مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-10-11

دوستان با اینکه ما 0 کیلومتر هستیم ولی اگر کمکی باشد در خدمت هستیم
راستی وضع زبان انگلیسی شما در چه حدی هست
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - ALIREZA205 - 2010-10-12

بچه‌های که میخوان بیان دالاس برا ادامه تحصیل . چند نکته یادتون نره.

۱ : ریزه نمرات و مدرکتنو ترجمه کنید با مهر دادگستری و امور خارجه

۲: رکامندیشن لتر از ۳ تا استاد و از محل کار اگه سابقه کار دارید

۳:رزومه درست کنید . ۱ صفحه

۴:نرم افزارای رشتتن رو درست حسابی‌ یاد بگیرید

RE: زندگی و کار در دالاس - mehdijamshid - 2010-10-17

(2010-10-11 ساعت 02:44)babakped نوشته:  
(2010-10-10 ساعت 22:06)seravin نوشته:  دوستانی که قصد اومدن به دالاس رو دارن اگر خواستن حوالی پلینو ساکن بشن میتونن رو کمک های ما هم حساب کنن

ما الان پلینو هستیم و از راهنمائی های دوستان ایرانی و مهاجرسرایی مثل آقایان تهرانی پور و سراوین و علیرضا 205 و ... کلی استفاده کردیم برای انتخاب محل سکونت ، بیمه ، دانشگاهها و کلی چیزهای دیگه. واقعا" راهنمایی های این دوستان اینجا کلی نعمته.

سلام
چقدر مایه دلگرمیه که آدم دوستان نادیده ای رو داشته باشه که بهش اطمینان بدن کمکش میکنن.
ما هم Nov. 7th میرسیم دالاس و اتفاقا میریم خونه یکی از دوستان که ایشون هم تو Plano هستن. امیدوارم با کمک و راهنمایی شما عزیزان هر چه زودتر با محیط آشنا بشیم و راه بیوفتیم.
به امید دیدار شما
مهدی

RE: زندگی و کار در دالاس - Hamid55 - 2010-10-19

میبینم که دوستان زیادی دالاس و پلانو هستند این لینک را ببینید و از انتخاب خودتون خوش حال باشید، پلانو یکی از مرفح ترین و همچنین امن ترین شهر امریکا در سال ۲۰۱۰ هست،:
http://realestate.yahoo.com/promo/americas-safest-cities-2010.html

RE: زندگی و کار در دالاس - katisani - 2010-10-24

سلام
من میخوام بدونم تا چه مقدار باید هزینه کنم واسه زندگی تو دالاس ؟
من میخوام ادامه تحصیلم بدم ؟
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2010-10-26

ما بالاخره گرین کارتمون رو بعد از 50 روز دریافت کردیم و واقعا از راهنمایی همه دوستان خوب در مهاجرسرا ممنون هستم.

ما قصد داریم بعد از یک مسافرت به ایران، برای اقامت دائم برگردیم و در پلینو خانه بگیریم. در مورد محله و یا کامیونیتی مناسب در پلینو آیا جای مناسبی سراغ دارید؟

چند نکته در مورد مشکلات اقامت در متل

- وقتی به بانک مراجعه می کنید و از شما آدرس محل زندگی تان را می پرسد، اقامت در متل را قبول نمی کند و برایتان حساب باز نمی کند! در نتیجه مجبور می شوید به بانک های دیگر مراجعه کنید و در آنجا هم به جای آدرس متل ، آدرس ثابت دوستانتان را بدهید!
- در متل شما قبض آب و برق به نام خودتان ندارید. پرداخت مستمر این قبض ها برای ایجاد امتیاز حساب بانکی (کردیت حساب بانکی) ضروری است. بنابراین وقتی در متل هستید از این امتیاز محروم هستید.
- برای داشتن کردیت حساب بانکی پرداخت ماهانه اجاره خانه هم خیلی مهم است. بنابراین وقتی در متل هستید از امتیازی که مربوط به اجاره خانه هست محروم می شوید.

البته هنگام اقامت در متل ، به خاطر اینکه لوازم منزل در آن موجود است و مثلا کانال های تلویزیونی برقرار است و آشپزخانه هم دارید، شاید راحت تر زندگی کنید. اما به نظر من اگر در زمانی که قصد اقامت کوتاه را دارید بتوانید خانه ای اجاره کنید خیلی بهتر خواهد بود.

