مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2014-09-22

(2014-09-22 ساعت 09:21)odiseh نوشته:  سلام
دوستان دالاس و حومه شما با پشه های نامرد اینجا چیکار می کنید؟ الهی خیر نبینن این پشه ها که اینجوری خون مردم رو می مکن!!

شاید باور نمیکنین که امسال اینجوری شده ! نمیدونم چرا و در ضمن فقط پشه نیست یک حشرات خیلی ریزی هم هست که میزنن و نابود میکنن Big Grin من 2 نوبت خودم سمپاشی کردم امسال ولی باز چندین بار خدمت رسیدن. اون حشرات که گفتم یکجا خوندم که با لباس ادم میان توی خونه. آف یادتون نره ! گرچه هر چی رو به پاییز بریم کمتر میشن.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - amaka747 - 2014-09-22

این دالاس کی میخواد سرد شه کلافه شدیم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2014-09-22

سلام دوستان عزیز مهاجرسرایی و بخصوص دالاسی ها!‌
بالاخره ما هم امروز حرکت خودمان را به مقصد نهایی دالاس از شهر کابل شروع کردیم اینطوری که دوستان میگن سفر بسیار طولانی و خسته کننده ای است! پرواز اول ما با هواپیمای امارات از کابل تا دوبی بود که واقعاً برعکس دیگر پروزاها درست سر ساعت 3:30 حرکت کردند و و شش و نیم رسیدیم دوبی، پرواز بعدی ما هم از ساعت دو و نیم شب تا 8 و نیم صبح به مقصد نیویورک است و پرواز آخر ما هم به مقصد دالاس از نیویورک است! البته اینو هم بگم که ما دخالتی در پروازها و بوک کردن بلیطها نداشتیم و این کار رو به عهده سازمان بین اللملی مهاجرت گذاشتیم که خب از خیلی بحاط به نفع ما شد! ان شالله دفعه بعدی از خود دالاس شرح مفصل سفرمان را مینویسم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2014-09-23

(2014-09-22 ساعت 16:47)amaka747 نوشته:  این دالاس کی میخواد سرد شه کلافه شدیم
ماه فبریه که شد ازین ارزو پشیمون میشی Big Grin

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - janatirad - 2014-09-23

سلام بر همه ی دوستان چقد اینجا سوت و کوره! (کاربران در حال بازدید این موضوع: janatirad )
ما داریم تو دسامبر میایم دالاس و کسی رو اونجا نداریم .
کسی هست که بتونه به ما هم واسه یکی دو روز کمک کنه ؟ (واسه آدرس و گرفتن خونه)
ازتون ممنونم . . . . Smile

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2014-09-28

سلام دوستان،
بالاخره ما هم به دالاس رسیدیم
در مورد سفر که باید بگم واقعاً سفر خسته کننده ای بود و مطمئن باشید تا دو سه روز بعد از سفر هم این خستگی به تنتان میماند ما از کابل به دوبی و از دوبی تا نیویورک را با پرواز امارات آمدیم که در کل سرویس دهی بسیار خوب و منظمی داشتند اما پروازهای بعدی ما که داخلی بودند سرویس دهی خوبی نداشتند و بخصوص ما که خیلی خسته بودیم دیگه قوز بالا قوز بود
اما چند نکته برای دوستان در حین سفر هر چند که ممکنه تکراری باشه
1- در مورد وزن بارتان دقت کنید و این را هم در نظر داشته باشید که پروازهای داخلی محدودیت باری شان فرق میکند
2- مواظب باشید که مایعات در کیف دستی یا کوله پشتی تان نباشد و آنها را در ساکهایتان قرار بدهید در سفر آخری از نیویورک تا دالاس که ما داشتیم من یادم رفته بود که بطری آب معدنی رو که توی کوله پشتی ام بود دور بندازم و موقع اکس ری اونا تمام کوله پشتی مو گشتند و کلی وقت هدر شد
3- در موقع غذاهایی که مهانداران در هنگام پرواز میدند زیاد متوجه باشید که چرب نباشند چون شما سفر بسیار طولانی ای دارید و تحرک زیادی ندارید، در اوایل ممکن است که خوشتان بیاید و غذاهای اینچنینی را بخورید اما در اواخر سفر شما همش دنبال دستشویی هستید و یا حالت تهوع به شما دست بده
4- آوردن پول بیشتر از ده هزار دلار، آوردن محصولات کشاورزی یا عتیقه جات ممنوعه، البته سختگیری خاصی هم در این موضوع ندارند و خیلی کم دیدم که بخوان بار کسی رو بگردند
5- اگر امکاناتش رو داشته باشید که بتونید یک روز در دوبی و یک روز هم در میان راه در اروپا توقف داشته باشید خیلی خوبه وگرنه خودتان برای نشستن روی یک صندلی برای بیشتر از 24 ساعت آماده کنید!
6- دوستان به محض اینکه رسیدین دالاس بهتره که فردای همون روز صبح زود برای گرفتن کارت سوشالتان اقدام کنید (که البته ما هم همین کار رو کردیم) در ضمن همان روز هم میتونید برید اداره مهاجرت تگزاس و برای برنامه های مختلفی که دارند هم اپلای کنید که برای تازه واردها صددرصد مفید هست

