مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - eybaba - 2014-01-24

(2014-01-24 ساعت 20:23)harison53 نوشته:  
(2014-01-24 ساعت 07:54)maxsupermax نوشته:  
(2014-01-24 ساعت 02:42)harison53 نوشته:  سلام دوستان
راستش من یکسال که با خانوده (همسر و پسر )به آمریکا و به ایالت آریزونا مهاجرت کردیم که خوب بدلیل نداشتن هیچگونه آشنا و آشنا نبودن به این سایت وارد دهات آریزونا شدیم و در این مدت با توجه به شرایط کاری اینجا یکم مشکلات کشیدیم .خواستم از دوستان خواهش کنم به من یک سری نظرات از دالاس و شهرهائی که خوب از پستهای فبلی خوندم بدن البته من سوالم در رابطه با کار هست حقیقتش من کارشناس کامپیوتر در زمینه شبکه هستم و رزومه خوبی دارم و در این یکسال چند تا کار پارت تایم کردم و بصورت گذری مشکلات شبکه و کامپیوترهای خانگی را حل کردم ولی با این وضعیت آینده روشنی نمیبینم و میخوام یک کار دائمی هر جند یکسال هم شده پیدا کنم خوب شما بهتر میدونید اینجا بیشتر کار ها دست ریکرویتر هست و معمولا با تو قرارداد موقت میبندد تا تو توانائیهات و نشان بده ولی در هرصورت من درزمینه ویندوز سرور و تجهیزات شبکه و کانفیگ کردن انها تجربه دارم .اگر از دوستان یا شرکت که میشناسند امکانش هست به من کانکت کنند ممنون میشم و به عنوان یک هموطن سپاسگزارم
ارادتمند همه

سلام عزیز گرامی
ضمن عرض خیر مقدم مجدد به شما مهندس عزیز(با یکسال تاخیر البتهTongue) وبسایتی رو براتون میفرستم که بعد از اینکه خودم عضوش شدم روزانه بین 50 تا 150 تا فرصت شغلی رو با جزییات حقوق و مزایا براتون میفرسته بسته به تخصص یا علاقه مندی هاتون. امید که در ایالت و کوی و برزن آریزونای عزیز هم کاربرد وافر داشته باشه. امید سعادتمندی همه ایرانی ها که من میشناسم و نمی شناسم.
http://www.glassdoor.com/index.htm

کوچک مهاجرسرا
Maxsupermax

سلام به شما
از لطفی که کردید ممنونم باور کنید بیش از 10 تا سایت معروف از جمله indeed,dice,monster,CareerBuilder,Robert half,...عضو هستم و برام بالغ بر 40تا 50 تا جاب آفر میشه بعد خوب میشینم تمام نیازها شون میخونم و مبینم حدود 70 تا 80 درصدش بلدم بعد یک ساعت تمام فیلدهای مورد نیاز و پر میکنم و رزومه خدوم و ریفرنسام و ریفرالم میفرستم بعد طرف یا زنگ میزنه یا ایمیل میزنه درمورد تجربیاتم و توقع من نسبت به حقوق بعد با هم به توافق میرسیم میره دیگه پیداش نمیشه برای پیگیری که ایمیل میزنم حواب نمیدن من واقعا موندم یا اکثر این آفرها به قولی یکی از دوستان برای بالا بردن رنکینگ آریزوناست یا یه اشکالی در من هست نمیدونم یه چیز جالب تر ازهمه حدود 4 روز پیش یه آفر از Robert half داشتم که نوشته بود ASAPمن هم نوشتم برام دیتیلش و بفرست یارو رفته که بفرسته خلاصه دوستان کسی این طرفها نیاد منکه آدم تکنیکال 10 سال تو ایران کار با کامپیوتر و شبکه اینجا هم یه نیمچه کاری برای چند تا شرکت کردم موندم. از این دوست عزیز هم ممنونم من تو این سایتم عضو میشم امیدوارم فرجی بشه
ارادتمند همه

چند تا سوال:

- VOIP کار کردی؟

- مدرک CCNAX or CCNA داری؟

- Cyber Security, JAVA, Oracle چطور؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - pefa - 2014-01-25

(2014-01-24 ساعت 20:23)harison53 نوشته:  سلام به شما
از لطفی که کردید ممنونم باور کنید بیش از 10 تا سایت معروف از جمله indeed,dice,monster,CareerBuilder,Robert half,...عضو هستم و برام بالغ بر 40تا 50 تا جاب آفر میشه بعد خوب میشینم تمام نیازها شون میخونم و مبینم حدود 70 تا 80 درصدش بلدم بعد یک ساعت تمام فیلدهای مورد نیاز و پر میکنم و رزومه خدوم و ریفرنسام و ریفرالم میفرستم بعد طرف یا زنگ میزنه یا ایمیل میزنه درمورد تجربیاتم و توقع من نسبت به حقوق بعد با هم به توافق میرسیم میره دیگه پیداش نمیشه برای پیگیری که ایمیل میزنم حواب نمیدن من واقعا موندم یا اکثر این آفرها به قولی یکی از دوستان برای بالا بردن رنکینگ آریزوناست یا یه اشکالی در من هست نمیدونم یه چیز جالب تر ازهمه حدود 4 روز پیش یه آفر از Robert half داشتم که نوشته بود ASAPمن هم نوشتم برام دیتیلش و بفرست یارو رفته که بفرسته خلاصه دوستان کسی این طرفها نیاد منکه آدم تکنیکال 10 سال تو ایران کار با کامپیوتر و شبکه اینجا هم یه نیمچه کاری برای چند تا شرکت کردم موندم. از این دوست عزیز هم ممنونم من تو این سایتم عضو میشم امیدوارم فرجی بشه
ارادتمند همه

برای من جای تعجب نیست چون من هم با همین شرایط روبرو شدم.
فکر نمیکنم تگزاس هم در این زمینه خیلی بهتر از آریزونا باشه.
قضیه اینه که پیدا کردن کار آسون نیست.
ما در رقابتی قرار خواهیم گرفت که رقبامون کسانی هستند که لیسانسشون رو در دانشگاه های شناخته شده‌ی اینجا گرفتن. چند سال هم سابقه‌ی کار در اینجا رو داشتن و اکثر اونا از نظر ارتباط برقرار کردن با مشتری از ما بهترند.
خب شما هم کارفرما باشید، ریسک نمیکنید و بنا رو بر این خواهید گرفت که تحصیل کرده‌ی اینجا رو بگیرید.
من نوعی فعلا به کار خارج از تخصصم رضایت دادم.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - harison53 - 2014-01-25

(2014-01-24 ساعت 23:34)eybaba نوشته:  
راستش من یکسال که با خانوده (همسر و پسر )به آمریکا و به ایالت آریزونا مهاجرت کردیم که خوب بدلیل نداشتن هیچگونه آشنا و آشنا نبودن به این سایت وارد دهات آریزونا شدیم و در این مدت با توجه به شرایط کاری اینجا یکم مشکلات کشیدیم .خواستم از دوستان خواهش کنم به من یک سری نظرات از دالاس و شهرهائی که خوب از پستهای فبلی خوندم بدن البته من سوالم در رابطه با کار هست حقیقتش من کارشناس کامپیوتر در زمینه شبکه هستم و رزومه خوبی دارم و در این یکسال چند تا کار پارت تایم کردم و بصورت گذری مشکلات شبکه و کامپیوترهای خانگی را حل کردم ولی با این وضعیت آینده روشنی نمیبینم و میخوام یک کار دائمی هر جند یکسال هم شده پیدا کنم خوب شما بهتر میدونید اینجا بیشتر کار ها دست ریکرویتر هست و معمولا با تو قرارداد موقت میبندد تا تو توانائیهات و نشان بده ولی در هرصورت من درزمینه ویندوز سرور و تجهیزات شبکه و کانفیگ کردن انها تجربه دارم .اگر از دوستان یا شرکت که میشناسند امکانش هست به من کانکت کنند ممنون میشم و به عنوان یک هموطن سپاسگزارم
ارادتمند همه

