مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2015-04-26

(2015-04-23 ساعت 20:18)arian2014 نوشته:  ضمنا از جناب پلینو بخاطراطلاعاتی که بمن دادن ممنونم.
حالا اگه لطف کنین بمن بگین که ما کجا رو برا اسکان چند روزه اول انتخاب کنیم که هم نزدیک به حداقل یه فروشگاهزرگ باشه،هم بتونم ازونجا راحت به ادارات مختلفی که اول باید سر بزنم برم...و اینکه گرون نباشه
مرسی

این نکته رو در نظر داشته باشید که اگه بخواهید یک آپارتمان را لیز (اجاره) کنید معمولاً با توجه به مدت قرارداد لیزینگ حداقل باید شش ماه در اون آپارتمان زندگی کنید مگه اینکه جریمه شو پرداخت کنید.
حالا حساب کنید می ارزه که برای کارهای اداری روزهای اولتان آپارتمان در نزدیکی آنجا بگیرید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Aghaman - 2015-04-27

(2015-04-26 ساعت 02:31)mahdis نوشته:  
(2015-04-20 ساعت 05:27)alireza62 نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز.ما قصد داریم تا دو ماه اینده به دالاس بیایم از ماساچوست فعلا در مرحله تحقیق هستیم و سه هفته دیگه میخواهیم بیایم یک هفته تا ببینیم اوضاع چطوره.خیلی از دوستان این تاپینگ با جوابهاشون به ما کمک کردن.فقط یک مساله هست خواستم باز هم از دوستان عزیز بپرسم.همسر من نسبت به جونور خیلی حساسه دست خودش هم نیست من از چند نفر شنیدم اونجا خیلی جونور نداره ولی از یکی از دوستان خودم اینجا که نزدیک ما زندگی میکنه و یک سالی در دالاس کار میکرده پرسیدم جوابش این بود که توی دالاس و اطراف مار خیلی زیاده یعنی توی خیابون مار میبینی و هر روز صبح باید در خونتو جارو بزنی به خاطر اینکه پر از سوسک مرده هست من که زیاد باور نکردم چون کلا اگه اینطور بود این همه ادم اونجا زندگی نمیکردن.اگه دوستان تجربه در این زمینه دارن خوشحال میشم بدونم چون همسرم خیلی نگرانه.و ما داریم توی پلانو دنبال خونه میچرخیم اکثر دوستان میگن پلانو جای خوبی هست ومیخواستم بدونم مثلا مناطقی مثل ایروینگ و ارلینگتون چطور هست؟خیلی ممنون از دوستان دالاسی عزیز.
دوست عزیز جونور بستگی به آپارتمانتون داره سعی کنید خیلی سمت آپارتمانهای داغون نرید من هم مثل خانمتون خیلی حساسم که حتی با دیدنشون بدنم میریزه بیرون همیشه احساس خارش در بدنم دارم ... برای شروع توی دالاس هم نیاز نیست که هتل یا متل یا استودیو رزرو کنید بیاید اینجا همیشه جا هست ... ایروینگ و آرلینگتون رو برای شروع بهتون توصیه نمیکنم
به هر حال موفق باشید و اگه سوالی بود بنده میتونم پاسخگو باشم

سلام
ممنون از تمام زحماتی که برای دوستان میکشید
میشه خواهش کنم بفرمایید چرا آرلینگتون را برای شروع توصیه نمیکنید ؟
البته فکر میکنم به جهت کمتر بودن بافت شهری مثلا نسبت به پلنو باشد یا ویلایی بودن اکثر منازل و فاصله ها یا .....
به هر حال بنده اصلا اطلاعاتی ندارم صرفا اطلاعاتی است که از تهران جمع کردم ولی با توجه به اینکه احتمال آمدنم به آرلینگتون زیاد است و با توجه به اینکه شما را یکی از بهترین و مطلعترین کاربران مهاجرسرا میدانم از نظر خودم نظر شما بخصوص در دالاس برایم حجت است
بسیار ممنون خواهم شد که پاسختان را داشته باشم
اگر لازم بود دلیل خودم برای رفتن به آرلینگتون را خدمتتان خواهم گفت

