مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2015-07-06

(2015-07-05 ساعت 11:19)ekhtera نوشته:  سلام دوستان عزیز،

کسی از دوستان تجربه زایمان در تگزاس را داره؟هزینه ها و بیمه؟ ما تازه وارد هستیم و کار و بیمه نداریم. شنیدیم که زنان باردار که درامد ندارن را بیمه مجانی می کنن تا زایمان. کسی تجربه داره؟لطفا راهنمایی کنید. خانم من ۳ ماهه هست و نگران هزینه ها هستیم.

این صفحه زیر چیزی هست که شما لازمه بدونین و انجام بدین. اخیرا چند نفر دوست دیگه هم هستن که ازین مسیر رفتن و فکر کنم کوتاهترین هست .(ماشالا چقدر بچه ایرانی-تکزاسی قراره اضافه شه !Smile )با ارزوی سلامتی.
(لینکهای مربوطه و کانتکتها داخل خود سوال و جوابهاست)

http://www.hhsc.state.tx.us/medicaid/provider-information/chip-perinatal-faq.shtml

RE: دالاس، ایالت تگزاس - saman98 - 2015-07-06

دوستان من اطلاعاتی در مورد جرم و جنایت بر اساس زیپ کد ها رو نگاه میکردم حقیقتش تا قبل از اون به نظرم 75287 جای خوبی میومد ولی دیدم که اون جا امار جرم خیلی زیاده !!
الان واسه یه خانواده 4 نفری یه اپارتمان دو خوابه حدودا 850 تا 950 دلار در ماه که خوب باشه هست ؟
چه زیپ کد هایی رو پیشنهاد میکنید ؟
75240 یا 75008 یا 75006 به نظرم جا های خوبی میان پیدا میشه در همین حدود اون جا ؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - رضا امیر - 2015-07-06

(2015-07-05 ساعت 11:19)ekhtera نوشته:  سلام دوستان عزیز،

کسی از دوستان تجربه زایمان در تگزاس را داره؟هزینه ها و بیمه؟ ما تازه وارد هستیم و کار و بیمه نداریم. شنیدیم که زنان باردار که درامد ندارن را بیمه مجانی می کنن تا زایمان. کسی تجربه داره؟لطفا راهنمایی کنید. خانم من ۳ ماهه هست و نگران هزینه ها هستیم.

دوست عزیز اینجا یم بیمه هستش بنام CHIP- pregnancy که مریوط یه خانمهای باردار است . تا روز بعد از عمل بیمه هستی و بعد از آن فقط بچه شامل بیمه میشود. میتونی با شماره 211 اگه اشتباه نکنم تماس بگیری یا از طریق وب سایت چک کنی. خیلی از بیمارستانها هم پذیرش میگیرند.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Sam2014 - 2015-07-06

درود و عرض ادب خدمت دوستان دالاسی

برای ثبت نام دانش آموزان مقطع 8 و 11 ( راهنمایی و دبیرستان خودمون) آیا به غیر از ترجمه کارنامه ها نیاز به گواهی یا مدرک خاصی از آموزش و پرورش هست ( البته ترجمه هم باید بشود ) یا نه ؟
پیشاپیش از راهنمایی عزیزان سپاسگزارم . اگر همه جای سوالم این تاپیک نیست به بزرگواری خودتان عفو بفرمایید .

ارادتمند - همساده آینده

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mehdi2138 - 2015-07-06

با درود فراوان خدمت تمام دوستان و همسایگان آینده !!!!!!!! D;
میخواستم دوستان اگر امکان داره کالج های آموزشی رشته های فنی ( مکانیک برق کامپیوتر و .... ) در شهرهای دالاس و یا پلنو رو اگر میشناسند معرفی کنند
ایشالا میام جبران میکنم
پیروز باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - someil - 2015-07-07

(2015-07-06 ساعت 14:27)saman98 نوشته:  دوستان من اطلاعاتی در مورد جرم و جنایت بر اساس زیپ کد ها رو نگاه میکردم حقیقتش تا قبل از اون به نظرم 75287 جای خوبی میومد ولی دیدم که اون جا امار جرم خیلی زیاده !!
الان واسه یه خانواده ۴ نفری یه اپارتمان دو خوابه حدودا 850 تا 950 دلار در ماه که خوب باشه هست ؟
75240 یا 75008 یا 75006 به نظرم جا های خوبی میان پیدا میشه در همین حدود اون جا ؟

salam
doost aziz shoma baray key mikhai ? tarikhesh?

