مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mahdii - 2014-12-07

با سلام
البته اگر مطلب خیلی باهتاپیک مربوط نبود منو ببخشید جایی رو پیدا نکردم برای این سوال
تو اروپا خیلی از کشور ها وقتی هنگام خرید مالیات می پردازی اگر قصد خروج از کشور رو داشته باشی تو فرودگاه اون مالیات رو (مالیات بر مصرف )به شما بر میگردونند تو تگزاس هم این قانون هست ؟ اگر دوستی تجربه داره تو این زمینه ممنون میشوم راهنمایی کند

پاسخ : دالاس، ایالت تگزاس - saeedshafiee - 2014-12-07

سلام دوستان ما دوروزی هستش که رسیدیم دالاس و در یکی از شعب استودیو 6 نزدیک پلینو هستیم. لطفا دوستانی که مطلع هستند نزدیکترین شعبه اداره سوشیال رو به ما معرفی کنند. تمام جستجوهای من در گوگل و نقشه گوگل فواصل طولانی با کلی پیاده روی و اتوبوس سواری رو نشون میده.[عکس: 299c4e7f1af3b405da8702b74dbd2c2d.jpg]

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ایلیانا - 2014-12-07

سلام جناب شفیعی رسیدن به خیر ..با زحمتای ما ؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza62 - 2014-12-07

سلام دوستان.ما میخوایم از نزدیکای بوستون به دالاس یا همون حوالی move کنیم.تصمیم جدی هم داریم.مشکلات مختلفی اینجا داریم که اگه بخوام به همش اشاره کنم حوصله دوستان سر کیره.به نظر من دالاس گزینه مناسبی برای ما هست.تنها چیزی که ذهن مارو مشغول کرده کار هست.من خودم اینجا توی 1 ازمایشگاه اب و خاک کار میکنم در امدم زیاد نیست اما بد هم نیست سالی 35000 در میارم و همسرم هم دستیار دندانپزشک هست اما پارت تایم کار میکنه ساعتی 16 میگیره و کلا نزدیک 3 سالی هست اومدیم.باز هم میگم تنها نگرانی کار هست چون دیگه کار تو فروشگاه با درامد پایین زندگی مارو نمیچرخونه و نمیتونیم از 0 شروع کنیم.اگر دوستان میتونین کمکی بدین ممنون میشم.ما قرارداد خونمون تا june هست میخواهیم به هر ترتیبی شده خونه بعدی دالاس باشه.راستی برای رزیدنت شدن توی تگزاس چند وقت هست بعضیا میگن 1 سال بعشیام میگن 2 و برای همه دانشگاهها یکسان است؟اینجا ما برای خونه 3 خوابه نزدیک 1700 میدیم به نظرتون اونجا 2 خوابه 1100 پیدا میشه؟ببخشید پراکنده نوشتم اما واقعا اینجا خستمون کرده و واقعا قصد move داریم.پیشاپیش از کمک دوستاه ممنومیم Smile

RE: دالاس، ایالت تگزاس - moqadam - 2014-12-07

[quote='alireza62' pid='566950' dateline='1417962286']
سلام دوستان.ما میخوایم از نزدیکای بوستون به دالاس یا همون حوالی move کنیم.تصمیم جدی هم داریم.مشکلات مختلفی اینجا داریم که اگه بخوام به همش اشاره کنم حوصله دوستان سر ***ه.به نظر من دالاس گزینه مناسبی برای ما هست.تنها چیزی که ذهن مارو مشغول کرده کار هست.من خودم اینجا توی 1 ازمایشگاه اب و خاک کار میکنم در امدم زیاد نیست اما بد هم نیست سالی 35000 در میارم و همسرم هم دستیار دندانپزشک هست اما پارت تایم کار میکنه ساعتی 16 میگیره و کلا نزدیک 3 سالی هست اومدیم.باز هم میگم تنها نگرانی کار هست چون دیگه کار تو فروشگاه با درامد پایین زندگی مارو نمیچرخونه و نمیتونیم از 0 شروع کنیم.اگر دوستان میتونین کمکی بدین ممنون میشم.ما قرارداد خونمون تا june هست میخواهیم به هر ترتیبی شده خونه بعدی دالاس باشه.راستی برای رزیدنت شدن توی تگزاس چند وقت هست بعضیا میگن 1 سال بعشیام میگن 2 و برای همه دانشگاهها یکسان است؟اینجا ما برای خونه 3 خوابه نزدیک 1700 میدیم به نظرتون اونجا 2 خوابه 1100 پیدا میشه؟ببخشید پراکنده نوشتم اما واقعا اینجا خستمون کرده و واقعا قصد move داریم.پیشاپیش از کمک دوستاه ممنومیم Smile

