مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - sanjab - 2015-10-16

دوستان هموطن دالاسی یه سوال دارم شما در دالاس شرکت COA میشناسید؟اگر بله میشه راجع به فعالیتش توضیح بدید؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - yalda91 - 2015-10-16

(2015-10-16 ساعت 02:29)sanjab نوشته:  مبحث بسیار خوبی بود این ۲۱۷صفحه با اطلاعات خیلی خوب. از همه دوستان ممنونم. افتحخار میکنم که همچین هموطنهایی دارم.
اما چند نکته:
برخی مباحث با اینکه خیلی پرسیده شده ولی جوابهای مختلفی داده شده که من اخر نفهمیدم کدوم درست تره.
مثلا گواهینامه بین المللی یکی گفته تا یکسال میشه استفاده کرد یکی دیگه گفته اصلا به درد نمیخوره یکی هم گفته سه ماه....
کاش پاسخ جامع و صحیح مشخص بشه در یک موضوع
نکات بعدی رو بعدا میگم

شما وقتی که وارد میشید زمانی که ویزای شما تمام بشه با گرین کارتتون شهروند اینجا به حساب می اید و نمی تونید از بین المللی استفاده کنید از اداره را هنمایی رانندگی بپرسید بهتون می گه خودم بشخصه پرسیده بودم .اما باز هم به افسری که به شما گیر بده بستگی داره .ولی بهترین کار اینکه بعد از 1 ماهی که به رانندگی اینجا آشنا شدید برای امتحان اقدام کنید .موفق باشید

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mehrak1 - 2015-10-16

سلام دوستان عزیز من تازه واردم البته به مهاجر سرا نه امریکا
توی تایپیک آستن و هیوستن سوال پرسیدم هیچکس جواب نداد فکر کردم شاید اینجا دوستان فعالتری باشن و بتونن کمک کنن

ما یه شرکت فعال در زمینه نفت و گاز داریم الان در کره جنوبی زندگی میکنیم و قصد تاسیس شرکت یا باز کردن یه شعبه از همین شرکتمون توی امریکا رو داریم البته که هدف اصلی گرفتن پاس هست به خاطر بچه هامون

حالا سوالم اینه کسی اینکار رو انجام داده؟ کسی اطلاعاتی داره که کمک کنه بهمون؟ کسی وکیل خوب برا این مورد میشناسه؟ ممنون میشم ازتون

در ضمن برامون شهر فرقی نداره کلا تگزاس برا کار ما محل خوبیه

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-10-16

(2015-10-15 ساعت 17:06)Memolk نوشته:  سلام دوستان ما الان دالاس هستیم و امروز شروع کارهامونه...الان توی extended stay هستیم.چه جوری می شه ماشین خرید؟ بدون ssn قابل خرید هست؟ گواهینامه ها هم بین المللی کردیم...

سلام ممول جان. داخل اتاق هاش گاو صندوق داره؟ و شبی چند باهاتون حساب کردن؟ از سرویس شاتل هتل استفاده کردید؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rzjrh - 2015-10-16

(2015-10-14 ساعت 23:08)mohsen.saadat نوشته:  
(2015-10-14 ساعت 22:06)rzjrh نوشته:  [quote='mohsen.saadat' pid='673493' dateline='1444829802']
دوستان میشه جواب بدید به این سوالات
۱-من مجردم و اصلا هم توقعم بالا نیست حداقل خانه ای که می تونم کرایه کنم چقدره قیمتش! اتاق برای کرایه هست!؟ برای یک سال کرایه کمترم میشه؟
۲- من لیسانس مهندسی صنایع دارم ولی برای شروع اصلا توقعم بالا نیست و فکر می کنم بهتر است در ابتداع از کارهای فروشگاهی ساعتی شروع کنم حداقل حقوقش چند است وایا کفاف زندگی متوسط و کرایه خانه... را می کند! به طور متوسط بعد چند وقت می توان کار ساده ای پیدا کرد! راستی من نمی توانم ماشین بگیرم پس با توجه به بیانات شما کارم خیلی سختر شده (البته یادمه تو کارای قبلم هم من کم راه نمی رفتم همش در حال حرکت بودم Big Grin
۳- خیلی از دوستان می گفتند برای تماس با ایران چه کنیم که تلفنهای مختلف و کارتهای مختلفش راه حل بود ولی وقتی نرم افزارهای خوبی مثل وایبر وات اس اپ . سونیک و... هست دیگر چه نیاز به تماس پر هزینه تلفنی!!؟
من که خیلی دوس دارم دالاس رو حتما میام اونجا
[/quote[]

