مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - alborz2012 - 2014-07-07

(2014-07-07 ساعت 11:32)soheilbadami نوشته:  
(2014-07-05 ساعت 19:33)alborz2012 نوشته:  سلام
خانوم من بارداره و من به همین دلیل باید مقدار مشخصی با خودم دلار بیارم آمریکا..... از طرفی توی فرودگاه که باید اعلام کنیم چند دلار با خودمون آوردیم و نگرانی من اینه که با آوردن این مقدار دلار، دیگه بیمه هزینه های زایمان رو قبول نکنه و ما مجبور بشیم که بیشترش رو که کم هم نیست از جیب خودمون پرداخت کنیم...... از طرفی توی فرودگاه هم که نمیشه دروغ گفت ....... من موندم که چیکار کنم؟ سر دوراهی که با خودم پول زیاد بیارم و اعلام کنم و یا اینکه نیارم تا مشمول بیمه با کاور کامل بشیم ..... ضمنا توی دالاس فعلا تا پیدا کردن کار شغلی و به تبع اون درآمدی هم ندارم

لطفا راهنمایی کنین
با تشکر

نظر من اینه که این ریسک رو نکنید چون برای گرفتن بیمه استیت تنها پول یا درامد فاکتور نیست بلکه بخشی از اونه و عوامل دیگه مثل ادرس وضعیت اقامت و مصاحبه هم هست. در ضمن از مارچ گذشته که قانون بیمه همگانی اجرایی شده ایالتهایی مثل تکزاس که با اون موافقت نکردن بودجه مدیکدشان از طرف دولت فدرال قطع شده و بلانسبت همگی این احمقها (که تکزاس هم درش هست) حالا درش موندن و بسیاری ازبیمه های دولتی رو دارند لغو میکنن و الیجبلیتی هر روز سختتر میشه.بر فرض هم که قبول بشید برای کار های اضطراری مثل زایمان تنها یکجا مونده که بیمه استیت رو قبول کنه ( توی این منطقه دالاس) اونم بیمارستان پارکلند دلاس هست که به علت مراجعه بسیار زیاد خدمات و کیفیت مطلوبی باالطبع نداره و از نظر من ریسک زیادی داره.به هر حال من تجربه مستقیمی ندارم و اینها رو از اخبار خودشون میشنوم و فقط توصیه میکنم که بیتر بررسی کنین و جزئیات رو در بیارین قبل از تصمیم.ارزوی موفقیت

ضمن تشکر، شنیدم که وضعین بیمه توی کالیفرنیا خوبه...... رفتن به اونجا گرچه سخته (رسدن به دالاس و مثلا بعد از چند روز رفتن به کالیفرنیا) ولی شاید ارزشش رو برای کاور بیمه برای زایمان و سیتیزن شیپی بچه داشته باشه.
می خواستم نظر شما رو هم داشته باشم جناب سهیل خان

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - اریوبرزن - 2014-07-07

(2014-07-06 ساعت 13:45)odiseh نوشته:  
(2014-07-05 ساعت 19:40)اریوبرزن نوشته:  
(2014-07-05 ساعت 17:40)odiseh نوشته:  سلام یه سوال :
کسی بوده که بچه اش توی تگزاس به دنیا آمده باشه و کل هزینه ها شامل زایمان + دکتر+ دارو و .... رو همش رو بیمه کاور کرده باشه؟
بله اودیسه جان
دوست من دخترش تو تگزاس به دنیا اومد وبیمه90درصد هزینه هاش رو داد فکرکنم 2هزار تا هم خودش داد

سلام و تشکر از پاسختون دوست گرامی
این دوست شما با گرین کارت به آمریکا رفتن؟ می شه بپرسم چه مدت توی تگزاس بودن که دخترشون به دنیا اومد؟ کدوم بیمارستان؟ خودشون موقع تولد بچه شون شاغل بودن اونجا و ...
می بخشید که سوالام زیاد شد ولی جواب هر کدوم از اینا خیلی می تونه راهنمای خوبی برای ما باشه. با سپاس

بله دوست من از برندگان لاتاری بودوقانونی وارد امریکا شد ولی هنوز گرین کارتش نیومده بود که بعد از دو ماه از ورودش بچه اش به دنیا اومد سرکارهم بود وازبیمه سرکارش استفاده کرد ،بیمارستانشم نمیدونم اسمش چیه

