مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Memolk - 2015-09-14

سلام به دوستای دالاسی عزیز...راستش اصلا فکرش را نمی کردم پای ما هم به این تایپیک باز بشه...خیلی تحقیق کردم شاید بهتره که بگم خیلی خیلی تحقیق کردم و تقریبا به جرات می تونم بگم که تمام تایپیک های شهرها و ایالت های آمریکا راخوندم.اصلا تگزاس و دالاس جزء گزینه های انتخابی نبود...اولین گزینه سیاتل و آخری هم سن حوزه و این وسطی ها هر چی که بگید بود...تا بلاخره تصمیم نهایی رابا همسرم گرفتیم و امروز برای دالاس بلیطخریدیم...تاریخ ورود ما 14 آکتبر 21مهر.
کلی سوال دارم که اونها را می پرسم کم کم.الان فقط برای معارفه و آشنایی بود.ما یه پسر 2 سال و 11 ماهه داریم که 3 روز بعد از ورودمون به امید خدا تولد 3 سالگیش را می گیریم. Smile

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Memolk - 2015-09-15

دوستان توی تایپیک متوجه شدم که برای باز کردن حساب توی بانک آدرس هتل و متل را به عنوان محل اقامت قبول نمی کنن و حتما باید آدرس ثابت خونه داده بشه...با توجه به اینکه خوب برای بدو ورود اجاره ی خونه غیر ممکنه و طبیعتا ما باید توی هتل اقامت کنیم می خواستم ببینم که واریز 165$ گرین کارت به چه صورت می شه باید چکار کنیم...ممنون از راهنماییتون.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Sam2014 - 2015-09-15

(2015-09-13 ساعت 22:12)alireza.moazini نوشته:  
(2015-09-13 ساعت 22:10)Sam2014 نوشته:  
(2015-09-12 ساعت 20:32)alireza.moazini نوشته:  دوستان ایا ادرس اداره سوشیال دالاس رو میدونید ؟
ممنون میشم ادرس رو بفرمایید دوستان.

Sent from my GT-I9300I
درود بر شما

10824 N Central Expy
Dallas, TX 75231
(800) 772-1213

1301 Young St #240
Dallas, TX 75202
(800) 772-1213

2010 N Hwy 360
Grand Prairie, TX 75050
(800) 772-1213
ممنونم خیلی لطف کردید اما ببینم سه تا ادرسه یعنی هر کدوم رو نزدیک تر بود میشه مراجعه کرد؟
بازم ممنون.

Sent from my GT-I9300I
بله فرقی نمی کنه . هر کدوم به شما نزدیک تر بود بهتره چون ممکنه چند بار لازم باشه مراجعه کنید و خوب تو وقت و هزینتون موثر است .

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza.moazini - 2015-09-15

(2015-09-15 ساعت 01:42)Sam2014 نوشته:  
(2015-09-13 ساعت 22:12)alireza.moazini نوشته:  
(2015-09-13 ساعت 22:10)Sam2014 نوشته:  
(2015-09-12 ساعت 20:32)alireza.moazini نوشته:  دوستان ایا ادرس اداره سوشیال دالاس رو میدونید ؟
ممنون میشم ادرس رو بفرمایید دوستان.

Sent from my GT-I9300I
درود بر شما

10824 N Central Expy
Dallas, TX 75231
(800) 772-1213

1301 Young St #240
Dallas, TX 75202
(800) 772-1213

2010 N Hwy 360
Grand Prairie, TX 75050
(800) 772-1213
ممنونم خیلی لطف کردید اما ببینم سه تا ادرسه یعنی هر کدوم رو نزدیک تر بود میشه مراجعه کرد؟
بازم ممنون.

Sent from my GT-I9300I
بله فرقی نمی کنه . هر کدوم به شما نزدیک تر بود بهتره چون ممکنه چند بار لازم باشه مراجعه کنید و خوب تو وقت و هزینتون موثر است .
مرسی لطف کردید.