Re: RE: دالاس، ایالت تگزاس - saman98 - 2015-07-07

(2015-07-07 ساعت 04:59)someil نوشته:  
(2015-07-06 ساعت 14:27)saman98 نوشته:  دوستان من اطلاعاتی در مورد جرم و جنایت بر اساس زیپ کد ها رو نگاه میکردم حقیقتش تا قبل از اون به نظرم 75287 جای خوبی میومد ولی دیدم که اون جا امار جرم خیلی زیاده !!
الان واسه یه خانواده ۴ نفری یه اپارتمان دو خوابه حدودا 850 تا 950 دلار در ماه که خوب باشه هست ؟

salam
doost aziz shoma baray key mikhai ? tarikhesh?
دوست عزيز من كه فعلا در دوران كليرنس هستم احتمالا ديگه تا سه چهار ماه ديگه بايد جوابش بياد منم ميام !
البته فقط ميخواستم از كسايي كه اطلاع دارن در مورد محله ها بپرسم

Send from Tapatalk

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ehsan_mohajer1 - 2015-07-10

سلام دوست عزیز
خیلی از ایرانی ها اینجا ریچلند کالج و کالین کالج و یا بروک هاون کالج مشغول تحصیلند.
(2015-07-06 ساعت 22:52)mehdi2138 نوشته:  با درود فراوان خدمت تمام دوستان و همسایگان آینده !!!!!!!! D;
میخواستم دوستان اگر امکان داره کالج های آموزشی رشته های فنی ( مکانیک برق کامپیوتر و .... ) در شهرهای دالاس و یا پلنو رو اگر میشناسند معرفی کنند
ایشالا میام جبران میکنم
پیروز باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - جهان20 - 2015-07-12

سلام دوستان الان 5 روزه که دالاسم...می خواستم تو این مدت از راهنمایی ها و کمک های دوستان خوبی مثل سیمین خانم و اقا پیمان و اقای مقدم و لاله خانم تشکر کنم واقعا دلسوزانه راهنمایی کردند...
من هم یه مدت بگدره و یاد بگیرم حاضرم هر کاری از دستم برمیاد براتون انجام بدم......خدا را شکر که اینجا به هم کمک می کنیم....

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mehdi2138 - 2015-07-12

(2015-07-10 ساعت 08:36)ehsan_mohajer1 نوشته:  سلام دوست عزیز
خیلی از ایرانی ها اینجا ریچلند کالج و کالین کالج و یا بروک هاون کالج مشغول تحصیلند.
(2015-07-06 ساعت 22:52)mehdi2138 نوشته:  با درود فراوان خدمت تمام دوستان و همسایگان آینده !!!!!!!! D;
ایشالا میام جبران میکنم
پیروز باشید
ممنونم دوست عزیز
به امید دیدار

RE: دالاس، ایالت تگزاس - جهان20 - 2015-07-13

(2015-06-24 ساعت 21:30)ali_58 نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 15:32)جهان20 نوشته:  
(2015-06-02 ساعت 03:59)ali_58 نوشته:  سلام به همگی دوستان
من هم از بچه های تازه وارد به دالاس هستم که به خاطرراهنمایی های یکی از دوستان کارهام خیلی سریع انجام شد .
از دالاس راضی هستم اما می دونم راه طولانی در پیش دارم تا زندگیم رو غلتک بیوفته.اما خدارو خیلی شکر می کنم تو تو ایجا منو تنها نگذاشت .تو یکی از فروشگهاها به طور اتفاقی با یکی از همو طنان اشنا شدم وایشون خیلی کمکم کردن .اینجا همه دگیر زندگی خودشون هستن اما حتی یه راهنمایی کوچیک هم خیلی می تونه به ادم کمک کنه .من قبلا این صفحات رو خونده بودم و اطلاعات رو یاداشت کرده بودم .خانمی به نام یلدا کسی رو برای ماشین معرفی کرده بودن که چند نفر از دوستان که پیش ایشون رفته بودن هم خیلی از ایشون تعریف کردن .اقایی به نام اسکندری .ایشون واقعا انسان هستن .من از تو سایتها خیلی گشتم یرای ماشین بعد که این دوستمون هم ایشون رو معرفی کردن تصمیم گرفتم که حتما با ایشون تماس بگیرم .بعد از ۲,۳ بار تماس ناموفق بلاخره قرار گذاشتیم و چونکه بنده وسیله ای نداشتم محبت کردن و اومدن دنبال من .ایشون خودشون اونر هستن و ماشین زیاد دارن .با توجه به بودجه خودم چند تا رو انتخاب کردم تا از لحاظ فنی نگاه کنم .یکی از ماشینهایی که من تو اولویت گذاشته بودم ایشون با اینکه گران تر از بقیه بودن تایید نکردن و گفتن موتور اینا ضعیف هست و ممکنه در آینده نزدیک تو خرج بذاره و ماشین پیشنهادیشون حدود 1000 دلار از قبلی پایین تر بود .که باتوجه به توصیه دوستم که گفتن خودشون ماشینی بهت پیشنهاد می ده که کارکرد خوبی داشته باشه و اطمینان کن من هم اطمیینان کردم و خدارو شکر راضیم برای بیمه جایی رو معرفی کردن که از قیمتهایی که داشتم کمتر بود.اون اقا هم واقعا انسان بودن .وظیفه خودم می دونستم که اطلاع رسانی کنم شاید کمکی از محبتهای ایشون رو جبران کنم . امیدوارم همگی موفق و پیروز باشید. راستی یادم رفت بگم که نمی دونم چرا اکانت قبلیم اینجا باز نشد هر کاری کردم و مجبور شدم با اکانت جدید از ا م ر ی کا درست کردم وارد بشم .
)
درصورت تمایل اسم و شماره ایشون رو می گذارم که باهاشون تماس بگیرید .
اقا علیرضا 9728021204

