مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - Colonel - 2010-11-16

(2010-11-16 ساعت 01:45)sara77 نوشته:  
(2010-11-15 ساعت 04:10)Colonel نوشته:  دوباره سلام به دوستان
من میخواستم نظرتون رو در مورد esl بدونم
کجا ثبت نام کنم بهتره البته قبلا بعضی از دوستان نظر دادن ولی ممنون میشم باقی هم نظرشون رو بگن
سارا جان شما گفتین نزدیک preston oaks هستین و کالج میرین فکر میکنم نزدیک ترین کالج ریچلند باشه؟! نظرتون چیه در مورد کالج

من کالج Brookhaven می رفتم ترم پیش کلاس های ESL .کالج خیلی نزدیکه و با ماشین 10 دقیقه بیشتر راه نیست .یه سری کلاس های ESOL هم برداشتم که خیلی خوب بود . اما این کالجی که می رفتم خوب نبود به نظرم و به نظر دوستام هم همینه البته ! Richland باید بهتر باشه .امروز رفتم و برای تست برگه گرفتم .حالا من می خوام Colin هم سر بزنم .تو محدوده دالاس نیست .شما خبر ندارین ما که دالاس کانتی هستیم هزینه یه کلاس ESL اونجا چقدر میشه؟

سارا جان من دوستم ریچلند میره 8 کردیت ورداشته بود رزیدنت هم نیست 720$
ثبت نامش هم از فردا شروع میشه تا 21 نوامبر یعنی فقط 5 روز برای ترم جدید
من خودم قصد ثبت نام ندارم برای این ترم البته

RE: زندگی و کار در دالاس - laili - 2010-11-16

(2010-11-16 ساعت 09:03)Colonel نوشته:  
(2010-11-16 ساعت 01:45)sara77 نوشته:  
(2010-11-15 ساعت 04:10)Colonel نوشته:  دوباره سلام به دوستان
من میخواستم نظرتون رو در مورد esl بدونم
کجا ثبت نام کنم بهتره البته قبلا بعضی از دوستان نظر دادن ولی ممنون میشم باقی هم نظرشون رو بگن
سارا جان شما گفتین نزدیک preston oaks هستین و کالج میرین فکر میکنم نزدیک ترین کالج ریچلند باشه؟! نظرتون چیه در مورد کالج

من کالج Brookhaven می رفتم ترم پیش کلاس های ESL .کالج خیلی نزدیکه و با ماشین 10 دقیقه بیشتر راه نیست .یه سری کلاس های ESOL هم برداشتم که خیلی خوب بود . اما این کالجی که می رفتم خوب نبود به نظرم و به نظر دوستام هم همینه البته ! Richland باید بهتر باشه .امروز رفتم و برای تست برگه گرفتم .حالا من می خوام Colin هم سر بزنم .تو محدوده دالاس نیست .شما خبر ندارین ما که دالاس کانتی هستیم هزینه یه کلاس ESL اونجا چقدر میشه؟

سارا جان من دوستم ریچلند میره 8 کردیت ورداشته بود رزیدنت هم نیست 720$
ثبت نامش هم از فردا شروع میشه تا 21 نوامبر یعنی فقط 5 روز برای ترم جدید
من خودم قصد ثبت نام ندارم برای این ترم البته

اگه رزیدنت نباشید و بخواهید واحد کردیت دار بردارید خیلی براتون گرون درمیاد.
توی کالیفرنیا میشه zero unit بردارید که non credit محسوب میشه ولی کلاسهاش توی کالج مجانیه.حتما این قانون توی جاهای دیگه ی آمریکا هم هست در موردش از کالجتون سوال کنید .

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-11-17

(2010-11-16 ساعت 10:14)Jav3 نوشته:  سلام به همه
من و خانمم هفته آینده پرواز داریم به سمت دالاس. متاسفانه چند وقت اخیر اونقدر درگیر کارهای اینجا بودیم که فرصت زیادی برای هماهنک کردن کارامون در دالاس نداشتیم. ما قصد داریم چند روز هتل یا متل بمونیم و در این فرصت کارای اولیه مثل بانک و گرفتن خونه و ... رو انجام بدیم.
ما آدرس در دالاس نداریم و ادرس یکی از دوستامون در آستین رو دادیم برای سوشیال و گرین کارد که مطمئن نیستم تا کی تو اون ادرس باشن. آیا کسی از دوستان هست که بتونه یه آدرس در دالاس به ما بده که ما تو فرودگاه بدیم برای سوشیال و GC ؟ ممنون میشم
اگر مایل بودید به من پیام بزنید در خدمت هستم و ادرس میدم به شما
فقط اینکه تا زمان گرفتن مدارک اینجا هستید ؟
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - balot - 2010-11-17

