مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-07-01

(2013-07-01 ساعت 09:06)mechanicalengineer نوشته:  منم از بچه های جدید هستم و خواستم از همه قدیمیا که تجربشونو در اختیار ما قرا ر میدن تشکر کنم و یکمم بما حق بدن که با این شرایط سخت و نوسانات دلار و نا آشنا بودن باعث شده سوالات زیاد بشه ولی بهرحال از همه شما تشکر میکنم
با درود
حق شماست كه بپرسين و در مورد خودم ميگم كه اگر اينجام و ميخوام باشم، وظيفه منه كه جواب بدم.

اگر ميگيم كه اول مبحثهاى مهاجرسرا رو بخونين؛
اول براى خودتونه كه باعث گرفتن اطلاعات بيشتر، نظرات بيشتر، بحثها و تجربه هاى بيشتر رو داشتن ميشه.
دوم كمتر اضافه كردن به صفحات با سؤالات تكرارىه كه باعث ميشه تازه واردها حوصله خوندن اينهمه رو نداشته باشن.
سوم كمبود وقت و انرژى و خسته شدن ما از تكراره.
بازم دليل دارم ولى حال نوشتنشون نيست..... شرمنده!

در موردى كه اتفاق افتاده سه نفر تو ماجرا بودن. يكى پرسشى كرد -ببخشيد، ولى- بدون مطالعه، بعد جوابش با يك جابجايى كوچك ولى در پاسخى كامل و با ضميمه هاى مناسب از يكى ديگه اومد، بعد يك نكته گيرى درست ولى كمى عجولانه در پاسخ توسط پرسشگر گرفته شد، بعد يكى هم جابجايى رو اصلاح كرد و از پاسخ دهنده هم جانبدارى كرد؛ و ختم ماجرا بود.
فقط متاسفانه يك برداشتهايى از اين همه واسه يكى شد كه يهو اونجورى شد.

متاسفانه كمى صفحه قبلى رنگش تيره شده و با اينكه فكر ميكنم با توضيحم نشون دادم كه مشكل از من نبوده ولى به سهم خودم كه در ماجرا قرار گرفتم متاسفم.

اميدوارم كه اين مورد باعث نشه كه سؤالهاتون رو نپرسين يا در پرسيدنش دو به شك باشين.
بودن در اين سايت يك همكارى اختياريه و بازم ميگم كه در مورد خودم ميگم، اگر دلم ميخواد باشم پس جز احساس يك وظيفه شخصى چيزى نيست. خيلى هم از جواب دادن خسته بشم، نبايد بيام يا به سؤالهاى تكراى جواب ندم.
مبحث كامل و جامعى شده و با كمك همه و با هم بهتر و كاملتر هم ميشه.
از boshra كه هميشه پشت همه ما قديميترها بوده و خيلى هم دلسوزانه زحمت ميكشه و Beowulf II و mechanicalengineer بابت كامنتهاشون ممنونم.

RE: زندگی و کار در دالاس - nina22 - 2013-07-01

دوستانی که در دالاس هستند آیا با خودشون طلا و سکه بردند؟توی فرودگاه ممکنه گیر بدن؟ فروش طلا و سکه اونجا به چه صورته؟مرسی

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-07-01

درود بر همه دوستان...

