مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - golesang - 2013-11-28

(2013-11-28 ساعت 07:45)mahdis نوشته:  
(2013-11-28 ساعت 00:20)mirman نوشته:  
(2013-11-27 ساعت 20:51)BEROLIN نوشته:  سلام دوستان مادیروز رسیدیم دالاس .به راهنماییتون خیلی احتیاج دارم مااومدیم یه سوییت منطقه south cooper street.نمی دونم کجا هستم می خوام برای سوشال وid اقذام کنم نمی دونم از کجا شروع کنم/؟لطفاراهنما یی کنید .بچه مدرسه ای دارم کدوم منطقه می تونم خونه بااجاره 500 دلار پیدا کنم تورو خدا راهنمایی کنید ممنون می شم دوستان .

سلام دوست عزیز. امیدوارم زندگی جدید خوبی داشته باشید.البته دوستان عزیز مقیم دالاس بهتر میتونن راهنمایی کنن ولی با توجه به اینکه منم تا بیست روزه دیگه مسافرم و میام دالاس اطلاعات مختصری دارم که خدمتتون عرض میکنم.شما با توجه به اینکه بچه مدرسه ای دارید احتمالا میبایست دو خوابه بگیری. تو زیپ کد 75240 با توجه به گفته دوستان و سرچ خودم خونه با قیمت مناسب پیدا میشه.ضمنا برای ssnو گواهینامه باید آدرس ثابت داشته باشید که بتونید اقدام کنید.موفق باشیدShy
دوست عزیز این آدرسی که دادید من زدم توی مپ بهم آرلینگتون رو داده درسته ؟

من هم تو گوگل مپ زدم آرلینگتون رو نشون داده خیلی هم دوره

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - stealth - 2013-11-28

سلام
ببخش من این سوال را جواب میدم چون در این باره زیاد تحقیق کردم و برای چندین و چند نفر ایرانی اکانت باز کردم.
این سایت هویت شما را با کمک experian چک میکند . پس تو مرحله اول اگر کردیت کارت یا وامی نداشتی باشید هویتتون تایید نمیشه باید به قول معروف احراز هویت بشید.
درباره هزینه بیمه هم تا اونجایی که من فهمیدم شما دو تا راه دارید ( البته به شرطی که درآمدتون از 400 درصد FPL) کمتر باشه که اگر تازه مهاجر باشید احتمال قوی همینطور هست.
داستان بیمه هم این هست که مطابق قانون همه باید بیمه داشته باشن وگرنه جریمه میشن . اما اگر کمتر از 400 درصد حداقل درآمد پول ساختید دولت به شما تکس کردیت پرداخت میکنه یعنی عملا تو هزینه بیمه به شما کمک میکنه.
حالا دو تا راه هست یا شما میرین مارکت پلیس پلن را انتخاب میکنید و همه پول پریمیوم را ماهانه زحمت میکشید میدید و موقع تکس ریترن 2014 براساس درآمدتون دولت به شما مقداری از پریمیوم را بر میگردونه.
حالت دوم هم این هست که شما اصلا میگی من الان هم توانایی پرداخت را ندارم . حدودا اعلام میکنی سالی چقدر پول میسازی و بر اساس اون دولت به شما Advanced tax credit میده به زبون ساده تر پولی که قراره به شما به عنوان تکس کردیت برگردونه ماهانه به شرکت بیمه اتون پرداخت میکنه و شما مسئول هستید که بقیه پریمیوم را پرداخت کنید. حالا اما داره این قضیه و اون اینه که آخر سال کارنامه شما را چک میکنند. اگر درامدتون بیشتر از چیزی بوده که اعلام کردین، پولو پس میگیرن از شما اگرم کمتر از اون چیزی شده که تخمین زدین براساس مقدارشون به شما بر میگردونند.
اینکه این مقدار چقدر هست و چطور هست را میتونید گوگل کنید و به دست بیارید چون مقدارش بستگی به متوسط قیمت premium نقره ای در منطقه شما ، تعداد نفرات خانواده و ..... داره .
اگر سطح درامد خیلی خیلی پایین باشه که مشمول medicaid میشید که عملا یعنی رایگان. اما بعضی از ایالتها همچین چیزی ندارن مثل تگزاس و یا شرایطشون سخت و مشگل هست مثل فلوریدا .
به نظر من قانون خیلی خوبی هست اما شروعش دردسر داره . مهمترین خوبیهاش هم میشه به pre existing condition اشاره کرد و همینطور ساده کردن محاسبات بیمه .
تا پیش از این اگر کسی اینجا بیمه نداشت و بار اول درخواست بیمه میداد کلی داستان داشت تا بتونن قبولت کنن که بهت بیمه بدن یا ندن و این اجازه را داشتن که پلنهای خاصی را بهت ندن یا از بعضی از شرایط بیمه نمیتونستی استفاده کنی تا یک زمانی از پرداخت premium گذشته باشه یا انقدر توش اما و اگر بود و هست که اصلا سر در نمیاوردی . اما الان شما در هر صورتی میتونید بیمه را بگیرین و ربطی به شرایط فعلی شما نداره .

