مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - darya - 2010-12-28

(2010-12-23 ساعت 05:37)soheilbadami نوشته:  
(2010-12-22 ساعت 20:05)balot نوشته:  
(2010-12-22 ساعت 18:11)Mojhdeh نوشته:  
(2010-12-20 ساعت 20:45)free_free نوشته:  دالاس آبادان آمریکاست.

بر و بچه هاش همه خونگرمن....Smile
بعبارتي شيراز آمريكاست !!!؟؟؟؟ ما با تعداد زيادي از شيرازيها در دالاس آشنا شديم. من تو ايران هم اينقدر شيرازي سراغ نداشتمBig Grin

دقیقا،فکر می کنم از هر 10 نفر ایرانی 6-7 نفرش شیرازی باشه
به عکس شما ما هر چی هموطن دیدیم اصفهانی بودن.
به هر حال هموطن همه جورش خوبه تو غربت !

مخصوصا اگه اصفهانی باشن!!!

RE: زندگی و کار در دالاس - tonio_m2000 - 2010-12-28

ديشب داشتم برنامه اي رو مي ديدم كه داشت از دالاس صحبت مي كرد، بنظر جاي سر سبز و قشنگي ميومد، كلا حدث مي زدم جاي قشنگي باشه اما فكر نمي كردم به اين سر سبزي باشه اخه ناخوداگاه اسمه تگزاس كه مياد ادم ياده كاكتوس و بيابون ميوفته، واقعا اون منطقه دالاس و پلانو سرسبزه؟ سرسبزيش رو مي شه با جايي در ايران مقايسه كرد؟ مثلا كجا در ايران به اون سر سبزي هست؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2010-12-28

(2010-12-28 ساعت 09:04)tonio_m2000 نوشته:  ديشب داشتم برنامه اي رو مي ديدم كه داشت از دالاس صحبت مي كرد، بنظر جاي سر سبز و قشنگي ميومد، كلا حدث مي زدم جاي قشنگي باشه اما فكر نمي كردم به اين سر سبزي باشه اخه ناخوداگاه اسمه تگزاس كه مياد ادم ياده كاكتوس و بيابون ميوفته، واقعا اون منطقه دالاس و پلانو سرسبزه؟ سرسبزيش رو مي شه با جايي در ايران مقايسه كرد؟ مثلا كجا در ايران به اون سر سبزي هست؟

سلام به همه دوستان
بله دوست عزیز سر سبزه حتی نزدیک دالاس جایی هست که من هر وقت میرم دقیقا یاد جنگل های شمال می افتم
خیلی سر سبز و زیباست بارها زده به سرم وسط خیابون بایستم و عکس بندازم مخصوصا الان که برگهای درختاش مخلوطی از رنگهای : سبز ، قرمز ، زرد هست خیلی خیلی اون منطقه رو زیبا کرده
به هر حال دوستان عکس های زیادی از دالاس گذاشتن میتونید مشاهده کنید
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-12-28

(2010-12-28 ساعت 09:04)tonio_m2000 نوشته:  ديشب داشتم برنامه اي رو مي ديدم كه داشت از دالاس صحبت مي كرد، بنظر جاي سر سبز و قشنگي ميومد، كلا حدث مي زدم جاي قشنگي باشه اما فكر نمي كردم به اين سر سبزي باشه اخه ناخوداگاه اسمه تگزاس كه مياد ادم ياده كاكتوس و بيابون ميوفته، واقعا اون منطقه دالاس و پلانو سرسبزه؟ سرسبزيش رو مي شه با جايي در ايران مقايسه كرد؟ مثلا كجا در ايران به اون سر سبزي هست؟

دقیقا همه همین اشتباه رو میکنن ولی شمال و شرق تکزاس که دالاس جزئه اش
هست فرق داره. بعضی خیابونها وقتی میری فکر میکنی رامسر هستی !
اب و هوا مثل مازندران هست به نظر من . عیبی که داره خاکش هست که قلیایی هست. اگر خاک خوب بود شاید خیلی سر سبز تر میبود.