Sent from my GT-I9300I

RE: دالاس، ایالت تگزاس - nimamp3 - 2015-09-15

سلام دوستان کسی تو دالاس همخونه ای نمیخواد یا کار معمولی سراغ نداره?

(2015-09-15 ساعت 00:44)boshra نوشته:  
(2015-09-15 ساعت 00:17)Memolk نوشته:  دوستان توی تایپیک متوجه شدم که برای باز کردن حساب توی بانک آدرس هتل و متل را به عنوان محل اقامت قبول نمی کنن و حتما باید آدرس ثابت خونه داده بشه...با توجه به اینکه خوب برای بدو ورود اجاره ی خونه غیر ممکنه و طبیعتا ما باید توی هتل اقامت کنیم می خواستم ببینم که واریز 165$ گرین کارت به چه صورت می شه باید چکار کنیم...ممنون از راهنماییتون.

dar yeki az hamin topichaye jadid khoondam ke bacheha ye visa card az walmart kharidan va ba hamoon pardakht kardan vali agar ba yeki az bachehaye dallas dar tamas bashid mitoonin be oonha pool bedin va oonha baratoon pardakht konan. moteasefane man nazdike dallas nistam ke komaketoon biam. vali bachehaye dallas kheili beham komak mikonana, hatman havatoono daran

ممنون از لطفتون راضی به زحمت شما و دوستان نیستم به هر حال باید گلیممون را خودمون از آب بکشیم بیرون...ولی وجود شما عزیزان برای ما تازه واردها هم یک دنیا دلگرمیه...همین که گفتین از والمارت می تونم ویزا کارت تهیه کنم عالیه.باز هم ممنون.

ما برای سکونت پلانو را انتخاب کردیم دوستان هتل و متل تمیز و قیمت مناسب سراغ دارید لطف کنید آدرسش را بذارید تا بعد از فرودگاه ما راهی بشیم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - yalda91 - 2015-09-17

(2015-08-01 ساعت 07:43)vidatanha نوشته:  اونی که قراره با دستمزد حد اقل زندگی کنه چطور میتونه بگذرونه اگر یک مجرد نیاز به دو هزار دلار ره؟ اگر حد اقل حقوق ساعتی ده دلار باشه و جایی که هفته ای چهل ساعت بهت کار بدن گیر بیاد.بدون کسر مالیات میشه ۱۶۰۰ دلار در ماه

(2015-09-15 ساعت 20:42)Memolk نوشته:  ما برای سکونت پلانو را انتخاب کردیم دوستان هتل و متل تمیز و قیمت مناسب سراغ دارید لطف کنید آدرسش را بذارید تا بعد از فرودگاه ما راهی بشیم.

متل 6 یا استادیو 6 در پیلنو خوب هست

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rabbit - 2015-09-17

(2015-09-14 ساعت 23:38)Memolk نوشته:  سلام به دوستای دالاسی عزیز...راستش اصلا فکرش را نمی کردم پای ما هم به این تایپیک باز بشه...خیلی تحقیق کردم شاید بهتره که بگم خیلی خیلی تحقیق کردم و تقریبا به جرات می تونم بگم که تمام تایپیک های شهرها و ایالت های آمریکا راخوندم.اصلا تگزاس و دالاس جزء گزینه های انتخابی نبود...اولین گزینه سیاتل و آخری هم سن حوزه و این وسطی ها هر چی که بگید بود...تا بلاخره تصمیم نهایی رابا همسرم گرفتیم و امروز برای دالاس بلیطخریدیم...تاریخ ورود ما 14 آکتبر 21مهر.
کلی سوال دارم که اونها را می پرسم کم کم.الان فقط برای معارفه و آشنایی بود.ما یه پسر ۲ سال و 11 ماهه داریم که ۳ روز بعد از ورودمون به امید خدا تولد ۳ سالگیش را می گیریم. Smile

