مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2011-02-14

kianoush عزيز

تشكر به خاطر سوالات گواهينامه .مطمئنا براي من وهمسرم مفيد خواهد بود.ما ارديبهشت مياييم دالاس.

موفق باشيد.

RE: زندگی و کار در دالاس - Tabestan - 2011-02-14

(2011-02-06 ساعت 08:34)mahdis نوشته:  سلام به همه دوستان
چند روزیه سرما رو کرده به دالاس و دیروز هم کاملا" برف دالاس رو پوشاند . جای همگی دوستان خالی ، دیروز ما با بچه ها رفتیم کمی برف بازی و گشتن توی مرکز دالاس . روز خوبی بود جای همگی واقعا" خالی بود .
کلی هم عکس گرفتیم و چند دقیقه یه بار میگفتیم اینم یه عکس برای مهاجرسرا . ( اینو گفتم که بدونید به یاد همه تون بودیم )
چند تا عکس هم از مجتمع saxony ( جایی که ما هستیم ) میزارم ، ببینید واقعا چقدر برف زیباترش کرده
موفق باشید

لطفا در مورد اجاره بهای واحد 2 یا 3 خوابه و هزینههای اولیه و شارژهای ماهانه بنویسید.

RE: زندگی و کار در دالاس - sepehrdad - 2011-02-18

چند روزه که دالاس بوی بهار میده و انگار ما زودتر به استقبال نوروز رفتیم و من دیدم پشت چند تا ماشین نوشته بود نورور مبارک فکر کنم داریم از مصرف این هیترها راحت میشیم البته اگه احتیاج به کولر پیدا نکنیم

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-02-18

(2011-02-14 ساعت 22:53)Tabestan نوشته:  
(2011-02-06 ساعت 08:34)mahdis نوشته:  سلام به همه دوستان
چند روزیه سرما رو کرده به دالاس و دیروز هم کاملا" برف دالاس رو پوشاند . جای همگی دوستان خالی ، دیروز ما با بچه ها رفتیم کمی برف بازی و گشتن توی مرکز دالاس . روز خوبی بود جای همگی واقعا" خالی بود .
کلی هم عکس گرفتیم و چند دقیقه یه بار میگفتیم اینم یه عکس برای مهاجرسرا . ( اینو گفتم که بدونید به یاد همه تون بودیم )
چند تا عکس هم از مجتمع saxony ( جایی که ما هستیم ) میزارم ، ببینید واقعا چقدر برف زیباترش کرده
موفق باشید

لطفا در مورد اجاره بهای واحد 2 یا 3 خوابه و هزینههای اولیه و شارژهای ماهانه بنویسید.

دوست عزیز سلام
مجتمع ما سه خوابه نداره چون دیروز همسرم برای یکی از دوستان رفتن پرسیدن ، دو خوابه لارژ بین 1100 تا 1200$ هستش .
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - suntino - 2011-02-19

سلام به همه دوستان و تشكر ويژه از عزيزاني كه با صبر و حوصله به سوالات پاسخ مي دهند.
من اكثر سايت هاي مربوط به اجاره خانه رو كه مي بينيم زمان مربوط به ليز رو 6 يا 12 ماه نوشته. سوال من اين هست كه اگر براي 3 يا 4 ماه بخواهيم خونه رو اجاره كنيم بايد 6 ماهه قرارداد ببنديم؟ يا اينكه مبلغ قرار داد 6 ماهه وقتي به 3 ماه تغيير پيدا ميكنه اجاره بها افزايش پيدا ميكنه.؟ به عنوان مثال اگه اجاره ماهيانه(در مدت 6 ماه) يه آپارتمان 500 دلار هست اگه بخواد تبديل به سه ماه بشه X دلار افزايش پيدا ميكنه.
همچنين آيا سايتي هست كه بتونيم نمونه قرارداد مربوط به اجاره خونه در تگزاس رو از اونجا دانلود كنيم و با شرايط اجاره و تعهدات طرفين آشنا بشيم.
با تشكر

