مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mozhgangh - 2014-01-29

(2014-01-28 ساعت 22:58)yalda91 نوشته:  
(2014-01-27 ساعت 00:33)mozhgangh نوشته:  
(2014-01-25 ساعت 08:07)mozhgangh نوشته:  یک سلام گرم از کالیفرنیا
بچه ها تو ایالت تگزاس بازار کار مهندس مکانیک چطوره؟ امیدی هست یا نه؟
مرسی

ظاهرا هیچ مهندس مکانیکی اونجا نیست که جواب من رو بده
پس این ایالت رو حذف میکنم

دوست عزيز من هنوز نرفتم اما طبق گفته همسرم گويا كم هست و درامد بدي ندارن حداقل از هفته اي ٤٠٠-٥٠٠ دلار شروع مي شه .همسر من يه جورايي كارش با مهندسين مكانيك هست براي يك سر كارهاش نياز به كمكشون داشت كه هنوزم دنبال كسي هست
موفق باشيد

سلام
این قیمتی که شما دادید یعنی ساعتی 10 دلار. اخه اصلا امکان نداره. مهندس ساعتی 10 دلار؟؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mohammad19911991 - 2014-01-29

سلام دوستان،
لطفا کمکم کنید،
من چندتا دوست توی امریکا داشتم که قرار بود پیش اونا برم، اما یه سری شون پیچیدن که من اصلن درک نمکینم چرا خیلی رک نگفتن نه،
و یه دوست داشتم که از شانس من پدر و مادرش از ایران دارن میان پیشش و قراره 4-5 ماه بمونن
خواهش میکنم راهنمایم کنید ... من تک و تنها بیام اونجا با 4-5 هزارتا میتونم زندگی رو شروع کنم، زبانم هم خوبه
ممنون بچه ها

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - pefa - 2014-01-29

(2014-01-29 ساعت 19:32)mohammad19911991 نوشته:  سلام دوستان،
لطفا کمکم کنید،
من چندتا دوست توی آمریکا داشتم که قرار بود پیش اونا برم، اما یه سری شون پیچیدن که من اصلن درک نمکینم چرا خیلی رک نگفتن نه،
و یه دوست داشتم که از شانس من پدر و مادرش از ایران دارن میان پیشش و قراره 4-5 ماه بمونن
خواهش میکنم راهنمایم کنید ... من تک و تنها بیام اونجا با 4-5 هزارتا میتونم زندگی رو شروع کنم، زبانم هم خوبه
ممنون بچه ها
اگه سریع بری سر کار و هفته ای حداقل ۲۵۰ دلار در بیاری، بله.
اینجا در دالاس(پلانو) یه شرکت الکترونیک هست که اگه به منوال قدیمش هنوز باشه، راحت نفر استخدام میکنه. اسم شرکت هست CVE electronic و آدرسش هست:
3000 E plano Pkwy, plano tx 75074
Cveusa.com
علاوه بر اون فروشگاه های بزرگی مثل والمارت هم همیشه نفر میخوان.جاهای دیگه پیتزا دلیوری ها هستن که میتونه شیفت دوم کار شما باشه، البته در صورتی که ماشین داشته باشید.
هزینه ی ماشین هم حداقل ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ بزارید.
برای آپارتمان هم ماهی ۶۰۰ تاهفتصد در نظر بگیرید. در شروع هم ازتون مبلغی حدود ۲۵۰ دلار بیعانه خواهند گرفت که ممکنه پس ندن. منتهی باید مدتی رو در جاهای موقتی مثل متل و استودیو۶ بگذرونید تا آپارتمان قیمت مناسب در جای مورد نظرتون پیدا کنید.
خلاصه اینکه اگه بخوایید میتونید با اون رقم هم شروع کنید.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - *Armin* - 2014-01-30

ببخشید نخندید هاااا
تو دالاس صحبت کردنی لهجنشون فرق میکنه یا راحت میشه فهمید(یعنی مثل افراد لس آنجلس حرف میزنن؟؟؟)
یه سوال دیگه دالاس بهتره یا لس آنجلس؟؟؟(از همه لحاظ)
البته به نظر من هر دوشو ن خوبن ولی از لس آنجلس بیشتر خوش میاد
دوستان عزیز؟؟؟؟؟
من تازه میخوام بیام آمریکا ولی نمیدونم باید چیکار کنم اصلا از کجا شروع کنم کسی هست کمکم کنه؟؟؟

RE: شماره دیلر - ali039 - 2014-01-30

سلام دوست عزیز من یکماه دیگه میام دالاس. اتفاقا دنبال یک دیلر با انصاف می گردم. لطفا شماره دیلر را برام ارسال فرمایید. ضمنا اگر وقت داشتی یک مقدار اطلاعات در مورد ماشین ها و نحوه معامله و همچنین گرفتن پلاک ماشین و اینکه چه ماشینی خوبه و قیمتهاش را تا آنجا که تحقیق کردید و تجربه کردید برام بنویس. ممنون از لطف شما

