مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - حمید855 - 2015-10-30

(2015-10-30 ساعت 15:55)mehrak1 نوشته:  اقای حمید میشه بپرسم چرا دالاس رو انتخاب کردین؟
ما هم قصد مهاجرت داریم به تگزاس ولی مورد ما دلیلش کار همسرم هست که مربوط به نفت و گاز هست

به دلایل زیر البته ممکن هست سطحی باشه :
۱- پالایشگاه و صنایع نفت و گاز زیاد داره امیدوارم بتونم در این صنایع کار پیداکنم البته با این توصیفی که دوستان گفتند باید از کارهایی با درآمد کم مثل کار در رستوران و... شروع کنیم شاید هم تا بیاییم زبانمون خوب بشه تا آخر عمرمون یه همچین کارهایی انجام بدیم البته اگه رفاه متوسطی هم به همراهش باشه من راضیم.
۲- ایرانی زیاد داره و به لطف راهنمایی هایشان و محبتهایشان زودتر مشکلات را حل کنیم .
۳-آب و هوای مناسبی داره.
۴-مخارج کمتری داره و کلا از اونجا بد نمیگن.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - ahuraee - 2015-10-31

سلام به همه
من و همسرم هفته آینده برای اولین بار به دالاس میایم و برای یک هفته انجا هستیم و برمیگردیم ایران
اگر ممکنه جاهایی که باید مراجعه کنم و کارهایی که باید انجام بدم را بفرمایید
ممنون میشم ادرس انها رو هم بزاریم
ممنون از کمک همه دوستان

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mehrak1 - 2015-11-01

(2015-10-30 ساعت 19:34)حمید855 نوشته:  
(2015-10-30 ساعت 15:55)mehrak1 نوشته:  اقای حمید میشه بپرسم چرا دالاس رو انتخاب کردین؟
ما هم قصد مهاجرت داریم به تگزاس ولی مورد ما دلیلش کار همسرم هست که مربوط به نفت و گاز هست

به دلایل زیر البته ممکن هست سطحی باشه :
۱- پالایشگاه و صنایع نفت و گاز زیاد داره امیدوارم بتونم در این صنایع کار پیداکنم البته با این توصیفی که دوستان گفتند باید از کارهایی با درآمد کم مثل کار در رستوران و... شروع کنیم شاید هم تا بیاییم زبانمون خوب بشه تا آخر عمرمون یه همچین کارهایی انجام بدیم البته اگه رفاه متوسطی هم به همراهش باشه من راضیم.
۲- ایرانی زیاد داره و به لطف راهنمایی هایشان و محبتهایشان زودتر مشکلات را حل کنیم .
۳-آب و هوای مناسبی داره.
۴-مخارج کمتری داره و کلا از اونجا بد نمیگن.

ممنون که توضیح دادین برا ما که هیچکدوم توی محیط نیستیم دلایلمون هم کمک کننده ست
شرایط ما هم مثل شماست موقعیتمون توی کشوری که هستیم خدا رو شکر خوبه برا همین ریسکش بالاست و باید خیلی دقت کنیم
انشاله هر چی خیره براتون پیش بیاد

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-11-01

سلام. من پرداخت گرین کارت رو انجام دادم ولی نمیتونم تغییر آدرس بدم. ازم شماره رسید میخواد و عنوان فرم که هیچکدوم رو ندارم.

دالاس، ایالت تگزاس - yekta2015 - 2015-11-02

سلام دوستان
جايي رو ميشناسيد كه ويزيت دندون پزشكي رايگان داشته باشه؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-11-03

سلام. من ی آپارتمان دو خوابه تمیز با قیمت 1173 دلار در ماه بعلاوه 40دلار هزینه لباسشویی و خشک کن و 19 دلار هزینه جمع آوری زباله ست. روبروی tj maxx در arapaho. دنبال همخونه خانم هستم. فضای دو اتاق خواب در دو جهت مخالف خونه جنوبی و شمالیه و کاملا مجزا از همه. لطفا اگر کسی دنبال همخونه ست برام پیام بفرسته

RE: دالاس، ایالت تگزاس - sepide_862000 - 2015-11-03

(2010-02-28 ساعت 12:03)tehranipoor نوشته:  اینم یه مدلشه دیگه اشکان خان، آدمو هل می دی وسطو دست دست، فلانی باید برقصه ... باشه چشم. سعی می کنم به تدریج یه چیزایی اینجا برای شما و بقیه دوستان پست کنم.

