مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - اریوبرزن - 2015-08-16

(2015-08-16 ساعت 00:16)mahdis نوشته:  بچه ها يه سوال
يكى از دوستان من ٢ سال اينجا بود مدتى رفت ايران الان روزى كه بليط داره و داره برميگرده ميشه ٦ ماه حالا ميخواد بدونه اون ٢ سالي كه بوده سوخت ميشه براي زمان سيتي زن شيپيشون؟!
سلام دوست عزیز
اگه مدت اقامت دوست شما در ایران از شش ماه کمتر باشه یعنی 179روز مشکلی پیش نمیاد و سابقه اقامت امریکا محفوظه ولی اگه بیشتر از شش ماه بیرون از امریکا بوده باشه مشکل پیش میاد

RE: دالاس، ایالت تگزاس - زورو - 2015-08-17

برای مهاجرت از طریق eb3 اقدام کردیم ولی نمیدونم بین ایالتهای کارولینای شمالی جنوبی و تگزاس و فیلادلفیا کدوم بهتره

RE: دالاس، ایالت تگزاس - m.ghoreishi - 2015-08-17

(2015-08-17 ساعت 12:05)زورو نوشته:  برای مهاجرت از طریق eb3 اقدام کردیم ولی نمیدونم بین ایالتهای کارولینای شمالی جنوبی و تگزاس و فیلادلفیا کدوم بهتره

دوست عزیز سوال شما بسیار بسیار کلی بوده و مطمئنن این خود شمایید که با توجه به معیارهای زندگیتان از نظر وضعیت اب و هوایی تحصیلی اقتصادی و اسایشی باید تصمیم بگیرید
پیشنهاد بنده اینه که با صبر و حوصله تاپیکهای مربوط به ایالتهای مورد نظرتون رو مطالعه بفرمایید و اطلاعات مفید رو جمع اوری و تصمیم نهایی رو بگیرید.
در مورد ریز جزییات میتونید از دوستان ساکن اون محل راهنمایی لازم رو دریافت کنید.
موفق باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - زورو - 2015-08-17

مهاجرت با eb3حقوقش سالی 16000دلاره چقدر پول باید ببریم تا یک سال دوام بیاریم از نظر اب و هوا کدام ایالتش بهتره ایا تگزاس امنه

لطفا ایرانیان مقیم این ایالتها رو معرفی کنین

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mahdisheykh - 2015-08-19

با سلام و عرض ادب.
من و همسرم برای آمدن به دالاس اقدام کردیم. اما متاسفانه همسرم ۲ ماه پیش به علت تصادف فوت شدند...
من به ناچار بایستی این سفر را به تنهایی به دالاس بیام.

هفته آینده به دالاس پرواز دارم ، اما اصلا نمیدونم به محض ورود کجا بایستی بیام ، و برای اجاره و اسکان باید چگوته عمل کنم.

لطفاً اولین فرصت ممکن من را راهنمایی بفرمایید، یا کسی را معرفی کنید که از ایشان بپرسم.

منتظر پیام شما هستم.
Mahdisheykhzarin@gamil.com

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mahdisheykh - 2015-08-20

با سلام و تشکر بسیار...

متاسفانه من تازه با این سایت آشنا شدم و در حالی که تا پرواز کمبود وقت هست، اما در مورد پاسخ به پیامهای خصوصی و ارتباط موثر، آی من که جدید هم هست، محدود است، و من فقط میتونم پیام عمومی بزارم. اما پیام خصوصی شما دوستان رو دریافت میکنم...

از اونجایی که به تایپ کردن پینگلیش آدت دارم ، و اینجا بایستی فارسی بنویسم... سعی میکنم کوتاه و خلاصه تایپ کنم...

ویزای من توریستی هست،و اگر به لحاط روحی ، توان ماندن و ادامه داشتم... قصد دارم برای همیشه بمانم...

از آنجایی که تنها چند روز به تاریخ پرواز من باقی مانده... میخواستم تمنا کنم اگر میصر هست، با وایبر و اینگونه برنامه ها یا موبایل فون ، بتونم از راهنمایی شفاهی شما استفاده کنم.

در مورد هزینه ها ، میزان مبلغی که بایستی همراهم باشه ، وسایل مورد نیاز ... و سوالهای اینچنینی که یادداشت کردم ، نیاز هست که با شما دوستان مشورت کنم...

بفرمایید که من از چه طریق میتونم از شما نکات را بپرسم؟

خداوند دلتون رو پر از امید فرماید...

RE: دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2015-08-21

(2015-08-20 ساعت 15:01)mahdisheykh نوشته:  با سلام و تشکر بسیار...

متاسفانه من تازه با این سایت آشنا شدم و در حالی که تا پرواز کمبود وقت هست، اما
دیگه چه راهنمایی دوست من ؟ شما که کار خودت رو کردی Smile مگه میشه با ویزا توریستی همیشه موند ؟! یعنی شما ماشین نمیخوای توی این دالاس ؟ گواهینامه نمیخوای ؟ کار نمیخوای ؟ بانک کار نداری ؟ اگه راه اینارو پیدا کردی بقیه اش که عددی نیست دیگه . به هر حال موفق باشی انشالا.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2015-08-21

(2015-08-21 ساعت 03:58)soheilbadami نوشته:  

دیگه چه راهنمایی دوست من ؟ شما که کار خودت رو کردی Smile مگه میشه با ویزا توریستی همیشه موند ؟! یعنی شما ماشین نمیخوای توی این دالاس ؟ گواهینامه نمیخوای ؟ کار نمیخوای ؟ بانک کار نداری ؟ اگه راه اینارو پیدا کردی بقیه اش که عددی نیست دیگه . به هر حال موفق باشی انشالا.

سلام
متاسفم که بگم مسیر اشتباهی رو در پیش گرفتید. ولی اگر اصرار بر اومدن دارید و حالا شاید دری هم به تخته خورد و خواستید بمونید و به عبارتی دیگر در امریکا غیر مجار و سیاه زندگی کنید همانطور که سهیل خان فرمودند. برای تک تک اموراتتون باید پول نقد داشته باشید که سر و کارتون به ادارات و موسسات و ارگانها و بانکها نیفته . بر فرض محال هم تازه هم اگر بتونید از همه اینها قصر در برید و به پلیس بر نخورید و اینها بهیج عنوان اجازه کار نخواهید داشت و هر چه می آورید سوخت می شود.
هدف گذاری تون بسیار سطحی است... ببخشید رک می گم ولی توریستی اومدن و این کار عقلانی نیست.
ااین جمله تون " من به ناچار بایستی این سفر را به تنهایی به دالاس بیام." من رو نگران می کنه
ولی اگر صرفا" خواستید توریستی حال و هوا عوض کنید برای شش ماه از جیب خوردن و بزن و بگیرش با کیفیت بسیار مطلوب تا 20 هزار تا کفایت می کنه ولی برای غیر توریستی و سکونت غیر مجاز ... الله اعلم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Serah - 2015-08-25

(2015-08-07 ساعت 07:03)Molan13 نوشته:  
(2015-08-06 ساعت 09:49)Serah نوشته:  
(2015-07-17 ساعت 17:28)Molan13 نوشته:  
(2015-07-17 ساعت 03:48)rainyboy نوشته:  
(2015-07-17 ساعت 01:32)Molan13 نوشته:  سلام، وقت بخیر

خیلی ممنون از دوستانی عزیزی (peymanmohajer، yalda91، rainyboy) که به سوالم جواب دادن. من متاسفانه فعلا نمی تونم پیغام خصوصی بدم و ازتون تشکر کنم. چیزی که من از جوابهاتون فهمیدم اینه که حداقل برای دو هفته سوئیت رزرو کنم و بهتره که خونه نزدیک دانشگاه بگیرم.
درسته دانشجوهای SMU پولدارن اما من پولدار نیستم Smile و فاند گرفتم از دانشگاه (ماهی 1900 دلار). باید بتونم خونه ای اجاره کنم که اجارش بیشتر از 900 نباشه و مطمئنا نزدیک دانشکاه نمی تونه باشه. ایا جایی هست که هم فاصله معقول داشته باسه از دانشگاه هم محله ش بد نباشه و هم اجارش مناسب باشه؟ (هم خدارو میخوام هم خرمارو!).

موفق باشید

امیدوارم موفق باشین. خیلی دانشگاه خوبی هست. اره فکر نکنم اون سمت گیرتون بیاد. دانشگاه خودش بهتون خوابگاه نمیده؟ به نظرم میتونین فعلا یه خوابه بگیرین. خوشبختانه طرفای smu امنیت خوبه. از همین سایت rent.com میتونین حتی تا اجاره هم پیش برین. یعنی تماس بگیرین با مدیر مجتمع و ببینین برای اون تاریخ واحد دارن یا نه.

سلام

دانشگاه محدودیت خوابگاه داره. بابت این سایت rent.com هم خیلی تشکر میکنم. الان دارم تو این سایت چک میکنم موردهای به نظر مناسبی داره، ممنون.

موفق باشید

Ma khunamun ruberuye smu ,mockingbird ln jaye khubiam hast .ye khabe mahi 900

سلام
ممنون بابت راهنمایی. من هفته بعد پنج شنبه میام دالاس و دنبال خونه میگردم. به اینجا هم حتما سر میزنم. منتها اگر بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم (مثلا کجای این خیابون برم و ...).

5555E Mockingbird ln

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ehsan6114 - 2015-08-25

متاسفانه من تازه با این سایت آشنا شدم و در حالی که تا پرواز کمبود وقت هست، اما در مورد پاسخ به پیامهای خصوصی و ارتباط موثر، آی من که جدید هم هست، محدود است، و من فقط میتونم پیام عمومی بزارم. اما پیام خصوصی شما دوستان رو دریافت میکنم...

از اونجایی که به تایپ کردن پینگلیش آدت دارم ، و اینجا بایستی فارسی بنویسم... سعی میکنم کوتاه و خلاصه تایپ کنم...

ویزای من توریستی هست،و اگر به لحاط روحی ، توان ماندن و ادامه داشتم... قصد دارم برای همیشه بمانم...

از آنجایی که تنها چند روز به تاریخ پرواز من باقی مانده... میخواستم تمنا کنم اگر میصر هست، با وایبر و اینگونه برنامه ها یا موبایل فون ، بتونم از راهنمایی شفاهی شما استفاده کنم.

در مورد هزینه ها ، میزان مبلغی که بایستی همراهم باشه ، وسایل مورد نیاز ... و سوالهای اینچنینی که یادداشت کردم ، نیاز هست که با شما دوستان مشورت کنم...

بفرمایید که من از چه طریق میتونم از شما نکات را بپرسم؟

خداوند دلتون رو پر از امید فرماید...
دوست عزیز سلام
ابتدا امیدوارم هر راهی رو که پیش گرفتی موفق باشی نظر دوستان کاملا منطقی و عقلانیست و من با عزیزان موافقم ،توریستی آمدن و ماندن به معنای این هست که شما قصد پ ن ا ه ن د ه شدن رو دارید وگرنه که تا اونجایی که بنده اطلاع دارم ویزای توریستی به هیچ وجه قابل تبدیل به انواع ویزای دایم نیست ،من شخصا از راه قانونی و گرین کارت مهاجرت کردم ولی تجربه شخصی من در اینجا ایرانی های زیادی رو دیدم که مثل شما وارد شدن و تونستن به عنوان پ ن ا ه ن د ه اقامت بگیرن به همون تعداد هم میشناسم که کیسشون رد شد و نامه اخراج گرفتن یه عده برگشتن یه عده هم بصورت غیر قانونی زندگی میکنن با شرایط نامطلوب ... عرض بنده فقط جهت بیان تجربه شخصیم بود و تصمیم با شماست انشالا وقتی تشریف آوردین با مواجه شدن با محیط و آدما تصمیمات بهتری میتونین بگیرین اینو هم بدونید که پ ن ا ه ن د ه شدن اصلا راه آسون و همواری نیست که کسایی که این راهو رفتن بهتر میتونن راهنماییتون کنن ،موفق باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - behzad mg - 2015-08-31

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی لطفا اگر کسی درباره دو شهر هیستون و دالاس در ایالت تگزاس اطلاعاتی داره و یا اینکه میتونه این دو شهرو در هر زمینه ای مقایسه بکنه ممنون میشم که راهنمایی بکنه . با تشکر

RE: دالاس، ایالت تگزاس - sharifian - 2015-09-01

(2015-07-22 ساعت 15:31)heron064 نوشته:  
(2015-07-05 ساعت 11:19)ekhtera نوشته:  سلام دوستان عزیز،

کسی از دوستان تجربه زایمان در تگزاس را داره؟هزینه ها و بیمه؟ ما تازه وارد هستیم و کار و بیمه نداریم. شنیدیم که زنان باردار که درامد ندارن را بیمه مجانی می کنن تا زایمان. کسی تجربه داره؟لطفا راهنمایی کنید. خانم من ۳ ماهه هست و نگران هزینه ها هستیم.

سلام . بله در دالاس بیمارستانهایی هست که تمامی مخارج شما را به عهده می گیرد از ابتدا تا پایان بدون دریافت هزینه حتی وسایل مایحتاج نوزاد شما را هم می دهد
دوستاي عزيز سلام مي خواستم راجع به زايمان در دالاس از شما نظر بخوام، مي دونيد شرايطش براي تازه وارد ها چه جوري هستش ؟ ما گرين كارت داريم ولي به خاطر بارداري خودم نمي دونيم بيايم يا نه، مي ترسم هزينه ها خيلي بالا باشه، ممنون مي شم اگه كسي جواب بده Rolleyes

RE: دالاس، ایالت تگزاس - soheilbadami - 2015-09-02

(2015-08-21 ساعت 08:02)maxsupermax نوشته:  
(2015-08-21 ساعت 03:58)soheilbadami نوشته:  

سلام
متاسفم که بگم مسیر اشتباهی رو در پیش گرفتید. ولی اگر اصرار بر اومدن دارید و حالا شاید دری هم به تخته خورد و خواستید بمونید و به عبارتی دیگر در آمریکا غیر مجار و سیاه زندگی کنید همانطور که سهیل خان فرمودند. برای تک تک اموراتتون باید پول نقد داشته باشید که سر و کارتون به ادارات و موسسات و ارگانها و بانکها نیفته . بر فرض محال هم تازه هم اگر بتونید از همه اینها قصر در برید و به پلیس بر نخورید و اینها بهیج عنوان اجازه کار نخواهید داشت و هر چه می آورید سوخت می شود.
هدف گذاری تون بسیار سطحی است... ببخشید رک می گم ولی توریستی اومدن و این کار عقلانی نیست.
ااین جمله تون " من به ناچار بایستی این سفر را به تنهایی به دالاس بیام." من رو نگران می کنه
ولی اگر صرفا" خواستید توریستی حال و هوا عوض کنید برای شش ماه از جیب خوردن و بزن و بگیرش با کیفیت بسیار مطلوب تا 20 هزار تا کفایت می کنه ولی برای غیر توریستی و سکونت غیر مجاز ... الله اعلم.
ائ ببخشید اینروی سکه رو ندیده بودم Big Grin

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mahdidallas - 2015-09-02

عرض سلام خدمت دوستان.
من بدنبال اجاره یک آپارتمان با همخانه یا اجاره یک اتاق ،در دالاس هستم.
اگر جایی برای اجاره و یا همخانه ای مد نظر دارید، لطفاً معرفی بفرمایید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - maxsupermax - 2015-09-02

(2015-09-02 ساعت 04:06)mahdidallas نوشته:  عرض سلام خدمت دوستان.
من بدنبال اجاره یک آپارتمان با همخانه یا اجاره یک اتاق ،در دالاس هستم.
اگر جایی برای اجاره و یا همخانه ای مد نظر دارید، لطفاً معرفی بفرمایید.

رسیدن بخیر mahdisheykh.