مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - seravin - 2011-01-12

از دوستانی که دالاس هستن کسی هست که تو همین روزا قصد رفتن به ایران رو داشته باشه؟ اگر هست لطفا به من پیغام خصوصی بده میخوام بهش زحمت بدم

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2011-01-12

سلام به همه دوستان دالاسی
امروز بعد از ۲۷ روز گرین کارت ما آمد
دوستانه دالاسی ما شنبه ۲۲ ژانویه از شیکاگو میایم دالاس
امیدوارم بتونیم از کمکهای دوستان استفاده کنیم و خاطرات خوبی کنار هم داشته باشیم

RE: زندگی و کار در دالاس - hooman421 - 2011-01-18

سلام
از دوستان دالاسی کسی می تونه یه آدرس تو امریکا به من بده که گرین کارتم بره اونجا.
با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - sepehrdad - 2011-01-19

(2011-01-18 ساعت 22:31)hooman421 نوشته:  سلام
از دوستان دالاسی کسی می تونه یه آدرس تو امریکا به من بده که گرین کارتم بره اونجا.
با تشکر
اگه داری میای دالاس من در خدمتم

RE: زندگی و کار در دالاس - hooman421 - 2011-01-19

سلام
میشه منو در زمینه پیدا کردن همخونه ای تو دالاس راهنمایی کنید یا کسی هست که دنبال همخونه برای اوریل یا می 2011 بگرده؟
من حدود یک ماه دیگه مصاحبه دارم.
با تشکر
(2011-01-19 ساعت 08:18)sepehrdad نوشته:  
(2011-01-18 ساعت 22:31)hooman421 نوشته:  سلام
با تشکر
اگه داری میای دالاس من در خدمتم

متشکرم
اینقدر لطف بچه های دالاس زیاده که تا حالا 4 نفر اعلام امادگی کردند تا آدرس بدهند.
امیدوارم روزی بتونم جبران کنم.

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2011-01-21

سلام دوستان دالاسي
آيا سايتي هست كه بتونيم قوانين راهنمايي و رانندگي ايالت تگزاس را از اونجا دانلود كنيم؟

RE: زندگی و کار در دالاس - babakped - 2011-01-21

(2011-01-21 ساعت 04:27)success نوشته:  سلام دوستان دالاسي
آيا سايتي هست كه بتونيم قوانين راهنمايي و رانندگي ايالت تگزاس را از اونجا دانلود كنيم؟

سلام
بلی از اینجا میتونید دانلود کنید:

http://www.txdps.state.tx.us/DriverLicense/documents/DL-7.pdf

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-01-21

سلام
میخواستم یک نظر خواهی از دوستان مقیم دالاس داشته باشم یا حتی دوستان دیگه راجع میزان مصرف برق یا هزینه ماهانه ان. در واقع من همه تمهیدات مدیریت مصرف غیر رایانه ای رو بکار گرفتم اما هزینه دو ماه اخیر کمتر از ماهی 200 دلار در نیامده . حتی در تابستان 100 دلار بود !
اپارتمان ما 2 خوابه 100 متری بدون خشک کن . با لامپهای کم مصرف . خاموش متناوب ابگرمکن !
شومینه چوبی در شبهای سرد ! خلاصه نفهمیدم با اینهمه سعی و خطا چرا یارانه برق ما اینقدر هدفمند هست !
مصرف این هیتر های بی خاصیت که گرمای انچنان هم نداره مگر چند وات هست ؟
دوستان اگر نظری یا مقایسه ای دارند. ممنون میشم.
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - fidell - 2011-01-21

(2011-01-21 ساعت 11:36)soheilbadami نوشته:  سلام
میخواستم یک نظر خواهی از دوستان مقیم دالاس داشته باشم یا حتی دوستان دیگه راجع میزان مصرف برق یا هزینه ماهانه ان. در واقع من همه تمهیدات مدیریت مصرف غیر رایانه ای رو بکار گرفتم اما هزینه دو ماه اخیر کمتر از ماهی 200 دلار در نیامده . حتی در تابستان 100 دلار بود !
اپارتمان ما 2 خوابه 100 متری بدون خشک کن . با لامپهای کم مصرف . خاموش متناوب ابگرمکن !
شومینه چوبی در شبهای سرد ! خلاصه نفهمیدم با اینهمه سعی و خطا چرا یارانه برق ما اینقدر هدفمند هست !
موفق باشید
با سلام به شما اولا هیتر های برقی رو دستکم نگیر جزو پرمصرفترین وسایل خانگی برقی(1200الی 4000 وات ) هستند.
شمااین دو کار رو با هم انجام بدید نتیجه میگیرید یکی برای وسایل برقی پر مصرفتون یک ساعت فرمان بگیرید وتنظیم کنید روزانه چند ساعتی که لازم دارید کار کنه ومحدود کنید زمان کار این وسایل رو. اسم انگلیسیش هم اینه (Twilight Switch)قیمت جنس مرغوبش هم تو ایران 20$الی30$ هست دقت کنید توان دستگاه متناسب با وسیله برقیتون باشه دوم اینکه بپرسید قیمت هرکیلو وات ساعت برق اونجا چقدره وچطور محاسبه میشه برای یه ماه. هفته ای یک بار کنتور خونتون بخونید و مصرفو مدیریت کنید سوال دیگه ای داشتید درخدمتم .موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2011-01-22

