مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - javan134 - 2010-09-17

سلام مهدیس خانوم
شما خیلی خوب و مهربانید و همسرتون هم فوق العاده با مرام و با معرفتند. خدا هر دوی شما رو حفظ کنه و زندگی خوبی همیشه در کنار هم داشته باشید.
مهدیس خانوم، ما هم دعا گوی شما هستیم و هم اراده کردیم و هم از خدا خواستیم که هر چه زود تر همه چی درست بشه و شما خوشحال تر از همیشه باشی و به زودی برگردی.
همیشه شاد و پیروز باشی
(2010-09-15 ساعت 23:27)mahdis نوشته:  دوستان سلام
من برای مدتی کوتاه ایران هستم ، فعلا" نمیتونم جوابگو باشم ولی همسرم هستن و اگه کاری باشه میتونن جوابگو دوستان باشن
همگی التماس دعا
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - kianoush - 2010-09-17

parviz عزیز ممنون از اطلاعات مفیدت، میخواستم بدونم برای اجاره یک هفته ای از این متل ها نیازی به رزرو هست یا اینکه میتونیم مستقیم از فرودگاه به یکیشون مراجعه کنیم و...؟

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2010-09-19

سلام کیانوش عزیز
برای من یکی از دوستانم استودیو 6 را نزدیک خانه اش دیده بود و به ما پیشنهاد داد. قبل از ورود به آمریکا از او خواستیم ببیند جای خالی هست یا نه؟
دوستم تلفن زده بود و گفته بودند نیازی به رزرو قبلی نیست و هر وقت خواستید حضوری مراجعه کنید و از بین سوئیت ها یکی را انتخاب کنید. بنابراین ما از قبل رزرو نکردیم.
ضمنا چون الان مدارس در آمریکا شروع شده و فصل مسافرت نیست، نباید نگران رزرو جا بود.
راستی اگر مایل هستید می توانید روی سایت بروید و برای هر متل یا استودیو در محله ای که مد نظرتان است، تاریخ ورود و تعداد روزهای اقامت و تعداد نفرات را وارد کنید. به طور آن لاین به شما داشتن یا نداشتن اتاق و نرخ آن را اعلام می کند.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-09-25

(2010-09-25 ساعت 05:02)Colonel نوشته:  سلام مجدد به همه دوستان
و ممنون از اقای سهیل

من برای اخر سپتامبر به پاریس میرم و بعد از یکی دو هفته اولین بلیطی که گیر بیارم به دالاس میام
یک سوال خیلی مهم دارم و ممنون میشم جواب بدین
همونطور که سهیل عزیز گفتن بدون کردیت نمیتونم خونه اجاره کنم
اگه قرار باشه دوستم co-signer من باشه چه تعهداتی رو شامل میشه
راستش با اینکه ایشون رو حدود 25 سال هست که میشناسم نمیخوام یه وقت براش حاشیه ی فکری درست شه
گرچه میدونم ایشون حتما قبول میکنن ولی خودم یکم موذب هستم
و اینکه سایتی رو میشناسین برای خطوط هوایی انجا که بخوام بلیط رزرو کنم برای نیویورک؟ البته غیر از خطوط AA
موفق باشین
مشکلی پیش نمیاد فقط کردیت ایشون ضامن پرداختهای شما خواهد بود
البته راه دیگه ای هم داره و اینکه چند ماه اجاره رو پیش میگیرند.
راجع اجاره منزل یا هر قراردادی که امضا میکنید
توصیه من به دوستان اینه که نسخه ای از اون رو روز قبل بگیرید و مطالعه
کنید و ببینید که چی رو دارید امضا میکنید
حقیقتا اینجا به نظر من زیر و بم زیاده. اصلا نباید ساده انگاری کرد.
من خودم توقع داشتم و شنیده بودم که کارها ساختار پیچیده ای نداره
ولی اینطور نیست. خیلیها منتظر سو استفاده هستن.
البته متذکر میشم که این تا زمانی هست که ماها کامل جا بیفتیم و مسایل
برامون عادی بشه.یعنی سختی اش دایم نخواهد بود.

RE: زندگی و کار در دالاس - seanglory - 2010-09-30

man mikhaham be dallas move konam be rahnemii niyaz daram kasi mitavand man a rahnemaii konam seanglory7@gmail.com

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2010-10-05

سلام دوستان
ما یک ماهه که دالاس هستیم. سوشال سکیوریتی نامبر رو گرفتیم ولی از ولکام لتر و گرین کارد خبری نیست. به نظر شما دیر نشده؟
فکر می کنید لازمه به اداره مهاجرت سر بزنم؟
دوستانی که دالاس هستند ممنون میشم اگه بتونید در مورد مکان اداره مهاجرت من رو راهنمایی کنید. روی سایت uscis رفتم ولی نتونستم جای محل اصلی اداره مهاجرت رو پیدا کنم. من در شمال دالاس نزدیک تقاطع 635LBJ , و اتوبان 75 هستم.