(2010-11-16 ساعت 10:14)Jav3 نوشته:  سلام به همه
من و خانمم هفته آینده پرواز داریم به سمت دالاس. متاسفانه چند وقت اخیر اونقدر درگیر کارهای اینجا بودیم که فرصت زیادی برای هماهنک کردن کارامون در دالاس نداشتیم. ما قصد داریم چند روز هتل یا متل بمونیم و در این فرصت کارای اولیه مثل بانک و گرفتن خونه و ... رو انجام بدیم.
ما آدرس در دالاس نداریم و ادرس یکی از دوستامون در آستین رو دادیم برای سوشیال و گرین کارد که مطمئن نیستم تا کی تو اون ادرس باشن. آیا کسی از دوستان هست که بتونه یه آدرس در دالاس به ما بده که ما تو فرودگاه بدیم برای سوشیال و GC ؟ ممنون میشم
اگه برای تاکسی و متل،کمکی یا راهنمایی خواستین در خدمتتون هستیم

RE: زندگی و کار در دالاس - alphabeta - 2010-11-18

سلام دوستان
چند نکته که البته دوستان گفتن اما من هم تجربه خودم رو از این ۴۰ روز بگم:

۱- امروز یعنی ۴۰ روز بعد از ورود Welcome Letter من اومد.
۲- قیمتها در دالاس و تمام شهرهای اطراف مثل پلینو، گارلند و ... در حد تهرانه. بعضی چیزها ارزونتر و بعضی گرونتر.
۳- اینجا به احتمال زیاد به ماشین احتیاج دارین مگر اینکه خونه و محله کارتون دقیقا در مسیر مترو یا اتوبوس باشه که خیلی بعیده.
۴- تراکم شهری فقط در Downtown Dallas هست و جاهای دیگه خلوته.
۵- افرادی که در California و یا New York زندگی کردن میگن اینجا هیچی نداره اما ارزونه.
۶- به نظر من برای شروع و حتا شاید ادامه جای بدی نباشه مگر اینکه در شهر دیگه ای شغل خوب داشته باشین.
۷- اجاره خونه و آپارتمان و ... بسته به اینکه کجای شهر هستین و خونه چند متره متغیره. اما به نظر من پایین تر از ۷۰۰ دلار در ماه جای مناسب گیر نمیاد.
۸- گواهینامه بین المللی رو زیاد نمیشناسن. من ۱۰ جا نشون دادم، هر کس نظر خودش رو داد.
۹- برای گواهینامه تکزاس اقدام کنید زیاد سخت نیست. من هم گرفتم.
۱۰- ماشین خریدن آسونه اما ماشین خوب با قیمت خوب گیر آوردن زیاد آسون نیست و شانسیه. کارکرد ماشینا معمولا زیاده اما میشه یه چیز خوب گیر آورد.
۱۱- در شهر که بگردید آسیایی (شرق)، هندی، مکزیکی و لاتین زیاد میبینید.
۱۲- خودتون رو برای واحدهای خارج از سیستم metric آماده کنید.
۱۳- موبایل درست حسابی خریدن گرونه. یعنی اگه بخواین واقعا در حد موبایل کار کنه و یه اینترنت معمولی هم روش داشته باشه باید ماهی ۵۰ تا ۱۰۰ دلار بدین.
۱۴- البته خدا پدر این Google Transliteration رو بیامرزه اما تایپ کردن بدون فونت فارسی خیلی سخته.

