مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mirman - 2013-11-04

دوستان آدرس یه دیلر منصف که ماشینهای کره ای و ژاپنی داشته باشه میتونن معرفی کنن.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2013-11-10

در مورد بیمه که در پست بالا عرض کردم بقول اینا یک اپدیت بهتون بدم ! و همونطور که شاید بعضی میدونن سایت مربوطه تقریبا راه افتاده و گویا میشه انلاین اطلاعات رو وارد کرد البته من شخصا تا بحال انجام ندادم. اما در مورد مشکلی هم که گفتم در تکزاس وجود داره دولت فدرال راه حلی گذاشته و اینکه برای درامدهای کم بجای مدیکد اکستنشن اینکام تکس کردیت میده و کلا اینه که هزینه بیمه رو خیلی پایین میاورن و در این بین به نظرم بد هم نیست چون بیمه های روی مارکت رو تقریبا همه جا قبول دارند اما مدیکد رو نه بنابر این چنانچه مقدار جزئی هم پرداخت کنید برای بیمه سطح نقره ای/سیلور و با احتساب کو پیمنتی که به مراکز درمانی میدید باز هم ارزش اون رو داره که همه جا بتونید خدمات بگیرید تا اینکه در به در دنبال دکتر یا مرکزی باشید که مدیکد میپذیره.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - sib 24 - 2013-11-10

(2013-11-04 ساعت 02:20)mitr.p نوشته:  کمک
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻛﺴﻲ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ unt ﺗﻮﻱ ﻓﻮﺭﺕ ﻭﺭﺩ ﺩﺭﺱ ﺑﺨﻮﻧﻪ?? ﺗﻮ ﺭﺷﺘﻪ ﭘﺰﺷﻜﻲ...ﻳﺎ ﺩاﺭﻭﺳﺎﺯﻱ
ﺩﻭﻡ ﻛﺴی ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﺗﻮ ﻛﺎﻟﺞ ﻓﻮﻝ اﺳﺘﻴﻮﺩﻧﺖ ﺑﺎﺷﻪ????
ﻳﻜﻤﻲ ﻋﺠﻠﻪ اﻳﻪ....ﻣﻤﻨﻮﻥ
من فول استیودنت هستم.دوترم اینده میرم UNT.رشتم ﭘﺰﺷﻜﻲ نیست.اگه کمکی میتونم بکنم بفرمایید

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - ali039 - 2013-11-10

(2013-11-10 ساعت 12:12)soheilbadami نوشته:  در مورد بیمه که در پست بالا عرض کردم بقول اینا یک اپدیت بهتون بدم ! و همونطور که شاید بعضی میدونن سایت مربوطه تقریبا راه افتاده و گویا میشه انلاین اطلاعات رو وارد کرد البته من شخصا تا بحال انجام ندادم. اما در مورد مشکلی هم که گفتم در تکزاس وجود داره دولت فدرال راه حلی گذاشته و اینکه برای درامدهای کم بجای مدیکد اکستنشن اینکام تکس کردیت میده و کلا اینه که هزینه بیمه رو خیلی پایین میاورن و در این بین به نظرم بد هم نیست چون بیمه های روی مارکت رو تقریبا همه جا قبول دارند اما مدیکد رو نه بنابر این چنانچه مقدار جزئی هم پرداخت کنید برای بیمه سطح نقره ای/سیلور و با احتساب کو پیمنتی که به مراکز درمانی میدید باز هم ارزش اون رو داره که همه جا بتونید خدمات بگیرید تا اینکه در به در دنبال دکتر یا مرکزی باشید که مدیکد میپذیره.
آقا سهیل باسلام و خوشامد اگه ممکنه آدرس سایت رو برای ثبت نام اعلام فرمایید. یک سوال دیگه اینکه آیا برای ثبت نام ، فرقی داره که ایران باشیم یا اونجا؟ ممنون

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2013-11-11

(2013-11-10 ساعت 22:30)ali039 نوشته:  آقا سهیل باسلام و خوشامد اگه ممکنه آدرس سایت رو برای ثبت نام اعلام فرمایید. یک سوال دیگه اینکه آیا برای ثبت نام ، فرقی داره که ایران باشیم یا اونجا؟ ممنون

