مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - m.mehrjoo - 2015-01-26

(2015-01-26 ساعت 21:52)Plano نوشته:  سلام و تبریک.

میتونی حداقل هزینه جاری زندگی حدود ماهانه هزار احتساب کنید. ولی اگر اتفاقات و بیماری رخ داد و یا اهل اصراف بودید بسیار بیشتر ولی میتونید با هزینه کمتر هم زندگی رو بگذرانید.
تقریباً بدون آب و هوا ميشه زندگی کرد ولی بدون ماشین خیر!
با این حال در شمال دالاس مسیرهای اتوبوسرانی و ترن هست که با برنامه ریزی درست میشه تا ماه های اول رو گذراند.
برای اجاره و یا شیر کردن آپارتمان و انتخاب محل زندگی پس از ورود بسیار بهتر انتخاب خواهید کرد و متناسب با محل کارتان مسکن خوبی خواهید یافت.
مشکل اصلی تهیه پول برای ماههای اول است. و دوم زبان محاوره برای ارتباط با جامعه میباشد.
دعای خیر بدرقه راهتان.
مرسی دوست عزیز،ممنون میشم بقیه دوستان هم نظر بدن

RE: دالاس، ایالت تگزاس - peymanmohajer - 2015-01-27

(2015-01-26 ساعت 23:46)m.mehrjoo نوشته:  
(2015-01-26 ساعت 21:52)Plano نوشته:  سلام و تبریک.

میتونی حداقل هزینه جاری زندگی حدود ماهانه هزار احتساب کنید. ولی اگر اتفاقات و بیماری رخ داد و یا اهل اصراف بودید بسیار بیشتر ولی میتونید با هزینه کمتر هم زندگی رو بگذرانید.
تقریباً بدون آب و هوا ميشه زندگی کرد ولی بدون ماشین خیر!
با این حال در شمال دالاس مسیرهای اتوبوسرانی و ترن هست که با برنامه ریزی درست میشه تا ماه های اول رو گذراند.
برای اجاره و یا شیر کردن آپارتمان و انتخاب محل زندگی پس از ورود بسیار بهتر انتخاب خواهید کرد و متناسب با محل کارتان مسکن خوبی خواهید یافت.
مشکل اصلی تهیه پول برای ماههای اول است. و دوم زبان محاوره برای ارتباط با جامعه میباشد.
دعای خیر بدرقه راهتان.
مرسی دوست عزیز،ممنون میشم بقیه دوستان هم نظر بدن

1. ماشین 3000، اجاره شش ماه با هزینه ادمین 4500، هزینه های جاری برای دو ماه اول ماهی 1500 بعدش ماهی 500 البته همه اینا در حالت اکونومیک گفته شد و همه به دلار.

2. میشه ماشین نداشت ولی بدبختی زیاد داره.

3. اینجا تقریبا همه جاش اتوبوس میره. اگه نقشه گوگل رو خیلی زوم کنید ایستگاه اتوبوس رو نشون میده. اتوبوسهاش هم در بدترین حالت شنبه یک شنبه تعطیلن، شبا تعطیلن و هر یه ساعت از ایستگاه رد میشن. تو بهترین حالت هم هر نیم ساعت که بستگی به خط و ساعت و اینا داره که از سایت دارت میتونید اطلاعات کسب کنید ولی در کل خیلی فرق نمیکنه کجا باشید.

4. اینجا دوستان علاقه مند به کمک زیاد داره. توصیه میکنم با پیام خصوصی چند نفر رو پیدا کنید که زمان ورود شما بخوان و بتونن بهتون کمک کنن. اوایل ورود داشتن یه آدم باتجربه (حداقل حداقل یکی دو ماه سکونت) خیلی خیلی کمکه.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2015-01-27

ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻢ اﻳﻦ ﺭﻭﺯﻫﺎ ﻫﻤﻪ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﻣﻳﺸﻦ ﺗﺎ ﻓﺮﻡ ﻫﺎﻱ ﻣﺎﻟﻴﺎﺗﻲ ﺷﻮﻧﻮ ﭘﺮ ﻛﻨﻨﺪ و اﺣﺘﻤﺎﻝ ﺯﻳﺎﺩ ﺗﻜﺲ ﺭﻳﺘﺮﻥ ﺧﻮﺑﻲ ﻫﻢ ﺑﮕﻴﺮﻧﺪ ﻭﻟﻲ ﻣﺎ ﺗﺎﺯﻩ ﭼﻬاﺭ ﻣﺎﻩ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺁﻣﺪﻳﻢ و ﺩﺭ اﻳﻦ ﻣﻮﺭﺩ اﻃﻼﻋﺎﺗﻲ ﻧﺩاﺭﻳﻢ ﻛﻪ ﻛﺠﺎ و ﭼﻂﻮﺭ اﻳﻨﻜﺎﺭ ﺭﻭ اﻧﺠﺎﻡ ﺑﺪﻳﻢ ﻛﺴﻲ ﻣﺒﺘﻮﻧﻪ ﺩﺭ اﻳﻦ ﻣﻮﺭﺩ ﺑﻴﺸﺘﺮ اﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺪﻩ??

