مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2015-02-15

پیدا کردن کار تخصصی چقدر زمانبر است....

اما ما دست بردار نیستیم و با گذشت 4 ماه همچنان امیدوار ادامه می دیم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - markopolos - 2015-02-15

(2014-12-21 ساعت 11:27)soheilbadami نوشته:  
(2014-12-19 ساعت 03:44)markopolos نوشته:  سلام دوستان . اجاره یک مغازه کوچک در پلینو دالاس حدودا چقدر است و شرایت اجاره به چه صورت میباشد ؟ اگر نسبی هم پاسخ بدین ممنون میشم . Smile

fبسته به محلش هست و معمولا از اسکوئر فوتی 20 دلار شروع میشه با قرار داد 1 ساله مغازه معمولی کمتر از 6 هزار در ماه نیست.

مرسی از پاسخت دوستم Smile

RE: دالاس، ایالت تگزاس - markopolos - 2015-02-15

دوستان عزیز ،
درکدام منطقه دالاس ایرانیان بیشتری ساکن هستند و شاپینگ های ایرانی بیشتر هست ?
tnx .

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2015-02-16

(2015-02-15 ساعت 16:14)markopolos نوشته:  دوستان عزیز ،
درکدام منطقه دالاس ایرانیان بیشتری ساکن هستند و شاپینگ های ایرانی بیشتر هست ?
tnx .

شاپینگ های ایرانی ها تنها تفاوتش بیشتر به بودن گوشت حلال در فروشگاهها است که فروشگاههای ایندوپک - سارا بیکری- شهرزاد- ورلد فود ویرهاوس هست که همه اینها در منطقه ریچاردسون هست. بیشتر ایرانی ها هم در اطراف همین محل ها هستند مثل پلینو ریچاردسون و شمال دالاس البته جمعیت فارسی زبانان منوط به همین مناطق نمیشه در ایروینگ و آرلینگتون و گرندپری و جاهای دیگه هم هستند

RE: دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2015-02-16

سلام به دوستان

آپارتمان یک خوابه بسیار خوبی در منطقه خیلی خوب و آروم و امن که دسترسی آن به مراکز خریدWalmart , Costco , TomThumb کمتر از 5 دقیقه است آماده واگذاری جهت اجاره می باشد .... لطفا در صورت تمایل پیغام خصوصی بدید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - m.mehrjoo - 2015-02-19

دوستان دالاسی ، گواهینامه ایران رو بین المللی کنم اونجا اعتباری داره؟؟؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2015-02-19

(2015-02-19 ساعت 00:03)m.mehrjoo نوشته:  دوستان دالاسی ، گواهینامه ایران رو بین المللی کنم اونجا اعتباری داره؟؟؟

بله.... تا 3 ماه

RE: دالاس، ایالت تگزاس - janatirad - 2015-02-19

(2015-01-17 ساعت 11:33)امین 13 نوشته:  سلام به دوستای گلم
منم اگه خدا بخاد تا یک هفته دیگه از ایران راهی میشم برا دالاس
آشنایی که اونجا پیدا کرده بودم چند وقتیه ازش خبری نیست
خیلی نگرانم کرده که یه وقت خدای نکرده برم اونجا حیرون و ویلون بشم
کسی از دوستان دالاس هست که راهنمایی و کمکم کنه؟
ممنون میشم

سلام دوست عزیز تبریک میگم و پیشاپیش خوش آمد،ما تقریبا 5 هفته میشه که دالاسیم وهر کمکی بتونیم بهتون میکنیم.ما به لطف دوستای گلمون خیلی زود کارامون انجام شد و خوشحال میشیم بتونیم کاری واسه دوستای جدیدمون انجام بدیم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza1777 - 2015-02-24

(2015-02-19 ساعت 00:03)m.mehrjoo نوشته:  دوستان دالاسی ، گواهینامه ایران رو بین المللی کنم اونجا اعتباری داره؟؟؟