ادرس که اینه

https://www.healthcare.gov/marketplace/individual/#state=texas

واقعا نمیدونم که ای پی چک میکنن یا نه ولی گذشته ازین اطلاعات زیادی رو قاعدتا باید بدید که اگر اینجا زندگی نمیکنید براتون مقدور نیست که اپلای کنین البته شخصا هنوز جزئیات/مدارک لازم رو نمیدونم.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mirman - 2013-11-15

سلام دوستان.
یه جایی خوندم که برای اجاره خونه کسایی که فرزندی دارن میبایست خونه چند خوابه بگیرن.آیا ما که بچه 20 ماهه داریم هم ضروریه که دو خوابه باشه یا میشه یک خوابه هم گرفت؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mohajer13 - 2013-11-16

(2013-11-15 ساعت 10:27)mirman نوشته:  سلام دوستان.
یه جایی خوندم که برای اجاره خونه کسایی که فرزندی دارن میبایست خونه چند خوابه بگیرن.آیا ما که بچه 20 ماهه داریم هم ضروریه که دو خوابه باشه یا میشه یک خوابه هم گرفت؟

دوست عزیز شما با توجه به کوچک بودن فرزندتون می تونید خونه یکخوابه بگیرید.

بیمه درمانی اوباما - ali039 - 2013-11-17

https://www.healthcare.gov/marketplace/individual/#state=texas

سلام آقا سهیل - سایت ثبت نام بیمه درمانی را بررسی کردم طرح های مختلف بیمه ای را دارد شما قبلا از طرح نقره ای نوشته بودید در این سایت طرح نقره ای را برای دو نفر حدود 450 دلار اعلام کرده آیا این 450 دلار برای چه مدتی است؟ در ضمن دوستان دیگر اگه اطلاعاتی در مورد بیمه اوباما دارند مطرح کنند چون بسیاری از دوستان بیمه ندارند و هنوز هم ثبت نام نکرده اند و بلا تکلیف هستند. ممنون از لطف دوستان عزیز و بزرگوارم.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2013-11-18

دوست عزیزمن اطلاعاتی رو دادم که راجعش خونده بودم و هنوز اقدامی نکردم که جزئیات رو بدونم. حتما در صورت انجام اینجا مینویسم یا اگر دوستان دیگه انجام دادن توضیح میدن. فعلا مشکل دیگه ای هم شده برای کسایی که قبلا بیمه داشتن و داره دوباره گویا دستور عملها عوض میشه. ترجیح میدم شخصا که بازم صبر کنم. ولی به هر حال باید تا مارچ ثبت نام کرد اگرنه 90 دلار جریمه داره !

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - hoda - 2013-11-21

(2013-11-16 ساعت 12:25)mohajer13 نوشته:  
(2013-11-15 ساعت 10:27)mirman نوشته:  سلام دوستان.

دوست عزیز شما با توجه به کوچک بودن فرزندتون می تونید خونه یکخوابه بگیرید.

من هم بچه ٢ ساله دارم و تا اونجايي كه مي دونم بعضي از كامپلكس ها يه خوابه اجاره نمي دن . براي بچه ٦ ماهه به بالا طبق قانون بايد يك خواب جدا در نظر گرفت ولي بعضي از كامپلكس ها مي دن. البته من مجبور شدم ٢ خواب بگيرم هم زمانيكه پلينو بودم و هم الان كه لاس كاليناس هستم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2013-11-23

یک مسئله هم که در اجاره خونه هست اینجا اینه که بعضی از رزیدنسها با استفاده یا سو استفاده از این قانون نیم بند تکزاس شما رو ممکنه سوق بدن به سمت این که اپارتمان با اتاقهای بیشتر بگیرید چون حتی یک بچه کوچیک دارین و این به نفعشون هست چون خب یکخوابه رو بعدا راحت تر میشه اجاره داد مثلا تا 2 خوابه پس سعی میکنن اول از اون حربه استفاده کنن. همیشه وقتی که دارید مذاکره میکنین برای اون اپارتمان حتما بگید که جای دیگری رو هم پسندیدید و میخواید مقایسه کنین که کدوم بهتر هست از نظر شرایط جانبی و اگر مطرح شد که به خاطر بچه باید خواب اضافه بگیرید میگید که خب جایی که بودیم این شرط رو نداشت ! و باید حالا فکر کنیم. احتمالا اون شرط رو برمیدارن !

