مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - babakped - 2010-10-28

(2010-10-27 ساعت 21:05)kianoush نوشته:  دوستان سلام
من در ابتدا قصدم این بود بیام به دالاس و بمونم وحتی بلیط یک طرفه هم گرفتم، ولی یک کار مهمی پیش اومد که مجبورم ژانویه 2011 برگردم.به هر صورت برای اقامت دوماهه، "متل 6"در پلینو(25 مایل فاصله با فرودگاهDFW) رو در نظر گرفتم، قیمتی که در سایت درج شده 32$ به ازای هر شب هست ، میخواستم بدونم اگربرای 2 ماه درخواست کنم این مبلغ پائین تر میاد یا خیر؟ "استودیو 6 "رو هم چک کردم کمی دورتر از پلینو ولی نزدیک تر به دالاس و فرودگاه هست(17 مایل)، همین قیمت. البته رزرو نکردم و قصد دارم که حضوری مراجعه کنم!
در رابطه با طی مسیر فرودگاه تا متل هم من تاکسی رو ترجیح دادم، در سایت فرودگاه، کرایه این مسیر رو 60$ درج کرده،آیا این مبلغ درسته؟ نکنه یهو 300$ پیادمون کنه! و آیا راه بهتری هم هست؟
ومورد آخر اینکه، یکی از دوستانم در NEW MEXICO دانشجو هست،اگر آدرس اونجا رو بدم باعث تاخیر بیشتر در صدور GCوSSN نمیشه؟یا اینکه مزاحم دوستان مهاجرسرایی در پلینو بشم؟! البته قبلا آدرس ایشون در اکلاهما رو در فرمها نوشته بودم که حالا نقل مکان کردند.
اگر کسی پیشنهاد یا نظری داره ،ممنون میشم.

هم قیمت هتل هم قیمت تاکسی درسته . ما هم با همین حدود قیمت ها اومدیم ولی قیمت تاکسی کلا" خیلی بالاست و حتما" هتل رو نزدیک محلی که می خواهید خونه بگیرید رزرو کنید
فکر کنم آدرس خودتون رو بدین بهتره چون شما برای باز کردن حساب و گرفتن گواهینامه و اجاره ماشین و احیانا" ثبت نام دانشگاه و ... باید محل زندگی تون رو احراز کنید.

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2010-10-28

کیانوش عزیز
در مورد متل 6 یا استودیو 6 همانطور که قبلا هم در آیتم 214 در همین صفحه نوشتم یک مشکلی هست و آنهم اینکه در واقع صاحب آدرس نمی شوید. بنابراین برای افتتاح حساب و اجاره اتومبیل مشکل خواهی داشت. برای بانک می توانی آدرس یک دوست را بدهی و بگویی آنجا اقامت داری. ولی برای اجاره اتومبیل چون قرارداد اجاره خانه ندارید راهی برایش سراغ ندارم. به هرحال من که در استودیو6 هستم، نتوانستم ماشین اجاره کنم ولی برخی از دوستان که خانه اجاره کرده اند توانسته اند.
در مورد متل 6 تا آنجا که من اطلاع دارم آشپزخانه ندارد ولی استودیو 6 آشپزخانه دارد.
ضمنا به طور کلی قیمت ماهانه و هفتگی ارزانتر از نرخ روزانه است. من قیمت های استودیو 6 را از همین استودیو 6 که خودمان اجاره کردیم پرسیده ام و در پست های قبلی هم حدود قیمت ها را نوشته ام.
دوباره نرخ ها را پرسیدم:
سوئیت با یک تخت کوئین (دونفره) بدون کاناپه روزانه 49/57 و هفتگی 46/264 و ماهانه 99/899 دلار
سوئیت با یک تخت کوئین (دونفره) با کاناپه روزانه 89/75 و هفتگی 50/402 و ماهانه 99/1199 دلار

