مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - janatirad - 2014-04-13

با سلام به همه ی دوستان گل هماجر سرا Smile
موضوعی دیدم که فکر میکنم گفتنش خالی از لطف نیست (یا امیدوارم نباشه !)
داشتم سایتهای کاریابی آ م ر ی ک ا رو با توجه به تخصصم (طراحی قطعات و قالبهای صنعتی) میدیدم که یه جدول جالب دیدم
[عکس: 50604319693510661317.png]
با توجه به جدول فوق :
1- آیا جایی در مهاجرسرا داریم که در دوستان بیشتر در مورد میشیگان صحبت کرده باشن؟
2- اگر نه ، ممکنه مدیران محترم لطف کنن و این فضا رو ایجاد کنن؟
3- دوستان اهل مکانیک و صنعت که نگران کاریابی هستن یه نگاه به تکزاس بندازن یکم روحیه بگیرن
با احترام

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - hs6467 - 2014-04-13

(2014-04-12 ساعت 10:55)hs6467 نوشته:  سلام دوستان عزیز... سوالی دارم که ازتون خواهشمندم که کمکم کنید و جواب بدید...
من تخصصم طراحی سایت هست فقط php - html -css و در گرافیک هم photoshop , flash هفتاد درصدی واردم.
با تحقیقاتی که کردم دالاس حتی از لاس وگاس هم بهتر است(آب و هوا،کارو...) فقط سوالم اینکه من قید تمام تخصصهام رو میزنم و از روز اولیکه وارد دالاس بشم واسه کار دنبال مکدونالد و رستوران و فروشگاه میگردم،زبانم هم بدنیست،فیلم زبون اصلی آمریکایی اینقدر نیگاه کردم که تقریبا به لهجه آشنایی دارم،با این شرایطم میتونم از ماه اول کار گیربیارم و شروع به ادامه زندگیم کنم؟ لطفا کمکم کنید عزیزان...

عزیزی نیست که جواب من رو بده...؟؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - asher - 2014-04-13

(2014-04-13 ساعت 14:28)hs6467 نوشته:  [quote='hs6467' pid='477935' dateline='1397283929']
سلام دوستان عزیز... سوالی دارم که ازتون خواهشمندم که کمکم کنید و جواب بدید...
من تخصصم طراحی سایت هست فقط php - html -css و در گرافیک هم photoshop , flash هفتاد درصدی واردم.
با تحقیقاتی که کردم دالاس حتی از لاس وگاس هم بهتر است(آب و هوا،کارو...) فقط سوالم اینکه من قید تمام تخصصهام رو میزنم و از روز اولیکه وارد دالاس بشم واسه کار دنبال مکدونالد و رستوران و فروشگاه میگردم،زبانم هم بدنیست،فیلم زبون اصلی آمریکایی اینقدر نیگاه کردم که تقریبا به لهجه آشنایی دارم،با این شرایطم میتونم از ماه اول کار گیربیارم و شروع به ادامه زندگیم کنم؟ لطفا کمکم کنید عزیزان...

[/quote
با سلام دوست عزیز

فکر کنم اگر مدرک سیسکو یا دیگر مدارک معتبر را داشته باشی راحتر می تونی کار گیر بیاری البته میتونی در این سایتwww.indeed.com هم برای تخصصت جستجو کنی ببینی اوضاع کار چجوریه یک ایده کلی دستت میاد بخشیید که من زیاد به کارهای مربوط به کامپیوتر وارد نیستم امیدوارم پاسخ ام کمکت کرده باشه

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - hs6467 - 2014-04-13

(2014-04-13 ساعت 14:47)asher نوشته:  
(2014-04-13 ساعت 14:28)hs6467 نوشته:  [quote='hs6467' pid='477935' dateline='1397283929']
سلام دوستان عزیز... سوالی دارم که ازتون خواهشمندم که کمکم کنید و جواب بدید...

