مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - سو سو - 2013-06-27

(2013-06-26 ساعت 10:31)ferown نوشته:  
(2013-06-25 ساعت 17:37)boshra نوشته:  
(2013-06-25 ساعت 16:54)سو سو نوشته:  [quote='boshra' pid='364598' dateline='1372160675']
[quote='سو سو' pid='364346' dateline='1372144981']
[quote='سو سو' pid='362817' dateline='1371901120']
سلام دوستان ممنون از راهنمایی هاتون . ما سا ل اول ورود اجازه درس خوندن داریم اما با هزینه بالاتر چون این استیت نیستیم درسته؟ ایا کمک هزینه برای سال اول هم میشه گرفت؟ ایا همون ابتدا بری کالج یا مدرک فنی بگیری با هزینه بالاتر منطقی تره یا 1 سال بعد؟؟؟ ممنون
.
با درود
با سپاس از boshra براى اينكه به حرف همه ما رو مجددا زد و حقيقت سؤالهاى قبول شده ها و اينكه اصلا مهاجرهاى جديد وقت واسه خوندن مطالب قبلى رو نميذارن رو باز عنوان كرد.
براى رفع نگرانى شما و تجديد جواب كردن در اين صفحات فقط جواب رو خلاصه مينويسم
امريكا كشور ازاديه و دلت ميخواد از اول درس بخون ميخواى نخون. شما ازاد و مجازى هر كارى دلت ميخواد بكنى چه برسه به درس خوندن.
خودت جواب رو ميدونى و نميدونم چرا بازم پرسيدى ولى زير يكسال شهريه بيشتر ميدى ( دقيقا چون همون in state نيستى).
به همه كسانى كه مدارك ماليشون و درآمدشون نشون بده نياز به كمك هزينه دارن، حتى در همون سال اول، كمك هزينه تعلق ميگيره و از اون شهريه رو پرداخت ميكنن ولى بيشترش براى شهريه ميره و كمتر تو جيب مبارك باقى ميمونه. درضمن بسته به تعداد واحد انتخاب شده درصدى از كمك هزينه تعلق گرفته شده بهتون داده ميشه. يعنى اگر فرض كنيم مقدار كمك هزينه براى يك ترم حداكثر ٢٢٥٠ دلاره، اگر زير ٩ واحد بردارى ٥٠٪، اگر بين ٩ تا ١١ واحد بردارى ٧٥٪ و اگر بالاى ١٢ واحد بردارى ١٠٠٪ كمك هزينه را ميدن.
علاوه بر اينها براى schoolar ship حتما ثبت نام و استفاده كن. پول مفتيه كه يا بخاطر وضعيت مالى و يا بيشترشون بخاطر نمرات و معدل بالا تعلق ميگيره
ما اصلا نميدونيم چه مقطعى ميخواى بخونى كه بيشتر كمك كنيم ولى از قديم گفتن كار امروز رو به فردا نندار. تجربه من اينه كه اگر درسم رو از همون اول شروع كرده بودم، الان تموم بود و روى كار و درامدم هم اثر داشت. خوندن ، نخوندن، بعدا شروع كردن و اينها يك تصميم شخصيه كه بسته به موقيعت و شرايط داره. مثلا مجبورى فول تايم كار كنى و جونش رو ندارى سر كلاس برى و تكليف حل كنى، يا بچه دارى ، يا هر دليلى ديگه، با برنامه خودت بايد ببينى ميتونى برى درس بخونى يا نه. كلا اگر تو نخ خوندنى، از همون اول شروع كنى ، حتى با تعداد واحد كم، بهتره. ولى باز تصميمش به شرايط خودت و زندگيت بستگى داره ها!

ممنون دوست عزیز که وقت گذاشتین /اول بگم که من از چند ماه پیش این تاپیک رو دنبال میکنم و همه رو خوندم بعضی صفحه هارو 2 بار هم خوندم منظورم از سووال بیشتر قسمت کمک هزینه در سال اول بود که دوستمون خیلی سخت گرفت البته درک میکنم ..... دوست عزیز من پزشکم و تقریبا تکلیفم اونجا معلومه که باید usmle بدم . سووالم واسه همسرم بود که ایران مهندس عمران هست و می خواستم تصمیم صحیحی بگیریم که اونجا اول چه کار کنیم بهتره؟درwyotech که شما فرموده بودید نتونستم گرایش مناسبی که مرتبط باشه پیدا کنم و در نهایت به کالج رسیدم و خواستم از شما راهنمایی بگیرم و از تجربتون استفاده کنم مممنمون از زحماتتون

