مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

دانشگاه - ronaldmog - 2015-03-21

با سلام به دوستان
سوال که داشتم اینکه که من در حال حاضر دارم در کالج زبان گرفتم و سوالم این است که در امریکا چگونه میشود وارد دانشگاه شد ؟ منطورم چه شرایط و نیاز هایی باید داشت؟
اگر کسی توضیح بدهد ممنون میشوم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2015-03-22

(2015-03-21 ساعت 19:38)ronaldmog نوشته:  با سلام به دوستان
سوال که داشتم اینکه که من در حال حاضر دارم در کالج زبان گرفتم و سوالم این است که در آمریکا چگونه میشود وارد دانشگاه شد ؟ منطورم چه شرایط و نیاز هایی باید داشت؟
اگر کسی توضیح بدهد ممنون میشوم

دوست عزیز باتبریک عید باستانی لطفا در پست مرتبط دنبال جواب بگردید و ان شاله در سال جدید همگی این رو در نظر بگیریم که مرتبط بپرسیم و مرتبط جواب بدهیم به هر تاپیکی /

RE: دالاس، ایالت تگزاس - golesang - 2015-03-23

(2015-03-10 ساعت 09:48)IDR نوشته:  سلام دوستان خوبم.من بعد از کلی کش و قوس که هیوستونو انتخاب کرده بودم واسه زندگی یه دوست خوب تو دالاس پیدا کردیم و دالاس رو واسه زندگی برگزیدیم.اون تو دالاس کانتی هست.حالا چند تا سوال داشتم از خدمتتون :
1)دالاس کانتی واسه شروع ما تازه واردا که دنبال یه خونه با کرایه مناسب هستیم خوبه یا اینکه باید تو پلینو دنبال خونه باشم.دوستمون که میگه اونجایی که هست یه خوابه 1100 دوخوابه 1300-1400 هست
2)آیا اگه مثلا من با 1100 یه خوابه بگیرم تو دالاس کانتی ارزش دسترسی و محله ومدرسه رو داره نسبت به پلینو
3)کلا کجا رو توصیه میکنین دالاس کانتی یا پلینو باتوجه به اینکه من باید یه کار پیدا کنم و پسرم هم باید بره پیش دبستانی
4)البته از طرفی اگه پیششون باشیم فک کنم تو خیلی مسایل کمکمون کنن

دوست عزیز اگر براتون مدرسه بچه خیلی اهمیت داره و کلا امنیت منطقه چون بچه دارید براتون مهمه من بهتون توصیه میکنم پلینو یا فریسکو خونه بگیرید پلینو امن ترین منطقه آمریکا برای زندگی هست و کلا سطح و کلاس پلینو و فریسکو از بقیه جاهای دالاس فورت ورث بالاتره تو پلینو و یا فریسکو خونه یکخوابه بین 800-تا نهایتا 1000 دلاره البته معمولا 800 خورده ای هستند منطقه دالاس مدارسش و محیطش برای بچه زیاد تعریفی نداره و این قیمتی که به شما گفتن برای دالاس به شدت بالاست و به نظر من اصلا ارزش نداره که این قیمت برای اون منطقه پرداخت کنید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - battosai - 2015-03-24

درود دوستان من خونه های پلانو رو دیدم تو اینترنت . نظر شخصی خودم از دیدن این خونه ها انگار در اونجا پرنده پر نمیزنه .شاید تو عکسا اینطوریه مثلن همش خونه تکی هست با پس زمینه بسیار تیره . خبری از سرسبزی نیست و اینکه بیشتر به شهر مرده شبیه درست فکر کردم یا اشتباه ؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - shmo - 2015-03-29

(2015-03-24 ساعت 01:32)alisarvareharchiabi نوشته:  درود دوستان من خونه های پلانو رو دیدم تو اینترنت . نظر شخصی خودم از دیدن این خونه ها انگار در اونجا پرنده پر نمیزنه .شاید تو عکسا اینطوریه مثلن همش خونه تکی هست با پس زمینه بسیار تیره . خبری از سرسبزی نیست و اینکه بیشتر به شهر مرده شبیه درست فکر کردم یا اشتباه ؟

سلام دوست من

من خودم الان پنج ماهه پلینو زندگی میکنم اینجا بسیار امن و جای خوبیه مخصوصا اگر متاهل باشی ولی مثل نیویورک وشهرهای بزرک دیگه نیست قیمت خونه با توجه به وسعت و جاهای دیگه آمریکا مناسبه کلا برای شروع جای مناسبیه
میگویند تابستانهای گرمی داره ولی به نوبه خودش سرسبزه