اول که خوش آمدید اما جواب سوالها
حداقل کرایه خانه ای که دیدم ماهی 550 دلار بوده که همه اینها بستگی به محل زندگی داره البته اگر هم اتاقی بگیرید این هزینه نصف میشه (این هزینه زندگی آپارتمانی است) معمولا وقتی با دفتر لیزینگ قرارداد میبندید قرارداد رو شش ماهه یا یک ساله میبندند و بعضی جاها قرارداد یک ساله رو چند دلاری ارزون تر حساب میکنند
حداقل حقوق قانونی فعلا ساعتی هفت دلار و بیست و پنج سنت است البته حتما شما بیشتر از اون ها رو پیدا میکنید اینطوری که من دیدم همه دوستان با ساعتی هشت و نیم شروع کردند الی ماشالله همون ساعتی هشت دلار اگه فول تایم کار کنید خرجتان را در میاورد البته در صورتی که اقتصادی فکر کنید
در مورد اینکه شما زیاد راه میروید باید بگم آیا شما میتونید مسافت بین دو شهر را با پای پیاده در شرایط آب و هوایی دالاس بپیمایید؟ اصلاً فکرش رو هم نکن یکی از دوستان دوچرخه خریده بود که بعد از یک ماه منصرف شد و مجبور شد ماشین بخره ، البته دیدم بعضی ها که محل کارشون نزدیک خونه بوده و هنوز بعد از ۵ ماه ماشین نخریدند ، اما اگر ماشین نداشته باشی به شدت محدود میشی
با تشکر از پاسخی که دادید هزینه خوردو خوراک در حد متوسط برای خودم حداقل چقدره؟ هزینه برق و گازو تلفن اینترنت چقدر میشه؟ بیمه هم باید خودمون بریزیم؟ راستی مبایل میشه اونجا مثلا سامسونگ گرفت ؟ یا گوشیعایی که خود شرکتهای مخابراتی میدن ایا سیستمشان اندروید است؟لپتاپم که لنوو g5070i5 هستش اونجا جواب میده دیگه بیارمش ! یا باید بگیرم!؟ چند قیمت لپتاپ دل i7 ؟ یک تختو تشک وسایل اولیه دست دو چقد باید پول داد؟

ماشالله همین دو خط توش کلی سوال هست
برای شما یک نفر بستگی داره که تنها زندگی بکنی یا با هم اتاقی ، بعضی چیزها رو نمیشه کم کرد من حداقل ها رو مینویسم تا حساب دستت بیاد حداقل تلفن ماهانه 25 دلار بدون اینترنت 40 دلار با اینترنت ، معمولا خونه ها اجاق ها برقی هست و نیازی به گاز نیست اما بعضی جاها گازی هست ماهی 20 دلار حداقل اینترنت ارزونترینش 15 دلار در ماه است که ما هم از همون استفاده میکنیم البته باید مودم رو خودت بخری و گرنه ماهی 23 دلار برق حداقل ماهی 40 دلار
بیمه بستگی به نوع ویزای شما میتونید برای مدیکید اقدام کنید اگر واجد شرایط باشید که هشت ماه اول رایگان است وگرنه ماهی حداقل 60 دلار در بازار آزاد و بیمه اوباما ماهی سی دلار . شما پول داشته باش هر موبایلی دلت میخواد بخر فقط آنلاک باشه لپتاپت هم فقط مشکل دوشاخه برق داره قبل از اومدن یه دوشاخه مخصوص آمریکا بگیر تخت و تشک دست دو رو کسی توصیه نمیکنه به خاطر غیربهداشتی بودنش اما جاهایی هستند که دست دو رو ضدعفونی کردند

