مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

دالاس، ایالت تگزاس - Nader.k - 2015-01-15

دوستان ساكن تگزاس '

تگزاس مالیاتی بر درآمد از ساکنان خود دریافت نمی‌کند.[۴] تگزاس در این زمینه یکی از تنها ۷ ایالت آمریکاست که از ساکنین خود مالیاتی نمی‌گیرد.

اين متن رو توي ويكي پديا خوندم . يكم ميشه باز كنيد اين بحث رو اگر اطلاعاتي داريد ؟

Nader Wink

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ronaldmog - 2015-01-16

سلام
میشه خواهشن کسی جواب سوال من را بدهد؟!!!!!!!!!

RE: دالاس، ایالت تگزاس - saeedshafiee - 2015-01-16

میشه یکبار دیگه سوالتون رو دقیقتر مطرح بفرمایید؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ronaldmog - 2015-01-17

با سلام
سوالم این بود
خواهشی که از ذوستانی که در دالاس زندگی میکنند این است که من در این مورد اطلاع ندارم اینکه من الان به brookhaven کالج میروم در حال حاضر حالا میخواستم بپرسم به نظر شما کدام کالج از این 3 مورد بهتر است؟
1.brookhaven college
2.richland college
3. collin college

با تشکر فراوان
ممنون میشم از پاسخ دادن به سوالم چون واقعا نه اطلاعی دارم ار این ها و نه تا حالا بودم پس ممنونم Big Grin

RE: دالاس، ایالت تگزاس - sib 24 - 2015-01-17

(2015-01-17 ساعت 08:33)ronaldmog نوشته:  با سلام
سوالم این بود
خواهشی که از ذوستانی که در دالاس زندگی میکنند این است که من در این مورد اطلاع ندارم اینکه من الان به brookhaven کالج میروم در حال حاضر حالا میخواستم بپرسم به نظر شما کدام کالج از این 3 مورد بهتر است؟
1.brookhaven college
2.richland college
3. collin college

با تشکر فراوان
ممنون میشم از پاسخ دادن به سوالم چون واقعا نه اطلاعی دارم ار این ها و نه تا حالا بودم پس ممنونم Big Grin

دوست عزیز حتما کسی تجربه نداشته جواب نداده.من خودم Tarrant county college رفتم.اگه در شهری زندگی میکنی یکی از شعبه های این کالج هست برو و سوالی داشتی حتما جواب میدم.من collin college هم دوستام رفتن میدونم خوبه راجع به اون ۲تا کالج تا حالا نشنیدم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - امین 13 - 2015-01-17

سلام به دوستای گلم
منم اگه خدا بخاد تا یک هفته دیگه از ایران راهی میشم برا دالاس
آشنایی که اونجا پیدا کرده بودم چند وقتیه ازش خبری نیست
خیلی نگرانم کرده که یه وقت خدای نکرده برم اونجا حیرون و ویلون بشم
کسی از دوستان دالاس هست که راهنمایی و کمکم کنه؟
ممنون میشم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Plano - 2015-01-18

(2015-01-17 ساعت 11:33)امین 13 نوشته:  سلام به دوستای گلم
منم اگه خدا بخاد تا یک هفته دیگه از ایران راهی میشم برا دالاس
آشنایی که اونجا پیدا کرده بودم چند وقتیه ازش خبری نیست
خیلی نگرانم کرده که یه وقت خدای نکرده برم اونجا حیرون و ویلون بشم
کسی از دوستان دالاس هست که راهنمایی و کمکم کنه؟
ممنون میشم
سلام

