مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - mehdijamshid - 2010-11-09

سلام به همه دوستان
ما دیروز یکشنبه وارد دالاس شدیم و الان هم خونه یکی از دوستان هستیم.
امروز کار SSN رو انجام دادیم و احیانا عصر هم بریم موبایل بخریم.
خوشحال میشیم اگه بتونیم دوستان مهاجرسرایی رو اینجا ببینیم.
مهدی

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-11-11

از دوستان که ماشین خود رو بیمه کردند میخواستم بپرسم در صورت امکان
حدود هزینه ماهانه بیمه حداقل را چقدر میپردازند
و اینکه به نوع ماشین هم بستگی دارد یا خیر
با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2010-11-11

سلام دوست عزیز.من ماهی‌ $۶۳ میدم بابت بیمه ماشین.ماشینم مدل ۲۰۰۶

RE: زندگی و کار در دالاس - arshiya - 2010-11-11

ما چهار روزه که در دالاس هستیم ، با سر زدن به چند فروشگاه حدس می زنم که اینجا تقریباً مواد غذایی یا هم قیمت ایرانه یا ارزون تر ، اما اقلامی مثل نون گرونتر از ایرانه . برای پوشاک هم به همراهی دوستان دالاس نشین ، فقط دوتا فروشگاه رو دیدم که واقعا قیمتهاش از ایران کمتر بود و کیفیت اون بهتر و البته به علت نزدیکی به کریسمس اکثر فروشگاهها تخفیف زدن ، پس اگر به زودی عازم امریکا هستید توصیه من اینه که اگه می خواهید لباسی رو بخرید و بیارید این کار رو نکنید و پولش رو بیارید همینجا ! ( البته بازم بگم من چهار روز بیشتر نیست اینجا هستم و تجربه زیادی ندارم !)
با آرزوی شادکامی .

RE: زندگی و کار در دالاس - javan134 - 2010-11-12

درود بر همه مهاجران دالاس نشین
چند تا سوال کاربردی:
1- واسه خرید یه ماشین معمولی در دالاس، که خرج رو دست نذاره چه مبلغی باید در نظر گرفت؟
2- چه ماشینی پیشنهاد می دید و چه مدل، که هم زیاد گرون نباشه و هم کم استهلاک و کم مصرف باشه؟
3- هزینه بیمه ثالث، با بدنه و بی بدنه چقدر می شه؟ و چه شرکت بیمه ای بهتره اونجا؟
4- رانندگی در دالاس با گواهینامه بین المللی امکان پذیر هست؟ و اگه هست تا چه مدت؟
5- کسی نمونه سوالات امتحان گواهینامه در دالاس رو داره؟ اگه نه، سایتی که بشه سوال ها رو دانلود کرد
6- راستی کرایه روزانه ماشین در دالاس چقدره؟
ممنونم

RE: زندگی و کار در دالاس - babakped - 2010-11-12

(2010-11-12 ساعت 05:03)javan134 نوشته:  درود بر همه مهاجران دالاس نشین
چند تا سوال کاربردی:
1- واسه خرید یه ماشین معمولی در دالاس، که خرج رو دست نذاره چه مبلغی باید در نظر گرفت؟
2- چه ماشینی پیشنهاد می دید و چه مدل، که هم زیاد گرون نباشه و هم کم استهلاک و کم مصرف باشه؟
3- هزینه بیمه ثالث، با بدنه و بی بدنه چقدر می شه؟ و چه شرکت بیمه ای بهتره اونجا؟
4- رانندگی در دالاس با گواهینامه بین المللی امکان پذیر هست؟ و اگه هست تا چه مدت؟
5- کسی نمونه سوالات امتحان گواهینامه در دالاس رو داره؟ اگه نه، سایتی که بشه سوال ها رو دانلود کرد
6- راستی کرایه روزانه ماشین در دالاس چقدره؟
ممنونم

سلام
1- ماشین معمولی خوب حدود 5-6 هزار دلار و خوب حدود 12-15 هزار البته اینها بسته به سلیقه متفاوتند
2- بهتره کره ای و یا ژاپنی بگیرید هم کم مصرف ترند و هم کم خرج تر. مثلا" هوندا - تویوتا و هیوندا
3- بیمه ماشین ما برای شش ماه حدود 450 دلار شد. از Geico گرفتیم.
4- تو این ایالت رو مطمئن نیستم ولی مطمئن ترین راه تماس گرفتنه با ایمیل یا تلفن :
http://www.txdps.state.tx.us/contact.htm
5- سوالات رو ندارم چون گواهینامه ایالت دیگر رو داشتیم فقط معاینه چشم انجام دادم و گواهینامه این ایالت رو گرفتم. ولی دفترچه اش رو اینجا پیدا میکنین:
http://www.txdps.state.tx.us/DriverLicense/documents/DL-7.pdf
6- کرایه ماشین روزانه از حدود 35 دلار شروع میشه و هفتگی حدود 120 دلار البته بیمه هم اضافه میکنن. تا اونجا که من دیدم برای کرایه ماشین از شما میپرسند خونه شما در همین شهر هست یا نه اگر نباشه باید کردیت داشته باشین و اگرنه بعیده کرایه بدهند.