سلام
طبق قانون ایالت تگزاس گواهینامه بعضی از کشور ها از زمان اقامت به مدت 3 ماه اعتبار داره که ایران هم شاملش میشه و باید اقدام کنی واسه گواهینامه اما بعضی کشورها گواهینامه اونارو قبول دارند مثل ویتنام که فقط با نشان دادن گواهینامه شون گواهینامه تگزاس رو میگیرند
اما اگر بین الملل کنی 1 سال اعتبار داره که بدرد هم نمیخوره فقط 70000تومان میریزی تو جیب سازمان جهانگردی
گواهینامه خودت رو ترجمه معمولی کن تایید خارجه و دادگستری هم نمیخواد اینا رو که میگم من ضرر دادم تا متوجه شدم میگم تا شما ضرر ندی و اون دوستانی که میدونند اما میگن ما سوخت دادیم چرا بقیه ندن بفمهن
طبق قانون تگزاس باید 2 مدرک ارایه بدی که 1 ماه از اقامتت تو تگزاس میگدره 1 مثل اجاره نامه خانه 2 مثل بیمه خونه یا ماشین یا یه بیلی که به آدرست اومده
1 ماهت که تموم شد اول یه نفس عمیق میکشی بعد دو تا مدرک و گرین کارت دستت میگیری میری نزدیک ترین دفتر DPS سرچ کن ببین کجا نزدیکت هست چون ازت عکس میگیرن حسابی هم بخودت میرسی البته قبلش تو این یک ماه فاصله ایین نامه هندبوک تگزاس رو از همین سایت DPS دنلود کن بخونش اماده میری 25 دلار هم اسکناس میزاری تو جیبت معمولا صبح ها قبل از ساعت 8 جلوی درشون 10 نفری صف وایسادن وحشت نکن ایکی ثانیه همه رو راه میندازند تو منتظر میشی نوبتت که شد 2 تا برگه بهت میده که یکیش فرمه پرش میکنی رنگ چشم و قد و نژاد و وزن سوشال یادت نره باید ببری شمارتو اعلام میکنند میری جلو باجه مربوطه میگه چی میخوای آی کارد یا گواهینامه پولو ازت میگیره بعد میگه پرمیت هم میخوای اگه رانندگیت خوبه میتونی تو 3 بار قبول شی بگو نه چون بعدا 11 دلار دوباره میگیرن ازت اما از اونایی که حالا حالاها باید امتحان بدی بگو اره که اگر امتحان ایین نامه رو قبول شدی سوخت نشه
همون جا ازت عکس میندازند انگشت نگاری امتحان چشم بعد میگه برو پشت کامپیوتر شماره فلان بشین امتحان شروع از 0 تا بینهایت وقت داری 36 تا سوال جواب بدی 6تا هم غلط باشه بازم قبولی قبول که شدی به همون کسی که گفتند بعد قبولی مراجعه کنی میری و یه رسید میده که شماره گواهینامه رو داره با همون شماره میتونی ماشین که خریدی بیمش کنی بهت برای امتحان شهر یه تاریخ وقت میدن یا میتونی بگی خودم انلاین وقت میگیرم معمولا شلوغه ولی کنسلی زیاد داره میتونی کمین کنی کنسلی که اومد شکارش کنی برو همون سایت DPS زیپ کدت رو بزن نزدیکات رو میاره رو امتحان شهر هم با ماشیت خودت یایه ماشین که بیمه داشته باشه برچسب مالیات سالانه رو داشته باشه برچسب معاینه فنی یا اینسپکشن رو داشته باشه راهنماها چراغ ترمز بوق چراغ ها رو چک میکنند میری امتحان یه پارک دوبل اول میگیرند که برای ماها ابخوردنه بعد میگه تو شهر یه جرخ بزن رعایت سرعت مجاز نه کمتر نه بیشتر هنگام گردش به چپ و راست گردش سر به چپ و راست تابلو استاپ توقف کامل باس اسکول رو رد نکنی و یه دنده عقب و یه توقف ناگهانی وسلام برگشتی امتیازاتو جمع میبنده میگه قبولی یا رد قبول شدی میری تو جلوی میز مربوطه رد شدی میری دوباره برای امتحان وقت میگیری برای امتحان که رفتی اول میری تو میگی وقت داری چکت میکنند و فرم امتیاز هارو بهت میدن بعد با ماشین میری تو صف ماشین ها حالا برای اینکه خستگی انگشتهای من هم برای تایپ دررفته باشه از فشردن اون آیتم پایین دریغ نکنید
موفق باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - jojo_hami - 2015-02-26

