مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - princesess - 2014-01-08

می دونید خود preston rd از کجا تا کجا کشیده شده ...؟

اینجا اینقدر مجتمع هست ک فکر کنم می تونی روزها وقتت رو صرف گشتن بین مجتمع ها کنی . همونطور که قبلا هم گفتم من خودم تا قبل از اینکه بیام براورد قیاسی صحیحی از این شهر نداشتم ...
اینجا اینجوری نیستش که بتونی از همه چیزش خبر دار شی
مثلا توی gaylord کلی مارکت هست ( اینجایی که گفتم سر چهار راه پرستون -گیلورد هستش )که برای ما ها که مهاجرسرا خوندیم فقط best buyو ross , kroger, marshall, dollar tree و اینجور مغازه هاش رو می دونیم ... اما کلی مارکت های دیگه هم هست اونجا و حتی یک جای بازی داره برای بچه ها که اگر این روزنامه های تبلیغاتی شون نمی اومد عمرا بتونستیم بفهمیم که اونجا یه جای بازی برای بچه هاست ( یکی هم توی پلینو نزدیک کالین کالج هست ..قابل توجه بچه دارها ) ...

خلاصه کلام طبق گفته آقای بادامی هر کسی می تونه از چند تا دونه اطراف خودش خبر داشته باشه تازه اگر رفته باشه اونجا رو از نزدیک دیده باشه ...مثلا می دونم که یه مجتمع دیگه نزدیکی های ما هست که من تا بحال اصلا نزدیکش هم نشدم. اسمش رو هم نمی دونم چیه . فقط از راه دور دیدمش ...

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mohajer13 - 2014-01-09

(2014-01-05 ساعت 18:44)saman98 نوشته:  
(2014-01-05 ساعت 06:51)princesess نوشته:  
(2014-01-04 ساعت 19:53)saman98 نوشته:  دوستان برای سکونت !! بچه مدرسه ای هم داریم توجه داشته باشید !

البته برنامه ما مال سال اینده است ! چون چند تا فامیل هم داریم و این که دالاس نسبتا هزینه های مناسب تری را دارد دالاس رو انتخاب کردیم !

فقط دنبال خون ها در بعضی سایت ها گشتم به نظرم 75287 خوب باشه نظرتون چیه ؟! برای کسانی که بچه مدرسه ای دارن خوبه ؟
در کل به نظرتون خونه 2 خوابه تا 800 یا 820 $ در ماه کجا میتونه خوب باشه ؟!

هر چی هم فکر میکنم میبینم که نمیتونم بیشتر از این 780 تا 810 دلار در ماه بدم برای اجاره خونه ! پلینو میشه گرفت ؟

توی پلینو رو نمی دونم ولی من به یکی که گفتم خونه یکخوابه توی فریسکو 800 $ گرفتیم گفتند چرا اینقدر گرون ...500-600 تا هم میتونستی گیر بیاری که بازم من نمیدونم کجا ... پس اگر یکخوابه اینقیمتی گیر بیاد حتما دوخوابه تا 800 تا هم گیرت میاد ....
البته من خیلی قیمت ها دستم نیست ...دوستای با تجربه بهتر می تونند راهنمایی کنند .

ممنون از شما !! نمیدونم من زیاد از فریسکو اطلاعات ندارم !
جای خوبیه ؟
البته یه جا هم میخواهم که به مرکز دالاس دسترسی داشته باشه ! یعنی دسترسیش به بزرگراه ها خوب باشه !

راستی Carrollton هم خوبه ؟ قیمت هاش چطور

والا ن توی محدوده های پلینو و این Carrollton و 75287 موندم کدوم بهتره البته میدونم وقتی بیام اون جا از نزدیک ببینم و.. بهتر هست و.. ولی بالاخره میخواهم اطلاعاتی به دست بیارم