ممنون از مطالبتون.به یاری خدا من هم بزودی همشهری شما خواهم شد .فقط اینو می خواستم بدونم شما اون مبلغ 165 $ رااز ایران واریز کردید ویا در آمریکا؟ در فرودگاه مدرکی مبنی بر واریزی می خواهند؟مرسی

به سلامتی.من ایران پرداخت کردم، فکر کنم بهتر است ایران پرداخت کنید کارها سریعتر انجام می شه.ازم چیزی نگرفتن ولی برای اطمینان من از پرداخت پرینت گرفتم وهمراهم بود.

(2015-06-24 ساعت 15:32)جهان20 نوشته:  
(2015-06-02 ساعت 03:59)ali_58 نوشته:  سلام به همگی دوستان
من هم از بچه های تازه وارد به دالاس هستم که به خاطرراهنمایی های یکی از دوستان کارهام خیلی سریع انجام شد .
از دالاس راضی هستم اما می دونم راه طولانی در پیش دارم تا زندگیم رو غلتک بیوفته.اما خدارو خیلی شکر می کنم تو تو ایجا منو تنها نگذاشت .تو یکی از فروشگهاها به طور اتفاقی با یکی از همو طنان اشنا شدم وایشون خیلی کمکم کردن .اینجا همه دگیر زندگی خودشون هستن اما حتی یه راهنمایی کوچیک هم خیلی می تونه به ادم کمک کنه .من قبلا این صفحات رو خونده بودم و اطلاعات رو یاداشت کرده بودم .خانمی به نام یلدا کسی رو برای ماشین معرفی کرده بودن که چند نفر از دوستان که پیش ایشون رفته بودن هم خیلی از ایشون تعریف کردن .اقایی به نام اسکندری .ایشون واقعا انسان هستن .من از تو سایتها خیلی گشتم یرای ماشین بعد که این دوستمون هم ایشون رو معرفی کردن تصمیم گرفتم که حتما با ایشون تماس بگیرم .بعد از ۲,۳ بار تماس ناموفق بلاخره قرار گذاشتیم و چونکه بنده وسیله ای نداشتم محبت کردن و اومدن دنبال من .ایشون خودشون اونر هستن و ماشین زیاد دارن .با توجه به بودجه خودم چند تا رو انتخاب کردم تا از لحاظ فنی نگاه کنم .یکی از ماشینهایی که من تو اولویت گذاشته بودم ایشون با اینکه گران تر از بقیه بودن تایید نکردن و گفتن موتور اینا ضعیف هست و ممکنه در آینده نزدیک تو خرج بذاره و ماشین پیشنهادیشون حدود 1000 دلار از قبلی پایین تر بود .که باتوجه به توصیه دوستم که گفتن خودشون ماشینی بهت پیشنهاد می ده که کارکرد خوبی داشته باشه و اطمینان کن من هم اطمیینان کردم و خدارو شکر راضیم برای بیمه جایی رو معرفی کردن که از قیمتهایی که داشتم کمتر بود.اون اقا هم واقعا انسان بودن .وظیفه خودم می دونستم که اطلاع رسانی کنم شاید کمکی از محبتهای ایشون رو جبران کنم . امیدوارم همگی موفق و پیروز باشید. راستی یادم رفت بگم که نمی دونم چرا اکانت قبلیم اینجا باز نشد هر کاری کردم و مجبور شدم با اکانت جدید از ا م ر ی کا درست کردم وارد بشم .
)
درصورت تمایل اسم و شماره ایشون رو می گذارم که باهاشون تماس بگیرید .
اقا علیرضا 9728021204

ممنون از مطالبتون.به یاری خدا من هم بزودی همشهری شما خواهم شد .فقط اینو می خواستم بدونم شما اون مبلغ 165 $ رااز ایران واریز کردید ویا در آمریکا؟ در فرودگاه مدرکی مبنی بر واریزی می خواهند؟مرسی

به سلامتی.من ایران پرداخت کردم، فکر کنم بهتر است ایران پرداخت کنید کارها سریعتر انجام می شه.ازم چیزی نگرفتن ولی برای اطمینان من از پرداخت پرینت گرفتم وهمراهم بود.
سلام...به علیرضا زنگ زدم جواب نداد!!