بنده نکته های بسیار زیادی برای پاسخ به کامنت خوب دوستمون دارم. اما به خاطر اینکه بالاخره بعد از مدت ها یکی دو نفر از دوستان جدید حداقل متوجه زحمتی که دوستان در دالاس براشون میکشند شدند خیلی نمی خوام مته به خش خاش بگذارم.
دوستان جدیدی عزیز:
1-درسته که شما با دلار 3000 تومن تشریف میارید ولی ما هم با دلار 1800 تا 2000 تومن امدیم پس هی این موضوع گرانی رو مطرح نکنید.
2- مشکل ما این هست که همین دوستان جدید به محض ورودشون اصلا یادشون میره مهاجر سرا کجاست و خودشون از کجا بهشون انرژی و کمک رسیده و این ربطی به دلار نداره به نظر من ربط به بی معرفتی به تمام معنا داره. نمیدونم چطور خیلی زود و بی دردسر مکان بارها و کافه ها و کلاب ها و ... رو پیدا میکنند اما وقت برای کمک به دوستان ندارند؟؟؟؟!
3- اصلا این موضوع رو نمیپذیرم که سوال جدید مطرح شده باشه... همه سوالای دوستان در صفحات قبل به وضوح جواب داده شده و با توجه به اطلاعات همه دوستان در امریکا نرخ تورم بالا نیست که بگید قیمت ها فرق کرده.
4- حتی اگر با دلار گرون تشریف بیارید من چند نمونه براتون میگم ببینم خودتون چی قضاوت میکنید:
- خانم مهدیس خانم باردار بودند و تا احتمالا ماه 8 سر کار میرفتند از همین کارهای در پیت که دوستان می فرمایند( متاسفانه من از این عنوان ها متنفرم که دوستان میگند. چون همه ما باید از این کارها شروع کنیم و نمیدونم چطور یه انسان می تونه به خودش توهین کنه!!!) و با این حقوق کم باید برای شما وقت بگذارند و کارهاتون رو بکنند و همه سوالای تکراری رو جواب بدهند . قیمت این کار به دلار به نظرتون بیان کردنی هست؟
- بنده با 45000 دلار بدهی به دولت مشغول به درس بودم و کار درپیت و حتی وقت تفریح نداشتم ولی حتی با تب زیاد دنبال کار دوستان بودم و از هیچ چی کم نذاشتم. قیمت به دلار؟؟؟!!!
- دوستان دیگر که ساعتی 8 دلار میگیرند با دو بچه مشغول کمک به جدیدی ها هستند و از وقت خانداشون میگذرند. قیمت به دلار؟؟؟
بماند که دوستان در ایالت های مختلف بابت این کمک ها هزینه دریافت میکنند.

5- شخص بنده با همسرم جز قضیه مهاجرت دنبال گرفتن پذیرش برای دکترا و مستر بودیم و در 3 ماه امتحان تافل و جی ار ای دادیم و تقریبا بدون کمک تمامی صفحات اینجا رو حرف به حرف خوندیم و همین شکلی اومدیم . برای اینکه حس میکردیم دیگران وظیفه ای ندارند جواب ما رو بدهند ما باید خودمون همه چیز رو پیدا کنیم. اما دوستان 4 صفحه می خونند و میگین ما خوندیم هیچی نبود. واقعا اگر وقت داشتم فقط براتون پستهایی که هزینه های زندگی رو دقیق نوشته جمع میکردم تا بگم که نخوندید چون همه قدیمی ها حداقل یک پست هزینه های دقیق رو گفتند.

6- دوستان عزیز مساله اینه که ما برای خودمون همه حقی قایلیم و میگیم شرایط ما رو بقیه باید درک کنند اگر ما با دلار ارزون اومدیم عوضش یه همچین سایتی و تاپیکی به این مفصلی نبود که ریز به ریز توضیح برای همه چی توش باشه... اگر خیلی نگرانید بیشتر بخونید نه اینکه سوال کنید.

7- بعضی دوستان متاسفاته خیلی هم زود بهشون بر میخوره. من اگر اینجا میام نه وقت اضافه دارم نه حوصله درگیری و نه احتیاج به امتیاز. اما این قدر دوستان بی معرفت هستند که وقتی براشون جواب رو مینویسی بهشون بر می خوره و مثل بچه ها از نفر بعدی چنان تشکر میکنند که یعنی بله!!! مثلا بنده با این همه پست های مرتبط 10 امتیاز دارم و دوستانی که فقط گپ میزندد 30-80 امتیاز. مساله امتیاز نیست مساله همین قدر نشناسی هست. پس از ما بپذیرید که هیچ اشتیاقی برامون واسه کمک نمونه.

8- اصولا میگن ادمیزاد از یه سوراخ یه بار گزیده میشه اما بنده و همسرم الا ماشالله گزیده شدیم. دوستان زیادی منزل ما مدتی سکونت داشتند و چنان تیشه به ریشه ما زدند که دیگه داغ زدیم خودمون رو. پس دوباره میگم من یکی اشتیاقی برام نمونده.

9- دوستان قدیمی هم همه در سن و سال شماها امدند اینجا پس فرقی نمیشه قایل شد.

