مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - peymanmohajer - 2014-11-15

(2014-11-14 ساعت 22:48)mahdii نوشته:  
(2014-11-14 ساعت 10:38)peymanmohajer نوشته:  [quote='meeelaaad' pid='562804' dateline='1415595725']
سلام دوستان. به رسم بچه های دالاس که به هم کمک می کنن برای ادای دین ما هم هر کسی کمکی خواست در خدمتیم. در ضمن هر کسی تازه اومد توصیه میکنم قبل هر کاری ماشین رو بگیره چون اینجا بدون ماشین زندگی تقریبا نشدنیه. من خودم از یه دیلر ایرانی که خیلی خیلی منصف بود و به ما هم خیلی کمک کرد ماشین رو گرفتم. اگه خواستین پیام خصوصی بدین تا شمارشو بهتون بدم.

اگه منظورتون آقا علیرضاست که منم تأیید میکنم به شدددت. من از ایشون ماشین گرفتم با تخفیف خوب و خیلی راضیم Smile
[/quote
سلیقه ها متفاوت ولی با اطلاعتی که در ایران و آمریکا از دوستان تعمیرکار و ماشین فروش گرفتم بهترین گزینه ها تویوتا و هوندا و بعد کیا و هیوندا هستند

100% درسته. به نظر من این دیگه سلیقه ای نیست. هر کسی میدونه ماشینای ژاپنی بهترینن. ولی ولی یه آما داره ..
فرض کنید شما با 3500 دلار میخواید ماشین بخرید. حالا اگه بخواید تویوتا بخرید میتونید یه مدل 1998 (مدل رو فرضی گفتم) رو بخرید و یه هیوندای 2006. حالا قضیه اینه که هر دوی اینا یه مقدار برای شما خرج میتراشن. درسته که کلا تویوتا بهتره ولی تویوتای 98 به اندازه هیوندای 2006 داغونه. بنابراین یه جورایی همونقدر که پول میدید آش میخورید.
اگه پولدار باشید و بخواید چیز خوب بردارید که بدون شک میرید سراغ اون مارکای خوب ولی خب اکثر کسایی که این سطور رو مطالعه میکنن و اینجا کیبوردفرسایی میکنن آدمای پولداری نیستن و میخوان اقتصادی خرید کنن.
شما با پول کم نمیتونید ماشین ژاپنی خوب بخرید. مثلا ما رفتیم یه مزدا 6 دیدیم که ظاهرش تمیز بود و مدل 2006 میداد 5000 تا ولی در موتور رو که برمیداشتی هوا عین پنکه از داخل موتور میزد بیرون. خب این ماشین درسته که ژاپنیه ولی خب براتون کار نمیکنه.
یه موضوع دیگه هم بگم. برای کسایی که تازه میان، از لحاظ اقتصادی ماشین خوب ماشینیه که کمترین خرج رو تو یکی دو سال اول داشته باشه چون بعدش که شما شروع میکنید به پول در اوردن کردیت دار میشید و دیگه مشکلی نخواهید داشت که بیاید سراغ همچین ماشینایی. بنابراین اگر مثلا با 3500 تا یه ماشین مدل جدیدتر با کیلومتر (مایلج) کمتر بگیرید راحت براتون بدون خرج دو سال کار میکنه ولی اگه با همین پول یه ماشین ژاپنی با 180 هزار مایل بخرید بعید میدونم تو دو سال راحتتون بذاره ولو اینکه تویوتا باشه.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - مهرنگار - 2014-11-15

(2014-11-14 ساعت 10:38)peymanmohajer نوشته:  
(2014-11-10 ساعت 09:32)meeelaaad نوشته:  سلام دوستان. به رسم بچه های دالاس که به هم کمک می کنن برای ادای دین ما هم هر کسی کمکی خواست در خدمتیم. در ضمن هر کسی تازه اومد توصیه میکنم قبل هر کاری ماشین رو بگیره چون اینجا بدون ماشین زندگی تقریبا نشدنیه. من خودم از یه دیلر ایرانی که خیلی خیلی منصف بود و به ما هم خیلی کمک کرد ماشین رو گرفتم. اگه خواستین پیام خصوصی بدین تا شمارشو بهتون بدم.