البته اینطور که در همین استودیو 6 به من گفتند برای اجاره روزانه نرخ متل پایینتر است و برای اجاره هفتگی و ماهانه نرخ استودیو پایین تر است. فکر می کنم نرخی که نوشته اید مربوط به متل باشد.
در مورد تاکسی متاسفانه من اطلاع ندارم.
در مورد آدرس هم تا آنجا که من می دانم مشکلی پیش نمی آید. دوستانی که محل ورودشان به آمریکا با محل آدرسی که برای دریافت گرین کارت داده اند یکی نبوده ، به موقع گرین کارت و سوشال دریافت کرده اند. البته من در حد اطلاع خودم گفتم. اگر سایر دوستان نظری دارند لطفا تکمیل کنند.

البته همانطور که بابک عزیز گفته اگر آدرس خودتون رو بدین خیلی بهتره و کمتر دچار مشکل میشین

RE: زندگی و کار در دالاس - seravin - 2010-10-28

(2010-10-27 ساعت 21:05)kianoush نوشته:  دوستان سلام
من در ابتدا قصدم این بود بیام به دالاس و بمونم وحتی بلیط یک طرفه هم گرفتم، ولی یک کار مهمی پیش اومد که مجبورم ژانویه 2011 برگردم.به هر صورت برای اقامت دوماهه، "متل 6"در پلینو(25 مایل فاصله با فرودگاهDFW) رو در نظر گرفتم، قیمتی که در سایت درج شده 32$ به ازای هر شب هست ، میخواستم بدونم اگربرای 2 ماه درخواست کنم این مبلغ پائین تر میاد یا خیر؟ "استودیو 6 "رو هم چک کردم کمی دورتر از پلینو ولی نزدیک تر به دالاس و فرودگاه هست(17 مایل)، همین قیمت. البته رزرو نکردم و قصد دارم که حضوری مراجعه کنم!
در رابطه با طی مسیر فرودگاه تا متل هم من تاکسی رو ترجیح دادم، در سایت فرودگاه، کرایه این مسیر رو 60$ درج کرده،آیا این مبلغ درسته؟ نکنه یهو 300$ پیادمون کنه! و آیا راه بهتری هم هست؟
ومورد آخر اینکه، یکی از دوستانم در NEW MEXICO دانشجو هست،اگر آدرس اونجا رو بدم باعث تاخیر بیشتر در صدور GCوSSN نمیشه؟یا اینکه مزاحم دوستان مهاجرسرایی در پلینو بشم؟! البته قبلا آدرس ایشون در اکلاهما رو در فرمها نوشته بودم که حالا نقل مکان کردند.
اگر کسی پیشنهاد یا نظری داره ،ممنون میشم.
اگر مایل بودی میتونی از آدرس ما استفاده کنی

RE: زندگی و کار در دالاس - Mojhdeh - 2010-10-28

جناب آقای کیانوش
بعنوان کسی که شرایط مشابه شما را داشتم توصیه می کنم بعد از مستقر شدن در متل، حتما تا حد امکان برای اجاره آپارتمان تلاش کنید (هم از طریق اینترنت و هم از نشریات ایرانی و انگلیسی مربوطه). اقامت دو ماهه در متل یا استودیو علاوه بر بالابودن هزینه شما را از یکسری امکانات که دوستان دیگر هم به آن اشاره کرده اند، محروم میکند. مهمترین آنها عبارتند از:
1- برای افتتاح حساب در بانک ناچار میشوید از آدرس دوستان دیگر استفاده کرده و اقامت در هتل را مخفی کنید. چون بانکها به محض اینکه متوجه میشوند در متل سکونت دارید از افتتاح حساب خودداری می کنند.
2- قادر نخواهید بود از بانک حتی سکیور کردیت بگیرید چون نه قبض پرداخت شده آب و برق و .... دارید و نه اجاره خانه پرداخت کرده اید.
3- چون کردیت کارت (سکیور کردیت) ندارید نمی توانید ماشین اجاره کنید. در نتیجه برای گرفتن گواهی نامه دچار مشکل خواهید شد. چون برای امتحان عملی رانندگی باید خودتان ماشین همراه ببرید.
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - laili - 2010-10-28

