مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Sam2014 - 2015-11-24

(2015-11-23 ساعت 04:03)Memolk نوشته:  
(2015-11-21 ساعت 21:44)Sam2014 نوشته:  
(2015-11-17 ساعت 21:06)Memolk نوشته:  اندر احوالات درایور. لایسنس ما
دیروز رفتیم بعد از کلی توی صف نشستن و انتظار و. فرم پر کردن وقتی نوبت ما شد گفت گرین کارت گفتم نیوردم خونست گفت باید باشه بدون گرین کارت انجام نمی شه باید دوباره برید برگردید ما هم برگشتیم خونه گرین کارت را برداشتیم و دوباره رفتیم اداره ی گواهینامه dmv وقتی رفتیم پیش آفیسر ایشون گفتن که دوباره باید. شماره بگیرید حالا کل زمان ۳۰ دقیقه شده بود رفت و برگشت. توی این فاصله وقتی شماره گرفتیم دیدیم که حدود ۵۰ نفر جلوی ماست برگشتیم به کارهای دیگه برسیم امروز دوباره رفتیم.دوباره شماره گرفتیم و بعد از کلی انتظار خانم فرمودن که باید دو تا داکیومنت بدید که ۳۰ روز از تاریخش گذشته باشه ما اجاره ی خونه و خرید. ماشین را دادیم ولی هیچکدوم قابل قبول نبود. چون از اجاره ی اپارتمان ۲۷ روز گذشته و از خرید ماشین ۲۰ روز . و الان هم توی ماشینم در. راه برگشت . گفتم حتما بگم که شماها از این تجربه استفاده کنید پس :
اول باید باید گرین کارتتون بیاد
دوم دو تا داکیومنت به نام خودتون که نشون بده ۳۰ روزه که توی تگزاس هستید.
اهان این را هم بگم که ما کتاب را از dmv گرفتیم و خوندیم بعد هم انلاین امتحان دادیم و پاس شدیم.
موفق باشید دوست عزیز قدم بزرگی را برداشتید .
فقط نکته اینجاست که در ایالت تک ستاره گواهینامه را DPS میدهد نه DMV و آیین نامه را هم DPS میدهد به نام DL7 . جسارتاً این مطلب را عنوان کردم که دوستان تازه وارد در تگزاس به DMV مراجعه نکنند که وقتشان تلف می شود .
g

ممنون. از تذکرتون ولی ما با همون. اسم dmv توی مپ. گوگل به نقطه ی مورد نظر رسیدیم. ایین نامه هم با همون سرچ online dmv توی گوگل به صفحه ی dmv Texas رسیدیم و امتحان دادیم و قبول شدیم تا این لحظه نمی دونستم همه ی اینها یه اسم دیگه ای دارهWink
والا گوگل شما رو نمیدونم .... ولی گوگل بنده حقیر فرق می کنه :
DMV = Department of Motor and Vehicle
DPS= Department of Public Safety
در متروپلکس دالاس هر دو اداره وجود دارند . اولی کارش ثبت مشخصات وسایط نقلیه هست و کاری به گواهینامه نداره . دومی مسئول صدورگواهینامه ، ثبت سوابق رانندگی و .... است . حالا شما یکبار هم با DPS در گوگل مبارکتون سرچ کنید ببینید چه نتیجه ای می گیرید .
در مورد آیین نامه هم خیلی عجیبه !!! dmv Texas . والا DL-7 کتابچه آیین نامه رانندگی در ایالت تگزاس است و هیچ صحبتی هم از dmv درش نشده ؟!
(ایالات دیگر فرق می کند مثلاً در کالیفرنیا گواینامه را dmv صادر می کند )

RE: دالاس، ایالت تگزاس - فرهاد - 2015-11-24

(2015-11-24 ساعت 00:02)amrikale نوشته:  دوستان ما برای تاریخ ۱۰ یا 14 دسامبر بلیط رزرو کردیم ۳ میلیون رفت و برگشت دوستان اگر کسی خواست هماهنگ شیم که با هم برین اونجا اگر چند نفر باشیم خیلی بهتره تا تک تک باشیم . از دوستانی که در دالاس هستن هم اگر کسی همخونه نیاز داره و یا اینکه می تونه دو سه رو به ما جا بده ممنون میشم

با عرض سلام و احترام
اميدوارم كه هميشه موفق باشيد با چه ايرلايني و چه شماره پروازي بليط تهيه فرمودين ( احتمالا قطر ) خوشحال ميشوم به شماره من 9121063106 پيامك بزنيد.