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - pefa - 2014-01-30

لطفاسوال را در انجمن مربوطه طرح کنید.
در این تاپیک که لینک دادم، کلی اطلاعات راجع به خرید ماشین میتونید پیدا کنید.
http://mohajersara.com/thread-4196.html

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - pefa - 2014-01-30

(2014-01-30 ساعت 14:07)*Armin* نوشته:  ...
من تازه میخوام بیام آمریکا ولی نمیدونم باید چیکار کنم اصلا از کجا شروع کنم کسی هست کمکم کنه؟؟؟
خلی ساده‌ست!
اول شروع کن خوندن همین تاپیک و تاپیک های دیگر مربوط به زندگی و کار در دالاس، از صفحه ی اول
بعد اگه نکته‌ی مبهمی باقی موند، بیا سوال کن.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2014-01-31

سلام به همه
دوستی به نام masti پیغام خصوصی داده و درخواست کمک کرده ولی خصوصی و ایمیلشون بسته
خب دوست عزیز اینا رو باز بزار که بتونی پیغام بگیری

بچه ها یه درخواست
از دوستان کسی هست که توی این چند روزه اخیر بخواد بره ایران یه زحمت کوچولو دارم لطفااااااااااااااااااااا

یه مطلب دیگه
دوستان اگه برای خرید ماشین تویوتا رو انتخاب کردید به من پیغام خصوصی بدید هم راهنماییتون کنم هم یه پیشنهاد دارم براتون

همگی موفق باشید

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mitr.p - 2014-01-31

(2014-01-29 ساعت 20:25)pefa نوشته:  
(2014-01-29 ساعت 19:32)mohammad19911991 نوشته:  سلام دوستان،
لطفا کمکم کنید،
من چندتا دوست توی آمریکا داشتم که قرار بود پیش اونا برم، اما یه سری شون پیچیدن که من اصلن درک نمکینم چرا خیلی رک نگفتن نه،
ممنون بچه ها
اگه سریع بری سر کار و هفته ای حداقل ۲۵۰ دلار در بیاری، بله.
اینجا در دالاس(پلانو) یه شرکت الکترونیک هست که اگه به منوال قدیمش هنوز باشه، راحت نفر استخدام میکنه. اسم شرکت هست CVE electronic و آدرسش هست:
3000 E plano Pkwy, plano tx 75074
Cveusa.com
علاوه بر اون فروشگاه های بزرگی مثل والمارت هم همیشه نفر میخوان.جاهای دیگه پیتزا دلیوری ها هستن که میتونه شیفت دوم کار شما باشه، البته در صورتی که ماشین داشته باشید.
هزینه ی ماشین هم حداقل ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ بزارید.
برای آپارتمان هم ماهی ۶۰۰ تاهفتصد در نظر بگیرید. در شروع هم ازتون مبلغی حدود ۲۵۰ دلار بیعانه خواهند گرفت که ممکنه پس ندن. منتهی باید مدتی رو در جاهای موقتی مثل متل و استودیو۶ بگذرونید تا آپارتمان قیمت مناسب در جای مورد نظرتون پیدا کنید.
خلاصه اینکه اگه بخوایید میتونید با اون رقم هم شروع کنید.

بله شرکت cve یه زمانی خوب و راحت استخدام میکرد.امروز میرفتی میگفت فردا بیا.....اما جدیدا تعدیل نیرو کرده و از 3 شیفت شده 1 شیفت!!!!
البته توجه کنید که چه فصل و ماهی میائئید.یکسری شرکت های تولیدی مثل همین cve به هیچ وجه ژانویه و کریسمس نیرو که نمیگیرند هیچ...اخراج هم میکنند
ما که اواخر feb اومدیم از همه بهتر بود..تا اون موقع نگران نباشید....هم دوباره باز نیرو میگیره........ا
اما اگه بتونید بیشتر پول بیارید بهتره...
مثلا به من و همسرم چون کار نداشتیم خونه راحت ندادند تا اینکه مجبور شدیم یه خونه با قرارداد 6 ماهه بگیریم و همه پول رو که حدود 4 هزار تا بود رو یکجا بدیم ....البته دوستانیم هم بودند که به راحتی و حتی از ما ارزونتر خونه گرفتم....اینا رو گفتم که همه جوانب رو بسنجید
و از همه مهمتر بدون ماشین اصلا هیچ کاری نمیتونی بکنید
پس حداقل کم کم و یه ماشینی که فقط بتونی باهاش راه بری رو باید 2000 تا 3000 تا بدی....گواهینامه ات رو هم از ایران بین المللی کنید چون اینجا حداقل 2 ماه طول میکشه
توکل به خدا.همه چیز درست میشه
اگر هم بتونی از الان و همین جا دنبال یه هم خونه بگردید که هزینه هاتون کم بشه

