مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-02-02

سرمای بیسابقه در دالاس در 30 سال اخیر
امروز اینجا غرق در یخ شد. وضعیت اضطراری و برودت زیر صفر فارنهایت ! مدارس تعطیل و شهر نیمه تعطیل
هرگز روی یخ یکپارچه رانندگی نکرده بودم !!

RE: زندگی و کار در دالاس - OverLord - 2011-02-02

آقا خوش بحالتون.
دلمون آب شد.

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2011-02-03

سلام به دوستان عزیز دالاسی

من و خانواده داریم خودمون را آماده می کنیم که تا چند ماه دیگر به جمع دوستان دالاسی بپیوندیم. سوالی از حضورتون دارم. می خواستم بدونم حدودا چه مبلغی جهت خرید وسایل خانه مثل مبل و سرویس خواب و تلویزیون و فرش و وسایل اولیه ضروری نیاز هست؟ لطفا جنسهای متوسط را در نظر بگیرید نه خیلی گران نه خیلی ارزان.

RE: زندگی و کار در دالاس - jan - 2011-02-03

سلام دوستان عزیز من سیاتل هستم اینجا هم سرده اگر کسی میخاد اینجا بیاد لباس گرم بیاره و اگر کسی اینجا میخاد بیاد من فدرال وی هستم میتونیم بیشتر باهم آشنا بشیم

RE: زندگی و کار در دالاس - suntino - 2011-02-03

با سلام خدمت كليه دوستان مهاجراسرايي كه در دالاس اقامت دارند.
سوالي داشتم كه اگه پاسخ بديد ممنون مي شم. در موقع ورود به فرودگاه من هيچ آدرس مشخصي ندارم( چون خونه پيدا نكردم) تا در فرم هاي مربوطه بنويسم. آدرسي هم كه در فرم هاي اوليه نوشته بودم مربوط يكي از دوستان بود كه در يه ايالت ديگه داره زندگي مي كنه. نمي دونم راه حلي به ذهن دوستان ميرسه كه من رو راهنمايي كنن.
بي نهايت ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-02-03

(2011-02-02 ساعت 13:42)OverLord نوشته:  آقا خوش بحالتون.
دلمون آب شد.
25 درجه زیر 0 خوش بحالیش چیه؟!
چند روز پیش با 1 اشنایی صحبت میکردم که بعد از چندین سال زندگی
اینجا قصد بازگشت داشت و حسابی سرخورده بود و سعی کردم منصرفش کنم اما امروز که نوشته شما رو دیدم و یاد این دوستم بودم
ناخوداگاه یاد اون مثلی افتادم که گویا سقراط راجع ازدواج گفته.
گفته ازدواج مثل 1 قلعه محاصره شده هست. هر کس تو هست قصد داره بیاد بیرون و اونهایی که بیرونند بر عکس !
حالا فکر کنم باید کلمه مهاجرت رو جای ازدواج بذاریم ! البته نه به این
شوری چون تعداد کسایی که میخوان بیرون برن خیلی کمتره.

RE: زندگی و کار در دالاس - shaan - 2011-02-04

(2011-01-21 ساعت 11:36)soheilbadami نوشته:  سلام
میخواستم یک نظر خواهی از دوستان مقیم دالاس داشته باشم یا حتی دوستان دیگه راجع میزان مصرف برق یا هزینه ماهانه ان. در واقع من همه تمهیدات مدیریت مصرف غیر رایانه ای رو بکار گرفتم اما هزینه دو ماه اخیر کمتر از ماهی 200 دلار در نیامده . حتی در تابستان 100 دلار بود !
اپارتمان ما 2 خوابه 100 متری بدون خشک کن . با لامپهای کم مصرف . خاموش متناوب ابگرمکن !
شومینه چوبی در شبهای سرد ! خلاصه نفهمیدم با اینهمه سعی و خطا چرا یارانه برق ما اینقدر هدفمند هست !
مصرف این هیتر های بی خاصیت که گرمای انچنان هم نداره مگر چند وات هست ؟
دوستان اگر نظری یا مقایسه ای دارند. ممنون میشم.
موفق باشید