RE: زندگی و کار در دالاس - Mojhdeh - 2010-11-14

(2010-11-08 ساعت 07:02)Colonel نوشته:  سلام به دوستان خوب مهاجر سرا
من هم حدود دو هفته هست که رسیدم
مهم ترین نکته ای که میتونم بگم اینه که شما حتما نیاز به ماشین خواهید داشت
دلایل:
1.سیستم حمل نقل خیلی ضعیف هست (البته من در مورد down town اطلاعی ندارم)
2.حداقل مسافتی که باید طی کنید با ماشین تا به فروشگاه ها برسین 10 دقیقه رانندگی هست
من اشاره ای از این موضوع ندیدم تا به حال در اینجا شاید دوستان ماشین داشتن... Smile

دوستان عزيز ساكن دالاس، سيستم حمل و نقل عمومي دالاس اگرچه به قدرت سيستم حمل و نقل اروپا نيست اما زياد هم دست كم نگيرينش. در بعضي از ساعات روز تعداد اتويوسهاش كمه اما در عوض بعضي ساعتها هر پانزده دقيقه يا هر نيم ساعت - به خط اتوبوسش بستگي داره - اتوبوس مياد. ضمنا همين اتوبوسها كه تعدادشون به نظر ما كمه اونقدر آن تايم هستن كه باورش براي ما سخته. نكته قابل توجه اينكه شما با كمك اينترنت ميتونين مسير و ساعت دقيق رفت و آمدتون رو تنظيم كنيد. تازه اگر مسيرهايي كه مي خواهين برين با قطار بشه رفت كه ديگه از اتوبوس هم بهتره.
نميگم اتوبوس سواري كار ساده اي است اما تا زمان خريدن ماشين مشكلات رو حل ميكنه. من و همسرم دو ماه تمام بدليل پاره اي مشكلات مجبور شديم بدون ماشين زندگي كنيم باور كنين حتي يك روز بدليل نداشتن ماشين خونه نشين نشديم. باز هم ميگم مشكلات خودش رو داره اما نشدني نيست
نكته مهمي كه امريكاييها در زندگي رعايت ميكنن صبور بودنه. ديدين وقتي توي صف واميستن اگه دو ساعت هم طول بكشه هيچكس به شخصي كه اينقدر معطلشون كرده اعتراض نمي كنن و چشم غره هم نميرن. اما ما ايرانيها همش عجله داريم براي چي خدا ميدونه. بعد از اين همه پرحرفي ميخواستم بگم كه ما از اين انشا نتيجه ميگيريم كه اتوبوس سواري به ما صبور بودن را ياد ميدهد و اونوقت تازه متوجه ميشيم كه خلاصه علم بهتر است يا ثروت!!!؟؟؟

RE: زندگی و کار در دالاس - Colonel - 2010-11-15

[/quote]

دوستان عزيز ساكن دالاس، سيستم حمل و نقل عمومي دالاس اگرچه به قدرت سيستم حمل و نقل اروپا نيست اما زياد هم دست كم نگيرينش. در بعضي از ساعات روز تعداد اتويوسهاش كمه اما در عوض بعضي ساعتها هر پانزده دقيقه يا هر نيم ساعت - به خط اتوبوسش بستگي داره - اتوبوس مياد. ضمنا همين اتوبوسها كه تعدادشون به نظر ما كمه اونقدر آن تايم هستن كه باورش براي ما سخته. نكته قابل توجه اينكه شما با كمك اينترنت ميتونين مسير و ساعت دقيق رفت و آمدتون رو تنظيم كنيد. تازه اگر مسيرهايي كه مي خواهين برين با قطار بشه رفت كه ديگه از اتوبوس هم بهتره.
نميگم اتوبوس سواري كار ساده اي است اما تا زمان خريدن ماشين مشكلات رو حل ميكنه. من و همسرم دو ماه تمام بدليل پاره اي مشكلات مجبور شديم بدون ماشين زندگي كنيم باور كنين حتي يك روز بدليل نداشتن ماشين خونه نشين نشديم. باز هم ميگم مشكلات خودش رو داره اما نشدني نيست
نكته مهمي كه امريكاييها در زندگي رعايت ميكنن صبور بودنه. ديدين وقتي توي صف واميستن اگه دو ساعت هم طول بكشه هيچكس به شخصي كه اينقدر معطلشون كرده اعتراض نمي كنن و چشم غره هم نميرن. اما ما ايرانيها همش عجله داريم براي چي خدا ميدونه. بعد از اين همه پرحرفي ميخواستم بگم كه ما از اين انشا نتيجه ميگيريم كه اتوبوس سواري به ما صبور بودن را ياد ميدهد و اونوقت تازه متوجه ميشيم كه خلاصه علم بهتر است يا ثروت!!!؟؟؟
[/quote]

