مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-07-12

(2013-07-12 ساعت 10:44)KIMIA2005 نوشته:  
(2013-07-11 ساعت 22:59)boshra نوشته:  دوست عزیز
متاسفانه از ایران تصور درستی از مرزبندی شهرهای آمریکا نداریم. ببینید plano,dallas,richardson,allen,frisco تقریبا با هم 10- 15 دقیقه فاصله دارند و نباید زیاد نگران این موضوع باشید. سرجمع به همه این شهرها میتونید بگید دالاس فورت ورث...

ممنون دوست عزیز با این اوصاف میشه اطلاعاتی را در اختیار بنده بگذارید در مورداین شهرها برا شروع کار برا کسی که اونجا اشنایی رو ندارند کدوم انتخاب خوبی هستش و همچنین از لحاظ کار- هزینه های زندگی - تحصیل برا دخترم و امنیت و اب و هوا .... ممنونم راهنمایی کنید با توجه به اینکه خود شما دالاس تشریف دارید با تشکر

Plano, Richardsonاما در صفحات قبل توضیحاتش رو پىدا کنید. جون سؤالتان خىلى تکرارىه.
موفق باشىد

RE: زندگی و کار در دالاس - PARY1366 - 2013-07-13

سلام به دوستان دالاس نشین
من امروز بعد از 5 روز سوشیال ام اومد... ولی یه سوال من برای ازمون رانندگی شرکت کردم و قبول شدم البته با لطف خدا و شانس... ولی بعد که رفتم پیش شخص مربوطه گفت برای ارمون عملی از سایت وقت بگیری و نزدیکترین وقتی که پیدا کردم برای یک ماه دیگه هست.. کسی در این زمینه میتونه کمک کنه که ایا میشه سریعتر حلش کرد یا نه؟
سوال دوم من اینه بعد از ازمون ایین نامه فقط یک برگ پرینت گرفت و داد که حاوی یه سری اطلاعات شخصی من و چند تا عدد هست و نه عکسی دارد و نه توش نوشته که می تونی در کنار فرئ دارای گواهینامه رانندگی کنم... ایا این طبیعیه؟ چون وقتی باهاشون تماس گرفتم گفتن اره بعدا برات چست میشه ولی کمی مشکوکه....
راستی کسی هست دنباله هم اتاقی بگرده واسه 2 ماه.. پسری 26 ساله مجرد...

RE: زندگی و کار در دالاس - lotery2013 - 2013-07-13

(2013-07-13 ساعت 06:19)PARY1366 نوشته:  سلام به دوستان دالاس نشین
من امروز بعد از 5 روز سوشیال ام اومد... ولی یه سوال من برای ازمون رانندگی شرکت کردم و قبول شدم البته با لطف خدا و شانس... ولی بعد که رفتم پیش شخص مربوطه گفت برای ارمون عملی از سایت وقت بگیری و نزدیکترین وقتی که پیدا کردم برای یک ماه دیگه هست.. کسی در این زمینه میتونه کمک کنه که ایا میشه سریعتر حلش کرد یا نه؟
سوال دوم من اینه بعد از ازمون ایین نامه فقط یک برگ پرینت گرفت و داد که حاوی یه سری اطلاعات شخصی من و چند تا عدد هست و نه عکسی دارد و نه توش نوشته که می تونی در کنار فرئ دارای گواهینامه رانندگی کنم... ایا این طبیعیه؟ چون وقتی باهاشون تماس گرفتم گفتن اره بعدا برات چست میشه ولی کمی مشکوکه....
راستی کسی هست دنباله هم اتاقی بگرده واسه 2 ماه.. پسری 26 ساله مجرد...

برای گرفتن وقت زودتر باید مدام به سایت سر بزنی تا اگر احیانا کسی کنسل کرد تو سریع رزرو کنی
برای پرمیت تا زمانی که کارت پرمیت برات بیاد ( حدود دوهفته طول میکشه) باید می گفتی که برات پرینت بگیره که حاوی عکسته. اینی که میگی شاید رسید پرداخت پوله.
در هر صورت نگران نباش

RE: زندگی و کار در دالاس - balot - 2013-07-13

سلام دوستان
من یه دلیل یک مسافرت ضروری،آپارتمان را باید تحویل بدم،سه ماه از قرارداد باقی مونده،دوستانی که تمایل دارند پیغام بگزارند،در ضمن آدرس در شرق پلانو هست