سلام
کسی مکانیک خوب در دالاس سراغ داره؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2015-02-27

سلام عزیزان.
آیا کسی هست که بخواهد تا پیش از عید از ایران تشریف بیاره دالاس ؟
یه امانتی هست که باید تا حدود این تاریخ بدستم برسد. اگر عزیزی براش این امکان وجود داره پیام خصوصی بزاره تا زحمت بهش بدم .

سپاس

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Sam2014 - 2015-03-01

(2015-02-24 ساعت 14:51)alireza1777 نوشته:  

سلام
طبق قانون ایالت تگزاس گواهینامه بعضی از کشور ها از زمان اقامت به مدت 3 ماه اعتبار داره که ایران هم شاملش میشه و باید اقدام کنی واسه گواهینامه اما بعضی کشورها گواهینامه اونارو قبول دارند مثل ویتنام که فقط با نشان دادن گواهینامه شون گواهینامه تگزاس رو میگیرند
اما اگر بین الملل کنی 1 سال اعتبار داره که بدرد هم نمیخوره فقط 70000تومان میریزی تو جیب سازمان جهانگردی
گواهینامه خودت رو ترجمه معمولی کن تایید خارجه و دادگستری هم نمیخواد اینا رو که میگم من ضرر دادم تا متوجه شدم میگم تا شما ضرر ندی و اون دوستانی که میدونند اما میگن ما سوخت دادیم چرا بقیه ندن بفمهن
طبق قانون تگزاس باید 2 مدرک ارایه بدی که 1 ماه از اقامتت تو تگزاس میگدره 1 مثل اجاره نامه خانه 2 مثل بیمه خونه یا ماشین یا یه بیلی که به آدرست اومده
1 ماهت که تموم شد اول یه نفس عمیق میکشی بعد دو تا مدرک و گرین کارت دستت میگیری میری نزدیک ترین دفتر DMV سرچ کن ببین کجا نزدیکت هست چون ازت عکس میگیرن حسابی هم بخودت میرسی البته قبلش تو این یک ماه فاصله ایین نامه هندبوک تگزاس رو از همین سایت DMV دنلود کن بخونش اماده میری 25 دلار هم اسکناس میزاری تو جیبت معمولا صبح ها قبل از ساعت 8 جلوی درشون 10 نفری صف وایسادن وحشت نکن ایکی ثانیه همه رو راه میندازند تو منتظر میشی نوبتت که شد 2 تا برگه بهت میده که یکیش فرمه پرش میکنی رنگ چشم و قد و نژاد و وزن سوشال یادت نره باید ببری شمارتو اعلام میکنند میری جلو باجه مربوطه میگه چی میخوای آی کارد یا گواهینامه پولو ازت میگیره بعد میگه پرمیت هم میخوای اگه رانندگیت خوبه میتونی تو 3 بار قبول شی بگو نه چون بعدا 11 دلار دوباره میگیرن ازت اما از اونایی که حالا حالاها باید امتحان بدی بگو اره که اگر امتحان ایین نامه رو قبول شدی سوخت نشه
همون جا ازت عکس میندازند انگشت نگاری امتحان چشم بعد میگه برو پشت کامپیوتر شماره فلان بشین امتحان شروع از 0 تا بینهایت وقت داری 36 تا سوال جواب بدی 6تا هم غلط باشه بازم قبولی قبول که شدی به همون کسی که گفتند بعد قبولی مراجعه کنی میری و یه رسید میده که شماره گواهینامه رو داره با همون شماره میتونی ماشین که خریدی بیمش کنی بهت برای امتحان شهر یه تاریخ وقت میدن یا میتونی بگی خودم انلاین وقت میگیرم معمولا شلوغه ولی کنسلی زیاد داره میتونی کمین کنی کنسلی که اومد شکارش کنی برو همون سایت DMV زیپ کدت رو بزن نزدیکات رو میاره رو امتحان شهر هم با ماشیت خودت یایه ماشین که بیمه داشته باشه برچسب مالیات سالانه رو داشته باشه برچسب معاینه فنی یا اینسپکشن رو داشته باشه راهنماها چراغ ترمز بوق چراغ ها رو چک میکنند میری امتحان یه پارک دوبل اول میگیرند که برای ماها ابخوردنه بعد میگه تو شهر یه جرخ بزن رعایت سرعت مجاز نه کمتر نه بیشتر هنگام گردش به چپ و راست گردش سر به چپ و راست تابلو استاپ توقف کامل باس اسکول رو رد نکنی و یه دنده عقب و یه توقف ناگهانی وسلام برگشتی امتیازاتو جمع میبنده میگه قبولی یا رد قبول شدی میری تو جلوی میز مربوطه رد شدی میری دوباره برای امتحان وقت میگیری برای امتحان که رفتی اول میری تو میگی وقت داری چکت میکنند و فرم امتیاز هارو بهت میدن بعد با ماشین میری تو صف ماشین ها حالا برای اینکه خستگی انگشتهای من هم برای تایپ دررفته باشه از فشردن اون آیتم پایین دریغ نکنید
موفق باشید
درود بر علیرضا عزیز و تشکر از توضیحات جامعشون