اگه منظورتون آقا علیرضاست که منم تأیید میکنم به شدددت. من از ایشون ماشین گرفتم با تخفیف خوب و خیلی راضیم Smile

من هم امروز از ایشان ماشین خریدم و انصافاً خیلی زحمت کشیدند. بسیار انسان زحمتکش منصف و فهمیده ایی هستند و دست خیر دارند زیرا مشکلات متعدد ما تازه مهاجرها را بخوبی درک میکنند. امیدوارم شاد پیروز و سلامت باشند.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - مهرنگار - 2014-11-15

(2014-11-15 ساعت 05:54)peymanmohajer نوشته:  
(2014-11-14 ساعت 22:48)mahdii نوشته:  
(2014-11-14 ساعت 10:38)peymanmohajer نوشته:  [quote='meeelaaad' pid='562804' dateline='1415595725']
سلام دوستان. به رسم بچه های دالاس که به هم کمک می کنن برای ادای دین ما هم هر کسی کمکی خواست در خدمتیم. در ضمن هر کسی تازه اومد توصیه میکنم قبل هر کاری ماشین رو بگیره چون اینجا بدون ماشین زندگی تقریبا نشدنیه. من خودم از یه دیلر ایرانی که خیلی خیلی منصف بود و به ما هم خیلی کمک کرد ماشین رو گرفتم. اگه خواستین پیام خصوصی بدین تا شمارشو بهتون بدم.

[/quote
سلیقه ها متفاوت ولی با اطلاعتی که در ایران و آمریکا از دوستان تعمیرکار و ماشین فروش گرفتم بهترین گزینه ها تویوتا و هوندا و بعد کیا و هیوندا هستند

100% درسته. به نظر من این دیگه سلیقه ای نیست. هر کسی میدونه ماشینای ژاپنی بهترینن. ولی ولی یه آما داره ..
فرض کنید شما با 3500 دلار میخواید ماشین بخرید. حالا اگه بخواید تویوتا بخرید میتونید یه مدل 1998 (مدل رو فرضی گفتم) رو بخرید و یه هیوندای 2006. حالا قضیه اینه که هر دوی اینا یه مقدار برای شما خرج میتراشن. درسته که کلا تویوتا بهتره ولی تویوتای 98 به اندازه هیوندای 2006 داغونه. بنابراین یه جورایی همونقدر که پول میدید آش میخورید.
اگه پولدار باشید و بخواید چیز خوب بردارید که بدون شک میرید سراغ اون مارکای خوب ولی خب اکثر کسایی که این سطور رو مطالعه میکنن و اینجا کیبوردفرسایی میکنن آدمای پولداری نیستن و میخوان اقتصادی خرید کنن.
شما با پول کم نمیتونید ماشین ژاپنی خوب بخرید. مثلا ما رفتیم یه مزدا 6 دیدیم که ظاهرش تمیز بود و مدل 2006 میداد 5000 تا ولی در موتور رو که برمیداشتی هوا عین پنکه از داخل موتور میزد بیرون. خب این ماشین درسته که ژاپنیه ولی خب براتون کار نمیکنه.
یه موضوع دیگه هم بگم. برای کسایی که تازه میان، از لحاظ اقتصادی ماشین خوب ماشینیه که کمترین خرج رو تو یکی دو سال اول داشته باشه چون بعدش که شما شروع میکنید به پول در اوردن کردیت دار میشید و دیگه مشکلی نخواهید داشت که بیاید سراغ همچین ماشینایی. بنابراین اگر مثلا با 3500 تا یه ماشین مدل جدیدتر با کیلومتر (مایلج) کمتر بگیرید راحت براتون بدون خرج دو سال کار میکنه ولی اگه با همین پول یه ماشین ژاپنی با 180 هزار مایل بخرید بعید میدونم تو دو سال راحتتون بذاره ولو اینکه تویوتا باشه.

عزيزان تجربه ثابت کرده هر جا زندگی میکنی از تولیدات همان کشور بتید خرید کرد. اتومبیل های ژاپنی ممکن است کم مصرف باشند ولی هزینه های تعمیرا آنها به مراتب از ماشین‌های آمریکایی بیشتر است...بطور مثال لنت ترمز یک اتومبیل ژاپنی حدودر 80 دلار است ولی یک اتومبیل فورد آمریکایی لنت ترمزش 18 دلار است. ضمن اینکه در هر گوشه ای تعمیرکار و تعمیرگاهش هست. ولی ماشین های ژاپنی و اروپایی این مزیت را ندآرد.