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2014-07-08

(2014-07-07 ساعت 14:41)alborz2012 نوشته:  ضمن تکر، شنیدم که وضعین بیمه توی کالیفرنیا خوبه...... رفتن به اونجا گرچه سخته (رسدن به دالاس و مثلا بعد از چند روز رفتن به کالیفرنیا) ولی شاید ارزشش رو برای کاور بیمه برای زایمان و سیتیزن شیپی بچه داشته باشه.
می خواستم نظر شما رو هم داشته باشم جناب سهیل خان
اصولا ایالات ابی/دموکرات وضع خدمات عمومیشون معمولا بهتره ولی جزئیات رو باید از بچه های ساکن اونجا جویا بشید یا سایت بهداشت خود استیت.
در ضمن در همون ایالتی که ساکن هستین میشه درخواست بیمه داد و در اونصورت باید از اول به کلیفرنیا برید.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - masodsh - 2014-07-09

بچه ها من 27 جولای میام دالاس اگه کسی همخونه میخواد بهم ÷یام بده تا بیشتر صحبت کنیم
ممنون

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - masodsh - 2014-07-10

(2014-07-06 ساعت 17:27)masodsh نوشته:  دوستان عزیز من اواخر جولای عازم دالاسم و با خوندن تجربه های دوستان باید عرض کنم که هنوز چندتا سوال دارم.من چند روز اول رو که متل میگیرم اما هنوز نمیدونم کدوم منطقه رو واسه زندگی انتخاب کنم و باید عرض کنم که:
1- بیشتر مرکزیت داشتن محل زندگی و نزدیک بودن به مناطقیه که احتمالا بتونم شروع به کار کنم.
2-من مجردم و یه سوییت واسم کافیه و ترجیح میدم کمترین هزینه رو بابت اجاره بدم

ممنون میشم دوستای عزیزم راهنماییم کنن

جوابی نیست دوستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

Re: RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - inforfang - 2014-07-13

(2014-07-10 ساعت 14:12)masodsh نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 17:27)masodsh نوشته:  دوستان عزیز من اواخر جولای عازم دالاسم و با خوندن تجربه های دوستان باید عرض کنم که هنوز چندتا سوال دارم.من چند روز اول رو که متل میگیرم اما هنوز نمیدونم کدوم منطقه رو واسه زندگی انتخاب کنم و باید عرض کنم که:
1- بیشتر مرکزیت داشتن محل زندگی و نزدیک بودن به مناطقیه که احتمالا بتونم شروع به کار کنم.

حاجی پاشو بیا باهم بریم وگاس ! اونجا بیشتر خوش میگذره ها ;-)

طرح زدن مخ مسافرین دالاس :-)

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - moqadam - 2014-07-14

(2014-07-13 ساعت 16:04)inforfang نوشته:  
(2014-07-10 ساعت 14:12)masodsh نوشته:  [quote='masodsh' pid='518452' dateline='1404651454']
دوستان عزیز من اواخر جولای عازم دالاسم و با خوندن تجربه های دوستان باید عرض کنم که هنوز چندتا سوال دارم.من چند روز اول رو که متل میگیرم اما هنوز نمیدونم کدوم منطقه رو واسه زندگی انتخاب کنم و باید عرض کنم که:

سوال اولتون سوال من هم هست که الان چند روزه منتظرم ببینم دوستان دالاسی چه پیشنهادی برای شما دارن.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - MAHDI2012 - 2014-07-14

(2014-07-10 ساعت 14:12)masodsh نوشته:  

سلام پیام خصوصی دادم جواب بدید لطفا

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - ahmad120 - 2014-07-14

با سلام
از دوستان ساکن در شهر دالاس چند سوال داشتم:
1- چه موبایل و سیم کارتی بگیریم که خدمات خوبی داشته باشد؟ برای استفاده از اینترنت چه سرویسی را پیشنهاد می کنید؟
2- برای ما که تازه مهاجر هستیم بهترین بیمه برای پزشکی، دندانپزشکی و حوادث کدام است؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.
3- به نظر شما شهر دالاس برای زندگی (اجاره منزل) و کار چه جوری است؟
4- میشه لطفا درباره انواع حساب های بانکی (حساب سیوینگ، چکینگ و انواع کریدیت کارت و انواع دبیت کارت) به صورت خلاصه توضیح بدید. تفاوتاشون با هم چیه؟ و بهترین بانک برای باز کردن حساب سیوینگ و دریافت کریدیت کارت و دبیت کارت کدام بانک است؟ با تشکر