در هر صورت ممنونم از دوستی که شرایط ما رو درک کرد و امیدوارم که با سوالای مفید بتونیم جوابای مفیدی بدیم که تا سالها این تاپیک رو زنده و فعال نگه داره.
موفق باشید!

(2013-06-30 ساعت 23:38)Beowulf II نوشته:  بعد کلی روده درازی...
دوستان گل تا جایی که من متوجه شدم اکثرا در AT & T مشغول به کار شدند. و ظاهرا هنوز هم توان جذب نیرو دز این شرکت وجود داره. کسی میتونه راجع به فعالیت AT & T و زمینه جذب نیروهاش اطلاعاتی بده؟

ممنون.

دوست عزیز احتمالا اشتباه نمی کنی ؟ من جز ایرانی هایی که قدیمین و شغلای خیلی عالی در att دارند مشنیدم از بچا کسی اونجا بره.. نکنه با این cve جابجا گرفتی؟ً

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-07-01

(2013-07-01 ساعت 11:45)nina22 نوشته:  دوستانی که در دالاس هستند آیا با خودشون طلا و سکه بردند؟توی فرودگاه ممکنه گیر بدن؟ فروش طلا و سکه اونجا به چه صورته؟مرسی

دوست عزیز. باز هم در صفحات قبل هست. اینجا عیار سکه و طلاشون پایین تر از ماست و ازتون ارزونتر میخرن. اما در فرودگاه اگر ذکر کنید چی دارید برای بار اول کاری ندارند. باید معقول باشه وگرنه مثلا به 30 تا سکه خوب گیر میدن، نمیدن؟؟؟؟؟؟

RE: زندگی و کار در دالاس - A.R.R - 2013-07-01

سلام به دوستان گرامي؛
من كه تو اين مدتي كه عضو اين سايت شدم بسيار از نوشته هاي دوستان استفاده كردم و خيلي ديدم نسبت به مهاجرت باز تر از ٤-٥ماه قبل شد؛ تا جايي هم كه شده سعي كردم سؤال نا مربوط نپرسم اما اگر هم پرسيدم بازهم از قديميها و دوستان معذرت ميخوام مخصوصاًجناب ferown كه خيلي اذيتشون كردم ولي ايشون هميشه با حوصله جواب دادن و من شرمنده كردن.
باور بفرماييد من چندين نفر از فاميلهاي نزديكم آمريكا زندگي ميكنن اما حتى كوچكترين كمكي به من نميكنن من هم هيچوقت ازشون كمكي نميخوام چون ميدونم حاضر نيستن وقتشون براي ديگران بذارن ولي دوستان مهاجر سرا واقعاً سنگ تموم ميذارن نسبت به كساني كه حتي شايد يك بار هم نبيننشون
با توجه به نوشته دوست عزيز boshra خواستم بگم كه حق كاملاً با شماست ولي باور كنيد همه مثل هم نيستند كه به قول معروف نمك بخورن نمك دون بشكنن و اينكه قبلاً هم گفتم بازم ميگم كمك شما واقعاً ارزشمندة و خيليها از اين نوشته ها استفاده ميكنن اميدوارم كه حداقل به خاطر ديگر دوستان و نيازي كه به كمك شما براي تصميم گيري شون دارن از ادامه اين روند با تمام مشكلاتش مايوس نشيد.
آرزو دارم كه روزي من هم مثل شما بتونم به ديگران كمك كنم كه اين يك افتخاريه كه نصيب هر كسي نميشه.
باز هم از دوستاني مثل جناب ferown وboshraوsoheilbadami وpefaو ديگر دوستان كه اسمشون يادم نيست تشكر ميكنم.
اميدوارم كه همگي دوستان موفق باشند.

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2013-07-01

(2013-06-30 ساعت 23:38)Beowulf II نوشته:  بعد کلی روده درازی...
دوستان گل تا جایی که من متوجه شدم اکثرا در AT & T مشغول به کار شدند. و ظاهرا هنوز هم توان جذب نیرو دز این شرکت وجود داره. کسی میتونه راجع به فعالیت AT & T و زمینه جذب نیروهاش اطلاعاتی بده؟

ممنون.

