مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - masmori - 2015-06-04

(2015-06-02 ساعت 01:58)sib 24 نوشته:  
(2015-06-01 ساعت 15:09)ماندانا.م نوشته:  دوست عزیز.جهان 20.من امسال درلاتاری پذیرفته شدم.به اتفاق همسر ودوفرزندم.ازهمون روزهای اول اومدم سراغ مهاجرسرا.راستش گرمی ومحبت بچه های دالاس باعث شد بیشتردرمورد دالاس فکرکنم ولی درواقع هنوز تصمیم قطعی به رفتن نگرفته ایم.اکثرکسانیکه توی ایرانند کلی تبریک میگن وتاکیدمی کنن که مبادا این موقعیت طلایی رونادیده بگیریم.اکثر کسانی هم که اونور هستند میگن اگه توی ایران زندگی خوبی دارین برای چی میخواین بیاین؟راستش زندگی ما در ایران درون خونه وشرایط تحصیلی ودرامدمون خوبه ولی شرایط اجتماع چی؟من وهمسرم واقعا برای اینده بچه ها خیلی دراین تصمیمگیری دودلیم. ازدوستان خوبم میخوام که منو از راهنمایی ها وتجربیاتشون بی نصیب نذارن.

دوست عزیز بستگی به خیلی چیزها داره.تا حضوری نیایید اینجا نمیتونید لمس کنید.چون واقعا هر شخص شرایطش فرق داره من واقعا نمیدونم ایرانیهای که میان آمريکا کلی هم از شرایط نالان هستند ولی ۱ درصدم تصميم به برگشت ندارند.Big Grin خاک آمریکا گیرایی داره کسی بر نمیگرده ایران . بستگی به سنتون داره اگه شخصی بالای ۵۰،۶۰ سال داره معلومه آمريکا رو برای زندگی نمیخواد چون عشق و کیفش کنار همزبونهاش هست تو ایران.واقعا نمیشه یه نسخه پیچید و گفت آیا مهاجرت خوب هست یا خیر چون واقعا شرایط هر شخص فرق داره.توان مالی،هدف و انگیزه،وابستگی های عاطفی.یه نفر رو میشناسم میگه برای من هیچی مهم نیست از شرایط ایران اقتصاد ،بیکاری و هر چیزی که باعث میشه فرد مهاجرت کنه.میگه همینکه غروب بشینم با مادرم شیرینی و چای بخورم برام کافیه هیچی دیگه نمیخوام.انتظارات و اهداف آدمها فرق داره به اینخاطر دیدگاهشونم از محیط و جامعه جدید فرق داره.اگه شخصی هدف داره تو زندگیش بهترین انتخاب آمريکاست از دید من.

استاد همه ی مطلب را در یک پاراگراف گفتید...تشکر

RE: دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2015-06-05

ضمن سلام و خوشامد خدمت تازه واردین عزیز چند مطلب رو از بنده پرسیده بودن و با اینکه تکراری شاید باشه همینجا جواب میدم و با پوزش از تاخیر. گرفتن منزل و محل اون بسته به موقعیت شماست و یا اینکه بچه مدرسه برو داشته باشید ولی در مجموع تقریبا تمام این شهرهای این منطقه خوب هستن یعنی هر کدوم جای خوب و بد و گرون و ارزون دارن ولی به اون معنی که شهر البته حساب نمیشن. کلا 95% امریکا همینه و تصور شهریت رو ازش نمیشه داشت روستاهایی هستن که امکانات خوب دارن.
نکته ای که راجع اجاره خونه هست اینکه حتی الامکان طوری قرار داد رو ببندید که پایانش در تابستون و فصل نقل و انتقال نباشه تا سال بعدش دستتون باز باشه برای جابجایی یا تمدید اگرچه ممکنه کمی بالاتر اجاره کنین چون کوتاه مدته ولی در اینده ارزش داره. از راه دور هم خیلی برای اقدام فایده نداره و باید تشریف بیارید.
در مورد کار هم فعلا در این شمال تکزاس وضع خوبه از نظر گرفتن شغل حداقل حقوق. هر چه زبان بهتر بدونین کار تمیزتر و راحتتری ممکنه گیر بیارید که چند دلاری هم بیشتر از مینیمم باشه.کار تخصصی قصه اش جداست و اکثرا تحصیل در امریکا لازمه و رفرنس و معرف خوب.واقعیت اینه که خیلیها هم سالها در همین کار معمولی باقی موندن و ارتقایی نداشتن این بسته به شرایط خودتون هست و اینکه توان مالیتون چی هست برای خریدن زمان لازم برای اینکه برسونید خودتون رو به استاندارد گرفتن شغل متوسط و خوب حالا با ارتقا زبان یا ادامه تحصیل و امثالهم.
با ارزوی تو.فیق

