مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-05-21

دوستان گلم خواستم بدونم واسه بیمه پسرم که ۵ سالش هست چیکار باید کنم و از چه سایتی‌ اقدام کنم.این روزا دندون درد گرفته بدطوری ممنون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2015-05-22

(2015-05-21 ساعت 10:46)IDR نوشته:  دوستان گلم خواستم بدونم واسه بیمه پسرم که ۵ سالش هست چیکار باید کنم و از چه سایتی‌ اقدام کنم.این روزا دندون درد گرفته بدطوری ممنون

شما از طریق لینک ذیل الذکر می توانید اقدام کنید...

http://chipmedicaid.org/

موفق باشید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - lighthouse - 2015-05-22

سلام به خانم یا آقای مقدم.وسلام به همه دوستان ندیده ام.من به اتفاق همسرودوفرزندم درلاتاری 2016 پذیرفته شدیم.هنوزهم تصمیم جدی نگرفته ایم.ممنون میشم راهنماییم کنین1-دالاس برای شروع باتوجه به دوفرزندنوجوان محیط خوبیه؟2-درموردلهجه تگزاسی ها واقعا به مشکل برخورد میکنیم؟ازهمگیتون ممنونم.واقعا حوشحالم که بامهاجرسرا آشناشدم .دراین دوهفته خیلی چیزها ازتجربیات دوستان یادگرفتم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - moqadam - 2015-05-23

(2015-05-22 ساعت 16:34)ماندانا.م نوشته:  سلام به خانم یا آقای مقدم.وسلام به همه دوستان ندیده ام.من به اتفاق همسرودوفرزندم درلاتاری ۲۰۱۶ پذیرفته شدیم.هنوزهم تصمیم جدی نگرفته ایم.ممنون میشم راهنماییم کنین۱-دالاس برای شروع باتوجه به دوفرزندنوجوان محیط خوبیه؟۲-درموردلهجه تگزاسی ها واقعا به مشکل برخورد میکنیم؟ازهمگیتون ممنونم.واقعا حوشحالم که بامهاجرسرا آشناشدم .دراین دوهفته خیلی چیزها ازتجربیات دوستان یادگرفتم.

سلام
واقیعت امریکا خیلی متفاوت با رویایی هست که ما ایرانیان در سر داریم
قبل از هر چیز پیشنهاد میکنم مطالبی که بچه ها در "آمریکا از خیال تا واقیت " نوشته اند رو بخونید و به اون اکتفا نکنید برید از منابع دیگه هم تحقیق کنید و قبل از اینکه تصمیم بگیرید تمام جهات رو در نظر بگیرید.
خیلی ها برای شروع دالاس رو انتخاب میکنن و بعضی هاشون هم همین جا موندگار میشن. نمیدونم شما چرا دالاس رو انتخاب کردید اما من قبل از اینکه بیام خیلی تحقیق کردم اومدم اینجا.
در مورد بچه ها میدونم که خیلی ها اینجا هستن با دو تا دختر نوجوان که هر کدومشون نجیب تر و بهتر از اون یکیه. کلا این مربوط میشه به تربیت خانواده و کنترلی که شما روی بچه ها داری. ولی اصلا این موضوع جای نگرانی نداره.
اینها لهجه خاصی دارن خودشون هم میدونن و میگن که سخته اما اینطور نیست که همشون با اون لهجه حرف بزنن خیلی ها با لهجه تهرانی!! حرف میزنن و قابل فهمه بویژه تو دانشگاه و محیط های با کلاس.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - lighthouse - 2015-05-23

سلام.دوست عزیز.خانم یا آقای مقدم.ممنونم ازتوجهتون درپاسخدهی.راستش مااینجازندگی خوبی داریم.به مهاجرت فقط بصورت یک فرصت برای ادامه تحصیل هردوفرزندم درکنارهم نگاه میکنم.چون هیچ معلوم نیست که اگربخوان برای تحصیلات تکمیلی بعدا هرکدوم به تنهایی اقدام کنن بتونن دریه کشوروکنارهم پذیرش تحصیلی بگیرن ازطرفی اقامت خودم وهمسرم هم مطرحه.اینطوری بازهم میتونیم کنارهم باشیم.بچه هاخیلی درسخونن و من تگزاس روبخاطر دانشکده های پزشکی متعددومعروفش انتخاب کردم ویه موضوع دیگه حضورهموطنانی مانند خودتونه که شنیدم خیلی هوای همدیگرودرغربت دارند.وخب بنظرم میون اونهمه ایالت سردویخبندون بنظرم سازگاری باهوای دالاس راحت تره.اگرفکرمیکنید مسایلی هست که باید بیشتر روشون تحقیق کنم خوشحال میشم بفرمایید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - golesang - 2015-05-24