سلام دوستان عزیز
ما فردا شنبه ساعت 6 و ربع عصر داریم میایم دالاس
من به همراه خانم و دخترم که هفته قبل تولد 1 سالگیش بود
ما خدود 1 ماه دالاس هستیم و می خوایم با بکی همخونه یشیم به دلایلی کمی دیر برای درخواست همخونه اقدام کردم
اگه کسی آمادگیش رو داره لطقا سریعتر اعلام کنه تا وضعیت ما مشخص باشه

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-01-25

(2011-01-21 ساعت 17:22)fidell نوشته:  
موفق باشید
با سلام به شما اولا هیتر های برقی رو دستکم نگیر جزو پرمصرفترین وسایل خانگی برقی(1200الی 4000 وات ) هستند.
شمااین دو کار رو با هم انجام بدید نتیجه میگیرید یکی برای وسایل برقی پر مصرفتون یک ساعت فرمان بگیرید وتنظیم کنید روزانه چند ساعتی که لازم دارید کار کنه ومحدود کنید زمان کار این وسایل رو. اسم انگلیسیش هم اینه (Twilight Switch)قیمت جنس مرغوبش هم تو ایران 20$الی30$ هست دقت کنید توان دستگاه متناسب با وسیله برقیتون باشه دوم اینکه بپرسید قیمت هرکیلو وات ساعت برق اونجا چقدره وچطور محاسبه میشه برای یه ماه. هفته ای یک بار کنتور خونتون بخونید و مصرفو مدیریت کنید سوال دیگه ای داشتید درخدمتم .موفق باشید
ممنون من هم مقداری پرس و جو کردم اکثرا همسایه ها مقداری کمتر
از ما بیلشون هست ولی درجه ترموستات رو پایین تر میگذارند.
ما سرمایی تریم گویا !
چیزی که هست راندمان هیتر ما هم گویا کمه و این بخاطر اینه که احتمالا قدیمیه و خوراکش برق هست Sad
ولی در کل نمیشه فرمان تایمر روی هیتر گذاشت چون سوییچ داخل تابلو هست و تنها راه همون تنظیم ترموستاته
به طور کلی هزینه برق اینجا بالا هست چون همه وسیله ها برقی و برق هم 3 فازه و حدودا کیلو واتی 10 سنت محاسبه میشه.
به هر حال ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - fidell - 2011-01-25

(2011-01-25 ساعت 08:52)soheilbadami نوشته:  
(2011-01-21 ساعت 17:22)fidell نوشته:  
موفق باشید
ممنون من هم مقداری پرس و جو کردم اکثرا همسایه ها مقداری کمتر
از ما بیلشون هست ولی درجه ترموستات رو پایین تر میگذارند.
ما سرمایی تریم گویا !
چیزی که هست راندمان هیتر ما هم گویا کمه و این بخاطر اینه که احتمالا قدیمیه و خوراکش برق هست Sad
ولی در کل نمیشه فرمان تایمر روی هیتر گذاشت چون سوییچ داخل تابلو هست و تنها راه همون تنظیم ترموستاته
به طور کلی هزینه برق اینجا بالا هست چون همه وسیله ها برقی و برق هم 3 فازه و حدودا کیلو واتی 10 سنت محاسبه میشه.
به هر حال ممنون
سلام به شما .شاید این کار هم بتونید بکنید یه هیتر برقی حدودا 1000 واتی ونه بیشتربگیرید وتو اتاقی بذارید که بیشتر اونجایید وکلا هیتر موتورخونه ای رو استفاده نکنید .اگه آبگرمکن تون موتورخونه ای هست سخته بشه کاریش کرد ولی اگه درمنزل هست چاره اش ساعت فرمان هست یه کار دیگه که بالاتر از همه اینا هست هم میشه انجام داد کلا کنتورو بسته به نوعش اصلاح کرد که مصرفوکمتر نشون بده ومامورین قرائت هم متوجه نشن

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-01-27

یعنی چجوری مثلا ؟؟!! ما شانس نداریما یهو برق میگیره خوشکمون میکنه تو غربت ! بیمه عمرم نداریم !