سلام دوست من
خوشحالم که بلاخره تصمیم قطعی رو برای" آزمودن بخت خویش" گرفتید و بلیط رو تهیه کردید و خوشحالترم که تگزاس رو برای زندگی انتخاب کردید. به قول یه دوست قدیمی که دیگه الان خیلی وقته از تگزاس رفته " زندگی مهاجرا توی تگزاس زودتر پا میگیره"
امیدوارم روزهای خوبی در انتظارتون باشه و همه چیز براتون به راحتی و به بهترین نحو انجام بشه و خوش سفر باشید.
پیشاپیش تولد یه دونه گلپسرتون رو تبریک میگم

موفق باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza.moazini - 2015-09-17

سلام دوستان ایا میتونید من رو راهنمایی کنید که ایا در منطقهforest lineمدارس اپتدایی خوب از نظر کیفیت تدریس پیدا میشه؟و ایا اینجا هم مانند ایران در نقاط مخالف شهر روش و کیفیت تدریس متفاوته؟
اخه من یه مقدار وسواس دارم در مورد انتخاب مدرسه پسر 10ساله ام.
ممنونم از پاسختون.
با احترام.

Sent from my GT-I9300I

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Sam2014 - 2015-09-18

(2015-09-17 ساعت 21:06)alireza.moazini نوشته:  سلام دوستان ایا میتونید من رو راهنمایی کنید که ایا در منطقهforest lineمدارس اپتدایی خوب از نظر کیفیت تدریس پیدا میشه؟و ایا اینجا هم مانند ایران در نقاط مخالف شهر روش و کیفیت تدریس متفاوته؟
اخه من یه مقدار وسواس دارم در مورد انتخاب مدرسه پسر ۱۰ساله ام.
ممنونم از پاسختون.
با احترام.

Sent from my GT-I9300I
درود بر شما

برای پیدا کردن مدرسه با امتیاز 8 تا 10 ( یعنی عالی) دو تا نکته به خدمتتون عرض کنم :
1- از وب سایت Great School و با واردکردن Zip Code محل اقامتتون یا محلی که قصد دارید اقامت کنید ، می توانید کلیه مدارس و درجه امتیاز اونها و همچنین آدرس و مشخصاتشون را ببینید .
2-در مورد خیابان Forest Lane که در منطقه دالاس قرار داره شما دنبال مدرسه ابتدایی با گرید 8 تا 10 بگردید و توجه داشته باشید که برای بچه دارها اولویت انتخاب محل سکونت می تواند مدرسه عالی باشد تا نزدیک بودن به محل کار . مثلاً با زیپ کد 75229 دو تا مدرسه ابتدایی با درجه 8 و 9 هست :
Walnut Hill Elementary School
10115 Midway Road, Dallas, TX 75229

Harry C Withers Elementary School
3959 Northaven Road, Dallas, TX 75229

در کل برای بچه دارها که براشون تحصیل بچه هاشون بسیار مهمه ، اول بگردید مدرسه عالی پیدا کنید بعد دنبال محل سکونت تو محدود مدرسه بگردید .ضمناً در محدوده دالاس ( منظور شهر دالاس ) مدرسه با Rate 8 تا Rate 10 خیلی کمه . سمت شمال و شمال شرق شامل پلینو ، فریسکو و مکینی خیلی خیلی بهتره .
موفق باشید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza.moazini - 2015-09-18

(2015-09-18 ساعت 00:08)Sam2014 نوشته:  
(2015-09-17 ساعت 21:06)alireza.moazini نوشته:  سلام دوستان ایا میتونید من رو راهنمایی کنید که ایا در منطقهforest lineمدارس اپتدایی خوب از نظر کیفیت تدریس پیدا میشه؟و ایا اینجا هم مانند ایران در نقاط مخالف شهر روش و کیفیت تدریس متفاوته؟
اخه من یه مقدار وسواس دارم در مورد انتخاب مدرسه پسر ۱۰ساله ام.
ممنونم از پاسختون.
با احترام.