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-06-27

(2013-06-27 ساعت 13:14)سو سو نوشته:  
(2013-06-25 ساعت 16:54)سو سو نوشته:  [quote='boshra' pid='364598' dateline='1372160675']
سلام دوستان ممنون از راهنمایی هاتون . ما سا ل اول ورود اجازه درس خوندن داریم اما با هزینه بالاتر چون این استیت نیستیم درسته؟ ایا کمک هزینه برای سال اول هم میشه گرفت؟ ایا همون ابتدا بری کالج یا مدرک فنی بگیری با هزینه بالاتر منطقی تره یا 1 سال بعد؟؟؟ ممنون
.
با درود
با سپاس از boshra براى اينكه به حرف همه ما رو مجددا زد و حقيقت سؤالهاى قبول شده ها و اينكه اصلا مهاجرهاى جديد وقت واسه خوندن مطالب قبلى رو نميذارن رو باز عنوان كرد.
امريكا كشور ازاديه و دلت ميخواد از اول درس بخون ميخواى نخون. شما ازاد و مجازى هر كارى دلت ميخواد بكنى چه برسه به درس خوندن.
خودت جواب رو ميدونى و نميدونم چرا بازم پرسيدى ولى زير يكسال شهريه بيشتر ميدى ( دقيقا چون همون in state نيستى).
به همه كسانى كه مدارك ماليشون و درآمدشون نشون بده نياز به كمك هزينه دارن، حتى در همون سال اول، كمك هزينه تعلق ميگيره و از اون شهريه رو پرداخت ميكنن ولى بيشترش براى شهريه ميره و كمتر تو جيب مبارك باقى ميمونه. درضمن بسته به تعداد واحد انتخاب شده درصدى از كمك هزينه تعلق گرفته شده بهتون داده ميشه. يعنى اگر فرض كنيم مقدار كمك هزينه براى يك ترم حداكثر ٢٢٥٠ دلاره، اگر زير ٩ واحد بردارى ٥٠٪، اگر بين ٩ تا ١١ واحد بردارى ٧٥٪ و اگر بالاى ١٢ واحد بردارى ١٠٠٪ كمك هزينه را ميدن.
علاوه بر اينها براى schoolar ship حتما ثبت نام و استفاده كن. پول مفتيه كه يا بخاطر وضعيت مالى و يا بيشترشون بخاطر نمرات و معدل بالا تعلق ميگيره
ما اصلا نميدونيم چه مقطعى ميخواى بخونى كه بيشتر كمك كنيم ولى از قديم گفتن كار امروز رو به فردا نندار. تجربه من اينه كه اگر درسم رو از همون اول شروع كرده بودم، الان تموم بود و روى كار و درامدم هم اثر داشت. خوندن ، نخوندن، بعدا شروع كردن و اينها يك تصميم شخصيه كه بسته به موقيعت و شرايط داره. مثلا مجبورى فول تايم كار كنى و جونش رو ندارى سر كلاس برى و تكليف حل كنى، يا بچه دارى ، يا هر دليلى ديگه، با برنامه خودت بايد ببينى ميتونى برى درس بخونى يا نه. كلا اگر تو نخ خوندنى، از همون اول شروع كنى ، حتى با تعداد واحد كم، بهتره. ولى باز تصميمش به شرايط خودت و زندگيت بستگى داره ها!

ممنون دوست عزیز که وقت گذاشتین /اول بگم که من از چند ماه پیش این تاپیک رو دنبال میکنم و همه رو خوندم بعضی صفحه هارو 2 بار هم خوندم منظورم از سووال بیشتر قسمت کمک هزینه در سال اول بود که دوستمون خیلی سخت گرفت البته درک میکنم ..... دوست عزیز من پزشکم و تقریبا تکلیفم اونجا معلومه که باید usmle بدم . سووالم واسه همسرم بود که ایران مهندس عمران هست و می خواستم تصمیم صحیحی بگیریم که اونجا اول چه کار کنیم بهتره؟درwyotech که شما فرموده بودید نتونستم گرایش مناسبی که مرتبط باشه پیدا کنم و در نهایت به کالج رسیدم و خواستم از شما راهنمایی بگیرم و از تجربتون استفاده کنم مممنمون از زحماتتون

دوست عزیز
بنده سخت نگرفتم
همین الان خودتون خوب مساله رو بیان کردید و خودتون فضاوت کنید که ما حق داشتیم یا نه
شما به صورت قره چکانی ازلاعات میدهید و از ما میخواهید که یک جواب کلی بدهیم. شما که خودتون دکترید چرا؟ اگر کسی بیاید مطب و بهتون بگه من دلم درد میکنه شما آنی بهش یه قرص میدید میگید برو خوب میشی؟ یا بهش ازمایش میدید و دوره درمان میدیدیو مشاوره میدید و...
در هر حال
وقتی میگید می خواید واسه ادامه تحصیل بپرسید در اینجا مهمه که شما قبلا تحصیل کردید؟ می خواید تازه شروع کنید؟ کدام دانشگاه خوندید؟ زبانتون چطور هست؟ پول کافی دارید؟ چه گرایشی خوندید؟ می خواید تغییر گرایش بدید ؟ سزتیفیکیت می خواهید؟ و ... همه اینها با هم فرق داره . مراحل جدا داره و توقیه های جدا. اگر شوهرتون دانشگاه معروفی خونده باشه می تونن با یه امتحان زبان خوب و مخصوص برای رشته خودشون پذیرش بگیرن و اگر بهشون فاند ندادند برای فیاننشیال اید درخواست بدهند.
مطمینا الان خودتون متوجه میشید که قضیه به همین راحتی نیست. حالا باید سوال بعدیتون این باشه که فاند وفایننشیال رو از کجا درخواست بدین؟ چه امتحانی بدید و....
امیدوارم دوستانی که می خواهند ادامه تحصیل بدهند در سایت ا پ ل ا ی ا ب ر ا د عضو بشوند و برای اطلاعات تحصیلی از این سایت هم استفاده کنند.
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - mechanicalengineer - 2013-06-29

