مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - kids - 2014-11-29

سلام دوستان
اول اینکه ممنون از تمام مهاجرسرایی های عزیز به خاطر اطلاع رسانی خوبشون و کمک در کاربسیار سنگین مهاجرت.
من حدود دوسال هست که از طریق خانوادگی گرین کارتم را گرفته ام و تقاضای پاس سفید کردم .تابستون دوباره می آم تا اگر بشه برای دومین بار پاسپورت سفید بگیرم تا بازنشسته بشم و مهاجرت کنم.درضمن یک پسر 15 اله و یک دختر 14 ساله دارم .تقریباً اکثر پست ها رو مطالعه کردم برای زندگی بین ایروان،ویرجینیا و دالاس مردد هستم.از دوستان خواهش می کنم دراین زمینه کمی اطلاعات به من بدهند.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - kids - 2014-11-29

سلام دوستان
اول اینکه ممنون از تمام مهاجرسرایی های عزیز به خاطر اطلاع رسانی خوبشون و کمک در کاربسیار سنگین مهاجرت.
من حدود دوسال هست که از طریق خانوادگی گرین کارتم را گرفته ام و تقاضای پاس سفید کردم .تابستون دوباره می آم تا اگر بشه برای دومین بار پاسپورت سفید بگیرم تا بازنشسته بشم و مهاجرت کنم.درضمن یک پسر 15 اله و یک دختر 14 ساله دارم .تقریباً اکثر پست ها رو مطالعه کردم برای زندگی بین ایروان،ویرجینیا و دالاس مردد هستم.از دوستان خواهش می کنم دراین زمینه کمی اطلاعات به من بدهند.راستی در ویرجینیا و کالیفرنیا نیمچه آشنایی دارم ولی در دالاس اصلاً کسی رو نمی شناسم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2014-12-01

سلام
دوست خوبمون MaxSuperMax لطف کرده بودن و آدرس IndiaBazaar رو داده بودن ...... من اخیرا به اونجا رفتم عجب فروشگاه بزرگی بود که بوس تند فلفلش فروشگاه رو برداشته بود کمی هم خرید کردم.

منم می خوام اینجا توی Plano آدرس فروشگاه که نه یه مغازه کوچیک رو بهتون بدم که ما ازش گوشت و مرغ می خریم.... به اسم Royal Halal که گوشت های «خیلی خیلی» خوبی رو میاره...

6205
Coit Rd
Plano, TX 75024

در ضمن دو یا سه تا مغازه اونطرفتر، یه بستنی فروشی هست به اسم Old Town که بستنی های خوبی داره.
یه فروشگاه (اگه اشتباه نکنم هندی) دیگه هم هست که دوباره چندتا مغازه اونطرفتر هست ولی اسمش رو یادم نمی اد کمله اولش Patel هست.... اینم خیلی فروشگاه خوبیه و مثل India Bazaar هست.

پس شد سه تا:
Royal Halal
Old Town
Patel ...

اگه دوست داشتین و فرصت کردین بد نیست یه بررسی کنین مطمئن هستم پشیمون نمیشید Smile

RE: دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2014-12-01

(2014-11-29 ساعت 13:18)kids نوشته:  سلام دوستان
من حدود دوسال هست که از طریق خانوادگی گرین کارتم را گرفته ام و تقاضای پاس سفید کردم .تابستون دوباره می آم تا اگر بشه برای دومین بار پاسپورت سفید بگیرم تا بازنشسته بشم و مهاجرت کنم.درضمن یک پسر 15 اله و یک دختر 14 ساله دارم .تقریباً اکثر پست ها رو مطالعه کردم برای زندگی بین ایروان،ویرجینیا و دالاس مردد هستم.از دوستان خواهش می کنم دراین زمینه کمی اطلاعات به من بدهند.