دوست عزیز مسلما شدنی هست
به قول گفتنی سخته ولی ممکنه
ولی من یه مثالی واستون میزنم در حد تجربه چند روزه خودم
از خود امریکایی ها صحبت کردین من در محدوده ی خودم 2 تا عابر پیاده هم ندیدم...سوار ماشین دوست امریکاییم شدم به قسمتی رسیدیم که داشتن خیابون رو درست میکردن بهم گفت بالاخره فهمیدن که شاید اینجا هم پیاده داشته باشه دارن پیاده رو میزنن
از این مساله بگذریم
گفتین اتوبوس ها : من از خونه تا خونه دوستم که down town هست با ماشین دوستم 17 دقیقه ای رفتم اما با اتوبوس مجبور بودم 1 ساعت 43 دقیقه در راه باشم حدود 17 دقیقه تا ایستگاه مورد نظر پیاده روی 3 تا اتوبوس باید عوض کنم و در اخر دوباره 9 دقیقه پیاده روی
ضمنا من در preston oaks هستم یعنی محدوده ی پرتی نیستم میشه گفت خود دالاس
در کل فکر میکنم بحث ضرورت ماشین به صبور بودن و ایرانی بودن ربطی نداره
مسلما من ایرانی هم در صفی که صحبت کردین صبر میکنم ولی در اخر امریکایی سوار ماشینی میشه که 20 30 متر از در خروجی فزوشگاه فاصله داره و من باید با کل بارم حداقل چند صد متر پیاده روی کنم تا به ایستگاه اتوبوس برسم
تمام صحبت های شما متین ولی من باز هم نظر شخصیم اینه که ماشین جزو اولین ضرورت های این ایالت هست
باز مثالی میزنم برای پیدا کردن کار شما باید از طرق مختلف apply کنین و هر چند روز به جاهایی که apply کردین سر بزنین اگه در روز شما برای 3 جا سر بزنین و قرار باشه بابت هر کدوم 5 $ هزینه کنین و 1 ساعت در راه باشین میشه روزی 15 $ و 3 ساعت حالا بگذریم از اینکه اگه شما استخدام شدین و خواستین سر کار برین چه داستانی میشه
خیلی حرف زدم ببخشید ولی دوست دارم ادم منفی این سایت من باشم منظور اینکه از مشکلاتش که برای خودم پیش میاد براتون بگم که خودتون رو اماده ی شرایط کنین
همیشه شاد و سلامت باشین

RE: زندگی و کار در دالاس - sara77 - 2010-11-15

[/quote]