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-02-20

(2011-02-19 ساعت 10:41)suntino نوشته:  سلام به همه دوستان و تشكر ويژه از عزيزاني كه با صبر و حوصله به سوالات پاسخ مي دهند.
من اكثر سايت هاي مربوط به اجاره خانه رو كه مي بينيم زمان مربوط به ليز رو 6 يا 12 ماه نوشته. سوال من اين هست كه اگر براي 3 يا 4 ماه بخواهيم خونه رو اجاره كنيم بايد 6 ماهه قرارداد ببنديم؟ يا اينكه مبلغ قرار داد 6 ماهه وقتي به 3 ماه تغيير پيدا ميكنه اجاره بها افزايش پيدا ميكنه.؟ به عنوان مثال اگه اجاره ماهيانه(در مدت 6 ماه) يه آپارتمان 500 دلار هست اگه بخواد تبديل به سه ماه بشه X دلار افزايش پيدا ميكنه.
همچنين آيا سايتي هست كه بتونيم نمونه قرارداد مربوط به اجاره خونه در تگزاس رو از اونجا دانلود كنيم و با شرايط اجاره و تعهدات طرفين آشنا بشيم.
با تشكر
سلام
تا جایی که من میدونم قرار داد کمتر از 6 ماهه وجود نداره البته مگر شما
اپارتمان یا کاندویی گیر بیارید که مالکش مستقیم اجاره میده که خیلی
کم پیش میاد. والا مجتمعهای مسکونی اکثرا مالک شخصی ندارند و شرکتهای
بزرگ اینها رو ساخته یا خریده اند فقط برای اجاره داری که مثلا اون شرکت چندین مجتمع داره در سرتاسر امریکا و حتی مدیریتش رو هم مناقصه میدن به شرکتهایی که برای این کارند.
قرار داد ها هم توسط شرکت مادر تهیه میشه و مشخصا جوری تنظیم شده که کلا منافع مالک رو در نظر میگیره و هرچی باشه شما باید امضا کنید.
اپارتمانها با اشپزخانه کامل هست معمولا ولی هیچ خدماتی روش نیست
و برق کیبل یا دیش تلفن و اینترنت رو باید جدا تهیه کنید.
شارز هم ماهانه هست ولی نه در غالب شارز بلکه اب- فاضلاب -کنترل افات- زباله و اینها که جز تعهد شماست (در همه ایالتها اینطور نیست)
مهمترین نکته قرار داد همان فسخ قرار داد پیش از موعد هست که بسته به قرار داد شما و اینکه چقدر به پایان باقی باشه تعیین میشه و معمولا عدد بزرگی براش در نظر میگیرن.
نکته جالبی که ما برخورد کردیم (نمیدونم در مجتمعهای دیگه چطوره) اینکه متراز یا فوتاز اپارتمان رو تو قرار داد نمیارن ! و موقعی که محل رو ارائه میدن معمولا 10-20 متر بیشتر میگن حال اون که واقعا نیست و وقتی اسباب میاد توش تازه شما میفهمی ! که باید متر میکرذی.
به هر شکل فکر کنم کمتر از 6 ماه رو شما باید از سوییت استفاده کنید که فکر کنم خیلی به صرف تر هست با توجه به قرار دادهایی که با شرکتهای مختلف باید داشته باشی مثلا دیش یا اینترنت قرار داد کمتر از 1 سال نداره و برای ابطالش کلی هم جریمه باید اونجا بدید مگر منتقل کنید به منزل جدید
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - suntino - 2011-02-20

(2011-02-20 ساعت 11:26)soheilbadami نوشته:  
(2011-02-19 ساعت 10:41)suntino نوشته:  سلام به همه دوستان و تشكر ويژه از عزيزاني كه با صبر و حوصله به سوالات پاسخ مي دهند.
با تشكر
سلام
تا جایی که من میدونم قرار داد کمتر از 6 ماهه وجود نداره البته مگر شما
اپارتمان یا کاندویی گیر بیارید که مالکش مستقیم اجاره میده که خیلی
کم پیش میاد. والا مجتمعهای مسکونی اکثرا مالک شخصی ندارند و شرکتهای
بزرگ اینها رو ساخته یا خریده اند فقط برای اجاره داری که مثلا اون شرکت چندین مجتمع داره در سرتاسر امریکا و حتی مدیریتش رو هم مناقصه میدن به شرکتهایی که برای این کارند.
قرار داد ها هم توسط شرکت مادر تهیه میشه و مشخصا جوری تنظیم شده که کلا منافع مالک رو در نظر میگیره و هرچی باشه شما باید امضا کنید.
اپارتمانها با اشپزخانه کامل هست معمولا ولی هیچ خدماتی روش نیست
و برق کیبل یا دیش تلفن و اینترنت رو باید جدا تهیه کنید.
شارز هم ماهانه هست ولی نه در غالب شارز بلکه اب- فاضلاب -کنترل افات- زباله و اینها که جز تعهد شماست (در همه ایالتها اینطور نیست)
مهمترین نکته قرار داد همان فسخ قرار داد پیش از موعد هست که بسته به قرار داد شما و اینکه چقدر به پایان باقی باشه تعیین میشه و معمولا عدد بزرگی براش در نظر میگیرن.
نکته جالبی که ما برخورد کردیم (نمیدونم در مجتمعهای دیگه چطوره) اینکه متراز یا فوتاز اپارتمان رو تو قرار داد نمیارن ! و موقعی که محل رو ارائه میدن معمولا 10-20 متر بیشتر میگن حال اون که واقعا نیست و وقتی اسباب میاد توش تازه شما میفهمی ! که باید متر میکرذی.
به هر شکل فکر کنم کمتر از 6 ماه رو شما باید از سوییت استفاده کنید که فکر کنم خیلی به صرف تر هست با توجه به قرار دادهایی که با شرکتهای مختلف باید داشته باشی مثلا دیش یا اینترنت قرار داد کمتر از 1 سال نداره و برای ابطالش کلی هم جریمه باید اونجا بدید مگر منتقل کنید به منزل جدید
موفق باشید