در مورد استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی دالاس (اتوبوس و قطار)

برای استفاده از سیستم حمل و نقل شهری دالاس یا همان سیستم دارت (Dart) بهترین راه این است که به سایت گوگل مپ بروید. در آنجا آدرس مبدا (A) و آدرس مقصد (B) را وارد کنید. سپس دکمه در بالای صفحه دکمه ای که روی آن عکس قطار وجود دارد را انتخاب کنید. زمان مورد نظر برای حرکت از مبدا را هم در زیر آدرس ها مشخص کنید. در نهایت دکمه Get Directionرا فشار دهید.
گوگل به شما علاوه بر نقشه، چند حالت مناسب را پیشنهاد می کند که در سمت چپ صفحه مشخص می شود.
اگر روی هر یک از این حالت ها بروید ، مسیر مربوطه را روی نقشه نشان می دهد و همچنین اطلاعات لازم مثل ساعت حرکت اتوبوس یا قطار، مدت زمانی که احیانا لازم است طبق نقشه پیاده طی کنید، نام خط اتوبوس، نام خط قطار، جهت حرکت اتوبوس و ... کلا هر چیزی که لازم باشد به شما نشان می دهید که می توانید طبق آن برنامه ریزی کنید و راهی مقصدتان بشوید.
* لازم است آدرس مبدا و مقصد را به شکل صحیح وارد کنید یعنی ابتدا شماره، بعد نام خیابان، بعد نام شهر، بعد ایالت و بعد هم کدپستی
* سرویس های اتوبوس و قطار اگرچه بسیار منظم و طبق برنامه هستند ولی چون تعداد آنها به ویژه تعداد اتوبوس ها کم است، زمان زیادی برای اتوبوس سواری و قطار سواری به هدر می رود. البته این وضعیت برای ما که در روزهای اول سفر حتی قادر به اجاره اتوموبیل هم نیستیم قابل تحمل است. برای اجاره خودرو، باید مدتی از افتتاح حسابتان گذشته باشد و مقداری هم اعتبار (Credit) کسب کرده باشید. معمولا این وضعیت نیاز به مدتی وقت دارد.

راستی برای مسیریابی توسط اتوموبیل خودتان هم می توانید از همین گوگل مپ استفاده کنید. فقط به جای انتخاب علامت قطار در بالای صفحه، باید علامت اتوموبیل را انتخاب کنید و سپس دکمه Get Directionرا فشار دهید.

RE: زندگی و کار در دالاس - Jav3 - 2010-10-26

پرویز عزیز ممنون از نکات خوب و مفیدی که اشاره کردید, اگه ممکنه در مورد آب و هوا, وضعیت شهری, هزینه های زندگی و مسائل دیگه ای که شما به عنوان یه مهاجر در بدو ورود به دالاس باهاش مواجه بودید, کمی بیشتر بنویسید.
ممنون از شما و روزهای خوشی رو براتون آرزو دارم

RE: زندگی و کار در دالاس - fairwall - 2010-10-27

اینم لینک نقشه دالاس
http://www.int.avis.com.ar/avis/imagenes/mapas/usa/Dallas_area_map.jpg
این سایت نقشه با کیفیت از شهرای امریکا
http://www.ezmapfinder.com

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2010-10-27

وضعیت هوای دالاس

اینطور که می گویند در دالاس در واقع فقط دو فصل وجود دارد. تابستان و زمستان. هر کدام هم شش ماه طول می کشد. در تابستان گرما مثل تهران و کمی هم از آن گرمتر است. البته ما در ماه سپتامبر که وارد دالاس شدیم واقعا گرکا بیداد می کرد و خیلی اذیت شدیم.
من زمستان در اینجا نبوده ام ولی ظاهرا سرما در حدی است که در سال لااقل یکبار برف می بارد.

اینجا هوا تمیز است و آسمان همیشه زیبا است. جالب است که مردم برخی وقت ها از آلودگی هوا گله می کنند! البته این هوا برای ما که هوای تهران را دیده ایم خیلی تمیز است.
به طور کلی هوای اینجا بسیار متغیر است. مثلا تابستان باید یکنواخت و گرم باشد. روزهای اول ما توی خیابان آستین کوتاه می پوشیدیم و خیلی گرم بود ناگهان یک نم باران می زد و هوا مثل زمستان می شد. دوباره یک ساعت بعد هوا گرم می شد. یا مثلا توی خیابان که ایستاده ایم و هوا هم خوب است و یک باد خنک هم میاید، ناگهان باد متوقف می شود و هوا بسیار گرم و چیزی شبیه بندر عباس می شود!
ضمنا در گرمای تابستان حسابی که عرق ریخته ای وقتی وارد یک مکان سرپوشیده می شوی آنقدر سرد است که باید حتما کاپشن بپوشی وگرنه سرما می خوری. بنابراین ما با لباس بسیار سبک از خانه خارج می شویم ولی همیشه یک کاپشن بهاره همراه داریم که در روز چندین دفعه هم می پوشیمش.