کتابهاتون رو میتونید از سایت آمازون بگیرید.منهم اولش اشتباه شما رو کردم و کتاب نو خریدم 30 دلار ولی بعد همون کتاب رو دست دومش رو برای یکی از دوستام از آمازون گرفتم 2 دلار که با شیپینگش دراومد 6 دلار.البته دست دومش واقعا در حد نو بود.
http://www.amazon.com/
من که یکی از مشتریان پر و پا قرص این سایتم و همیشه هم کتابهای خیلی خوبی تونستم ازش با قیمتهای باور نکردنی بخرم.Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2010-10-29

در مورد کلاس زبان

در دالاس ، کلاس زبان توی کلیسا ها پیدا میشه. مثلا توی کلیسای پلینو سه شنبه ها 10 صبح و چهرشنبه ها 6 عصر کلاس مجانی هست. البته من چون پلینو نیستم نتونستم استفاده کنم.
توی مدارس هم کلاس زبان پیدا میشه. ما یک جا مراجعه کردیم که کلاس زبان نداشت و دیگه چون ماشین نداریم نتوانستیم خوب بگردیم و بقیه مدارس را هم پرس و جو کنیم.
توی کتابخانه محلتون هم حتما کلاس مجانی هست. ما رفتیم و امتحان تعین سطح هم دادیم ولی چون این پروسه یک ماه طول کشید و ما هم درحال برگشت به ایران هستیم دیگه ادامه ندادیم.

کلاس زبان توی همه کالج ها هست. ما رفتیم به کالجی که به محله ما در دالاس مربوط میشه و اسمش هست ریچلند کالج. هر کالج که مراجعه کنید برنامه زمانبندی خاصی برای کلاس های خودش دارد. یک امتحان تعیین سطح هم دارد که ما توی سطح 5 قبول شدیم.
برای کلاس زبان در کالج باید شهریه بپردازید.
کلا دو جور کلاس هست. یکی کردیت یعنی همان واحد درسی. و یکی غیر کردیت یا نان کردیت که یعنی کلاس معمولی. کلاس کردیت خیلی گرانتر است و درس دانشگاهی حساب می شود و بعدها که قصد ادامه تحصیل داشتید هم می تواند در فهرست درسهایتان وارد شود البته اگر کلاس کردیت بردارید باید با نظر مشاور تحصیلی باشد که به رشته مورد نظرتان برای آینده مرتبط باشد.
ما کلاس غیرواحدی (نان کردیت) برداشتیم. یک کلاس 30 ساعته 55 دلار . برنامه زمانبندی کلاس ها در کالج ما طوری بود که میشد این 30 ساعت را طی دو ماه هر هفته 4 ساعت کلاس گرفت یا اینکه فشرده و روزی 3 ساعت کلاس برداشت که طی دو هفته تمام شود. ما دو ترم دو هفته ای برداشتیم که آنرا هم به اتمام رساندیم. یک گواهی ساده هم می دهند که نمی دانم به درد می خورد یا نه. راستی امتحان هم نمی گیرند و کلاس هم در مورد گرامر است و مکالمه در آن کم است.
در مورد کلاس واحدی (کردیت) هزینه ثبت نام بسیار زیادتر است. این هزینه برای شهروندان غیر آمریکایی که ما جزو آنها هستیم خیلی گرانتر است و برای اهالی ایالت (این استیت) کمی ارزانتر و برای اهالی همان شهرستان قیمت کمتری دارد.
یک نکته دیگر

اسم کلاس زبان در کالج برای کلاس غیر واحدی (Non Credit Class) هست:
ESL- English as a Second Language