RE: زندگی و کار در دالاس - fgh747 - 2011-01-28

(2010-11-21 ساعت 10:34)soheilbadami نوشته:  
(2010-11-21 ساعت 01:18)fgh747 نوشته:  
(2010-11-20 ساعت 06:28)soheilbadami نوشته:  
(2010-11-19 ساعت 17:49)fgh747 نوشته:  با عرض سلام به همه دوستان
ممنون میشم از دوستان که به این سوال من جواب بدن .
میخواستم بدانم که مخارج کامل زندگی شامل (خانه 2 خوابه . ماشین . مدرسه خوب برای بچه . بیمه . خورد و خوراک و ....) برای یک خانواده متاهل (با یک پسر بچه 12 ساله) در دالاس چقدر است ؟
با تشکر

وضعیت من همانند شما هست
متوسط هزینه ما در 3 ماهی که اینجا اقامت دارم 2300 دلار در ماه بوده
که البته میتواند کمتر هم باشد و بسته به مدل شماست . ما در عین مدیریت کامل هزینه ها در حد توان سعی نکردیم
زیاد سخت بگیریم چون در سال اول زندگی اینجا سختی ها خود بخود زیاد هستند و غم غربت هم برای خانواده شما در حداکثر خود ! مقداری از هزینه
شما جبران همین چیزا و بعضا هزینه بی تجربگیهای احتمالی میشه
خلاصه از نظر من هزینه ها کمتر از 2000 دلار نخواهد بود
به هر حال اینجا مملکت هر دم بیل است ! یعنی هر دم یک بیل( صورتحساب ) برای پرداخت دارید !
موفق باشید
با تشکر از دوست خوبمون
آیا امکان داره کمی در مورد بیمه درمانی (پزشک و دارو) توضیح بدید چون میدانم هزینه پزشک و دارو در آمریکا خیلی بالاست و بدون داشتن بیمه مشکل است . در ضمن اگر فضولی نباشه امکان داره کمی در مورد خودتون که فرمودید ماهیانه حدود 2300 $ هزینه شما بوده بیشتر توضیح بدید که خانه یا آپارتمان شما 2 خوابه یا 1 خوابست و در محله خوب یا معمولی دالاس هستید و بچه شما مدرسه میرود و هزینه سرویس دارد یا نه . و آیا هزینه کلاس موسیقی (ویولن) را برای بچه میدانید یا نه . فکر کنم یه مقدار سوالهام زیاد شد . به هر حال پیشا پیش از راهنماییتون ممنونم
اگر اجازه بدید من مشغول تهیه متن نسبتا مفصلی هستم راجع تجربیات خودم که اگر گرفتازیها اجازه بده تکمیل و ارسال کنم
منزل ما 2 خوابه هست در فریسکو که همجوار پلینو و تقریبا دنباله ان است و محل خوبی هست کلا شما باید محل زندگی رو به خاطر بچه تون جای خوب بگیرید چون همه مدرسه ها رفتنی نیستن !
بچه من راهنمایی میرود . سرویس به ما تعلق نگرفت .کلاس موسیقی هم در خود مدرسه و جز برنامه هست
بیمه هم به بچه ها تحت برنامه چیپ تعلق میگیرد اما شما نه .کلا تسهیلات هست ولی اما و اگر فراوان دارد و تکزاس از این نظر سخت گیرترین هست.
تا بعد
با سلام خدمت دوست خوبمون سهیل عزیز

من تقریبا 2-3 ماه پیش از شما در مورد هزینه های زندگی در دالاس سوالاتی پرسیدم و شما هم بعد از جوابهای خوبتون به من گفتید که (اگر اجازه بدید من مشغول تهیه متن نسبتا مفصلی هستم راجع تجربیات خودم که اگر گرفتازیها اجازه بده تکمیل و ارسال کنم) .
بهر حال ما همچنان منتظر تجربیات شما در مورد هزینه و نحوه زندگی و دیگر تجربیات شما در دالاس هستیم .

با تشکر فرامرز

RE: زندگی و کار در دالاس - hooman421 - 2011-01-28

سلام
برای افراد مجرد در هنگام ورود به دالاس کجا میشه جا برا زندگی پیدا کرد؟