RE: زندگی و کار در دالاس - safarikelay - 2013-07-17

سلام
از دوستانی که در شهر دالاس هستند خواهش دارم که اسم مناطقی که از لحاظ بافت شهری در منطقه ای هست که 1- اجاره خونه (یا اتاق ) ارزون باشه 2-دسترسی به مراکز خرید داشته باشه 2- نزدیک ایستگاه های مترو و اتوبوس و ... و در کل برای یک نفر با نقدینگی کم مناسب هست رو بگن.
برای من خیلی مهمه که در بدو ورود اجاره کم بدم و چون دارم بین چند تا ایالت و شهر های دیگه (سیاتل و پرتلند ) قیاس می کنم گفته های شما خیلی می تونه مفید باشه که کجا رو مقایسه کنم .
وضعیتم : زور بزنم 5000 جور کنم و زبان در حد مکالمه (جمله های بلند و طولانی نه ) لیسانس عمران

RE: زندگی و کار در دالاس - someil - 2013-07-18

(2013-07-17 ساعت 13:09)safarikelay نوشته:  سلام
از دوستانی که در شهر دالاس هستند خواهش دارم که اسم مناطقی که از لحاظ بافت شهری در منطقه ای هست که 1- اجاره خونه (یا اتاق ) ارزون باشه 2-دسترسی به مراکز خرید داشته باشه 2- نزدیک ایستگاه های مترو و اتوبوس و ... و در کل برای یک نفر با نقدینگی کم مناسب هست رو بگن.
برای من خیلی مهمه که در بدو ورود اجاره کم بدم و چون دارم بین چند تا ایالت و شهر های دیگه (سیاتل و پرتلند ) قیاس می کنم گفته های شما خیلی می تونه مفید باشه که کجا رو مقایسه کنم .
وضعیتم : زور بزنم 5000 جور کنم و زبان در حد مکالمه (جمله های بلند و طولانی نه ) لیسانس عمران

دوست عزیز با سلام به شما
شما کی میخواهی بیای؟

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-07-18

یکی از دوستان در پیام سوالی پرسیدن که به علت اینکه خصوصی نیست و مهمتر اینکه تکراری نیست با اجازه در تاپیک جواب میدم در حد اطلاعات. ایشان مطلبی راجع اجاره خانه های Hud در تکزاس در اینترنت خوانده و سوال داشتن که عرض میکنم خانه های هاد برای اجاره کمتر هستن و در همه مناطق نیستن و به علت اینکه معمولا تا 70 درصد اجاره منزل رو دولت فدرال سوبسید میکنه معمولا اینها دوره انتظار برای سالها دارن یعنی ممکن هست بعد از چند سال از ثبت نام نصیب کسی شوند و الیجیبلتی برای ان هم خود داستان دیگریست و دیگر اینکه برای مهاجرین که بخوان برای سیتیزنی اقدام کنن مناسب نیست. بیشتر برنامه هاد البته برای کسانی هست که در رنج کم درامد بوده و میخوان خانه ای برای خود بخرن که دولت برای تضمین مورگج و پرداخت دان یا پیش پرداخت به اونها کمک میکنه که جزئیات مفصلی دارد ولی واضح هست که این برنامه هم به درد تازه مهاجرین که کار یا کردیت مناسب ندارن نخواهد خورد.
اما برای اجاره اپارتمانهایی هستن که به اصطلاح اینکام بیسد بهشون میگن و برای افراد کم درامدی است که رنج درامدی انها بیشتر و کمتر از یک میزان مشخص بر اساس بعد خانوار نباشد یعنی هم کردیت مناسب داشته باشن و هم درامدی که بتونن از عهده اجاره بر بیان (یا کو ساینر داشته باشن) و درضمن در امد بالایی نداشته باشن اجاره این منازل معمولا تا 30 درصد کمتر از اپارتمان معمولی در منطقه مشابه اند و معمولا یوتیلیتی رایگان دارن و اینها با دولت استیت سر و کار دارن (در تکزاس) و مشکل اتی کمتری برای سیتیزنی دارن یا اصلا ندارن اما معلوم هست که محیط و تشکیلات و ساکنین انها بالطبع با اپارتمان معمولی فرق دارد و در ضمن به تعداد زیاد یا در همه شهر ها موجود نیستن که با سرچ در اینترنت میشود ردیابی کرد.البته شرایط اینها هم طوری هست که برای افرادی که خیلی جدید مهاجرت میکنن مطابق نیست مگر بعضی از انها مثل سایر بعضی از اپارتمانهای معمولی شرایط نو کردیت رو بپذیرن و همچنین کو ساینر رو در صورت وجود.
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - safarikelay - 2013-07-18

(2013-07-18 ساعت 08:39)someil نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 13:09)safarikelay نوشته:  سلام
از دوستانی که در شهر دالاس هستند خواهش دارم که اسم مناطقی که از لحاظ بافت شهری......