[/quote
با سلام دوست عزیز

فکر کنم اگر مدرک سیسکو یا دیگر مدارک معتبر را داشته باشی راحتر می تونی کار گیر بیاری البته میتونی در این سایتwww.indeed.com هم برای تخصصت جستجو کنی ببینی اوضاع کار چجوریه یک ایده کلی دستت میاد بخشیید که من زیاد به کارهای مربوط به کامپیوتر وارد نیستم امیدوارم پاسخ ام کمکت کرده باشه

ممنونم دوست گام خیلی کمکم کردی البته زیاد برام مهم نیست و کار در رستوران ومکدونالد وغیره برام عار نیست چون هدفم پیشرفت در آمریکا هست، یه سوال مهمه مهمه مهمه دیگه ام که داشتم اینکه که:
چقدر از کل حقوق دریافتی رو درماه باید مالیات بدم یعنی چند درصد؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mechanicalengineer - 2014-04-13

(2014-04-13 ساعت 11:27)janatirad نوشته:  با سلام به همه ی دوستان گل هماجر سرا Smile
داشتم سایتهای کاریابی آ م ر ی ک ا رو با توجه به تخصصم (طراحی قطعات و قالبهای صنعتی) میدیدم که یه جدول جالب دیدم
با توجه به جدول فوق :
1- آیا جایی در مهاجرسرا داریم که در دوستان بیشتر در مورد میشیگان صحبت کرده باشن؟
3- دوستان اهل مکانیک و صنعت که نگران کاریابی هستن یه نگاه به تکزاس بندازن یکم روحیه بگیرن
با احترام

دوست عزیز میشه سایتش رو بذارید تا ما هم یه سرچ کنیم ببینیم که اوضاع برای بقیه رشته ها چطوره و اولویت ایالتس کدومه ؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mechanicalengineer - 2014-04-13

(2014-04-13 ساعت 11:27)janatirad نوشته:  با سلام به همه ی دوستان گل هماجر سرا Smile
با توجه به جدول فوق :
با احترام

دوست عزیز میشه سایتش رو بذارید تا ما هم یه سرچ کنیم ببینیم که اوضاع برای بقیه رشته ها چطوره و اولویت ایالتس کدومه ؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - janatirad - 2014-04-14

خواهش میکنم
http://www.cnbc.com/id/100832195
این لینک Industrial Job یا همون شغلهای مربوط به صنعت هست .
امیدوارم نتیجه ی مطلوب رو بگیرید .

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - hs6467 - 2014-04-14

سلام... من نمیدونم از این مطلب شوکه بشم،سکته بزنم یا خود کشی کنم از نا امیدی...
دوستی تو یکی از پستهای تقریبا قدیمی نوشته بود:
اینکارهای دم دستی فروشگاه و رستوران و مکدونالد و... که میگن تو دالاس یا هرجای دیگه آمریکا هست ساعتی 7 یا 8 دلار در هفته فقط 20 ساعت بهت کار میدن..!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ متوجه شدین دوستان ((((فقط 20 ساعت در هفته))))).....!!!!
خواهش می کنم یه عزیزی که تجربه خوبی تو زندگی در دالاس داره من رو راهنمایی کنه...؟؟؟ یعنی درآمد ماهی نهایت 640 دلار..؟؟؟
وهزینه ماهانه 1200 یا 1300 دلار؟؟؟ هنگ و سکته و همه رو باهم به جا آوردم.... توروخدا راهنماییم کنین دوستان عزیزم...

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2014-04-14

(2014-04-14 ساعت 13:45)hs6467 نوشته:  سلام... من نمیدونم از این مطلب شوکه بشم،سکته بزنم یا خود کشی کنم از نا امیدی...
اینکارهای دم دستی فروشگاه و رستوران و مکدونالد و... که میگن تو دالاس یا هرجای دیگه آمریکا هست ساعتی 7 یا 8 دلار در هفته فقط 20 ساعت بهت کار میدن..!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ متوجه شدین دوستان ((((فقط 20 ساعت در هفته))))).....!!!!
خواهش می کنم یه عزیزی که تجربه خوبی تو زندگی در دالاس داره من رو راهنمایی کنه...؟؟؟ یعنی درآمد ماهی نهایت 640 دلار..؟؟؟
وهزینه ماهانه 1200 یا 1300 دلار؟؟؟ هنگ و سکته و همه رو باهم به جا آوردم.... توروخدا راهنماییم کنین دوستان عزیزم...

