مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - sib 24 - 2015-05-16

(2015-05-11 ساعت 08:43)Iran0098 نوشته:  دوستان کسی میدونه چطوری میشه ایین نامه رانندگی رو قبول شد؟ این همش اینگلیسی هست. منم وقت ندارم!!!!!!!!!!!!!
اگه سنتون زیر ۲۵ سال هست کلاس آنلاین باید بگذرونید ۵سال پیش ۷۵ دلار بود الان گرونتر شده حتما.چون بیشتر تصادفات مربوط به افراد زیر ۲۵ سال هست.بعد از گذروندن دوره آنلاین حدود ۱۰ تا کوییز ازتون میگیرن و بعدش امتحان آیین نامه آنلاین.تا ۳بار مجانی میتونید امتحان بدید.قبل هر امتحان یا کوییز تلفن میزنند و تست صدا میگیرند که ببینند خودتون امتحان میدید یا نه.بالای ۲۵ سال باید حضورا ادارشون تشریف ببرید و امتحان بدید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-05-16

(2015-05-16 ساعت 08:15)sib 24 نوشته:  
(2015-05-11 ساعت 08:43)Iran0098 نوشته:  دوستان کسی میدونه چطوری میشه ایین نامه رانندگی رو قبول شد؟ این همش اینگلیسی هست. منم وقت ندارم!!!!!!!!!!!!!
اگه سنتون زیر ۲۵ سال هست کلاس آنلاین باید بگذرونید ۵سال پیش ۷۵ دلار بود الان گرونتر شده حتما.چون بیشتر تصادفات مربوط به افراد زیر ۲۵ سال هست.بعد از گذروندن دوره آنلاین حدود ۱۰ تا کوییز ازتون میگیرن و بعدش امتحان آیین نامه آنلاین.تا ۳بار مجانی میتونید امتحان بدید.قبل هر امتحان یا کوییز تلفن میزنند و تست صدا میگیرند که ببینند خودتون امتحان میدید یا نه.بالای ۲۵ سال باید حضورا ادارشون تشریف ببرید و امتحان بدید.
دوست عزیز می‌شه سایتش واسمون بفرستی‌
ما که بالای ۲۵ هستیم نمی‌شه آنلاین امتحان بدیم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - sib 24 - 2015-05-16

(2015-05-16 ساعت 20:25)IDR نوشته:  
(2015-05-16 ساعت 08:15)sib 24 نوشته:  
دوست عزیز می‌شه سایتش واسمون بفرستی‌
ما که بالای ۲۵ هستیم نمی‌شه آنلاین امتحان بدیم

اطلاع ندارم راجع به بالای ۲۵ سال.بهشون زنگ بزنید یا حضوری سوال کنید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-05-17

سلام دوستان گل دالاسی.ما به لطف خدا در پلینو زیپ کد 75093 مستقر شدیم خواستم بپرسم چه کلاس زبانی رو واسه من و خانمم توصیه میکنید.آیا ما میتونیم کلاس مجانی رو هم پیدا کنیم.خانمم از صفر شروع میکنه ولی من یکم حالیمهSmile،لطفا هم مجانی هم کلاس زبان خوب معرفی کنید.ممنونم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2015-05-18

(2015-05-17 ساعت 09:52)IDR نوشته:  سلام دوستان گل دالاسی.ما به لطف خدا در پلینو زیپ کد 75093 مستقر شدیم خواستم بپرسم چه کلاس زبانی رو واسه من و خانمم توصیه میکنید.آیا ما میتونیم کلاس مجانی رو هم پیدا کنیم.خانمم از صفر شروع میکنه ولی من یکم حالیمهSmile،لطفا هم مجانی هم کلاس زبان خوب معرفی کنید.ممنونم