من خودم ساکن نورت دالاس و محدوده فرانکفورت (زیپ کد 75287) هستم. منطقه خیلی امنیه و در این ماههایی که اینجا بودم هیچ اتفاق یا نا امنی ندیدم. مجتمع های متفاوت با فیمتهای متفاوتی وجود داره که اگر بگردید مورد مناسب خودتون رو می تونید پیدا کنید. از محتمع های گرون قیمت تا قیمتهای مناسب و خوب، همه جوره هست. در مقایسه با کرولتون قطعا نورت دالاس بهتره. محل کارم کرولتونه و هر روز میرم اونجا ولی برای زندگی نورت دالاس رو ترجیح میدم. در مورد پلینو هم که کلا جای خوب و امنیه و گرونتر از نورت دالاس. البته پلینوی غربی. اگر خواستید در پلینو خونه بگیرید به پلینوی غربی فکر کنید.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - saman98 - 2014-01-09

(2014-01-09 ساعت 08:58)mohajer13 نوشته:  
(2014-01-05 ساعت 18:44)saman98 نوشته:  
(2014-01-05 ساعت 06:51)princesess نوشته:  
(2014-01-04 ساعت 19:53)saman98 نوشته:  دوستان برای سکونت !! بچه مدرسه ای هم داریم توجه داشته باشید !

البته برنامه ما مال سال اینده است ! چون چند تا فامیل هم داریم و این که دالاس نسبتا هزینه های مناسب تری را دارد دالاس رو انتخاب کردیم !

فقط دنبال خون ها در بعضی سایت ها گشتم به نظرم 75287 خوب باشه نظرتون چیه ؟! برای کسانی که بچه مدرسه ای دارن خوبه ؟
در کل به نظرتون خونه 2 خوابه تا 800 یا 820 $ در ماه کجا میتونه خوب باشه ؟!

هر چی هم فکر میکنم میبینم که نمیتونم بیشتر از این 780 تا 810 دلار در ماه بدم برای اجاره خونه ! پلینو میشه گرفت ؟

توی پلینو رو نمی دونم ولی من به یکی که گفتم خونه یکخوابه توی فریسکو 800 $ گرفتیم گفتند چرا اینقدر گرون ...500-600 تا هم میتونستی گیر بیاری که بازم من نمیدونم کجا ... پس اگر یکخوابه اینقیمتی گیر بیاد حتما دوخوابه تا 800 تا هم گیرت میاد ....
البته من خیلی قیمت ها دستم نیست ...دوستای با تجربه بهتر می تونند راهنمایی کنند .

ممنون از شما !! نمیدونم من زیاد از فریسکو اطلاعات ندارم !
جای خوبیه ؟
البته یه جا هم میخواهم که به مرکز دالاس دسترسی داشته باشه ! یعنی دسترسیش به بزرگراه ها خوب باشه !

راستی Carrollton هم خوبه ؟ قیمت هاش چطور

والا ن توی محدوده های پلینو و این Carrollton و 75287 موندم کدوم بهتره البته میدونم وقتی بیام اون جا از نزدیک ببینم و.. بهتر هست و.. ولی بالاخره میخواهم اطلاعاتی به دست بیارم

من خودم ساکن نورت دالاس و محدوده فرانکفورت (زیپ کد 75287) هستم. منطقه خیلی امنیه و در این ماههایی که اینجا بودم هیچ اتفاق یا نا امنی ندیدم. مجتمع های متفاوت با فیمتهای متفاوتی وجود داره که اگر بگردید مورد مناسب خودتون رو می تونید پیدا کنید. از محتمع های گرون قیمت تا قیمتهای مناسب و خوب، همه جوره هست. در مقایسه با کرولتون قطعا نورت دالاس بهتره. محل کارم کرولتونه و هر روز میرم اونجا ولی برای زندگی نورت دالاس رو ترجیح میدم. در مورد پلینو هم که کلا جای خوب و امنیه و گرونتر از نورت دالاس. البته پلینوی غربی. اگر خواستید در پلینو خونه بگیرید به پلینوی غربی فکر کنید.