RE: دالاس، ایالت تگزاس - peymanmohajer - 2015-01-28

(2015-01-27 ساعت 06:35)rzjrh نوشته:  ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻢ اﻳﻦ ﺭﻭﺯﻫﺎ ﻫﻤﻪ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﻣﻳﺸﻦ ﺗﺎ ﻓﺮﻡ ﻫﺎﻱ ﻣﺎﻟﻴﺎﺗﻲ ﺷﻮﻧﻮ ﭘﺮ ﻛﻨﻨﺪ و اﺣﺘﻤﺎﻝ ﺯﻳﺎﺩ ﺗﻜﺲ ﺭﻳﺘﺮﻥ ﺧﻮﺑﻲ ﻫﻢ ﺑﮕﻴﺮﻧﺪ ﻭﻟﻲ ﻣﺎ ﺗﺎﺯﻩ ﭼﻬاﺭ ﻣﺎﻩ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺁﻣﺪﻳﻢ و ﺩﺭ اﻳﻦ ﻣﻮﺭﺩ اﻃﻼﻋﺎﺗﻲ ﻧﺩاﺭﻳﻢ ﻛﻪ ﻛﺠﺎ و ﭼﻂﻮﺭ اﻳﻨﻜﺎﺭ ﺭﻭ اﻧﺠﺎﻡ ﺑﺪﻳﻢ ﻛﺴﻲ ﻣﺒﺘﻮﻧﻪ ﺩﺭ اﻳﻦ ﻣﻮﺭﺩ ﺑﻴﺸﺘﺮ اﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺪﻩ??
من هم مثل شما تجربه ندارم ولی سه راه رو میشناسم:

1. برید والمارت اونجا کنار بانک (فرست کانونینس بنک) یا اطراف کاستومر سرویس شعبه زدن واسه انجام این کار و با دریافت مبلغی (مطمئن نیستم ولی فکر کنم نفری 50 دلار) براتون انجام میدن. این حالت محافظه کارانشه.

2. یه سری مراکز مالیاتی حرفه ای هستن که کارشون حسابداری و مالیات هست و این کار رو براتون انجام میدن. اینا میگن که مثلا به شما 1500 دلار میدن دیگه شما کار نداری که چقدر از دولت میگیرن. البته میتونید دو سه جا برید و با هم مقایسه کنید که بهترین رو پیدا کنید. قبل از دادن اطلاعات کامل مثل شماره حساب بانکی میتونید مقایسه رو انجام بدید. بدیشونم اینه که ریسک دارن چون مثلا میگن شما برای سال گذشته 3000 دلار خرچ معلم زبان دادید که مالیات بیشتری پس بگیرید و اگه جور نشه ممکنه بهتون چیزی ندن یا بعدا بخاطر دروغگویی ازتون پس بگیرن.

3. بعد از دریافت فرم W2 از محل کار، خودتون اقدام کنید و از گوگل و یوتیوب اطلاعات بگیرید. این حالت هم ماجراجویانشه.

زبان - ronaldmog - 2015-01-28

با سلام
من در حال حاضر در حال گذراندن دوره 3 ماهه (reading , writing , grammer )
ESOL هستم کسی از دوستان خبر داره که تا چند دوره باید این دوره ادامه پیدا کنه که بتونم رشته در کالج بگیرم و زبانم در حده رشته ها باشه ؟؟
ممنون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza62 - 2015-01-29

