مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza62 - 2015-07-30

(2015-07-30 ساعت 10:32)m.mehrjoo نوشته:  
(2015-07-19 ساعت 00:48)maxsupermax نوشته:  
(2015-07-19 ساعت 00:09)mehdi2138 نوشته:  
(2015-07-18 ساعت 20:46)maxsupermax نوشته:  
(2015-07-18 ساعت 12:27)mehdi2138 نوشته:  دوستان کسی اطلاعی از این موضوع نداره به من بگه؟

این سوال رو جدی جدی داری می پرسی ؟Sad
بله جدی پرسیدم . مگه اشکالی داره؟ اگر جواب رو میدونستم که نمیپرسیدم.
حالا میشه لطف کنید و جواب بدید
نمیشه دوست عزیز.
حالا که جدی پرسیدید ! منم جدی جواب می دم . خیر نمی تونید...
چون اگر شدنی بود من بعنوان نفر اول در صف برای کل خانواده سببی و نسبی خودم ویزا توریستی آمریکا می گرفتم و عزیزان همه می اومدند ساکن می شدند اینجا همه به خوبی و خوشی دور هم بودیم دیگه و نقش اداره مهاجرت آمریکا می شد یه چیزی تو مایه های هویج یا نهایتش چغندر...
دوست عزیز میشه و هزاران نفر تا حالا این کار رو کردن

نمیشه دوست عزیز.

نمیشه دوست عزیز.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - boshra - 2015-07-30

لطفا اگر ایراد تایپ می‌بینید اصلاح کنین من از بهنویس استفاده کردم.

خواستم یه تاپیک جدا بزنم برای موضوع کردیت کارت. چون چیزی هست که همه راجع بهش میخوان بدونن و برای زندگی‌ در آمریکا بسیار موضوع مهمی‌ هست از خرید ماشین گرفته تا خونه و لوازم خونه.

قبلش هم بگم که رو چه اساسی‌ دارم حرف میزنم که دوستان بدونن حرفم رو اساس هست نه از سر اطلاعات جزئی و غیر. من در یکی‌ از شرکت‌های خودروسازی آمریکا در بخش ریسک منیجمنت و در قسمت طراحی کردیت کارت کار می‌کنم.

بنابرین تمامی‌ کردیت اسکور‌ها و اطلاعات مردم زیر دست ماست و کاملا میدونم که چطور کردیت شما طراحی می‌شه و چطور به شما یه نرخ سود رو اعلام می‌کنن.

درباره جزییات نمیتونم حرف بزنم اما فقط براتون نکات مهمی‌ که باعث می‌شه کردیتتون بره بالا رو میگم.

۱- حتماً بیل‌هاتون از جمله آب‌و برقو تلفنو اجاره رو به موقع پرداخت کنین. چون حتا یه روز تاخیر خیلی‌ تاثیر داره.

۲- حتما یک عدد کردیت کارت داشته باشید و به طور مرتب ازش استفاده کنین و اجازه بدید که آخر ماه پی اف کنین. تعداد زیاد کردیت کارت هم خودش خطرناکه. معمولا بین ۱ تا ۵ تا خوب. همه چیز از جمله کردیت کاردهای فروشگاها هم شامل می‌شه.

۳- فاصله زمانی‌ هر کردیت ران کردنتون حداقل ۶ ماه باشه. یعنی‌ هرجا میرین ماشین بخرین خوشتون اومد نگید کردیت ران کنن. اول مطمئن بشید بعد.

۴- بالانس کردیت کاردهاتون رو حدااکثر 20 درصد بگذارید نه بیشتر.

۵-حتما یک وام در هیستوری داشته باشید حتا اگر وام دانشجوی باشه.

۶-حتما سعی‌ کنین از ۳ تا شرکت: اکویفکس، ترنسیونیون، اکسپرین کردیت هیستوری سالتون رو چک کنین. به طور مثال من برام تو اکویفکس هیچی‌ رد نمی‌شد و وقتی‌ خواستم ماشین بخرم فهمیدم اون کمپانی فقط با اکویفکس کار می‌کنه و من هیچ کردیتی پیششون ندارم.

فعلا این به ذهنم میاد. بدن شاید کاملترش کنم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - pedam700 - 2015-07-31

سلام
لطفا در مورد Plano , TX هم اگه اطلاعاتی دارید بگید.
ممنون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - pedam700 - 2015-07-31

سلام
من از برندگان لاتاری 2016 هستم و الان دارم درباره شهرها تحقیق میکنم.
اگه اجازه بدید چندتا سوال داشتم
آب و هوای پلینو چجوریه؟ منی که تو شمال ایران زندگی میکردم آب و هوای تکزاس برام اذیت کننده نخواهد بود؟ پلینو کویری که نیست؟ دلم میخاد یجای خوش آب و هوا برم که سرسبز باشه سرد یا خیلی گرم نباشه. شهر شادی باشه و کار هم نایاب نباشه.
قبل این نظرم رو pittsburgh, PA بود ولی شنیدم کمی سرده. بیخیال شدم.
جدا از آب و هوا شرایط کار اونجا چطوره؟ و اینکه مردمشون چجوری ان؟
و میشه چندتا از محله های خوبشو معرفی کنید که اجاره خونه های اون مناطق رو در بیارم.
و با 2000 دلار در ماه میشه اونجا زندگی راحتی داشت؟
و هر نکته دیگه ای که به ذهنتون میرسه رو ممنون میشم بفرمایید.
پیشاپیش بسیار ممنون از لطفتون.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - golesang - 2015-07-31

(2015-07-14 ساعت 23:22)mehdi2138 نوشته:  بادرود بی کران خدمت تمام دوستان
من یک سوال دارم . آیا با ویزای توریستی میشه خانه اجاره کرد یا نه؟
پیروز و سر بلند باشید

یکی از دوستان من تو کالیفرنیا با ویزای توریستی خونه اجاره کردن اما خوب یه کم مشکله باید خیلی بگردید تا یه مجتمعی شرایطتون رو قبول کنه خیلی حق انتخاب ندارید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - golesang - 2015-07-31

(2015-07-31 ساعت 15:57)pedam700 نوشته:  سلام
من از برندگان لاتاری ۲۰۱۶ هستم و الان دارم درباره شهرها تحقیق میکنم.
آب و هوای پلینو چجوریه؟ منی که تو شمال ایران زندگی میکردم آب و هوای تکزاس برام اذیت کننده نخواهد بود؟ پلینو کویری که نیست؟ دلم میخاد یجای خوش آب و هوا برم که سرسبز باشه سرد یا خیلی گرم نباشه. شهر شادی باشه و کار هم نایاب نباشه.
و میشه چندتا از محله های خوبشو معرفی کنید که اجاره خونه های اون مناطق رو در بیارم.

پلینو و دالاس زمستونها خیلی کوتاه در حد یکی دو هفته برف میاد و تابستون هم یکی دوماه خیلی زیاد گرم داره ولی در مجموع گرماش بیشتره زمستونهاش خشکه ولی تابستونهاش مربوطه نه در حد شمال ایران ولی مرطوبه

در مورد شاد بودن اینجا اصلا اینطوری نیست ساکت و آروم به عبارتی سوت و کوره شب ساعت 8-9 شب به بعد سکوت و تاریکیه ولی مردم پلینو خیلی مهربون و خوب هستند

در مورد ماهی 2000 دلار که گفتید بستگی داره مجرد باشید یا متاهل اگه مجرد هستید به راحتی میتونید با 2000 دلار زندگی کنید ولی اگه متاهل هستید میشه ولی با صرفه جویی و اقتصادی زندگی کردن

نکات مثبت اینجا امنیت و ارزونی و بازار کار مناسب و محیطهای ایرانی هم به اندازه کافی وجود داره