(2013-06-27 ساعت 17:43)boshra نوشته:  
(2013-06-27 ساعت 13:14)سو سو نوشته:  
.
با درود

دوست عزیز
بنده سخت نگرفتم
همین الان خودتون خوب مساله رو بیان کردید و خودتون فضاوت کنید که ما حق داشتیم یا نه
شما به صورت قره چکانی ازلاعات میدهید و از ما میخواهید که یک جواب کلی بدهیم. شما که خودتون دکترید چرا؟ اگر کسی بیاید مطب و بهتون بگه من دلم درد میکنه شما آنی بهش یه قرص میدید میگید برو خوب میشی؟ یا بهش ازمایش میدید و دوره درمان میدیدیو مشاوره میدید و...
در هر حال
وقتی میگید می خواید واسه ادامه تحصیل بپرسید در اینجا مهمه که شما قبلا تحصیل کردید؟ می خواید تازه شروع کنید؟ کدام دانشگاه خوندید؟ زبانتون چطور هست؟ پول کافی دارید؟ چه گرایشی خوندید؟ می خواید تغییر گرایش بدید ؟ سزتیفیکیت می خواهید؟ و ... همه اینها با هم فرق داره . مراحل جدا داره و توقیه های جدا. اگر شوهرتون دانشگاه معروفی خونده باشه می تونن با یه امتحان زبان خوب و مخصوص برای رشته خودشون پذیرش بگیرن و اگر بهشون فاند ندادند برای فیاننشیال اید درخواست بدهند.
مطمینا الان خودتون متوجه میشید که قضیه به همین راحتی نیست. حالا باید سوال بعدیتون این باشه که فاند وفایننشیال رو از کجا درخواست بدین؟ چه امتحانی بدید و....
امیدوارم دوستانی که می خواهند ادامه تحصیل بدهند در سایت ا پ ل ا ی ا ب ر ا د عضو بشوند و برای اطلاعات تحصیلی از این سایت هم استفاده کنند.
موفق باشید.

دوست عزیر یکم درباره scholarship واینکه شامل کیا میشه توضیح میدید که در بدو وورد چطور میشه استفاده کرد ؟

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-29

(2013-06-27 ساعت 13:14)سو سو نوشته:  ممنون دوست عزیز که وقت گذاشتین /اول بگم که من از چند ماه پیش این تاپیک رو دنبال میکنم و همه رو خوندم بعضی صفحه هارو 2 بار هم خوندم منظورم از سووال بیشتر قسمت کمک هزینه در سال اول بود که دوستمون خیلی سخت گرفت البته درک میکنم ..... دوست عزیز من پزشکم و تقریبا تکلیفم اونجا معلومه که باید usmle بدم . سووالم واسه همسرم بود که ایران مهندس عمران هست و می خواستم تصمیم صحیحی بگیریم که اونجا اول چه کار کنیم بهتره؟درwyotech که شما فرموده بودید نتونستم گرایش مناسبی که مرتبط باشه پیدا کنم و در نهایت به کالج رسیدم و خواستم از شما راهنمایی بگیرم و از تجربتون استفاده کنم. مممنمون از زحماتتون
با درود
تکلیف خودت هم که پزشکی خیلی مشخص نیست به خدا. نقل قولی از یکی از دوستانم که دکتره مهاجره: "تا بیای بخونی و امتحان سختش رو پاس کنی خودش دستکم یکسال و نیم زمان میخواد. تازه بعدش باید بری و از یک جایی شروع کنی. یا مطب بزنی که میگن برای شروع عاقلانه نیست و یا با یکی دو نفر دکتر سابقه دار شراکت کنی که اونم به صلاح نیست و یا بری در بیمارستانها. همه بیمارستانها هم نمیگیرنت و هر بیمارستانی که بگیرتت هم، اول بهت اعتماد نداره و از کمتر اونی که هستی میخوان شروع کنی".
اما خداییش الان وضعش خیلی خوب شده؛ البته بعد از پنج سال هم مرتب شیفت شب گذاشتنش و دو جا کار کردن و یا آنکال برداشتن در سه جا. ولی بالاخره جا افتاده.
فکر کنم هر جا نگیرتت، بیمارستنان "پارک لند" بگیره. اون بیمارستانیه که تحت نظر دولته و هر کی پول نداره و مریضه میره اونجا یا مجانی یا از دم کم قسط و بیشتر خدمه و کادر امریکایی نیستن. مدتی برای کارم اونجا رفت و امد کردم و با دکترهای قسمت رادیولوژی و پزشکی هسته ایی تا حدی دوست شدم. همشون اهل هند و شرق بودن. دکترهای آمریکایی هم میومدن ولی کار نمیکردن و در حال بررسی پرونده ها و مشاوره و جلسه بودن. همه کارها با اون چند تا پزشک و تکنسین مهاجر بود. زبانشون هم عالی نبود. لهجه که نگووووووووو.
میگن اگر بشه بری بیمارستان تحقیقاتی که خیلی خوبه. مثل (فکر کنم) UT Southwestern , Texas Women University یا یه همچین چیزایی.
همسر یک بنده خدای آشنایی، ایران سرپرستار بود و تا الان که سه ساله اومده نتونسته کار خوب پیدا کنه. یکسال طول کشید تا زبانش رو در حد امتحان آورد و بعد خوند و دوبار امتحان داد.
همسرت ولی راحتتر میتونه کار پیدا کنه. اگر مبحث "کار و زندگی در لس آنجلس" رو دنبال کنی، میبینی که دیده ها و شنیده های بعضی دوستان برای کار مهندسی روی دالاسه بیشتر.
کار راه و ساختمان با ایران فرق داره. روشهاشون، مصالحشون و ابزارهاشون متفاوته. ولی کار به نظر زیاده. چون شهر رو به گسترش و نوسازی و بازسازیه.
من نظر کارشناسی نمیتونم بدم چون رشته ام نیست و فقط از دیده هام کمک میگیرم و استنتاج میکنم.
حیفه که مهندس ایران باشی و بری از کالج شروع کنی. بهتره ضمن تقویت زبان، برای دانشگاههای مختلف درخواست بده و بره کارشناسی ارشد.
تو کالج چیزی که بدرد بخور یک مهندس باشه خیلی پیدا نمیشه. البته به جز دوره های کوتاه مدت برای یادگیری نرم افزار یا کلا آشنایی با متدهای تدریس و آموزش. شایدم به درد آشنایی با اسمهای متدها و ابزارها و اصطلاحات اینجا بخوره.
مثلا دوره زبانی که طرز نگارش مکاتبات حرفه ایی رو یاد میده خیلی مفیده (English 2311) به نام Technical and business writing.
البته این کلاس کوتاه مدت نبود و یک ترم سه ماهه طول داشت. شایدم کوتاه مدتش باشه.
تا اونجا که من میدونم، کالج Richland در دالاس رشته های فنی-مهندسی بیشتری نسبت به بقیه داره و با خیلی از دانشگاهها طرف قرارداد برای ارائه بعضی از دروسشون هست.
همون جور که در جواب دوستمون برای شرکتهای خصوصی آموزشی نوشتم، من استفاده نکردم و کسی از دوستام هم نرفته اونجاها برای مهندسی. مکانیک ماشین و یا کمک دندانساز بودن ولی مهندسی نه.
در کل برای شناخت و مطالعه باید در محل بود و با توجه به شرایط زندگی و مسافت و کار و بچه و غیره سنجید که کدوم راه بهتره برای زندگی یا تحصیل. با همه کمکهایی که دوستان دارن به تازه واردها میدن ( که زمان ما شاید 5% هم نبود) شما بازم خداقل یکسال درحال تجربه و خطا و آموزش و کسب اطلاعات و بکارگیری اونها هستین.
خوبه که از اول با اطلاعات بیاین ولی خیلی هم نمیشه فقط با اطلاعات من و ما زندگی که یک چیز تجربی و شخصیه رو برنامه ریزی کرد.
...
بدرود