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mohsen.saadat - 2015-10-16

(2015-10-16 ساعت 21:33)rzjrh نوشته:  
(2015-10-14 ساعت 23:08)mohsen.saadat نوشته:  
(2015-10-14 ساعت 22:06)rzjrh نوشته:  [quote='mohsen.saadat' pid='673493' dateline='1444829802']
دوستان میشه جواب بدید به این سوالات
۱-من مجردم و اصلا هم توقعم بالا نیست حداقل خانه ای که می تونم کرایه کنم چقدره قیمتش! اتاق برای کرایه هست!؟ برای یک سال کرایه کمترم میشه؟
۲- من لیسانس مهندسی صنایع دارم ولی برای شروع اصلا توقعم بالا نیست و فکر می کنم بهتر است در ابتداع از کارهای فروشگاهی ساعتی شروع کنم حداقل حقوقش چند است وایا کفاف زندگی متوسط و کرایه خانه... را می کند! به طور متوسط بعد چند وقت می توان کار ساده ای پیدا کرد! راستی من نمی توانم ماشین بگیرم پس با توجه به بیانات شما کارم خیلی سختر شده (البته یادمه تو کارای قبلم هم من کم راه نمی رفتم همش در حال حرکت بودم Big Grin
۳- خیلی از دوستان می گفتند برای تماس با ایران چه کنیم که تلفنهای مختلف و کارتهای مختلفش راه حل بود ولی وقتی نرم افزارهای خوبی مثل وایبر وات اس اپ . سونیک و... هست دیگر چه نیاز به تماس پر هزینه تلفنی!!؟
من که خیلی دوس دارم دالاس رو حتما میام اونجا
[/quote[]

اول که خوش آمدید اما جواب سوالها
حداقل کرایه خانه ای که دیدم ماهی 550 دلار بوده که همه اینها بستگی به محل زندگی داره البته اگر هم اتاقی بگیرید این هزینه نصف میشه (این هزینه زندگی آپارتمانی است) معمولا وقتی با دفتر لیزینگ قرارداد میبندید قرارداد رو شش ماهه یا یک ساله میبندند و بعضی جاها قرارداد یک ساله رو چند دلاری ارزون تر حساب میکنند
حداقل حقوق قانونی فعلا ساعتی هفت دلار و بیست و پنج سنت است البته حتما شما بیشتر از اون ها رو پیدا میکنید اینطوری که من دیدم همه دوستان با ساعتی هشت و نیم شروع کردند الی ماشالله همون ساعتی هشت دلار اگه فول تایم کار کنید خرجتان را در میاورد البته در صورتی که اقتصادی فکر کنید
در مورد اینکه شما زیاد راه میروید باید بگم آیا شما میتونید مسافت بین دو شهر را با پای پیاده در شرایط آب و هوایی دالاس بپیمایید؟ اصلاً فکرش رو هم نکن یکی از دوستان دوچرخه خریده بود که بعد از یک ماه منصرف شد و مجبور شد ماشین بخره ، البته دیدم بعضی ها که محل کارشون نزدیک خونه بوده و هنوز بعد از ۵ ماه ماشین نخریدند ، اما اگر ماشین نداشته باشی به شدت محدود میشی
با تشکر از پاسخی که دادید هزینه خوردو خوراک در حد متوسط برای خودم حداقل چقدره؟ هزینه برق و گازو تلفن اینترنت چقدر میشه؟ بیمه هم باید خودمون بریزیم؟ راستی مبایل میشه اونجا مثلا سامسونگ گرفت ؟ یا گوشیعایی که خود شرکتهای مخابراتی میدن ایا سیستمشان اندروید است؟لپتاپم که لنوو g5070i5 هستش اونجا جواب میده دیگه بیارمش ! یا باید بگیرم!؟ چند قیمت لپتاپ دل i7 ؟ یک تختو تشک وسایل اولیه دست دو چقد باید پول داد؟

