مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdii - 2014-09-06

(2014-09-05 ساعت 17:41)Plano نوشته:  عزيزان دلم ببخشید که با ارائه چند رقم باعث دلسردی در همه شده ام در اسرع وقت پست هایی که گذاشته شده رو حذف خواهم کرد ولی برای خودم جالبه که برخی اوقات دلمون رو به چند رقم خوش میکنیم و گاهی از چند رقم دلسرد میشیم برای دیدن قیمتها یک جستجوی کوچک در کمتر از یک ساعت میتونیم تحقیق کاملی از هزینه های زندگی در شهر های مختلف آمریکا داشته باشیم و بر اساس تحقیق و اطلاعات دقیق که خوشبختانه در این زمینه سایت های زیادی وجود داره بتونیم برنامه ریزی دقیقی جهت زندگی در اینجا داشته باشیم.
همونطور که در زندگی نیمه خالی هر لیوانی رو که همون جنبه های منفی هر موضوعی هست میتوانیم نیمه پر لیوان رو هم دید.
که از نظر بنده و تجربه اندکی که از پلینو دارم این شهر به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها در آمریکا برای ایرانیان است و این به گواه جمعیت کثیر ایرانیان مقیم این شهر زیباست .
و به نظر این حقیر در خصوص مهاجرت به آمریکا اکتفا به احساسات و اطلاعات ناشی از شنیده ها کافی نخواهد بود و برنامه ریزی برای مواجهه با واقعیات و در نظر گرفتن نکات منفی که همان نیمه خالی لیوان است میتواند زیبایی و لذت استفاده از نیمه پر لیوان را بیمه نماید.
قطعاً وقتی شهروندان اینجا به مشکلاتی برخورد میکنند راه حل هایی از طرف دولت ارائه شده، مثلا در خصوص بیمه فرزندانی که درآمد سالانه خانواده شان کمتر از حدود بیست و چهار هزار دلار باشد رایگان خواهد بود .
در خصوص خانواده هایی که درآمد سالانه آنها زیر مرز مصوب مذکور باشد بلا فاصله کمک هزینه های درمانی و در صورت نیاز کارت خرید مواد غذایی به میزان ماهانه دویست دلار برای هر نفر تعلق میگیرد و راه حل های ارائه شده بسیار متنوع است که تا خود کلیسا و جامعه مسلمانان و مساجد نیز توسعه دارد . و افراد خدای نکرده در صورت نیاز راه های استفاده صحیح از این مواهب را خواهند داشت.
امیدوارم که همه دوستان بتوانند با تکیه بر توان و تخصص خود و توکل بر خدا لذت زیستن را تجربه کنند و در روزهای اوج زندگی یاور ضعیفان باشند.
با سلام و تشکر از پست های شما
دوست عزیز تجربیات برای همه یکسان نیست و اگر شما شرایط یک شهر را در یک زمان از 3 نفر بپرسید شاید با 3 جواب متفاوت مواجه بشوید
همین که شما این لطف رو دارید که وقتتون رو در اختیار دیگر دوستان میگذارید و نظراتتون رو میفرماید و دوستان دیگر هم امکان داره نظرات و تجربیات متفاوتی داشته باشند و این اختلاف نظرات میتونه برای دوستان تازه وارد راه گشا و مفید باشد Smile

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - مهرنگار - 2014-09-07

سلام به همه دوستان عزیز دالاسی و با تشکر از کلیه کسانی که در این تاپیک به خود زحمت می دهند تا برای مهاجرین تازه وارد اطلاع رسانی کنند، ما هم بلاخره در تاریخ 15 اکتبر(23 مهر) عازم دالاس هستیم.. به امید موفقیت همه مهاجرین..

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2014-09-07

*پست موقت

دوستانی که کار پارت تایم مد نظرشون هست یا کار دوم میخوان یک شرکتی هست وابسته به تولتگ که طبق اطلاع یکی از دوستان مشغول جذب نیرو هست و از قضا زیاد هم جذب میکنن و شیفتهای مختلف.لینک زیر اگهی اش هست و فکر کنم اگر به محل زندگیتون دور نباشه کار بدی نیست با اینکه دستمزد کمی داره.بهرحال خودتون تحقیق کنین.

http://dallas.craigslist.org/ndf/ofc/4654285786.html

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - amaka747 - 2014-09-08

در دالاس شرکت ایرانی که ماشین تراشکاری و فرز(CNC) داشته باشه هست ؟؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2014-09-09

دوستان مقیم و پیشکسوت نظرتان در مورد پیتل برای خرید سیم کارت چیه؟ اصلاً خدمات و سرویس دهیشون توی تگزاس و دالاس خوب هست؟ ارزونترین آفرهایی بوده که تا حالا دیدم، در ضمن فکر کنم اکثرا اینترنت رو جدا و از این اینترنت های کابلی مثل تایم وارنر میگیرند و زیاد وابسته اینترنت سیم کارتشان نیستند پس با این حساب پلن 20 دلاری این شرکت هم میتونه برای یه تازه وارد جالب باشه
اینم سایتش
https://www.ptel.com/plans

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - moqadam - 2014-09-10

(2014-09-07 ساعت 10:18)مهرنگار نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز دالاسی و با تشکر از کلیه کسانی که در این تاپیک به خود زحمت می دهند تا برای مهاجرین تازه وارد اطلاع رسانی کنند، ما هم بلاخره در تاریخ 15 اکتبر(23 مهر) عازم دالاس هستیم.. به امید موفقیت همه مهاجرین..