RE: زندگی و کار در دالاس - سو سو - 2013-06-29

ferown عزیز با وقتی که میذاری ادمو شرمنده میکنی ممنون از لطفت . واسه پزشک ها می دونم که پروسه طولاتی و سختی هست اما ارزششو داره اخه اگر قرار باشه ازش بگذرم خیلی واسم سخته بهترین سالهای عمرمو پاش گذاشتم . تاپیک لوس انجلسو خوندم فعلا تصمیم ما رو دالاس هست ایشالا با کمک دوستان گل و دلسوزی متل شما شروع خوبی داشته باشیم . دیشب دیر وقت بازی تموم شد احتمالا همه خواب بودن چون سرو صدایی نشنیدم شاد باشید وسلامت

RE: زندگی و کار در دالاس - fariba_a - 2013-06-29

سلام
دوستان تگزاس نشین
از بین شما کسی هست که تجربه زندگی در شهر سن آنتونیو را داشته باشه؟ ما (پدر و مادر و یک فرزند 19ساله) یکی دو ماه دیگه میریم سن آنتونیو. به واسطه یک دوست که آنجا داریم این شهر را انتخاب کردیم تا اول ورودمون چند روزی پیش ایشون بمونیم. هدفمون بیشتر ادامه تحصیل فرزندمون در آنجاست که الان اینجا دانشجوی رشته ی برقه. این شهر چه جور شهریه؟(میدونم که آب و هواش خیلی شبیه تهرانه). دانشگاه های خوبی داره برای رشته های مهندسی؟ موقعیت شغلی چطور؟ و هزینه های اجاره ی مسکن و غیره؟ امنیت؟ اگر کسی تجربه داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

RE: زندگی و کار در دالاس - reza_top60 - 2013-06-29

دوستان من دوتا سوال داشتم:
1-من یک پسر سه ساله دارم شنیدم که از زمان دریافت گرین کارت تا زمانیکه من سر کار برم به پسر کمک هزینه ماهیانه میدن و بیمه مدیکالش میکنن.درسته؟اگه جواب مثبته راهش چیه؟
2-من هم بواسطه آشنایی که داریم فریسکو میخواستم بیام که در بالاتر در جواب یکی از دوستان گفتید جون گرونه و از کراکز کاری دور هست برای تازه وارد ها مناسب نیست.محله مرکز شهر که نزدیک به مراکز کاری باشه و امنیتش هم مثل فریسکو باشه اسمش چیه و کد پستی منطقش چنده؟
با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-29

