مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-11-10

(2015-11-10 ساعت 04:56)sib 24 نوشته:  سلام بر دوستان عزیز.یادم میاد تو همین تاپیک افرادی بودند که در شرکت زیمنس کار پیدا کردند اگه هنوز هم هست ممنون میشم بهم بگید.

سلام. ی خانم و آقای مهربون بگم گفتن جایی رو میشناسن که شرکت تعمیر موبایله. اگر خواستید تو خصوصی برام پیام بدید تا شمارشون رو براتون بفرستم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Sam2014 - 2015-11-11

(2015-11-08 ساعت 02:33)mahdisafa نوشته:  سلام دوستان،
من قصد دارم از ماه ژانویه برای زندگی و کار به دالاس نقل مکان کنم. فعلا تصمیم دارم که Plano را برای زندگی انتخاب کنم. چند سوال:

۱- کدام مدرسه ابتدایی را توصیه می کنید؟
۲- کدام محله Plano را توصیه می کنید؟ اجاره برای من تا سقف 1400 دلار مناسب است.
نکته: برای دسترسی به بزرگراه ها برای رسیدن به Sunnyvale (محل کار من) کدام منطقه مناسبتره؟

از وقتی که می گذارید ممنونم،
درود بر شما و پیشاپیش تبریک ورود

در پاسخ به سوال های شما :
1- مدرسه ابتدایی با درجه 8 تا 10 عالی هستن و درجات پایینتر سراغشون نروید . از سایت GreatSchool اطلاعات مربوط به مدارس موقعیت و درجه بندی را می تونید پیدا کنید . ( خیلی خیلی مهمه )
2- Plano جای بسیار عالیه و مدارس خوب تا عالی هم دارد ولی خوب هر شهری مناطق خوب و بد داره . اکثر هموطنان عزیزم در پلینو ساکن هستند و به دیگران توصیه می کنند . من خودم فریسکو هستم و بر خلاف نظر دوستمون rainyboy منطقه آرام ، تمیز و تازه ساز تری هست و اصلاً هم مرده نیست . مدارس با درجه 8 تا 10 هم فراوان داره و از این نظر بسیار بالاتر از پلینو قرار داره . بنابراین در انتخاب محل زندگی اگر بچه مدرسه ای دارید اولویت مدرسه است و بعد محل کار . اگر هم ندارید که دست تون خیلی بازه و بهتره نزدیک محل کارتون باشه .
من خودم پلینو را کاملاً جستجو کردم ولی به دلایلی فریسکو را انتخاب کردم .
این فواصلی که تو نقشه گوگل می بینید در عمل خیلی بیشتره . این دالاس یا به قول خودشان متروپلکس دالاس واقعاً عریض و طویله و برای زندگی درش باید برنامه ریزی مناسب داشته باشید .
3- اگر اشتباه نکنم Sunnyvale در شرق دالاس و در نزدیکی شهر مسکیت قرار داره ( نزدیک دریاچه) و 25 تا 30 مایلی از پلینو فاصله دارد . برای رفتن به آنجا شما یه 45 دقیقه تا 1 ساعتی زمان در نظر بگیرید و دو تا راه هم دارید یا از بزرگراه پرزیدنت جرج بوش (President George Bush Turnpike) استفاده کنید که پولی هست (Tollway) که به لحاظ زمانی کم تر است و یا از بزرگراه 75 و بعد 635 استفاده کنید که Toll نداره ولی دورتر و زمانبر تر هست . اگر هم به ترافیک بخوری که فبها ....
جمع بندی :
یک کم وقت بگذارید نظرات را جمع آوری کنید ، یک بررسی و گشت و گذاری در وب کنید ( از سایت های مختلف ) . اگر پلینو را انتخاب کردید با بودجه شما آپارتمان و محل زندگی مناسب پیدا می کنید . فکر اتومبیل باشید چون بدون وسیله نقلیه فرق نمی کنه تو پلینو شهرزنده ها باشید یا تو شهر مرده ها ( شهرهای دیگه). یادتون باشه برای مدرسه و محل زندگی به دوست داشتن دوستی از یک زیپ کد یا صحبت های دوستان و علی الخصوص بنده بسنده نکنید .خودتان خوب بررسی و سبک و سنگین کنید چون جابجایی مجدد دشواره و روند شکل گیری زندگی برای تازه واردین را کند می کنه .
در خدمتیم . مخلص همه هموطن گلم مخصوصاً دالاسی های ارجمند .