دوست عزیز با سلام به شما
شما کی میخواهی بیای؟

سلام
اخر نوامبر
برنامه ام رو برای 20 نوامبر دارم میریزم

RE: زندگی و کار در دالاس - PARY1366 - 2013-07-18

سلام دوستان
نمیدونم اطلاع دارید یا نه.. ولی من کشف کردم کسانی که وقت آزمون رانندگی میگیرند مبتونن حداقل دوتا وقت بگیرند پس با این کار می تونیم به هم در پیداکردن وقت کمک کنیم بعنی اینکه اگر خودمون واسه 25 جولای وقت داریم ویه وقات هم پیدا کردیم واسه 26 جولای رزو کنیم و در اختیار سایر دویتان قرار بدبم... راستی اگه کسی وقتز داشت ممنون میشم بخ منم اطلاع بده برای دالاس و گارلند و مک کینی.

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2013-07-21

(2013-07-18 ساعت 22:07)PARY1366 نوشته:  سلام دوستان
نمیدونم اطلاع دارید یا نه.. ولی من کشف کردم کسانی که وقت آزمون رانندگی میگیرند مبتونن حداقل دوتا وقت بگیرند پس با این کار می تونیم به هم در پیداکردن وقت کمک کنیم بعنی اینکه اگر خودمون واسه 25 جولای وقت داریم ویه وقات هم پیدا کردیم واسه 26 جولای رزو کنیم و در اختیار سایر دویتان قرار بدبم... راستی اگه کسی وقتز داشت ممنون میشم بخ منم اطلاع بده برای دالاس و گارلند و مک کینی.
دوست عزیز:
شما نمیتونید دو تا وقت بگیرید ....میتونید اما اگر وقت دوم رو بگیرید وقت اول به طور خودکار کنسل میشه . این رو افیسر به ما گفت
====================
دوستان :
کسی در دالاس مرکزی برای حجامت میشناسه؟؟ مکان و ادرس و قمیت لطفا

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-07-21

(2013-07-21 ساعت 09:13)mitr.p نوشته:  [quote='PARY1366' pid='377897' dateline='1374169075']
کسی در دالاس مرکزی برای حجامت میشناسه؟؟ مکان و ادرس و قمیت لطفا [/b][/size]

یعنی فکر میکنین اینکار اینجا قانونی باشه ؟!

RE: زندگی و کار در دالاس - AMMOUSAVINASAB - 2013-07-23

سلام
از برندگان 2012 هستم که پارسال آمدیم به لاس وگاس و لوس آنجلس و یک مدت در این دو شهر زندگی کردیم و سپس به ایران برگشتیم و دوباره به تازگی به دالاس آمدیم تا به بینیم چطوره، به نطر ما (من و خانم ) شهری است بیشتر خانوادگی و کار اینجا وضعیتش بهتر ، ما کسی را در دالاس نمی شناسیم یک سویت در ریچاردسون پیدا کردیم که قیمتش 65 $ در روزه ،هر روز صبحانه و همچنین چهار روز نیمچه شام داره و همچنین اینترنت پر سرعت و یک شاتل که تا 7 مایل اگر بخواهی بری مجانی می بره ،خواستم اسمش و برای دوستان بذارم اگر دوست داشتن با هتل تماس بگیرن .در ضمن یک آشپزخانه کوچک شامل گاز،مایکروفر و ماشین ظرفشویی و یخچال هم در اتاق موجود است و اگر 30 روز اجاره کنین tax free
می یاشد.
HAWTHORN-suites by wyndham
در googel هم می شود جستجو کرد.