سلام دوست عزیز
من ویرجینیا و کالیفرنیا نرفته ام و بنابراین اطلاعاتی ندارم که عنوان کنم. ولی اینجا تگزاس و به طور مشخص شهر Plano که هستم باید بگم:
- آدمای خونگرم و خوبی داره که بعضی هاشون بسیار مهربون هستن و اگه کمکی از دستشون بربیاد دریغ نمی کنن.
- آب و هوای خوبی هم داره که نه مثل شمال آمریکا خیلی سرده و نه مثل جنوب شرجی و خفقان آور.... توجه کنین که در مورد Plano صحبت می کنم چون مثلا جنوب همین تگزاس در هیوستن شنیدم که خیلی شرجیه. فقط تابستونای نسبتا گرمی داره که بعضی روزاش دیگه آدم کفری میشه Wink
-اوضاع کاری توی سری از رشته ها (منظورم کار تخصصی هست ) چنگی به دل نمی زنه ولی ناامید کننده هم به نظر نمی یاد. کارهای عمومی از قبیل کار در وال مارت مرتب درخواست میشه بوسیله فروشگاه ها
- امنیت اینجا رتبه بالایی داره و واقعا جای امنی هست

ولی برای اینکه اطلاعات بهتری داشته باشید دوتا وب سایت بهتون معرفی می کنم که کمکتون کنه
www.city-data.com
www.areavibes.com

اولی اطلاعات آماری خیلی مفصل و خوبی بهتون می ده در مورد یک شهر
دومی که بر اساس فاکتورهایی مثل امنیت - امکانات تحصیلی - شغل - آب و هوا و ... شهر ها رو رتبه بندی کرده.

امیدوارم کمکتون کنه Smile

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Azi beh - 2014-12-01

سلام
دوستان گفته بودن يكي از شعبه هاي ولس فارگو مديرش خانومي ايراني هست ميشه بگيد كدوم شعبش ممنون ميشم

شغل - ronaldmog - 2014-12-02

با سلام
من الان حدود 2 ماه میشود که به دالاس اومدم میخواستم ببینم کسی که تجربه ی کار کردن در جا های مختلف را دارد برای کار پارت تایم برای من چه توصیه هایی میکند ؟ مثلا با چه کاری شروع کنم ؟
ممنون میشم اگه کسی جواب سوالم را بدهد و توضیح دهد
با تشکر

RE: دالاس، ایالت تگزاس - microsaeid2 - 2014-12-02

(2014-11-06 ساعت 13:20)مهرنگار نوشته:  
(2014-11-06 ساعت 11:54)jojo_hami نوشته:  
(2014-11-06 ساعت 04:42)مهرنگار نوشته:  
(2014-11-06 ساعت 02:50)jnouri نوشته:  
(2014-11-05 ساعت 19:00)مهرنگار نوشته:  سلام دوست عزیز. من 25 سال در استانبول ترکیه تحصیل و زندگی کردم و بلاخره آمریکا قسمت ما هم شد. ما هم تقریبا 20 روز است که وارد دالاس شدیم و مدتی در منزل دوستم بودیم و هم اکنون در سویت Studio 6 اوقع در 12301 N Center Expy 75243 h اقامت داریم با هفته ای 323 دلار. بسیار سوئیت تمیز و با امکانات خوب است و از روز جمعه قرار است به آپارتمانی که کرایه کردیم ورود کنیم. پیام خصوصی بدین در خدمتتون هستم..

لطفا سوال کنید کرایه یک هفته برای یک نفر چقدر است .
قیمت یک نفر با دونفر تفاوتی نداره.. دختر من دو سال و نیمشه و شارژش نکردن.. ولی نفر سوم کامل حساب میشه. این هم سایتش میتونید چک کنید.. نرخها بدون محاسبه 15 درصد مالیات داده شده
http://www.staystudio6.com/G6Maps/S6ProximityResults.aspx?searchtype=C

تو سایتش نمیشه تصاویر هر سوویت را به تفکیک دید.

متاسفانه نمیشه و لی به لحاظ تمیزی و مرتب بودن از هتل چهار ستاره چیزی کم نداره.. یکی از شعبه های همین سوئیت در منطقه پلانو هفته ای 559 دلار است. ضمنا در پاسخ به این سوال که بدون داشتن سوشیال در کرایه مشکل ایجاد میشه یا نه. باید بگم که خیر مشکلی ایجاد نمیشه چون شما دارای ویزای گرین کارت هستین و در ضمن غالب سویئت هایی مثل این هر چند هفته که بخواهید اقامت کنید پولش رو یکجا دریافت میکنند.