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Aghaman - 2015-04-27

(2015-04-26 ساعت 02:31)mahdis نوشته:  
(2015-04-20 ساعت 05:27)alireza62 نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز.ما قصد داریم تا دو ماه اینده به دالاس بیایم از ماساچوست فعلا در مرحله تحقیق هستیم و سه هفته دیگه میخواهیم بیایم یک هفته تا ببینیم اوضاع چطوره.خیلی از دوستان این تاپینگ با جوابهاشون به ما کمک کردن.فقط یک مساله هست خواستم باز هم از دوستان عزیز بپرسم.همسر من نسبت به جونور خیلی حساسه دست خودش هم نیست من از چند نفر شنیدم اونجا خیلی جونور نداره ولی از یکی از دوستان خودم اینجا که نزدیک ما زندگی میکنه و یک سالی در دالاس کار میکرده پرسیدم جوابش این بود که توی دالاس و اطراف مار خیلی زیاده یعنی توی خیابون مار میبینی و هر روز صبح باید در خونتو جارو بزنی به خاطر اینکه پر از سوسک مرده هست من که زیاد باور نکردم چون کلا اگه اینطور بود این همه ادم اونجا زندگی نمیکردن.اگه دوستان تجربه در این زمینه دارن خوشحال میشم بدونم چون همسرم خیلی نگرانه.و ما داریم توی پلانو دنبال خونه میچرخیم اکثر دوستان میگن پلانو جای خوبی هست ومیخواستم بدونم مثلا مناطقی مثل ایروینگ و ارلینگتون چطور هست؟خیلی ممنون از دوستان دالاسی عزیز.
دوست عزیز جونور بستگی به آپارتمانتون داره سعی کنید خیلی سمت آپارتمانهای داغون نرید من هم مثل خانمتون خیلی حساسم که حتی با دیدنشون بدنم میریزه بیرون همیشه احساس خارش در بدنم دارم ... برای شروع توی دالاس هم نیاز نیست که هتل یا متل یا استودیو رزرو کنید بیاید اینجا همیشه جا هست ... ایروینگ و آرلینگتون رو برای شروع بهتون توصیه نمیکنم
به هر حال موفق باشید و اگه سوالی بود بنده میتونم پاسخگو باشم

سلام
ممنون از تمام زحماتی که برای دوستان میکشید
میشه خواهش کنم بفرمایید چرا آرلینگتون را برای شروع توصیه نمیکنید ؟
البته فکر میکنم به جهت کمتر بودن بافت شهری مثلا نسبت به پلنو باشد یا ویلایی بودن اکثر منازل و فاصله ها یا .....
به هر حال بنده اصلا اطلاعاتی ندارم صرفا اطلاعاتی است که از تهران جمع کردم ولی با توجه به اینکه احتمال آمدنم به آرلینگتون زیاد است و با توجه به اینکه شما را یکی از بهترین و مطلعترین کاربران مهاجرسرا میدانم از نظر خودم نظر شما بخصوص در دالاس برایم حجت است
بسیار ممنون خواهم شد که پاسختان را داشته باشم
اگر لازم بود دلیل خودم برای رفتن به آرلینگتون را خدمتتان خواهم گفت

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-04-27

سلام دوستان گلم من الان دالاسم میخوام بگردم دنبال خونه.میشه لطفا چند محله خوب و مناسب بهم معرفی کنید.دالاس کانتی و پلینو رو مد نظر دارم.پسرم میره پیش دبستانی،مدرسه هم در الویته.ممنون

دوستان خوب ساکن دالاس دنبال کار میگردم اگه کسی کاری سراغ داره لطفا معرفی کنه ممنون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2015-04-27

(2015-04-27 ساعت 08:52)IDR نوشته:  سلام دوستان گلم من الان دالاسم میخوام بگردم دنبال خونه.میشه لطفا چند محله خوب و مناسب بهم معرفی کنید.دالاس کانتی و پلینو رو مد نظر دارم.پسرم میره پیش دبستانی،مدرسه هم در الویته.ممنون

دوستان خوب ساکن دالاس دنبال کار میگردم اگه کسی کاری سراغ داره لطفا معرفی کنه ممنون