سلام . ممنون از توضيحات شما soheilbadami عزيز.
منظور شما از سوئيت همون استوديو هست؟ در ضمن آيا براي محاسبه جريمه كه اشاره كرديد فرمول خاصي وجود داره؟
در ضمن من براي سرچ خونه به اين دو سايت بيشتر از بقيه سر ميزنم
راستش قيمتاش براي پلانو و ارلينگتون يه خورده غلط اندازه. فكر كنم يه جايي كار ايراد داره.
craigslist.org
www.forrent.com

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-02-21

سوئیت و استودیو هر دو هست با اجاره های ماهانه و قابل تمدید البته سوئیتها بیشتر زیر نظر هتلها هست ولی
غیر از اون هم هست
فرمول خاصی نیست بسته به نوع قرار داد هست بر خلاف ایران وقتی شما با بخش خصوصی معامله میکنی
قانون خاصی نیست و توافقی هست البته شاید فرمولی هم داره برای خودشون.
در مورد این سایت هم من محل خودمون رو سرچ کردم (فریسکو ) چیز عجیبی نبود تقریبا درست هست
شما لینک سرچ خودتون رو بگذارید بیشتر مشخص میشه. در ضمن پلینو خودش بسیار بزرگه و جا تا جا قیمتش متفاوته و شرقش از غربش ارزانتره.
به هر حال اگه پلان شما مشخص باشه و اینکه هدفتون چیه بهتر میشه راهنمایی کرد.

RE: زندگی و کار در دالاس - farzad101 - 2011-02-21

سلام
برو بچ دالاس و بخصوص پلینو من 17 مارچ میام اگرچه محدودیت جا دارم ولی امری باشه در حد توان در خدمتیم
چاکریم
فرزاد

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2011-03-02

(2011-01-19 ساعت 08:18)sepehrdad نوشته:  
(2011-01-18 ساعت 22:31)hooman421 نوشته:  سلام
از دوستان دالاسی کسی می تونه یه آدرس تو امریکا به من بده که گرین کارتم بره اونجا.
با تشکر
اگه داری میای دالاس من در خدمتم

آقا هومن من اصلا توصیه نمی کنم

RE: زندگی و کار در دالاس - arefsteps - 2011-03-02

آقایون خانوما یکی پیدا میشه جواب سوال منو بده؟

1-تو امریکا مدرک فوق دیپلم رو برای کار قبول میکنن؟

2-کار برای رشته حسابداری چطوره تو دالاس؟

میسی

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-03-03

(2011-03-02 ساعت 09:56)sepehrdad نوشته:  
(2011-03-02 ساعت 08:18)behzadb57 نوشته:  
(2011-01-19 ساعت 08:18)sepehrdad نوشته:  
(2011-01-18 ساعت 22:31)hooman421 نوشته:  سلام
از دوستان دالاسی کسی می تونه یه آدرس تو امریکا به من بده که گرین کارتم بره اونجا.
با تشکر
اگه داری میای دالاس من در خدمتم

