مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - arian2014 - 2015-04-19

سلام
ما هم خدا بخواد اخر می میایم دالاس

RE: دالاس، ایالت تگزاس - arian2014 - 2015-04-19

می خواستم خواهش کنم اگه کسی راجع به اسکان اولیه تا اجاره محل سکونت اطلاعاتی داره لطف کنه در اختیارم بذاره.
ما یه خانواده ۳ نفری که بچمون ۱۱ ماهشه هستیم. تشکر

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Plano - 2015-04-19

پس از ورودتان چند گام مهم هست که حتماً باید بردارید :
اول اقدام به دریافت مدارک اقامتی از جمله گرینکارت و یا برگه اقامت.
دوم اقدام سریع برای دریافت کارت سوشال سکوریتی
سوم افتتاح حساب بانکی و دریافت کارت و دسته چک.
چهارم پیدا کردن آپارتمان که تقریباً همگی در حد معقول و مقبولی هستند و از این بابت انرژی فکری زیادی برای آن نیاز ندارید.
پنجم اقدام برای دریافت کارت شناسایی تگزاس است که بعد از آن مرحله دریافت گواهینامه رانندگی میباشد.
ششم در سایتهای کاریابی عضو شوید و رزومه کاری را تکمیل فرمایید.
هفتم در سایتهای فروشگاهها و شرکتهای کارپذیر فرمهای کاریابی را پر کنید. در منطقه کلانشهر دالاس همیشه در حال استخدام نیروی جدید هستند و ازاین بابت جای نگرانی نیست. در خصوص کارهای بدو ورود مطمئن باشید کار تخصصی و مرتبط با رشته خو پیدا نخواهید کرد و سختی کارگری روزمزد در سال اول اجتناب ناپذیر است. راه دیگری برای پیدا کردن کار این است که در گوگل شرکتهای کاریابی منطقه زندگی را جستجو کنید و در شرایط کنونی کمتر از بیست روز کارتا را پیدا خواهید کرد و با حداقل حقوق آمریکا مشغول کار خواهید شد که تقریباً کفاف اجاره منزل و هزینه های شما را خواهد داد.
مرحله هشتم بسیار مهم است چون هزینه های درمانی بسیار بالاست و فرزند عزیزتان نیاز به بیمه دارد و بیمه بسیار گرانقیمت است. در سایت مربوطه ثبت نام کنید تا بیمه رایگان برای فرزندتان از طرف دولت فعال گردد و پس از دریافت کارت بیمه دولتی شما از تمام پزشکان و داروخانه ها خدمات عالی و رایگان دریافت خواهید کرد.
مرحله نهم خرید ماشین است که بسیار حساس و دقیق و با تحقیقات انجام دهید .
مراحل بیشتری وجود دارد که عزیزان دیگر مطالب کاملی به شما ارائه کرده اند.
اولویت گامهای مذکور میتواند جابجا شود ولی جای نگرانی نیست کارها بسیار راحت و سریع انجام خواهد شد.
پیروز و سالم باشید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - asher - 2015-04-20

(2015-04-19 ساعت 21:27)Plano نوشته:  پس از ورودتان چند گام مهم هست که حتماً باید بردارید :
اول اقدام به دریافت مدارک اقامتی از جمله گرینکارت و..........
با سپاس از شما دوست عزیز اگر لطف بفرمایید و در مورد کلاس زبان و تحصیل در کالج در کلانشهر دالاس توضیحات مختصری ارایه بفرمایید ممنون میشم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Plano - 2015-04-20

به دلیل تفاوت های لهجه و اصطلاحات رایج در جامعه آمریکا و تفاوتهای گفتاری در هر ایالت عزیزان پس از ورود با مشکلاتی در برقراری ارتباط با جامعه برخورد میکنند که هنگام ورود به مراکز کاری و تحصیلی بیشتر خودنمایی خواهد کرد.
راه حل خوب برای تلفیق آموخته ها و ایجاد ارتباط موثر مانند همه عزیزان پس از ورود نیاز به استفاده از این کلاس ها ضروری مینماید.
توصیه اول دوره های عمومی زبان که جوامع مذهبی مثل مساجد و کلیساها و ... عمدتاً به صورت رایگان همواره برگزار میشود و در این مراکز افراد زیادی مایل به راهنمایی و کمک به شما میباشند.
توصیه دوم سالانه دو تا سه ترم زبان در کتابخانه ها برگزار میشوند شرکت کنید و هزینه اندکی حداکثر بیست و پنج دلار میباشدپرداخت میکنید در این کلاس ها نیز دوستان خوب بسیاری خواهید یافت.
توصیه سوم ثبت نام در کالجها که در همه محله ها با امکانات بسیار زیاد آماده خدمت رسانی هستند در هر ترم حدود صدو پنجاه تا دویست دلار حداکثر دریافت میکنند و به شما مدرک قابل قبول در کالجها و دانشگاه خواهند داد. در این کالج ها فواید بسیاری در انتظار شماست خصوصا یک سال پس از اقامتتان در هر ایالت به شما تخفیفات بالایی خواهند داد و دوستانی که پیدا میکنید در ارتباط با کار و بیزنس بسیار همکاری میکنند.
توصیه چهارم شرکت در کلاس های زبان و سپس گذراندن دوره های تطبیقی و زبان تخصصی در دانشگاه که برای افراد دارای مدارک کارشناسی و ارشد مفید خواهند بود که نسبت به میزان اقامت و رشته تحصیلی و نوع و رتبه دانشگاه هزینه های متفاوت خواهند داشت.
درود.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza62 - 2015-04-20