با سلام
و ممنون از جوابائی که دادین . اما ما از طریق پناهندگی در ترکیه داریم میائیم آمریکا و چون نمیخواهیم از طریق سازمان اسکان مجدد اقدام کنیم تصمیم داریم که خودمون خونه بگیریم . یعنی به سازمان اسکان مجدد گفتیم که پول ولکام رو به خود ما بدین و خودمون خونه و امکانات رو تهیه میکنیم .

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mahdii - 2014-12-03

(2014-12-02 ساعت 05:51)ronaldmog نوشته:  با سلام
من الان حدود 2 ماه میشود که به دالاس اومدم میخواستم ببینم کسی که تجربه ی کار کردن در جا های مختلف را دارد برای کار پارت تایم برای من چه توصیه هایی میکند ؟ مثلا با چه کاری شروع کنم ؟
ممنون میشم اگه کسی جواب سوالم را بدهد و توضیح دهد
با تشکر
با سلام
به نظر من و با توجه به تجربیات دوستان اگر بتونید از شغل هایی که با مردم بیشتر در ارتباط هستند مثل صندوقداری یا فروشندگی شروع کنید بهتره چون مکالمه شما قوی میشه و زود راه میافتید .

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mahdii - 2014-12-03

(2014-11-29 ساعت 13:18)kids نوشته:  سلام دوستان
با سلام
من خودم با توجه به تحقیقات و راهنمایی دوستان دالاس رو انتخاب کردم
البته به نظر من این بستگی به شرایط روحی و مادی و جسمی افراد داره و نمیشه یک نسخه رو برای همه پیچید مثلا اگه مشکل کار و درآمد ندارید کالیفرنیا گزینه خیلی خوبی هستش ولی اگر قصد کار کردن در آمریکا و دارید و پول محدودی رو برای شروع زندگی در آمریکا گذاشتید کنار دالاس گزینه خوبی هستش کار راحت تر پیدا میشه و هزینه های زندگی پایین تره

RE: دالاس، ایالت تگزاس - golesang - 2014-12-04

(2014-12-01 ساعت 00:36)odiseh نوشته:  سلام
دوست خوبمون MaxSuperMax لطف کرده بودن و آدرس IndiaBazaar رو داده بودن ...... من اخیرا به اونجا رفتم عجب فروشگاه بزرگی بود که بوس تند فلفلش فروشگاه رو برداشته بود کمی هم خرید کردم.

منم می خوام اینجا توی Plano آدرس فروشگاه که نه یه مغازه کوچیک رو بهتون بدم که ما ازش گوشت و مرغ می خریم.... به اسم Royal Halal که گوشت های «خیلی خیلی» خوبی رو میاره...

6205
Coit Rd
Plano, TX 75024

در ضمن دو یا سه تا مغازه اونطرفتر، یه بستنی فروشی هست به اسم Old Town که بستنی های خوبی داره.
یه فروشگاه (اگه اشتباه نکنم هندی) دیگه هم هست که دوباره چندتا مغازه اونطرفتر هست ولی اسمش رو یادم نمی اد کمله اولش Patel هست.... اینم خیلی فروشگاه خوبیه و مثل India Bazaar هست.

پس شد سه تا:
Royal Halal
Old Town
Patel ...

اگه دوست داشتین و فرصت کردین بد نیست یه بررسی کنین مطمئن هستم پشیمون نمیشید Smile

اون فروشگاهی که گفتید فروشگاه patel brothers هستش که یه فروشگاه هندیه که میوه ها و سبزیهای خیلی خوب با قیمت خیلی ارزون داره من گاهی از اینجا خرید میکنم

شغل - ronaldmog - 2014-12-04

با سلام
با توجه به اینکه من 2 ماه است که به دالاس امده ام از کجا میتوانم کار پیدا بکنم از چه طریق ؟ ممنون میشم کمکم کنید من 19 سال سن دارم Rolleyes

RE: دالاس، ایالت تگزاس - yalda91 - 2014-12-04

(2014-12-04 ساعت 07:00)ronaldmog نوشته:  با سلام
با توجه به اینکه من 2 ماه است که به دالاس امده ام از کجا میتوانم کار پیدا بکنم از چه طریق ؟ ممنون میشم کمکم کنید من 19 سال سن دارم Rolleyes