(2013-11-17 ساعت 23:52)ali039 نوشته:  https://www.healthcare.gov/marketplace/individual/#state=texas

سلام آقا سهیل - سایت ثبت نام بیمه درمانی را بررسی کردم طرح های مختلف بیمه ای را دارد شما قبلا از طرح نقره ای نوشته بودید در این سایت طرح نقره ای را برای دو نفر حدود 450 دلار اعلام کرده آیا این 450 دلار برای چه مدتی است؟ در ضمن دوستان دیگر اگه اطلاعاتی در مورد بیمه اوباما دارند مطرح کنند چون بسیاری از دوستان بیمه ندارند و هنوز هم ثبت نام نکرده اند و بلا تکلیف هستند. ممنون از لطف دوستان عزیز و بزرگوارم.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mirman - 2013-11-28

(2013-11-27 ساعت 20:51)BEROLIN نوشته:  سلام دوستان مادیروز رسیدیم دالاس .به راهنماییتون خیلی احتیاج دارم مااومدیم یه سوییت منطقه south cooper street.نمی دونم کجا هستم می خوام برای سوشال وid اقذام کنم نمی دونم از کجا شروع کنم/؟لطفاراهنما یی کنید .بچه مدرسه ای دارم کدوم منطقه می تونم خونه بااجاره 500 دلار پیدا کنم تورو خدا راهنمایی کنید ممنون می شم دوستان .

سلام دوست عزیز. امیدوارم زندگی جدید خوبی داشته باشید.البته دوستان عزیز مقیم دالاس بهتر میتونن راهنمایی کنن ولی با توجه به اینکه منم تا بیست روزه دیگه مسافرم و میام دالاس اطلاعات مختصری دارم که خدمتتون عرض میکنم.شما با توجه به اینکه بچه مدرسه ای دارید احتمالا میبایست دو خوابه بگیری. تو زیپ کد 75240 با توجه به گفته دوستان و سرچ خودم خونه با قیمت مناسب پیدا میشه.ضمنا برای ssnو گواهینامه باید آدرس ثابت داشته باشید که بتونید اقدام کنید.موفق باشیدShy
توی سای move.com وقتی که این زیپ کد را وارد میکنم جنوب
addison را تو map نشون میده من بر اساس اون گفتم.یعنی میشه زیپ کدهای گوگل با این وبسایت متفاوت باشه؟
13330 Noel Road
Dallas, TX, 75240 و
13907 Montfort Drive
Dallas, TX, 75240
به نظرتون جای مناسبی برای زندگی هست یا نه؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - BEROLIN - 2013-11-28

دوستان تاکسی ازکجا پیداکنم توخیابون که نیست بهم نخندیدزبانم خوب نیست ومبتدی هستم ممنون .ز راهنماییتون

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - gbtm - 2013-11-28

(2013-11-28 ساعت 19:38)BEROLIN نوشته:  دوستان تاکسی ازکجا پیداکنم توخیابون که نیست بهم نخندیدزبانم خوب نیست ومبتدی هستم ممنون .ز راهنماییتون

سلام
کسی قرار نیست بخنده ولی با این سطح زبان واقعا زندگی سخت میشه

یه راه اینه که اینترنتی تاکسی بگیرید یا اینکه اگر تلفن زدن براتون سخته وارد یه فروشگاه/ مغازه ای بشید و ازشون بخواهید براتون تاکسی بگیرند که در این حالت کافیه آدرس مقصد رو داشته باشید که اونهم کافیه تو یه صفحه نوشته باشید

من روزهای اول تلفن نداشتم رفتم یکی از بانکها بعد از اینکه سوالاتم رو پرسیم و فرمهاشونو گرفتم ازشون خواستم برام تاکسی بگیرند.