شرکت بزرگیه و معمولا استخدامی داره.
Http://ATT.jobs
سایت مفصلی برای نیروی کار داره.
در این سایت پست های مختلف با جزئیات و شرح وظایف کامل لیست شده.
شغلی که با شرایطتون سازگاره رو پیدا کنید و به صورت آنلاین براش اپلای کنید.
اطلاعات زیادی ازتون میخواد که باید همه رو بهش بدید.
بعد از چند مدت(دو ماه یا زودتر) براتون ایمیل میده که فلان پست استخدام دارم.
توجه کنید که فقط بر اساس علاقه مندی هایی که بهش دادید براتون ایمیل میده.
معمولا یه آزمون تستی ۷۰ سوالی ازتون میگیره و اونایی که قبول میشن رو به مصاحبه دعوت میکنه.
من برای تکنسین نصب اینترنت و تی.وی اپلای کرده بودم. بار اول آزمون رو به خاطر کم آوردن وقت قبول نشدم. چند ماه بعد دوباره تست دادم(tsi) که قبول شدم و چند هفته بعدش رفتم مصاحبه. همیشه چند برابر ظرفیت پذیرش میکنن و عده ای رو از بینشون انتخاب خواهند کرد.
قبل از پرسش و پاسخ مصاحبه، سعی کردن که با تاکید روی سختی های کار، اونایی که اهلش نیستن رو همونجا پشیمون کنن. مصاحبه هم مثل همهی مصاحبه های دیگه بود و سوالاتش چیزای عجیبی نداشتن و بحث توانایی های شما برای گرفتن این شغله. سوال فنی طرح نکردن و بیشتر میخوان بدونن که دیدتون به کار چیه و چقدر انگیزه‌ی مثبت و توان برخورد با مشکل و مشتری رو دارید.
ظاهرا مرحله بعدی آموزش دو هفته ای در فورت ورز بود.
بعد از دو هفته بهم ایمیلی دادن که توانایی های دیگران برای اکتساب این شغل از شما بیشتر بودو ...
من کماکان میتونم برای همون پست بدون تست برم مصاحبه ولی از اونجا که دلیل عمده ی رد شدنم رو مهتارت های انگلیسی صحبت کردنم میدونم، دیگه شرکت نکردم.
قضیه اینه که اونا روی سرویس دادن به مشتری خیلی حساس هستند و ماهرترین تکنسین اگه نتونه با قدرت و تسلط رشته‌ی مکالمه های آتی رو با مشتری در دست بگیره، اون تکنسین به دردشون نمی خوره.
من دنبال پست های دیگه ای که ارتباط مستقیم با مشتری رو نداشته باشه گشتم که با شرایط دیگه ی من سازگار نبود. شرایطی مثل تحصیلات.
خوبی ای.تی.تی و شرکت های بزرگ در همین کلاس اینه که اینا بیشتر نیروهاشون رو از طریق همین کانال ها و بدون اعمال نظر شخصی میگیرن و برای کسی که واجد شرایطظ باشه، خیلی فرصت خوبیه.
البته همیشه اعمال نظر شخصی وجود داره. مثلا امتیازی که مصاحبه کننده به شما میده ممکنه به درصد نژادپرستیش بی ارتباط نباشه.

RE: زندگی و کار در دالاس - hushmandco - 2013-07-01

(2013-07-01 ساعت 18:02)boshra نوشته:  درود بر همه دوستان...

بنده نکته های بسیار زیادی برای پاسخ به کامنت خوب دوستمون دارم. اما به خاطر اینکه بالاخره بعد از مدت ها یکی دو نفر از دوستان جدید حداقل متوجه زحمتی که دوستان در دالاس براشون میکشند شدند خیلی نمی خوام مته به خش خاش بگذارم.
دوستان جدیدی عزیز:
1-درسته که شما با دلار 3000 تومن تشریف میارید...

