مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mehdi2138 - 2015-07-14

بادرود بی کران خدمت تمام دوستان
من یک سوال دارم . آیا با ویزای توریستی میشه خانه اجاره کرد یا نه؟
پیروز و سر بلند باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - peymanmohajer - 2015-07-15

(2015-07-14 ساعت 12:05)Molan13 نوشته:  سلام
وقت همگی بخیر

من 12 اگوست همراه خانواده (همسرم و دختر ۲ ساله م) میاییم دالاس. میخوام قبل از اومدن برای یک هفته تا ۱۰ روز جای موقتی برای موندن رزرو کنم. کل 200 صفحه این تاپیک رو خوندم. دوستان homestead و stedio6 رو پیشنهاد دادن. چند تا سوال داشتم که خیلی ممنون میشم اگر لطف کنید و جواب بدین

۱. معمولا دوستان تو سایت گفتن که اصلا نیاز نیست که قبل از اومدن رزرو کنم! موقع رسیدن به دالاس به راحتی میتونم جای خوبی رو پیدا کنم؟ با توجه به اینکه بچه کوچک دارم و اگوست دارم میام که احتمالا دانشجو مثل من زیاد میاد ... مورد دیگه اینکه تو سایت برای ۷ شب homestead از تاریخ 12 اگوست 652 دلار بود. ولی قیمتهایی که اینجا دوستان اشاره کردن پایینتر از این بود! حدود نصف این مبلغ. یعنی با چونه زدن میشه اینقدر تخفیف گرفت؟

۲. یک هفته برای پیدا کردن خونه کافیه؟

۳. من دانشجوی SMU هستم که تو University Park هست. آیا منطقی هست که خونه موقت یا اجاره ای رو تو Plano بگیرم. با فرض اینکه ماشین میگیرم و البته هزینه هم برام خیلی مهمه. جای دیگه ای هست که هم اجاره ش مناسب باشه و هم محله ش خوب باشه و به محل دانشگاه نزدیک باشه؟

خیلی ممنون و موفق باشد

امیدوارم به سلامتی و شادی تشریف بیارید.
1. واضحه که در این موارد هیچ قطعیتی وجود نداره. همچنانکه برای یکی از دوستان که هفته پیش اومده بود دالاس شاید 10 تا هتل و مسافرخونه رو سر زدیم ولی هیچ کدوم اتاق خالی نداشتن. در مورد هر کدوم از دوستان و خودمون زمانی که برای اولین بار اومدیم، هر موقع مراجعه کردیم به استودیو 6 پلینو اتاق داشته و اون دوستمون هم که گفتم 10 تا هتل گشتیم آخرشم رفتیم همونجا براش اتاق گرفتیم. یه بار دیگه یکی از دوستان دوست داشت علاوه بر استودیو 6 پلینو جاهای دیگه رو هم ببینه شاید تمیزتر یا ارزونتر باشن ولی نبودن. قطعا اگر بگردید جاهای بهتری ممکنه پیدا کنید ولی فعلا این گزینه یه گزینه دم دستی است و بدیهیه که هیچ قطعیتی برای داشتن اتاق خالی نداره، با این حال تا حالا من ندیدم اتاق نداشته باشه. البته ما خودمون هم رزرو نکرده بودیم.
قیمتی که ما هفته پیش از استودیو 6 پلینو گرفتیم برای یه اتاق بزرگ برای یک هفته میگفت 316 دلار (مالیات هم بهش اضافه شده) و برای اتاق معمولی دقیق یادم نیست ولی فکر کنم 280 دلار. ضمنا تا اینجا که من دیدم حتی یک سنت هم نمیشه چونه زد چون طرف کارمنده و اصلا براش مهم نیست بگیرید یا نگیرید. شاید جاهای دیگه فرق داشته باشه ولی استودیو 6 پلینو جای چونه نداره.
هر چند بارها تکرار شده ولی آدرس این استودیو 6 که گفتم رو بازم میذارم:

4704 W Plano Pkwy
Plano, TX 75093

2. بازم نمیشه حکم داد ولی به احتمال خیلی بالا ظرف یک هفته خونه رو پیدا کردید. قطعی نیست چون به خیلی چیزا بستگی داره:
کسایی که در بدو ورود کمکتون میکنن چقدر وقت بذارن که اینور اونور بگردن دنبال خونه
چه فصل و تاریخی از ساله
شما چقدر سختگیرید (تمیزی خونه، نو بودن وسایل، حشرات، بو دادن، امنیت، محیط اطراف، نژاد اکثریت ساکنین)
چقدر میخواید پول بدید
و خیلی چیزای دیگه.