RE: زندگی و کار در دالاس - User - 2013-07-24

(2013-07-18 ساعت 10:55)soheilbadami نوشته:  یکی از دوستان در پیام سوالی پرسیدن که به علت اینکه خصوصی نیست و مهمتر اینکه تکراری نیست با اجازه در تاپیک جواب میدم در حد اطلاعات. ایشان مطلبی راجع اجاره خانه های Hud در تکزاس در اینترنت خوانده و سوال داشتن که عرض میکنم خانه های هاد برای اجاره کمتر هستن و در همه مناطق نیستن و به علت اینکه معمولا تا 70 درصد اجاره منزل رو دولت فدرال سوبسید میکنه معمولا اینها دوره انتظار برای سالها دارن یعنی ممکن هست بعد از چند سال از ثبت نام نصیب کسی شوند و الیجیبلتی برای ان هم خود داستان دیگریست و دیگر اینکه برای مهاجرین که بخوان برای سیتیزنی اقدام کنن مناسب نیست. بیشتر برنامه هاد البته برای کسانی هست که در رنج کم درامد بوده و میخوان خانه ای برای خود بخرن که دولت برای تضمین مورگج و پرداخت دان یا پیش پرداخت به اونها کمک میکنه که جزئیات مفصلی دارد ولی واضح هست که این برنامه هم به درد تازه مهاجرین که کار یا کردیت مناسب ندارن نخواهد خورد.
اما برای اجاره اپارتمانهایی هستن که به اصطلاح اینکام بیسد بهشون میگن و برای افراد کم درامدی است که رنج درامدی انها بیشتر و کمتر از یک میزان مشخص بر اساس بعد خانوار نباشد یعنی هم کردیت مناسب داشته باشن و هم درامدی که بتونن از عهده اجاره بر بیان (یا کو ساینر داشته باشن) و درضمن در امد بالایی نداشته باشن اجاره این منازل معمولا تا 30 درصد کمتر از اپارتمان معمولی در منطقه مشابه اند و معمولا یوتیلیتی رایگان دارن و اینها با دولت استیت سر و کار دارن (در تکزاس) و مشکل اتی کمتری برای سیتیزنی دارن یا اصلا ندارن اما معلوم هست که محیط و تشکیلات و ساکنین انها بالطبع با اپارتمان معمولی فرق دارد و در ضمن به تعداد زیاد یا در همه شهر ها موجود نیستن که با سرچ در اینترنت میشود ردیابی کرد.البته شرایط اینها هم طوری هست که برای افرادی که خیلی جدید مهاجرت میکنن مطابق نیست مگر بعضی از انها مثل سایر بعضی از اپارتمانهای معمولی شرایط نو کردیت رو بپذیرن و همچنین کو ساینر رو در صورت وجود.
موفق باشید

سهیل جان کم کم ادبیات نوشتاریت داره عوض میشه! فکر نکنم کسی که توی ایرانه هنوز و نیومده، بتونه بفهمه چی گفتی اینجا :-)
البته جای تشکر داره کارت که سوال های پیام خصوصی رو که قابلیت عمومی شدن دارند، به این شکل در تاپیک های عمومی جواب می دهی.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-07-24

(2013-07-24 ساعت 04:11)User نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='377479' dateline='1374128738']
سهیل جان کم کم ادبیات نوشتاریت داره عوض میشه! فکر نکنم کسی که توی ایرانه هنوز و نیومده، بتونه بفهمه چی گفتی اینجا :-)
البته جای تشکر داره کارت که سوال های پیام خصوصی رو که قابلیت عمومی شدن دارند، به این شکل در تاپیک های عمومی جواب می دهی.
یوزر جان ما چه بی ادبی کردیم ؟ Big Grin
نمیدونم به حساب خودم مفهوم بود ولی اگر ابهامی داشته باشن جواب میدم البته بله موضوع رو باید بیشتر توضیح میدادم که راجع اجاره محل زندگی مناسب یا ارزان بود. والا بس که تایپ فارسی برام مشکله ! و چیزی که از اول یاد نگیری ....
کلا پیر شدم دیگه یوزر جان Wink

RE: زندگی و کار در دالاس - mechanicalengineer - 2013-07-24

(2013-07-23 ساعت 23:08)AMMOUSAVINASAB نوشته:  سلام
از برندگان 2012 هستم که پارسال آمدیم به لاس وگاس و لوس آنجلس و یک مدت در این دو شهر زندگی کردیم و سپس به ایران برگشتیم و دوباره به تازگی به دالاس آمدیم تا به بینیم چطوره، به نطر ما (من و خانم ) شهری است بیشتر خانوادگی و کار اینجا وضعیتش بهتر ، ما کسی را در دالاس نمی شناسیم یک سویت در ریچاردسون پیدا کردیم که قیمتش 65 $ در روزه ،هر روز صبحانه و همچنین چهار روز نیمچه شام داره و همچنین اینترنت پر سرعت و یک شاتل که تا 7 مایل اگر بخواهی بری مجانی می بره ،خواستم اسمش و برای دوستان بذارم اگر دوست داشتن با هتل تماس بگیرن .در ضمن یک آشپزخانه کوچک شامل گاز،مایکروفر و ماشین ظرفشویی و یخچال هم در اتاق موجود است و اگر 30 روز اجاره کنین tax free
می یاشد.
HAWTHORN-suites by wyndham
در googel هم می شود جستجو کرد.

دوست عزیز برای من که کسی رو در لوس انجلس ندارم و هزینم برام مهمه ، مهندسی مکانیکم خوندم
پیشنهادتون کجای لس آنجلسه برای شروع و کدوم محلشو پیشنهاد میکنید؟