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2014-07-15

(2014-07-06 ساعت 13:45)odiseh نوشته:  
(2014-07-05 ساعت 19:40)اریوبرزن نوشته:  
(2014-07-05 ساعت 17:40)odiseh نوشته:  سلام یه سوال :
کسی بوده که بچه اش توی تگزاس به دنیا آمده باشه و کل هزینه ها شامل زایمان + دکتر+ دارو و .... رو همش رو بیمه کاور کرده باشه؟
بله اودیسه جان
دوست من دخترش تو تگزاس به دنیا اومد وبیمه90درصد هزینه هاش رو داد فکرکنم 2هزار تا هم خودش داد

سلام و تشکر از پاسختون دوست گرامی
این دوست شما با گرین کارت به آمریکا رفتن؟ می شه بپرسم چه مدت توی تگزاس بودن که دخترشون به دنیا اومد؟ کدوم بیمارستان؟ خودشون موقع تولد بچه شون شاغل بودن اونجا و ...
می بخشید که سوالام زیاد شد ولی جواب هر کدوم از اینا خیلی می تونه راهنمای خوبی برای ما باشه. با سپاس

دوست عزیز من کوچولومو توی دالاس بیمارستان بیلور به دنیا اوردم البته کار میکردم و از طریق محل کارم بیمه بودم که بیمه ام خیلی خوب بود و 90% کاورم کرد که حدود 2000 دلارش رو خودم دادم و تقریبا 27000 دلار رو بیمه داد و بیمارستان بیلور هم یکی از بهترین بیمارستانهاست که توی هر شهری شعبه ای داره

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2014-07-15

خانوم من بارداره و من به همین دلیل باید مقدار مشخصی با خودم دلار بیارم آمریکا..... از طرفی توی فرودگاه که باید اعلام کنیم چند دلار با خودمون آوردیم و نگرانی من اینه که با آوردن این مقدار دلار، دیگه بیمه هزینه های زایمان رو قبول نکنه و ما مجبور بشیم که بیشترش رو که کم هم نیست از جیب خودمون پرداخت کنیم...... از طرفی توی فرودگاه هم که نمیشه دروغ گفت ....... من موندم که چیکار کنم؟ سر دوراهی که با خودم پول زیاد بیارم و اعلام کنم و یا اینکه نیارم تا مشمول بیمه با کاور کامل بشیم ..... ضمنا توی دالاس فعلا تا پیدا کردن کار شغلی و به تبع اون درآمدی هم ندارم

لطفا راهنمایی کنین
با تشکر

دوست عزیز دولت خانمهای باردار و بیمه میکنه تا زمان زایمان و همه هزینه ها رو تقبل میکنه نگران بیمه نباشید البته تا زمانی که شما درآمدتون کم باشه

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - moqadam - 2014-07-16

(2014-07-15 ساعت 21:57)mahdis نوشته:  

لطفا راهنمایی کنین
با تشکر

دوست عزیز دولت خانمهای باردار و بیمه میکنه تا زمان زایمان و همه هزینه ها رو تقبل میکنه نگران بیمه نباشید البته تا زمانی که شما درآمدتون کم باشه

درود مهدیس خانم
چند روز بود که سری به این تاپیک نزده بودید.
انشالا هر جا هستید سلامت و شاد باشید.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - rainyboy - 2014-07-16

من تازه وارد دالاس شدم.دنبال خونه میگردم. از بچه ها کسی نیست که هم خونه ای بخواد؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - ahmad120 - 2014-07-17

در ایالت تگزاس، شهر دالاس:
1- چه موبایل و سیم کارتی بگیریم که خدمات خوبی داشته باشد؟ برای استفاده از اینترنت چه سرویسی را پیشنهاد می کنید؟
2- برای ما که تازه مهاجر هستیم بهترین بیمه برای پزشکی، دندانپزشکی و حوادث کدام است؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.
3- به نظر شما برای زندگی (اجاره منزل) و کار چه جوری است؟
4- میشه لطفا درباره انواع حساب های بانکی (حساب سیوینگ، چکینگ و انواع کریدیت کارت و انواع دبیت کارت) به صورت خلاصه توضیح بدید. تفاوتاشون با هم چیه؟ و بهترین بانک برای باز کردن حساب سیوینگ و دریافت کریدیت کارت و دبیت کارت کدام بانک است؟ با تشکر

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2014-07-18

(2014-07-16 ساعت 00:56)moqadam نوشته:  
(2014-07-15 ساعت 21:57)mahdis نوشته:  

لطفا راهنمایی کنین
با تشکر

درود مهدیس خانم
چند روز بود که سری به این تاپیک نزده بودید.
انشالا هر جا هستید سلامت و شاد باشید.

آخه دالاس نبودم مسافرت بودم Big Grin