مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza62 - 2015-03-10

مشکلت چیه دوست عزیز بگو من براش حلش کنم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-03-10

سلام دوستان خوبم.من بعد از کلی کش و قوس که هیوستونو انتخاب کرده بودم واسه زندگی یه دوست خوب تو دالاس پیدا کردیم و دالاس رو واسه زندگی برگزیدیم.اون تو دالاس کانتی هست.حالا چند تا سوال داشتم از خدمتتون :
1)دالاس کانتی واسه شروع ما تازه واردا که دنبال یه خونه با کرایه مناسب هستیم خوبه یا اینکه باید تو پلینو دنبال خونه باشم.دوستمون که میگه اونجایی که هست یه خوابه 1100 دوخوابه 1300-1400 هست
2)آیا اگه مثلا من با 1100 یه خوابه بگیرم تو دالاس کانتی ارزش دسترسی و محله ومدرسه رو داره نسبت به پلینو
3)کلا کجا رو توصیه میکنین دالاس کانتی یا پلینو باتوجه به اینکه من باید یه کار پیدا کنم و پسرم هم باید بره پیش دبستانی
4)البته از طرفی اگه پیششون باشیم فک کنم تو خیلی مسایل کمکمون کنن

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2015-03-10

(2015-03-06 ساعت 12:37)soheilbadami نوشته:  
(2015-03-06 ساعت 00:17)rzjrh نوشته:  [quote='maxsupermax' pid='583754' dateline='1425576248']
[quote='rzjrh' pid='583739' dateline='1425571554']
[quote='mahdis' pid='583529' dateline='1425502889']
[quote='odiseh' pid='579823' dateline='1423945891']
بله من دستیار دندانپزشک (دنتال اسیستانت) بودم. البته این اولین تجربه کاری ام در این مورد بود و خیلی هم به زحمت این کار رو پیدا کرده بودم و به خاطرش از کار قبلی ام هم استعفا دادم. نکته اینجاست معمولا همه جا رسمه که به کارمنداشون اول یه اخطار میدند که شما در این مورد مشکل داری بعد اگر مشکل حل نشد اخراج میکنند اما من همینطوری بدون تذکر قبلی اخراج شدم. امروز هم زنگ زدم از هیومن ریسورس سوال کردم که جریان چیه اونم گفت منم نمیدونم! فقط شما نمیتونی با ما ادامه بدی و چکت رو به آدرس خونه ات میل میکنیم! و من کاملا شوکه شدم که چیکار کنم چون هم کار قبلی رو از دست دادم و هم اینو!! SadSadSad

دوست عزیز شما مدرک دستیاری رو از کدوم کالج گرفتید ؟ رجیستر ایالت هم بودید ؟
اینها مهمه که در خلال مصاحبه هم به اون اشاره شده حتما . برداشت خودتون چی بود ؟
اما نظر شخصی من اینه که به هر حال اگر ظرف مدت کوتاهی اخراج شدید 90% هیچ دلیل خاصی ندارد (انضباطی جداست) و متاسفانه شخص دیگری رو میباید جانشین شما میکردن به هر دلیل و فقط برای شما بهانه اوردن. دلگیر نباشید و به فال نیک بگیرید
عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد !
بهتر هست برای موارد بعدی این مدت رو در رزومتون نیارید به نظر من.
تشکر از شما و مکس سوپرمکس عزیز بابت جوابهایتان.
من البته ریجستر در استیت بورد نیستم اما از همان چند روز پیش تصمیم گرفتم که هر چه زودتر ریجستر بشم برای همین امروز کارت سی پی آر خودم رو گرفتم و به همراه سرتیفیکیت دنتال اسیستانت برای بورد جهت ریجستر شدن فرستادم اما نکته مهم دیگه اینه که برای اینکار هر جایی که جستجو کردیم و دیدیم، نیاز دارند که حداقل یک سال تجربه کاری داشته باشی!! خب پس اینایی که تجربه ندارند مثل من چیکار کنند؟؟