بشرای عزیز. من مقصدم فیلادلفیاست ولی چون باید از انتخابم مطمئن میشدم اومدم به اینجا . کلی مطلب خوندم و از راهنمایی های قدیمیهایی مثل شما استفاده کردم و در آخر به این نتیجه رسیدم که دالاس بعد از فیلی میتونه برام مناسب باشه.
با اینکه مقصدم قطعی شده ولی مرتب پستهای اینجا رو دنبال میکنم. ازت میخوام با همون نگاه همیشگی و با حوصله ای که ازت سراغ دارم این تاپیک رو به همراه دوستان دیگه قدیمی سرپا نگه دارین.
به دوستانی که هنوز ایران هستن و مقصدشون دالاسه توصیه میکنم قدر این تاپیک رو بدونین. یک تاپیک در مورد فیلی درست شده بود که فقط یک نفر که اونهم الان ایرانه میومد جواب میداد که دستشم میبوسم ولی به هیچ وجه نتونستم از اون تاپیک بهره ای ببرم. اگر جای شما بودم خاک اینجا رو سرمه چشم میکردم و صفحات رو از اول شروع میکردم به خوندن و نوت برداری ( حالا توی ورد یا هر برنامه دیگه) . این کار درست 3 روز از وقت شما رو میبره ولی به منبع ارزشمندی از اطلاعات ناب که پیشکسوت ها با پوست و استخون لمسشون کردن و خالصانه وقت گذاشتن و نوشتن، دست پیدا میکنین.
ای کاش مقصد من هم دالاس بود..

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2013-07-01

سر قضیه‌ی سوال و جواب های کاربرا، به نظر من نباید زیاد به تازه واردین گیر داد و محدوده برای سوالاشون تعیین کرد.
من وقنتی انجمن رو باز میکنم، ده ها سوال رو ناپیده میگیرم و سوالی که میخوام رو جواب میدم و اکثر وقتها تجربه ی خودم رو مینویسم.
به نظر من مدیران باید بیان و مرتب پست ها رو از سوالات تکراری یا بی ارتباط با موضوع تاپیک پاکسازی بکنن یا به تاپیک های دیگه انتقال بدن.
من وقتی تازه عضو شده بودم و تصمیم به اومدن به دالاس رو گرفتم شاید باورتون نشه ولی همه ی پشت های این تاپیک رو خوندم. الان تاپیک بزرگتر شده ولی باز میشه حجم زیادی از سوالا رو با جواب درست پیدا کرد.
به نظر من ایجاد ویکی برای مهاجرسرا میتونه حجم سوالات تکراری رو خیلی خیلی کم کنه.
خاصیت ویکی اینه که در یک صفحه کلی اطلاعات مفید رو میشه خوند بدون اینکه از موضوع خارج بشیم و قابلیت ویرایش مجددش، کیفیت متن رو خیلی بالا خواهد برد.

این لینک رو برای کسانی که میخوان برای پیداکردن کار بهتر، کالج برن میزارم.
http://www.brookhavencollege.edu/course-schedules/non-credit/
اینم بگم که اینا کردیت کورس نیستن و ففسا بهش تعلق نمیگیره.
بعضیهاشون آنلاین برگذار میشه.
لینک هم مربوط به کالج بروکهون در دالاس(فارمر رنچ) است.

RE: زندگی و کار در دالاس - arffx - 2013-07-01

با سلام دوستان کسی اطلاعاتی درباره بازار کار در رشته روابط بین الملل و زبان شناسی در دالاس داره. یا اینکه کسی رو می شناسید که با این رشته ها در دالاس کار گیر آورده باشه؟ ما برنده 2014 هستیم و قصد داریم بیایم دالاس. ممنون از لطف همه عزیزان

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-07-02

(2013-07-02 ساعت 04:22)someil نوشته:  salam doostan
yeh jaee too dallas benam work force solotion baray oonay keh shagheland komak hazineh mideh beran dars bekhoonand kalej. ageh kasi een komak hazeineh ro begireh ehtamalan chon az ayalat ya dolat e federal hast baadan baraye citizenshippish moshkel peesh namiad.kasi javabo midooneh.

با درود بر someil=سمیل=اسماعیل=samuel

حتما باید به فارسی بنویسی و این قانون این سایته
در خیلی جاها هم توضیح داده شده که حتی اگر فونت فارسی نداری، چطور با فارسی نویس ها کار بشه و نیز نداشتن فونت فارسی نوشتن به پینگلیش رو موجه نمیکنه. لطفا برای بعد کوتاهی نکن.