جسارتاً در ایالت تگزاس برای گواهینامه رانندگی باید تشریف ببرید DPS یا Departement of Public Safety به آدرس وب سایت زیر :
www.dps.texas.gov
همچنین Texas Driver's Handbook نیز مربوط به dps می باشد . ظاهراً در ایالت تگزاس DMV وظیفه دیگری بر عهده دارد.
موفق و پیروز باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2015-03-01

(2015-03-01 ساعت 09:22)Sam2014 نوشته:  

سلام
........
موفق باشید

جسارتاً در ایالت تگزاس برای گواهینامه رانندگی باید تشریف ببرید DPS یا Departement of Public Safety به آدرس وب سایت زیر :
www.dps.texas.gov
همچنین Texas Driver's Handbook نیز مربوط به dps می باشد . ظاهراً در ایالت تگزاس DMV وظیفه دیگری بر عهده دارد.
موفق و پیروز باشید

سلام عزیزان همراه
تجربه شخصی من در زیر آمده که در این رابطه به اشتراک می زارم:
من ترجمه گواهینامه و گواهی بین الملل خودم رو حدود یکسال به همراه داشتم ولی خودرو نداشتم . همین دغدقه های شما عزیزان دغدقه آن روزهای من هم بود تا روزی که پس از ایجاد رفاقت با یک افسر راهنمایی و رانندگی مورد رو جویا شدم.
ایشان مورد من رو با مرکز و دیتا بیس پلیس ایالتی تگزاس چک کردند و این بود جواب ایشان:
You may drive with this international permit due to the expiration with no problem and no one gonna pick on you at all. But if a cop by the chance pull you over in any condition and want you to give your driving license , you may give this permit as a proper document which is temporary, but since that day you just have 90 days time frame to get your Texas Drivers license and the permit is no more longer legit to any law enforcement officers . So you better not to just rely on this
مفهوم اینکه " مشکلی نیست در محدوده زمان قانونی یکساله ولی چنانچه پلیس شما رو کنار کشید از اون تاریخ 90 روز وقت دارید تا مورد را تبدیل به تصدیق تگزاس تبدیل کنید و در غیر این صورت بار دیگه اگر گیر افتادید بد و خوبش گردن خودتونه" .