سلام خدمت دوستان عزیز.ما قصد داریم تا دو ماه اینده به دالاس بیایم از ماساچوست فعلا در مرحله تحقیق هستیم و سه هفته دیگه میخواهیم بیایم یک هفته تا ببینیم اوضاع چطوره.خیلی از دوستان این تاپینگ با جوابهاشون به ما کمک کردن.فقط یک مساله هست خواستم باز هم از دوستان عزیز بپرسم.همسر من نسبت به جونور خیلی حساسه دست خودش هم نیست من از چند نفر شنیدم اونجا خیلی جونور نداره ولی از یکی از دوستان خودم اینجا که نزدیک ما زندگی میکنه و یک سالی در دالاس کار میکرده پرسیدم جوابش این بود که توی دالاس و اطراف مار خیلی زیاده یعنی توی خیابون مار میبینی و هر روز صبح باید در خونتو جارو بزنی به خاطر اینکه پر از سوسک مرده هست من که زیاد باور نکردم چون کلا اگه اینطور بود این همه ادم اونجا زندگی نمیکردن.اگه دوستان تجربه در این زمینه دارن خوشحال میشم بدونم چون همسرم خیلی نگرانه.و ما داریم توی پلانو دنبال خونه میچرخیم اکثر دوستان میگن پلانو جای خوبی هست ومیخواستم بدونم مثلا مناطقی مثل ایروینگ و ارلینگتون چطور هست؟خیلی ممنون از دوستان دالاسی عزیز.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - asher - 2015-04-20

با سپاس از دوست عزیز پلینو بابت پاسخگویی . یک سوالی داشتم اینکه اگر کسی بخاد در کلاسهای زبان کالج یا ای اس ال ثبت نام کنه و مدرک دانشگاهیی که از ایران گرفته(لیسانس یا بالاتر)رو توی فرم ثبت نام اعلام کنه(حداقل ای اس ال مدرک رو توی فرم ثبت نام باید اعلام کرد) بعدا اگر بخاییم دانشگاه رو در رشته جدید از اول شروع کنیم برای گرفتن گرنت وفاینشیال اید مشکلی به وجود نمییاد(دوستان اگر تجربه ای دارید در مورد تکزاس و به خصوص دالاس لطف کنید با ما در میون بزارید)با سپاس

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mohammad19911991 - 2015-04-20

سلام دوستان، تا حالا از شما تجربه سفر به امارات از امریکا رو داشته ؟ ویزاتون رو از کجا تهیه کردین ؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - sib 24 - 2015-04-21

(2015-04-20 ساعت 05:27)alireza62 نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز.ما قصد داریم تا دو ماه اینده به دالاس بیایم از ماساچوست فعلا در مرحله تحقیق هستیم ........... اکثر دوستان میگن پلانو جای خوبی هست ومیخواستم بدونم مثلا مناطقی مثل ایروینگ و ارلینگتون چطور هست؟خیلی ممنون از دوستان دالاسی عزیز.