دو نکته در مورد هزینه ها:

اول: گوشت ارزان است و نان خیلی گران است به طوری که میشود گفت یک کیلو نان و یک کیلو گوشت تقریبا هم قیمت هستند. یک چیز جالب اینجا گوشت کیلویی 4 تا 5 دلار است. نان بربری دانه ای 2 دلار !

دوم: پس از ثبت نام در یک کلاس درسی مثلا کلاس زبان میبینی قیمت یک عدد کتاب چند برابر پول ثبت نام کلاس است!!؟ ما رفتیم کلاس زبان اسم نوشتیم نفری 55 دلار شد اما هر نفر یک کتاب خریدیم به 96 دلار !!؟

سوم: قیمت لباس از ایران ارزانتر است.

کلا همانطور که قبلا هم یکی از بچه ها نوشته بود، مواردی که در ایران شامل سوبسید می شود مثل برق، نان و بنزین بسیار ارزانتر از دالاس است.

راستی اینجا نان بربری و انواع نان لواش هست. چند تا فروشگاه ایرانی هست که همه چیز دارند. دیروز تن ماهی جنوب گرفتیم. ضمنا بیسکویت مادر و دیجستیو هم دارند که از تهران مستقیم وارد می شود.

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2010-10-27

یک نکته در مورد تسهیلات برای معلولین

یکی از نکات جالب اینکه، همه جا برای معلولین آماده سازی شده. یک معلول با صندلی چرخدار به خیابان می آید. سوار اتوبوس می شود. راننده اتوبوس دکمه را می زند و پله اتوبوس تبدیل به یک سطح صاف می شود که صندلی چرخدار روی آن می آید. بعد این صفحه بالا می آید و همسطح اتوبوس می شود و صندلی چرخدار وارد می شود. آنوقت یک قسمتی برای صندلی چرخدار هست که آنجا می ایستد. راننده می رود برایش کمربند ایمنی می بندد. هیچ کس هم هوار نمی کشد که بابا برو دیگه کار داریما، دو ساعته سوار شدیم، از کارمون موندیم و ....
ضمنا همه خیابانها و فروشگاه ها و پارکینگ ماشین ها برای معلولین ساماندهی شده. همین مسئله باعث میشه همه معلولین شاغل باشند و توی خیابان مثل سایر افراد فعالیت کنند. در حالی که در ایران توی خیابان، معلول نمی بینیم. یعنی معمولا از در خانه نمی توانند خارج شوند مگر با کمک چند نفر از اعضای خانواده!!!؟

RE: زندگی و کار در دالاس - Jav3 - 2010-10-27

دوستانی که در دالاس ساکن هستند یه سوال داشتم
به نظرتون در کدوم منطقه از دالاس یا پلینو خونه بگیریم که هم(با استفاده از وسائط حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و مترو) دسترسی به downtown و مراکز اداری و تجاری داشته باشه هم اینکه خیلی گرون نباشه.
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - tonio_m2000 - 2010-10-27

(2010-10-27 ساعت 09:44)parviz نوشته:  وضعیت هوای دالاس

اینطور که می گویند در دالاس در واقع فقط دو فصل وجود دارد. تابستان و زمستان. هر کدام هم شش ماه طول می کشد. در تابستان گرما مثل تهران و کمی هم از آن گرمتر است. البته ما در ماه سپتامبر که وارد دالاس شدیم واقعا گرکا بیداد می کرد و خیلی اذیت شدیم.
من زمستان در اینجا نبوده ام ولی ظاهرا سرما در حدی است که در سال لااقل یکبار برف می بارد.