اسم کلاس های واحدی (Credit Class) زبان انگلیسی هم هست:
ESOL

RE: زندگی و کار در دالاس - alphabeta - 2010-11-01

سلام
من الان ۲۳ روزه وارد USA شدم نه از گرین کارت خبری هست نه از welcome letter
البته SSN رو بعد از ۱۰ روز گرفتم.
یه نکته در مورد گواهینامه بین المللی اینکه تو اینجا Texas به دارد نخورد. حالا جای دیگه رو نمیدونم. بیخود پول ندین برای اون تو ایران.
توی بیشتر مناطق Texas هم بدون ماشین جایی نمیشه رفت. بنابر این وقتی میاین اینجا اول از همه باید به فکر گواهینامه و ماشین باشین.

RE: زندگی و کار در دالاس - balot - 2010-11-01

(2010-11-01 ساعت 09:38)alphabeta نوشته:  سلام
من الان ۲۳ روزه وارد USA شدم نه از گرین کارت خبری هست نه از welcome letter
البته SSN رو بعد از ۱۰ روز گرفتم.
یه نکته در مورد گواهینامه بین المللی اینکه تو اینجا Texas به دارد نخورد. حالا جای دیگه رو نمیدونم. بیخود پول ندین برای اون تو ایران.
توی بیشتر مناطق Texas هم بدون ماشین جایی نمیشه رفت. بنابر این وقتی میاین اینجا اول از همه باید به فکر گواهینامه و ماشین باشین.
سلام
خویه حداقل سوشال براتون اومده،برای من بعد 30 روز نه سوشال اومده نه از گرین کارت خبری هست،موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2010-11-01

سلام دوستان
من ماه ديگه دارم ميام و برنامم از اول تگزاس بود بدليل هزينه پايين تر و موقعيت كاري مناسب تر براي من- من تو ايران تو زمينه نفت و گاز كار مي كنم
يكي از دوستان مقيم امريكا ساكن شيكاگو وقتي فهميد من دارم ميام و بدون اينكه كسي رو توي تگزاس داشته باشم مستقيم مي خوام برم اونجا با اصرار زياد ازمون خواست يه مدتي بريم پيششون تا با محيط آشنا بشيم
براي گرفتن گواهينامه و كريديت مشكلي برام پيش نمي ياد چون من اول مي رم ايلينويز و بعد مي رم يه ايالت ديگه
چون من يه كوچولو يه ساله دارم و اگه نتونم موقعيت كاري خوبي پيدا كنم با پاس سفيد بر مي‌گردم و تا يكي دوسال ديگه كه وضعيت كار اونجا بهتر شه و منم خودمو بيشتر جم و جور كنم دوباره برميگرديم اينا رو گفتم تا از وضعيت من بيشتر آگاه بشيد و براي جواب دادن سووالي پيش نياد
ممنون مي شم كمكم كنيد
موفق باشيد 

RE: زندگی و کار در دالاس - babakped - 2010-11-01

(2010-11-01 ساعت 17:33)behzadb57 نوشته:  سلام دوستان
من ماه ديگه دارم ميام و برنامم از اول تگزاس بود بدليل هزينه پايين تر و موقعيت كاري مناسب تر براي من- من تو ايران تو زمينه نفت و گاز كار مي كنم
يكي از دوستان مقيم امريكا ساكن شيكاگو وقتي فهميد من دارم ميام و بدون اينكه كسي رو توي تگزاس داشته باشم مستقيم مي خوام برم اونجا با اصرار زياد ازمون خواست يه مدتي بريم پيششون تا با محيط آشنا بشيم
براي گرفتن گواهينامه و كريديت مشكلي برام پيش نمي ياد چون من اول مي رم ايلينويز و بعد مي رم يه ايالت ديگه
چون من يه كوچولو يه ساله دارم و اگه نتونم موقعيت كاري خوبي پيدا كنم با پاس سفيد بر مي‌گردم و تا يكي دوسال ديگه كه وضعيت كار اونجا بهتر شه و منم خودمو بيشتر جم و جور كنم دوباره برميگرديم اينا رو گفتم تا از وضعيت من بيشتر آگاه بشيد و براي جواب دادن سووالي پيش نياد
ممنون مي شم كمكم كنيد
موفق باشيد 