ماشالله همین دو خط توش کلی سوال هست
برای شما یک نفر بستگی داره که تنها زندگی بکنی یا با هم اتاقی ، بعضی چیزها رو نمیشه کم کرد من حداقل ها رو مینویسم تا حساب دستت بیاد حداقل تلفن ماهانه 25 دلار بدون اینترنت 40 دلار با اینترنت ، معمولا خونه ها اجاق ها برقی هست و نیازی به گاز نیست اما بعضی جاها گازی هست ماهی 20 دلار حداقل اینترنت ارزونترینش 15 دلار در ماه است که ما هم از همون استفاده میکنیم البته باید مودم رو خودت بخری و گرنه ماهی 23 دلار برق حداقل ماهی 40 دلار
بیمه بستگی به نوع ویزای شما میتونید برای مدیکید اقدام کنید اگر واجد شرایط باشید که هشت ماه اول رایگان است وگرنه ماهی حداقل 60 دلار در بازار آزاد و بیمه اوباما ماهی سی دلار . شما پول داشته باش هر موبایلی دلت میخواد بخر فقط آنلاک باشه لپتاپت هم فقط مشکل دوشاخه برق داره قبل از اومدن یه دوشاخه مخصوص آمریکا بگیر تخت و تشک دست دو رو کسی توصیه نمیکنه به خاطر غیربهداشتی بودنش اما جاهایی هستند که دست دو رو ضدعفونی کردند
ایییییی ول داداشم مرسی پس میشه رو یک شغل اولیه 8 دلاری ساعتی خرج اولیه رو در اورد حتی یک اپارتمان 550 دلاری کرایه ای و هزینه های دیگش البته گفتم با فکر اقتصادی خورد و خراک یک نفر که بیشتر اشپزی خودش انجام بده هم 200 دلار فکر کنم هستش دیگه!

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojtaba01 - 2015-10-17

سلام دوستان
چه وسایلی باید از ایران با خودمان همراه ببریم؟ ایا همه چیز در خانه اجاره ای هست؟ چقدر پول نیاز هست؟ یعنی متوسط هزینه ماهیانه چقدر است تا زمانی که کار پیدا کنم؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mehrak1 - 2015-10-17

خب منم راهنمایی کنید دیگه .....لطفا

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mohsen.saadat - 2015-10-17

(2015-10-17 ساعت 11:05)mojtaba01 نوشته:  سلام دوستان
چه وسایلی باید از ایران با خودمان همراه ببریم؟ ایا همه چیز در خانه اجاره ای هست؟ چقدر پول نیاز هست؟ یعنی متوسط هزینه ماهیانه چقدر است تا زمانی که کار پیدا کنم؟
عزیز دل برادر 217 صفحه در باره همین موضوعات بحث شده کمی مطالعه کن به همه سوالات جواب داده شده لااقل چند پست قبل را بخوان!

RE: دالاس، ایالت تگزاس - linda2014 - 2015-10-17

از همه دوستان ممنونم. افتخار میکنم که همچین هموطن هایی دارم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - sanjab - 2015-10-17

دوستان دالاسی یه سوال دارم اگر براتون امکان داشت که در تورنتو زندگی کنید تورنتو رو انتخاب میکردید یا آمریکا رو؟،نگید برو به تاپیک مربوطه. نظر شماها رو میخوام بدونم ممنون

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Memolk - 2015-10-18

(2015-10-16 ساعت 10:04)mojgan m نوشته:  
(2015-10-15 ساعت 17:06)Memolk نوشته:  سلام دوستان ما الان دالاس هستیم و امروز شروع کارهامونه...الان توی extended stay هستیم.چه جوری می شه ماشین خرید؟ بدون ssn قابل خرید هست؟ گواهینامه ها هم بین المللی کردیم...