(2015-05-21 ساعت 10:46)IDR نوشته:  دوستان گلم خواستم بدونم واسه بیمه پسرم که ۵ سالش هست چیکار باید کنم و از چه سایتی‌ اقدام کنم.این روزا دندون درد گرفته بدطوری ممنون

دوست عزیز میتونید به شماره 211 هم زنگ بزنید و خیلی راحت پسرتون رو بیمه کنید البته پروسه بیمه شدن حدود یکماه و گاهی بیشتر طول میکشه ولی بهشون بگید پسرتون دندون درد داره موقتا میفرستن جایی تا مشکلش رفع بشه

RE: دالاس، ایالت تگزاس - جهان20 - 2015-05-26

(2015-03-21 ساعت 19:38)ronaldmog نوشته:  با سلام به دوستان
سوال که داشتم اینکه که من در حال حاضر دارم در کالج زبان گرفتم و سوالم این است که در آمریکا چگونه میشود وارد دانشگاه شد ؟ منطورم چه شرایط و نیاز هایی باید داشت؟
اگر کسی توضیح بدهد ممنون میشوم

از کالجن راضی هستید؟امکانش هست اسمش بگید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - termeh_med - 2015-05-26

با سلام به دوستان عزیز .می شه راجع به هوای دالاس بگین؟ شنیدم که بسیار گرمه .همه فصول به این شکل هست؟ ممنون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - afrand - 2015-05-26

(2015-05-26 ساعت 06:56)termeh_med نوشته:  با سلام به دوستان عزیز .می شه راجع به هوای دالاس بگین؟ شنیدم که بسیار گرمه .همه فصول به این شکل هست؟ ممنون
===============
ما حدود 10 روزه اومدیم دالاس تنها چیزی که انتظارش رو نداشتم هوای اینجوری بود. ما فکر میکردیم هیچ لباس گرمی اینجا لازم نداریم ولی واقعا در کمال تعجب هوا خنک و بارانی است . دو سه روز گرم بود و کمی شرجی ولی حالا کاملا خنک است و بارانهای زیادی می باره . البته میگند سالهاست چنین بارندگی در دالاس نبوده . خلاصه فکر میکنم باید هر دو نوع هوای خیلی گرم و خیلی سرد رو انتظارش رو داشته باشیم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - sib 24 - 2015-05-26

(2015-05-26 ساعت 06:56)termeh_med نوشته:  با سلام به دوستان عزیز .می شه راجع به هوای دالاس بگین؟ شنیدم که بسیار گرمه .همه فصول به این شکل هست؟ ممنون

بیشتر سال بهار و تابستون هست.۳ هفته ای پاییز داریم ،سه هفته نهایت ۱ ماه ونیم زمستان بقیش بهاریه ولی ۳ماه تابستون خیلی گرم و شرجی هست.منتهی شرجی نه به شدت شمال ایران ولی نسبت به هوای تهران شرجیه.امسال خیلی خنکه هوا چون سالهای قبل اینموقع گرما شروع شده بود.آب و هوای نرمالی خیلی نداره یهو میبینی شما از صبح که بیدار میشی تا شب هم هوای زمستان رو تجربه میکنی،هم بهار،هم پاییز.آدم اوایلش یکم نا آشناست با هوای اینجا.صبح میبینید انقدر سرده باید با ژاکت کلفت بیرون برید سر ظهر انقدر گرمه با تاپ و شلوارک بعد از ظهر بارون میاد دوباره سرد.Big Grin

RE: دالاس، ایالت تگزاس - شهلا 1346 - 2015-05-26

(2015-05-24 ساعت 07:52)golesang نوشته:  

دوست عزیز میتونید به شماره 211 هم زنگ بزنید و خیلی راحت پسرتون رو بیمه کنید البته پروسه بیمه شدن حدود یکماه و گاهی بیشتر طول میکشه ولی بهشون بگید پسرتون دندون درد داره موقتا میفرستن جایی تا مشکلش رفع بشه

