مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - shazdeh - 2010-11-25

نقل قول:
(2010-11-25 ساعت 01:38)sib 24 نوشته:  کسانی که تو ایران لیسانس گرفته اند ، باید دوباره در آمریکا از اول درس بخونن یا اینکه ازشون امتحانی گرفته میشه؟
این قوانین در ایالت های مختلف فرق میکنه ؟ بعنوان مثال همیت تگزاس رو بگید

ممنون

سلام دوست عزیز منم در تگزاس هستم دقیقا من همین موقعیت رو دارم.شما اگه بخوای واسه فوق لیسانس اقدام کنی‌ باید امتحان تافل و GRE رو با نمرات بالا پاس کنی‌ که اینطور که بقیه میگن امتحانهای خیییییلی سنگینیه.تازه بده اینهمه مکافات باید ببینی چند واحد درسی ایرانتون قبول می‌کنن یهو دیدی فقط ۱۰ واحد قبول کردن.اگه بخوای دوباره از لیسانس شروع کنی‌ دیگه لزومی به گرفتن اینها نیست
نه قربان! آش به این شوری که شما میفرمایید هم نیست.Tongue
در واقع میتونم بگم اکثر مدارک کارشناسی دانشگاه های دولتی و آزاد و غیرانتفاعی ما رو میپذیرند.
جالب تر اینکه تو سایت دانشگاه ها اگه برین و در قسمت شرط معدل پذیرش رشته های ارشد و دکتری، نوشتن که مثلا اگه مدرکت از ایران هست بالای 15! یا اگه انگلیس تحصیل کردی بالای 3 و الی آخر .

در مورد قبولی واحدها هم به ریز نمرات ترجمه شده نگاه میکنند و بیشتر ملاکشون واحدهای تخصصی هست و در حالتها خیلی سختگیرانه برای دانشگاههای خاص ممکن ِ چند واحد پیشنیاز لحاظ کنند ولی همه اینها خیلی کم اتفاق میوفته.

اصلا به فکر دوباره خوندن لیسانس نباشید ، مگر اینکه واقعا مدرکتون بی اعتبار باشه یا خودتون از رشته ناراضی باشید.

مطلب آخر اینکه آزمون تافل /آیلتس و GRE مهارتهای زبانی دانشجوی بین المللی محسوب میشند که تا اونجا که من خاطرم بود برای دوره لیسانس هم لازم بودند. حالا ممکن هست نمره اش پایین تر باشه. به فرض برای لیسانس گفته ibt/75 ولی برای فوق گفته ibt/85 !!

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2010-11-25

نه قربان! آش به این شوری که شما میفرمایید هم نیست.Tongue
در واقع میتونم بگم اکثر مدارک کارشناسی دانشگاه های دولتی و آزاد و غیرانتفاعی ما رو میپذیرند.
جالب تر اینکه تو سایت دانشگاه ها اگه برین و در قسمت شرط معدل پذیرش رشته های ارشد و دکتری، نوشتن که مثلا اگه مدرکت از ایران هست بالای 15! یا اگه انگلیس تحصیل کردی بالای 3 و الی آخر .

در مورد قبولی واحدها هم به ریز نمرات ترجمه شده نگاه میکنند و بیشتر ملاکشون واحدهای تخصصی هست و در حالتها خیلی سختگیرانه برای دانشگاههای خاص ممکن ِ چند واحد پیشنیاز لحاظ کنند ولی همه اینها خیلی کم اتفاق میوفته.

اصلا به فکر دوباره خوندن لیسانس نباشید ، مگر اینکه واقعا مدرکتون بی اعتبار باشه یا خودتون از رشته ناراضی باشید.

مطلب آخر اینکه آزمون تافل /آیلتس و GRE مهارتهای زبانی دانشجوی بین المللی محسوب میشند که تا اونجا که من خاطرم بود برای دوره لیسانس هم لازم بودند. حالا ممکن هست نمره اش پایین تر باشه. به فرض برای لیسانس گفته ibt/75 ولی برای فوق گفته ibt/85 !!

[/quote]

من تهران درس خوندم و دانشگامم معتبره.اینی که شما میگید در صورت عالی‌ بودن زبان انگلیسی.اگه زبانت متوسط باشه اینطور نیست.من در همین گیرو دار هستم و در تگزاسم.شما نمیدونم کجایی ولی‌ قضیه به همین شورییه.

RE: زندگی و کار در دالاس - shazdeh - 2010-11-25

خب نمیدونم، یعنی تا بحال این قضیه رو به این شدت ندیده بودم و نه باهاش برخورد داشتم.
البته خودم منتظر جواب پذیرش هستم.
/
میتونم بپرسم برای چه دانشگاهی اپلای کردین؟ و اگه ایرادی نداره رشته مورد نظرتون رو هم بگین ممنون میشم چون موضوع مهمی هست و احتمالا دیگرانی که بخوان وارد این پروسه بشند حتما باهاش برخورد خواهند داشت.