سلام دوستان.همونجور که قبلا هم تو این پیج گفته بودم ما قصد داریم به دالاس نقل مکان کنیم.الان در شهری به نام worcester در ماساچوست هستیم به علت یک سری مشکلات تصمیم گرفتیم بیایم دالاس.چندتا دوست هم دورادور داریم اوایل جولای قراردادخونه تموم میشه و اگه تا اون موقع بتونم کاری برای خودم جور کنم 100 در 100 حرکت میکنیم.نزدیک به 3 سال هست وارد امریکا شدم و با همسرم زندگی میکنیم زندگی خوبی داریم من در کمپانی به نام accutest مشغول به کار هستم توی ازمایشگاه هستم که مربوط به ازمایش خاک و اب هست.رشته خودم علوم ازمایشگاه دامپزشکی از ایران هست تو رشته خودم کار گیر نیاوردم اما بازم راضی هستم از کارم و1 سالی هم به عنوان دستیار دندانپزشک کار کردم و همسرم هم دستیار دندانپزشک هست.تنها نگرانی من اینه که بتونم اول کار گیارم بعد حرکت چون دیگه نمیتونم به عقب برگردم و از کار پایینتر شرو کنم.اگه دوستان چند تا سایت کاریابی خوب معرفی کنن ممنون میشم.دورادور دنبال خونه هستم از طریق rent.com کلی کاندو دیدم که قیمت مناسب هم داشتن اگه میشه چندتا منطقه هم معرفی کنین اگه خیلی هم به مرکزشهر نزدیک نباشه مهم نیست چون دوتا ماشین داریم و فعلا بچه هم نداریم.ممنون میشم اگه دوستان لطف کنن و راهنمایی کنن.در ضمن هر کدام از دوستان مایل بودن پیغام خصوصی بدن که با هم اشنا بشیم تا در اینده دوستای خوبی هم داشته باشیم(شدیدا بی دوستیم اینور اصلا جمعیت ایرانی کم هست و اصلا جوان نداریم )تازه دیروز بیش از 1 متر برف اومده 2 روزه نشستیم درو دیوارو نیگا میکنیم.خلاصه مشکلات زیاد هست اینور.به امید اینکه زمستون اخر در ماساچوست باشه و ساله دیگه دالاس باشیم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2015-01-29

(2015-01-27 ساعت 06:35)rzjrh نوشته:  ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻢ اﻳﻦ ﺭﻭﺯﻫﺎ ﻫﻤﻪ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﻣﻳﺸﻦ ﺗﺎ ﻓﺮﻡ ﻫﺎﻱ ﻣﺎﻟﻴﺎﺗﻲ ﺷﻮﻧﻮ ﭘﺮ ﻛﻨﻨﺪ و اﺣﺘﻤﺎﻝ ﺯﻳﺎﺩ ﺗﻜﺲ ﺭﻳﺘﺮﻥ ﺧﻮﺑﻲ ﻫﻢ ﺑﮕﻴﺮﻧﺪ ........

میشه لطفا یه کم بیشتر توضیح بدین این تکس ریترن دقیقا چی هست؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - foaddd - 2015-01-29

با سلام دوستان من چندتا سوال در مورد نحوه زندگی در اونجا داشتم.اگه امکانش هست دوستانی که میتونند 5 دقیقه از وقتشونو در اختیارم بذارن ممنون میشم.پیغام خصوصی بدید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Abdorrezaa - 2015-01-30

(2015-01-29 ساعت 03:07)alireza62 نوشته:  سلام دوستان.همونجور که قبلا هم تو این پیج گفته بودم ما قصد داریم به دالاس نقل مکان کنیم.الان در شهری به نام worcester در ماساچوست هستیم

سلام آقا علیرضا. امیدوارم هر جا هستید شاد و سلامت باشید.
میشه بیشتر از وضعیت حال حاضر ماساچوست بگید و اینکه چرا میخواید به دالاس نقل مکان کنید. اینطوری هم تگزاسیها میتونند مقایسه بهتری با شرایط فعلیتون داشته باشند و هم بقیه میتونند استفاده بیشتری ببرند، مثل خود من که یکی از مقاصد موردنظرم ماساچوست بخاطر دانشگاهها و بافت فرهنگی و جمعیتیش بود.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - vahid1432 - 2015-01-31

سلام دوستان
من دارم در مورد شهرهای مختلف آمریکا تحقیق می کنم و می خوام بدونم کدوم شهر برای تازه واردها بهتره و مسلما هزینه هاش کمتر هست.
و اینکه میشه یه کار خوب در حوزه نرم افزار کامپیوتر (البته نه برنامه نویسی و این چیزا، در حد حل مشکلات کامپیوتری و...) پیدا کرد یا نه؟
ممنون میشم دوستان با تجربه کمکم کنند. Smile

RE: دالاس، ایالت تگزاس - siva . j - 2015-01-31

سلام به دستان دالاسی ..

من در مورد کالج های دالاس یه کم اطلاعات میخوام .. درمورد شهریه هاش و شرایط این استیت شدن شون برای اینکه شهریه کمتری بدیم .. ممنون میشم اگه کسی اطلاعات داره بهم بده ..