من آرلینگتون هستم.سوالی داشتید اگه بلدباشم جواب میدم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - sib 24 - 2015-04-21

(2015-04-20 ساعت 15:14)asher نوشته:  با سپاس از دوست عزیز پلینو بابت پاسخگویی . یک سوالی داشتم اینکه اگر کسی بخاد در کلاسهای زبان کالج یا ای اس ال ثبت نام کنه و مدرک دانشگاهیی که از ایران گرفته(لیسانس یا بالاتر)رو توی فرم ثبت نام اعلام کنه(حداقل ای اس ال مدرک رو توی فرم ثبت نام باید اعلام کرد) بعدا اگر بخاییم دانشگاه رو در رشته جدید از اول شروع کنیم برای گرفتن گرنت وفاینشیال اید مشکلی به وجود نمییاد(دوستان اگر تجربه ای دارید در مورد تکزاس و به خصوص دالاس لطف کنید با ما در میون بزارید)با سپاس
شمامختصری از وضعیت تحصیلتون و هدفتون بگید تا کمکتون کنم یا راحت نبودید پیام خصوصی بگذارید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - arian2014 - 2015-04-23

سلام به دوستان عزیز
ما قراره ۲۱ ماه می بیایم شهر شما، لطف میکنین بگین در بدو ورود کجا بریم برا چند روز اولیه؟

ضمنا از جناب پلینو بخاطراطلاعاتی که بمن دادن ممنونم.
حالا اگه لطف کنین بمن بگین که ما کجا رو برا اسکان چند روزه اول انتخاب کنیم که هم نزدیک به حداقل یه فروشگاهزرگ باشه،هم بتونم ازونجا راحت به ادارات مختلفی که اول باید سر بزنم برم...و اینکه گرون نباشه
مرسی

ضمنا از جناب پلینو بخاطراطلاعاتی که بمن دادن ممنونم.
حالا اگه لطف کنین بمن بگین که ما کجا رو برا اسکان چند روزه اول انتخاب کنیم که هم نزدیک به حداقل یه فروشگاهزرگ باشه،هم بتونم ازونجا راحت به ادارات مختلفی که اول باید سر بزنم برم...و اینکه گرون نباشه
مرسی

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2015-04-26

(2015-04-23 ساعت 20:53)arian2014 نوشته:  ضمنا از جناب پلینو بخاطراطلاعاتی که بمن دادن ممنونم.
مرسی
RE: دالاس، ایالت تگزاس
می خواستم خواهش کنم اگه کسی راجع به اسکان اولیه تا اجاره محل سکونت اطلاعاتی داره لطف کنه در اختیارم بذاره.
ما یه خانواده ۳ نفری که بچمون ۱۱ ماهشه هستیم. تشکر

دوست عزیز شما برای شروع حداقل 10 هزار دلار احتیاج دارید ... خرید ماشین و اجاره آپارتمان و هزینه های اولیه و بیمه و ... و ماهیانه با 2000-2500 دلاز میتونید بگذزونید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mahdis - 2015-04-26

(2015-04-20 ساعت 05:27)alireza62 نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز.ما قصد داریم تا دو ماه اینده به دالاس بیایم از ماساچوست فعلا در مرحله تحقیق هستیم و سه هفته دیگه میخواهیم بیایم یک هفته تا ببینیم اوضاع چطوره.خیلی از دوستان این تاپینگ با جوابهاشون به ما کمک کردن.فقط یک مساله هست خواستم باز هم از دوستان عزیز بپرسم.همسر من نسبت به جونور خیلی حساسه دست خودش هم نیست من از چند نفر شنیدم اونجا خیلی جونور نداره ولی از یکی از دوستان خودم اینجا که نزدیک ما زندگی میکنه و یک سالی در دالاس کار میکرده پرسیدم جوابش این بود که توی دالاس و اطراف مار خیلی زیاده یعنی توی خیابون مار میبینی و هر روز صبح باید در خونتو جارو بزنی به خاطر اینکه پر از سوسک مرده هست من که زیاد باور نکردم چون کلا اگه اینطور بود این همه ادم اونجا زندگی نمیکردن.اگه دوستان تجربه در این زمینه دارن خوشحال میشم بدونم چون همسرم خیلی نگرانه.و ما داریم توی پلانو دنبال خونه میچرخیم اکثر دوستان میگن پلانو جای خوبی هست ومیخواستم بدونم مثلا مناطقی مثل ایروینگ و ارلینگتون چطور هست؟خیلی ممنون از دوستان دالاسی عزیز.
دوست عزیز جونور بستگی به آپارتمانتون داره سعی کنید خیلی سمت آپارتمانهای داغون نرید من هم مثل خانمتون خیلی حساسم که حتی با دیدنشون بدنم میریزه بیرون همیشه احساس خارش در بدنم دارم ... برای شروع توی دالاس هم نیاز نیست که هتل یا متل یا استودیو رزرو کنید بیاید اینجا همیشه جا هست ... ایروینگ و آرلینگتون رو برای شروع بهتون توصیه نمیکنم
به هر حال موفق باشید و اگه سوالی بود بنده میتونم پاسخگو باشم