RE: دالاس، ایالت تگزاس - kingaram - 2015-06-05

دوستان ما هم هدفمون تگزاس هستش، اما برا شروع بین هیوستون و دالاس موندیم! کسی میتونه برای انتخاب بین این دوتا راهنماییمون کنه؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mehdi2138 - 2015-06-05

با درود فراوان خدمت دوستان و هموطنان گرامی با سابقه
من دارم صفحان این پیج رو میخونم و از تجربه همه دوستان استفاده میکنم.
یک سوال برام پیش اومده . و اون اینه که چون مطالب این صفحات از سال حدود 2008 میباشد آیا در هزینه های زندگی و خرج و مخارج در دالاس از اون سالها تا به الان تغییری صورت گرفته یا نه؟
چون مطالب اولیه هزینه اجاره مسکن و برق آب سال 2008 رو گفته شده و الان که 7 یا 8 سال میگذره فکر کنم که بیشتر شده . البته این فکر منه . اگر دوستان میتونن این اختلاف رو برام توضیح بدن ممنون میشم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - lighthouse - 2015-06-05

سلام.ازدوستان عزیزی که دردالاس هستندآیاکسی درمورد رشته روانشناسی اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه؟مثلا چه دوره هایی روباید گذروند یاچه امتحاناتی روباید دادکه بتونیم دررشته خودمون مشغول شیم؟میخوام برای امتحانا خودمو آماده کنم.من ارشدروانشناسی دارم.ممنونم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - peyman.rock - 2015-06-05

بالاخره همشو خوندم....... Smile
با سلام خدمت همه دوستان. مدتی هست در مورد انتخاب شهر در حال تحقیق هستم تا اینکه دالاس رو برای شروع مهاجرت انتخاب کردم. شروع کردم به خوندن تاپیک زندکی و کار در دالاس و واقعا مبهوت این همه لطف و همیاری مهاجر سرایی های ساکن دالاس شدم. تمامی مطالب رو از صفحه اول که واسه حدود 5 سال پیشه تا صفحه آخر خوندم. جا داره ار تمامی عزیزان مهاجر سرایی دالاس که تجربیات خودشونو در اختیار تازه مهاجرینی مثل من قرار میدن و سوالات مطرح شده رو خیلی دقیق و کامل جواب دادن واقعا تشکر کنم و از صمیم قلب براشون آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون دارم.
من به اتفاق همسرم برای اواخر سپتامبر به مدت 2 ماه به دالاس میایم و بعدش برمیگردیم به ایران و حدود 6 ماه بعدش برای زندگی به دالاس عزیمت می کنیم. ما کسی رو تو دالاس نداریم و با توجه به اینکه راهنمایی ها و نکاتی که تا کنون مطرح شده مربوط به مهاجرت و شروع زندکی کامل در دالاس و حومه بوده، از دوستان خواهش میکنم در موارد زیر منو راهنمایی کنند.
1- برای این 2 ماه راه دیگری به غیر از ماندن توی سوییت هست؟
2- قوانین اجاره کردن ماشین توی تگزاس چطوریه و آیا امکانش هست که توی این مدت یه ماشین اجاره کنیم؟
3- برای دریافت گواهینامه اونطور که دوستان گفته بودن باید حداقل یک ماه توی یک خونه ساکن باشی و بعد اقدام کنی. با این شرایط، این امکان هست که توی این دو ماه برای گواهینامه اقدام کنیم؟
4- برای حساب بانکی و دریافت کریدیت کارد، با توجه به شرایط ما، توی کدوم بانک میتونم حساب بازکنم؟
5- برای حمایت از بیمارن خاص و تامین دارو، وضعیت تگزاس و دالاس چطوریه؟

پیشاپیش ممنون از وقتی که برای پاسخ دادن به سوالات من صرف میکنید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - afrand - 2015-06-06