دوست عزیز مسلما شدنی هست
به قول گفتنی سخته ولی ممکنه
ولی من یه مثالی واستون میزنم در حد تجربه چند روزه خودم
از خود امریکایی ها صحبت کردین من در محدوده ی خودم 2 تا عابر پیاده هم ندیدم...سوار ماشین دوست امریکاییم شدم به قسمتی رسیدیم که داشتن خیابون رو درست میکردن بهم گفت بالاخره فهمیدن که شاید اینجا هم پیاده داشته باشه دارن پیاده رو میزنن
از این مساله بگذریم
گفتین اتوبوس ها : من از خونه تا خونه دوستم که down town هست با ماشین دوستم 17 دقیقه ای رفتم اما با اتوبوس مجبور بودم 1 ساعت 43 دقیقه در راه باشم حدود 17 دقیقه تا ایستگاه مورد نظر پیاده روی 3 تا اتوبوس باید عوض کنم و در اخر دوباره 9 دقیقه پیاده روی
ضمنا من در preston oaks هستم یعنی محدوده ی پرتی نیستم میشه گفت خود دالاس
در کل فکر میکنم بحث ضرورت ماشین به صبور بودن و ایرانی بودن ربطی نداره
مسلما من ایرانی هم در صفی که صحبت کردین صبر میکنم ولی در اخر امریکایی سوار ماشینی میشه که 20 30 متر از در خروجی فزوشگاه فاصله داره و من باید با کل بارم حداقل چند صد متر پیاده روی کنم تا به ایستگاه اتوبوس برسم
تمام صحبت های شما متین ولی من باز هم نظر شخصیم اینه که ماشین جزو اولین ضرورت های این ایالت هست
باز مثالی میزنم برای پیدا کردن کار شما باید از طرق مختلف apply کنین و هر چند روز به جاهایی که apply کردین سر بزنین اگه در روز شما برای 3 جا سر بزنین و قرار باشه بابت هر کدوم 5 $ هزینه کنین و 1 ساعت در راه باشین میشه روزی 15 $ و 3 ساعت حالا بگذریم از اینکه اگه شما استخدام شدین و خواستین سر کار برین چه داستانی میشه
خیلی حرف زدم ببخشید ولی دوست دارم ادم منفی این سایت من باشم منظور اینکه از مشکلاتش که برای خودم پیش میاد براتون بگم که خودتون رو اماده ی شرایط کنین
همیشه شاد و سلامت باشین
[/quote]

سلام
من با شما موافقم . من وقتی کالج می رفتم و دستام رو می دیدم که مجبور بودن 1 ساعت زودتر راه بیفتن که به اتوبوس برسن و زود سرکلاس حاضر بشن خدارو شکر می کردم که یه ماشین زیر پام هست . همیشه هم دوستام رو که نزدیک ما بودن می بردم و می رسوندم و کاملا موافقم که سیستم حمل و نقل عمومی اینجا به جز قسمت اصلی شهر دالاس خیلی کند پیش میره . ما هم نزدیک Preston oak ,هستیم و یه ایستگاه سر خیابون هست که خیلی دیر به دیر اتوبوس میاد .ماشین داشتن در صورتی که امکان خریدش باشه خیلی بهتره اونم با کمبودوقتی که همیشه اینجا باهاش مواجه میشیم .

RE: زندگی و کار در دالاس - Colonel - 2010-11-15

دوباره سلام به دوستان
من میخواستم نظرتون رو در مورد esl بدونم
کجا ثبت نام کنم بهتره البته قبلا بعضی از دوستان نظر دادن ولی ممنون میشم باقی هم نظرشون رو بگن
سارا جان شما گفتین نزدیک preston oaks هستین و کالج میرین فکر میکنم نزدیک ترین کالج ریچلند باشه؟! نظرتون چیه در مورد کالج

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-11-15

آقا این بی ماشینی که بحثش هست . تو دالاس انقدر مشکله که با تقریب
میشه گفت " غیر ممکن " . تو ساعات ترافیک که هیچی با ماشین هم مشکل دارین
و باید حسابی راه رو بلد باشی که با دور کردن راه شاید زود تر برسی به کارت ولی به
هر شکل شاید چند وقت اول ورود چاره ای هم نباشه.

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2010-11-15

ESL بسیار کلاس‌های خوبیه.من کالج TCC میرم.خیلی‌ هم راضیم

RE: زندگی و کار در دالاس - kianoush - 2010-11-15

سلام، من دو روز که پلینو دالاس هستم، با گلف ایر اومدم از مسیر فرانکفورت، در کلّ پرواز خوبی‌ بود،بدون تاخیر و با غذا مناسب، فرودگاه بحرین اینترنت رایگان و فضای جالبی‌ داشت و در ۵ساعتی‌ که اونجا بودم سخت نگذشت، فرودگاه فرانکفورت آنقدر بزرگ بود که من چیزی سر در نیاوردم ازش، و از فرنکفرت به دالاس با آمریکن ایر لینز بود که بهترین قسمت پرواز بود ، مسیر تهران به بحرین هواپیما تقریبا خالی‌ بود و مسافرها ایرانی‌ و بحرینی بودن، مسیر بحرین به فرانکفورت هم از همه ملیت‌ها بودن ولی‌ باز هم آثاری از بچه در هواپیما نبود، و مسیر فرانکفورت به دالاس هواپیما پر بود و اکثر مسافرها آمریکایی و آلمانی‌ بودن که معمولاً نظامی بودن و من با همسفرم که یک نظامی آمریکایی بود فارسی صحبت میکردیم! و در نهایت فرودگاه دالاس یه سرو گردن از بقیه بالاتر بود،کار‌های مهاجرتی در فرودگاه حدود ۲ ساعت طول کشید و برخورد بسیار مناسبی داشتن، مسیر فرودگاه به پلینو رو با تاکسی اومدم که ۵۰$ کرایش شد، و در حال حاضر در متل ۶ هستم، همان طور که دوستان در پست‌های قبلی‌ گفتن متل فاقد آشپز خانه هست و برای آنهائی که با خانواده میان استودیو مناسب تر هست،اینجا بدون ماشین واقعا سخته و اگر لطف دوست و مدیر گرامی‌ سایت، سراوین عزیز نبود من تا الان از متل بیرون نمی‌‌تونستم برم ، پلینو شهر بسیار زیبا و منظم و خیلی‌ از اون چیزی که تصور می‌کردم بهتر هست، بدون کمک دوستان اینجا خیلی‌ سخته و خلاصه این که قدر مهاجرسرا رو بدونیم!