امیداورم کمکی بوده باشه.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza1777 - 2015-03-03

(2015-03-01 ساعت 09:22)Sam2014 نوشته:  

سلام
1 ماهت که تموم شد اول یه نفس عمیق میکشی بعد دو تا مدرک و گرین کارت دستت میگیری میری نزدیک ترین دفتر DMV سرچ کن ببین کجا نزدیکت هست چون ازت عکس میگیرن حسابی هم بخودت میرسی البته قبلش تو این یک ماه فاصله ایین نامه هندبوک تگزاس رو از همین سایت DMV دنلود کن بخونش اماده میری 25 دلار هم اسکناس میزاری تو جیبت معمولا صبح ها قبل از ساعت 8 جلوی درشون 10 نفری صف وایسادن وحشت نکن ایکی ثانیه همه رو راه میندازند تو منتظر میشی نوبتت که شد 2 تا برگه بهت میده که یکیش فرمه پرش میکنی رنگ چشم و قد و نژاد و وزن سوشال یادت نره باید ببری شمارتو اعلام میکنند میری جلو باجه مربوطه میگه چی میخوای آی کارد یا گواهینامه پولو ازت میگیره بعد میگه پرمیت هم میخوای اگه رانندگیت خوبه میتونی تو 3 بار قبول شی بگو نه چون بعدا 11 دلار دوباره میگیرن ازت اما از اونایی که حالا حالاها باید امتحان بدی بگو اره که اگر امتحان ایین نامه رو قبول شدی سوخت نشه
همون جا ازت عکس میندازند انگشت نگاری امتحان چشم بعد میگه برو پشت کامپیوتر شماره فلان بشین امتحان شروع از 0 تا بینهایت وقت داری 36 تا سوال جواب بدی 6تا هم غلط باشه بازم قبولی قبول که شدی به همون کسی که گفتند بعد قبولی مراجعه کنی میری و یه رسید میده که شماره گواهینامه رو داره با همون شماره میتونی ماشین که خریدی بیمش کنی بهت برای امتحان شهر یه تاریخ وقت میدن یا میتونی بگی خودم انلاین وقت میگیرم معمولا شلوغه ولی کنسلی زیاد داره میتونی کمین کنی کنسلی که اومد شکارش کنی برو همون سایت DMV زیپ کدت رو بزن نزدیکات رو میاره رو امتحان شهر هم با ماشیت خودت یایه ماشین که بیمه داشته باشه برچسب مالیات سالانه رو داشته باشه برچسب معاینه فنی یا اینسپکشن رو داشته باشه راهنماها چراغ ترمز بوق چراغ ها رو چک میکنند میری امتحان یه پارک دوبل اول میگیرند که برای ماها ابخوردنه بعد میگه تو شهر یه جرخ بزن رعایت سرعت مجاز نه کمتر نه بیشتر هنگام گردش به چپ و راست گردش سر به چپ و راست تابلو استاپ توقف کامل باس اسکول رو رد نکنی و یه دنده عقب و یه توقف ناگهانی وسلام برگشتی امتیازاتو جمع میبنده میگه قبولی یا رد قبول شدی میری تو جلوی میز مربوطه رد شدی میری دوباره برای امتحان وقت میگیری برای امتحان که رفتی اول میری تو میگی وقت داری چکت میکنند و فرم امتیاز هارو بهت میدن بعد با ماشین میری تو صف ماشین ها حالا برای اینکه خستگی انگشتهای من هم برای تایپ دررفته باشه از فشردن اون آیتم پایین دریغ نکنید
موفق باشید

www.dps.texas.gov
موفق و پیروز باشید
سلام دوستمون درست میگن دفاتر DPSگواهینامه صادر میکنند ولی حالا نمیدونم این دفاتر زیر مجموعه DVM یا department of motor vehicles هستند یا برعکس بهر حال همشون یکجا هستند با هر دو رو سرچ کنید یکی میاد

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2015-03-05

(2015-02-15 ساعت 01:01)odiseh نوشته:  پیدا کردن کار تخصصی چقدر زمانبر است....

اما ما دست بردار نیستیم و با گذشت 4 ماه همچنان امیدوار ادامه می دیم

نامید نشید بالاخره جواب میگیرید من مطمئنم