سلام ممول جان. داخل اتاق هاش گاو صندوق داره؟ و شبی چند باهاتون حساب کردن؟ از سرویس شاتل هتل استفاده کردید؟
سلام عزیزم...مژگان جون گاو صندوق نداره...ما فردای شبی که رسیدیم بانک فوری پولمون را بردیم بانک و حساب باز مردیم.برای یک هفته اقامت شد 645 دلار البته اقامت 1 شبش 110$ ولی خوب توی 1 هفته اقامت تخفیف می خوره.سرویس شاتل هم نه چون ما از ایران رزر.و نکرده بودیم. خودمون با تاکسی اومدیم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Memolk - 2015-10-18

دوستان عزیز ما بعد از سیم کارت و بازکردن حساب دیروز سوشال رفتیم و پول گرین کارت را ریختیم و امروز هم رفتیم برای اجاره ی خونه دو جا را دیدیم...یکیش گرون بود ماهی 1500$ یکی دیگه 840$ حالا باید بیشتر سرچ کنیم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Sam2014 - 2015-10-18

(2015-10-16 ساعت 08:22)yalda91 نوشته:  
(2015-10-16 ساعت 02:29)sanjab نوشته:  مبحث بسیار خوبی بود این ۲۱۷صفحه با اطلاعات خیلی خوب. از همه دوستان ممنونم. افتحخار میکنم که همچین هموطنهایی دارم.
اما چند نکته:
برخی مباحث با اینکه خیلی پرسیده شده ولی جوابهای مختلفی داده شده که من اخر نفهمیدم کدوم درست تره.
مثلا گواهینامه بین المللی یکی گفته تا یکسال میشه استفاده کرد یکی دیگه گفته اصلا به درد نمیخوره یکی هم گفته سه ماه....
کاش پاسخ جامع و صحیح مشخص بشه در یک موضوع
نکات بعدی رو بعدا میگم