ببخشید که غلط املایی داره، فونت فارسی ندارم

RE: زندگی و کار در دالاس - free_free - 2010-11-15

(2010-11-15 ساعت 20:47)kianoush نوشته:  سلام، من دو روز که پلینو دالاس هستم، با گلف ایر اومدم از مسیر فرانکفورت، در کلّ پرواز خوبی‌ بود،بدون تاخیر و با غذا مناسب، فرودگاه بحرین اینترنت رایگان و فضای جالبی‌ داشت و در ۵ساعتی‌ که اونجا بودم سخت نگذشت، فرودگاه فرانکفورت آنقدر بزرگ بود که من چیزی سر در نیاوردم ازش، و از فرنکفرت به دالاس با آمریکن ایر لینز بود که بهترین قسمت پرواز بود ، مسیر تهران به بحرین هواپیما تقریبا خالی‌ بود و مسافرها ایرانی‌ و بحرینی بودن، مسیر بحرین به فرانکفورت هم از همه ملیت‌ها بودن ولی‌ باز هم آثاری از بچه در هواپیما نبود، و مسیر فرانکفورت به دالاس هواپیما پر بود و اکثر مسافرها آمریکایی و آلمانی‌ بودن که معمولاً نظامی بودن و من با همسفرم که یک نظامی آمریکایی بود فارسی صحبت میکردیم! و در نهایت فرودگاه دالاس یه سرو گردن از بقیه بالاتر بود،کار‌های مهاجرتی در فرودگاه حدود ۲ ساعت طول کشید و برخورد بسیار مناسبی داشتن، مسیر فرودگاه به پلینو رو با تاکسی اومدم که ۵۰$ کرایش شد، و در حال حاضر در متل ۶ هستم، همان طور که دوستان در پست‌های قبلی‌ گفتن متل فاقد آشپز خانه هست و برای آنهائی که با خانواده میان استودیو مناسب تر هست،اینجا بدون ماشین واقعا سخته و اگر لطف دوست و مدیر گرامی‌ سایت، سراوین عزیز نبود من تا الان از متل بیرون نمی‌‌تونستم برم ، پلینو شهر بسیار زیبا و منظم و خیلی‌ از اون چیزی که تصور می‌کردم بهتر هست، بدون کمک دوستان اینجا خیلی‌ سخته و خلاصه این که قدر مهاجرسرا رو بدونیم!

ببخشید که غلط املایی داره، فونت فارسی ندارم

واقعا بایستی قدر دوستان بیرون از مهاجر سرا رو دونست ....
دستشون درد نکنه..Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - sara77 - 2010-11-16

(2010-11-15 ساعت 04:10)Colonel نوشته:  دوباره سلام به دوستان
من میخواستم نظرتون رو در مورد esl بدونم
کجا ثبت نام کنم بهتره البته قبلا بعضی از دوستان نظر دادن ولی ممنون میشم باقی هم نظرشون رو بگن
سارا جان شما گفتین نزدیک preston oaks هستین و کالج میرین فکر میکنم نزدیک ترین کالج ریچلند باشه؟! نظرتون چیه در مورد کالج

من کالج Brookhaven می رفتم ترم پیش کلاس های ESL .کالج خیلی نزدیکه و با ماشین 10 دقیقه بیشتر راه نیست .یه سری کلاس های ESOL هم برداشتم که خیلی خوب بود . اما این کالجی که می رفتم خوب نبود به نظرم و به نظر دوستام هم همینه البته ! Richland باید بهتر باشه .امروز رفتم و برای تست برگه گرفتم .حالا من می خوام Colin هم سر بزنم .تو محدوده دالاس نیست .شما خبر ندارین ما که دالاس کانتی هستیم هزینه یه کلاس ESL اونجا چقدر میشه؟