اینجا هوا تمیز است و آسمان همیشه زیبا است. جالب است که مردم برخی وقت ها از آلودگی هوا گله می کنند! البته این هوا برای ما که هوای تهران را دیده ایم خیلی تمیز است.
به طور کلی هوای اینجا بسیار متغیر است. مثلا تابستان باید یکنواخت و گرم باشد. روزهای اول ما توی خیابان آستین کوتاه می پوشیدیم و خیلی گرم بود ناگهان یک نم باران می زد و هوا مثل زمستان می شد. دوباره یک ساعت بعد هوا گرم می شد. یا مثلا توی خیابان که ایستاده ایم و هوا هم خوب است و یک باد خنک هم میاید، ناگهان باد متوقف می شود و هوا بسیار گرم و چیزی شبیه بندر عباس می شود!
ضمنا در گرمای تابستان حسابی که عرق ریخته ای وقتی وارد یک مکان سرپوشیده می شوی آنقدر سرد است که باید حتما کاپشن بپوشی وگرنه سرما می خوری. بنابراین ما با لباس بسیار سبک از خانه خارج می شویم ولی همیشه یک کاپشن بهاره همراه داریم که در روز چندین دفعه هم می پوشیمش.

دو نکته در مورد هزینه ها:

اول: گوشت ارزان است و نان خیلی گران است به طوری که میشود گفت یک کیلو نان و یک کیلو گوشت تقریبا هم قیمت هستند. یک چیز جالب اینجا گوشت کیلویی 4 تا 5 دلار است. نان بربری دانه ای 2 دلار !

دوم: پس از ثبت نام در یک کلاس درسی مثلا کلاس زبان میبینی قیمت یک عدد کتاب چند برابر پول ثبت نام کلاس است!!؟ ما رفتیم کلاس زبان اسم نوشتیم نفری 55 دلار شد اما هر نفر یک کتاب خریدیم به 96 دلار !!؟

سوم: قیمت لباس از ایران ارزانتر است.

کلا همانطور که قبلا هم یکی از بچه ها نوشته بود، مواردی که در ایران شامل سوبسید می شود مثل برق، نان و بنزین بسیار ارزانتر از دالاس است.

راستی اینجا نان بربری و انواع نان لواش هست. چند تا فروشگاه ایرانی هست که همه چیز دارند. دیروز تن ماهی جنوب گرفتیم. ضمنا بیسکویت مادر و دیجستیو هم دارند که از تهران مستقیم وارد می شود.
دوست خوبم اطلاعات خوبي دادي اما بد ندونستم بگم كه زياد در فكر گران بودن نان و ساير موارد نباش چون در ايران هم به زودي همين اتفاق ميوفته و قيمتها جهاني ميشه ، به خوب يا بد بودنش كاري ندارم فقط مي خواستم بگم زياد خودتونو درگير مقايسه با ايران نكنيد.
انشاا... با جديتي كه حتما در شما هست در اونجا زندگيه خوب و موفقي خواهيد داشت.

RE: زندگی و کار در دالاس - kianoush - 2010-10-27

دوستان سلام
من در ابتدا قصدم این بود بیام به دالاس و بمونم وحتی بلیط یک طرفه هم گرفتم، ولی یک کار مهمی پیش اومد که مجبورم ژانویه 2011 برگردم.به هر صورت برای اقامت دوماهه، "متل 6"در پلینو(25 مایل فاصله با فرودگاهDFW) رو در نظر گرفتم، قیمتی که در سایت درج شده 32$ به ازای هر شب هست ، میخواستم بدونم اگربرای 2 ماه درخواست کنم این مبلغ پائین تر میاد یا خیر؟ "استودیو 6 "رو هم چک کردم کمی دورتر از پلینو ولی نزدیک تر به دالاس و فرودگاه هست(17 مایل)، همین قیمت. البته رزرو نکردم و قصد دارم که حضوری مراجعه کنم!
در رابطه با طی مسیر فرودگاه تا متل هم من تاکسی رو ترجیح دادم، در سایت فرودگاه، کرایه این مسیر رو 60$ درج کرده،آیا این مبلغ درسته؟ نکنه یهو 300$ پیادمون کنه! و آیا راه بهتری هم هست؟
ومورد آخر اینکه، یکی از دوستانم در NEW MEXICO دانشجو هست،اگر آدرس اونجا رو بدم باعث تاخیر بیشتر در صدور GCوSSN نمیشه؟یا اینکه مزاحم دوستان مهاجرسرایی در پلینو بشم؟! البته قبلا آدرس ایشون در اکلاهما رو در فرمها نوشته بودم که حالا نقل مکان کردند.
اگر کسی پیشنهاد یا نظری داره ،ممنون میشم.