خیر مقدمShy
ایشاله هر چه زودتر با تحقیق و مشاوره و سرزدن به اماکنی مطلوب نظر , جایی رو در دالاس عزیز خواهید یافت. از بابت کار ---اگر فقط اشتغال در وهله اول مهمه ---جدیدا" سوپر سنترهای شهر مثل والمارت و کروگر و تارگت نیرو می گیرند و خبر موثق اینکه والمارت بالاخره مبنای حداقل حقوق رو از 7.25 به 9.50 افزایش داد و این 2 دلار و 25 سنت افزایش دستمزد در ساعت خیلی ها رو سرازیر به این مراکز کرده.
ولی اگر کار تخصصی رو مد نظر دارید بهترین دوست مشترکمون به شما هم کمک خواهد کرد. (جناب گوگل) Smile
موفق و سرفراز باشید هموطن
Smile

RE: دالاس، ایالت تگزاس - arian2014 - 2015-04-27

سلام
می خواستم بدونم امکانش هست یه اپارتمان برا ۲ ماه اجاره کرد؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-04-28

سلام میشه چند تا زیپ کد خوب برای برای کرایه خونه که مدرسه دبستان خوب توش باشه معرفی کنید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2015-04-28

(2015-04-28 ساعت 03:57)IDR نوشته:  سلام میشه چند تا زیپ کد خوب برای برای کرایه خونه که مدرسه دبستان خوب توش باشه معرفی کنید
75023
75024
75033
75034

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Plano - 2015-04-28

دوستان عزیز در خصوص اجاره آپارتمان عجله نفرماييد.
در گام اول با استفاده از نرم افزار موبایل یا مراجعه به سایت zillow میزان اجاره ماهانه و تعداد اتاق خواب واحد مسکونی را وارد نمایید این سایت تمامی آپارتمان های کشور رو به شما پیشنهاد میدهد.
اصلاً نگران نباشید با تمرکز شما بر هر خیابان و محله تعداد آپارتمان های موجود با اطلاعات کامل آن را مشاهده نمایید . عکس ها و پلان سه بعدی ملک را مشاهده و انتخاب نمایید.
گام دوم گزینه show school را انتخاب نمایید تا مدارس اطراف آپارتمان را لیست کرده و رتبه مدرسه را نمایش دهد و با کلیک روی مدرسه حتی درصد نژاد ها را مشاهده خواهید کرد.
در قسمت amenities امکانات آن مجموعه مسکونی را مشاهده خواهید نمود.
گام سوم مراجعه حضوری به دفتر آن آپارتمان است که برایتان تور بازدید خواهد گذاشت .
یادتان باشد از شما دو مورد بسیار مهم مطالبه خواهد نمود یک کارت شناسایی معتبر و دوم تاریخ دقیق اسباب کشی.

ولی توصیه بسیار مهم که باید نگران آن باشید نه نگران اجاره منزل اینکه در کدام منطقه کار پیدا میکنید . و راه حل -ترفند - پیشنهادی به شما یافتن مناطقی که احتمال پیدا کردن کار زیاد باشد و خوش مسیر باشد و اگر در مسیر اتوبوس ها و ترن باشد بسیار بهتر.
طبق تجربه اکثر هموطنان در فواصل شمال دالاس مناطقی چون ریچارسون , پلینو , نورث دالاس , کرولتون ,ادیسون و ... مراکز کاری بیشتری دارند و جوانب زیادی ممتاز میباشند. در این نواحی مدارس و مراکز علمی با رتبه عالی وجود دارند و فارسی زبانان در این نقاط بیشتر تردد دارند.
البته مناطقی چون فریسکو و آلن و مکینی و فورت ورث و ... عمدتاً کارپذیر بوده و ایرانیان بسیار زیادی سکنی دارند و قصد مقایسه مناطق نبوده و تنها ارایه اسامی چند منطقه خوش مسیر با دسترسی بالا و امنیت خوب دارای آپارتمان های ارزانتر و بخصوص وجود مدارس رتبه بالا و ... میباشد.
البته که پس از گذشت سال های اول از اقامتتان منطقه و حتی شهر وایالت باب طبعتان مشخص تر خواهد شد و به امید خدا در بهترین مناطق صاحب خانه خواهید شد.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - arian2014 - 2015-04-28

خیلی ممنون جناب پلینو
فقط یه سوال.به نظر شما اول ۲ ماهه یه جا رو اجاره کنیم بهتر نیست?