اول اینکه دالاس در اصل شهر نیست. اینا به ترتیب اول ایالت دارن، بعد کانتی، و بعد شهر. دالاس کانتی (Dallas County) یکی از کانتی های ایالت تگزاسه که خودش از تعدادی شهر تشکیل شده. اینجا در واقع کلانشهر دالاس فورت ورث (Dallas – Fort Worth Metroplex) یا به اختصار دی اف دبلیو (DFW) است که از دوازده کانتی تشکیل شده.

[عکس: attachment.php?aid=919]

خود این کلانشهر به دو بخش تقسیم می شه. بخش شرقی که دالاس - پلینو - ایروینگه (Dallas–Plano–Irving) و بخش غربی که فورت ورث - آرلینگتونه (Fort Worth–Arlington). این کلانشهر بیش از شش میلیون و دویست هزار نفر جمعیت داره که چهارمین کلانشهر آمریکا محسوب میشه و از نظر سرعت رشد جمعیت در آمریکا مقام دوم رو در حال حاضر داره.

[عکس: attachment.php?aid=920]

فرودگاه اصلی اینجا فرودگاه دی اف دبلیو است که بین دالاس و فورت ورثه و از نظر ترافیک هواپیما سومین فرودگاه بزرگ دنیاست. البته بینشون خالی نیست و در واقع به هم وصل شدن.

[عکس: attachment.php?aid=921]

کانتی های دیگه ای هم هستن مثلاً کالین کانتی (Collin County) در شمال دالاس که در واقع شهری که ما توش هستیم یعنی پلینو (Plano) و برای معرفیش می گیم تو دالاسه، در واقع در کالین کانتی قرار داره ولی همه حتی همین جا هم می گن شمال دالاس. این شهرها جدا از هم نیستن در واقع الان همه به هم وصلن و شما متوجه فاصله ای بین اونا نمی شید ولی از نظر شهرداری و تقسیمات کاری به صورت رسمی مثل مناطق شهرداری تهران میشه فرضشون کرد.

بخش های شمالی دالاس از نظر محلیت بهتر از جاهای دیگه هستن و خب ایرانیها هم بیشتر همین جاها یعنی بیش از همه پلینو و بعد هم ریچاردسون و فریسکو و شهرهای همین حوالی هستن.

راستی یه جایی بود که عکس آپلود می کردیم بعد می ذاشتیم تو سایت، ادرسشو قبلاً دوستان داده بودن، اگه یکی دوباره بگه ممنون میشم چون فکر کنم به زودی این یه مگ جیرة ما تموم میشه.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - sepide_862000 - 2015-11-03

دالاس ایالت تگزاس

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Memolk - 2015-11-04

(2015-11-03 ساعت 01:00)mojgan m نوشته:  سلام. من ی آپارتمان دو خوابه تمیز با قیمت 1173 دلار در ماه بعلاوه 40دلار هزینه لباسشویی و خشک کن و 19 دلار هزینه جمع آوری زباله ست. روبروی tj maxx در arapaho. دنبال همخونه خانم هستم. فضای دو اتاق خواب در دو جهت مخالف خونه جنوبی و شمالیه و کاملا مجزا از همه. لطفا اگر کسی دنبال همخونه ست برام پیام بفرسته

به به مژگان جان خوش اومدید

وای چقدر این استخدامها مسخرست با این فرمهای ۹۰ تا ۱۳۰ سوالی روانشناسی خوب اخه این چه وضعشه???!!

(2015-10-31 ساعت 13:31)ahuraee نوشته:  سلام به همه
من و همسرم هفته آینده برای اولین بار به دالاس میایم و برای یک هفته انجا هستیم و برمیگردیم ایران
اگر ممکنه جاهایی که باید مراجعه کنم و کارهایی که باید انجام بدم را بفرمایید
ممنون میشم ادرس انها رو هم بزاریم
ممنون از کمک همه دوستان

امیدوارم که سفر خوبی داشته باشید من لیست کارهایی که باید. انجام بدید را می گم که البته شما مدت خیلی کمی هستید و بیشتر جنبه ی توریستی داره براتون.که خیلی کارها را می تونید. انجام ندید
۱.رفتن به هتل یا متل جایی که باید با توجه به سلیقه و پولتون انتخاب کنید(ترجیحا جایی بگیرید که خیلی نخواید برای رفت و امد هزینه ی تاکسی بدید.
۲.خرید سیمکارت امریکا
۳.باز کردن حساب بانکی
۴.رفتن به سوشال برای فعال سازی ssn
۵.اجاره ی اپارتمان
۶.خرید ماشین
۷.خرید لوازم مورد نیاز زندگی
۸.دنبال کار گشتن
که البته شما از شماره ی ۴ به بعد را الان لازم نیست انجام بدید تا سفر بعدی.ولی کلا تا اجاره ی اپارتمان می شه پیش رفت بقیه مستلزم اینه که اول ssn را دریافت کنید در. غیر اینصورت زندگی یک لنگ در. هوا می مونه که البته توی این تایم می شه از گشتن لذت برد.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-11-04