متشکر دوست عزیز احتمالا ما هم وقتی بیایم همین 75287 رو انتخاب میکنیم

فقط در مورد مدرسه چی ؟ ما بچه مدرسه ای هم داریم !! خوب هست ؟

و این که 2 خوابه در حد 770 تا 800$ تمیز و خوب گیر میاد ؟
ممنون از تمام وقت هایی که برا من میزارید

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - Ahmad0756 - 2014-01-10

سلام
من حدود ٤٥روزه كه وارد دالاس شده ام ما چون كسي را در دالاس نداشتيم ابتدا از خود ايران هتل هاي ارزون را سرچ كرديم مناسبترين كه مي شد رزرو كرد intownsuit بود كه ماهم همون را رزرو كرديم البته تا ساعت ٦ بعدازظهر هستند ما ساعت ٤/٣٠ از فرودگاه بيرون اومديم و با عجله يه تاكسي گرفتيم و رفتيم intownsuit يه سوييت به ما داد كه با تكس شد حدودا ٢٨٠$ و ٥٠$ هم دپوزيت گرفت كه بعدا بمون پس داد البته اين مبلغ براي يك هفته است چون وارد نبوديم و كلا تاكسي و يا اتوبوس نمي ديديم همون اول يه ماشين خريديم بعد رفتيم دنبال خونه
اينجا تا اونجا كه من ديدم در تمام نقاط شهر اپارتمان براي اجاره هست حالا بايد ديد شما كجا مي خواهيد خونه اجاره كنيد

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mirman - 2014-01-11

ما هم حدود 1 ماه پسش اومدیدم دالاس و در محله ادیسون ابتدا برای یک هفته یه سوییت گرفتیم به مبلغ 250 دلار و بعد هم با فاصله حدود 8 مایلی همونجا vitruvian way آپارتمان دو خوابه با قیمت مناسب گرفتیم اگه دوستان اطلاعات بیشتری خواستند ایمیل بدن که براتون آدرس وبسایت و شماره هاشو بذارم.ضمنا ما بدون سوشیال و بدون کردیت قرارداد بستیم.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - Ahmad0756 - 2014-01-12

(2014-01-07 ساعت 21:26)ali039 نوشته:  
(2014-01-07 ساعت 12:29)soheilbadami نوشته:  
(2014-01-06 ساعت 09:27)ali039 نوشته:  سلام آقا سهیل با تشکر از اطلاعات مفیدتان ما 6 مارچ میاییم دالاس و قصد اجاره یک آپارتمان یکخوابه 60 متری حدود 600 دلار در نورت دالاس را داریم اگه ممکنه مجتمع های خوبی را که در این منطقه میشناسید را آدرس بدید. ممنون میشم

نورت دالاس یک منطقه بزرگه که خودش قسمتهایی از چند شهره. به هر حال کل این منطقه موسوم به دالاس خودش بسیار وسیع و دارای صدها مجتمع هست و معمولا هر کی میتونه از چند تا دونه اطراف خودش خبر داشته باشه و این چند تا که من معرفی کردم چون همشون رو از نزدیک دیدم و برای یکی دو تا دوست هم رفتیم و در گذشته صحبت کردیم. برای اون منطقه مورد نظر شما هم باید از دوستانی راهنمایی کنن که در اون حوالی هستن و من متاسفانه اطلاع خاصی ندارم. اما قانون کلی آمریکا در هر زمینه همان مثل پول و اش هست. شما در هر شهر و منطقه جای خوب و یا بد میتونین پیدا کنین با توجه به قیمت اون منطقه. در همین شهر فریسکو که تقریبا بهترین در حومه ها هست مجتمعهایی هم هست ارزان که فکر کنم اگر مجانی هم به من و شما بدند نمینشینیم ! و یا در همه مناطق. مثلا دان تان دالاس در کل یکی از بهترین و گرانترین مناطق هست که همه برایش سر و دست میشکنند اما خب مناطقی هم داره که اصلا خوب نیست. به هر حال صرفنظر از همه این موارد دوستان باید از نزدیک اینجا باشن و بتونن که سبک سنگین کنن.