RE: دالاس، ایالت تگزاس - pedam700 - 2015-08-01

(2015-07-31 ساعت 21:10)golesang نوشته:  در مورد شاد بودن اینجا اصلا اینطوری نیست ساکت و آروم به عبارتی سوت و کوره شب ساعت ۸- ۹ شب به بعد سکوت و تاریکیه

خیلی ممنون از توضیحاتتون.
آیا event های شاد یا اماکن تفریحی یا پارک و دریا ، رود ، دریاچه و ... هم داره؟
در واقع میخام خیالم راحت باشه اونجا که میاییم به غیر از کار کردن و خوردن و خوابیدن بشه اوقات فراغت خوبی هم داشته باشیم که تو غربت دیرتر هوم سیک شیم.

بازم ممنون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - vidatanha - 2015-08-01

اونی که قراره با دستمزد حد اقل زندگی کنه چطور میتونه بگذرونه اگر یک مجرد نیاز به دو هزار دلار ره؟ اگر حد اقل حقوق ساعتی ده دلار باشه و جایی که هفته ای چهل ساعت بهت کار بدن گیر بیاد.بدون کسر مالیات میشه ۱۶۰۰ دلار در ماه

RE: دالاس، ایالت تگزاس - golesang - 2015-08-01

(2015-08-01 ساعت 07:43)vidatanha نوشته:  اونی که قراره با دستمزد حد اقل زندگی کنه چطور میتونه بگذرونه اگر یک مجرد نیاز به دو هزار دلار ره؟ اگر حد اقل حقوق ساعتی ده دلار باشه و جایی که هفته ای چهل ساعت بهت کار بدن گیر بیاد.بدون کسر مالیات میشه ۱۶۰۰ دلار در ماه

یک مجرد با کمتر از 2000 دلار هم میتونه زندگی کنه چون این دوستمون در مورد دستمزد 2000 دلاری پرسیدن من گفتم وگرنه حداقل حقوق 8 دلاره که اگر کار فول تایم باشه میشه ماهی 1200 دلار که برای یک خانواده سخته و تقریبا نمیشه گذروند ولی یه فرد مجرد در صورتی که همخونه بگیرن میتونند بگذرونن

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2015-08-01

(2015-07-31 ساعت 21:02)golesang نوشته:  
(2015-07-14 ساعت 23:22)mehdi2138 نوشته:  بادرود بی کران خدمت تمام دوستان
من یک سوال دارم . آیا با ویزای توریستی میشه خانه اجاره کرد یا نه؟
پیروز و سر بلند باشید

یکی از دوستان من تو کالیفرنیا با ویزای توریستی خونه اجاره کردن اما خوب یه کم مشکله باید خیلی بگردید تا یه مجتمعی شرایطتون رو قبول کنه خیلی حق انتخاب ندارید

دلم نمی خواست این رو بیان کنم ولی چون مثال آوردید و یک استثنا رو مبنای شدنی بودن کار " اجاره خانه با ویزای توریستی " معرفی کردید که من اصلا صلاح نمی دونم باید عرض کنم که اون دوست شما که من هم شناختی ازشون ندارم عملا "
پ ن اهندگی اخذ کرده اند یا اینکه تا مدت نامعلومی مجبور به کتمان هویت و شرایط خواهند بود که این قبیل استثتناعات نباید توسط اعضای با سابقه مهاجر سرا مبنای راهنمایی قرار بگیره لطفا".

RE: دالاس، ایالت تگزاس - lighthouse - 2015-08-02

سلام .دوست عزیزمنم شرایطم مشابه شماست.من درمورد دالاس همه صفحات روخوندم ولی فکرمیکنم اگر واقعا به دنبال اب وهوای مشابه شمال هستیم نبایدبه تگزاس فکرکنیم.اگرازنظر شغلی محدودیت ندارید که حتما به تگزاس برین بنظرم بهتره درموردسیاتل هم بخونید.البته درسته ایالت گرونتریه ولی حداقل دستمزدهم بالاتره.البته اینقدر بچه های دالاس مهربونند که منم خیلی وسوسه شدم دالاس روانتخاب کنم.موفق باشید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2015-08-02

*پست موقت

چون یکی دوتا دوستان دنبال خرید ماشین بودن (با اینکه فصل خوبی نیست برای ماشین یوزد) چند تا مورد نسبتا خوب هست در رنج قیمت کم که لینکش رو میگذارم که اگه خواستین خودتون بیشتر بررسی میکنین.

http://www.cars.com/vehicledetail/detail/641206338/overview/

http://www.cars.com/vehicledetail/detail/641716831/overview/

http://www.cars.com/vehicledetail/detail/639052849/overview/

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rainyboy - 2015-08-02

(2015-08-02 ساعت 00:48)ماندانا.م نوشته:  
سلام .دوست عزیزمنم شرایطم مشابه شماست.من درمورد دالاس همه صفحات روخوندم ولی فکرمیکنم اگر واقعا به دنبال اب وهوای مشابه شمال هستیم نبایدبه تگزاس فکرکنیم.اگرازنظر شغلی محدودیت ندارید که حتما به تگزاس برین بنظرم بهتره درموردسیاتل هم بخونید.البته درسته ایالت گرونتریه ولی حداقل دستمزدهم بالاتره.البته اینقدر بچه های دالاس مهربونند که منم خیلی وسوسه شدم دالاس روانتخاب کنم.موفق باشید.

به نظرم خیلی رو این چیزا فک نکنین. مهمترین چیز تو امریکا دووم اوردنه. پس جایی برین که فکر می کنین بیشتر میتونین دووم بیارین. بعدا میتونین دوباره تغییر جا بدین. به نظرم اب و هوای اینجا خیلی شبیه شیرازه. عجیب و غریب گرم نمیشه مثله اهواز و ابادان . سرماشم فقط یکی یا دو تا برف داره. ولی واسه من آب و هوا اولیت دهم هم نیست

RE: دالاس، ایالت تگزاس - lighthouse - 2015-08-02

(2015-08-02 ساعت 09:52)rainyboy نوشته:  
(2015-08-02 ساعت 00:48)ماندانا.م نوشته:  

به نظرم خیلی رو این چیزا فک نکنین. مهمترین چیز تو آمریکا دووم اوردنه. پس جایی برین که فکر می کنین بیشتر میتونین دووم بیارین. بعدا میتونین دوباره تغییر جا بدین. به نظرم اب و هوای اینجا خیلی شبیه شیرازه. عجیب و غریب گرم نمیشه مثله اهواز و ابادان . سرماشم فقط یکی یا دو تا برف داره. ولی واسه من آب و هوا اولیت دهم هم نیست
دوست عزیزم درسته که میتونیم بعدا جابجا بشیم ولی اگر کسی بخواد بره کالج این استیت شدن هرچه زودتر براش مهمه.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - جهان20 - 2015-08-02

(2015-08-02 ساعت 04:53)soheilbadami نوشته:  *پست موقت

چون یکی دوتا دوستان دنبال خرید ماشین بودن (با اینکه فصل خوبی نیست برای ماشین یوزد) چند تا مورد نسبتا خوب هست در رنج قیمت کم که لینکش رو میگذارم که اگه خواستین خودتون بیشتر بررسی میکنین.

http://www.cars.com/vehicledetail/detail/641206338/overview/

http://www.cars.com/vehicledetail/detail/641716831/overview/

http://www.cars.com/vehicledetail/detail/639052849/overview/
ممنون از معرفی سایتها ولی الان مشکلم اینجاست که کسی نیست که با هم بریم ماشین ببینیم و یه تعمیرگاه نشون بدیم و در نهایت بخریم همه سر کارند و کسی فرصت نداره.....