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-04-28

ممنون جناب پلینو

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-04-29

سلام.دوستانی که بچه ی کوچیک دارن پسر من ۱۳ می ۵سالش تموم می‌شه میره تو ۶ سال.سوال من اینه که

۱.تو چه مقطع تحصیلی‌ باید بذاریمش(اون مقطع به انگلیسی‌ و فارسی)

۲.از چه مقطعی به بد مجانی‌ می‌شه مدرسه

۳.مدرسه ایرانی‌ و آمریکایی‌ داریم یا کلا همشون آمریکایی‌ هست
۴.یه مدرسه خوب و یه زیپ کد خوب می‌شه معرفی‌ کنین تو پلینو
ممنون از پاسختون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Plano - 2015-04-29

سلام
دوست عزیز تبریک و عرض خوش آمد.
پاسخ اکثر سوالاتی که مطرح میکنید در صفحات قبل توسط عزیزان کامل و بسیط نگاشته شده است. ولی به احترام شما عزیزان :
پاسخ سوال اول - به هر مدرسه ای که در محل زندگی شما وجود دارد مراجعه کنید به شما سطح ورودی ایشون را تعیین میکنند. البته با توجه به سن فرزند عزیزتون پیش دبستانی ثبت نام میشوند که اصطلاح pre k نام دارد. برای این منظور پس از انتخاب آپارتمان مورد نظر و عقد قرارداد اجاره و برق هر دو قرارداد را به مدرسه محل ببرید و در طی یک ساعت کلیه کارهای ثبت نام به راحتی انجام می شود. مدرک سوم مورد نیاز کارت واکسیناسیون میباشد .
پس از ثبت نام برای هزینه های اداری و دفتری و لوازم تحریر اولیه مثل برگه کپی و ... از شما مبلغ حدود بیست تا پنجاه دلار مطالبه خواهد شد و برای هزینه تحصیل چون شما در سالهای ابتدایی قطعا جزو اقشار مرفه نخواهید بود با پر کردن فرم های مربوطه از کلیه امکانات تحصیلی و آمدوشد مدرسه و کتب درسی بصورت رایگان استفاده خواهید کرد.
ضمناً فرمی از مدرسه مطالبه فرمایید تا پس از پر کردن بابت تغذیه صبحانه و ناهار و میان وعده های مدرسه به صورت رایگان استفاده نمایید.
پاسخ سوال دوم - کلیه مقاطع از پنج سالگی به بعد هزینه تحصیل رایگان میباشد. مگر اینکه در مدارس خصوصی ویژه ای ثبت نام کنید که اینگونه مدارس در همه محلات معمول نیستند.
سوال سوم- مدرسه ایرانی وجود ندارد. و پس از ثبت نام و پیش از شروع سال تحصیلی که حدوداً ماه آگوست برای شما تور و جلساتی میگذارند تا از نزدیک مسائل و مشکلات احتمالی را در مدرسه بیان کنید و شما از مدرسه درخواست معلم زبان خواهید نمود و ایشان مجبور هستند در کل سال تحصیلی فرزند شما را برای سال آتی تحصیلی آماده نمایند، که بدون حمایت شما و همکاری شما با معلم زبان ایشان میسر نخواهد بود چون معلم زبان فرزندتان فارسی بلد نیست و این چالشی جدی برای هر سه گوشه این موضوع است شما و فرزند و مربی .
البته تجربه دوستان در این مورد بسیار مثبت بوده و برای شما جای نگرانی نیست چون بسیاری از آموختنی ها توسط محیط به کودک منتقل خواهد شد.
سوال چهارم - حتماً در هنگام اجاره منزل از روشی که قبلاً توصیه کرده بودم استفاده کنید و ترجیحا از انتخاب مدارس رتبه شش به پایین بپرهیزید. که البته در پلینو مدرسه رتبه زیر هشت پیدا نخواهید کرد و این شهر در کل کشور از بالاترین رتبه ها برخوردار میباشد و به امید خدا پس از اتمام تحصیل در این مدارس شانس بالای فرزندان در ورود به دانشگاه های تراز اول این کشور حتمی خواهد بود.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - hmahmoudi - 2015-04-29