سلام عزیز گرامی
ضمن عرض خیر مقدم مجدد به شما مهندس عزیز(با یکسال تاخیر البتهTongue) وبسایتی رو براتون میفرستم که بعد از اینکه خودم عضوش شدم روزانه بین 50 تا 150 تا فرصت شغلی رو با جزییات حقوق و مزایا براتون میفرسته بسته به تخصص یا علاقه مندی هاتون. امید که در ایالت و کوی و برزن آریزونای عزیز هم کاربرد وافر داشته باشه. امید سعادتمندی همه ایرانی ها که من میشناسم و نمی شناسم.

کوچک مهاجرسرا
Maxsupermax

سلام به شما
ارادتمند همه

چند تا سوال:

- VOIP کار کردی؟

سلام
ممنونم از لطفتون اگر از voip بحث pstn,آی پی کانفیگ کردن یا آشنا بودن با پروتوکلهای SIP یا مال سیسکو sccp هست آشنا هستم ولی حرفه ای کار نکردم ولی فکر نمیکنم در مقابل پروتکلهای OSPF,EIGRP,..خیلی مشکل باشه که من این موارد در CCNAگذروندم اما در مورد دیتا بیس آشنایی ندارم و فقط برای ویندوز سرور برای EXCHANGE SERVER و یا ACTIVE DIRECTORY برای ذخیره کردن اطلاعات کلاینتها و بک آپ گیری کمی دیدم در هر صورت من توانائیم در کانفیگ کردن و TROUBLESHOOTING شبکه است و با سویچ و روتر لایه های دو و سه کار کردم و VPN آشنا هستم و الان دارم روی MPLS , BGP مطالعه میکنم و کار میکنم
بازهم ممنون

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - eybaba - 2014-01-25

[/quote]
سلام
ممنونم از لطفتون اگر از voip بحث pstn,آی پی کانفیگ کردن یا آشنا بودن با پروتوکلهای SIP یا مال سیسکو sccp هست آشنا هستم ولی حرفه ای کار نکردم ولی فکر نمیکنم در مقابل پروتکلهای OSPF,EIGRP,..خیلی مشکل باشه که من این موارد در CCNAگذروندم اما در مورد دیتا بیس آشنایی ندارم و فقط برای ویندوز سرور برای EXCHANGE SERVER و یا ACTIVE DIRECTORY برای ذخیره کردن اطلاعات کلاینتها و بک آپ گیری کمی دیدم در هر صورت من توانائیم در کانفیگ کردن و TROUBLESHOOTING شبکه است و با سویچ و روتر لایه های دو و سه کار کردم و VPN آشنا هستم و الان دارم روی MPLS , BGP مطالعه میکنم و کار میکنم
بازهم ممنون
[/quote]
خوب خیلی‌ خوبه

فقط اگه میتونی‌ واسه CCNAX اپلی‌ کن و سریع برو سراغ CCNP و VOIP

مطمئن باش اگه مدرک داشته باشی‌ داستان خیلی‌ فرق میکنه

ضمنا شخه Security رو اصلا فراموش نکن که خیلی‌ پولداره

البته همهٔ اینها رو بد از گرفتن مدارک CCNAX برو سراغش

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2014-01-25

(2014-01-24 ساعت 23:34)eybaba نوشته:  
ارادتمند همه

سلام عزیز گرامی

کوچک مهاجرسرا
Maxsupermax

سلام به شما
ارادتمند همه

چند تا سوال:

- VOIP کار کردی؟

من جواب می دم: خب الان که چی؟ ای باباااااااا Eybaba !
دوست گلم ,قشنگم Wink از اینکه به ما مهاجرسراییان پیوستی همه خوشحالیم لطف در حق بنده بفرما اگر چیزی بنظرت میاد که می تونه جواب باشه اعلام کن یا راه حلی بده که هر پست یک مفهوم مستقل در بر داشته باشه .... چرا چت نه؟ برای اینکهاین صفحه و صفحات مشابه اگر تبدیل به صفحه چت بشه 2 بدی داره:
1 -اینکه مراجعه کننده برای یافتن مطالب باید به جای 100 صفحه درست و درمون 200 صفحه چت بخونه البته اگه تا تهش دوام بیاره .
2 -اینکه سروران و بزرگان گرامی مهاجرسرا گاها" بدلیل حجم اطلاعات صفحات حال حاضر هم با مشکل مواجه میشوند مالی یا تخصصی و سایت Down میشه عزیزم.
ممنونم
ضمنا" عجب اسم کاربری دندون گیر و راه دستی داری "ای بابا " برا سربسر گذاشتند.
ولی از توجهات آتی شما سپاسگزارم دوست من !Smile

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2014-01-25

(2014-01-25 ساعت 00:27)pefa نوشته:  
(2014-01-24 ساعت 20:23)harison53 نوشته:  سلام به شما
ارادتمند همه

برای من جای تعجب نیست چون من هم با همین شرایط روبرو شدم.
فکر نمیکنم تگزاس هم در این زمینه خیلی بهتر از آریزونا باشه.
قضیه اینه که پیدا کردن کار آسون نیست.
ما در رقابتی قرار خواهیم گرفت که رقبامون کسانی هستند که لیسانسشون رو در دانشگاه های شناخته شده‌ی اینجا گرفتن. چند سال هم سابقه‌ی کار در اینجا رو داشتن و اکثر اونا از نظر ارتباط برقرار کردن با مشتری از ما بهترند.
خب شما هم کارفرما باشید، ریسک نمیکنید و بنا رو بر این خواهید گرفت که تحصیل کرده‌ی اینجا رو بگیرید.
من نوعی فعلا به کار خارج از تخصصم رضایت دادم.
با سلام و عرض ادب مجدد
در جواب شما دوستان عزیز نکته های بیان می کنم
1- بدور از خود برتر بینی و خودستایی ما بچه های ایرانی باید خودمون رو قبول داشته باشیم. "منم منم کردن" همون قدر مضره که "من از دیگران کمترم "همون
عزیزان اگه بطور کلی بخوام تنها برتری اینجایی ها رو بر من و امثال خودم بگم شاید 1 دونه باشه و اون یه دونه هم زبان انگلیسی (علی الخصوص Slang) هست. ازون جایی هم که امریکایی ها عزیزانه Low Context در روابط هستند ... با کسایی که زبان خیلی استاندارد صحبت کنند گاها مشکل هم دارند. اینها رو برای چی میگم ؟ شما تو استان خودتون راحتت تر کار پیدا می کردید یا غیر تو ایران ... در شرایط انصاف مند کاری قاعدتا با هم لهجه هاتون راحت تر یکدیگر و فهم می کردید یا تحمل .... لم کار اینه که زبان دل اینا رو بیابید...
2- تگزاس با علم به اینکه مشکلات همه جا هست از جاهای دیگه بهتره و کاریابی یه چیز نیاز داره که ما ازش غافلیم ... چه دکترا داشته باشی برای کاریابی چه زیر سیکل .... موقعی که خواستی اپلای کنی با همه تفاسیر و توصیفات لازمه برای کار و حداقلی های موجود که شما خواهید داشت, نیازه پاشنه درب اون مکان رو دربیارید تا شما رو بخواهند.... افرادی که Qualified یا حتی Over Qualified هستند از انجا که قاعدتاً افرادی موجه و متین بوده و هستند از " سریش " شدن فراری اند .... همون چیزی هست که برای بدست آوردن کار حتی اگر موقت غیر تخصصی هم باشه اوجب واجباته .
2 مثال : خودم یک عضو ناظر استخدام افراد در مجموعه XYZشمال تگزاسم. روزانه گاها تا 20 تا اپلکیشن حضوری یا آنلاین میاد... فقط اونایی که سریش میشن و لنگ کار هستند رو ما موظف به پیگیری هستیم... مابقی کشک ... جواب ایمیل هم که بدیم طرف باس حضوری پیگیر بشه نه آنلاین.
دوم : شما وجداناً بالاغیرتاً و جسارتاً عزیزی از دیار " هند" یا " چین " رو تو این کشور سراغ داری که بیکار مونده باشه یا حداقل بعد از 2 یا 3 سال کار غیر مرتبط اون تخصص رو در جای خودش برای پول در آوردن به کار نبرده باشه...
این دو قوم بخش HR هر شرکتی رو میترکونن تا به خواسته شون برسن و وقتی سر کار میان 4 موتوره کار می کنن... خدا نکنه به منصب برسن همه رو از قوم خودشون میارن... چرا چون از سماجت و پشتکار و دلسوزی و مداومت در کار خودشون مطمئناً. این بد نیست امریکا به موجب افراد سخت کوشی مثل اینها امریکا شده که بابت کار خوب ول خوب در میارند و اولش با سماجت وارد می شوند. از خودمم بگم که برای همین کار من 4 روز از 7 روز هفته اینجا بست نشستم تا گرفتم و بعد از 6 ماه مسئول بخش خودم شدم و الان یکی از 3 معاونین هستم.
خودمون رو باور داریم بیشتر باور کنیم و در عین ادب سمج باشیم و بپذیریم که اینجا ایران نیست با همه سهل پنداری های کاری که شخصاً داشتم.