سلام فکر کنم اگه مهم نیست که کجا کار کنید همه فروشگاهها مثل والمارت ، می سیز ، تارگت ، کروگر همه جا اپلیکیشن بذارید
بهتر هم هست از هرکدوم از اینا چند تا شعبشو انتخاب کنید چون ممکنه بعضی شعبه ها نیرو احتیاج نداشته باشن ولی یه جا دیگه بخوان موفق باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - tarias - 2014-12-05

سلام دوستان ما در حال تحقیق برای مهاجرت به آمریکا هستیم میخواستم بدونم برای رشته مهندسی کشاورزی و اصلاح نباتات و نیز در زمینه بذر درایالت یا شهر شما امکان پیدا کردن کار هست؟ قبلا از لطف شما ممنونم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Plano - 2014-12-05

(2014-12-05 ساعت 03:04)tarias نوشته:  سلام دوستان ما در حال تحقیق برای مهاجرت به آمریکا هستیم میخواستم بدونم برای رشته مهندسی کشاورزی و اصلاح نباتات و نیز در زمینه بذر درایالت یا شهر شما امکان پیدا کردن کار هست؟ قبلا از لطف شما ممنونم

سلام دوست عزیز در سایت های مختلف میتوانید ایالات مختلف در مورد کشاورزی پیدا نمایید ولی متاسفانه مشکل اغلب دوستان این است که حداقل یکسال باید در این کشور زندگی نمایید تا زبان و ارتباطات کاری در رشته خود را پیدا نمایید از این رو توصیه میگردد تحقیق بیشتری در مورد اسکان و شروع زندگی در ایالتی ارزان تر نمایید تا خدای نکرده متحمل هزینه های زیاد و ... در سال اول ورودتان نشوید.
ضمناً در زمینه کشاورزی میتوانید در هر کجای آمریکا مخصوصاً کالیفرنیا حساب باز نمایید و قطعاً خود را برای گذر از ماه ها و سالهای اول ورودتا آماده نمایید زیرا در بهترین رشته ها و بالاتری مهارت ها نیز با افت شدید شغلی روبرو خواهید شد. به امید خدا و تکیه بر همتتان امیدوار باشید در هر رشته و هر تخصصی پیروزی و خشنودی از آن شما خواهد بود.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - tarias - 2014-12-06

(2014-12-05 ساعت 08:53)Plano نوشته:  
(2014-12-05 ساعت 03:04)tarias نوشته:  سلام دوستان ما در حال تحقیق برای مهاجرت به آمریکا هستیم میخواستم بدونم برای رشته مهندسی کشاورزی و اصلاح نباتات و نیز در زمینه بذر درایالت یا شهر شما امکان پیدا کردن کار هست؟ قبلا از لطف شما ممنونم

سلام دوست عزیز در سایت های مختلف میتوانید ایالات مختلف در مورد کشاورزی پیدا نمایید ولی متاسفانه مشکل اغلب دوستان این است که حداقل یکسال باید در این کشور زندگی نمایید تا زبان و ارتباطات کاری در رشته خود را پیدا نمایید از این رو توصیه میگردد تحقیق بیشتری در مورد اسکان و شروع زندگی در ایالتی ارزان تر نمایید تا خدای نکرده متحمل هزینه های زیاد و ... در سال اول ورودتان نشوید.
ضمناً در زمینه کشاورزی میتوانید در هر کجای آمریکا مخصوصاً کالیفرنیا حساب باز نمایید و قطعاً خود را برای گذر از ماه ها و سالهای اول ورودتا آماده نمایید زیرا در بهترین رشته ها و بالاتری مهارت ها نیز با افت شدید شغلی روبرو خواهید شد. به امید خدا و تکیه بر همتتان امیدوار باشید در هر رشته و هر تخصصی پیروزی و خشنودی از آن شما خواهد بود.

سلام از اینکه لطف کردید و راهنمایی فرمودید صمیمانه از شما تشکر میکنم امیدوارم همه لحظاتتون سرشار از آرامش و موفقیت باشه.