ﻛﻼﺱ ﺯﺑﺎﻥ ﺭاﻳﮕﺎﻥ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﻛﻠﻴﺴﺎﻫﺎ و ﻛﺘﺎﺑﺨﻮﻧﻪ ﻫﺎ ﺩاﺭﻧﺪ. اﻟﺒﺘﻪ ﻧﻪ ﻫﻤﺸﻮﻥ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﭙﺮﺳﻴﺪ. ﻛﻠﻴﺴﺎﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﻣﺎ ﺩﻳﺪﻳﻢ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺗﺪﺭﻳﺴﻲ ﺧﻮﺑﻲ ﻧﺪاﺷﺖ و ﺩﻧﺒﺎﻝ اﻳﻦ ﻫﻢ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻛﻪ ﻳﻪ ﺟﻮﺭﻱ ﺟﺬﺑﺸﻮﻥ ﺑﺸﻲ

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Sam2014 - 2015-05-18

(2015-05-17 ساعت 09:52)IDR نوشته:  سلام دوستان گل دالاسی.ما به لطف خدا در پلینو زیپ کد 75093 مستقر شدیم خواستم بپرسم چه کلاس زبانی رو واسه من و خانمم توصیه میکنید.آیا ما میتونیم کلاس مجانی رو هم پیدا کنیم.خانمم از صفر شروع میکنه ولی من یکم حالیمهSmile،لطفا هم مجانی هم کلاس زبان خوب معرفی کنید.ممنونم
با سلام و آرزوی موفقیت
اگر برایتان مقدور هست کمی از نحوه و مراحل استقرارتون در پلانو ( آپارتمان یا خانه ای که اجاره کردید با لوازم بوده یا خودتان تهیه کردید ) و اینکه از نظر زمانی و کارهایی که انجام دادید توضیح دهید ... بسیار سپاسگزارم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojtaba.farzanfar - 2015-05-19

سلام دوستان . من تازه لاتاری رو قبول شدم و دارم جمع بندی میکنم که مهاجرت بکنم یا نه . من تو راه آهن کار میکنم و تو بیشتر مشاغل راه آهن ( سوزنبان ، مسئول ترافیک ، لکوموتیوران ) تخصص دارم و ضمنا مدرکم هم مهندسی راه آهنه . حدود 8 سال سابقه کار مرتبط دارم .
به نظرتون کار مناسب گیرم میاد ؟
سرچ کردم چند جا کارش بود ولی نمیدونم استخدامم میکنن یا نه !!؟؟
کسی از راه آهن اونجا اطلاعاتی داره ؟ کلا دالاس راه آهن سنتی داره ؟
ضمنا کل زندگیو جمع کنم یه پنجاه تومن بیشتر نمیشه . با این چندرقاز میشه مهاجرت کرد ؟
میشه هزینه های ماهانه رو بنویسید ؟ هزینه های یه زندگی ساده تا زمانی که راه بیوفتم ؟
تعداد 3 نفز تو یه جای مناسب از دالاس
اجاره مسکن :
خورد و خوراک :
آب و برق و تلفن و ... :
بیمه :
ایاب و ذهاب :
و سایر هزینه ها .

ممنون میشم کمکم کنید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ستاره.ستاره - 2015-05-19

بچه ها كسي هست كه تو اين دوهفته عازم دالاس باشه؟
براي همسفر شدن در پرواز قطر و استفاده از افر ٥٠٪ اين ايرلاين كه اگر يك بليط بگيريم يه بليط مجاني هم ميده كه مي تونيم با هم قيمت رو نصف كنيم.ممنون ميشم خبر بديد

RE: دالاس، ایالت تگزاس - m.ghoreishi - 2015-05-20

(2015-05-19 ساعت 20:58)ستاره.ستاره نوشته:  بچه ها كسي هست كه تو اين دوهفته عازم دالاس باشه؟
براي همسفر شدن در پرواز قطر و استفاده از افر ٥٠٪ اين ايرلاين كه اگر يك بليط بگيريم يه بليط مجاني هم ميده كه مي تونيم با هم قيمت رو نصف كنيم.ممنون ميشم خبر بديد