(2013-06-29 ساعت 17:18)reza_top60 نوشته:  دوستان من دوتا سوال داشتم:
1-من یک پسر سه ساله دارم شنیدم که از زمان دریافت گرین کارت تا زمانیکه من سر کار برم به پسر کمک هزینه ماهیانه میدن و بیمه مدیکالش میکنن.درسته؟اگه جواب مثبته راهش چیه؟
2-من هم بواسطه آشنایی که داریم فریسکو میخواستم بیام که در بالاتر در جواب یکی از دوستان گفتید جون گرونه و از کراکز کاری دور هست برای تازه وارد ها مناسب نیست.محله مرکز شهر که نزدیک به مراکز کاری باشه و امنیتش هم مثل فریسکو باشه اسمش چیه و کد پستی منطقش چنده؟
با تشکر
با درود
اولين چيزى كه بگم و مهمه؛ هيچوقت براى كمك هزينه TANF كه يك پوليه كه ميدن تا گره مشكلتون باز بشه يا دستتون خالى نمونه يا هر چى رو نگيرين، روى سيتيزن شدن اثر داره. كلا كمكهاى دولت فدرال رو نبايد گرفت. اينهم از دولت فدرال تامين ميشه. مقدارش هم اصلا قابل توجه نيست.
حدود يكسال قبل من براى يك خانواده ايى كه حدود ٧ ماه بود اومده بودن اين فرم رو تكميل كردم. نميدونم كه ميشه از همون اول ورود براش اقدام كرد يا نه. مدارك مستند براى ميزان درامد؛ مقدار مخارج ثابت و بعضى متغيرها مثل برق؛ مقدار بدهى كرديت؛ تعداد ماشين و .... خلاصه خيلى سوال اينجورى ميپرسن.
ميشه همزمان براى Medicare و Food Stamp اقدام كرد.
آنلاين هم ميشه اقدام كرد: yourtexasbenefits.com
براى مراجعه حضورى بايد در زيپ كد منطقه سكونت دفتر خدماتش رو جستجو (گوگل) كنى.
Medicare: پوشش خدمات درمانيه
Food Stamp: كه اسمش عوض شده و يادم نيست ولى تو فرم مشخص و توضيح داده شده، براى كمك هزينه خريد فقط لوازم خوراكى هست. حدود ٢٠٠ دلار ماهانه به يك بچه ميدن. ميشه ازش نقد هم در همون فروشگاه برداشت كرد و مثلا باهاش پوشك خريد يا اصلا بنزين زد.
ولى فكر ميكنم بايد مقدارى از اومدنتون بگذره تا نشون بدين بيكار هستين.
در ضمن توى فرم ميپرسن كه چقدر نقد يا تو بانك دارين و صورت وضعيت بانك رو ميخوان. وقتى كه اولش مياين كلى پول تو بانك دارين!
مگر اينكه حساب رو با مبلغ كم باز كنين و بقيه پولتون رو تو خونه نگه دارين. ولى تا خونه گرفتين، برق و اينترنت و غيره كه اولين قبضش اومد، درخواست اينها رو بدين. ميشه مثل بعضى مكزيكيها كه اصلا پول توى بانك نميذارن تا شامل بيمه هاى كودك و بزرگسال و كمك غذا و غيره بگيرن هم بود. براى پول ميشه صندوق نسوز گرفت و يك گوشه خونه قايمش كرد.
درباره فريسكو؛ منم اونجا يكسال بودم و البته اون وقتها اينقدر گرون نشده بود. شهر خوبيه و بسته به اينكه كجا ميخواى كا كنى داره. كارهاى معمولى كه توش هست. كارهاى كامپيوترى و شركتى هم توش هست. تمركز بيشتر ايرانيهاست. مدرسه هاى خوب داره و بقيه ايى كه خوندى.
همه شهرها جاى خوب و بد دارن. محله Village ٧٥٢٠٦؛ محله Las Colinas ٧٥٠٣٩؛ محله Valley View خوبه ٧٥٢٤٠ و بقيه دوستان هم حتما باز مينويسن برات.
بدرود

RE: زندگی و کار در دالاس - reza_top60 - 2013-06-29

دوست عزیز ممنونم از پاسختون.در مورد کمک هزینه ها ممنونم که راهنمایی کردیت.در مورد بیمه برای پسرم چی؟اون رو هم که رایگانه نگیریم؟در مورد نگه داری پول هم این آشنامون گفت دو تا حساب هر کدوم هزار دلاری برای خودم و خانومم باز کنم و بقیه پول رو از بانک صندوق امانات بگیرم بزارم اونجا.این صندوق امانات شدنی هست؟هزینه اش چه جوریه؟در ضمن گفتید توی فریسکو شرکتهای ای تی هستند و با توجه به اینکه رشته من برق قدرت هست شما میدونید کدم شهر بیشتر شرکتهای برقی داره. ممنونم