سلام
در مورد رشته خودتون اطلاعی ندارم اما همسرتون اگر سرتیفیکیت دارن اینجا کمتر از یک هفته کار پیدا میکنن نگران نباشید.
از سایت http://dallas.craigslist.org/ میتونید مطمئن بشید.
موفق باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - jojo_hami - 2014-12-10

سلام بر دالاس و دالاس نشینان. برای رشته های مهندسی مکانیک /هیدرودینامیک بازار کار در دالاس چجوریه؟؟؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Plano - 2014-12-10

سلام به دوستان عزیزی که در حال تحقیق در مورد زمینه های کاری و شغلی در شهر های مختلف هستند .
به عرضتان برساند که با توجه به عدم توانایی اشراف کامل تجربیات ایرانیان عزیزی که عاشقانه در صدد انتقال تجربیات و برداشتهای شخصی خود به دیگر عزیزان هستند لازم است نکات حیاتی ذیل متذکر گردد:

- بدلیل ساختار شهری متفاوت بزرگترین اقتصاد جهان برداشت اقتصادی در شان این کشور لازمه شناخت و تحقیق بیش از پیش می باشد و با ارائه تک نسخه به قضیه نگاه ننمود.
- در هر شهر و ایالتی بطور کلی هزاران هزار فرصت شغلی در روز ساخته می شود و یا بالعکس از بین می رود.
- جهت پرواز در دنیای کاری امروز دو بال نیاز است یک زبان و دوم ارتباط و تحقیق از طریق اینترنت.
- بر خلاف باور بسیاری از هموطنانمان که بدنبال فرار از دیگر ایرانیان هستند زندگی در مناطقی که ایرانیان بیشتری دارد و برقراری ارتباط سالم و درست با دیگر عزیزان میتواند خصوصا در ابتدای راه هجرت راهگشای بسیاری از مسائل باشد.
- برای پیدا کردن شغل بسیار پسندیده تر است بر اساس تخصص و شغل مورد درخواست در مناطق مورد نظر جستجویی در گوگل مپ نموده و نام شرکت های آن منطقه را لیست نموده و بر روی نام آن شرکت کلیک نمایید و مستقیم آدرس وبسایت آن را خواهید یافت و همه شرکت ها بخشی برای استخدام دارند که میتوانید بی واسطه با مدیران آن شرکت ها تماس بگیرید و شانس خود را بیازمایید.

- در گوگل مپ در منطقه مورد نظر زوم کنید و عبارت کاریابی یا همان staffing را جستجو کنید لیستی از شرکت های کاریابی مشاهده مینمایید مثلا در پلینو بیش از 32 شرکت معتبر خواهید یافت که رزومه شما را دریافت می کنند و گاهی کمتر از یک هفته به شما وقت مصاحبه خواهند داد.
- مورد آخر اینکه در نظر داشته باشید انسان های بزرک و موفق و حتی ایرانیان موفق در همه جای دنیا برای شروع کاری را انتخاب نموده اند که لزوما فقط برای امرار معاش بوده و برای ماه ها و یا سالهای اول مهاجرت تا کسب مدارک و تجارب و سوابق شغلی مرتبط از انجام مشاغل غیر تخصصی ناگزیر خواهید بود.

با تشکر از توجه و مطالعه شما

RE: دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2014-12-10

(2014-12-07 ساعت 18:54)alireza62 نوشته:  سلام دوستان.ما میخوایم از نزدیکای بوستون به دالاس یا همون حوالی move کنیم.تصمیم جدی هم داریم.مشکلات مختلفی اینجا داریم که اگه بخوام به همش اشاره کنم حوصله دوستان سر ***ه.به نظر من د.......

اتفاقا دوست عزیز اگر اشاره میکردید به مشکلاتی که شما رو خسته کرده شاید بهتر میشد راهنمایی کرد. در هر صورت اینکه بخواهید از شغل و درامد فعلیتون بگذرید و جا عوض کنید ریسک کمی نداره و نمیدونم اگر فرزند هم دارید که اونم مشکلات خودش رو داره. به هر حال موفق باشین.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza62 - 2014-12-11

