيار، اگر وقتى اومدى و قيمتها هر چقدر هم مناسب بود ولى مارك و مدلشون يا كاركردشون به سليقت جور نشد، خدايى چقدر ما رو ...؟ اونم وسيله ايى كه هر روز ازش استفاده ميكنى؟ پس اصلا هيچكدوم جواب اينو نميتونيم و نميخوايم بديم. يعنى مطرح كردن سؤالش ذاتا مشكل داره.
٤- گيرم هم كه ما بعضى از كارمون رو تعطيل كنيم و بيايم روزانه قيمت دلار رو تو ايران رصد كنيم، با كدوم قيمت برات تبديل كنيم؟ امروز ٣١٠٠ يا ديروز ٣٢٥٠؟ آخه يه چيزى ميندزازى كه اگر جوابش رو هم بديم اصلا قابل اعتماد نيست. تو هم مثل ما ميشى و وقتى رسيدى ديگه كارى به برابرى ارز ندارى. مگر تاجر يا صراف يا وبلاگ نويس باشى.
يه خورده تامل واسه مطرح كردن سؤالها و كمى انصاف تو انتقادهاتون از جوابهاى ما رابطه رو بهتر و ما رو دلگرم تر واسه جواب دادن ميكنه.

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-26

(2013-06-25 ساعت 17:37)boshra نوشته:  
(2013-06-25 ساعت 16:54)سو سو نوشته:  

برای شما شاید دوست عزیز ولی برای مایی که لااقل هفته ای 3-4 بار به نحو های مختلف در ایمیل و پیام خصوصی و سوال و تلفن باید اینها رو توضیح بدیم چرا!!!!

کمانکه در کمتر از ده صفحه قبل دوستان کاملا این مسایل رو توضیح داده بودند.
در هر صورت موفق باشید.
با درود
با سپاس از boshra براى اينكه به حرف همه ما رو مجددا زد و حقيقت سؤالهاى قبول شده ها و اينكه اصلا مهاجرهاى جديد وقت واسه خوندن مطالب قبلى رو نميذارن رو باز عنوان كرد.
براى رفع نگرانى شما و تجديد جواب كردن در اين صفحات فقط جواب رو خلاصه مينويسم
امريكا كشور ازاديه و دلت ميخواد از اول درس بخون ميخواى نخون. شما ازاد و مجازى هر كارى دلت ميخواد بكنى چه برسه به درس خوندن.
خودت جواب رو ميدونى و نميدونم چرا بازم پرسيدى ولى زير يكسال شهريه بيشتر ميدى ( دقيقا چون همون in state نيستى).
به همه كسانى كه مدارك ماليشون و درآمدشون نشون بده نياز به كمك هزينه دارن، حتى در همون سال اول، كمك هزينه تعلق ميگيره و از اون شهريه رو پرداخت ميكنن ولى بيشترش براى شهريه ميره و كمتر تو جيب مبارك باقى ميمونه. درضمن بسته به تعداد واحد انتخاب شده درصدى از كمك هزينه تعلق گرفته شده بهتون داده ميشه. يعنى اگر فرض كنيم مقدار كمك هزينه براى يك ترم حداكثر ٢٢٥٠ دلاره، اگر زير ٩ واحد بردارى ٥٠٪، اگر بين ٩ تا ١١ واحد بردارى ٧٥٪ و اگر بالاى ١٢ واحد بردارى ١٠٠٪ كمك هزينه را ميدن.
علاوه بر اينها براى schoolar ship حتما ثبت نام و استفاده كن. پول مفتيه كه يا بخاطر وضعيت مالى و يا بيشترشون بخاطر نمرات و معدل بالا تعلق ميگيره
ما اصلا نميدونيم چه مقطعى ميخواى بخونى كه بيشتر كمك كنيم ولى از قديم گفتن كار امروز رو به فردا نندار. تجربه من اينه كه اگر درسم رو از همون اول شروع كرده بودم، الان تموم بود و روى كار و درامدم هم اثر داشت. خوندن ، نخوندن، بعدا شروع كردن و اينها يك تصميم شخصيه كه بسته به موقيعت و شرايط داره. مثلا مجبورى فول تايم كار كنى و جونش رو ندارى سر كلاس برى و تكليف حل كنى، يا بچه دارى ، يا هر دليلى ديگه، با برنامه خودت بايد ببينى ميتونى برى درس بخونى يا نه. كلا اگر تو نخ خوندنى، از همون اول شروع كنى ، حتى با تعداد واحد كم، بهتره. ولى باز تصميمش به شرايط خودت و زندگيت بستگى داره ها!

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-06-26

من در این شهر هستم اگر راهنمایی خواستین تماس بگیرین اما کلا متوجه نمیشم که چطور اینجا دنبال همخونه هستین . اگر کار از پیش معین در این شهر دارید(اینجا مرکز شرکتهای ای تی هست تقریبا) و یا بچه مدرسه رو خب بحث دیگه ای هست ولی همینطور رندوم اگر انتخاب میکنید این منطقه اجاره ها زیاد هست و دلیل خیلی خاصی هم ندارد. موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-27

(2013-06-25 ساعت 20:14)boshra نوشته:  

میشه بگید دلیل انتخابتون برای فریسکو چی بوده؟ چون برای شروع زندگی من اونجا رو مناسب نمیدونم چون محله نو و اعبان نشین بیشتر هست تا زندگی عادی ضمن اینکه از کرگز شهر که میتونید کارهای زیادی اونجا پیدا کنید فاصله داره. من از بچه های جدید ندیدم کسی بیاد این بخش مگر اینکه فامیل داشته باشه...
ضمنا کسی که همخونه میخواد باید لااقل جنسیت و شرایطش رو بگه ../ موفق باشید.
با درود
همونجور كه دوستان گفتن، بايد توى درخواستت حداقل جنسيت خودت رو و اينكه آيا مهمه كه با چه جنسيتى همخونه بشى رو مينوشتى.
من يك پسر مجرد ميشناسم كه ليسانس تربيت بدنى داره و حدود يكساله اومده و اونم تا يكماه پيش كه ازش هبر داشتم دنبال همخونه بودش. اگر ميخواى باهاش حرف بزنم و تلفنش رو بهت بدم.
يك دختر خانم مجرد هم هست كه ميگه به همين زوديها ميخواد بياد و ميتونم از اون اجازه بگيرم و با اون هم ارتباطت بدم.
حالا خوبه كه هيچكس اينجا (توى مهاجرسرا) همديگه رو نميشناسيم و اينجورى قايم باشك بازى ميكنيم!!!! ما ايرانيها ......!!!!