سلام
شما کدوم هتل رو برای اقامت در نظر گرفتید؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdii - 2014-09-10

با سلام من با توجه به توضیحات دوستان متوجه شدم که منطقه پلینو منطقه خوب و امنی بخصوص برای دوستانی که بچه دارند چون از نظر آموزشی هم مناسب هستش حالا میخواستم بدونم برای دوستانی که بچه ندارند از نظر کار وامنیت و هزینه اجاره آپارتمان با مناطق دیگه دالاس چه اختلافی داره ؟؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - ashkan1188 - 2014-09-13

(2014-09-10 ساعت 20:15)mahdii نوشته:  با سلام من با توجه به توضیحات دوستان متوجه شدم که منطقه پلینو منطقه خوب و امنی بخصوص برای دوستانی که بچه دارند چون از نظر آموزشی هم مناسب هستش حالا میخواستم بدونم برای دوستانی که بچه ندارند از نظر کار وامنیت و هزینه اجاره آپارتمان با مناطق دیگه دالاس چه اختلافی داره ؟؟

دوست عزيز،
پلانو هم جاي خوب و هم جاي معمولي داره، شماكه بچه ندارين و در اغاز مهاجرتين، مهمترين چيز سيو كردن پولهاتونه، ميتونين يك اپارتمان كوچك اجاره كنيد در هر جاي پلانو، فريسكو، ايروينگ و ... امنيت در همه جاي امريكا خوبه ، والا خوبه ، من لس انجلس زندگي كردم، واشينگتن و مريلند زندگي كردم، دالاس هم كه الان زندگي ميكنم، احساس امنيتي كه در امريكا ميكنم هيچ وقت در ايران نداشتم، اينجا اگه خود ادم دنبال شر نگرده، كسي بهش كاري نداره تازه همه هم كمكش ميكنن.
براي كار هم دالاس زمينه كار خوبه، هر جا هم كه كار بگيرين نياز به ماشين دارين، خود من پلانو زندگي ميكنم محل كارم ايروينگه.
اينجا همه اپارتمانها حالت مجتمع داره، دور تا دورش ديواره و در ورودي هم معمولن فقط با ريموت ساكنين باز ميشه، تفاوتش در همسايه هاس كه يك جا اسپنيش زياده، يك جا هندي زياده،.... براي شما كه بچه ندارين نبايد زياد مهم باشه.
اول مهاجرت: سيو كردن پول، تلاش براي پيدا كردن كار، هر كاري كه شد.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - hs6467 - 2014-09-13

درود بر شما دوست گلم که از آمریکا تعریف درست می کنی... و واقعا هم جای تعریف داره... موفق و پیروز باشی دوست گلم و همه مهاجر سرایی های عزیزم...

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mehdi-EHP - 2014-09-14

سلام
اگه كسي از دوستان براي آخر Nov تا March به مدت ٣ ماه و پانزده روز نياز به اجاره آپارتمان تو بهترين منطقه پلينو داره پيغام بده اطلاعات بيشتر بدم. ٢ خوابه ١٢٧١$ ماهيانه

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - shinna - 2014-09-16

دوستان من و خانوادم میخوایم به یه شهر بزرگ نقل مکان کنیم، منتهی نگران شغل همسرم هستیم، اگه کسی جاییو میشناسه ممنون میشم کمکمون کنه.
همسرم فوق لیسانس mba, accounting هستند و الان حسابرس دولت (ایالت) با سابقه 5 سال.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - Plano - 2014-09-17

سلام امیدوارم که در سلامت کامل باشید و خستگی سفر درآمده باشد در خصوص بیمه میتوانید با مشاوران بیمه ایرانی تماس بگیرید به سایت پرستو بروید ادرس و تلفن های لازم در آن است. اگر دارای شغل پر درامد نیستید و کودک همراهتان است بلافاصله برای مدیکید اقدام نمایید با گرفتن شماره تلفن 211
درود

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - فریاد تنها - 2014-09-17

سلام دوستان من 24 سپتامبر دارم میام دالاس یکنفر خانم هستم با یک سگ آروم میخواستم ببینم در منطقه پلانو کسی سوییت یا آپارتمان یکخوابه برای من سراغ داره?

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - yalda91 - 2014-09-21

سلام به همه دوستان.قرار بود 1 ماه پیش یه گرد همایی بذاریم ولی خبری نشد .
دوستانی که در دالاس هستید در صورت تمایل برای خرید ماشین می تونید به من پیغام بدید تا جایی که بتونم کمک کنم قطعا با مقایسه سایتهایی که دوستان داددند می تونید تفاوت قیمت رو ببینید.
موفق باشید به امید روزی که بتونیم همه ایرانیهای دلاس و حومه رو جایی جمع کنیم
راستی فردا اخرین روز فستیوال بادبادکهاست در پلینو

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2014-09-22

سلام
دوستان دالاس و حومه شما با پشه های نامرد اینجا چیکار می کنید؟ الهی خیر نبینن این پشه ها که اینجوری خون مردم رو می مکن!!