سلام
یه سئوال و خواستن راهنمایی
فرض کنید فردی گرین کارت برنده شده و میخواد بره دلاس آیا باید از این آنجا خونه رزرو کنه چون توی مصاحبه میپرسن کجا میخواهی بروی و بعد از رفتن شاید نامه برات بخوان از اداره مهاجرت بفرستن شما چونه باید آدری رو بهشون بدی وقتی معلوم نیست کجا میخواهی خونه بگیری و اقامت کنی البته من هدفم دالاس هستش میشه من را راهنمایی فرمائید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - hmahmoudi - 2015-04-29

(2015-04-29 ساعت 11:32)Plano نوشته:  سلام
دوست عزیز تبریک و عرض خوش آمد.
پاسخ اکثر سوالاتی که مطرح میکنید در صفحات قبل توسط عزیزان کامل و بسیط نگاشته شده است. ولی به احترام شما عزیزان :
پاسخ سوال اول - به هر مدرسه ای که در محل زندگی شما وجود دارد مراجعه کنید به شما سطح ورودی ایشون را تعیین میکنند. البته با توجه به سن فرزند عزیزتون پیش دبستانی ثبت نام میشوند که اصطلاح pre k نام دارد. برای این منظور پس از انتخاب آپارتمان مورد نظر و عقد قرارداد اجاره و برق هر دو قرارداد را به مدرسه محل ببرید و در طی یک ساعت کلیه کارهای ثبت نام به راحتی انجام می شود. مدرک سوم مورد نیاز کارت واکسیناسیون میباشد .
پس از ثبت نام برای هزینه های اداری و دفتری و لوازم تحریر اولیه مثل برگه کپی و ... از شما مبلغ حدود بیست تا پنجاه دلار مطالبه خواهد شد و برای هزینه تحصیل چون شما در سالهای ابتدایی قطعا جزو اقشار مرفه نخواهید بود با پر کردن فرم های مربوطه از کلیه امکانات تحصیلی و آمدوشد مدرسه و کتب درسی بصورت رایگان استفاده خواهید کرد.
ضمناً فرمی از مدرسه مطالبه فرمایید تا پس از پر کردن بابت تغذیه صبحانه و ناهار و میان وعده های مدرسه به صورت رایگان استفاده نمایید.
پاسخ سوال دوم - کلیه مقاطع از پنج سالگی به بعد هزینه تحصیل رایگان میباشد. مگر اینکه در مدارس خصوصی ویژه ای ثبت نام کنید که اینگونه مدارس در همه محلات معمول نیستند.
سوال سوم- مدرسه ایرانی وجود ندارد. و پس از ثبت نام و پیش از شروع سال تحصیلی که حدوداً ماه آگوست برای شما تور و جلساتی میگذارند تا از نزدیک مسائل و مشکلات احتمالی را در مدرسه بیان کنید و شما از مدرسه درخواست معلم زبان خواهید نمود و ایشان مجبور هستند در کل سال تحصیلی فرزند شما را برای سال آتی تحصیلی آماده نمایند، که بدون حمایت شما و همکاری شما با معلم زبان ایشان میسر نخواهد بود چون معلم زبان فرزندتان فارسی بلد نیست و این چالشی جدی برای هر سه گوشه این موضوع است شما و فرزند و مربی .
البته تجربه دوستان در این مورد بسیار مثبت بوده و برای شما جای نگرانی نیست چون بسیاری از آموختنی ها توسط محیط به کودک منتقل خواهد شد.
سوال چهارم - حتماً در هنگام اجاره منزل از روشی که قبلاً توصیه کرده بودم استفاده کنید و ترجیحا از انتخاب مدارس رتبه شش به پایین بپرهیزید. که البته در پلینو مدرسه رتبه زیر هشت پیدا نخواهید کرد و این شهر در کل کشور از بالاترین رتبه ها برخوردار میباشد و به امید خدا پس از اتمام تحصیل در این مدارس شانس بالای فرزندان در ورود به دانشگاه های تراز اول این کشور حتمی خواهد بود.

با تشکر از راهنمایی خوبتان
یعنی مدرسه مجانی می باشد من یک فرزند دارم که کلاس سوم دبستان در ایران است وقتی آمریکا آمدم هر مدرسه که برم تعیین سطح میشه و مجانی ثبت نام می کنند و معلم خصوصی مجانی برای زبان میفرستند خیلی جالبه بیشتر راهنمایی کنید مرسی بسیار