(2015-05-27 ساعت 06:26)جهان20 نوشته:  
(2015-05-26 ساعت 08:09)afrand نوشته:  [quote='termeh_med' pid='616325' dateline='1432607215']
با سلام به دوستان عزیز .می شه راجع به هوای دالاس بگین؟ شنیدم که بسیار گرمه .همه فصول به این شکل هست؟ ممنون
===============
ما حدود ۱۰ روزه اومدیم دالاس تنها چیزی که انتظارش رو نداشتم هوای اینجوری بود. ما فکر میکردیم هیچ لباس گرمی اینجا لازم نداریم ولی واقعا در کمال تعجب هوا خنک و بارانی است . دو سه روز گرم بود و کمی شرجی ولی حالا کاملا خنک است و بارانهای زیادی می باره . البته میگند سالهاست چنین بارندگی در دالاس نبوده . خلاصه فکر میکنم باید هر دو نوع هوای خیلی گرم و خیلی سرد رو انتظارش رو داشته باشیم
دوست عزیز اگه فرصت دارید برامون تعریف کنید کجا هتل گرفتید و در کل تا حالا راضی هستید؟
================
سلام دوست عزیزم ببخشید دیر جواب دادم . اینجا در بدو ورود انقدر کار هست که واقعا نمیرسم بیام و پیام بذارم .
من ورودم در extended stay به قول خودشون home sweet رفتم یعنی مدلی از هتل که امکان آشپزی و گرم کردن غذا داره . واقعا تمیز بود و بعد از آن هم آپارتمانی اجاره کردیم و اونجا رفتیم. من اینجا رو خیلی دوست دارم . در پلینو همه چیز تمیز و آروم است و همه چیز اینجا هست . البته معلوم نیست ما این شهر بمونیم بستگی به پیدا کردن شغل داره . اگر اینجا کار پیدا کنیم حتما میمونیم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - میتونم 2 - 2015-06-07

با سلام
قبل از مطرح کردن پرسشم از تمامی دوستانی که در اینجا کمک میکنند تشکر میکنم
در مورد خدماتی دولتی (رایگان)که به خانم باردار 3 ماهه که با ویزای توریستی هم اومده(پلینو) ارائه میشه سوال دارم ؟
ممنونم از عزیزانی که لطف کرده و راهنمایی میکنند

RE: دالاس، ایالت تگزاس - moqadam - 2015-06-09

(2015-06-07 ساعت 16:51)میتونم 2 نوشته:  با سلام
قبل از مطرح کردن پرسشم از تمامی دوستانی که در اینجا کمک میکنند تشکر میکنم
در مورد خدماتی دولتی (رایگان)که به خانم باردار ۳ ماهه که با ویزای توریستی هم اومده(پلینو) ارائه میشه سوال دارم ؟
ممنونم از عزیزانی که لطف کرده و راهنمایی میکنند

سلام دوست عزیز
این سوالتون چون یه مقداری تخصصیه من خواستم یه شماره بهتون بدم که با اون تماس بگیرید چون با توجه به نوع ویزا ی شما احتمالا کسی باید بدونه که قانون اینجا رو کامل بدونه
مهتاب سیفی 2145171220
این خانم در پلینو دفتر وکالت داره
موفق باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - farnaz100 - 2015-06-10

سلام به همه دوستان

میشه لطفا راهنمایی کنید وضعیت کار تو دالاس برای رشته دامپزشکی و مهندسی شیمی به چه صورته؟

از دوستان دالاسی کسی دامپزشک هست؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - nika sh - 2015-06-10

سلا م به همه دوستان خوب در مهاجرسرا .من دبیر ریاضی هستم و 15 سال سابقه کار در ایران رو دارم میخام به امریکا بیام ایا بعدها میتونم به همین کار ادامه بدم .ممنون از راهنماییتونSmile

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2015-06-10

(2015-06-10 ساعت 17:53)nika sh نوشته:  سلا م به همه دوستان خوب در مهاجرسرا .من دبیر ریاضی هستم و 15 سال سابقه کار در ایران رو دارم میخام به آمریکا بیام ایا بعدها میتونم به همین کار ادامه بدم .ممنون از راهنماییتونSmile

سلام بر شما Smile و سلام و درود خدا و ما بر همه معلمان زحمت کش و سختکوش وطنم که دلسوزی و ممارست شما عزیزان در راه تربیت ما اگر نبود به سهم خود می گویم , من هیچ نبودم.Tongue

البته که می توانید ادامه دهید امریکا برای همه دانایان محل فرصت هاست.