RE: زندگی و کار در دالاس - jalaldaiy - 2010-11-18

باید از همه دوستان گل مهاجرسرای تشکر کنم که با راهنمای هایشان راه را برای رسیدنم به آنجا هموار کردند. خلاصه من بلیط برای دالاس گرفته ام و دارم به آنجا میرم و دوست دارم هر کاری از دستم برمیاد برای دوستانم انجام بدهم اگه کسی چیزی نیاز داره که من از ایران براش بیارم پیام خصوصی بده. خوشحال میشم کمکی کرده باشم.Big Grin 

RE: زندگی و کار در دالاس - fgh747 - 2010-11-19

با عرض سلام به همه دوستان
ممنون میشم از دوستان که به این سوال من جواب بدن .
میخواستم بدانم که مخارج کامل زندگی شامل (خانه 2 خوابه . ماشین . مدرسه خوب برای بچه . بیمه . خورد و خوراک و ....) برای یک خانواده متاهل (با یک پسر بچه 12 ساله) در دالاس چقدر است ؟
با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - anab - 2010-11-19

(2010-11-19 ساعت 17:49)fgh747 نوشته:  با عرض سلام به همه دوستان
میخواستم بدانم که مخارج کامل زندگی شامل (خانه 2 خوابه . ماشین . مدرسه خوب برای بچه . بیمه . خورد و خوراک و ....) برای یک خانواده متاهل (با یک پسر بچه 11 ساله) در دالاس چقدر است ؟
با تشکر

دقیقا من هم همین سوال رو دارم فقط بچه ما دختر 12 ساله است !

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2010-11-19

سلام دوستان عزیز که سوالتون مشترک.شما حدودا ۱۵۰۰،۲۰۰۰$ در ماه هزینتون.بالا و پائین بودن این قیمت بستگی به خودتون داره .هزینه زندگی‌ معمولی‌ در اینجا رو خدمتتون میگم.

۷۰۰$=حد اقل قیمت برای خونه ۲خوابه

۰$=هزینه مدرسه رایگان چون شما بهشون میگید که تو این مملکت سر کار نمیرید

۶۰$=حد اقل قیمت بیمه ماشین چون بیمه‌های تا ۲۰۰،۳۰۰$ هم هست

۱۰۰$=هزینه بنزین ,بالا پائین این قیمت به خودتون و مصرف ماشین داره حتما ماشین ۴ کیلندر بخرید تا مصرفش کم باشه

۶۰،۷۰$ تا ۱۰۰$=هزینه خط موبیل برای ۲نفرتون.اینم به خودتون بستگی داره اگه خط تلفن خانه هم بگیرید هزینتون بالا میره.هم میتونید با شرکت at&tقرار داد ببندید و تلفن خودتونو همسرتونو و اینترنت خونه‌رو یک جا بگیرید.یا اینکه با شرکت t.mobil قرار داد ببندید.من خودم با t.mobilقراداد بستم و ماهی‌ ۳۶$ میدم بابت ۵۰۰ دقیقه در ماه شنبه و ۱شنبه و ۹شب به بعد هر روز مجانیه.قرار داد گرونتر ولی‌ بدون محدودیت زمانی‌ هم داره

۱۴.۹۵$=هزینه اینترنت(شرکت at&tماهی‌ ۱۴.۹۵$)

۱۵۰ تا ۲۰۰$=حد اقل مصرف برق و آب که اینم باز به خودتون بستگی داره وقتی‌ خونه گرفتید سریعا همه لامپ‌های خونه‌رو کم مصرف کنید

بیم رو هزینشو نمیدونم

خوردو خوراک حد اقل ۳نفرتون در ماه ۴۰۰$،۵۰۰$

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-11-20

میخواستم بدانم که مخارج کامل زندگی شامل (خانه 2 خوابه . ماشین . مدرسه خوب برای بچه . بیمه . خورد و خوراک و ....) برای یک خانواده متاهل (با یک پسر بچه 12 ساله) در دالاس چقدر است ؟
با تشکر

وضعیت من همانند شما هست
متوسط هزینه ما در 3 ماهی که اینجا اقامت دارم 2300 دلار در ماه بوده
که البته میتواند کمتر هم باشد و بسته به مدل شماست . ما در عین مدیریت کامل هزینه ها در حد توان سعی نکردیم
زیاد سخت بگیریم چون در سال اول زندگی اینجا سختی ها خود بخود زیاد هستند و غم غربت هم برای خانواده شما در حداکثر خود ! مقداری از هزینه
شما جبران همین چیزا و بعضا هزینه بی تجربگیهای احتمالی میشه
خلاصه از نظر من هزینه ها کمتر از 2000 دلار نخواهد بود
به هر حال اینجا مملکت هر دم بیل است ! یعنی هر دم یک بیل( صورتحساب ) برای پرداخت دارید !
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - fgh747 - 2010-11-20

(2010-11-19 ساعت 21:43)sib 24 نوشته:  سلام دوستان عزیز که سوالتون مشترک.شما حدودا ۱۵۰۰،۲۰۰۰$ در ماه هزینتون.بالا و پائین بودن این قیمت بستگی به خودتون داره .هزینه زندگی‌ معمولی‌ در اینجا رو خدمتتون میگم.