RE: دالاس، ایالت تگزاس - raminvet - 2015-11-11

(2015-06-10 ساعت 08:50)farnaz100 نوشته:  سلام به همه دوستان

میشه لطفا راهنمایی کنید وضعیت کار تو دالاس برای رشته دامپزشکی و مهندسی شیمی به چه صورته؟

از دوستان دالاسی کسی دامپزشک هست؟

ﺳﻼﻡ ,ﻣﻦ ﺩاﻣﭙﺰﺷﻚ ﻫﺴﺘﻢ.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - viragooo - 2015-11-11

سلام .
دوستان
1_راجع به اجاره آپارتمان یکخوابه سوال دارم.
قیمتش بطور متوسط چقدره؟
2_راجع به بازار کارهای ساختمانی از قبیل ریمادل اونجا چطوره؟
3_ کار چطور میشه پیدا کرد؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - iman_zaribaf - 2015-11-11

سلام ممنون از اطلاعات خوب شما
می خواستم بدونم که شهریت دالاس در مقایسه با هیوستون به چه صورت است؟
منظورم پیشرفته بودن شهر و امکانات؟

RE: دالاس، ایالت تگزاس - shahvahid - 2015-11-11

دوستان من تصمیم دارم تا قبل از 15 نوامبر بیام دالاس.
الانم البته ایالت همسایه هستم و تازه واردم.
اگه کسی از دوستان همخونه میخواد یا میخواد با هم یه آپارتمانی پیدا کنیم بگه.
وحید هستم 25 ساله.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - shahvahid - 2015-11-11

(2015-11-07 ساعت 18:52)امین 13 نوشته:  سلام
من حدود دو هفته آینده یعنی حدود 20 نوامبر عازم دالاس هستم
اگه دوستان کسی هست که همخونه میخاد یا مایل باشه باهم خونه اجاره کنیم بهم پیام بده
ممنون

آقا امین پیغام من رو دریافت کردید؟ از طریق گزینه ایمیل در مهاجرسرا ارسال کردم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - سروین 93 - 2015-11-12

سلام

دوستان ما بعد از تعطیلات کریسمس عازم هستید

اگر آپارتمان برای اجاره سراغ دارید ممنون میشم اطلاع بدید...تا بعد از انجام کارای اولیه و گرفتن سوشال اقدام کنیم برای اجاره خونه
ما یه خانواده 4 نفره هستیم....با دو تا کوچولوی 5 و 1.5 ساله

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-11-14

(2015-11-12 ساعت 19:05)سروین 93 نوشته:  سلام

دوستان ما بعد از تعطیلات کریسمس عازم هستید

اگر آپارتمان برای اجاره سراغ دارید ممنون میشم اطلاع بدید...تا بعد از انجام کارای اولیه و گرفتن سوشال اقدام کنیم برای اجاره خونه
ما یه خانواده ۴ نفره هستیم....با دو تا کوچولوی ۵ و ۱.۵ ساله

سلام. اینجا خونه دو خوابه از قیمت 900 دلار تا 2500 تا به راحتی پیدا میکنید. باید خودتون بیایید و خونه ها رو ببینید. خونه رو از نظر میزان جرایمی مثل دزدی و ناامنی های دیگه چک کنید و از همسایه ها سوال کنید. از نظر حشراتی مثل سوسک و بد باگ(بلا دور باشه). نزدیکی به ایستگاه اتوبوس هم اگر ماشین نداشته باشید.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - rose119 - 2015-11-14

(2015-11-08 ساعت 19:00)mojgan m نوشته:  سلام. منن ی آپارتمان یک خوابه اجاره کردم.تقاطع خیابان پرستون و فرانکفورت. سی و دو سال دارم و نیاز به همخونه خانم دارم. اگر خانمی مایل هست باهم همخونه بشیم لطفا پیام خصوصی بفرسته.
مرسی

سلام مژگان جان شماره موبایلتو برام بزار تا در تماس باشیم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - امین 13 - 2015-11-14

(2015-11-11 ساعت 20:36)shahvahid نوشته:  
(2015-11-07 ساعت 18:52)امین 13 نوشته:  سلام
من حدود دو هفته آینده یعنی حدود 20 نوامبر عازم دالاس هستم
اگه دوستان کسی هست که همخونه میخاد یا مایل باشه باهم خونه اجاره کنیم بهم پیام بده
ممنون