RE: زندگی و کار در دالاس - seanglory - 2010-10-05

man nemidonam chijori omadid

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-10-05

(2010-10-05 ساعت 04:26)parviz نوشته:  سلام دوستان
ما یک ماهه که دالاس هستیم. سوشال سکیوریتی نامبر رو گرفتیم ولی از ولکام لتر و گرین کارد خبری نیست. به نظر شما دیر نشده؟
فکر می کنید لازمه به اداره مهاجرت سر بزنم؟
دوستانی که دالاس هستند ممنون میشم اگه بتونید در مورد مکان اداره مهاجرت من رو راهنمایی کنید. روی سایت uscis رفتم ولی نتونستم جای محل اصلی اداره مهاجرت رو پیدا کنم. من در شمال دالاس نزدیک تقاطع 635LBJ , و اتوبان 75 هستم.
نه قربون نگران نباش برا ما 45 روز طول کشید بعد ازاینکه 2 تا نامه مشابه ولکام
در 2 هفته اخری اومد چند روز بعد گرین کارد اومد
بامزه اینکه مدرک به این مهمی رو میندازن تو صندوق پست و میرن ولی
وقتی میخوانیش 100 تا سفارش برای امنیتش کرده.

اینجا به قسمت کوچیک جلو خونه ها که ماشین پارک میکنن "درایو وی " و به اتوبان بزرگ وسط شهر که 30 مایل توش درایو میکنی "پارک وی میگن" !
دالاسه دیگه ! البته محض مزاح گفتم جای خیلی خوبیه ایشالا خودت میبینی.
اداره مهاجرت مرکز شهره اگر لازم شد بری ادرس دقیقو براتون میگیرم.
موفق باشی.

RE: زندگی و کار در دالاس - aadine - 2010-10-09

خوب از دالاسي هاي عزيز كي حاضره آستين بالا بزنه و به يه تازه وارد كه هيچ كي اون جا نداره كمك كنه؟
من بعد از خوندن تمام اين تاپيك به اين نتيجه رسيدم كه براي شرايط من دالاس مناسب تر است. هنوز بليط نگرفتم ولي براي نيمه دوم نوامبر بليط تهيه مي كنم. براي همه كارها به كمك احتياج دارم. از بدو ورود تا اجاره يك سوئيت و كار و . . .

RE: زندگی و کار در دالاس - seravin - 2010-10-09

(2010-10-09 ساعت 15:17)aadine نوشته:  خوب از دالاسي هاي عزيز كي حاضره آستين بالا بزنه و به يه تازه وارد كه هيچ كي اون جا نداره كمك كنه؟
من بعد از خوندن تمام اين تاپيك به اين نتيجه رسيدم كه براي شرايط من دالاس مناسب تر است. هنوز بليط نگرفتم ولي براي نيمه دوم نوامبر بليط تهيه مي كنم. براي همه كارها به كمك احتياج دارم. از بدو ورود تا اجاره يك سوئيت و كار و . . .
شما متاهلی یا مجرد در ضمن میای که بمونی یا میخوای برگردی؟

RE: زندگی و کار در دالاس - aadine - 2010-10-09

(2010-10-09 ساعت 21:16)seravin نوشته:  
(2010-10-09 ساعت 15:17)aadine نوشته:  
شما متاهلی یا مجرد در ضمن میای که بمونی یا میخوای برگردی؟

سراوين عزيز
مجردم. خانم(خيلي خانمWink). ليسانس حسابداري(انتظار ندارم با کار مرتبط شروع کنم) و ميام که بمونم.

RE: زندگی و کار در دالاس - balot - 2010-10-10

هرچند من هم تازه واردم،ولی هر کاری از دست مابر بیاد در خدمتیم

RE: زندگی و کار در دالاس - بنيتا - 2010-10-10

منم دقيقا همين وضعيتو دارم تنهام و كسيو ندارم.

RE: زندگی و کار در دالاس - seravin - 2010-10-10

دوستانی که قصد اومدن به دالاس رو دارن اگر خواستن حوالی پلینو ساکن بشن میتونن رو کمک های ما هم حساب کنن

RE: زندگی و کار در دالاس - babakped - 2010-10-11

(2010-10-10 ساعت 22:06)seravin نوشته:  دوستانی که قصد اومدن به دالاس رو دارن اگر خواستن حوالی پلینو ساکن بشن میتونن رو کمک های ما هم حساب کنن

ما الان پلینو هستیم و از راهنمائی های دوستان ایرانی و مهاجرسرایی مثل آقایان تهرانی پور و سراوین و علیرضا 205 و ... کلی استفاده کردیم برای انتخاب محل سکونت ، بیمه ، دانشگاهها و کلی چیزهای دیگه. واقعا" راهنمایی های این دوستان اینجا کلی نعمته.