موفق باشید

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - golesang - 2013-11-28

(2013-11-28 ساعت 19:38)BEROLIN نوشته:  دوستان تاکسی ازکجا پیداکنم توخیابون که نیست بهم نخندیدزبانم خوب نیست ومبتدی هستم ممنون .ز راهنماییتون
وقتی زبانتون در این حد ضعیفه یک راهش اینه که شماره تلفن یه تاکسی ایرانی رو داشته باشید هروقت خواستید باهاش تماس بگیرید

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2013-11-29

(2013-11-28 ساعت 14:10)mirman نوشته:  

توی سای move.com وقتی که این زیپ کد را وارد میکنم جنوب
addison را تو map نشون میده من بر اساس اون گفتم.یعنی میشه زیپ کدهای گوگل با این وبسایت متفاوت باشه؟
13330 Noel Road
Dallas, TX, 75240 و
13907 Montfort Drive
Dallas, TX, 75240
به نظرتون جای مناسبی برای زندگی هست یا نه؟

دوست عزیز مانتفورت جای خوبیه همچنین ادیسون

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - ali039 - 2013-11-29

داستان بیمه هم این هست که مطابق قانون همه باید بیمه داشته باشن وگرنه جریمه میشن . اما اگر کمتر از 400 درصد حداقل درآمد پول ساختید دولت به شما تکس کردیت پرداخت میکنه یعنی عملا تو هزینه بیمه به شما کمک میکنه. ........

سلام دوست عزیز مطالب اساسی و مفیدی را مطرح کردید. برای کسانی که تازه میخواهند زندگی را توی دالاس شروع کنند و تاکنون بیمه یا درآمدی نداشته اند چه بیمه ای را پیشنهاد می کنید ضمنا اگه ممکنه مطالبی که در طول ثبت نامدر سایت بیمه از ما سوال میکنه را اعلام فرمایید تا قبل از تکمیل آمادگی پاسخ داشته باشیم.ممنون

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - موژان- امیرحسین - 2013-12-01

سلام
من یک خانم مدت۶ ماهی است دردالاس زندگی میکنم یک آپارتمان کوچک اجاره کردم اگر کسی مایل هست همخونه بشه لطفا پیغام خصوصی بده.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - S-GH - 2013-12-01

سلام
اگر خانمی به همخونه نیاز دارد لطفا پیغام خصوصی بده من یک آپارتمان کوچک اجاره کردم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - yazdi - 2013-12-01

سلام دوستان
من تازه با اینجا آشنا شدم
دنبال هم خونه ای آقا در محدوده ( 75240 و 75230) هستم. لطفا اگر موردی در نظر دارید پیام بدید
ممنون

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - Kingrazor - 2013-12-03

سلام خدمت همه ی عزیزان مقیم و غیر مقیم دالاس

بیشتر صفحات این تاپیک رو خوندم و کلی اطلاعاتم زیاد شد

خیلی ممنون از دوستان عزیز

یه سوال دارم آیا زیپ کد 75075 محل خوبیه یا نه؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - jnouri - 2013-12-03

سلام ، از دوستان عزیزی که ساکن دالاس هستند درخواست کمک دارم . من نیاز به آدرس و شماره تلفن آنجا برای ارائه به سفارتخانه ( فرم 230 هنگام مصاحبه ) دارم . از دوستان خیری که علاقه مند کمک هستند درخواست کمک می نمایم . منتظر پاسخ شما عزیزان هستم . متشکرم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - hamed83 - 2013-12-04

با سلام خدمت دوستان
من با خانمم دو ماه دیگه داریم میایم امریکا و کسی هم اونا نداریم.میخواستم بدونم واسه شروع دالاس رو پیشنهاد میکنید یا نه؟و واسه خونه باید چیکار کنیم؟
و از لحاظ کار پیدا کردن شرایط چطوره؟
ممنون

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2013-12-04

(2013-12-03 ساعت 22:24)Kingrazor نوشته:  سلام خدمت همه ی عزیزان مقیم و غیر مقیم دالاس

بیشتر صفحات این تاپیک رو خوندم و کلی اطلاعاتم زیاد شد

خیلی ممنون از دوستان عزیز

یه سوال دارم آیا زیپ کد 75075 محل خوبیه یا نه؟

دوست عزیز این منطقه رو دقیق نمیدونم ولی پلینو کلا خوبه این زیپ کد بین پارک و خیابون 15 هست جای خوبی به نظر میرسه
زیاد اطلاعات ندارم در خصوص این منطقه ولی عرض کردم پلینو کلا خوبه
موفق باشید