RE: زندگی و کار در دالاس - alphabeta - 2010-12-28

نظر و تجربه من :

دالاس از نظر آب و هوا لطافت مناطق سرسبز شمال رو نداره. کلا سرما و گرمای تندی داره و هوا دائم در حال تغییره. ولی از نظر سرسبز بودن جای خوبیه. هوا خیلی تمیزه و فضاهای سبز بزرگ در مناطق مختلف شهر وجود داره و اصلا شبیه بیابونی با کاکتوسهای زیاد نیست.
اتوبانهای اصلی شبیه تهرانه اما در اندازه خیلی بزرگتر. خونه ها بیشتر یک یا دو طبقه است و با سقف شیروانی (همون که ما بهش میگیم ویلایی). آپارتمان ها سه یا چند طبقه است و به صورت یک مجتمع با یک صاحب مشخص (معمولا یک شرکت) که به افراد اجاره داده میشه (معمولا خریده نمیشه).
سرعت مجاز در اتوبانها در حد ایرانه (۱۲۰ کیلومتر در ساعت). در خیابانها هم رعایت صورت مجاز مساله مهمیه. شکل خیابانها با ایران کاملا فرق داره و به علت پهنای زیاد خیابان و وجود حاشیه زیاد تا فروشگاه برای جای پارک, بیشتر شبیه مناطق خارج شهر در ایران است (البته تمیزتر).
حدود ۱۰ شهر به هم چسبیده در اطراف دالاس وجود داره که میشه به اونا هم گفت دالاس. اما به صورت رسمی این شهرها دارای نام و شهرداری مخصوص به خود هستند.
بعد از دالاس، پلینو معروفترین شهر در این مجموعه است.

RE: زندگی و کار در دالاس - hooman421 - 2010-12-28

سلام به دوستان
از این همه راهنمایی خیلی ممنونم. با این همه مطالبی که بیان شد فکر می کنم دالاس شهر مناسبی برای شروع زندگی در امریکا برای من باشه. البته امیدوارم کار خوبی هم پیدا کنم. به پیدا کردن دوستان خوبی مثل شما افتخار می کنم.

RE: زندگی و کار در دالاس - Mojhdeh - 2010-12-29

در مورد طبيعت دالاس دوستان به خوبي توضيح دادن من فقط خواستم يه چيزي راجع به آب و هوا اضافه كنم. از نظر شباهت به ايران كه پرسيده بودين بايد بگم گرماي تابستون دالاس مثل بوشهره و سرماي زمستونش هم تقريبا تو مايه هاي تهرانه البته با كمي رطوبت و باد سرد. با اين وجود الزاما هر زمستان برف نميبارد. اصولا رطوبت دالاس از تهران بيشتر و از شمال خودمون كمتره. يه چيز ديگه هم كه در مورد هواي دالاس خيلي ميشنوين اينه كه بهار و پاييز خيلي خيلي كوتاهي داره و تقريبا ميشه گفت كه دالاس دو فصل مشخص تابستان و زمستان دارد.

RE: زندگی و کار در دالاس - farnaz1668 - 2011-01-03

دوستان عزیز سلام
من و همسرم پس از 3 ماه اقامت در دالاس و سفر به بوستون و پس از آن سفر به کالیفرنیا تصمیم گرفتیم که در کالیفرنیا، سن هوزه، زندگی کنیم.اینجا در مقایسه با ایالتهای دیگه گرونتره ولی امکانات و آب و هوای بهتری داره.حدود 10 ماه از سال هوای بهاری داره.مالیات اینجا به نسبت دالاس بالاتره.ولی مثل اینه که توی ایران بخوای تهران زندگی کنی یا شهرستان.به هر حال تهران گرونتره ولی مزایای خودش رو هم داره.احساس می کنم روحیات ما با اینجا سازگارتره.
به هر حال امیدوارم تصمیم درستی گرفته باشیم.
برای دوستان دالاسی آرزوی موفقیت می کنم.
با تشکر
فرناز

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-01-04

(2011-01-03 ساعت 11:13)farnaz1668 نوشته:  دوستان عزیز سلام
من و همسرم پس از 3 ماه اقامت در دالاس و سفر به بوستون و پس از آن سفر به کالیفرنیا تصمیم گرفتیم که در کالیفرنیا، سن هوزه، زندگی کنیم.اینجا در مقایسه با ایالتهای دیگه گرونتره ولی امکانات و آب و هوای بهتری داره.حدود 10 ماه از سال هوای بهاری داره.مالیات اینجا به نسبت دالاس بالاتره.ولی مثل اینه که توی ایران بخوای تهران زندگی کنی یا شهرستان.به هر حال تهران گرونتره ولی مزایای خودش رو هم داره.احساس می کنم روحیات ما با اینجا سازگارتره.
با تشکر
فرناز
اگر دغدغه اشتغال و در امد رو نداشته باشین چرا که نه
انشالا هر جا هستید موفق باشید
در ضمن اگر نیویورک هم برید بعید نیس بمونید ! البته هوای خوب نداره
ولی باز مثل اینکه از تهران برید پاریس !