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-04-02

سلام دوستان عزیز من 24آوریل پروازم هست واسه دالاس.اولش میام خونه دوستامون تو دالاس کانتی ولی واقعا نمیدونم باید کجا دنبال خونه بگردم.با توجه به اینکه پسرم هم باید بیاد پیشدبستانی و اینکه دنبال یه جای امن و مناسب واسه شروع هستم.انتخابام بین دالاس کانتی و پلینو هست لطفا ی راهنمایی کنید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2015-04-02

(2015-04-02 ساعت 14:26)IDR نوشته:  سلام دوستان عزیز من 24آوریل پروازم هست واسه دالاس.اولش میام خونه دوستامون تو دالاس کانتی ولی واقعا نمیدونم باید کجا دنبال خونه بگردم.با توجه به اینکه پسرم هم باید بیاد پیشدبستانی و اینکه دنبال یه جای امن و مناسب واسه شروع هستم.انتخابام بین دالاس کانتی و پلینو هست لطفا ی راهنمایی کنید

تنها توصیه ای که دارم این است که در آمریکا بعضی چیزها به خصوص مسائل امنیتی رو به شدت بزرگنمایی میکنند و تصور مردم گاهی چیزی فراتر از واقعیت است. جای قبلی که ما زندگی میکردیم میگفتند یکی از مناطق بد دالاس است و امنیت نداره اما در طول شش ماهی که آنجا بودیم هیچ موردی را ندیدیم به جز یک مورد تصادف. برای همین بهترین راه اینه که خود آدم بیاد از نزدیک همه چیز رو ببینه و با توجه به شرایطی که داره تصمیمش رو بگیره که کجا زندگی کنه

سلام دوستان.چطوری میشه نزدیک ترین استودیو 6 به این زیپ کد رو پیدا کرد..75235[/size]

سلام دوستان چطوری میشه نزدیک ترین استودیو 6 به این زیپ کد رو پیدا کرد75235

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2015-04-02

(2015-04-02 ساعت 21:39)IDR نوشته:  سلام دوستان چطوری میشه نزدیک ترین استودیو 6 به این زیپ کد رو پیدا کرد75235

https://www.google.com/maps/search/studio+6+near+me+75235/@32.8327165,-96.8467524,12z/data=!3m1!4b1

RE: دالاس، ایالت تگزاس - microsaeid2 - 2015-04-05

(2015-03-16 ساعت 09:55)rzjrh نوشته:  
(2015-03-16 ساعت 03:24)microsaeid2 نوشته:  سلام دوستان
من بین دو تا انتخاب موندم .
من هم برای والمارت و هم برای سمز ثبت نام کردم و هر دو هم برای اینترویو تماس گرفتن
والمارت برای شیفت شب هست و 40 ساعت در هفته بصورت فول تایم استخدام میکنه با ساعتی 10 دلار
سمز برای شیفت روز هست و پارت تایم استخدام میکنه و ساعتی همون 10 دلار

شیفت شب خوبیش اینه که فول تایم میشم و سمز هم میگن خیلی مزایاش خوبه و هر کسی رو مثه والمارت سریع استخدام نمیکنه . یعنی یه جورائی میگن شانس آوردی برای مصاحبه خواستنت .
ممنون میشم اگه تجربه ای در این زمینه دارین راهنمائی کنین

فکر کنم والمارت و سمز کلوب هر دو زیرمجموعه یک شاخه هستند!! پس در اینصورت باید دید چه پوزیشنی در این دو تا داری مثلا تو کدومش شما سوپروایزر حتی یک بخش کوچک هستید یا سطح کاری بالاتری دارید اگر یک پوزیشن بهتر در والمارت داری چون هم فول تایمه خوب میشه انتخاب اول ولی اگر در سمز کلوب موقعیت کاری بهتری هست خوب اینم نکته ای است که نمیشه ازش گذشت. یکی از دوستانم در والمارت کار میکنه و میگه که والمارت هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی آور تایم به کسی نمیده این یعنی همیشه همون چهل ساعت رو دارید و امکان نداره که بیشتر از چهل کار کنید تا آورتایم بگیرید. البته بعضی وقتها میگن فول تایم اما 32 تا 37 ساعت کار میدن و نکته دیگه اش هم اینه که هر دو هفته حقوق میدن.