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-06-30

(2013-06-29 ساعت 23:23)reza_top60 نوشته:  دوست عزیز ممنونم از پاسختون.در مورد کمک هزینه ها ممنونم که راهنمایی کردیت.در مورد بیمه برای پسرم چی؟اون رو هم که رایگانه نگیریم؟در مورد نگه داری پول هم این آشنامون گفت دو تا حساب هر کدوم هزار دلاری برای خودم و خانومم باز کنم و بقیه پول رو از بانک صندوق امانات بگیرم بزارم اونجا.این صندوق امانات شدنی هست؟هزینه اش چه جوریه؟در ضمن گفتید توی فریسکو شرکتهای ای تی هستند و با توجه به اینکه رشته من برق قدرت هست شما میدونید کدم شهر بیشتر شرکتهای برقی داره. ممنونم
برای بیمه بچه ها لازم نیست چیزی رو پنهان کنین. بیمه چیپ رو اقدام میکنین و بهتون تعلق میگیره و فرق چندانی با مدیکد نداره و تا درامد سالانه حدود 40 هزار هم اگر داشته باشید مهم نیست یا معادل سازی که اونها میکنند با پول نقدی که دارید. برای اولین بار این معادل سازی رو انجام میدن اما سر 1 سال که بخواید تمدید کنید دیگه باید درامدتون رو ارائه بدید یا مدارک مالیات خویش فرمایی . راجع کمک هزینه پولی هم من چیزی تا بحال نشنیدم و بعید میدونم در تکزاس وجود داشته باشه چون تکزاس از بدترین ایالتها به لحاظ تامین اجتماعی و حتی برنامه های بیمه و درمان هست.
برای چندمین بار لینک اقدام بیمه بچه ها :

www.chipmedicaid.org

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-30

(2013-06-29 ساعت 23:23)reza_top60 نوشته:  دوست عزیز ممنونم از پاسختون.در مورد کمک هزینه ها ممنونم که راهنمایی کردیت.در مورد بیمه برای پسرم چی؟اون رو هم که رایگانه نگیریم؟در مورد نگه داری پول هم این آشنامون گفت دو تا حساب هر کدوم هزار دلاری برای خودم و خانومم باز کنم و بقیه پول رو از بانک صندوق امانات بگیرم بزارم اونجا.این صندوق امانات شدنی هست؟هزینه اش چه جوریه؟در ضمن گفتید توی فریسکو شرکتهای ای تی هستند و با توجه به اینکه رشته من برق قدرت هست شما میدونید کدم شهر بیشتر شرکتهای برقی داره. ممنونم
با درود
منهم درباره بيمه رايگان نوشته ام دوست عزيز نه اونى كه مقدارى بابتش پول ميدى. همزمان ميشه بيمه خدمات درمانى رايگان (medicare) رو با كمك هزينه خوراكى (foo dstamp) گرفت. يعنى ميشه هم هردو رو درخواست داد و هم يكيشون رو. هر دوتا هم رايگانه. براى هر دو هم همون پرسشنامه بايد پر بشه. براى هر دو بايد همون شرايط رو داشت.
بيمه خدمات درمانى با نام (medicare) رايگانه و از نوزاد تا هيجده سالگى به فرزندانه والدين كم درامد تعلق ميگيره.
فقط بايد وضعيت مالى رو جورى نشون داد كه مستحق داشتن و استقاده كردن از اين خدمات رايگان ايالتى هست.
من گفتم مطمئن نيستم تا رسيدين بشه درخواستش رو داد چون نه ادرس و نه قبض برق و اب و اجاره و غيره ندارين مه هزينه هاتون رو نشون بده.
من گفتم كه حالا كه ميخواى نشون بدى وضعيتت مثلا خوب نيست -هر چند كه ممكنه باشه- براى اون كمك هزينه خوراك هم درخواست بده تا همزمان به دوتاشون رسيدگى بشه و زمان و انرژيت يكبار مصرف بشه.
من گفتم پول داشتن تو بانك با نشون دادن وضعيت خراب مالى و نياز به كمك همخونى نداره.
من گفتم پولت رو نذار بانك و بذارش توى صندوق نسوز تو خونت. حالا دوست دارى بذار زير فرش يا لاى متكا.
من نميدونم چرا اون دوست گراميتون كه پيشنهاد صندوق بانك رو دادن نفرمودن كه هزينه اش چقدره. ولى منهم كامل دستم نيست. فقط چهار سال قبل رفتم توى شهر پلينو - تقاطع خ لگسى و خ اينديپندنت- از بانك آف آمريكا صندوق يگيرم و ديدم مثل ايران سايز بندى داره و هر سايز قيمت متفاوت كه الان يادم نيست. به اونهايى كه مثل من حساب در بانك داشتن، بهشون صندوقهاى كوچيك مجانى ميدادن. اما متقاضى زياد و صندوق كم. بايد سالها ميموندم تا يكروز بهم نوبت برسه. جلوى من بالاى ٢٠٠ نفر تو نوبت اون صندوق مجانيها بودن كه اندازه كف دست جا داشت. باقى سايزهاش پولى بود و علاوه بر حق اشتراك، ساليانه هم شارژ ميخواستن. ما فكر كرديم كه اگر پولمون تو صندوق بانك باشه و نصفه شب يا تعطيلى بخوايمش چيكار كنيم. اين شد كه كلا بيخيال شديم و ديگه دنبالش نبوديم. شما هم كه مرتب پولت رو احتياج دارى؛ چون فقط ١٠٠٠ دلارش رو مثلا ميذارى تو حساب؛ پس فكر نكنم به صلاح باشه.