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mitr.p - 2014-01-31

دوستان :
کسی هست که مدرک حسابداری داره...یا داره میخونه...یا کسی که حسابدار باشه بشناسه؟؟؟ اطلاعات میخوام........
کسی که حسود نباشه و خوب اطلاعات بده Smile....ببخشید اینو گفتم..اخه نمیدونم چرا بعضی از این حضرات فکر میکنند که شغل اونا تنها کار تو دالاسه و فقط برا یک نفر جا داره !!!!!!
حسابدار یا مدرک حسابداری
ممنون

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2014-01-31

(2014-01-30 ساعت 14:07)*Armin* نوشته:  ببخشید نخندید هاااا
تو دالاس صحبت کردنی لهجنشون فرق میکنه یا راحت میشه فهمید(یعنی مثل افراد لس آنجلس حرف میزنن؟؟؟)
بستگی داره ! اگه گیر دهاتیاشون بیفتی که نیم کلمه اش رو هم نخواهی فهمید اما شما که هیچ یک شوی تلویزیونی هست که مستند مانند در غرب تکزاس موضوعاتش اتفاق میفته و دارای زیر نویس انگلیسی هست برای امریکاییهای بیننده Big Grin اما نیمه شهری ها اگه عادت کنید به لهجه بعد مدتی مشکل نداره اما پای تلفن بازم سخته ! ولی نه در کالیفرنیا اینطور نیست و همان لهجه معمولی یانکی هست.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mohammad19911991 - 2014-01-31

(2014-01-31 ساعت 12:32)soheilbadami نوشته:  
بستگی داره ! اگه گیر دهاتیاشون بیفتی که نیم کلمه اش رو هم نخواهی فهمید اما شما که هیچ یک شوی تلویزیونی هست که مستند مانند در غرب تکزاس موضوعاتش اتفاق میفته و دارای زیر نویس انگلیسی هست برای آمریکاییهای بیننده Big Grin اما نیمه شهری ها اگه عادت کنید به لهجه بعد مدتی مشکل نداره اما پای تلفن بازم سخته ! ولی نه در کالیفرنیا اینطور نیست و همان لهجه معمولی یانکی هست.

به گمونم مثل پیرمردای مزرعه دار توی فیلم های وسترن و کابوی و خواننده های کانتری صحبت میکنن ... خیلی تو دهنی، همراه با آوا و غلیظ ... همینطوره ؟ من که عاشق لهجشونم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2014-02-01

تقریبا همینطوره همونایی اند که bad رو میگن bed و bed رو تلفظ میکنن bead Smile البته من جنوبیهای اصل رو گفتم اگر نه شاید اکثر مردم اینجا اونطوری صحبت نمیکنن و انقدر مهاجر از حتی خود امریکا در تکزاس هست که همه جور لهجه ای رو میشه دید.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - gbtm - 2014-02-01

(2014-01-31 ساعت 12:58)mohammad19911991 نوشته:  
بستگی داره ! اگه گیر دهاتیاشون بیفتی که نیم کلمه اش رو هم نخواهی فهمید اما شما که هیچ یک شوی تلویزیونی هست که مستند مانند در غرب تکزاس موضوعاتش اتفاق میفته و دارای زیر نویس انگلیسی هست برای آمریکاییهای بیننده Big Grin اما نیمه شهری ها اگه عادت کنید به لهجه بعد مدتی مشکل نداره اما پای تلفن بازم سخته ! ولی نه در کالیفرنیا اینطور نیست و همان لهجه معمولی یانکی هست.

به گمونم مثل پیرمردای مزرعه دار توی فیلم های وسترن و کابوی و خواننده های کانتری صحبت میکنن ... خیلی تو دهنی، همراه با آوا و غلیظ ... همینطوره ؟ من که عاشق لهجشونم

پس شما بیاین استرالیا به لهجه استرالیایی چی میگین؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mohammad19911991 - 2014-02-01

(2014-02-01 ساعت 18:29)gbtm نوشته:  
(2014-01-31 ساعت 12:58)mohammad19911991 نوشته:  

پس شما بیاین استرالیا به لهجه استرالیایی چی میگین؟

اون لهجه، لهجه بریتانیاییه، یه لهجه خیلی خیلی نامفهوم، اصلا هم دلچسب نیست
لهجه غرب و جنوب امریکا اصلا قابل قیاس با بریتیش نیست ... واقعا شیرینه و آدم دلش میخاد گوش کنه، فقط یکم باید گوش آشنا باشه