ستاره جان این افر که میگید ایمیلش برا منم اومده. تخفیف پنجاه درصدیش فقط برا بیزنس کلاسش هست و مثلا تهران به دالاس از 19 میلیون تومان به بالاست. حالا بازم شاید برا شما فرق کنه ولی گفتم در جریان قیمتاش باشی

RE: دالاس، ایالت تگزاس - m.ghoreishi - 2015-05-20

(2015-05-19 ساعت 18:11)mojtaba.farzanfar نوشته:  سلام دوستان . من تازه لاتاری رو قبول شدم و دارم جمع بندی میکنم که....

مهندس جان سلام
ببین داداشم بحث مهاجرت تنها مسائل مالیش نیست که باید کاملا تحقیق کنی و قدم برداری باید همه مسائل ریز و درشت رو که لازمه یک زندگی جدیده در نظر بگیری.
در مورد این مبلغی که میگی به سطح انتظار خودت و خانوادت بستگی داره که چطور هزینه هارو مدیریت کنید و بودن افرادی که با مبلغی کمتر از این و با توکل بخدا مهاجرت کردند و موفق هم شدن ولی برعکس این موضوع هم صادقه یعنی اگر برنامه ریزی دقیق و تلاش مظاعف نکنید 3 برابر این مبلغ هم برای شروع کم خواهد بود.
پس با توجه به این شرایط البته نظر شخصی بنده این هست که شما باید بپذیرید که در ابتدا مقداری مشکلات خواهید داشت ولی به امید خدا کم کم مشکلات حل شده و کیفیت بالای زندگی و موقعیتهای شغلی در شهری مثل دالاس باعث میشه این مشکلات اولیه خیلی زود فراموش شده و در سالهای اینده به تصمیمی که گرفتی افتتخار خواهی کرد.
در مورد هزینه ها دالاس یکی از کلان شهرهای ایالات متحده هست که میتوانید با حداقلها زندگی کنید ولی در مورد ریز هزینه ها دوستانی که تجربه زندگی در این شهرو دارن باید نظر بدن. موفق باشی

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojtaba.farzanfar - 2015-05-20

(2015-05-20 ساعت 02:32)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-05-19 ساعت 18:11)mojtaba.farzanfar نوشته:  سلام دوستان . من تازه لاتاری رو قبول شدم و دارم جمع بندی میکنم که....

مهندس جان سلام
ببین داداشم بحث مهاجرت تنها مسائل مالیش نیست که باید کاملا تحقیق کنی و قدم برداری باید همه مسائل ریز و درشت رو که لازمه یک زندگی جدیده در نظر بگیری.
بله دوست عزیز به هر حال آدمی که میخاد مهاجرت کنه باید یه زندگی نو رو درست کنه . پیه همه چیشو به تنم مالیدم هم استانی عزیز ( اندیمشک ) . برا اوایل مهاجرت یه زندگی ساده و جمع و جور میخوام ، یه جوری که خانوادم تحت فشار اقتصادی نباشن فقط

RE: دالاس، ایالت تگزاس - peymanmohajer - 2015-05-20

(2015-05-19 ساعت 18:11)mojtaba.farzanfar نوشته:  سلام دوستان . من تازه لاتاری رو قبول شدم و دارم جمع بندی میکنم که مهاجرت بکنم یا نه.