Tongueضمنا" جاهایی اپلای کنید که بطور فیزیکی بهتون نزدیک باشه که بتونید راحت خفتشون کنید.

شرکت XYZ اسم مجازی هست نه واقعی.نخواستم جزییات بگم.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mozhgangh - 2014-01-25

یک سلام گرم از کالیفرنیا
بچه ها تو ایالت تگزاس بازار کار مهندس مکانیک چطوره؟ امیدی هست یا نه؟
مرسی

شهر دالاس، ایالت تگزاس - farzaam3 - 2014-01-25

[b][font=Arial]سلام دوستان عزیز ساکن دالاس من 16 فوریه میرسم دالاس از بچه های مهاجر سرای عزیر اول اینکه اگه کسی جایی یا اتاقی برای اجاره داره حتی موقت ممنون میشم راهنمایی کنه اگه کسی پیدا نشد studio 6 چجوریه واسه یه ماه کدوم مناطق دسترسی به مراکز خریدش و رفت و آمدش آسونتره منطقه plano دو تا هست خوبه ؟؟؟Sad مچکرم[/font][/b]

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - qeshmi - 2014-01-25

(2013-09-16 ساعت 07:02)mahdis نوشته:  
(2013-09-16 ساعت 05:12)pefa نوشته:  
(2013-09-14 ساعت 23:16)mahdis نوشته:  
(2013-09-14 ساعت 19:52)saman98 نوشته:  کسی میدونه محدودیت سرعت تو تگزاس چنده ؟؟

تو شهرو جاده های خارج شهر و همین طور بزرگ راه های بین ایالتی !

ممنون میشم جواب بدیدSmile

معمولا" داخل شهر speed limit 30-40 هست و اتوبانها هم بستگی به اتوبان داره

dallas pkwy speed limit 65
Central Expressway (75 ) speed limit 65
Sam Rayburn Tollway (121) speed limit 70
LBJ ( 635 ) speed limit 65

که معمولا" هر چی که سرعت زده باشه شما تا 5 مایل بالاتر میتونید برید ...
کاری به ارفاق بعضی از پلیس ها ندارم ولی شما اجازه ی بیشتر از speed limit رفتن رو ندارید.
در مورد سرعت ها هم من اعداد متفاوتی رو می بینم.
dallas tollway 70
Centrea exp. 60
LBJ 60
یه نکته رو هم بگم که دالاس پارک وی بزرگراه نیست، سرویس رود بزرگراهی است به نام Dallas North Tollway و حداکثر سرعت در دالاس پارک وی که پر از چراغ قرمز هم است، 40 و 45 مایل در ساعت است.