ممنون دوست عزیز
من والمارت رو انتخاب کردم ولی شیف شب خیلی کار سنگین داره . درسته که بیشتر از 10 کیلو بلند نمیکنی اما تا صبح باید 200 تا 10 کیلو بلند کنی . من فکر میکردم اگه شب کار کنم . روز بعد با کمی استراحت میتونم به کارهام برسم اما عملا اونقدر خسته میشم که تمام روز بعد رو هم بخوابم کافی نیست .
از سمز هم خبری نشد شاید بطور اتوماتیک متوجه میشن که من در والمارت مشغول به کار شدم .
تصمیم دارم کارم رو به روز منتقل کنم تا بتونم درسی رو شروع کنم چون اینجوری به هیچ جائی نمیرسیم .
ممنون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-04-05

سلام بچه ها جایی واسه کار سراغ دارین من 30 آوریل اونجام

RE: دالاس، ایالت تگزاس - odiseh - 2015-04-06

با سلام و تبریک سال نو

من مدتی نبودم و بنابراین تبریک با تاخیر من رو بپذیرید

امیدوارم سالی پر بار توام با سلامتی و موفقیت در پیش داشته باشید در هر جا که هستید و به همه آرزوهای قشنگتون برسید Smile

RE: دالاس، ایالت تگزاس - heridas - 2015-04-12

سلام به همگی دوستان
از دوستان کسی در مورد شهر آرلینگتون اطلاعات داره ؟ چه طور شهری و چه اب و هوایی داره و وضعیت کار و دانشگاه اونجا چطوره ؟ من ارشد کامپیوتر دارم.حقوق و مسکن چطوری و چه قیمتی دارن ؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Plano - 2015-04-19

(2015-04-12 ساعت 15:12)heridas نوشته:  سلام به همگی دوستان
از دوستان کسی در مورد شهر آرلینگتون اطلاعات داره ؟ چه طور شهری و چه اب و هوایی داره و وضعیت کار و دانشگاه اونجا چطوره ؟ من ارشد کامپیوتر دارم.حقوق و مسکن چطوری و چه قیمتی دارن ؟

سلام و تبریک به دوست عزيز

به همه عزیزان که برنده این سال هستند تبریک و خصوصا کسانی که کلان شهر دالاس رو برای شروع زندگی در ایالات متحده امریکا تبریک مضاعف میگوییم.

دوستان حتما از اطلاعاتی که برای ارتقاء سطح آگاهی شما در سایت مهاجر سرا هست استفاده کنید و حتما از سایت هایی که اطلاعات منطقه ای رو به شما ارائه می دهد برای تکمیل تحقیقات استفاده کنید.

در مورد انتخاب شهر و منطقه زندگی به یک منبع اتکاء نکنید.
در بدو ورود حداقل تا ماه های نخست و آشنایی و تسلط بر زبان و روابط کاری بی شک نیازمند به ساپورت بالای مالی هستید و یا باید کاری در سطوح کارگری روزمزد پیداکنید.

در مورد شهر ارلینگتون و یا هر شهر در کلانشهر دالاس انتخاب مناسبی به نظر می رسد.
دلیل عمده در آمریکا برای زندگی و یا شروع زندگی طبقه متوسط قطعاً پیدا کردن کار در آن منطقه میباشد و این شهر صاحب امتیاز بالاییست.
از نظر زیبایی
آب و هوا
تمیزی
امنیت
جوامع ایرانی دوست داشتنی.
فروشگاهها و رستورانهای ایرانی.
شرکتهایی تولیدی بسیار.
شرکتهای خدماتی و مراکز کاریابی زیاد.
اجاره آپارتمان های مناسب نسبت به ایالتهای هم تراز.
مهاجر پذیر بودن ایالت.
نشریات ایرانی.
معافیت مالیاتی در مقایسه با ایالت های دیگر.
رو به رشد بودن کسب و کار در ایالت تگزاس.
فروشگاه های کارگر پذیر.
قوانین راحت تر در خصوص رانندگی.
دانشگاه های معتبر و بسیار زیاد.
و ...
مزایای بسیاری هستند که معایب شهر و ایالت را کمرنگ تر کرده و زندگی سخت و فراز و نشیب سالهای اول زندگی در این کشور رو برایتان تسهیل میکنند.
در خصوص مدرک ارزشمند شما خیلی زود است که قضاوت شود ولی بعد از چند مدت از ورودتان خواهید توانست توسط دانشگاه های این شهر معادل سازی نموده و با گذراندن دوره ها و ترم های تخصصی به مدرک قابل قبولی دست پیدا کنید و امید است بتوانید برای خود و دیگر هموطنان عزیز مفید و مثبت باشید.
درود و تبریک مجدد.