(2015-11-04 ساعت 01:17)Memolk نوشته:  
(2015-11-03 ساعت 01:00)mojgan m نوشته:  سلام. من ی آپارتمان دو خوابه تمیز با قیمت 1173 دلار در ماه بعلاوه 40دلار هزینه لباسشویی و خشک کن و 19 دلار هزینه جمع آوری زباله ست. روبروی tj maxx در arapaho. دنبال همخونه خانم هستم. فضای دو اتاق خواب در دو جهت مخالف خونه جنوبی و شمالیه و کاملا مجزا از همه. لطفا اگر کسی دنبال همخونه ست برام پیام بفرسته

وای چقدر این استخدامها مسخرست با این فرمهای ۹۰ تا ۱۳۰ سوالی روانشناسی خوب اخه این چه وضعشه???!!

مرسی ممول جان. من دارم summer villas apartments کمی پایینتر از intown suites خونه میگیرم. شما هم همیناطراف هستید؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-11-04

(2015-11-04 ساعت 01:31)Memolk نوشته:  [quote='ahuraee' pid='677319'
امیدوارم که سفر خوبی داشته باشید من لیست کارهایی که باید. انجام بدید را می گم که البته شما مدت خیلی کمی هستید و بیشتر جنبه ی توریستی داره براتون.که خیلی کارها را می تونید. انجام ندید
۱.رفتن به هتل یا متل جایی که باید با توجه به سلیقه و پولتون انتخاب کنید(ترجیحا جایی بگیرید که خیلی نخواید برای رفت و امد هزینه ی تاکسی بدید.
۲.خرید سیمکارت آمریکا
۳.باز کردن حساب بانکی
۵.اجاره ی اپارتمان
۶.خرید ماشین
۸.دنبال کار گشتن
که البته شما از شماره ی ۴ به بعد را الان لازم نیست انجام بدید تا سفر بعدی.ولی کلا تا اجاره ی اپارتمان می شه پیش رفت بقیه مستلزم اینه که اول ssn را دریافت کنید در. غیر اینصورت زندگی یک لنگ در. هوا می مونه که البته توی این تایم می شه از گشتن لذت برد.
گرفتن گواهینامه رو فراموش کردید. امتحان آیین نامه و بعد امتحان شهری و دریافت کارت آی دی

(2015-11-04 ساعت 04:31)mojgan m نوشته:  
(2015-11-04 ساعت 01:17)Memolk نوشته:  

مرسی ممول جان. من دارم summer villas apartments کمی پایینتر از intown suites خونه میگیرم. شما هم همیناطراف هستید؟

نه عزیزم ما legacy Dr هستیم البته فکر کنم حدود ۲۰ دقیقه فاصله باشه

(2015-11-04 ساعت 04:36)mojgan m نوشته:  
(2015-11-04 ساعت 01:31)Memolk نوشته:  [quote='ahuraee' pid='677319'
۲.خرید سیمکارت آمریکا
۳.باز کردن حساب بانکی
۵.اجاره ی اپارتمان
۶.خرید ماشین
۸.دنبال کار گشتن
گرفتن گواهینامه رو فراموش کردید. امتحان آیین نامه و بعد امتحان شهری و دریافت کارت آی دی
به نکته ی خیلی خیلی خوبی اشاره کردی مژگان جان ما هم در حال خوندن ایین نامه هستیم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Memolk - 2015-11-07

دوستان برای کار ایده ای دارید؟؟؟ من تقریبا تمام فرمهای آنلاینی را که شراطیش بهم می خورد را پر کردم ولی دریغ از حتی یک تماس...این ارزیابی روانشناسی هم که خودش دیگه حکایتی شده...همه جا استخدامهاش آنلاین شده...حتی مک دونالند هم رفتم همه آنلاین ولی فکر نمی کنم که بشه استخدام شد با اینکه تقریبا همه از جمله والمارت و راس و مارشال و برلینگتون و تارگت و .... استخدام دارن...چکار کنم Sad

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-11-07

ممول جان شمارمو میفرستم خصوصی. در موردش صحبت کنیم