اون کمک هزینه تحصیل تو اون مرکز در واقع همون financail aid ایی هست که در کالج و دانشگاه هم با توجه به شرایطت بهت تعلق میگیره. دولت فدرال بودجه اش رو تامین میکنه و جناب اوباما هم لطف کرد و از 16 ترم فول تایم به 12 ترم فول تایم کاهشش داد.
حالا توی کالج یا جاهایی که اونها قرارداد دارن تا بری دوره فشرده یا نیمه فشرده بگذرونی تا باهاش جذب بازار کار بشی میشه استفاده بشه.
منهم اون اوائل (2009) رفتم استفاده کنم تا هر دوتا رو داشته باشم ولی دیدم یکی هستن.

جواب مستقیم سئوالت اینه که، خیر؛ این ""کمک هزینه"" درس خوندن در سیتیزن شدن اثر نداره با اینکه از دولت فدرال تامین بودجه میشه.
(((با وام اشتباه نشه، چون تعهد پرداخت وام حتی به بچه و نوه هم ارث میرسه و اونا درگیرش میشن)))

فقط امیدوارم یادت بمونه که اگر رفتی و شرایط درخواست یا پرداخت یا هر چیزی که من گفتم عوض شده بود، یا کارت درست شد و گرفتی و شروع کردی، بیای اینجا و برای همه اعلام کنی تا از تجربت استفاده کنن.

RE: زندگی و کار در دالاس - مجید ملیح - 2013-07-02

1ـ آیا مشکلی ندارد که مقداری دارو مثل آنتی بیوتیک ها و ژیلوفن و سیتریزین و ...(به جز داروهایی مثل استامینوفن کدئین را که می دانم فرودگاه امارات گیر می دهد) را بدون نسخه همراه با خودمان به آمریکا بیاوریم؟ در فرودگاه دالاس مشکلی پیش نمی آید؟
2ـ آیا لازم هست که اصل مدارک لیسانس و فوق لیسانس را جهت پذیرش گرفتن از دانشگاه های آمریکا علی الخصوص در ایالت تگزاس، با خودمان بیاوریم؟ به طور کلی، آیا ممکن است اصل مدرک آنجا لازم شود؟
3ـ آیا امکانش هست که از آمریکا به ایران پول فرستاد؟ یا این کار هم ممکن است پولشویی محسوب شود؟

(2013-07-01 ساعت 11:45)nina22 نوشته:  دوستانی که در دالاس هستند آیا با خودشون طلا و سکه بردند؟توی فرودگاه ممکنه گیر بدن؟ فروش طلا و سکه اونجا به چه صورته؟مرسی
با درود
همسرم بهمراه دخترم سال قبل که بدون همراهی من و دو ماه بعد از من برگشتن، با خودشون مقداری از طلا و جواهرهاشون رو آوردن.
در برگه اعلام دارایی که توی هواپیما پر میکنن همسرم ارزش طلاها رو با اینکه خیلی پایینتر اعلام کرده بود (2000 دلار) ، در گمرک اینجا ازش خواستن که نشونشون بده چقدر و چیه.
براش 140 دلار گمرکی بریدن و افسره بهش گفته بود که اگر به خودتون انداخته بودین (در وضعیت استفاده شخصی)، وضع فرق داشت ولی نه اینکه برداشتی همه رو ریختی توی یک جعبه و آوردی.
البته تعدادشون کم نبودن که بشه به گردن و گوش و دست انداخت.
سکه نداشتن.
همسرم معتقده که اصلا نباید اعلام میکرد و بدون مورد هم رد شده بود. چون در ورود به امریکا وسایل از اشعه رد نمیشه و با توجه به همون اعلام داراییه که شما برای توضیح و گمرک برده میشی.
همسرم هم خسته بود و هم زیاد اهل چک و چونه نیست. من بودم همونجا بردارمیداشتم چندتاش رو میانداختم به خودمون و بچه. البته 140 دلار ارزش درگیری و حرف هم نداشت، بخصوص که تنها با یک بچه زیر یکسال باشی و خسته راه و زبانت هم در حد خیلی خوب نباشه.
در عین حال که اگر کسی که درست اعلام موجودی رو نکرده باشه، یه جوری بشه و برای بازدید گمرک و ارزیابی بره و معلوم بشه، اصلا خوب نیست و ضد قانون عمل کرده و در پرونده میره و دادگاهی هم میشه و ستیزنیش هم در خطر یا طولانی مدت تر می افته.
ما همیشه در این چهاربار ورود به دالاس با مامورهای گمرک اینجا برخورد کردیم . چون همیشه یک چیزی برای اعلام داشتیم. خداییش همیشه به ما حال دادن و برخوردشون عالی بوده. ما رو تقریبا میشناسن چون هر وقت اومدیم برای همشون یک جعبه گز آوردیم و باز کردیم و برای خوردن همشون گذاشتیم اونجا و کلی گفتیم و خندیدیم. شما برای بار اول اینکارها رو نکنین. اونها در واقع اجازه گرفتن هیچ چیزی از مسافر رو ندارن. البته شنیدم که برای بعضیها هم اینجوری نبوده ولی اونها رو فقط نقل قولی شنیدم و تجربه برای دوستانم نبوده.
امیدوارم تجربه به درد بخوری بوده باشه
درضمن ما هیچ طلایی نفروختیم که بخوام بدونم چطوریه.