شما وقتی که وارد میشید زمانی که ویزای شما تمام بشه با گرین کارتتون شهروند اینجا به حساب می اید و نمی تونید از بین المللی استفاده کنید از اداره را هنمایی رانندگی بپرسید بهتون می گه خودم بشخصه پرسیده بودم .اما باز هم به افسری که به شما گیر بده بستگی داره .ولی بهترین کار اینکه بعد از ۱ ماهی که به رانندگی اینجا آشنا شدید برای امتحان اقدام کنید .موفق باشید
درود بر شما
این اطلاعات داغ داغ است چون بنده اخیراً از هفت خوانش گذشتم !!
1- گواهینامه بین المللی تا 90 روز اعتبار دارد ... برای رانندگی در تگزاس ( بستگی به آفیسر دارد ولی باید بهشون توضیح بدید و ثابت کنید که در این فرصت اقدام کردید برای گواهینامه تگزاس .... بهتره در اولین فرصت اقدام کنید )
2- شما اگر قصد اقامت در دالاس را دارید باید پس از استقرار و به قول یلدا آشنا شدن با قوانین و قلق رانندگی اقدام کنید .
3- گواهینامه را در اینجا DPS میدهد . باید دو تا امتحان بدهید اول امتحان دانش رانندگی یا آیین نامه و دومی امتحان جاده یا همان شهر . اولی 30 تا سوال از کتاب آیین نامه DL-7 هست که باید 21 سوال را درست پاسخ بدهید . این سوالات شامل تابلوها و علایم ، چراغ ها ، جرایم و تخلفات ، رعایت حق تقدم و .... می باشد .
دو تا نکته مهم برای امتحان اولی :
اول : زبان انگلیسی خوب می خواهد چون بعضی سوالات مفصل هستند ( هر چند جواب ها 3 گزینه ای و بصورت تستی است ) اگر زبان ضعیف باشد با مشکل بر می خورید که البته راه چاره دارد .
دوم : برای ثبت نام مرحله اول علاوه بر مدارک شناسایی Proof of Identity و Proof of Lawful Presence( پاسپورت یا گرین کارت ) + کارت سوشال Proof of Social Secutity Number، دو تا مدرک برای سکونت در دالاس می خواهد Proof of Residency in Texas( اجاره نامه محل سکونت + بیمه مسئولیت محل سکونت یا اتومبیل ثبت شده به نام شما در ایالت تگزاس یا بیمه مسئولیت مالی مربوط به وسیله نقلیه شما ) و 25 دلار ناقابلBig Grin
پس از قبول شدن ذر مرحله اول گواهینامه موقت به شما داده می شود تا امتحان شهر . این گواهینامه دارای محدودیت هایی است که در دفترچه توضیح داده شده است .DL-7
شما باید در این مرحله با داشتن شما گواهینامه تان بصورت انلاین برای تست رانندگی یا آزمون شهر ثبت نام و وقت بگیرید ( معمولاً 2 ماه بعد به شما وقت میدهند مگر اینکه تو مراکز مختلف بگردید که وقت نزدیک تر به شما بدهد )
امتحان شهر هم با وسیله نقلیه خودتون و یا وسیله نقلیه اجاره ای قابل اجرا است . اتومبیل فامیل و دوست و آشنا نمیشه جانم Sad
دو تا نکته هم در باره امتحان شهر :
اول : امتحان Driving Test یا Road Test یک نفر آفیسر پیش شما می نشیند و می گوید چه کار کنید . شما باید محل کنترل ها مثل چراغ ها ، راهنما ، برف پاک کن و غیره را مسلط باشید . تسلط شما به پارک دوبل ، حرکت مستقیم دنده عقب ، نزدیک شدن به تقاطع ها ، کنترل وسیله نقلیه ، دور زدن ، رعایت حق تقدم ، رعایت تابلوها و ... ارزیابی می شود و کلاً مفصل هست ولی جای نگرانی نیست چون همه این ها را در حد نرمال و قابل قبول می پذیرند .
دوم : اگر اتومبیل متعلق به خودتان است باید برچسب ثبت یا Registration Sticker معتبر داشته باشد که نشان میدهد اتومبیل شما هم سلامت فنی دارد و هم مالیاتش پرداخت شده است . همچنین بیمه نامه مسئولیت مالی یا همان بیمه شخص ثالث .( به نام شما ) در ضمن قبل از شروع تست آفیسر یک بازدید کلی هم از ماشین تان می کند .( پلاک شناسایی جلو و عقب ، کار کرذن کیلومتر ، بوق ، راهنما ، آینه ها و....) . اگر هم اتومبیل اجاره ای یا Rental است باید به اسم شما اجاره شده باشد و بیمه مسئولیت مالی را داشته باشد .
در اخر پس از قبولی در هر مرحله یک رسید به شما میدهند و اصل گواهینامه را با پست برایتان ارسال می کنند .
موفق باشید . می بخشید پر حرفی شد.Wink

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mehrak1 - 2015-10-18

سلام دوستان عزیز من تازه واردم البته به مهاجر سرا نه آمریکا
توی تایپیک آستن و هیوستن سوال پرسیدم هیچکس جواب نداد فکر کردم شاید اینجا دوستان فعالتری باشن و بتونن کمک کنن

ما یه شرکت فعال در زمینه نفت و گاز داریم الان در کره جنوبی زندگی میکنیم و قصد تاسیس شرکت یا باز کردن یه شعبه از همین شرکتمون توی آمریکا رو داریم البته که هدف اصلی گرفتن پاس هست به خاطر بچه هامون

حالا سوالم اینه کسی اینکار رو انجام داده؟ کسی اطلاعاتی داره که کمک کنه بهمون؟ کسی وکیل خوب برا این مورد میشناسه؟ ممنون میشم ازتون

در ضمن برامون شهر فرقی نداره کلا تگزاس برا کار ما محل خوبیه