۷۰۰$=حد اقل قیمت برای خونه ۲خوابه

۰$=هزینه مدرسه رایگان چون شما بهشون میگید که تو این مملکت سر کار نمیرید

۶۰$=حد اقل قیمت بیمه ماشین چون بیمه‌های تا ۲۰۰،۳۰۰$ هم هست

۱۰۰$=هزینه بنزین ,بالا پائین این قیمت به خودتون و مصرف ماشین داره حتما ماشین ۴ کیلندر بخرید تا مصرفش کم باشه

۶۰،۷۰$ تا ۱۰۰$=هزینه خط موبیل برای ۲نفرتون.اینم به خودتون بستگی داره اگه خط تلفن خانه هم بگیرید هزینتون بالا میره.هم میتونید با شرکت at&tقرار داد ببندید و تلفن خودتونو همسرتونو و اینترنت خونه‌رو یک جا بگیرید.یا اینکه با شرکت t.mobil قرار داد ببندید.من خودم با t.mobilقراداد بستم و ماهی‌ ۳۶$ میدم بابت ۵۰۰ دقیقه در ماه شنبه و ۱شنبه و ۹شب به بعد هر روز مجانیه.قرار داد گرونتر ولی‌ بدون محدودیت زمانی‌ هم داره

۱۴.۹۵$=هزینه اینترنت(شرکت at&tماهی‌ ۱۴.۹۵$)

۱۵۰ تا ۲۰۰$=حد اقل مصرف برق و آب که اینم باز به خودتون بستگی داره وقتی‌ خونه گرفتید سریعا همه لامپ‌های خونه‌رو کم مصرف کنید

بیم رو هزینشو نمیدونم

خوردو خوراک حد اقل ۳نفرتون در ماه ۴۰۰$،۵۰۰$

با تشکر از دوستان خوبی که به این سوال من جواب دادند .
در مورد بیمه درمانی (پزشک و دارو) میخواستم بدانم که وضعیت بیمه از لحاظ هزینه برای هر نفر یا خانواده به چه صورت است .
با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - jalaldaiy - 2010-11-20

(2010-11-20 ساعت 13:07)fgh747 نوشته:  با تشکر از دوستان خوبی که به این سوال من جواب دادند .
در مورد بیمه درمانی (پزشک و دارو) میخواستم بدانم که وضعیت بیمه از لحاظ هزینه برای هر نفر یا خانواده به چه صورت است .
با تشکر
دوست عزیز جواب سوالات شما به صورت کامل در تاپیکهای زندگی در امریکا موجود میباشد که با مطالعه آنها به نکات جالب دیگری هم میرسید.

RE: زندگی و کار در دالاس - fgh747 - 2010-11-21

(2010-11-20 ساعت 06:28)soheilbadami نوشته:  
با تشکر

وضعیت من همانند شما هست
که البته میتواند کمتر هم باشد و بسته به مدل شماست . ما در عین مدیریت کامل هزینه ها در حد توان سعی نکردیم
زیاد سخت بگیریم چون در سال اول زندگی اینجا سختی ها خود بخود زیاد هستند و غم غربت هم برای خانواده شما در حداکثر خود ! مقداری از هزینه
به هر حال اینجا مملکت هر دم بیل است ! یعنی هر دم یک بیل( صورتحساب ) برای پرداخت دارید !
موفق باشید
با تشکر از دوست خوبمون
آیا امکان داره کمی در مورد بیمه درمانی (پزشک و دارو) توضیح بدید چون میدانم هزینه پزشک و دارو در آمریکا خیلی بالاست و بدون داشتن بیمه مشکل است . در ضمن اگر فضولی نباشه امکان داره کمی در مورد خودتون که فرمودید ماهیانه حدود 2300 $ هزینه شما بوده بیشتر توضیح بدید که خانه یا آپارتمان شما 2 خوابه یا 1 خوابست و در محله خوب یا معمولی دالاس هستید و بچه شما مدرسه میرود و هزینه سرویس دارد یا نه . و آیا هزینه کلاس موسیقی (ویولن) را برای بچه میدانید یا نه . فکر کنم یه مقدار سوالهام زیاد شد . به هر حال پیشا پیش از راهنماییتون ممنونم