کار خوبیه . من هم اول رفتم نزدیکی شیکاگو پیش یکی از بستگان و دوستان خوبم و الان هم پلینو هستم.
ID , گواهینامه و گرین کارت و سوشال رو از ایلینوی گرفتم و وقتی بار دوم وارد شدم از دالاس اومدم و فقط لازم بود گواهینامه رو عوض کنم که اونم البته سه ماه اعتبار داره ولی چون بدون امتحان آئین نامه و شهر قابل عوض کردن بود سریع اینکار رو کردم. از لحاظ مقایسه هم هر کدوم یک سری مزایا دارن که اگر خواستید پیغام بدین
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2010-11-02

(2010-11-01 ساعت 18:10)babakped نوشته:  
ممنون مي شم كمكم كنيد
موفق باشيد 

کار خوبیه . من هم اول رفتم نزدیکی شیکاگو پیش یکی از بستگان و دوستان خوبم و الان هم پلینو هستم.
ID , گواهینامه و گرین کارت و سوشال رو از ایلینوی گرفتم و وقتی بار دوم وارد شدم از دالاس اومدم و فقط لازم بود گواهینامه رو عوض کنم که اونم البته سه ماه اعتبار داره ولی چون بدون امتحان آئین نامه و شهر قابل عوض کردن بود سریع اینکار رو کردم. از لحاظ مقایسه هم هر کدوم یک سری مزایا دارن که اگر خواستید پیغام بدین
موفق باشید

ممنونم دوست عزيز
اطلاعات خوبي دادي من چند وقتي مي رم اسكوكي حالا اگه نكته اي به نظرت مي رسه چه از لحاظ مقايسه مزايا و يا . . . كه بدردم بخوره بدي ممنون مي شم
موفق باشيد

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-11-02

ممنون مي شم كمكم كنيد
موفق باشيد 
اگر بخواهید در رشته تخصصیتان کار کنید حتما گرفتن مدرک فنی ایالتی
یا همون نظام مهندسی خودمون رو نیاز دارین و 2 سال حداقل برای مراحل
اون کنار بگذارید البته زبان برای امتحانات مربوطه و شاغل شدن هم که خب
لازمه .
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - balot - 2010-11-03

سلام
دوستانی که دالاس رو به عنوان مقصد انتخاب کردن،انتخابشون درست بوده
این هم از بهترین شهر های امریکا برای رفتن به آنها،که Fort Worth-Arlington, Texas
رتبه چهارم و Austin-Round Rock, TXرتبه پنجم رو داره
این هم لینکش:
http://realestate.yahoo.com/promo/best-c...erica.html

RE: زندگی و کار در دالاس - Colonel - 2010-11-08

سلام به دوستان خوب مهاجر سرا
من هم حدود دو هفته هست که رسیدم
مهم ترین نکته ای که میتونم بگم اینه که شما حتما نیاز به ماشین خواهید داشت
دلایل:
1.سیستم حمل نقل خیلی ضعیف هست (البته من در مورد down town اطلاعی ندارم)
2.حداقل مسافتی که باید طی کنید با ماشین تا به فروشگاه ها برسین 10 دقیقه رانندگی هست
من اشاره ای از این موضوع ندیدم تا به حال در اینجا شاید دوستان ماشین داشتن... Smile

موفق باشین

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2010-11-08

سلام دوست عزیز.منم بد بختی این روزهارو کشیدم که ماشین نداشتم و تا اشنامون از خونه بیرون نمیرفت منم مجبور بودم خونه بشینم.رانندگی و داشتن ماشین تو تگزاس از نون شب واجبتره چون ماشین نباشه نونم نمیتونی‌ بگیریم.