آقا امین پیغام من رو دریافت کردید؟ از طریق گزینه ایمیل در مهاجرسرا ارسال کردم

سلام
ایمیلی دریافت نکردم
شما چه تاریخی قصد رفتن دارید؟
من برا تاریخ بعد از 20 نوامبر بلیط دارم
از طریق پیام خصوصی بهم پیام بدین

RE: دالاس، ایالت تگزاس - afrand - 2015-11-14

[quote='Memolk' pid='678772' dateline='1446857220']
دوستان برای کار ایده ای دارید؟؟؟ من تقریبا تمام فرمهای آنلاینی را که شراطیش بهم می خورد را پر کردم ولی دریغ از حتی یک تماس...این ارزیابی روانشناسی هم که خودش دیگه حکایتی شده...همه جا استخدامهاش آنلاین شده...حتی مک دونالند هم رفتم همه آنلاین ولی فکر نمی کنم که بشه استخدام شد با اینکه تقریبا همه از جمله والمارت و راس و مارشال و برلینگتون و تارگت و .... استخدام دارن...چکار کنم Sad
====================
دوست عزیز نمیدونم چه مدته که برای کار اقدام میکنید ولی زمان میبره تا بهتون زنگ بزنند . وقتی همسر من برای Home Depot اقدام کرد 45 روز بعدش بهش ایمیل زدن و دیگه ول نمیکردن و میگفتن زودتر بیا . در رابطه با Target و walmart بهتون توصیه میکنم با یک ایرانی که اونجا کار میکنه ارتباط برقرار کنید و ازش بخواهید که شما رو به مدیر منابع انسانی اون فروشگاه معرفی کنه و همزمان فرم آنلاین هم که دارید حتما اگر نیرو بخوان و یکی هم معرف داشته باشید استخدامتون میکنند .

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-11-15

..............

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-11-15

(2015-11-14 ساعت 23:45)afrand نوشته:  [quote='Memolk' pid='678772' dateline='1446857220']
دوستان برای کار ایده ای دارید؟؟؟ من تقریبا تمام فرمهای آنلاینی را که شراطیش بهم می خورد را پر کردم ولی دریغ از حتی یک تماس...این ارزیابی روانشناسی هم که خودش دیگه حکایتی شده...همه جا استخدامهاش آنلاین شده...حتی مک دونالند هم رفتم همه آنلاین ولی فکر نمی کنم که بشه استخدام شد با اینکه تقریبا همه از جمله والمارت و راس و مارشال و برلینگتون و تارگت و .... استخدام دارن...چکار کنم Sad
====================
دوست عزیز نمیدونم چه مدته که برای کار اقدام میکنید ولی زمان میبره تا بهتون زنگ بزنند . وقتی همسر من برای Home Depot اقدام کرد 45 روز بعدش بهش ایمیل زدن و دیگه ول نمیکردن و میگفتن زودتر بیا . در رابطه با Target و walmart بهتون توصیه میکنم با یک ایرانی که اونجا کار میکنه ارتباط برقرار کنید و ازش بخواهید که شما رو به مدیر منابع انسانی اون فروشگاه معرفی کنه و همزمان فرم آنلاین هم که دارید حتما اگر نیرو بخوان و یکی هم معرف داشته باشید استخدامتون میکنند .
سلام من دو حدودا سه هفته ست که اینجا هستم. از وقتی که رسیدم رفتم فروشگاه های محله ای هستم فرم پر کردم و درخواست دادم. اگر منتظر تماسشون باشید خیلی دیر خبر میدن یا اصلا خبری نمیشه. برید مرتب بهشون سر بزنید. من اونقدر رفتم و سرزدم که بندگان خدا زخمی شدن. گفتن پاشو بیا سرکار Big Grin

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-11-16

(2015-11-14 ساعت 09:54)rose119 نوشته:  
(2015-11-08 ساعت 19:00)mojgan m نوشته:  سلام. منن ی آپارتمان یک خوابه اجاره کردم.تقاطع خیابان پرستون و فرانکفورت. سی و دو سال دارم و نیاز به همخونه خانم دارم. اگر خانمی مایل هست باهم همخونه بشیم لطفا پیام خصوصی بفرسته.
مرسی

سلام مژگان جان شماره موبایلتو برام بزار تا در تماس باشیم

براتون پیام خصوصی فرستادم