3. با توجه به اینکه پارامترای افراد با هم فرق میکنه، روزای اول که دنبال خونه میگردید هم پلینو رو ببینید و هم اطراف دانشگاه. اونوقت خیلی راحت میتونید تصمیم بگیرید که حتی اگه تصمیم درستی هم نگرفتید خیلی زندگیتون ضربه نمیخوره چون چشم رو هم بذاری 6 ماه تموم میشه و میرید سراغ قرارداد بعدی خونه که اونوقت آشنایی بیشتری با محیط پیدا کردید و میتونید تصمیم بهتری بگیرید. کارایی که الان قبل از اومدن میتونید انجام بدید اینه که برید تو سایتای خونه یابی و از طریق اونا از میزان قیمت، جرم و جنایت و فاصله با محل کارتون (که حالا دانشگاهه) مناطق مختلف اطراف نقشه تهیه کنید که حداقل اومدید با مراجعه به نقشه هایی که تهیه کردید بدونید خونه ای که میبینید خوبه یا نه. با همه این حرفا اگر بخوام جواب این سوالتونو تو یه کلمه بدم میگم آره منطقیه. شما آرامش و راحتی بدست میارید در عوض با توجه به اینکه بچه دارید و خونه دو خوابه باید بگیرید ماهی هزار دلار (حالا یه خورده اینور اونور) اجاره میدید.

موفق باشید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ronaldmog - 2015-07-16

با سلام
سوالي كه داشتم اين است كه تفاوت كالين كالج در پلينو و كالين كالج در فريسكو چي هست؟
كدوم بهتره ؟
ممنون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - yalda91 - 2015-07-16

وقت همگی بخیر

من 12 اگوست همراه خانواده (همسرم و دختر ۲ ساله م) میاییم دالاس. میخوام قبل از اومدن برای یک هفته تا ۱۰ روز جای موقتی برای موندن رزرو کنم. کل 200 صفحه این تاپیک رو خوندم. دوستان homestead و stedio6 رو پیشنهاد دادن. چند تا سوال داشتم که خیلی ممنون میشم اگر لطف کنید و جواب بدین

۱. معمولا دوستان تو سایت گفتن که اصلا نیاز نیست که قبل از اومدن رزرو کنم! موقع رسیدن به دالاس به راحتی میتونم جای خوبی رو پیدا کنم؟ با توجه به اینکه بچه کوچک دارم و اگوست دارم میام که احتمالا دانشجو مثل من زیاد میاد ... مورد دیگه اینکه تو سایت برای ۷ شب homestead از تاریخ 12 اگوست 652 دلار بود. ولی قیمتهایی که اینجا دوستان اشاره کردن پایینتر از این بود! حدود نصف این مبلغ. یعنی با چونه زدن میشه اینقدر تخفیف گرفت؟

۳. من دانشجوی SMU هستم که تو University Park هست. آیا منطقی هست که خونه موقت یا اجاره ای رو تو Plano بگیرم. با فرض اینکه ماشین میگیرم و البته هزینه هم برام خیلی مهمه. جای دیگه ای هست که هم اجاره ش مناسب باشه و هم محله ش خوب باشه و به محل دانشگاه نزدیک باشه؟

خیلی ممنون و موفق باشد

با سلام .دوست عزیز شما معمولا طی یک هفته می تونید جای مناسبی پیدا کنید .البته معمولا اگه بیشتر هم جایی رو بگیرید زودتر بخواید تحویل بدید میشه .اگه دوست داشتید پیام خصوصی بدید تا جایی که بتونم کمکتون می کنم.سفر خوبی داشته باشید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rainyboy - 2015-07-16

(2015-07-16 ساعت 17:06)yalda91 نوشته:  
وقت همگی بخیر

خیلی ممنون و موفق باشد

با سلام .دوست عزیز شما معمولا طی یک هفته می تونید جای مناسبی پیدا کنید .البته معمولا اگه بیشتر هم جایی رو بگیرید زودتر بخواید تحویل بدید میشه .اگه دوست داشتید پیام خصوصی بدید تا جایی که بتونم کمکتون می کنم.سفر خوبی داشته باشید.