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-11-21

(2010-11-21 ساعت 01:18)fgh747 نوشته:  
(2010-11-20 ساعت 06:28)soheilbadami نوشته:  
با تشکر

وضعیت من همانند شما هست
موفق باشید
با تشکر از دوست خوبمون
آیا امکان داره کمی در مورد بیمه درمانی (پزشک و دارو) توضیح بدید چون میدانم هزینه پزشک و دارو در آمریکا خیلی بالاست و بدون داشتن بیمه مشکل است . در ضمن اگر فضولی نباشه امکان داره کمی در مورد خودتون که فرمودید ماهیانه حدود 2300 $ هزینه شما بوده بیشتر توضیح بدید که خانه یا آپارتمان شما 2 خوابه یا 1 خوابست و در محله خوب یا معمولی دالاس هستید و بچه شما مدرسه میرود و هزینه سرویس دارد یا نه . و آیا هزینه کلاس موسیقی (ویولن) را برای بچه میدانید یا نه . فکر کنم یه مقدار سوالهام زیاد شد . به هر حال پیشا پیش از راهنماییتون ممنونم
اگر اجازه بدید من مشغول تهیه متن نسبتا مفصلی هستم راجع تجربیات خودم که اگر گرفتازیها اجازه بده تکمیل و ارسال کنم
منزل ما 2 خوابه هست در فریسکو که همجوار پلینو و تقریبا دنباله ان است و محل خوبی هست کلا شما باید محل زندگی رو به خاطر بچه تون جای خوب بگیرید چون همه مدرسه ها رفتنی نیستن !
بچه من راهنمایی میرود . سرویس به ما تعلق نگرفت .کلاس موسیقی هم در خود مدرسه و جز برنامه هست
بیمه هم به بچه ها تحت برنامه چیپ تعلق میگیرد اما شما نه .کلا تسهیلات هست ولی اما و اگر فراوان دارد و تکزاس از این نظر سخت گیرترین هست.
تا بعد

RE: زندگی و کار در دالاس - Mojhdeh - 2010-11-21

دوستان عزيزي كه براي بار اول ميرن امريكا يه مقدار هزينه هاي پيش بيني نشده هم بايد براي ماههاي اول در نظر بگيرن. چون امريكا تقريبا با همه جاي دنيا فرق داره. يه سري اشتباهاتي در اول كار معمولا تو خريد كردن اتفاق ميفته. ضمن اينكه خيلي چيزها هم سليقه اي است و قانون خاصي در موردش صدق نميكنه. مثلا ما به پيشنهاد يكي از دوستان تلفن مترو پي سي اس نامحدود گرفتيم با يه گوشي 29 دلاري. اولش هم خيلي خوشحال بوديم كه تلفن نامحدود داريم با ماهي 40 دلار بعد متوجه شديم اصلا با حجم كم تلفن هايي كه ما داريم نامحدود برامون خيلي زياده. گوشي 29 دلاري هم قابليتهاش از حداقلي كه ما نياز داريم كمتره. مثلا من نياز دارم سر كلاس موبايل رو سايلنت كنم فقط ويبره داشته باشه كه گوشي من اين قابليت رو نداره. يا اينكه توجه كنين اگه تلفن ثابت ندارين و تلفن تون هم مثلا 200 دقيقه اي است مخصوصا ماههاي اول كه از ايران بهتون زياد زنگ ميزنن از دقيقه تون كم ميشه و اگه خيلي بيشتر از 200 دقيقه حرف بزنين نقره داغ ميشين
خلاصه اينكه ميخوام بگم اول كار تا آدم كاملا با نحوه خريد كردن اينجا آشنا بشه بعضي اشتباهات در خريد اجتناب ناپذيره و گاهي مجبور ميشين وسيله خريداري شده اوليه رو كلا كنار بگذارين و برين دنبال خريد جديد
البته كه استفاده از تجربيات بچه هاي مهاجرسرا كمك بزرگيه. من شخصا خيلي چيزها رو از اينجا ياد گرفتم كه اينجا از همه دوستان تشكر ميكنم