درباره اشتغال در شغل برق/قدرت اطلاعاتى ندارم. ولى اطلاعات و تجربه من بهم ميگه كه هرجا كابل برقى هست، شبكه برق هست، كارخونه و نيروگاه هست، برج هست و خلاصه جريان برقى هست؛ حتما مهندس برق هم نياز هست. فقط كافيه كه اون شهر برق داشته باشه.
دالاس برق داره، نيروگاه داره، برج داره، شهربازى داره، كارخونه زياد داره و شركتهاى توزيع و انتقال برق هم داره. اميدوارم كه براى شما در اين رشته و اين شهر و اين شركتها كار باشه.
شركتهاى غول (در هر زمينه) در اينجا واسه خودشون ساختمانهاى بزرگ دارن كه واسه كارهاشون مطمئنا نياز به مهندس برق دارن و اون مهندس برق با هر گرايش قطعا از مسايل اوليه مثل سيم كشى، قطعى يابى، خرابى، محاسبه و راه اندازى ژنراتور اظطرارى و محاسبه و طراحى صفحه فيوز يا سويچ و غيره، سر رشته و اطلاعات داره. دوست من تو ايران كه مهندس برقه اينها رو ميدونست. با دونستن اينها احتمالا بايد كار واسه مهندس برق اينجا هم باشه.

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-06-30

متاسفانه سوالات بی مورد و بدون فکر بچه ها جدید درگیری و دلخوری بین قدیمی ها ایجاد میکنه.... نمیدونم چطور باید جدیدی ها رو متوجه این موضوع کرد....
ن م ی د و ن م...

RE: زندگی و کار در دالاس - Beowulf II - 2013-06-30

(2013-06-30 ساعت 17:10)boshra نوشته:  متاسفانه سوالات بی مورد و بدون فکر بچه ها جدید درگیری و دلخوری بین قدیمی ها ایجاد میکنه.... نمیدونم چطور باید جدیدی ها رو متوجه این موضوع کرد....
ن م ی د و ن م...

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و اعضای قدیمی مهاجرسرا که بی منت و با حوصله جواب ما جدیدیها رو جواب میدین و سعی در رفع ابهاماتمون دارید به ویژه بشرا، کیمیا، فرون، هوشمند عزیز و خیلی کسان دیگه که اسم قشنگشون خاطرم نیست. Rolleyes Smile که نه تنها بهم کمک می کنن، بلکه باعث اضافه شدن معلوماتم هم میشن. من که خودم جز شرمندگی و قدردانی چیزی ندارم که تقدیمتون کنم.
می دونم که بر خلاف پستهای معمول در سالهای گذشته ماها خیلی خستتون کردیم و سوالات تکراری و یا بی مورد هم زیاد پرسیدیم و شما هم با صبر و شکیبایی جوابمون رو دادید، (و اینکه هنوز جواب میدید جای شکرش باقیه.)
اما لطف می کنید اگر به ماها هم کمی حق بدید. چرا که شرایط سخت اقتصادی الآن باعث شده که ما آزادی عملی که شما در گذشته داشتین رو نداشته باشیم. وضع بازار فعلی ارز، امنیت شغلی توی ایران (که تقریبا اصلا وجود نداره)، و از طرفی بازار کار لطمه خورده امریکا باعث میشه که نتونیم مثل شما با این شرایط کنار بیاییم. به ویژه که اکثر منتخب های جدید جوون ها هستن (کاملا از سوالهای پرسیده شده مشخصه). خب منطقی هم هست خیلی ها نتونن زمان زیادی برای مطالعه بذارن و یا سوالات صرفا مربوط به خودشون رو بپرسن تا بتونن مستقیم به جواب مورد نظرشون برسن.
مثلا من خودم در بخش سفرنامه خوندم که دوستان صحبت از گشت و گذار در خلال مصاحبه و سوغات کرده بودند در حالیکه من هرگز همچین مسئله ای رو در ذهنم نداشتم و ندارم. و یا تمکن مالی 20-30 هزار دلاری به ازای هر نفر (که به دلار امروزی میشه 100 میلیون برای هر نفر) من به شخصه همچین توانایی ندارم ولی دارم با تمام انرژی با کلی مشکلات اقتصادی می جنگم تا خودم رو برسونم به دروازه امیدهام. تلاشم رو می کنم و کم نمیذارم، ایشالا هم که نتیجه میده. (فرون عزیز امیدوارم الآن متوجه شده باشی که چرا من اصرار به دادن لیست هرینه رندگی داشتم.) در صورتی که این مسائل تا همین پارسال نبوده و یا اگر هم بوده به این شدت نبوده.Sad
از طرفی هم این حق رو به شما میدم که خسته بشید از این قبیل سوالها و یا گلگی کنید. دوستان جدیدی هم هستند که متأسفانه کم لطفی می کنن و خودسرانه و خودخواهانه رفتار می کنن تو سایت که باعث شرمندگی امثال بنده و سرخوردگی دوستان قدیمی میشه.Sad
در هر صورت خواستم یادآور بشم که شما هم کمی بخاطر سختی شرایط کنونی به ما حق بدید. Rolleyes آی جدیدیا و به ویژه جوونا (خودم رو هم میگم)، اینقدر با اعصاب فدیمیا بازی نکنید و اذیتشون نکنید دیگه. ده ههTongue. بعد اوکی شدن و رفتن اینا همشون به گردن زندگی آیندمون حق دارنا. بذارید با خوشحالی و انرژی تمام به سوالهامون جواب بدن.