خانه ما یه جایی تقریبا در جنوب دالاس و نزدیک شمال شرق دالاس است فکر کنم هالی هیل درایوز باشیم و نزدیکترین خیابان بزرگ به ما توی گوگل مپ که دیدم گرین وایل است (هنوز اینجاها را خوب بلد نیستم)
در مورد کرایه خانه هم یک خانه یک خوابه است که فقط یخچال- اجاق گاز- و ماشین ظرفشویی ای داشت که با پول آب و گاز و اینترنت ماهی 550 دلار به ما دادند و مجبور شدم قرارداد رو شش ماهه ببندم که در صورت فسخ این قرارداد کلی جریمه باید بدیم اما در مورد خونه های این مجتمع ای که ما میشینیم به هیچ عنوان هیچ کدامشان ماشین لباسشویی ندارند و لباسهاشون رو میارن لاندری و اونجا میشورن که بستگی به بزرگی ماشین از سه تا 5 دلار میگیرن
در مورد تلفن و سیم کارت من یه سیم کارت پری پید مترو پی سی اس گرفتم که تماس و پیام نامحدود داره و اینترنت 4 جی هم نامحدود که ماهانه 66 دلار خرجش است. اینو بدونید که داشتن اسمارت فون خیلی اینجا برای مسیریابی حیاتی است چون ماها تازه واردیم و هیچ جا رو بلد نیستیم و در ضمن در روزهای اول حتما ماشین هم نداریم و داشتن گوگل مپ خیلی حیاتی است. امروز ما خیلی راحت با این گوکل مپ تلفن تونستیم بریم والمارت که در نیم ساعتی ما بود و برگردیم.
در مورد کار پیدا کردن که فعلاً منتظر سوشال مون هستیم و از دوستهایی که اینجا در دالاس هستند اگه بتونند کمک کنند برام پیام بزارن

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdii - 2014-09-28

(2014-09-28 ساعت 04:23)rzjrh نوشته:  سلام دوستان،
در مورد سفر که باید بگم واقعاً سفر خسته کننده ای بود و مطمئن باشید تا دو سه روز بعد از سفر هم این خستگی به تنتان میماند ما از کابل به دوبی و از دوبی تا نیویورک را با پرواز امارات آمدیم که در کل سرویس دهی بسیار خوب و منظمی داشتند اما پروازهای بعدی ما که داخلی بودند سرویس دهی خوبی نداشتند و بخصوص ما که خیلی خسته بودیم دیگه قوز بالا قوز بود
1- در مورد وزن بارتان دقت کنید و این را هم در نظر داشته باشید که پروازهای داخلی محدودیت باری شان فرق میکند
2- مواظب باشید که مایعات در کیف دستی یا کوله پشتی تان نباشد و آنها را در ساکهایتان قرار بدهید در سفر آخری از نیویورک تا دالاس که ما داشتیم من یادم رفته بود که بطری آب معدنی رو که توی کوله پشتی ام بود دور بندازم و موقع اکس ری اونا تمام کوله پشتی مو گشتند و کلی وقت هدر شد
3- در موقع غذاهایی که مهانداران در هنگام پرواز میدند زیاد متوجه باشید که چرب نباشند چون شما سفر بسیار طولانی ای دارید و تحرک زیادی ندارید، در اوایل ممکن است که خوشتان بیاید و غذاهای اینچنینی را بخورید اما در اواخر سفر شما همش دنبال دستشویی هستید و یا حالت تهوع به شما دست بده
4- آوردن پول بیشتر از ده هزار دلار، آوردن محصولات کشاورزی یا عتیقه جات ممنوعه، البته سختگیری خاصی هم در این موضوع ندارند و خیلی کم دیدم که بخوان بار کسی رو بگردند
5- اگر امکاناتش رو داشته باشید که بتونید یک روز در دوبی و یک روز هم در میان راه در اروپا توقف داشته باشید خیلی خوبه وگرنه خودتان برای نشستن روی یک صندلی برای بیشتر از 24 ساعت آماده کنید!
6- دوستان به محض اینکه رسیدین دالاس بهتره که فردای همون روز صبح زود برای گرفتن کارت سوشالتان اقدام کنید (که البته ما هم همین کار رو کردیم) در ضمن همان روز هم میتونید برید اداره مهاجرت تگزاس و برای برنامه های مختلفی که دارند هم اپلای کنید که برای تازه واردها صددرصد مفید هست