RE: دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2015-01-31

(2015-01-31 ساعت 00:00)vahid1432 نوشته:  سلام دوستان
من دارم در مورد شهرهای مختلف آمریکا تحقیق می کنم و می خوام بدونم کدوم شهر برای تازه واردها بهتره و مسلما هزینه هاش کمتر هست.
و اینکه میشه یه کار خوب در حوزه نرم افزار کامپیوتر (البته نه برنامه نویسی و این چیزا، در حد حل مشکلات کامپیوتری و...) پیدا کرد یا نه؟
ممنون میشم دوستان با تجربه کمکم کنند. Smile

سلام دوست عزیز
اینجا شنیدم که کار تعمیرات لپ تاپ وجود داره ساعتی 11 دلار.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - firouz mah - 2015-01-31

سلام به همه ی دوستانی که در دالاس زندگی میکنن
من فیروزه هستم از برندگان 2014 .
لطفا اگر کسی دوست داره و ممکنه به من کمک کنه ممنون میشم . من هیوستون زندگی میکنم 2ماه از ورودم میگدره . گرین کارتم به ادرس اولیه در مریلند فرستاده شده و شخص دریافت کننده متاسفانه بدون اطلاع مجددا اون رو به اداره مهاجرت مسکیت در دالاس فرستاده . طی تماسهای مکرر با یو اس سی آی اس و مراجعات حصوری به اداره مهاجرت هیوستون تاکنون جوابی نگرفتم . و از اونجایی که فاصله هیوستون تا نسکیت 4 و نیم ساعت هست و یکروزه باید برگردم . خواستم بینم اگر اکسی میتونه یه سر به اداره مهاجرت در مسکیت بره و اطلاعانم رو بهش بدم ببینه میتونن گرین کارتم رو پیدا کنن . بعد به من اطلاع بده که خودم بباام .

2819189561 in shomarame
Mesquite اداره مهاجرت

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza62 - 2015-02-01

(2015-01-30 ساعت 23:32)Abdorrezaa نوشته:  
(2015-01-29 ساعت 03:07)alireza62 نوشته:  سلام دوستان.همونجور که قبلا هم تو این پیج گفته بودم ما قصد داریم به دالاس نقل مکان کنیم.الان در شهری به نام worcester در ماساچوست هستیم

سلام آقا علیرضا. امیدوارم هر جا هستید شاد و سلامت باشید.
میشه بیشتر از وضعیت حال حاضر ماساچوست بگید و اینکه چرا میخواید به دالاس نقل مکان کنید. اینطوری هم تگزاسیها میتونند مقایسه بهتری با شرایط فعلیتون داشته باشند و هم بقیه میتونند استفاده بیشتری ببرند، مثل خود من که یکی از مقاصد موردنظرم ماساچوست بخاطر دانشگاهها و بافت فرهنگی و جمعیتیش بود.

سلام دوست عزیز.ماساچوست برای تحصیل مناسب میباشد و خوده منم قصد دارم ارشدمو بگیرم ولی برای من فرقی نمیکنه کجا.اینجا برای دانشجوها مناسب میباشد اگه میخواهید بوستون زندگی کنید اجاره خونه بالا هست و سرما نزدیک 7 ماه طول میکشه.باید شهرهای اطراف باشین بازم اجاره خونه بالاست ما تا بوستون 1 ساعت فاصله داریم 1700 اجاره 3 خوابه میدیم ما تقریبا شهر ارزونی هستیم.برای من خیلی فرق نمیکنه ارشدمو کجا بگیرم چون میدونم هاروارد نمیتونم برم.ما اینجا خیلی تنهاییم و دوستی نداریم ولی تو دالاس فامیل و دوست داریم.از لحاظ کاری هم دنبال کار تو دالاس هستم کارم اینجا بد نیست اما به هر طریقی شده باید بریم.شهرهای اطراف بوستون اگر هم ارزونتر از بوستون باشه جمعیت اسپانیش زیادی داره که از پرتوریکو و دمینیکن هستن و گند زدن به اینجا.من به شخصه ماساچوست را فقط برای افرادی که میخوان درس در سطح بالا بخونن توصیه میکنم ما چندتا دوست خوب داشتیم همشون طی این 3 سال که اینجا بودیم به کالیفرنیا و تگزاس رفتن.دوست عزیز ختم کلام به نظر من برای خوانواده اینجا جای خوبی نیست.امن نیست گرون هست سرمای شدید اصلا شهریت نداره ساعت 5 همه جا تعطیله و مشکلاته دیگه که باید زندگی کنی تا درک کنی واگه اینجا جای خوبی بود پر ازایرانی بود چون ایرانیا جلی بد نمیرن.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - siva . j - 2015-02-02

سلام دوستان .. اگه ممکنه در مورد کالج های دالاس به من کمی اطلاعات بدید .. ما الان توی شهر کالج استیشن هستیم .. حدود سه ساعت با دالاس فاصله داره .. میخوایم اگه بشه به دالاس نقل مکان کنیم . ولی قبلش باید در مورد کالج هاش اطلاعات داشته باشیم چون قصد تحصیل در کالج داریم ..
ممنون میشم راهنماییم کنید ..