اطلاعات خاصی در مورد شما که کی و از کدام شهر میایید.
ولی چند توصیه مهم که عمل کنید.
اگر همسر و فرزند دارید حتماً باید در این زمینه دقت کنید و با دست و جیب خالی نیایید.
دوم اینکه باتوجه به سرمای هوا و بیماری های زمستانی حتما به پزشکی در ایران مراجعه نمایید و در نسخه معتبر کلیه داروهای مورد نیازی که میتوانید در دو سه نسخه نوشته و بخرید عیر از مسکن که اینجا ارزان و بهتر است مخصوصا آنتی بیوتیک زیادی تهیه کنید و در ساک همراه نسخه مهر شده بیاورید تا در گمرک آمریکا به مشکل بر نخورید.
سوما حتماً باید هتلی را از قبل اجاره نمایید حداقل برای یک هفته تا در خیابان سر گردان نشوید.
در مورد تخصص و شعل شما نمیدانم ولی خود را برای یکسال سختی و انجام شعلهای سطح پایین اماده کنید.
مابقی مسائل قابل حل است امیدوارم نصايح کارگشا باشد.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alirezanz - 2015-01-18

(2012-08-21 ساعت 11:34)soheilbadami نوشته:  
(2012-08-20 ساعت 22:03)hoda2012 نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='204991' dateline='1345418320']
سهیل جان یعنی میفرمایین آب شهری اونجا قابل شرب نیست؟
بعد یه سوال دیگه این بیماری از طریق آب منتقل میشه یا از طریق پشه؟
اگه از طریق پشه هست از این اسپری هایی که به بدن میزنن تا پشه ها دور بشن کاربردی نداره؟

نه ناقل پشه هست. درسته اسپری یا کرمهایی هست به اسم رپلنت با مارکهای مختلف مثلا off که میتونین استفاده کنین . ما برای بچه ها استفاده میکنیم البته برای همه نوع پشه و حشره هست فعلا منطقه ما ازونا نیومده !
اب قابل شرب هست اما کیفیت لازم رو نداره. از نظر استاندارد (سازمان جهانی بهداشت) ابهای با کیفیت حتی پایینتر هم قابل شرب هستن و تولید بیماری خاصی نمیکنن. اما به هر حال هر چه کیفیت اب اشامیدنی شما بالاتر باشه با کیفیت تغذیه شما نسبت مستقیم داره و اگر مثلا مثل من کولیت داشته باشید سختی و یا الکالینیتی اب شما رو ازار خواهد داد.
توجه داشته باشین که جوشاندن اب تصور غلطی هست و کمکی به کیفیت اب نمیکند.
ایشالا اگر تا 2015 بمونید سیستم اوزون این منطقه دالاس بزرگ راه میافته و از خرید اب بینیاز میشید !

سلام جناب بادامی عزیز

ممنون از همه دوستان دالاس که به همه کمک میکنندWink مخصوصا بانو مهدیس

این سیستم اوزون راه افتاده ایا؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - markopolos - 2015-01-19

کجای دالاس برای شروع ارزانتر وبهتره ? از اکسر لهاظ ...

RE: دالاس، ایالت تگزاس - markopolos - 2015-01-19

سلام به دوستان عزیز که در دالاس زندگی میکنند . ما زوج هستیم و در اونجا کسی رو نداریم که راهنماییمان کند . برای ما که میخواهیم بیایم اونجا چه مقدار زمان رو حدودا باید در نظر بگیریم با چه مقدار پول که تا بشه کاری پیدا کرد و رو پای خودمون واستیم ? معمولا و حدودا گذشته از شانس چقدر زمان میگذره که از جیب بخوریم ? {{ زبانمون متوسطه .. اهل خرج زیاد نیستیم .. در مورد کار هم سختگیر نیستم }} مرسی اگه راهنمایم کنید حتا حدودی .. Smile ..

RE: دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2015-01-20

(2015-01-18 ساعت 17:44)alirezanz نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='205353' dateline='1345532686']
[quote='hoda2012' pid='205197' dateline='1345483986']
[quote='soheilbadami' pid='204991' dateline='1345418320']
سلام جناب بادامی عزیز
..........
این سیستم اوزون راه افتاده ایا؟

فعلا ما فکر این هستیم که اقتصاد تکزاس سقوط نکنه با این قیمت نفت Wink دیگه اوزون پیشکش. اما بعله برای 2 تا از تصفیه خونه ها راه افتاده فعلا.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - barfi1 - 2015-01-20

(2015-01-19 ساعت 04:02)markopolos نوشته:  سلام به دوستان عزیز که در دالاس زندگی میکنند . ما زوج هستیم و در اونجا کسی رو نداریم که راهنماییمان کند . برای ما که میخواهیم بیایم اونجا چه مقدار زمان رو حدودا باید در نظر بگیریم با چه مقدار پول که تا بشه کاری پیدا کرد و رو پای خودمون واستیم ? معمولا و حدودا گذشته از شانس چقدر زمان میگذره که از جیب بخوریم ? {{ زبانمون متوسطه .. اهل خرج زیاد نیستیم .. در مورد کار هم سختگیر نیستم }} مرسی اگه راهنمایم کنید حتا حدودی .. Smile

دوست عزیز به امید خدا من سال اینده عازم دالاس هستم من با خواندن این تاپیک که توسط دوستان مهربان و انساندوستی چون مهدیس خانم واقای بادامی وباقی دوستان تهیه شده دالاس را انتخاب کردم اطلاعاتی که شما خواستید با خواندن این تاپیک بدست میاورید مثلا خرج ماهانه برای خانواده ای دو نفره از کرایه خانه و خوردو خوراک،مکانهایی که در بدو ورود تا پیدا کردن اپارتمان میتوانید کرایه کنید مثلstudio6 پیدا کردن کار وحدود حقوق و اطلاعات بسیار مفید دیگر امیدوارم موفق باشید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - pegah4 - 2015-01-25

دوستان عزیز دالاسی اگر کسی تا یکی دو هفته دیگه عازم ایران هست بسیار سپاسگزار میشم که یک بسته کوچک داروی ما رو هم با خودش ببره. لطفا به من پیام بفرستید. ممنون.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - m.mehrjoo - 2015-01-26

سلام دوستان، من به تازگی ویزا گرفتم ، و حدود 2 ماه دیگه عازم دالاس هستم ،پسر 26 ساله مجرد هستم ، چند سوال داشتم که اگر عزیزان ساکن دالاس جواب بدن، ممنون میشم.
1)برای یک زندگی کاملا اکونومی به مدت 6 ماه حدودا چقدر پول نیاز دارم؟
2)آیا میتوان در دالاس ماشین نداشت ؟ حداقل اوایل مهاجرت .
3)کدوم منطقه رو واسه زندگی انتخاب کنم که دسترسی به وسایل حمل و نقل را داشته باشم؟
4) اگه کسی از دوستان علاقه مند به راهنمایی بیشتر هست ممنون میشم
5) اگر دوستی هست که در گرفتن خانه بتونه کمک کنه یا قصد پیدا کردن هم خانه رو داشته باشه ممنون میشم منو در جریان قرار بده.
ممنون از توجهتون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Plano - 2015-01-26

سلام و تبریک.

میتونی حداقل هزینه جاری زندگی حدود ماهانه هزار احتساب کنید. ولی اگر اتفاقات و بیماری رخ داد و یا اهل اصراف بودید بسیار بیشتر ولی میتونید با هزینه کمتر هم زندگی رو بگذرانید.
تقریباً بدون آب و هوا ميشه زندگی کرد ولی بدون ماشین خیر!
با این حال در شمال دالاس مسیرهای اتوبوسرانی و ترن هست که با برنامه ریزی درست میشه تا ماه های اول رو گذراند.
برای اجاره و یا شیر کردن آپارتمان و انتخاب محل زندگی پس از ورود بسیار بهتر انتخاب خواهید کرد و متناسب با محل کارتان مسکن خوبی خواهید یافت.
مشکل اصلی تهیه پول برای ماههای اول است. و دوم زبان محاوره برای ارتباط با جامعه میباشد.
دعای خیر بدرقه راهتان.