خانه ما یه جایی تقریبا در جنوب دالاس و نزدیک شمال شرق دالاس است فکر کنم هالی هیل درایوز باشیم و نزدیکترین خیابان بزرگ به ما توی گوگل مپ که دیدم گرین وایل است (هنوز اینجاها را خوب بلد نیستم)
در مورد کرایه خانه هم یک خانه یک خوابه است که فقط یخچال- اجاق گاز- و ماشین ظرفشویی ای داشت که با پول آب و گاز و اینترنت ماهی 550 دلار به ما دادند و مجبور شدم قرارداد رو شش ماهه ببندم که در صورت فسخ این قرارداد کلی جریمه باید بدیم اما در مورد خونه های این مجتمع ای که ما میشینیم به هیچ عنوان هیچ کدامشان ماشین لباسشویی ندارند و لباسهاشون رو میارن لاندری و اونجا میشورن که بستگی به بزرگی ماشین از سه تا 5 دلار میگیرن
در مورد تلفن و سیم کارت من یه سیم کارت پری پید مترو پی سی اس گرفتم که تماس و پیام نامحدود داره و اینترنت 4 جی هم نامحدود که ماهانه 66 دلار خرجش است. اینو بدونید که داشتن اسمارت فون خیلی اینجا برای مسیریابی حیاتی است چون ماها تازه واردیم و هیچ جا رو بلد نیستیم و در ضمن در روزهای اول حتما ماشین هم نداریم و داشتن گوگل مپ خیلی حیاتی است. امروز ما خیلی راحت با این گوکل مپ تلفن تونستیم بریم والمارت که در نیم ساعتی ما بود و برگردیم.
در مورد کار پیدا کردن که فعلاً منتظر سوشال مون هستیم و از دوستهایی که اینجا در دالاس هستند اگه بتونند کمک کنند برام پیام بزارن
سلام
آدرسو یک جوری دادید که ما نیایم Big Grin (جنوب دالاس و نزدیک شمال شرقی دالاس Sad )
ولی قیمت خونتون خیلی خویه مبارک باشه

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2014-09-29

(2014-09-28 ساعت 21:42)mahdii نوشته:  
(2014-09-28 ساعت 04:23)rzjrh نوشته:  سلام دوستان،

سلام
آدرسو یک جوری دادید که ما نیایم Big Grin (جنوب دالاس و نزدیک شمال شرقی دالاس Sad )
ولی قیمت خونتون خیلی خویه مبارک باشه

والا ما چون جدید اومدیم نمیدونیم دقیق کجای این دالاس هستیم! روز اول یکی بهمون گفت شما جنوب دالاس هستید! بعدش یکی دیگه بهمون گفت که نه ما شمال شرق هستیم! منم اینطوری نتیجه گرفتم یه چیزی بین جنوب و شمال شرق!!
توی گوگل که نگاه میکنم ما در یه منطقه بنام ویکری میدو در جنوب پلانو و ریچاردسون هستیم! در مورد خونه هم که ما توی لیز آفیس 6 ماهه قرارداد کردیم ولی به طور حتم از اینجا خارج میشیم! چون چیزی که فهمیدم اینه که این منطقه کاملاً مهاجر نشین است قیمت خونه در جاهایی که شما هستید الان چنده؟ یک خوابه آپارتمان

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - Plano - 2014-09-29

سلام دوست عزيز اونجا که هستید خیلی جای بدی نیست و برای شروع توصیه میکنم از جایی شروع کنید که به محل کار و تحصیل زبان انگلیسی نزدیک باشه و این محل جای خوبی هست برای شروع و بعد از شش ماه با خرید خودرو و ردیف شدن همه امور در خصوص محل جدید اقدام نمایید . در زمان وشرایط شما برای کاهش هزینه ها دقت فرمایید. و از این بابت شما خوب عمل کرده اید . تبریک و درود

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - battosai - 2014-09-29

دوستانی که در دالاس زندگی میکنن از زندگی در این شهر راضی هستن ؟ کار و ...

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - Plano - 2014-09-29

این شهر شهر کاری نیست بیشتر برای زندگی خانوادگی فراهم شده ولی با قرارگرفتن این شهر در نزدیکی دالاس ادیسون کرولتون و ریچاردسون منطقه ایده الی برای زندگی و کسب درامد میباشد و با وجود ایرانیان بسیار مهربان این شهر زیبا به هموطنان توصیه میشود از امنیت و امکانات فراوان این شهر بهره برداری کنند.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdii - 2014-09-29

rzjrh عزیز انجای که الان ما هستیم اجاره خونه یک خوابه 50 میلیون پیش با ماهی 700 هزار تومان هستش (آخه ما الان تهرانیم هنوز Big Grin )
شما جنوب پلانو و شمال شرقی دالاس هستید

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - battosai - 2014-09-29

اگر تنها بخوام زندگی کنم رو پای خودم میتونم در این شهر ؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - yalda91 - 2014-09-30

(2014-09-29 ساعت 22:41)alisarvareharchiabi نوشته:  اگر تنها بخوام زندگی کنم رو پای خودم میتونم در این شهر ؟

بله علی جان شما می تونی باشناختی که ازت دارم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - ariD - 2014-09-30

سلام دوستان
من در دالاس دنبال آرايشگر مرد خوب ميگردم كسي سراغ داره؟ مثل آرايشگراي ايران باشه اينجا مردونه خوب نميزنن؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد