مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ben123 - 2015-08-03

ترکوندین صفحه تگزاس رو. 207 صفحه. منم موندم بین سیاتل ( یا شهرهای اطرافش بلویو ، کریکلند ) و دالاس تگزاس. دوستان مطلع یه راهنمایی بکنن. کسی هست از هر دوتاش اطلاعاتی داشته باشه؟ :-(
سیاتل آشنا دارم ولی تگزاس نه. سیاتل میگن آب و هواش خوبه دالاس رو نمیدونم. مالیات بر درامد و مالیات بر خرید رو هم نمیدونم توو این دو تا ایالت چجوریه. میگیرن نمیگیرن؟ یه مشکلی که توو این صفحات هست اینه که معمولا اول پیج توضیح کامل داده شده که توو سال 2010 بوده و بقیه صفحات بیشتر گفتگو بین افراده.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - lighthouse - 2015-08-03

(2015-08-03 ساعت 13:43)ben123 نوشته:  ترکوندین صفحه تگزاس رو. 207 صفحه. منم موندم بین سیاتل ( یا شهرهای اطرافش بلویو ، کریکلند ) و دالاس تگزاس. دوستان مطلع یه راهنمایی بکنن. کسی هست از هر دوتاش اطلاعاتی داشته باشه؟ :-(
سیاتل آشنا دارم ولی تگزاس نه. سیاتل میگن آب و هواش خوبه دالاس رو نمیدونم. مالیات بر درامد و مالیات بر خرید رو هم نمیدونم توو این دو تا ایالت چجوریه. میگیرن نمیگیرن؟ یه مشکلی که توو این صفحات هست اینه که معمولا اول پیج توضیح کامل داده شده که توو سال 2010 بوده و بقیه صفحات بیشتر گفتگو بین افراده.

دوست عزیز.ایالت واشنگتن وایالت تگزاس هیچکدام مالیات بردرامد ندارند ولی ازنظرمسکن سیاتل گرونتره وخب البته حداقل درامدهم دراون بالاتره.اگر نظرات دوستمون Reza.aaرابخوانیدخیلی چیزها دستگیرتون میشه چون ایشون هم مثل ما بین این دوایالت مرددبودن.وهمینطورنظرات مفید امیرمهاجر.موفق باشید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2015-08-04

(2015-08-03 ساعت 13:43)ben123 نوشته:  ترکوندین صفحه تگزاس رو. 207 صفحه. منم موندم بین سیاتل ( یا شهرهای اطرافش بلویو ، کریکلند ) و دالاس تگزاس. دوستان مطلع یه راهنمایی بکنن. کسی هست از هر دوتاش اطلاعاتی داشته باشه؟ :-(
دوست عزیز خلاصش اینه که وقتی به امریکا بیاید متوجه خواهید شد که مهمترین چیز در امریکا کار و درامده بنابر این اگر مشکلی ازین بابت ندارین مسلما باید جای بهتر رو که همانا سیتل باشه انتخاب کنین چون با توجه به جمیع شرایط یک ایالت ابی معمولا بهتر از یک قرمزه ولی چنانچه به کار و مخصوصا بیزنس فکر میکنین تکزاس و خصوصا شمال اون خیلی بهتره. باید ببینین انتظاراتتون چیه و توان مالیتون.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - fariba_a - 2015-08-04

(2015-08-04 ساعت 10:15)soheilbadami نوشته:  
دوست عزیز خلاصش اینه که وقتی به آمریکا بیاید متوجه خواهید شد که مهمترین چیز در آمریکا کار و درامده بنابر این اگر مشکلی ازین بابت ندارین مسلما باید جای بهتر رو که همانا سیتل باشه انتخاب کنین چون با توجه به جمیع شرایط یک ایالت ابی معمولا بهتر از یک قرمزه ولی چنانچه به کار و مخصوصا بیزنس فکر میکنین تکزاس و خصوصا شمال اون خیلی بهتره. باید ببینین انتظاراتتون چیه و توان مالیتون.