مگر خدمات پزشکی برای بچه ها رایگان نیست.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - جهان20 - 2015-05-27

(2015-05-21 ساعت 09:36)moqadam نوشته:  دوستانی که دالاس میان روز و ساعتی که میرسن را برای من پیام خصوصی بزارن .
برای راهنمایی و کمک های لازم برای اقامت در هتل ، گرفتن سوشیال،خرید ماشین، اجاره خونه و ...با کمال میل در خدمت شما هستم.
سلام دوست عزیز.....می شه شمارتون را در پیغام خصوصی برام ارسال کنید..ممنون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - جهان20 - 2015-05-27

(2015-05-26 ساعت 08:09)afrand نوشته:  
===============
ما حدود ۱۰ روزه اومدیم دالاس تنها چیزی که انتظارش رو نداشتم هوای اینجوری بود. ما فکر میکردیم هیچ لباس گرمی اینجا لازم نداریم ولی واقعا در کمال تعجب هوا خنک و بارانی است . دو سه روز گرم بود و کمی شرجی ولی حالا کاملا خنک است و بارانهای زیادی می باره . البته میگند سالهاست چنین بارندگی در دالاس نبوده . خلاصه فکر میکنم باید هر دو نوع هوای خیلی گرم و خیلی سرد رو انتظارش رو داشته باشیم
دوست عزیز اگه فرصت دارید برامون تعریف کنید کجا هتل گرفتید و در کل تا حالا راضی هستید؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - IDR - 2015-05-27

سلام دوستان گرامی‌ من یک ماهه‌ اومدم ولی‌ هنوز موفق نشدم کار پیدا کنم این سایتای کار یابی‌ هم که آدمو دیوونه می‌کنن آخرش هم هیچ.لطفا اگه کسی‌ کاری هر کاری سراغ داره به من بگه.می‌شه تواین پلینو چنتا آدرس کاریابی بدید ممنون.من خودم مهندسی‌ صنایع دارم ولی‌ فعلا سر کار مرتبط نمی‌شه رفت,اینجا به کاریابی چی‌ میگن?

RE: دالاس، ایالت تگزاس - peymanmohajer - 2015-05-28

(2015-05-27 ساعت 21:44)IDR نوشته:  سلام دوستان گرامی‌ من یک ماهه‌ اومدم ولی‌ هنوز موفق نشدم کار پیدا کنم این سایتای کار یابی‌ هم که آدمو دیوونه می‌کنن آخرش هم هیچ.لطفا اگه کسی‌ کاری هر کاری سراغ داره به من بگه.می‌شه تواین پلینو چنتا آدرس کاریابی بدید ممنون.من خودم مهندسی‌ صنایع دارم ولی‌ فعلا سر کار مرتبط نمی‌شه رفت,اینجا به کاریابی چی‌ میگن?

نگران نشو پیدا میکنی.
دوستان میگفتن پیتزا هات داره نیرو میگیره برای پیتزا دلیوری شاید بدک نباشه سر بزنید. والمارت خیابون مارش هم داره نیرو میگیره. اول تو سایت والمارت فرم استخدام رو تکمیل کنید و حضوری از منیجرای همون والمارت حضوری پیگیر باشید اوکی میشه. رفتید بگید میخوام با واحد HR یا همون هیومن ریسورس یا مسوول پرسنل صحبت کنم. دو سه هفته پیش هم یکی از دوستان میگفت که Discount tire هم نیرو میگیره که شاید هنوز بگیره.
اینجا به کاریابی میگن job recruiters. زیادن. برای اینکه بتونید کاریابیهایی محلی رو پیدا کنید این عنوان رو توی گوگل مپ جستجو کنید. اگه دنبال کار معمولی میگردید نگید که مهندس بودید و غیره. اگه مثلا میرید واسه میسیز (فقط به عنوان مثال) فرم پر کنید خودتون رو تو ایران فروشنده با چند سال سابقه معرفی کنید.
قبول دارم کاریابی زمان و انرژی میبره ولی صبور باشید پیدا میشه. راستی از دوستان و آشنایان هم غافل نشید که خیلی میتونه کمک باشه.