دوست عزیز بذار خیلی روراست برم سر جواب:
در مورد کار دیدگاهتون رو تصحیح میکنم. اوایل ورود (تا شش ماه) قید مدرک و کار تخصصی و حقوق خوب رو بزنید و همه رو فراموش کنید چون احتمال کار تخصصی تو شش ماه اول وجود داره ولی انقدر کمه که نمیشه روش برنامه ریزی کرد. اونم به دلیل عدم آشنایی با روابط اجتماعی و حرفه ای، عدم آشنایی با فرهنگ و ندونستن زبانه. بنابراین روی کارای معمولی حول و حوش والمارت و ساعتی 8 تا 12 دلار حساب کنید. البته هم خودتون باید کار کنید هم همسر. در غیر اینصورت همسرتون بیشتر از حد از اجتماع ایزوله شده و سریع دلتنگ و خسته و افسرده خواهد شد و همچنین از نظر مالی نیز تحت فشار خواهید بود. کار پیدا کردن در این سطح کار خیلی راحتی نیست ولی کسی رو ندیدم که پیدا نکرده باشه. یه خورده تلاش میخواد و راهنمایی بنابراین نگران این نوع کار به عنوان حداقل در اوایل مهاجرت نباش.

پنجاه تومن برای اومدن به دالاس لازمه و تقریبا کافی. اوایل که اومدید خرج دو ماه اول و ماشین و داستاناش و اجاره چند ماه اول اگه بخواید پیش بدید (که خیلیا هم ندادن و ماهانه اجاره میدن) و یه خورده وسایل لازم خونه و اینا اگه صرفه جویی کنید میشه حدود 12 هزار دلار ولی از بعد از سه ماه اگه خرجتون رو کنترل کنید میتونید سر و تهشو با ماهی1600 دلار هم بیارید. با این شرایط اگه بخواید بیاید دالاس فقط یه خورده باید مواظب خرجهای اشتباه باشید وگرنه به مشکل نمیخورید چون کار پیدا میکنید و از پس انداز نمیخورید.

مشکل اصلی که میتونه اینجا براتون پیش بیاد مشکل روحی اجتماعیه که یه مدت شما رو درگیر میکنه. اومدید تو محیطی که کاملا ایزوله هستید و نمیدونید اطرافتون چی میگذره و خیلی جاها خیلی چیزا باید بهتون بربخوره تا با فرهنگ اینجا آشنا بشید و دلتنگیای احتمالی و نداشتن هدف و برنامه اوایل ورود باعث میشه اگه انگیزه قوی برای موندن نداشته باشید بهتون فشار زیادی بیاد. آره دوست عزیز مشکلات اینجا بیشتر از این جنسه نه از جنس مالی. ببین اگه همسرت با اومدن اوکی هستش و خودتم بدت نمیاد بیای پاشو بیا خیلی هم فکر و خیال نکن چون تمام برنامه ریزیهایی که از اونجا واسه اینجا کنی فقط به درد یکی دو ماه میخوره و بعد تمام مسایل پیش رو جدید خواهند بود.

اگه 6 ماه اول رو گذروندید و بعدش تصمیم گرفتید که بمونید حالا میتونید انتظار کار نیمه مرتبط رو داشته باشید. حالا اگه برید دنبال تحصیل یا اینکه کار نیمه مرتبط رو برای ساختن رزومه و سابقه ادامه بدید بعدش میتونید انتظار کار مرتبط رو داشته باشید.

سعی کردم زیاده گویی نکنم و فقط چیزایی رو گفتم که برای درصد زیادی از مهاجرا صادقه. اگه بازم سوال داشتی بپرس در خدمتیم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-05-21

دوستان عزیز می‌شه چنتا فروشگاه ایرانی کار درست تو پلینو معرفی‌ کنید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - moqadam - 2015-05-21

(2015-05-21 ساعت 05:31)IDR نوشته:  دوستان عزیز می‌شه چنتا فروشگاه ایرانی کار درست تو پلینو معرفی‌ کنید

haji food market
Shahrzad
Shandiz
دوست عزیز این فروشگاهها رو که بزنی تو گوگل مپ آدرسشو میتونی داشته باشی.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - moqadam - 2015-05-21

دوستانی که دالاس میان روز و ساعتی که میرسن را برای من پیام خصوصی بزارن .
برای راهنمایی و کمک های لازم برای اقامت در هتل ، گرفتن سوشیال،خرید ماشین، اجاره خونه و ...با کمال میل در خدمت شما هستم.