منطور از ایالت آبی و قرمز چیه؟!!

RE: دالاس، ایالت تگزاس - amjad - 2015-08-04

(2015-08-04 ساعت 16:17)fariba_a نوشته:  منطور از ایالت آبی و قرمز چیه؟!!
یعنی ایالتهایی که جمعیتش اکثرا جمهوری خواه (Republican) هستد( قرمز) و ایالتهائی که اکثرا دموکرات (Democratic ) هستند(آبی)
و صد البته تگزاسی ها جمهوریخواه هستند

RE: دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2015-08-05

(2015-08-04 ساعت 16:17)fariba_a نوشته:  
(2015-08-04 ساعت 10:15)soheilbadami نوشته:  [quote='ben123' pid='644347' dateline='1438593210']
دوست عزیز خلاصش اینه که وقتی به آمریکا بیاید متوجه خواهید شد که مهمترین چیز در آمریکا کار و درامده بنابر این اگر مشکلی ازین بابت ندارین مسلما باید جای بهتر رو که همانا سیتل باشه انتخاب کنین چون با توجه به جمیع شرایط یک ایالت ابی معمولا بهتر از یک قرمزه ولی چنانچه به کار و مخصوصا بیزنس فکر میکنین تکزاس و خصوصا شمال اون خیلی بهتره. باید ببینین انتظاراتتون چیه و توان مالیتون.

منطور از ایالت آبی و قرمز چیه؟!!

همونطور که دوستمون هم گفتن حاکمیت در ایالتهای قرمز با جمهوریخواهان هست که رویکرد های خاصی در اداره امور دارن و در کل با برنامه های تامین اجتماعی -بیمه- برابری نزادی-حقوق زنان- حد اقل دستمزد و اینجور سوسول بازیها ! میونه ای ندارن و جملگی عاشق شات گان و پیکاپ تراک میباشن ! و دموکراتها بالعکس (در ایالتهای ابی ) یا حدیقل اینطور مدعی اند.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - golesang - 2015-08-05

(2015-08-01 ساعت 11:12)maxsupermax نوشته:  
(2015-07-31 ساعت 21:02)golesang نوشته:  
(2015-07-14 ساعت 23:22)mehdi2138 نوشته:  بادرود بی کران خدمت تمام دوستان
من یک سوال دارم . آیا با ویزای توریستی میشه خانه اجاره کرد یا نه؟
پیروز و سر بلند باشید

یکی از دوستان من تو کالیفرنیا با ویزای توریستی خونه اجاره کردن اما خوب یه کم مشکله باید خیلی بگردید تا یه مجتمعی شرایطتون رو قبول کنه خیلی حق انتخاب ندارید

دلم نمی خواست این رو بیان کنم ولی چون مثال آوردید و یک استثنا رو مبنای شدنی بودن کار " اجاره خانه با ویزای توریستی " معرفی کردید که من اصلا صلاح نمی دونم باید عرض کنم که اون دوست شما که من هم شناختی ازشون ندارم عملا "
پ ن اهندگی اخذ کرده اند یا اینکه تا مدت نامعلومی مجبور به کتمان هویت و شرایط خواهند بود که این قبیل استثتناعات نباید توسط اعضای با سابقه مهاجر سرا مبنای راهنمایی قرار بگیره لطفا".

دوست عزیز و هم دوره ای من یک استثنا رو مبنای راهنمایی قرار ندادم فقط خواستم بگم کاریه شدنی من فقط یک مثال آوردم اما بیشتر از یک نفر رو میشناسم حتی خانومی که به خاطر زایمان با ویزای توریستی اومدن و خونه اجاره کردن پس کاری نیست که محال باشه انجامش البته فکر میکردم بعد سه سال از حضورتون تو آمریکا یه کمی خوش بین تر شده باشید ولی ظاهرا همچنان مثل قبل سختگیرانه با مسائل برخورد میکنید البته این رو هم بگم که خوشحالم که شما هم همچنان بعد چند سال مثل خیلی های دیگه از دوستانمون مهاجرسرا رو فراموش نکردید و به کمک دوستان میایید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ALISHARIFI - 2015-08-05