ضمن تشکر از آقا سهیل عزیر ، از دوستانی که در نورت دالاس و در خیابانهایی مثل
PRESTON - COIT - FRANKFORD- ARAPAHO-SPRINGVALLEY- .... مجتمع های خوبی را میشناسند که محیط آن خوب بوده و دارای آپارتمان با قیمتهای مناسب برای شروع زندگی و ایامی که هنوز کاری پیدا نکرده ایم ، لطفا آن را معرفی نمایند. خیلی از دوستان مهاجرسرا در این مناطق ساکن هستند و میتوانند با شناختی که به مجتمع ها پیدا کرده اند ما تازه واردها را راهنمایی کنند که موقع اومدن به دالاس برای پیدا کردن آپارتمان معطل و سرگردان نشیم بهر حال کمک زیادی به ما میشه. ممنون از دوستان و خدا را هزار مرتبه شکر برای این همه نمودهایی از انسانیت.
سلام
من يه اپارتمان تو فرانكفورد خيابان گالري اجاره كردم با ماهي ٦٥٠دلار كه از لحاظ امنيت ظاهرا خوبه وتا حالا ٤٥روز هيچ مشكلي نبوده البته آپارتمان هاي ارزانتر ٥٥٠-٦٠٠-٦٢٥و ٦٥٠دلار داره ولي موقعي كه ما مي خواسيم خونه بگيريم اين آپارتمان خالي بود ما هم گرفتيم البته توي همين خيابان نزديك به ٧ تا مجتمع باشه بايد اينجا باشيد و همه را سر بزنيد وببينيد كدوم به دردتان مي خوره. بعضي هاشون بدون كرديت اجاره نمي دند

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - Ahmad0756 - 2014-01-12

سلام به همگي
ما كه هنوز گرين كارتمان نيامده وقتي مي ريم سفر به كشور ديگه موقع برگشتن تو فرودگاه موقع سوار شدن از ما ويزاي ورود به امريكا را مي خواهند ويزاي اوليه هم كه تاريخش گذشته ما فقط يه مهر ورود به امريكا را داريم آيا تو فرودگاه مانع سوار شدن ما به هواپيما نمي شند؟ آيا لازمه كه مدرك خاصي با خودمان ببريم ؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - roeentan - 2014-01-13

(2014-01-12 ساعت 00:10)Ahmad0756 نوشته:  سلام به همگي
ما كه هنوز گرين كارتمان نيامده وقتي مي ريم سفر به كشور ديگه موقع برگشتن تو فرودگاه موقع سوار شدن از ما ويزاي ورود به امريكا را مي خواهند ويزاي اوليه هم كه تاريخش گذشته ما فقط يه مهر ورود به امريكا را داريم آيا تو فرودگاه مانع سوار شدن ما به هواپيما نمي شند؟ آيا لازمه كه مدرك خاصي با خودمان ببريم ؟
اگه دقت کنید پایین ویزا با فونت ریز این جمله رو نوشته:
"UPON ENDORSEMENT SERVES AS TEMPORARY I-551 EVIDENCING PERMANENT RESIDENCING FOR 1 YEAR"
منظورش اینه که بعد از اینکه ویزاتون مهر ورود خورد تا یک سال براتون حکم گرین کارت موقت رو داره.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - ahns - 2014-01-14

(2014-01-11 ساعت 04:23)mirman نوشته:  ما هم حدود 1 ماه پسش اومدیدم دالاس و در محله ادیسون ابتدا برای یک هفته یه سوییت گرفتیم به مبلغ 250 دلار و بعد هم با فاصله حدود 8 مایلی همونجا vitruvian way آپارتمان دو خوابه با قیمت مناسب گرفتیم اگه دوستان اطلاعات بیشتری خواستند ایمیل بدن که براتون آدرس وبسایت و شماره هاشو بذارم.ضمنا ما بدون سوشیال و بدون کردیت قرارداد بستیم.