Sent from my GT-I9300I
درود بر شما

برای پیدا کردن مدرسه با امتیاز ۸ تا ۱۰ ( یعنی عالی) دو تا نکته به خدمتتون عرض کنم :
۱- از وب سایت Great School و با واردکردن Zip Code محل اقامتتون یا محلی که قصد دارید اقامت کنید ، می توانید کلیه مدارس و درجه امتیاز اونها و همچنین آدرس و مشخصاتشون را ببینید .
۲-در مورد خیابان Forest Lane که در منطقه دالاس قرار داره شما دنبال مدرسه ابتدایی با گرید ۸ تا ۱۰ بگردید و توجه داشته باشید که برای بچه دارها اولویت انتخاب محل سکونت می تواند مدرسه عالی باشد تا نزدیک بودن به محل کار . مثلاً با زیپ کد 75229 دو تا مدرسه ابتدایی با درجه ۸ و ۹ هست :
Walnut Hill Elementary School
10115 Midway Road, Dallas, TX 75229

Harry C Withers Elementary School
3959 Northaven Road, Dallas, TX 75229

در کل برای بچه دارها که براشون تحصیل بچه هاشون بسیار مهمه ، اول بگردید مدرسه عالی پیدا کنید بعد دنبال محل سکونت تو محدود مدرسه بگردید .ضمناً در محدوده دالاس ( منظور شهر دالاس ) مدرسه با Rate ۸ تا Rate ۱۰ خیلی کمه . سمت شمال و شمال شرق شامل پلینو ، فریسکو و مکینی خیلی خیلی بهتره .
موفق باشید.
ممنون لطف کردید.

Sent from my GT-I9300I

RE: دالاس، ایالت تگزاس - alireza.moazini - 2015-09-18

زیپ کد من 75243هست و ظاهرا مدرسه با ریت 7 بالاتر وجود نداره ایا اشکال داره ؟
ممنونم.

Sent from my GT-I9300I

RE: دالاس، ایالت تگزاس - smk2 - 2015-09-18

(2015-09-05 ساعت 16:14)alireza.moazini نوشته:  
(2010-06-24 ساعت 08:06)mahdis نوشته:  دوستان سلام
وقت همگی بخیر
مطلبی در خصوص بیمه ماشین برای دوستانی که در دالاس و یا اطراف دالاس هستن میخواستم مطرح کنم امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیره .
توسط یکی از دوستان بیمه state farm به ما معرفی شد ، میدونستیم قیمت بالاست ولی با توجه به این که گواهینامه نداشتیم چاره ای جز قبول کردن نداشتیم و ماهانه 85$ هزینه بیمه ماشین میشد . ولی از این ماه به یه شخص دیگه معرفی شدیم که شرایط خوبی داشت و الان برای ما ماهانه هزینه بیمه میشه ماهی ۳۰$ ، که البته میگم یه سری شرایط داشت . مثلا" : ۱- هزینه ۳ ماه اول رو یکجا ۹۱$ گرفتن ۲- ما به اونا اجازه دادیم هر ۳ ماه یه بار هزینه بیمه رو از حساب ما برداشت کنن البته این شروط اختیاری هست ۳- بیمه ما ، فقط بیمه شخص ثالث هست ( در ضمن بدون داشتن گواهینامه هم بیمه میکنن )
به هر حال به نظر من بیمه خوبی هست اگه دوستان کسی خواست به من پیغام بده براشون شماره بزارم .
موفق باشید
سلام دوست عزیز ممنون میشم شماره رو واسم بزاری ایا بیمه ای از این ارزونتر واسه ماشین تو دالاس دیگه نیست؟
با احترام.

Sent from my GT-I9300I

Salam lofane shomare in bime ro bara man befrest kheili mamnoooon

RE: دالاس، ایالت تگزاس - peyman.rock - 2015-09-18

دوستان دالاس نشین من اخر سپتامبر میام دالاس. اگر کاری داشتید بفرمایید.