این دستگاه رو که نام آن timer switchاست میتوانید در HOME DEPOTپیدا نمائید با قیمتی حدود ۲۵$ و زمان روشن و خاموش شدن وسایل برقی را با آن کنترل نمائید ضمنا برای چراقهای بیرون نیز دستگاهی به نام DUSK TO DAWNنیز در HOME DEPOTموجود است که دارای انواع مختلف از ثابت تا مدل‌های قابل نصب روی سرپیچ لامپ موجود است که لامپ‌ها را در شب روشن و در روز خاموش می‌کند همچنین انواع LED SOLAR LIGHTبرای نصب در باغچه‌های بیرون منزل و روشنایی‌ در شب نیاز موجود است که در روز با نور خورشید شارژ و در شب روشن میشود تمامی‌ این اقلام را در بخش ELECTRIC EQUIPMENTSفروشگاه‌های HOME DEPOTمیتوانید خریداری نمائید.

RE: زندگی و کار در دالاس - hoda - 2011-02-04

(2010-06-29 ساعت 12:04)seravin نوشته:  
(2010-06-29 ساعت 11:59)sara77 نوشته:  
(2010-06-29 ساعت 11:40)seravin نوشته:  
(2010-06-29 ساعت 11:33)sara77 نوشته:  دوستانی که دالاس هستن وکلاس زبان میرن . لطفا بگن که کدوم منطقه کلاس میرن . ما قصد داریم آپارتمان اجاره کنیم اما اول می خوام منطقه کلاس زبان رو چک کنم که نزدیک باشه.ممنون

من تو پلینو هستم و برای کلاس زبان میرم کالین کالج دقیقا ما اینور خیابون هستیم و کالین کالج هم اونور حدودا پیاده یک دقیقه راهه

من اگر بخوام کالج برم کلاس زبان باید هزینه زیادی بدم چون هنوز instateتگزاس محسوب نمیشم. کلاس زبان هایی هست که رایگان باشه؟
کلاس زبان های رایگان معمولا تو کتابخانه و یا کلیسا برگزار میشه که خیلی هم فایده ندارن.
در کالین کالج کتاب های اینترچنج رو تدریس میکنن و برای هر کتاب مثلا قرمز در یک دوره دو ماهه ( چهار روز در هفته ) 159 دلار برای کلاس و 46 دلار هم برای کتاب از شما میگیرن من فکر نمیکنم این هزینه زیادی باشه چون تو ایران هزینه همچین کلاسی با این سطح خیلی بیشتر از این ها میشد.

دوست عزیز در کالین کالج در خیابان پریستون فقط کتابهای اینترچنج آموزش داده می شه که چون امتحان هم نمی گیرند خیلی موثر نیست ولی در کالین کالج اصلی که در اسپرینگ گرییک هست کلا فرق می کنه .
اول شما باید امتحان ESL بدید و طبق نمراتی که میارید تعیین سطح شده و مشغول به خوندن می شید که در آخر هر ترم امتحان گرفته می شه که در صورت پاس کردن می توانید در همان کالج و یا هر دانشگاه دیگری ادامه تحصیل بدبد اما در صورتی که EDL رو پاس کنید و همه نمرات بالا باشن باید امتحان TSI بدبد که ریاضی رو هم شامل می شه که اگر یک راست اون رو هم پاس کردید می رید واحدهاس دانشگاهی می گیرید اگر نکردید دوباره تعیین سطح می شید و اما اگر در همان امتحان اول که ESL بود نمره قبولی نیارید باید برید کالین کالج شعبه خیابان پریستون و از اول یعنی اینترچنج شروع کنید . هزینه امورش زبان در شعبه اصلی بالاست برای افراد تازه وارد هر درس 300 تا 500 دلار ولی برای افرادی که 12 ماه در اینجا زندگی کردند و 12 ماه همزمان کار کرده باشند که رزیدنت حساب می شن هزینه هز درس 100 تا 200 دلار می شود ضمنا در هر حال می تونید کمک هزینه تحصیلی بلاعوض بگیرید که بهش می گن فایننشیال اید . من این ترم چون رزیدنت هستم و 4 درس برداشتم که می شه 12 واحد شد 420 دلار که فایننشیال بهم 2700 دلار داد که بقیه اش رفت تو جیبم ... Smile