با سلام به شما،اقا خيلي جاي خوبيه ،مبارك باشه

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - princesess - 2014-01-15

دوستان عزیز یه سوال داشتم

دختر من به زودی 4 سالش می شه و می خواستم از طرح مجانی برای مهد کودکش استفاده کنم چون هزینه مهد کودک خیلی زیاده اینجا ....اما خیلی اطلاعات ندارم کسی هست منو راهنمایی کنه ؟

شنیدم که باید توی سایتی به اسم childcaregroup اسمت رو بنویسی تا بره توی لیست انتظار ... 6 ماه هم طول می کشه ...
آیا بعد خودشون زنگ می زنند و خودشون یه مدرسه رو بهمون معرفی می کنند ؟ یا اینکه خودمون می ریم یه مهد کودک و از طریق اون مهد کودک توی لیست انتظار قرار می گیریم ...
یکی در مورد این سیستم به طور کامل و واضح اگه توضیح بده ممنون می شم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - pefa - 2014-01-22

بلاخره بعد دو سال میخوام یه سر برگردم ایران!
بعد از کلی جستجو در دو هفته‌ی اخیر، ارزونترین پرواز رفت و برگشتی که پیدا کردم از دالاس به تهران و فقط با یک توقف، پرواز لوفتهانزاست.
گفتم شاید دوستان کسی بخواد برگرده و از این بلیت نسبتا ارزون استفاده کنه.
اگر بخوایین ۱۹ مارس برید ایران و بعد از سیزده بدر و تعطیلات در تاریخ ۸ آپریل برگردید دالاس، میتونید الان با قیمت ۹۶۲ دلار، بلیت بخرید.
دو تا چمدون ۵۰ پاندی به ازای هر نفر میتونید با خودتون مجانی ببرید و بیارید.
ترانزیستش در فرانکفورت در رفت ۸ ساعت و برگشت ۴ ساعته.
اینجا مستقیما از لوفتهانزا میتونید بوک کنید.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - harison53 - 2014-01-24

سلام دوستان
راستش من یکسال که با خانوده (همسر و پسر )به آمریکا و به ایالت آریزونا مهاجرت کردیم که خوب بدلیل نداشتن هیچگونه آشنا و آشنا نبودن به این سایت وارد دهات آریزونا شدیم و در این مدت با توجه به شرایط کاری اینجا یکم مشکلات کشیدیم .خواستم از دوستان خواهش کنم به من یک سری نظرات از دالاس و شهرهائی که خوب از پستهای فبلی خوندم بدن البته من سوالم در رابطه با کار هست حقیقتش من کارشناس کامپیوتر در زمینه شبکه هستم و رزومه خوبی دارم و در این یکسال چند تا کار پارت تایم کردم و بصورت گذری مشکلات شبکه و کامپیوترهای خانگی را حل کردم ولی با این وضعیت آینده روشنی نمیبینم و میخوام یک کار دائمی هر جند یکسال هم شده پیدا کنم خوب شما بهتر میدونید اینجا بیشتر کار ها دست ریکرویتر هست و معمولا با تو قرارداد موقت میبندد تا تو توانائیهات و نشان بده ولی در هرصورت من درزمینه ویندوز سرور و تجهیزات شبکه و کانفیگ کردن انها تجربه دارم .اگر از دوستان یا شرکت که میشناسند امکانش هست به من کانکت کنند ممنون میشم و به عنوان یک هموطن سپاسگزارم
ارادتمند همه

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2014-01-24

(2014-01-24 ساعت 02:42)harison53 نوشته:  سلام دوستان
راستش من یکسال که با خانوده (همسر و پسر )به آمریکا و به ایالت آریزونا مهاجرت کردیم که خوب بدلیل نداشتن هیچگونه آشنا و آشنا نبودن به این سایت وارد دهات آریزونا شدیم و در این مدت با توجه به شرایط کاری اینجا یکم مشکلات کشیدیم .خواستم از دوستان خواهش کنم به من یک سری نظرات از دالاس و شهرهائی که خوب از پستهای فبلی خوندم بدن البته من سوالم در رابطه با کار هست حقیقتش من کارشناس کامپیوتر در زمینه شبکه هستم و رزومه خوبی دارم و در این یکسال چند تا کار پارت تایم کردم و بصورت گذری مشکلات شبکه و کامپیوترهای خانگی را حل کردم ولی با این وضعیت آینده روشنی نمیبینم و میخوام یک کار دائمی هر جند یکسال هم شده پیدا کنم خوب شما بهتر میدونید اینجا بیشتر کار ها دست ریکرویتر هست و معمولا با تو قرارداد موقت میبندد تا تو توانائیهات و نشان بده ولی در هرصورت من درزمینه ویندوز سرور و تجهیزات شبکه و کانفیگ کردن انها تجربه دارم .اگر از دوستان یا شرکت که میشناسند امکانش هست به من کانکت کنند ممنون میشم و به عنوان یک هموطن سپاسگزارم
ارادتمند همه