دوست عزیز برای شروع به شما کار پاره وقت میدن هفته ای 10-15 ساعت که کمترین حقوق از 7.25$ شروع میشه و شما همزمان میتونید با هماهنگی 2-3 شغل داشته باشید و اگه از کارتون خوششون بیاد ساعتهاتون رو بالا میبرن و همچنین حقوقتون رو و فروشگاهها بسته به شرایط خودشون حقوقشون هست من کمترینش رو گفتم مثلا والمارت معمولا با 8-9 دلار شروعش هست که بازم بستگی به دپارتمانش داره
برای شروع بله سخته و شاید نگذره به همین دلیله که میگن با یه پول خوب از ایران بیاید که دو سه ماهه اول از جیب باید خورد و مخصوصا ماه اول که شما یکسری هزینه های ثابت هم دارید مثل ماشین ، بیمه هاتون ، وسایل خونه و ...
ولی نگران نباشید به زودی راه می افتید و رو غلطک می افتید ( غلطکم درسته؟! Big Grin )

موفق باشید

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - sib 24 - 2014-04-15

(2014-04-14 ساعت 13:45)hs6467 نوشته:  سلام... من نمیدونم از این مطلب شوکه بشم،سکته بزنم یا خود کشی کنم از نا امیدی...
سلام.محدودیت ساعتی اونهم ۱۹.۵ برای کسانی است که با ویزای دانشجویی میان.اونها ۱۹ ساعت و نیم در محیط دانشگاه اجازه کار دارند.ولی کسیکه گرین کارت داره هیچ محدودیتی نداره.شما ۵۰ ساعت کار کن در هفته کسی کاری نداره

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - janatirad - 2014-04-15

دوستان عزیز
آیا کسی اطلاعی از میشیگان داره؟
کار ، زندگی ، آب و هوا ، ایرانیها ، قوانین ، و ...
ممنون میشم اطلاعی بدنن
با تشکر از لطفتون و احترام

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - ali039 - 2014-04-16

ماه اول ممکنه برای تهیه محل زندگی خرید ماشین گرفتن گواهینامه بازکردن حساب بانکی و غیرو آنقدر کار داشته باشین که نمی تونید کار را شروع بکنید ولی با تجربه اخیر خودم ، سه هفته بعد از ورود در دالاس میشه کار پیدا کرد. البته باید بلافاصله بعد از ورود برای فروشگاهها فرم استخدام بگذارید

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mozhgangh - 2014-04-16

با توجه به جدول فوق :
با احترام

بسیار ممنون از شما دوست عزیز
والا ما افتادیم تو کالیفرنیا در صورتیکه شوهرم مکانیک خونده و اصلا اینجا کاری نیست براش
حالا در به در دنبال اینیم که از اینجا بریم میشیگان یا اوهایو
منم ممنون میشم اگه تاپیک میشیگان باز شه و پر رنگ بشه. یعنی واقعا هیچ کس از بچه های مهاجرسرا تو میشگان یا اوهایو نیست که بتونه به ما کمک کنه و اطلاعات مفیدش رو در اختیار ما ها قرار بده؟؟؟؟؟؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - janatirad - 2014-04-16

دوست عزیز mozhgangh ممنون که اطلاع دادید
دوستان عزیز و محترم مهاجرسرایی لطفا دقت کنن حتی یه جمله مثل اینی که :

والا ما افتادیم تو کالیفرنیا در صورتیکه شوهرم مکانیک خونده و اصلا اینجا کاری نیست براش
حالا در به در دنبال اینیم که از اینجا بریم میشیگان یا اوهایو

واقعا واقعا واقعا واقعا کمک کننده هست .
دوستان خواهش میکنم اگه کسی اطلاعی داره (هر چند مختصر) یا اگه تاپیکی میتونه باز بشه لطفا دریغ نکنید .
سپاسگذار شما .

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - Bezyjoon - 2014-04-18

سلام بر هموطنان عزیز، من یک مرد جوان مجرّد هستم که در اسرع وقت نیاز به یک همخانه برای اجاره یک خانه یا آپارتمان مشترک در قسمت شمالی دالاس یا شهرک‌های اطراف مثل پلینو دارم. من کار تمام وقت دارم و سیگار نمی‌کشم و رفت و آمد خیلی‌ کمی‌ دارم. اگر نیاز به اطلاعات دیگری داشتید لطفا با تلفن زیر تماس بگیرید من در خدمت شما هستم. ضمنا اگر نیاز به کسی‌ به عنوان معرّف داشتید میتوانم یک سری از دوستان ایرانی‌ را که احتمالا می‌شناسید، معرفی‌ کنم. از لطف و محبت شما بی‌نهایت سپاسگزارم. تلفن من : ۶۰۵۴-۴۶۴-۴۶۹