(2013-07-02 ساعت 08:29)مجید ملیح نوشته:  1ـ آیا مشکلی ندارد که مقداری دارو مثل آنتی بیوتیک ها و ژیلوفن و سیتریزین و ...(به جز داروهایی مثل استامینوفن کدئین را که می دانم فرودگاه امارات گیر می دهد) را بدون نسخه همراه با خودمان به آمریکا بیاوریم؟ در فرودگاه دالاس مشکلی پیش نمی آید؟
2ـ آیا لازم هست که اصل مدارک لیسانس و فوق لیسانس را جهت پذیرش گرفتن از دانشگاه های آمریکا علی الخصوص در ایالت تگزاس، با خودمان بیاوریم؟ به طور کلی، آیا ممکن است اصل مدرک آنجا لازم شود؟
3ـ آیا امکانش هست که از آمریکا به ایران پول فرستاد؟ یا این کار هم ممکن است پولشویی محسوب شود؟
با درود
""آنتى بيوتيك"" رو حتما بيار. اينجا بدون نسخه آنتى بيوتيك نميدن و اول هم كه مياى ممكنه در جايى كار پيدا كنى كه بيمه نكنه و دنبال دكتر و دارو دويدن مكافاتيه.
هيچ كسى واسه اينها بهت گير نميده. تضمين ميكنم. من هر سال داروهام رو اينجا ميبخشم و با خودم جديد ميارم.
من اصل مدركم رو نياوردم. هيچ مدرك اصلم اينجا نيست به جز گذرنامه. كالج و دانشگاه هم ازم اصلش رو نخواستن.
از دوستام هم نخواستن. همون ترجمه رسمى ايى كه هميشه بهمراه كپى تاييد شده با هم هستن كافيشون بود.
از امريكا كه اصلا با شبكه بانكى نميتونى براى ايران پول بفرستى. ميتونى بدى مسافر ببره. اگر خيلى باشه خوب مسلما جلوتو ميگيرن كه واسه چى به كشور تحريم شده اينقدر ميبرى. امروز هم كه تحريمها تشديد شد و تبادل ارز سخت تر تحريم شد. نميدونم چقدر رو ممكنه گير بدن اگر بخواد با شخص برده بشه. خدا رو شكر جيب ما پاك تر از ... ياد شهر قصه به خير! فكر ميكنم چون ايرانى هستيم حساسيت بيشتر ميشه. تا حالا هم كسى از من نپرسيده چقدر و كجا و چرا ميبرى.

RE: زندگی و کار در دالاس - اریوبرزن - 2013-07-02

میخام بدین وسیله تشکر خودم از تمام دوستان گلم که تودالاس هستن و به ما کمک میکنن رو اعلام کنم وبگم که من واقعا از خواندن مطالب مفید این تاپیک لذت میبرم [عکس: thumb]]

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2013-07-02

ما هم طلا داشتیم ولی ورودمون به آمریکا در آتلانا بود و ارزشش رو در برگه نوشتیم.
کسی هم چیزی نگفت که باید پولی بابتش بدیم. فقط گفتن مواظب باشید که ازتون ندزدن و مامور اداره مهاجرت گفت که به اون افسری که بازدید میکنه نه نشون بدید و نه بگید که همچین چیزی همراهتونه. گفت که بهشون اعتماد نکنید!
در دالاس هم چون با پرواز داخلی اومدیم کسی چیزی رو چک نکرد.