با آرزوي موفقيت مجدد

RE: دالاس، ایالت تگزاس - فرهاد - 2015-11-24

(2015-11-24 ساعت 07:41)Memolk نوشته:  
(2015-11-23 ساعت 10:29)فرهاد نوشته:  [با سلام و احترام
من و همسرم اواسط دسامبر قصد داريم به دالاس بياييم و دنبال يك آپارتمان يك خوابه هستيم ، خواستم از دوستان مهاجرسرايي كه در مجتمع هايي آپارتمان اجاره كردن و از مجتمع خودشون راضي هستن سوال كنم آپارتمان يك خوابه براي اجاره در مجتمعشون هست ؟ همچنين راهنمايي بفرمايند كه آيا با فرنيچر كامل هم آپارتمان در مجتمعشون هست يا نه ؟ دسترسي به محل خاصي فعلا مد نظرم نيست به غير از دسترسي هاي اوليه براي فروشگاه و ساير مسائل روزمره و مسئله كلي كه منطقه امن و خوب باشه و آپارتمانهاي مرتب و تميز باشه مطمئن هستم دوستان حتما بيشتر از من به اين موارد دقت داشتن ولي ممكنه مسائلي رو بعدا باهاش روبرو شده باشن كه در وحله اول مشخص نباشه ، در هر صورت پيشاپيش از راهنماييهاي شما سپاسگزارم.

جناب فرهاد شما فقط لازمه که وارد یک کامپلکس بشید تقریبا همه ی کامپلکس ها آپارتمان خالی موجود دارن خوبی اینجا همینه البته شاید فصل هم هست مجتمع ها فقط ۱ یا ۲ تا واحد فرنیچ دارن که برای نمایش به مشتری هاست و کلا شما باید خودتون لوازم خونه را خریداری کنید.من دالاس را اطلاع ندارم ولی در مورد پلانو باید بگم که تقریبا همه ی جاهاش خوبه و برای اجاره آپارتمان باید یک یا دو روز حداکثر وقت بگذارید. من د مورد کامپلکس خودمون بگم هیچ مشکلی نداره و کاملا تمیز و مرتبه و هر چیزی هم باشه شما به آفیس می گید و. فوری بر. طرف می شه. موفق باشید.

با عرض احترام و تشكر فراوان از راهنمايي شما . احتمالا حدود سه هفته ديگر ما هم مسافر هستيم فرمايشي از اينطرف داشته باشيد من و همسرم خوشحال ميشويم انجام وظيفه نماييم.با تشكر مجدد

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Memolk - 2015-11-24

(2015-11-24 ساعت 15:28)فرهاد نوشته:  
(2015-11-24 ساعت 07:41)Memolk نوشته:  
(2015-11-23 ساعت 10:29)فرهاد نوشته:  [با سلام و احترام
من و همسرم اواسط دسامبر قصد داريم به دالاس بياييم و دنبال يك آپارتمان يك خوابه هستيم ، خواستم از دوستان مهاجرسرايي كه در مجتمع هايي آپارتمان اجاره كردن و از مجتمع خودشون راضي هستن سوال كنم آپارتمان يك خوابه براي اجاره در مجتمعشون هست ؟ همچنين راهنمايي بفرمايند كه آيا با فرنيچر كامل هم آپارتمان در مجتمعشون هست يا نه ؟ دسترسي به محل خاصي فعلا مد نظرم نيست به غير از دسترسي هاي اوليه براي فروشگاه و ساير مسائل روزمره و مسئله كلي كه منطقه امن و خوب باشه و آپارتمانهاي مرتب و تميز باشه مطمئن هستم دوستان حتما بيشتر از من به اين موارد دقت داشتن ولي ممكنه مسائلي رو بعدا باهاش روبرو شده باشن كه در وحله اول مشخص نباشه ، در هر صورت پيشاپيش از راهنماييهاي شما سپاسگزارم.