سلام به همه دوستان مخصوصا ساکنین DSLLASمن پس از بررسی های مختلف تصمصم گرفتم دالاس رو برای زندگی انتخاب کنم فقط برای اماده کردن خودم و خانواده برای مسافرت به اونجا چند تا سوال دارم . اگه ممکنه پاسخ بدید لطفا:
1-اوایل تاپیک یه سری اطلاعات درباره کل هزینه های زندگی از قبیل گاز-برق-تلفن-خوراک-اجاره مسکن و غیره نوشته بود ولی فکر کنم قدیمی باشه .اگه کسی به ریز هزینه یک ماه زندگی رو تو دالاس میدونه لطف کنه بگه . برای یه خانواده 4 نفره
2- برای محل زندگی دوستان گفته بودن اول مدرسه رو انتخاب کن بعد منزل رو . پسرم تو ایران باید اول دبیرستان رو بخونه . یه مدرسه خوب که بعدش محل زندگی رو انتخاب کنم کجا میتونه باشه ؟
3-مثل اینکه باید ماشین خرید. برای ماشین 3000 تا 4000 دلار عدد خوبی هست که در نظر بگیرم؟
میدونم همه چیز به محل زندگی ربط داره با این سوال ها میخوام به این جواب برسم که با فرض اینکه نتونستم تا 5 ماه کار پیدا کنم چه مقدار دلار باخودم بیارم که به مشکل بر نخورم . مخلص کلام ماهی چند دلار برای زندگی در دالاس باید کنار گذاشت .

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ALISHARIFI - 2015-08-05

ببخشید یه سوال جا موند. بهترین ایرلاین برای مسافرت به دالاس چه ایرلاینی هست . تا مستقیم تو فرودگاه دالاس پیاده شویم ؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - مروارید درخشان - 2015-08-05

با سلام
در مورد هزینه های مسکن کسی میتونه اطلاعاتی بده.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - نیلوفرآبی - 2015-08-05

سلام دوستان
لطفا در مورد وضعیت مدارس ابتدایی دالاس اگر کسی اطلاعاتی داره پست بذاره ممنون میشم...

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ehsan6114 - 2015-08-05

(2015-08-05 ساعت 14:25)ALISHARIFI نوشته:  ببخشید یه سوال جا موند. بهترین ایرلاین برای مسافرت به دالاس چه ایرلاینی هست . تا مستقیم تو فرودگاه دالاس پیاده شویم ؟
دوست عزیز تجربه ها مختلف هستش و بسته به سلیقه افراد متفاوت، به شخصه چون تاخیر در کانکشن پرواز واسم خسته کننده و کسالت آوره بنابراین این پرواز رو انتخاب کردم :پرواز امارات که 10:30 شب از تهران پرواز میکنه و حدود 12:30 میرسه دوبی و با کمترین تاخیر (2 ساعت) ،2:30 پرواز مستقیم از دوبی به دالاس 16 ساعت... هواپیما ایرباس A360 بسیار راحت و عالی سرویس خوب و ...
موفق باشین

