مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2014-07-23

(2014-07-22 ساعت 03:15)hoda2012 نوشته:  
(2014-07-21 ساعت 22:43)رضا امیر نوشته:  
(2014-07-18 ساعت 15:05)alborz2012 نوشته:  یه سوال مهم دیگه:

دختر من حدود 2 ماه دیگه به امید خدا دنیا می آد و با توجه به مشورت با دوستان خوب دالاسی تصمیم گرفتیم که نی نی مون اونجا به دنیا بیاد و بنابراین ما هم داریم میاییم!

حالا از دوستانی که نوزاد دارن می خواستم بپرسم که برای بچه مون خریدای ضروری اش رو وقتی اومدیم دالاس انجام بدیم یا اینکه همه چی رو از ایران بخریم و با خودموون بیاریم؟ کدوم یکی؟ کالسکه؟ کریر؟ لباس؟ پستونک؟ و .......

لباس قطعا بیار . اینجا همش سرهمی , به ندرت شلوار یا پیراهن تک خوب پیدا میکنی. اینجا کالسکه کارسیت و.... به راحتی پیدا میشه هم نو هم کار کرده. اگر دارید و جا دارید بهتر بیارید به جای اینکه بخرید.

اگه بخواین کالسکه و کریر رو بیارین ، چون بچه ندارین کلی باید پول اضافه بار بدین
اینجا میتونین با قیمتهای مثل ایران و شاید هم ارزونتر پیدا کنین، فقط اگه خواستین از فروشگاهی مثل BabiesRUS خرید کنین ، قبلش بگردین کوپن تخفیفش رو پیدا کنین که خیلی ارزونتر میشه خرید کرد بعدش وقتی چیزی رو انتخاب کردین ، درجا نخرین ، برین توی وب سایت همون شرکت و قیمتش رو با اونجا مقایسه کنین ، اگه قیمت وب سایت کمتر بود بهشون بگین که با این قیمت میخواین (البته مطمئن نیستم ، اگه تو وب سایت شرکت های دیگه هم ، همون جنس رو با قیمت پائینتر پیدا کردین فکر کنم به همون قیمت بدن)
یه گزینه ای دارن به نام Price Mach که قیمتها رو درست میکنن
ولی لباس رو تا میتونین بیارین چون هم تو ایران ارزونتره ، هم اینجا تنوع لباس های ایران رو نداره و اینکه لباسهایی که میارین واسه فصلی که قراره اینجا باشین مناسب باشه ، چون بچه زودتر از اونکه فکرش رو بکنین رشد میکنه
موفق باشین

همانطور که هدی عزیز گفتن توی Babies R US میتونید همه چیز پیدا کنید با قیمت های مناسب تر و بهتر از ایران حتی در زمانهایی که تخفیف خوردن قیمت خیلی از لباسها به زیر 10$ میرسه و من پیشنهاد میدم حتی لباس هم از ایران نیارید چون توی این 13 ماه که پسرم به دنیا اومده من یکسره کارم همینه خرید از فروشگاه بچه ها ، پس خودتونو به دردسر نیاندازید در ضمن کالسکه و ... اینجا ارزونتره طبق شنیده هام
و زمانی که شما توی فروشگاه ریجستر کنید به میل باکس تون کوپن های 20%-10% میفرستن که خیلی بهتون کمک میکنه

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2014-07-23

(2014-07-23 ساعت 21:05)رضا امیر نوشته:  
(2014-07-23 ساعت 08:49)Azi beh نوشته:  سلام به دوستان دالاسی
چند سوال داشتم: ۱- اگر بخواهیم از ایالت دیگری به دالاس بیایم تا چند وقت می تونیم با درایور لایسنسمون رانندگی کنیم ۲- میشه مدارس ابتدایی خوب پلینو رو معرفی کنین ۳- اگر زمانی که می اییم فقط سه ماه به اتمام مدارس مونده باشه باز هم ثبت نام میکنند چون بچه من امسال میره پری اسکول و ۴ ساله هست
در ضمن از مهدیس عزیز و دیگر دوستان و پیشکسوتان بابت راهنمایی هاشون واقعا ممنون

سئوال اولت را دقیقا نمی دونم ولی فکر کنم 3 ماه بود اگه اشتباه نکرده باشم توی وب سایتش دقیقا ذکر کرده. همه مدارس پلینو خوبند. بستگی به محل خونه داره. اگر خونه نزدیک مدرسه باشه به اصطلاح مدرسه بهش اساین شده بدون توجه به زمان باید ثبت نام کنند. نگران ثبت نام نباشید

درسته 3 ماه در زمینه مدرسه هم میتونید از golesang راهنمایی بگیرید ایشون توی پلینو هستن

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdii - 2014-07-24

(2014-07-23 ساعت 01:42)jojo_hami نوشته:  سلام
واسه یه خونه کوچیک واسه دو نفر، تو یه محله متوسط از دالاس ، ماهی چند دلار باید پرداخت کرد؟
با سلام
من تو چند تا سایت نگاه کردم فکر کنم از 500 تا 700 بشه پیدا کرد البته من فقط با توجه به سایتها میگم و خودم در این زمینه بی تجربه هستم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - amaka747 - 2014-07-24