RE: دالاس، ایالت تگزاس - afrand - 2015-07-13

دوستان عزیزم کسی میدونه کلاس زبان بزرگسالان در پلینو کجا هست که الان تشکیل بشه ؟ میگن مدارس و کتابخونه ها ولی کدومشون دارند ؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - جهان20 - 2015-07-14

دوستان دالاسی کسی اتاق و یا خونه برای یک ماه سراغ داره...هرجا می خوام خونه بگیرم یک ماه بعد خالی میشه....الان در استودیو 6 پلینو هستم در ضمن من خانم تنها هستم و می تونم مدتی با خانمی همخونه باشم
مرسی از راهنمایی و کمکتون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - جهان20 - 2015-07-14

(2015-07-03 ساعت 04:38)mahdis نوشته:  دوستان عزيز هميشه سعى كنيد دو طرفه خدمات بگيريد و خدمات بديد
متاسفانه ما ايرانيها فقط عادت داريم وقتى چيزى ميخوايم و احتياج به كمك داريم سراغ كسى بريم .... توى اين مدت تقريبا يكماهه من درخواست كرده بودم كسى اگه دالاس مياد من يه زحمت دارم و حتى به دوستى پيغام خصوصى دارم كه ايشون أصلا جوابم نداد ? خوشبختانه و خداروشكر اينقد اينجا (دالاس) دوست و آشنا زياد هست كه تا توى فيس بوك گذاشتم دوستانى كه به ايران سفر كرده بودن برام اوردن اونم نه يك بار بلكه دو بار
حالا هنوز زياد از اون پست نگذشته و مطمئنم دوستانى كه دارن ميان دالاس اين ٢٠٠ صفحه رو خوندن روزى ٢-٣ تا پيغام خصوصى دارم كه دوستان راهنمايي ميخوان!!!!! دوستان تاكسي ميخوان!!! دوستان اطلاعات و كمك ميخوام!!!!!
واقعا به نظر من أنصاف نيست سعى كنيد هميشه متقابل برخورد كنيد

موفق باشيد

مهدبس عزیزاتفاقا برای تاکسی براتون پیغام دادم جواب ندادید و من تازه از ایران امدم چون همه دوستان تعریفتون میکردن خوشحال می شدم کاری انجام بدم ولی متاسفانه از شما پیغامی دریافت نکردم...الانم تو دالاس دربدر دنبال خونه و ماشینم.....

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Molan13 - 2015-07-14

سلام
وقت همگی بخیر

من 12 اگوست همراه خانواده (همسرم و دختر 2 ساله م) میاییم دالاس. میخوام قبل از اومدن برای یک هفته تا 10 روز جای موقتی برای موندن رزرو کنم. کل 200 صفحه این تاپیک رو خوندم. دوستان homestead و stedio6 رو پیشنهاد دادن. چند تا سوال داشتم که خیلی ممنون میشم اگر لطف کنید و جواب بدین

1. معمولا دوستان تو سایت گفتن که اصلا نیاز نیست که قبل از اومدن رزرو کنم! موقع رسیدن به دالاس به راحتی میتونم جای خوبی رو پیدا کنم؟ با توجه به اینکه بچه کوچک دارم و اگوست دارم میام که احتمالا دانشجو مثل من زیاد میاد ... مورد دیگه اینکه تو سایت برای 7 شب homestead از تاریخ 12 اگوست 652 دلار بود. ولی قیمتهایی که اینجا دوستان اشاره کردن پایینتر از این بود! حدود نصف این مبلغ. یعنی با چونه زدن میشه اینقدر تخفیف گرفت؟

2. یک هفته برای پیدا کردن خونه کافیه؟

3. من دانشجوی SMU هستم که تو University Park هست. آیا منطقی هست که خونه موقت یا اجاره ای رو تو Plano بگیرم. با فرض اینکه ماشین میگیرم و البته هزینه هم برام خیلی مهمه. جای دیگه ای هست که هم اجاره ش مناسب باشه و هم محله ش خوب باشه و به محل دانشگاه نزدیک باشه؟

خیلی ممنون و موفق باشد