RE: دالاس، ایالت تگزاس - peymanmohajer - 2015-08-06

(2015-08-05 ساعت 14:03)ALISHARIFI نوشته:  سلام به همه دوستان مخصوصا ساکنین DSLLASمن پس از بررسی های مختلف تصمصم گرفتم دالاس رو برای زندگی انتخاب کنم فقط برای اماده کردن خودم و خانواده برای مسافرت به اونجا چند تا سوال دارم . اگه ممکنه پاسخ بدید لطفا:
۱-اوایل تاپیک یه سری اطلاعات درباره کل هزینه های زندگی از قبیل گاز-برق-تلفن-خوراک-اجاره مسکن و غیره نوشته بود ولی فکر کنم قدیمی باشه .اگه کسی به ریز هزینه یک ماه زندگی رو تو دالاس میدونه لطف کنه بگه . برای یه خانواده ۴ نفره
۲- برای محل زندگی دوستان گفته بودن اول مدرسه رو انتخاب کن بعد منزل رو . پسرم تو ایران باید اول دبیرستان رو بخونه . یه مدرسه خوب که بعدش محل زندگی رو انتخاب کنم کجا میتونه باشه ؟
۳-مثل اینکه باید ماشین خرید. برای ماشین 3000 تا 4000 دلار عدد خوبی هست که در نظر بگیرم؟
میدونم همه چیز به محل زندگی ربط داره با این سوال ها میخوام به این جواب برسم که با فرض اینکه نتونستم تا ۵ ماه کار پیدا کنم چه مقدار دلار باخودم بیارم که به مشکل بر نخورم . مخلص کلام ماهی چند دلار برای زندگی در دالاس باید کنار گذاشت .

خیلی هم خوب، به سلامتی.

1. هزینه ها: ما گاز نداریم یعنی آبگرمکن و اجاق گازمونم برقیه. هزینه برقمون ماه پیش شد 75 دلار. طرفای زمستون 120 تا هم یادمه دادم البته ما دو نفریم و نصف روز بیرون سر کار. تلفن رو از لایکا گرفتیم از پری پید استفاده میکنیم و دو نفری میشه ده دوازده دلار در ماه. خورد و خوراک و پوشاک هم میشه تقریبا هفته ای 100 دلار. اجاره حدود 700 هستش. البته من همه اینا رو دارم برا دو نفر میگم. اگه بخواید خونه دو خوابه بگیرید میره رو نهصد یا هزار حالا یه خورده اینور اونور. و غیره یکی پول اینترنت خونه مهمه که من دارم ماهی سی دلار میدم یکی هم بنزین که هفته ای تقریبا 40 دلار برای دو تا ماشین. یکی دیگه هم بیمه ماشینه که ماهی بین 30 تا 80 دلار برای هر ماشین متغیره. و غیره دیگه ای یادم نمیاد که بگم ولی نکه مهمی که باید بگم اینه که این خرجا مال زمانیه که شما جا افتادید و همه چی روتین شده وگرنه سه چهار ماه اول چون هیچی تو خونه ندارید خرجتون دو برابره. هزینه ماهانه رو بخواید من به نظرم برای ماههای اول ماهی سه چهار هزار تا وقتی هم رو غلتک افتادید، دو و پونصد سه هزار تا حالا یه خورده اینور اونور برای شما چهار نفر.

2. مدرسه: پلینو مدارس خوبی داره.

3. ماشین: برای ماشین سه چهار هزار تا حداقله. معمولا با این پول یه ماشینی میگیرید که بالای 100 هزار مایل راه رفته. این ماشین کارتونو راه میندازه ولی نمیشه بهش گفت ماشین خوب. با 5 تا 6 هزار تا میشه ماشین حداقلی خوووب گرفت با بیشترش هم میشه ماشینی گرفت که حالا حالاها نیگرش دارید. کلا هر چی بیشتر به ماشین پول بدید و ماشین سرحال بگیرید ضرر نمیکنید.

4. مخلص کلام، چقد بیاری: اجاره 5، ماشین با داستاناش 5، خرج هم خیلی خیلی اقتصادی 5 که همشون هزار دلار هستن و میشن 15 هزار تا. یه مقدار هم معمولا خرجای پیش بینی نشده هستش. بنابراین شما بین 15 تا 20 دلار هزار دلار لازم داری در صورتی که بخوای 5 ماه رو از جیب بخوری. البته همه اینا با پیش فرضای شما بود وگرنه اگه به من باشه که میگم شما تو بدترین حالت دو ماه بیکار خواهی بود و بقیه رو از درامد خرج خواهی کرد. با توجه به اینکه چند ماه قبل از سال نو میلادی داری میای فکر کنم خیلی سریع کار پیدا کنید.
موفق باشید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Serah - 2015-08-06