یه هفته یکم رویاییه به نظر من. مگه اینکه خیلی سخت نگیرین. SMU تا پلینو خیلی فاصله داره. اصلا منطقی نیست. رزرو کردن بهتره چون خیالتون راحته و ضمنا میتونین هتل های بهتری بگیرین . سایت hotwire خوبه واسه رزرو. بهتره دنبال مکانی نزدیک دانشگاه باشین. من در مورد قیمت خونه اون اطراف خبر ندارم ولی حدسش سخت نیست که باید گرون باشه چون اصولا دانشجوهای SMU پولدارن Big Grin موفق باشین ایشالا. سوالی داشتین تو خصوصی بپرسین

(2015-07-16 ساعت 02:19)ronaldmog نوشته:  با سلام
سوالي كه داشتم اين است كه تفاوت كالين كالج در پلينو و كالين كالج در فريسكو چي هست؟
كدوم بهتره ؟
ممنون

کالین کالجی که تو پرستون هست کوچیک تره و فک کنم رشته های کمتری هم داره.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rainyboy - 2015-07-17

(2015-07-14 ساعت 05:01)جهان20 نوشته:  
(2015-07-03 ساعت 04:38)mahdis نوشته:  دوستان عزيز هميشه سعى كنيد دو طرفه خدمات بگيريد و خدمات بديد
متاسفانه ما ايرانيها فقط عادت داريم وقتى چيزى ميخوايم و احتياج به كمك داريم سراغ كسى بريم .... توى اين مدت تقريبا يكماهه من درخواست كرده بودم كسى اگه دالاس مياد من يه زحمت دارم و حتى به دوستى پيغام خصوصى دارم كه ايشون أصلا جوابم نداد ? خوشبختانه و خداروشكر اينقد اينجا (دالاس) دوست و آشنا زياد هست كه تا توى فيس بوك گذاشتم دوستانى كه به ايران سفر كرده بودن برام اوردن اونم نه يك بار بلكه دو بار
حالا هنوز زياد از اون پست نگذشته و مطمئنم دوستانى كه دارن ميان دالاس اين ٢٠٠ صفحه رو خوندن روزى ٢-٣ تا پيغام خصوصى دارم كه دوستان راهنمايي ميخوان!!!!! دوستان تاكسي ميخوان!!! دوستان اطلاعات و كمك ميخوام!!!!!
واقعا به نظر من أنصاف نيست سعى كنيد هميشه متقابل برخورد كنيد

موفق باشيد

مهدبس عزیزاتفاقا برای تاکسی براتون پیغام دادم جواب ندادید و من تازه از ایران امدم چون همه دوستان تعریفتون میکردن خوشحال می شدم کاری انجام بدم ولی متاسفانه از شما پیغامی دریافت نکردم...الانم تو دالاس دربدر دنبال خونه و ماشینم.....

شما هنوز خونه پیدا نکردین ؟

(2015-07-06 ساعت 14:27)saman98 نوشته:  دوستان من اطلاعاتی در مورد جرم و جنایت بر اساس زیپ کد ها رو نگاه میکردم حقیقتش تا قبل از اون به نظرم 75287 جای خوبی میومد ولی دیدم که اون جا امار جرم خیلی زیاده !!
الان واسه یه خانواده ۴ نفری یه اپارتمان دو خوابه حدودا 850 تا 950 دلار در ماه که خوب باشه هست ؟
چه زیپ کد هایی رو پیشنهاد میکنید ؟
75240 یا 75008 یا 75006 به نظرم جا های خوبی میان پیدا میشه در همین حدود اون جا ؟

http://www.trulia.com/real_estate/Plano-Texas/crime/

اگه با دقت نگاه کنین میبینین که اصولا منطقه پلینو امنه. زیپ کد ۷۵۰۹۳ خوبه . شما ۳ زیپ کد انتخاب کردین با فاصله های عجیب از هم. البته تعجبیم نداره. روی نقشه به نظر نزدیک میان. توی زیب کدی که من گفتم دو خوابه تا ۹۵۰ فک می کنم گیرتون میاد.