(2015-03-10 ساعت 09:48)IDR نوشته:  سلام دوستان خوبم.من بعد از کلی کش و قوس که هیوستونو انتخاب کرده بودم واسه زندگی یه دوست خوب تو دالاس پیدا کردیم و دالاس رو واسه زندگی برگزیدیم.اون تو دالاس کانتی هست.حالا چند تا سوال داشتم از خدمتتون :
1)دالاس کانتی واسه شروع ما تازه واردا که دنبال یه خونه با کرایه مناسب هستیم خوبه یا اینکه باید تو پلینو دنبال خونه باشم.دوستمون که میگه اونجایی که هست یه خوابه 1100 دوخوابه 1300-1400 هست
2)آیا اگه مثلا من با 1100 یه خوابه بگیرم تو دالاس کانتی ارزش دسترسی و محله ومدرسه رو داره نسبت به پلینو
3)کلا کجا رو توصیه میکنین دالاس کانتی یا پلینو باتوجه به اینکه من باید یه کار پیدا کنم و پسرم هم باید بره پیش دبستانی

در مورد دسترسی به مدرسه تفاوتی بین دالاس و پلینو نیست اما در مورد قیمت اجاره هایی که نوشتی به نظرم بالا هست! ما در شمال شرق دالاس هستیم و یک خوابه 545 دلار میدیم و ماه دیگه قراره که به یه جای دیگه بریم که 760 فوت مربع یک خوابه است با 590 دلار کرایه ماهانه. به نظرم 1100 برای یک خوابه در متروپلکس دالاس قیمت خیلی بالایی است در ضمن قیمت های کرایه خونه در دالاس و پلینو زیاد تفاوتی هم نداره

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-03-10

(2015-03-10 ساعت 10:15)rzjrh نوشته:  
(2015-03-10 ساعت 09:48)IDR نوشته:  سلام دوستان خوبم.من بعد از کلی کش و قوس که هیوستونو انتخاب کرده بودم واسه زندگی یه دوست خوب تو دالاس پیدا کردیم و دالاس رو واسه زندگی برگزیدیم.اون تو دالاس کانتی هست.حالا چند تا سوال داشتم از خدمتتون :

در مورد دسترسی به مدرسه تفاوتی بین دالاس و پلینو نیست اما در مورد قیمت اجاره هایی که نوشتی به نظرم بالا هست! ما در شمال شرق دالاس هستیم و یک خوابه 545 دلار میدیم و ماه دیگه قراره که به یه جای دیگه بریم که 760 فوت مربع یک خوابه است با 590 دلار کرایه ماهانه. به نظرم 1100 برای یک خوابه در متروپلکس دالاس قیمت خیلی بالایی است در ضمن قیمت های کرایه خونه در دالاس و پلینو زیاد تفاوتی هم نداره
میبخشید میشه آدرسه محله ای که میخواید برید رو بدید.جای خوبیه؟

(2015-03-10 ساعت 11:35)IDR نوشته:  
(2015-03-10 ساعت 10:15)rzjrh نوشته:  

میبخشید میشه آدرسه محله ای که میخواید برید رو بدید.جای خوبیه؟

بله ما قرار است که در محدوده Audelia Rd که به Walnuthill Lane نزدیک است برویم تا جایی که دیدم جای خوبی است اما نظر قطعی دادن تا وقتی که یک مدت زندگی نکرده باشیم مشکل است ولی مدرسه و کتابخانه به اونجا نزدیکه و جای سرسبز و آرومی به نظر میاد در ضمن یکی از دوستهام هم آنجا هستند و اونها هم راضی هستند

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-03-12

Maple Ave
75235‎
سلام دوستان خوبم.خواستم نظرتونو راجع به این زیپ کد و محله بدونم آیا جای خوبیه از لحاظ دسترسی.ولی فک کنم یکم گرون باشه اینجا.تو دالاس کانتی.دوستم که اینجاس میگه یه خوابه 1100-1000 و دو خوابه 1400-1300هست.از نظر شما گرونه .من اگه بیام واقعا نمیدونم یه جای خوب واسه زندگی که خونه هاشم مناسب باشه کجاست

ُSam's یا Walmart - microsaeid2 - 2015-03-16

سلام دوستان
من بین دو تا انتخاب موندم .
من هم برای والمارت و هم برای سمز ثبت نام کردم و هر دو هم برای اینترویو تماس گرفتن
والمارت برای شیفت شب هست و 40 ساعت در هفته بصورت فول تایم استخدام میکنه با ساعتی 10 دلار
سمز برای شیفت روز هست و پارت تایم استخدام میکنه و ساعتی همون 10 دلار