سلام عزیز گرامی
ضمن عرض خیر مقدم مجدد به شما مهندس عزیز(با یکسال تاخیر البتهTongue) وبسایتی رو براتون میفرستم که بعد از اینکه خودم عضوش شدم روزانه بین 50 تا 150 تا فرصت شغلی رو با جزییات حقوق و مزایا براتون میفرسته بسته به تخصص یا علاقه مندی هاتون. امید که در ایالت و کوی و برزن آریزونای عزیز هم کاربرد وافر داشته باشه. امید سعادتمندی همه ایرانی ها که من میشناسم و نمی شناسم.
http://www.glassdoor.com/index.htm

کوچک مهاجرسرا
Maxsupermax

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - gbtm - 2014-01-24

ارادتمند همه

خیلی برام جالبه تمام کسانی که وارد آریزونا شدند و در این فروم فعال هستند از انتخاب این ایالت ناراضی هستند
البته چون برای آریزونا صفحه خاصی وجود نداره ناچارا باید اینجا بنویسم

توصیه ام به دوستان اینه تا حد امکان این ایالت رو انتخاب نکنید مگر اینکه یا پذیرش تحصیلی از اونجا داشته باشید یا یک کار مناسب در اونجا پیدا کرده باشید

خلاصه تمام این ایالت : Waste of your time and money

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - harison53 - 2014-01-24

(2014-01-24 ساعت 07:54)maxsupermax نوشته:  
ارادتمند همه

سلام عزیز گرامی
ضمن عرض خیر مقدم مجدد به شما مهندس عزیز(با یکسال تاخیر البتهTongue) وبسایتی رو براتون میفرستم که بعد از اینکه خودم عضوش شدم روزانه بین 50 تا 150 تا فرصت شغلی رو با جزییات حقوق و مزایا براتون میفرسته بسته به تخصص یا علاقه مندی هاتون. امید که در ایالت و کوی و برزن آریزونای عزیز هم کاربرد وافر داشته باشه. امید سعادتمندی همه ایرانی ها که من میشناسم و نمی شناسم.
http://www.glassdoor.com/index.htm

کوچک مهاجرسرا
Maxsupermax

سلام به شما
از لطفی که کردید ممنونم باور کنید بیش از 10 تا سایت معروف از جمله indeed,dice,monster,CareerBuilder,Robert half,...عضو هستم و برام بالغ بر 40تا 50 تا جاب آفر میشه بعد خوب میشینم تمام نیازها شون میخونم و مبینم حدود 70 تا 80 درصدش بلدم بعد یک ساعت تمام فیلدهای مورد نیاز و پر میکنم و رزومه خدوم و ریفرنسام و ریفرالم میفرستم بعد طرف یا زنگ میزنه یا ایمیل میزنه درمورد تجربیاتم و توقع من نسبت به حقوق بعد با هم به توافق میرسیم میره دیگه پیداش نمیشه برای پیگیری که ایمیل میزنم حواب نمیدن من واقعا موندم یا اکثر این آفرها به قولی یکی از دوستان برای بالا بردن رنکینگ آریزوناست یا یه اشکالی در من هست نمیدونم یه چیز جالب تر ازهمه حدود 4 روز پیش یه آفر از Robert half داشتم که نوشته بود ASAPمن هم نوشتم برام دیتیلش و بفرست یارو رفته که بفرسته خلاصه دوستان کسی این طرفها نیاد منکه آدم تکنیکال 10 سال تو ایران کار با کامپیوتر و شبکه اینجا هم یه نیمچه کاری برای چند تا شرکت کردم موندم. از این دوست عزیز هم ممنونم من تو این سایتم عضو میشم امیدوارم فرجی بشه
ارادتمند همه