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2010-11-25

سلام دوست عزیز.شما موقیتت فرق داره.حتما تافلتون رو دادین که منتظر پذیرش هستید.من با لاتاری اومدم زبانم هم خوب نیست.یعنی‌ خودم فکر می‌کنه خوبه‌ها ولی‌ ۴کلمه که با امریکای ها حرف میزانی‌ پی‌ به داغوون بودنش میبریم.البته راجع به خودم میگم.من رشتم هنر.داستان از این قراره که اگه زبانت خوب باشه که هیچی‌ اگه خوب نباشه با گفتن اینکه من لیسانس دارم جز ضرر هیچی‌ نمیبینی چونکه دولت کوچکترین کمک هزینه درسیم بهت نمی‌کنه چون میگه لیسانس داری زبانتم بده ولی‌ اگه دیپلم نشون بدی و بگی‌ می‌خوام تو کشورتون درس بخونم و واجد شرایط باشی‌ کمک هزینه درسی کالجت رو هم میدن.واسه گرفتن لیسانس اگه آمریکا باشی‌ دیگه تافل و GRE رو نمیگیرن.امتحان تعیین سطح و پیش نیاز زبان میدن که بخونی‌ تا درستو ادامه بدی

RE: زندگی و کار در دالاس - Mojhdeh - 2010-11-27

سلام بر دوستان عزيز اهل علم و دانش. ديدم بحث دانشگاه رفتن داغه خواستم شنيده هاي خودم را با شما به اشتراك بگذارم. از دوستان ديگه هم خواهش ميكنم كه تجربيات شخصي شون رو بگن بلكه بتونيم در اين زمينه يه جمع بندي درستي بكنيم.
براي گرفتن ليسانس در دانشگاههاي امريكا تا آنجا كه من از يكي از دوستان كه به تازگي شروع به تحصيل كرده شنيدم، احتياج به تافل نيست. يك امتحان ازتون ميگيرن بعد با توجه به نتيجه امتحان يكسري واحدهاي زبان را بايد در كالج بگذرانيد تا آماده رفتن به دانشگاه شويد. براي فوق ليسانس هم من با يكي از مشاورهاي ريچلند كالج صحبت كردم ايشان گفتند براي كسي كه گرين كارت دارد (نه ويزاي دانشجويي) امتحان تافل نيازي نيست اما استثناعاتي هم وجود دارد براي مثال بعضي از رشته ها مثل پاليتيك ظاهرا به تافل نياز دارد. قضيه ويزاي دانشجويي با كسي كه اقامت دائم دارد كاملا متفاوت است.

RE: زندگی و کار در دالاس - Mojhdeh - 2010-11-27

يكنفر در مورد Black Friday سوال كرده بود. يكي از بچه هاي قديمي مهاجرسرا با نام rasarasa در قسمت زندگي در امريكا - تهيه امكانات اوليه زندگي - خريد كردن در امريكا: از كجا و چگونه خريد كنيم - تاپيك شماره 5 توضيحات بسيار مفصلي نوشته كه مفيد و بامزه است . توصيه مي كنم بخونينش

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2010-11-28

سلام دوستان
امیدوارم همگی خوب باشید
حدود 2ماه و نیم فعالیتی نداشتم البته همسرم سعی کردن به دوستان اطلاعاتی برسونن و اگه بشه کمک کنن به هر حال ببخشید .
سفر خوبی نبود متاسفانه ، ولی خب به هر حال گذشت .
تعدادی از دوستان به دالاس اومدن ، اولا" به کلیه دوستانِ تازه وارد خوش آمد می گم و ثانیا" پوزش میخوام اگه نتونستم براتون مفید باشم و در آخر سعی در این داریم که انشالله در اولین فرصت با هماهنگی همه دوستان گردهمایی بزاریم و با همدیگه بیشتر آشنا میشیم . لطفا" در خصوص گردهمایی در دالاس ( برنامه ناهار ) هر کدوم از دوستان شرایطشون رو بگن که هر چه سریعتر این گردهمایی انجام بشه .
اولین بار بود که ما برای تکنس گیوینگ اینجا بودیم روز خیلی خوبی بود . یه مهمونی خونه یکی از آشناها که تعدادی از دوستان مهاجرسرا هم بودن خلاصه خوش گذشت جای همگی دوستان مهاجرسرایی خالی بود .
همگی موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - anab - 2010-11-28

سلام مهدیس جان دوباره خوش آمدی امیدوارم که از این به بعد سفر های خوبی داشته باشی . نوشته هات مفید هستند. من هم یکی دوبار وقت همسرتون رو گرفتم و ایشون به سوالام جواب دادن. مهدیس جان اگر در بین آشنا های ایرانیتون پرستار داشتی لطفا معرفی کن من یه چند تا سوال دارم ازشون بپرسم. کسی که ایران درس خونده و اونجا کار میکنه. مرسی