شیفت شب خوبیش اینه که فول تایم میشم و سمز هم میگن خیلی مزایاش خوبه و هر کسی رو مثه والمارت سریع استخدام نمیکنه . یعنی یه جورائی میگن شانس آوردی برای مصاحبه خواستنت .
ممنون میشم اگه تجربه ای در این زمینه دارین راهنمائی کنین

RE: دالاس، ایالت تگزاس - microsaeid2 - 2015-03-16

(2015-02-19 ساعت 00:03)m.mehrjoo نوشته:  دوستان دالاسی ، گواهینامه ایران رو بین المللی کنم اونجا اعتباری داره؟؟؟

من هم داشتم و باهاش رانندگی هم کردم ولی با ترس و لرز و وقتی هم داشتم گواهینامه اصلیم رو میگرفتم گفتم حالا سوال کنم که ضرری نداره . رفتم از مسئولش پرسیدم گفت اصلا اعتبار نداره و ما با ایران همچین قراردادی نداریم.
ولی از هر ایرانی که بپرسی میگه اعتبار داره و من هم بر اساس همین حرفها و نیاز خودم یه ماهی باهاش رانندگی کردم و خدا رو شکر مسئله ای پیش نیومد. اما مطمئن بشین بعد رانندگی کنین چون عواقبش خیلی بده.Sad

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2015-03-16

(2015-03-16 ساعت 03:24)microsaeid2 نوشته:  سلام دوستان
من بین دو تا انتخاب موندم .
من هم برای والمارت و هم برای سمز ثبت نام کردم و هر دو هم برای اینترویو تماس گرفتن
والمارت برای شیفت شب هست و 40 ساعت در هفته بصورت فول تایم استخدام میکنه با ساعتی 10 دلار
سمز برای شیفت روز هست و پارت تایم استخدام میکنه و ساعتی همون 10 دلار

شیفت شب خوبیش اینه که فول تایم میشم و سمز هم میگن خیلی مزایاش خوبه و هر کسی رو مثه والمارت سریع استخدام نمیکنه . یعنی یه جورائی میگن شانس آوردی برای مصاحبه خواستنت .
ممنون میشم اگه تجربه ای در این زمینه دارین راهنمائی کنین

فکر کنم والمارت و سمز کلوب هر دو زیرمجموعه یک شاخه هستند!! پس در اینصورت باید دید چه پوزیشنی در این دو تا داری مثلا تو کدومش شما سوپروایزر حتی یک بخش کوچک هستید یا سطح کاری بالاتری دارید اگر یک پوزیشن بهتر در والمارت داری چون هم فول تایمه خوب میشه انتخاب اول ولی اگر در سمز کلوب موقعیت کاری بهتری هست خوب اینم نکته ای است که نمیشه ازش گذشت. یکی از دوستانم در والمارت کار میکنه و میگه که والمارت هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی آور تایم به کسی نمیده این یعنی همیشه همون چهل ساعت رو دارید و امکان نداره که بیشتر از چهل کار کنید تا آورتایم بگیرید. البته بعضی وقتها میگن فول تایم اما 32 تا 37 ساعت کار میدن و نکته دیگه اش هم اینه که هر دو هفته حقوق میدن.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - seravin - 2015-03-17

دوستان
اگر کسی دنبال ماشین کارکرده میگرده پیغام خصوصی بده.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2015-03-18

از دوستان کسی تا حالا چیزی برای ایران پست کرده؟ مراحل و شرایط و محدودیتهاش رو می خواستم بدونم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - arashmoradi - 2015-03-19

سلام دوستان
دوستانی که شیکاگو بودن امکانش هست این شهر رو با دالاس مقایسه کنن و ترجیح خودشون رو بگن

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2015-03-21

(2015-03-18 ساعت 08:47)odiseh نوشته:  از دوستان کسی تا حالا چیزی برای ایران پست کرده؟ مراحل و شرایط و محدودیتهاش رو می خواستم بدونم

سلام
می خواستم بفرستم ولی به هزینه اش نمی ارزید نفرستادم ولی فقط فقط و فقط "یو ای پی اس "این کار رو انجام می ده ولاغیر.
زمان رسیدن بین 6_11روز می رسه بدون قابلیت رهگیری اینترنتی ولی بیمه میشه کرد.
تو وبسایت اش موارد مجاز برای پست ذکر شده

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza62 - 2015-03-21

عید همه دوستان مبارک.