اینم سندش :‌http://www.rent.com/texas/plano/apartments_condos_houses_townhouses_2-bedroom?display-mode=map

من خیلی از این آپارتمانارو دیدم و میشناسم. فقط تو منطقه پلینو و چندتایی هم تو فرانکفورت. اگه سوالی داشتین بپرسین

(2015-07-04 ساعت 01:36)mjp نوشته:  سلام
دوستان من 18 سالمه و حرفه ام انیمیشن سازی هست
میخواستم بدونم بازارکاری انیماتور در کدوم ایالت و شهر بهتره بخصوص در دالاس و شیکاگو ؟

بهترین راه فهمیدنش سرچ کردن تو سایت هایی مثل Indeed.com و CareerBuilder هست. نوع کار و منطقه رو بزنین و با مناطق دیگه مقایسه کنین.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Hamed_402 - 2015-07-17

سلام دوستان
سوالم مربوط به این تاپیک نیست
ممنون میشم راهنمایی کنید
کسی درباره ساکرامنتو اطلاعات داره؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Molan13 - 2015-07-17

سلام، وقت بخیر

خیلی ممنون از دوستانی عزیزی (peymanmohajer، yalda91، rainyboy) که به سوالم جواب دادن. من متاسفانه فعلا نمی تونم پیغام خصوصی بدم و ازتون تشکر کنم. چیزی که من از جوابهاتون فهمیدم اینه که حداقل برای دو هفته سوئیت رزرو کنم و بهتره که خونه نزدیک دانشگاه بگیرم.
درسته دانشجوهای SMU پولدارن اما من پولدار نیستم Smile و فاند گرفتم از دانشگاه (ماهی 1900 دلار). باید بتونم خونه ای اجاره کنم که اجارش بیشتر از 900 نباشه و مطمئنا نزدیک دانشکاه نمی تونه باشه. ایا جایی هست که هم فاصله معقول داشته باسه از دانشگاه هم محله ش بد نباشه و هم اجارش مناسب باشه؟ (هم خدارو میخوام هم خرمارو!).

موفق باشید

(2015-07-17 ساعت 01:32)Molan13 نوشته:  سلام، وقت بخیر

خیلی ممنون از دوستانی عزیزی (peymanmohajer، yalda91، rainyboy) که به سوالم جواب دادن. من متاسفانه فعلا نمی تونم پیغام خصوصی بدم و ازتون تشکر کنم. چیزی که من از جوابهاتون فهمیدم اینه که حداقل برای دو هفته سوئیت رزرو کنم و بهتره که خونه نزدیک دانشگاه بگیرم.
درسته دانشجوهای SMU پولدارن اما من پولدار نیستم Smile و فاند گرفتم از دانشگاه (ماهی 1900 دلار). باید بتونم خونه ای اجاره کنم که اجارش بیشتر از 900 نباشه و مطمئنا نزدیک دانشکاه نمی تونه باشه. ایا جایی هست که هم فاصله معقول داشته باسه از دانشگاه هم محله ش بد نباشه و هم اجارش مناسب باشه؟ (هم خدارو میخوام هم خرمارو!).

موفق باشید

امیدوارم موفق باشین. خیلی دانشگاه خوبی هست. اره فکر نکنم اون سمت گیرتون بیاد. دانشگاه خودش بهتون خوابگاه نمیده؟ به نظرم میتونین فعلا یه خوابه بگیرین. خوشبختانه طرفای smu امنیت خوبه. از همین سایت rent.com میتونین حتی تا اجاره هم پیش برین. یعنی تماس بگیرین با مدیر مجتمع و ببینین برای اون تاریخ واحد دارن یا نه.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - someone_1 - 2015-07-17