ولی برای دقایقی تصور کنید که قرار است همه ان تلاشی را که برای تدریس نکات و زیر و زبر دروس ریاضبات به خرج می دهید را در محیطی نو و کاملا " خارج از استرس دوباره تجربه کنید (((( اما )))) همه آن می بایست به زبانی دیگر , به زبان انگلیسی با همان ظرافت انجام پذیرد و شدنی هست به شرط رعایت و گذراندن امتحانات تعیین سطح و صلاحیت هر ایالت (تاکید می کنم ; هر ایالت متفاوت است نه برای مورد شما تنها, برای همه چیز قوانین متعدد است).

چنانچه توانایی لازم در شما برای برگردانه همه مفاهیم ریاضی از فارسی به انگلیسی وجود داشته باشد ... به طور متوسط در صورت یافتن شغل Part Time (نیمه وقت - ساعت مزد ) سالانه خواهید توانست تا 20 هزار دلار دارمد داشته باشید و جنانچه توانایی های خود را با تدریس عالی نشان دهید و توانمندی تان محرز شود بسته به سابقه تدریس تان مبلغ تا 40 هزار دلار بالا خواهد رفت. لازم به ذکر اینکه نیاز به مدرس " ریاضی " در همه ایالات متحده بالاست.

نادیده حضرت وی , بوسه بر دست شما می زنم ....
ارادتمند همه معلمان دلسوز وطنم.

محسن.Smile

RE: دالاس، ایالت تگزاس - moqadam - 2015-06-11

ضمن خوشامد به دوستان مهاجرسرایی که دالاس تشریف میارن
روز و ساعت ورودشون رو برای من پیام خصوصی بزارن
در خدمتیم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mehdi2138 - 2015-06-11

(2015-06-10 ساعت 17:53)nika sh نوشته:  سلا م به همه دوستان خوب در مهاجرسرا .من دبیر ریاضی هستم و 15 سال سابقه کار در ایران رو دارم میخام به آمریکا بیام ایا بعدها میتونم به همین کار ادامه بدم .ممنون از راهنماییتونSmile

با درود خدمت شما
من فکر کنم که شما در ایالت تکزاس بسیار بسیار موفق خواهید بود

RE: دالاس، ایالت تگزاس - nika sh - 2015-06-11

(2015-06-10 ساعت 18:31)maxsupermax نوشته:  

سلام بر شما Smile و سلام و درود خدا و ما بر همه معلمان زحمت کش و سختکوش وطنم که دلسوزی و ممارست شما عزیزان در راه تربیت ما اگر نبود به سهم خود می گویم , من هیچ نبودم.Tongue

البته که می توانید ادامه دهید آمریکا برای همه دانایان محل فرصت هاست.

ولی برای دقایقی تصور کنید که قرار است همه ان تلاشی را که برای تدریس نکات و زیر و زبر دروس ریاضبات به خرج می دهید را در محیطی نو و کاملا " خارج از استرس دوباره تجربه کنید (((( اما )))) همه آن می بایست به زبانی دیگر , به زبان انگلیسی با همان ظرافت انجام پذیرد و شدنی هست به شرط رعایت و گذراندن امتحانات تعیین سطح و صلاحیت هر ایالت (تاکید می کنم ; هر ایالت متفاوت است نه برای مورد شما تنها, برای همه چیز قوانین متعدد است).

چنانچه توانایی لازم در شما برای برگردانه همه مفاهیم ریاضی از فارسی به انگلیسی وجود داشته باشد ... به طور متوسط در صورت یافتن شغل Part Time (نیمه وقت - ساعت مزد ) سالانه خواهید توانست تا 20 هزار دلار دارمد داشته باشید و جنانچه توانایی های خود را با تدریس عالی نشان دهید و توانمندی تان محرز شود بسته به سابقه تدریس تان مبلغ تا 40 هزار دلار بالا خواهد رفت. لازم به ذکر اینکه نیاز به مدرس " ریاضی " در همه ایالات متحده بالاست.

نادیده حضرت وی , بوسه بر دست شما می زنم ....
ارادتمند همه معلمان دلسوز وطنم.

محسن.Smile
درود بر شما ممنون از این همه لطفتون باز هم ممنون که دلگرمی دادید