دوست عزیز PEFA
محدودیت سرعت در همه جای بزرگراهها یکسان نیست میتونه تغییر کنه این اعدادی که من زدم متوسط SPEED LIMIT بود
در ضمن در خصوص DALLAS PKWY همون DALLAS NORTH TOLLWAY هست و همه بزرگراهها دارای سرویس رود میباشند که چراغ داره و سرعتها هم معمولا 40 تا 45 هست ولی سرویس رود بزرگراه 121 کمی بیشتر هست و سرعتش 55 و بعضی قسمت ها 60 هستش

در آخر زیاد سخت نگیرید ، 5 تا بالا تر از SPEED LIMIT ، یا 5 تا پایینتر باید رانندگی کرد دیگه Big Grin

با سلام من یک لینک جالبی دارم که در قسمت دوربین های مداربسته تیک بزنید دوربین های خیابان قابل مشاهده است و تمامی ترافیک اتوبان ها به صورت آنلاین قابل مشاهده می باشد.
http://dfwtraffic.dot.state.tx.us/Default.htm

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - pefa - 2014-01-26

(2014-01-25 ساعت 13:25)farzaam3 نوشته:  [b][font=Arial]سلام دوستان عزیز ساکن دالاس من 16 فوریه میرسم دالاس از بچه های مهاجر سرای عزیر اول اینکه اگه کسی جایی یا اتاقی برای اجاره داره حتی موقت ممنون میشم راهنمایی کنه اگه کسی پیدا نشد studio 6 چجوریه واسه یه ماه کدوم مناطق دسترسی به مراکز خریدش و رفت و آمدش آسونتره منطقه plano دو تا هست خوبه ؟؟؟Sad مچکرم[/font][/b]
این صفحه رو ببین: http://dallas.craigslist.org/dal/sub
فکر کنم بتونی با قیمت مناسب و در جای خوب برای مدت موقت خونه پیدا کنی.
گزینه های خیلی خوب هم اتاقی هم داره.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mozhgangh - 2014-01-27

(2014-01-25 ساعت 08:07)mozhgangh نوشته:  یک سلام گرم از کالیفرنیا
مرسی

ظاهرا هیچ مهندس مکانیکی اونجا نیست که جواب من رو بده
پس این ایالت رو حذف میکنم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - gbtm - 2014-01-28

(2014-01-27 ساعت 00:33)mozhgangh نوشته:  
مرسی

سلام

مهندسی مکانیک همونجور که میدونید گرایشهای مختلف داره

شنیدم برای فعالیتهای نفت و گاز تگزاس بهتره

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - yalda91 - 2014-01-28

مرسی

دوست عزيز من هنوز نرفتم اما طبق گفته همسرم گويا كم هست و درامد بدي ندارن حداقل از هفته اي ٤٠٠-٥٠٠ دلار شروع مي شه .همسر من يه جورايي كارش با مهندسين مكانيك هست براي يك سر كارهاش نياز به كمكشون داشت كه هنوزم دنبال كسي هست
موفق باشيد

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mirman - 2014-01-29

سلام دوستان.من بعد از اینکه خونه گرفتم تونستم یک ماشین دست دوم تمیز با قیمت مناسب هم بخرم که تو این مدت دو هفته خیلی ازش راضیم و به نسبت پولی که دادم خیلی ماشین خوبیه.اگه کسی قصد خرید ماشین داشت پیام بده که شماره دیلر را بدم.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mozhgangh - 2014-01-29

(2014-01-28 ساعت 19:00)gbtm نوشته:  
مرسی

سلام

مهندسی مکانیک همونجور که میدونید گرایشهای مختلف داره

شنیدم برای فعالیتهای نفت و گاز تگزاس بهتره

سلام
گرایش ساخت و تولید
نه تو فکر نفت و گاز نیستیم
یعنی امیدی نیست؟؟؟؟