جناب فرهاد شما فقط لازمه که وارد یک کامپلکس بشید تقریبا همه ی کامپلکس ها آپارتمان خالی موجود دارن خوبی اینجا همینه البته شاید فصل هم هست مجتمع ها فقط ۱ یا ۲ تا واحد فرنیچ دارن که برای نمایش به مشتری هاست و کلا شما باید خودتون لوازم خونه را خریداری کنید.من دالاس را اطلاع ندارم ولی در مورد پلانو باید بگم که تقریبا همه ی جاهاش خوبه و برای اجاره آپارتمان باید یک یا دو روز حداکثر وقت بگذارید. من د مورد کامپلکس خودمون بگم هیچ مشکلی نداره و کاملا تمیز و مرتبه و هر چیزی هم باشه شما به آفیس می گید و. فوری بر. طرف می شه. موفق باشید.

با عرض احترام و تشكر فراوان از راهنمايي شما . احتمالا حدود سه هفته ديگر ما هم مسافر هستيم فرمايشي از اينطرف داشته باشيد من و همسرم خوشحال ميشويم انجام وظيفه نماييم.با تشكر مجدد

ممنون جای خوبی دارید. تشریف میارید از الان بهتون خوش آمد می گم

RE: دالاس، ایالت تگزاس - farnaz100 - 2015-11-25

(2015-11-11 ساعت 14:29)raminvet نوشته:  
(2015-06-10 ساعت 08:50)farnaz100 نوشته:  سلام به همه دوستان

میشه لطفا راهنمایی کنید وضعیت کار تو دالاس برای رشته دامپزشکی و مهندسی شیمی به چه صورته؟

از دوستان دالاسی کسی دامپزشک هست؟

ﺳﻼﻡ ,ﻣﻦ ﺩاﻣﭙﺰﺷﻚ ﻫﺴﺘﻢ.

سلام اقای رامین
ممنون میشم راجع به وضعیت دامپزشکی تو دالاس راهنماییم کنین.
شما الان ساکن دالاس هستین؟
تو رشته خودتون مشغول به کارین؟
بازار کار دامپزشکی چطوره؟
چه دوره هایی رو برای تایید مدرکتون گذروندین یا در حال گذروندن هستین؟

خیلی خیلی ممنون Smile

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-11-25

[/quote]

[/quote]

ممنون جای خوبی دارید. تشریف میارید از الان بهتون خوش آمد می گم
[/quote]
منم موافقم. اینجا رو خیلی دوست دارم. جای خوبیه. راضیم از اینجا ?

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Memolk - 2015-11-25

مژگان جون حال شما احوال شما ?

RE: دالاس، ایالت تگزاس - mojgan m - 2015-11-25

کد:
[quote='Memolk' pid='681832' dateline='1448474165']
مژگان جون حال شما احوال شما ?
[/quote]
ممول جان زندگی فعلا شیرینه. ولی هیهات که موعد قبض ها نزدیکه :D

RE: دالاس، ایالت تگزاس - amirmec42 - 2015-11-28

سلام از آقایون مجرد که در دالاس زندگی می کنند اگر هم خانه ای میخواهند لطفا پیام خصوصی بدن و شماره وایبر یا تلگرام بذارن تا مکاتبه کنیم چون من اینجا نمیتونم پیام خصوصی ارسال کنم .