(2015-07-17 ساعت 17:28)Molan13 نوشته:  
(2015-07-17 ساعت 03:48)rainyboy نوشته:  
(2015-07-17 ساعت 01:32)Molan13 نوشته:  سلام، وقت بخیر

خیلی ممنون از دوستانی عزیزی (peymanmohajer، yalda91، rainyboy) که به سوالم جواب دادن. من متاسفانه فعلا نمی تونم پیغام خصوصی بدم و ازتون تشکر کنم. چیزی که من از جوابهاتون فهمیدم اینه که حداقل برای دو هفته سوئیت رزرو کنم و بهتره که خونه نزدیک دانشگاه بگیرم.
درسته دانشجوهای SMU پولدارن اما من پولدار نیستم Smile و فاند گرفتم از دانشگاه (ماهی 1900 دلار). باید بتونم خونه ای اجاره کنم که اجارش بیشتر از 900 نباشه و مطمئنا نزدیک دانشکاه نمی تونه باشه. ایا جایی هست که هم فاصله معقول داشته باسه از دانشگاه هم محله ش بد نباشه و هم اجارش مناسب باشه؟ (هم خدارو میخوام هم خرمارو!).

موفق باشید

امیدوارم موفق باشین. خیلی دانشگاه خوبی هست. اره فکر نکنم اون سمت گیرتون بیاد. دانشگاه خودش بهتون خوابگاه نمیده؟ به نظرم میتونین فعلا یه خوابه بگیرین. خوشبختانه طرفای smu امنیت خوبه. از همین سایت rent.com میتونین حتی تا اجاره هم پیش برین. یعنی تماس بگیرین با مدیر مجتمع و ببینین برای اون تاریخ واحد دارن یا نه.

سلام

دانشگاه محدودیت خوابگاه داره. بابت این سایت rent.com هم خیلی تشکر میکنم. الان دارم تو این سایت چک میکنم موردهای به نظر مناسبی داره، ممنون.

موفق باشید

Ma khunamun ruberuye smu ,mockingbird ln jaye khubiam hast .ye khabe mahi 900

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rabbit - 2015-08-07

(2015-08-05 ساعت 19:55)ehsan6114 نوشته:  
(2015-08-05 ساعت 14:25)ALISHARIFI نوشته:  ببخشید یه سوال جا موند. بهترین ایرلاین برای مسافرت به دالاس چه ایرلاینی هست . تا مستقیم تو فرودگاه دالاس پیاده شویم ؟
دوست عزیز تجربه ها مختلف هستش و بسته به سلیقه افراد متفاوت، به شخصه چون تاخیر در کانکشن پرواز واسم خسته کننده و کسالت آوره بنابراین این پرواز رو انتخاب کردم :پرواز امارات که ۱۰:30 شب از تهران پرواز میکنه و حدود 12:30 میرسه دوبی و با کمترین تاخیر (۲ ساعت) ،۲:30 پرواز مستقیم از دوبی به دالاس 16 ساعت... هواپیما ایرباس A360 بسیار راحت و عالی سرویس خوب و ...
موفق باشین

دوست من سلام

بنده یکبار از امارات استفاده کردم و بد نبود ولی هر دوبار دیگه که با قطر ایرلاین سفر کردم بسیار بهتر بود. چه از نظر آرامش در پرواز و چه از نظر کیفیت بویینگ 777 و چه از نظر مهماندار و پذیرایی و مهمتر از همه سالم تحویل دادن چمدانها که خط روش ننداخته بودند ولی متاسفانه امارات یکی از چمدانها را شکست و یکی دیگه رو هم بدون چرخ تحویل داد و بعد از ششماه پیگیری، هشتاد دلار کردیت داد (قیمت یکی از چمدانهای از بین رفته) برای خرید بلیط بعدی از ایرلاین امارات که هنوز تو کشو میز توالت داره خاک میخوره چون دیگه همیشه با قطر رفت و آمد میکنم . لینک زیر رو هم میتونید چک کنید.
World's Top 100 Airlines

موفق باشید