سلام بر پوست عزیز soheil جان.والا از مشکلات سرمای بیش از حد در واقم ما نزدیک به 6 ماه زمستان سرد داریم.دوروبرمون چندتا دوست داشتیم که به کالیفرنیا رفتن و دوست زیادی نداریم و اینجا ایرانی اصلا وجود نداره ولی ما به خاطر گرونی کالیفرنیا رو اصلا بهش فکر نمیکنیم.شهری که ما هستیم خیلی کوچک و سوتو کوره جمعیت زیاد spanish که همشون از پورتوریکو و دومنیکن هستن و اصلا ادمهای درستی نیستن فقط به خاطر منافعی که دولت میده اینجا هستن.با توجه به صحبتهای دوستان فکر کنم خونه اونورا بهتر و ارزونتر باشه اینجا برای 1 خوابه کوچک منطقه خوب که امن باشه نزدیک 1200 +پول گرما که در زمستان نزدیک به 300 در ماه میشه.ولی با توجه به تحقیقات اونجا از لحاظ کار وخانه شرایط بهتر است.ما هم اول دنبال کار هستیم اول کار را که پیدا کنیم به امید خدا میاییم.ولی اینجا مشکلاته دیگری هم هست که با زندگی کردن میشه درک کرد.البته میدونم هرجایی سختی خودش را دارد اما اینجا واقعا غیر قابل تحمل شده.خلاصه ما تصمیممونو گرفتین و امیدواریم با کمک خدا بتونیم بهترین راهو انتخاب کنیم.بازم ممنون بابت توجهتون.هر کسی نظری دارد خوشحال میشوم بدونم و از تجربیاته دوستان استفاده منیک.راستی بچه هنوز نه نداریم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2014-12-11

(2014-12-07 ساعت 18:54)alireza62 نوشته:  سلام دوستان.ما میخوایم از نزدیکای بوستون به دالاس یا همون حوالی move کنیم.تصمیم جدی هم داریم.مشکلات مختلفی اینجا داریم که اگه بخوام به همش اشاره کنم حوصله دوستان سر ***ه.به نظر من دالاس گزینه مناسبی برای ما هست.تنها چیزی که ذهن مارو مشغول کرده کار هست.من خودم اینجا توی 1 ازمایشگاه اب و خاک کار میکنم در امدم زیاد نیست اما بد هم نیست سالی 35000 در میارم و همسرم هم دستیار دندانپزشک هست اما پارت تایم کار میکنه ساعتی 16 میگیره و کلا نزدیک 3 سالی هست اومدیم.باز هم میگم تنها نگرانی کار هست چون دیگه کار تو فروشگاه با درامد پایین زندگی مارو نمیچرخونه و نمیتونیم از 0 شروع کنیم.اگر دوستان میتونین کمکی بدین ممنون میشم.ما قرارداد خونمون تا june هست میخواهیم به هر ترتیبی شده خونه بعدی دالاس باشه.راستی برای رزیدنت شدن توی تگزاس چند وقت هست بعضیا میگن 1 سال بعشیام میگن 2 و برای همه دانشگاهها یکسان است؟اینجا ما برای خونه 3 خوابه نزدیک 1700 میدیم به نظرتون اونجا 2 خوابه 1100 پیدا میشه؟ببخشید پراکنده نوشتم اما واقعا اینجا خستمون کرده و واقعا قصد move داریم.پیشاپیش از کمک دوستاه ممنومیم Smile

سلام خواستم در مورد خونه بهتون دلگرمی داده باشم که اینجا در Plano که شهر خوبی برای زندگی هست، یه خونه یک خوابه در منطقه بسیار خوب و امن ، ماهی 830 دلار هست. بنابراین قبلا ورودتون رو به تگزاس خوش آمد می گیم Smile

RE: دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2014-12-11

(2014-12-11 ساعت 02:35)alireza62 نوشته:  سلام بر پوست عزیز soheil جان.والا از مشکلات سرمای بیش از حد در واقم ما نزدیک به 6 ماه زمستان سرد داریم.دوروبرمون چندتا دوست داشتیم ک.....
اگر اینطور که گفتید میتونید از اونجا شغلتون رو کانفرم کنید و بعد جابجا بشید که اصلا ریسکی ندارید. اما نکته دیگه ای هم که هست معمولا دستمزد در هر منطقه و شهر متناسب با سطح هزینه های همانجا هست مثلا اگر در سنفرنسیسکو هزینه زیاده دستمزد هم به همون نسبته بنابر این بهتره سطح دستمزدتون رو هم بدونین تا براورد بهتری داشته باشین.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - soufia - 2014-12-11

دوستان سلام من دنبال یک ارایشگاه خوب واسه کوتاهی مو زنانه هستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2014-12-11

(2014-12-11 ساعت 17:52)soufia نوشته:  دوستان سلام من دنبال یک ارایشگاه خوب واسه کوتاهی مو زنانه هستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ronaldmog - 2014-12-12

با سلام کسی ارایشگاه مردانه در پلینو سراغ داره ؟ که خوب باشه
ممنون Wink

ارایشگاه مردانه - ronaldmog - 2014-12-12

با سلام
میخواستم بپرسم کسی در پلینو ارایشگاه مردانه خوب سراغ دارد؟
ممنون Wink