اگر سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

(2011-02-03 ساعت 14:27)suntino نوشته:  با سلام خدمت كليه دوستان مهاجراسرايي كه در دالاس اقامت دارند.
سوالي داشتم كه اگه پاسخ بديد ممنون مي شم. در موقع ورود به فرودگاه من هيچ آدرس مشخصي ندارم( چون خونه پيدا نكردم) تا در فرم هاي مربوطه بنويسم. آدرسي هم كه در فرم هاي اوليه نوشته بودم مربوط يكي از دوستان بود كه در يه ايالت ديگه داره زندگي مي كنه. نمي دونم راه حلي به ذهن دوستان ميرسه كه من رو راهنمايي كنن.
بي نهايت ممنون

سلام دوست عزیز
شما یا باید آدرس همون دوستتون رو بدبد تا وقتی مدارک برای اونخا ارسال شد دوستتون مجددا برای شما و به ادرس شما ارسال کنه . یا اینکه حتما باید آدرس هتل و یا هرجایی که اول می رید اونجا رو در فرودگاه بدید .. بالاخره موقع ورود باید یه جایی برید دیگه ...
من می تونم اگر می خواید کمکتون کنم و ادرس خودم رو بدم تا در فرودگاه بدید و وقتی مدارکتون رسید به دستتون برسونم

سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

(2011-02-03 ساعت 00:43)success نوشته:  سلام به دوستان عزیز دالاسی

من و خانواده داریم خودمون را آماده می کنیم که تا چند ماه دیگر به جمع دوستان دالاسی بپیوندیم. سوالی از حضورتون دارم. می خواستم بدونم حدودا چه مبلغی جهت خرید وسایل خانه مثل مبل و سرویس خواب و تلویزیون و فرش و وسایل اولیه ضروری نیاز هست؟ لطفا جنسهای متوسط را در نظر بگیرید نه خیلی گران نه خیلی ارزان.

سلام و خیر مقدم
دوست عزیز اینجا همه چی متفاوت هست در مواردی می توانید سرویسهایی را پیدا کنید که مال دوستان و یا اشنایان هست که با مبلغ خیلی کمی و یا حتی رایگان می دهند ولی در زمانی که بخواهید بخرید سرویس میل متوسط از 1000 دلار تا 3000 دلار می باشد . زمانی که من اومدم تونستم کل لوازم منزل را از یک دوست خریداری کنم که با ناهار خوری و همه چیز کامل شد 1500 دلار با لوازم نویی که برای آشپزخانه گرفتم . همه چیز بسته به شرایط و زمان ورود شما داره ولی اگر بخواین همه چیز تو بگیرید باید تا 5000 دلار روی لوازم متوسط حساب کنید .

کمکی بود در خدمتم
موفق باشید

(2011-01-21 ساعت 04:27)success نوشته:  سلام دوستان دالاسي
آيا سايتي هست كه بتونيم قوانين راهنمايي و رانندگي ايالت تگزاس را از اونجا دانلود كنيم؟

سلام
84 سوال در انتهای کتاب راهنمایی رانندگی تگزاس هیت که ار تو همون سوالها، سوالهای امتحان طراحی شده من برای امتحان فقط همین سوالهارو خوندم و بار اول قبول شدم تمام سوالات با جواب هست و سوالاتی که جواب نداره جون تابلوها هست باید از کتاب بخونید که من هم کتاب و هم سوال و حواب ها را برایتان گذاشتم

.pdf   Study and Review Questions For Class C Operators (Answer).pdf (اندازه 169.5 KB / تعداد دانلود: 8,488) -->
.pdf   Study and Review Questions For Class C Operators (Answer).pdf (اندازه 169.5 KB / تعداد دانلود: 8,488)

.pdf   DL-7.pdf (اندازه 1.1 MB / تعداد دانلود: 331) -->
.pdf   DL-7.pdf (اندازه 1.1 MB / تعداد دانلود: 331)

سوالی بود در خدمتم
موفق باشد

RE: زندگی و کار در دالاس - jan - 2011-02-04

سلام دوستان عزیز من سیاتل هستم اینجا هم سرده اگر کسی میخاد اینجا بیاد لباس گرم بیاره و اگر کسی اینجا میخاد بیاد من فدرال وی هستم میتونیم بیشتر باهم آشنا بشیم

--------------------------------------------------------------------------------

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-02-04

(2011-02-04 ساعت 03:38)hoda نوشته:  
(2011-02-03 ساعت 00:43)success نوشته:  سلام به دوستان عزیز دالاسی