RE: دالاس، ایالت تگزاس - فرهاد - 2015-11-28

(2015-11-25 ساعت 22:26)Memolk نوشته:  مژگان جون حال شما احوال شما ?
با عرض سلام و احترام
با تشكر از راهنمايي‌هاي سركار عالي ، خواهشمند است راهنمايي فرماييد در هنگام عقد قرار داد اجاره از كرديت كارت استفاده فرموديد و يا چك قبول كردند و يا اينكه ضامن داراي كرديت به همراه شما قرارداد اجاره را امضا فرمودند ، در صورت امكان پاسخگويي براي شما ، بسيار ممنون ميشوم . با تشكر وسپاس فراوان

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Memolk - 2015-11-29

(2015-11-28 ساعت 16:51)فرهاد نوشته:  
با عرض سلام و احترام
با تشكر از راهنمايي‌هاي سركار عالي ، خواهشمند است راهنمايي فرماييد در هنگام عقد قرار داد اجاره از كرديت كارت استفاده فرموديد و يا چك قبول كردند و يا اينكه ضامن داراي كرديت به همراه شما قرارداد اجاره را امضا فرمودند ، در صورت امكان پاسخگويي براي شما ، بسيار ممنون ميشوم . با تشكر وسپاس فراوان

جناب فرهاد ما برای عقد قرارداد چک دادیم ضامن هم نداشتیم و خودمون امضا کردیم قرار. داد هم به نام من و. همسرم هستش. از اونجایی هم که ما حدود ۱ هفته بعد از اومدنمون. به امریکا قرار. داد بستیم فقط پول سه هفته ی باقی مونده را توی یک فقره چک که اون هم از حساب مشترک من و همسرم بود دادیم.همین فقط برای برق چند. جا زنگ زدیم تا یک شرکت قبول کرد که بدون سوشال کارمون را انجام بده.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - فرهاد - 2015-11-29

(2015-11-29 ساعت 02:20)Memolk نوشته:  
(2015-11-28 ساعت 16:51)فرهاد نوشته:  
با عرض سلام و احترام

جناب فرهاد ما برای عقد قرارداد چک دادیم ضامن هم نداشتیم و خودمون امضا کردیم قرار. داد هم به نام من و. همسرم هستش. از اونجایی هم که ما حدود ۱ هفته بعد از اومدنمون. به آمریکا قرار. داد بستیم فقط پول سه هفته ی باقی مونده را توی یک فقره چک که اون هم از حساب مشترک من و همسرم بود دادیم.همین فقط برای برق چند. جا زنگ زدیم تا یک شرکت قبول کرد که بدون سوشال کارمون را انجام بده.
با عرض سلام واحترام
از راهنمايي خوبتان بسيار سپاسگزارم ، تا حدود زيادي خيالم راحت شد ، بسيار سپاسگزارم ، بازهم عرض ميكنم حداكثر تا سه هفته ديگر راهي خواهيم شد ، فرمايشي در ايران باشد باعث خوشحالي است انجام وظيفه نماييم.
با تقديم احترامات و تشكر فراوان

RE: دالاس، ایالت تگزاس - Memolk - 2015-11-29

ممنون دوست عزیز من هیچ کاری نمی کنم فقط گردونه را می چرخونم.

RE: دالاس، ایالت تگزاس - فرهاد - 2015-11-29

(2015-11-29 ساعت 12:23)Memolk نوشته:  ممنون دوست عزیز من هیچ کاری نمی کنم فقط گردونه را می چرخونم.

با عرض سلام و احترام
اختيار داريد و بسيار با لطف و صميميت و دقيق راهنمايي فرموديد و صد البته كه اين گردونه را ميگردانيد كه تا حالا خوبان و بزرگان گردانده‌اند ، انشالله كه ياد بگيرم.
با سپاس فراوان

RE: دالاس، ایالت تگزاس - sharifian - 2015-11-29

سلام دوستان دالاسي، من و همسرم قصد اومدن به دالاس رو داريم، يه سوالي دارم كه ممنون ميشم دوستان اگه كسي مي دونه مارو هم در جريان بزاره، اينكه من به علت بارداري نتونستم تو سفر به دالاس همراه همسرم باشم و سري بعد كه بخوايم بيايم من نزديك يك سال از خاك امريكا دور خواهم بود (البته انشالله با يك ني ني ٢ ماهه) حالا به نظرتون مشكلي براي ورود من پيش مياد؟؟ آيا يك نامه از پزشكم مي تونه مفيد باشه؟؟ ممنون مي شم اگه منو از نگراني در بياريد..