تو دالاس دیلر شیب ایرانی نیست برای ماشین؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - amaka747 - 2014-07-24

با سلام دوستان واسه بیمه در دالاس باید کجا اقدام کرد ایا حتما باید اول سر کار رفت یا اینکه میشه همین الان اقدام کرد لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mansoure nikooseresht - 2014-07-25

سلام دوستان عزیز هموطن من تا چند ماه دیگه اگر خدا بخواد به دالاس میام ،آیا کسی میتونه به من کمک کنه که برای زندگی یکنفر در ماه هزینه اجاره خانه آب برق گاز تلفن شارژ خانه خلاصه هر هزینه ای که لازم است . و برای کسی که زبان انگلیسی بلد نیست شرایط به چه صورته آیا کار گیر میاد ؟ آیاد دالاس سرسبزه یا خشک است . با تشکر

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - moqadam - 2014-07-25

(2014-07-24 ساعت 05:28)amaka747 نوشته:  تو دالاس دیلر شیب ایرانی نیست برای ماشین؟

2145177001 آقا مصطفی

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - alborz2012 - 2014-07-25

با سلام به همگی دوستان با مرام دالاس
آقا دوتا سوال ؟ برای من که زیاد کت شلوار نمی پوشم نیاز هست حتما با خودم کت شلوار بیارم. یعنی برای سر کار ممکنه لازم باشه؟ و دوم اینکه باید حتما اصل مدارک و گواهینامه های فارسی که ترجمه کردیم هم با خودمون بیاریم؟ مثلا گواهینامه های تحصیلی و کاری؟
با تشکر فراوان

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - amaka747 - 2014-07-25

(2014-07-25 ساعت 10:08)alborz2012 نوشته:  با سلام به همگی دوستان با مرام دالاس
آقا دوتا سوال ؟ برای من که زیاد کت شلوار نمی پوشم نیاز هست حتما با خودم کت شلوار بیارم. یعنی برای سر کار ممکنه لازم باشه؟ و دوم اینکه باید حتما اصل مدارک و گواهینامه های فارسی که ترجمه کردیم هم با خودمون بیاریم؟ مثلا گواهینامه های تحصیلی و کاری؟
با تشکر فراوان

بابا این حرفا چیه..اگه تیپ اینارو ببینی با پیژامه میری بیرون آره مدارکت رو ترجمه کن

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2014-07-26

سلام دوستان اصل مدارک مثل دیپلم- لیسانس- certificate ها و مدرک فوق لیسانس رو با خودمون بابد بیاریم؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2014-07-26

(2014-07-24 ساعت 05:28)amaka747 نوشته:  تو دالاس دیلر شیب ایرانی نیست برای ماشین؟

دوست عزیز همسر بنده توی تویوتای پیلنو هستن ( مصطفی رضایی ) اگه دوست داشتید شماره ایشون رو بهتون بدم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - Mrng93 - 2014-07-28

دوستان بنظرتون برای کسی مثل من که 21 سالمه و تنها میخوام بیام ادامه تحصیل بدم و در کنارش هم یه کار پاره وقت مثل سوپر مارکت یا گارسنی و ... داشته باشم دالاس شهر مناسبیه ؟ هزینه هاش که تا اونجایی که خوندم خوبه ، کلا هر نظری درباره ی شرایط من دارین بگین برام خیلی ارزش داره مرسی ♥

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2014-07-28

سلام

به نظر شما ما از ایران کتابای زبان مثل New Interchange و Top Notch رو با خودمون بیاریم یا اینکه از این کتابا اونجا توی کتابخونه ها هست و ما می تونیم ازشون استفاده کنیم؟

می دونید نمی خوام حکایت زیره به کرمان بردن بشه !

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2014-07-28

باید حتما اصل مدارک و گواهینامه های فارسی که ترجمه کردیم هم با خودمون بیاریم؟ مثلا گواهینامه های تحصیلی و کاری؟
با تشکر فراوان

این سوال منم هست..... کسی از شما دوستان می دونه؟ چیکار کنیم؟ اصل مدارک رو هم بیاریم؟

مرسی

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdii - 2014-07-28

(2014-07-28 ساعت 14:41)odiseh نوشته:  
باید حتما اصل مدارک و گواهینامه های فارسی که ترجمه کردیم هم با خودمون بیاریم؟ مثلا گواهینامه های تحصیلی و کاری؟
با تشکر فراوان

این سوال منم هست..... کسی از شما دوستان می دونه؟ چیکار کنیم؟ اصل مدارک رو هم بیاریم؟

مرسی
با سلام
دوستان کدوم رو پیشنها میکنید
1 ترجمه گواهینامه
2 گواهینامه بین المللی (صادره توسط سازمان اتومبیل رانی و جهانگردی )
3 گواهی نامه بین المللی ( 10 ساله صادره توسط شرکتهایی که مدعی صادر شدن این گواهی نامه ها توسط یک موسسه بین المللی آمریکایی )
3