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mirman - 2013-11-27

سلام به بچه های عزیز دالاس.
مثل اینکه روزها با کولاک و یخبندان دست و پنجه نرم می کنید.پریروز شبکه خبر خودمون اعلام کرد که برف و کولاک اومده و فرودگاه فورت مورث هم تعطیل شده! من این روزها خیلی تو اینترنت جویای شرایط آب و هوایی دالاسم. اگه هوا یه خورده از این که هست گرمتر بشه برا ما تازه واردها که بچه کوچیک هم داریم بهتره.این یه هفته که هوای دالاس را با تهران مقایسه میکردم تهران بین 6 و 16 بود اما دالاس تا منفی 1 هم میرفت و روزها هم 6-7 درجه سردتر ازتهران بود.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - BEROLIN - 2013-11-27

سلام دوستان مادیروز رسیدیم دالاس .به راهنماییتون خیلی احتیاج دارم مااومدیم یه سوییت منطقه south cooper street.نمی دونم کجا هستم می خوام برای سوشال وid اقذام کنم نمی دونم از کجا شروع کنم/؟لطفاراهنما یی کنید .بچه مدرسه ای دارم کدوم منطقه می تونم خونه بااجاره 500 دلار پیدا کنم تورو خدا راهنمایی کنید ممنون می شم دوستان .

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mirman - 2013-11-28

(2013-11-27 ساعت 20:51)BEROLIN نوشته:  سلام دوستان مادیروز رسیدیم دالاس .به راهنماییتون خیلی احتیاج دارم مااومدیم یه سوییت منطقه south cooper street.نمی دونم کجا هستم می خوام برای سوشال وid اقذام کنم نمی دونم از کجا شروع کنم/؟لطفاراهنما یی کنید .بچه مدرسه ای دارم کدوم منطقه می تونم خونه بااجاره 500 دلار پیدا کنم تورو خدا راهنمایی کنید ممنون می شم دوستان .

سلام دوست عزیز. امیدوارم زندگی جدید خوبی داشته باشید.البته دوستان عزیز مقیم دالاس بهتر میتونن راهنمایی کنن ولی با توجه به اینکه منم تا بیست روزه دیگه مسافرم و میام دالاس اطلاعات مختصری دارم که خدمتتون عرض میکنم.شما با توجه به اینکه بچه مدرسه ای دارید احتمالا میبایست دو خوابه بگیری. تو زیپ کد 75240 با توجه به گفته دوستان و سرچ خودم خونه با قیمت مناسب پیدا میشه.ضمنا برای ssnو گواهینامه باید آدرس ثابت داشته باشید که بتونید اقدام کنید.موفق باشیدShy

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2013-11-28

(2013-11-28 ساعت 00:20)mirman نوشته:  
(2013-11-27 ساعت 20:51)BEROLIN نوشته:  سلام دوستان مادیروز رسیدیم دالاس .به راهنماییتون خیلی احتیاج دارم مااومدیم یه سوییت منطقه south cooper street.نمی دونم کجا هستم می خوام برای سوشال وid اقذام کنم نمی دونم از کجا شروع کنم/؟لطفاراهنما یی کنید .بچه مدرسه ای دارم کدوم منطقه می تونم خونه بااجاره 500 دلار پیدا کنم تورو خدا راهنمایی کنید ممنون می شم دوستان .

سلام دوست عزیز. امیدوارم زندگی جدید خوبی داشته باشید.البته دوستان عزیز مقیم دالاس بهتر میتونن راهنمایی کنن ولی با توجه به اینکه منم تا بیست روزه دیگه مسافرم و میام دالاس اطلاعات مختصری دارم که خدمتتون عرض میکنم.شما با توجه به اینکه بچه مدرسه ای دارید احتمالا میبایست دو خوابه بگیری. تو زیپ کد 75240 با توجه به گفته دوستان و سرچ خودم خونه با قیمت مناسب پیدا میشه.ضمنا برای ssnو گواهینامه باید آدرس ثابت داشته باشید که بتونید اقدام کنید.موفق باشیدShy
دوست عزیز این آدرسی که دادید من زدم توی مپ بهم آرلینگتون رو داده درسته ؟