ممنون از هر دو جناح. Cool

RE: زندگی و کار در دالاس - Beowulf II - 2013-06-30

بعد کلی روده درازی...
دوستان گل تا جایی که من متوجه شدم اکثرا در AT & T مشغول به کار شدند. و ظاهرا هنوز هم توان جذب نیرو دز این شرکت وجود داره. کسی میتونه راجع به فعالیت AT & T و زمینه جذب نیروهاش اطلاعاتی بده؟

ممنون.

RE: زندگی و کار در دالاس - mechanicalengineer - 2013-07-01

(2013-06-30 ساعت 23:24)Beowulf II نوشته:  
(2013-06-30 ساعت 17:10)boshra نوشته:  متاسفانه سوالات بی مورد و بدون فکر بچه ها جدید درگیری و دلخوری بین قدیمی ها ایجاد میکنه.... نمیدونم چطور باید جدیدی ها رو متوجه این موضوع کرد....
ن م ی د و ن م...

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و اعضای قدیمی مهاجرسرا که بی منت و با حوصله جواب ما جدیدیها رو جواب میدین و سعی در رفع ابهاماتمون دارید به ویژه بشرا، کیمیا، فرون، هوشمند عزیز و خیلی کسان دیگه که اسم قشنگشون خاطرم نیست. Rolleyes Smile که نه تنها بهم کمک می کنن، بلکه باعث اضافه شدن معلوماتم هم میشن. من که خودم جز شرمندگی و قدردانی چیزی ندارم که تقدیمتون کنم.
می دونم که بر خلاف پستهای معمول در سالهای گذشته ماها خیلی خستتون کردیم و سوالات تکراری و یا بی مورد هم زیاد پرسیدیم و شما هم با صبر و شکیبایی جوابمون رو دادید، (و اینکه هنوز جواب میدید جای شکرش باقیه.)
اما لطف می کنید اگر به ماها هم کمی حق بدید. چرا که شرایط سخت اقتصادی الآن باعث شده که ما آزادی عملی که شما در گذشته داشتین رو نداشته باشیم. وضع بازار فعلی ارز، امنیت شغلی توی ایران (که تقریبا اصلا وجود نداره)، و از طرفی بازار کار لطمه خورده آمریکا باعث میشه که نتونیم مثل شما با این شرایط کنار بیاییم. به ویژه که اکثر منتخب های جدید جوون ها هستن (کاملا از سوالهای پرسیده شده مشخصه). خب منطقی هم هست خیلی ها نتونن زمان زیادی برای مطالعه بذارن و یا سوالات صرفا مربوط به خودشون رو بپرسن تا بتونن مستقیم به جواب مورد نظرشون برسن.
مثلا من خودم در بخش سفرنامه خوندم که دوستان صحبت از گشت و گذار در خلال مصاحبه و سوغات کرده بودند در حالیکه من هرگز همچین مسئله ای رو در ذهنم نداشتم و ندارم. و یا تمکن مالی 20-30 هزار دلاری به ازای هر نفر (که به دلار امروزی میشه 100 میلیون برای هر نفر) من به شخصه همچین توانایی ندارم ولی دارم با تمام انرژی با کلی مشکلات اقتصادی می جنگم تا خودم رو برسونم به دروازه امیدهام. تلاشم رو می کنم و کم نمیذارم، ایشالا هم که نتیجه میده. (فرون عزیز امیدوارم الآن متوجه شده باشی که چرا من اصرار به دادن لیست هرینه رندگی داشتم.) در صورتی که این مسائل تا همین پارسال نبوده و یا اگر هم بوده به این شدت نبوده.Sad
از طرفی هم این حق رو به شما میدم که خسته بشید از این قبیل سوالها و یا گلگی کنید. دوستان جدیدی هم هستند که متأسفانه کم لطفی می کنن و خودسرانه و خودخواهانه رفتار می کنن تو سایت که باعث شرمندگی امثال بنده و سرخوردگی دوستان قدیمی میشه.Sad
در هر صورت خواستم یادآور بشم که شما هم کمی بخاطر سختی شرایط کنونی به ما حق بدید. Rolleyes آی جدیدیا و به ویژه جوونا (خودم رو هم میگم)، اینقدر با اعصاب فدیمیا بازی نکنید و اذیتشون نکنید دیگه. ده ههTongue. بعد اوکی شدن و رفتن اینا همشون به گردن زندگی آیندمون حق دارنا. بذارید با خوشحالی و انرژی تمام به سوالهامون جواب بدن.

ممنون از هر دو جناح. Cool

منم از بچه های جدید هستم و خواستم از همه قدیمیا که تجربشونو در اختیار ما قرا ر میدن تشکر کنم و یکمم بما حق بدن که با این شرایط سخت و نوسانات دلار و نا آشنا بودن باعث شده سوالات زیاد بشه ولی بهرحال از همه شما تشکر میکنم