RE: زندگی و کار در دالاس - fgh747 - 2010-11-29

با سلام خدمت مهدیس خانم و دوستان خوب دیگر
در مورد یادگیری زبان انگلیسی در محیط آمریکا سوالی داشتم و فکر میکنم تقریبا همه ما ایرانیها که قصد مهاجرت داریم به این مورد مینگریم . میخواستم از دوستانی که در آمریکا هستند سوال کنم که کسی که زبان انگلیسی آن در حد متوسط به پایین باشد بعد از چند ماه در آمریکا زبان آن راه میافتد ؟ منظور من از راه افتادن این است که به عنوان مثال در فروشگاه یا ادارات یا بانک و جاهای دیگر بتواند حداقل 80% کلمات را متوجه بشود و بتواند تقریبا به طور کامل جواب بدهد به طوری که دیگر استرسی برای برقراری ارتباط نداشته باشیم .
با تشکر از همه دوستان

RE: زندگی و کار در دالاس - balot - 2010-11-29

(2010-11-21 ساعت 23:18)loveusa2010 نوشته:  دوستان عزیز دالاس نشین سلام.
من رو مورد اجاره خونه نگرانم.
مجرد و 33 ساله
آیا میتونم یک جای مناسب در شهر با قیمت 250 تا 400 $ پیداکنم که حداقل-35-40 متر باشه ؟
فقط برا چند ماه (6 ماهه).

با سپاس
سلام
بله،از 300 $ شروع میشه،یعنی همین الان موجود هست البته برای 12 ماه،برای 6 ماه یه کمی گرونتر هست

RE: زندگی و کار در دالاس - fidell - 2010-11-29

با سلام به شما balot عزیز اگر سایت داره لینکشو بذاری ممنون میشم

RE: زندگی و کار در دالاس - Mojhdeh - 2010-11-29

(2010-11-29 ساعت 00:38)fgh747 نوشته:  با سلام خدمت مهدیس خانم و دوستان خوب دیگر
در مورد یادگیری زبان انگلیسی در محیط آمریکا سوالی داشتم و فکر میکنم تقریبا همه ما ایرانیها که قصد مهاجرت داریم به این مورد مینگریم . میخواستم از دوستانی که در آمریکا هستند سوال کنم که کسی که زبان انگلیسی آن در حد متوسط به پایین باشد بعد از چند ماه در آمریکا زبان آن راه میافتد ؟ منظور من از راه افتادن این است که به عنوان مثال در فروشگاه یا ادارات یا بانک و جاهای دیگر بتواند حداقل 80% کلمات را متوجه بشود و بتواند تقریبا به طور کامل جواب بدهد به طوری که دیگر استرسی برای برقراری ارتباط نداشته باشیم .
دوست عزیز، خوبی امریکا همین خصوصیت مهاجرپذیر بودنشه. یعنی از ماها توقع ندارن که فلوئنت صحبت کنیم و خیلی مراعات مون رو میکنن. ما ایرانیها با سطح متوسط زبان انگلیسی از روز اول هم می تونیم تو فروشگاه براحتی خرید کنیم یا حتی کارهای بانکی مون رو شکسته بسته بهشون حالی کنیم. فقط یک نکته رو همیشه به خاطر بسپرید اگه چیزی رو متوجه نشدید حتی اگه لازم شد ده بار بپرسید و ازشون بخواهید که براتون شمرده تکرار کنن.
بعد از دو سه ماه شما گوشتون تقریبا بیشتر کلمه های روزمره در ارتباط با خریدکردن, غذا سفارش دادن و .... رو تشخیص میده ولی باز هم سرعت بهتر شدن زبان به میزان ارتباط داشتن با مردم ارتباط مستقیم داره. اون چیزی که بیشتر باید روش کار کرد اعتماد به نفس برای صحبت کردنه مسلما اوایل ما بدون غلط صحبت نمی کنیم اما میتونیم منظورمون رو برسونیم

RE: زندگی و کار در دالاس - javan134 - 2010-11-29

درود بر مهديس خانوم خوب و همسر مهربانشSmile
واقعاً به هر دوي شما بخاطر داشتن همديگه تبريك مي گم.مهديس خانوم حضور مجددت رو تبريك مي گم و اميدوارم زندگي خوب و شادي در كنار همسر عزيزتون داشته باشي.ايشون در غياب شما خيلي لطف به همه بخصوص به ما داشتند، كه جا داره اينجا از ايشون تشكر و قدرداني بشه.
مثل هميشه، ما منتظر شنيدن اطلاعات و ديتاهاي مفيدتون هستيم.
هميشه شاد باشيد.

RE: زندگی و کار در دالاس - nmh - 2010-12-03

سلام به همه...می خواستم بپرسم یه خونه دالاس دوخوابه ویلایی تقریبا خریدش چه قیمتیه...راستی تو این بهران اقتصاد و اینا قیمت خونه چقدر اونجا تغییر کرده...مرسی

RE: زندگی و کار در دالاس - javan134 - 2010-12-04

سوال خوبيه، لطفاً دوستان قيمت خريد خونه اي رو كه در حال حاضر دارن اجاره اش رو پرداخت مي كنن بفرمايند.مثلاً قيمت نقدي يكخوابه 10 سال ساخت در پلينو؟!