(2015-07-14 ساعت 05:01)جهان20 نوشته:  
(2015-07-03 ساعت 04:38)mahdis نوشته:  دوستان عزيز هميشه سعى كنيد دو طرفه خدمات بگيريد و خدمات بديد
متاسفانه ما ايرانيها فقط عادت داريم وقتى چيزى ميخوايم و احتياج به كمك داريم سراغ كسى بريم .... توى اين مدت تقريبا يكماهه من درخواست كرده بودم كسى اگه دالاس مياد من يه زحمت دارم و حتى به دوستى پيغام خصوصى دارم كه ايشون أصلا جوابم نداد ? خوشبختانه و خداروشكر اينقد اينجا (دالاس) دوست و آشنا زياد هست كه تا توى فيس بوك گذاشتم دوستانى كه به ايران سفر كرده بودن برام اوردن اونم نه يك بار بلكه دو بار
حالا هنوز زياد از اون پست نگذشته و مطمئنم دوستانى كه دارن ميان دالاس اين ٢٠٠ صفحه رو خوندن روزى ٢-٣ تا پيغام خصوصى دارم كه دوستان راهنمايي ميخوان!!!!! دوستان تاكسي ميخوان!!! دوستان اطلاعات و كمك ميخوام!!!!!
واقعا به نظر من أنصاف نيست سعى كنيد هميشه متقابل برخورد كنيد

موفق باشيد

مهدبس عزیزاتفاقا برای تاکسی براتون پیغام دادم جواب ندادید و من تازه از ایران امدم چون همه دوستان تعریفتون میکردن خوشحال می شدم کاری انجام بدم ولی متاسفانه از شما پیغامی دریافت نکردم...الانم تو دالاس دربدر دنبال خونه و ماشینم.....

من ایمیلم و شماره ام رو براتون مسیج کردم برای پیدا کردن خونه شاید بتونم کمکی کنم. ایمیل من اینه:
pinkyrose_12@yahoo.com

RE: دالاس، ایالت تگزاس - yalda91 - 2015-07-17

موفق باشید
دوست عزیز شما کی دقیقا می خواید بیاید .من مجتمعی می شناسم که خودم هم چند ماه اونجا بودم برای چند نفر هم جور کردیم بیشتر مکزیکی هستن که برای امنیت خیلی خوب هستن .زمان اومدنتونو بهم بگید ازشون سوال کنم جای خوب و تمیزی هست و قیمتاش مناسبه توی منطقه خوبی از دالاس هم هست .اگه بتونید زود اجاره کنید پول الکی به هتل نمی دید.ب را ی بچه های دیگه هم کمتر از 1 هفته جور کردیم.با توجه به شناختی که باهاشون دارم شاید بتونم صحبت کنم که آپارتمانی رو براتون رزو کنم که در بدو ورود برید ببنید اگه خودتون اومد قرار داد ببندید و زودی بگیرید .که نهایتا چند روز بیشتر هتل نباشید .موفق باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ali039 - 2015-07-17

وقت همگی بخیر

خیلی ممنون و موفق باشد

دوست عزیز یک شعبه از استودیو 6 هست که در تقاطغ خیابان SKILMAN و audliaو بزرگراه 635 هستش من دوبار تو این استودیو 6 بطورکوتاه مدت اتاق گرفتم سال 2013 و 2014 هر شب برای یک اتاق با تخت دو نفره 31 دلار بود. اونموقع ماشین نداشتم و این استودیو 6 نزدیک ایستگاه مرکزی اتوبوس و مترو هستش. و بسیار نزدیک به دانشکاه SMU است. با مترو هم میشه به دانشکاه رفت. از لحاظ محلی مثل پلینو نیست ولی برای اسکان کوتاه مدت مشکلی نداره. هر بار رفت جای خالی داشت و کلا نیازی به رزرو نداره. قیمتش رو میتونید از توی سایت پیدا کنید اگر کارت بانکی امریکا را داشته باشید میتونید اینترنتی رزرو کنید ولی اتاق خالی زیاد داره.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Molan13 - 2015-07-17

(2015-07-17 ساعت 03:48)rainyboy نوشته:  

موفق باشید

امیدوارم موفق باشین. خیلی دانشگاه خوبی هست. اره فکر نکنم اون سمت گیرتون بیاد. دانشگاه خودش بهتون خوابگاه نمیده؟ به نظرم میتونین فعلا یه خوابه بگیرین. خوشبختانه طرفای smu امنیت خوبه. از همین سایت rent.com میتونین حتی تا اجاره هم پیش برین. یعنی تماس بگیرین با مدیر مجتمع و ببینین برای اون تاریخ واحد دارن یا نه.

سلام

دانشگاه محدودیت خوابگاه داره. بابت این سایت rent.com هم خیلی تشکر میکنم. الان دارم تو این سایت چک میکنم موردهای به نظر مناسبی داره، ممنون.

موفق باشید