RE: زندگی و کار در دالاس - farnaz1668 - 2011-01-06

(2011-01-04 ساعت 11:01)soheilbadami نوشته:  
با تشکر
فرناز
اگر دغدغه اشتغال و در امد رو نداشته باشین چرا که نه
انشالا هر جا هستید موفق باشید
در ضمن اگر نیویورک هم برید بعید نیس بمونید ! البته هوای خوب نداره
ولی باز مثل اینکه از تهران برید پاریس !
اتفاقا نیویورک و بوستون هم رفتم.بوستون از همه بهتر بود ولی سرماش غیر قابل تحمل بود واسه همین به نظرم کالیفرنیا بهتر اومد.

RE: زندگی و کار در دالاس - fidell - 2011-01-06

(2010-12-29 ساعت 09:44)Mojhdeh نوشته:  در مورد طبيعت دالاس دوستان به خوبي توضيح دادن من فقط خواستم يه چيزي راجع به آب و هوا اضافه كنم. از نظر شباهت به ايران كه پرسيده بودين بايد بگم گرماي تابستون دالاس مثل بوشهره و سرماي زمستونش هم تقريبا تو مايه هاي تهرانه البته با كمي رطوبت و باد سرد. با اين وجود الزاما هر زمستان برف نميبارد. اصولا رطوبت دالاس از تهران بيشتر و از شمال خودمون كمتره. يه چيز ديگه هم كه در مورد هواي دالاس خيلي ميشنوين اينه كه بهار و پاييز خيلي خيلي كوتاهي داره و تقريبا ميشه گفت كه دالاس دو فصل مشخص تابستان و زمستان دارد.
مطمئنی برای گرماش.بوشهر در تابستون تقربیا رطوبتش بین 70 تا 95 درصد و دماش ممکنه تا 50 درجه سلسیوس =120 درجه فارنهایت هم برسه ها.Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - OverLord - 2011-01-06

(2011-01-06 ساعت 11:28)farnaz1668 نوشته:  اتفاقا نیویورک و بوستون هم رفتم.بوستون از همه بهتر بود ولی سرماش غیر قابل تحمل بود واسه همین به نظرم کالیفرنیا بهتر اومد.

سلام دوست عزيز.
ميشه توضيح بديد كه چرا كاليفرنيا و بوستن رو به نيويورك ترجيح ميدين؟
مشكلات زندگي در نيويورك و كلا درمورد نيويورك هر برداشتي رو كه داشتيد براي ما توضيح بديد كه در تصميم گيري هامون از اين راهنمايي هاتون استفاده كنيم.
با تشكر و اميدوارم هرجا كه هستيد موفق باشيد.

RE: زندگی و کار در دالاس - hana - 2011-01-11

با تشکر
فرناز
فرناز عزیز امیدوارم همیشه اونچه که مطابق روحیات شماست همراه با شرایط ایده آل کاری هم براتون باشه برای ما که فعلا اینگونه نیست چون شاید مجبور شیم برای اشتغال در کاری که با تجارب قبلی ما منطبق باشه دالاس عزیز رو ترک و به جای بد آب و هوایی چون هیوستون بریم. به همسرتون هم سلام برسونید

RE: زندگی و کار در دالاس - jalaldaiy - 2011-01-11

دیروز اینجا برف امد (دالاس) و دمای هوا به چند درجه زیر صفر رسید که احتمال یخبندان داده بودند اما مشکلی ایجاد نکرد.
در هر صورت من از این شهر خوشَم امده و راضی هستم هوای بسیار تمیز و پارکهای زیبایی داره.
این چند هفته پیش تفریح ما شده بود دیدن چراغانی خونه ها و مالها که واقعا زیبا و قشگ شده بود. از طرفی من بعد از دو هفته به کمک دوستان تونستم کار پیدا کنم که جای شکر داره

RE: زندگی و کار در دالاس - anab - 2011-01-12

(2011-01-11 ساعت 21:09)jalaldaiy نوشته:  دیروز اینجا برف امد (دالاس) و دمای هوا به چند درجه زیر صفر رسید که احتمال یخبندان داده بودند اما مشکلی ایجاد نکرد.
در هر صورت من از این شهر خوشَم امده و راضی هستم هوای بسیار تمیز و پارکهای زیبایی داره.
این چند هفته پیش تفریح ما شده بود دیدن چراغانی خونه ها و مالها که واقعا زیبا و قشگ شده بود. از طرفی من بعد از دو هفته به کمک دوستان تونستم کار پیدا کنم که جای شکر داره
با آرزوی موفقیت برای شما .میشه بپرسم چه جور کاری؟ و اینکه زبان شما در چه حد هست ؟