سلام و خیر مقدم
دوست عزیز اینجا همه چی متفاوت هست در مواردی می توانید سرویسهایی را پیدا کنید که مال دوستان و یا اشنایان هست که با مبلغ خیلی کمی و یا حتی رایگان می دهند ولی در زمانی که بخواهید بخرید سرویس میل متوسط از 1000 دلار تا 3000 دلار می باشد . زمانی که من اومدم تونستم کل لوازم منزل را از یک دوست خریداری کنم که با ناهار خوری و همه چیز کامل شد 1500 دلار با لوازم نویی که برای آشپزخانه گرفتم . همه چیز بسته به شرایط و زمان ورود شما داره ولی اگر بخواین همه چیز تو بگیرید باید تا 5000 دلار روی لوازم متوسط حساب کنید .

کمکی بود در خدمتم
موفق باشید

سلام دوستان
دوست عزیز جوابی که هدی جان دادن کاملا" درسته . بستگی داره چه وسایلی بخواهید . اینجا فروشگاههایی هستن شما میتونید با کمی کیفیت پایین تر و گاهی هم وسایلی در حد نو و دست دوم میتونید چیزهای خوبی پیدا کنید و با 1000 تا 1500$ دلار همه چیز رو جمع و جور کنید و اگه نو بخواید همه جوره هست و با نهایت همون 3000-4000$ بازم بسته به نوع جنستون میتونید وسایل رو جمع کنید . که به نظر من برای شروع هر چه کمتر باشه بهتره تا انشالله شرایط جور بشه و تغییراتی داد
به هر حال خوشحالیم پیشاپیش تبریک میگم و خوش آمد
موفق باشید همه دوستان

RE: زندگی و کار در دالاس - peyman74 - 2011-02-04

(2011-02-03 ساعت 00:48)jan نوشته:  سلام دوستان عزیز من سیاتل هستم اینجا هم سرده اگر کسی میخاد اینجا بیاد لباس گرم بیاره و اگر کسی اینجا میخاد بیاد من فدرال وی هستم میتونیم بیشتر باهم آشنا بشیم

سلام دوست عزیز میشه بیشتر از سیاتل بگید .منم دارم میام اونجا.

RE: زندگی و کار در دالاس - OverLord - 2011-02-04

(2011-02-03 ساعت 23:51)soheilbadami نوشته:  
(2011-02-02 ساعت 13:42)OverLord نوشته:  آقا خوش بحالتون.
دلمون آب شد.
25 درجه زیر 0 خوش بحالیش چیه؟!
چند روز پیش با 1 اشنایی صحبت میکردم که بعد از چندین سال زندگی
اینجا قصد بازگشت داشت و حسابی سرخورده بود و سعی کردم منصرفش کنم اما امروز که نوشته شما رو دیدم و یاد این دوستم بودم
ناخوداگاه یاد اون مثلی افتادم که گویا سقراط راجع ازدواج گفته.
گفته ازدواج مثل 1 قلعه محاصره شده هست. هر کس تو هست قصد داره بیاد بیرون و اونهایی که بیرونند بر عکس !
حالا فکر کنم باید کلمه مهاجرت رو جای ازدواج بذاریم ! البته نه به این
شوری چون تعداد کسایی که میخوان بیرون برن خیلی کمتره.
آخه ببين دوست من.
من عاشق هواي سردم و شايد اين موضوع براي بعضي ها ناخوشايند و عجيب باشه! چون از هواي سرد و زير صفر بيزار هستن.
و اين در حالي است كه من خودم به شخصه عاشق اين نوع آب و هوا هستم و از اين لحاظ گفتم خوش بحالتون (در واقع خوش بحالتون رو فقط از طرف خودم گفتم نه همه!Wink). شايد هم به خاطر همين هواي سرد هست كه نيويورك رو بعنوان مقصد انتخاب كرده ام.ShyWink
موفق باشيد.

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2011-02-04

سلام به دوستان خوبم مهدیس و هدی خانم

ممنون از پاسخهای کاملتون. انشاا... در دالاس بیشتر زحمتتنون می دهیم و در رابطه با زندگی در آنجا بیشتر از شما کمک خواهیم گرفت.

موفق باشید.