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - ایلیانا - 2014-11-15

سلام
کسی از دوستان ساکن دالاس یا پلینو هست که ایران باشه و در حال بازگشت به دالاس؟ یا احیانا بخواد در این ماه بیاد و برگرده؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2014-11-15

توی تاپیک خرید ماشین اطلاعات خوبی هست ( 2 تا تاپیک هم هست انگار) که اگه مطالعه کنین حاصل تجربه افرادی که مدتی ساکن بودن رو میتونین داشته باشین که ارزشمنده. در کل هم سراغ ماشینهای مایلج بالا از هر نوع نرید بهتره در صورت امکان و حرف دوستمون حرف درستی هست. ماشین ارزان خریدن گرچه مطلوب همه هست ولی کار بسی سختیه و ماشین به اصطلاح با پدر مادر پیدا کردن مکافاته.

سلام
کسی از دوستان ساکن دالاس یا پلینو هست که ایران باشه و در حال بازگشت به دالاس؟ یا احیانا بخواد در این ماه بیاد و برگرده؟

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - saeedshafiee - 2014-11-15

سلام
ما اوایل دسامبر میریم .

مرسی آقا سعید ... شخص دیگه ای زودتر نمی ره ؟

ببخشید .. از دست این تپ تاک ...من باید شناسنامه برادرمو زود زود بهش برسونم ... می خواستم ببینم از دوستان شخصی هست که زودتر بره دالاس؟

پاسخ : شهر دالاس، ایالت تگزاس - saeedshafiee - 2014-11-16

ببخشید برام سوال پیش اومد مدارک هویتی ایرانی بجز پاسپورت به چه دردمون در مقصد میخوره؟ میخواستم نزد خانواده در تهران نگهداری کنم

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - mahdii - 2014-11-16

(2014-11-16 ساعت 01:27)saeedshafiee نوشته:  ببخشید برام سوال پیش اومد مدارک هویتی ایرانی بجز پاسپورت به چه دردمون در مقصد میخوره؟ میخواستم نزد خانواده در تهران نگهداری کنم
فکر میکنم بهتره مدارک تحصیلی رو با خودتون به همراه ترجمه با خودتون بیارید ولی بعید میدونم کارت ملی و شناسنامه لازم باشه

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - Hastibanu - 2014-11-17

(2014-11-16 ساعت 22:40)mahdii نوشته:  
(2014-11-16 ساعت 01:27)saeedshafiee نوشته:  ببخشید برام سوال پیش اومد مدارک هویتی ایرانی بجز پاسپورت به چه دردمون در مقصد میخوره؟ میخواستم نزد خانواده در تهران نگهداری کنم
فکر میکنم بهتره مدارک تحصیلی رو با خودتون به همراه ترجمه با خودتون بیارید ولی بعید میدونم کارت ملی و شناسنامه لازم باشه

با سلام
ترجمه شناسنامه رو هم بیارید برای social Security لازم میشه

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - ronaldmog - 2014-11-17

با سلام
سوالی که داشتم این است که برای دوستی با فردی در امریکا چه گفت ؟؟
ممنون میشم اگر توضیح دهید با تشکر

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2014-11-17

(2014-11-17 ساعت 01:58)Hastibanu نوشته:  

با سلام

ﻣﺎ ﻛﻪ ﻓﻘﻄ ﺑﺎ ﻫﻤﻮﻥ ﭘﺎﺳﭙﻮﺭﺕ ﺳﻮﺷﺎﻝ ﺭﻭ ﺩﺭ ﻋﺮﺽ 5 ﺭﻭﺯ ﮔﺮﻓﺘﻴﻢ اﺯ ﻣﺎ ﭼﻴﺰ ﺩﻳﮕﻪ اﻱ ﺑﺠﺰ ﺁﺩﺭﺱ ﺳﻮاﻝ ﻧﻜﺮﺩﻧﺪ

RE: شهر دالاس، ایالت تگزاس - sce - 2014-11-17

(2014-11-17 ساعت 01:58)Hastibanu نوشته:  

با سلام
برای سوشال شما نیازی به شناسنامه ندارین.
داشتن مدارک هویتی ایران به شرطی که قصد استفاده از اونا رو تو ایران نداشته باشین ضرری نداره.می تونین بعد از اومدن اونا رو تو صندوق امانات بانک بزارین.اما ترجمه مدرک دانشگاهی و ریز نمرات و غیره اکیدا توصیه میشه که همراهتون باشه.