آقا هومن من اصلا توصیه نمی کنم
من هم یک توصیه دارم به بچه هایی که تو امریکا هستند. وقتی میخواهید کاری برای بچه هایی که دارن میان انجام بدهید سعی کنید با طمانینه بیشتری عمل کنید تا مبادا این کمک واسه دیگر مهاجر ها عادت بشه که مثلا بچه های مهاجرسرا باید به فکر ما باشند واسه ما جا بگیرن و درایو بدهند و ... به عنوان مثال اگه خونه خواستن ایرانی بازی رو بذارید کنارو اول پولشو بگیرین و از طرف مطمئن بشین و بعد اقدام کنید تا بدونن که ما هم اینجا به زحمت پول در میاریم و این رسم اینجاست و از طرفی ممکنه یکی واقعا احتیاج به کمک داشته باشه ولی رفتار بعضی ها ذهنیت بچه ها رو منفی کنه که مبادا مشکل ساز بشه.
هستند کسانی که از عالم و آدم طلب کارند.

سلام به همه دوستان
همانطور که قبلا اعلام آمادگی همه دوستان دالاس رو شنیدید و دیدید منبعد هم همانطوره و هیچ فرقی نکرده
دوستان دالاس تا حد توان برای دوستان تازه وارد هر کاری از دستشون بر بیاد انجام میدن مطمئن باشید
دوست عزیز همه ما که در دالاس هستیم سوالی ، کاری بود در خدمتیم
البته ببخشید همگی که من جای بقیه دوستان هم صحبت کردم
من خودم به شخصه کارهایی که از دستم بر بیاد رو انجام میدم با کمال میل

در آخر حرفی که ماهها روی دل من و همسرم مانده
به عنوان مثال اگه خونه خواستن ایرانی بازی رو بذارید کنارو اول پولشو بگیرین و از طرف مطمئن بشین و بعد اقدام کنید تا بدونن که ما هم اینجا به زحمت پول در میاریم و این رسم اینجاست و از طرفی ممکنه یکی واقعا احتیاج به کمک داشته باشه ولی رفتار بعضی ها ذهنیت بچه ها رو منفی کنه که مبادا مشکل ساز بشه.
هستند کسانی که از عالم و آدم طلب کارند ( دوست عزیز سپهرداد ، دقیقا همین مورد برای من و همسرم هم پیش اومد )
امیدوارم منبعد .....
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - arshiya - 2011-03-03

(2011-03-02 ساعت 12:49)arefsteps نوشته:  آقایون خانوما یکی پیدا میشه جواب سوال منو بده؟

میسی

دوست عزیز تا اونجایی که بنده اطلاع دارم توی آمریکا خیلی به مدرک شما کار ندارن ، این تخصص شماست که مهمه ، و در پاسخ به سوال دومتون هم : اگه زبان انگلیسی تون در حد قابل قبولی باشه ، کار پیدا می کنید حالا چه در زمینه حسابداری یا کارهای دیگه !
شاد باشید !

RE: زندگی و کار در دالاس - arefsteps - 2011-03-03

سلام این مطلبو از وبلاگ خودم میزارم!

دالاس - تگزاس

شهر دالاس، در ایالت تکزاس، پنجمین شهر بزرگ ایالات متحده از نظر جمعیت و هفدهمین شهر از نظر مساحت است. این شهر تقریباً در شمالِ تکزاس واقع شده و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی متعددی دارد. جمعیتِ شهر دالاس به تنهایی ۲/۱ میلیون نفر است که با احتسابِ ساکنانِ حومه‌ی شهر به حدود ۷/۵ میلیون نفر می‌رسد.
مزایا

1. از بزرگ‌ترین مزایای شهر دالاس قیمت بسیار کمِ مسکن و غذا و قیمتِ کمِ اتومبیل به نسبتِ سایر شهرهای بزرگِ آمریکاست. دالاس عملاً تنها شهر بزرگِ آمریکاست که می‌توان با ماهی ۶۰۰ الی ۷۰۰ دلار، یک آپارتمان یک‌خوابه‌ی مناسب در یکی از محله‌های خوبِ شهر تهیه کرد. به علاوه دالاس با 7هزار و 300 رستوران بالاترین نسبتِ "رستوران به جمعیت" را در سراسر آمریکا داراست و غذا در بسیاری از این رستوران‌ها در قالبِ بوفه‌های ارزان‌قیمت (All you can eat) با قیمت ۷ یا ۸ دلار سرو می‌شود. قیمت مواد غذایی نیز به نسبت سایر مناطق امریکا کمتر بوده و چنان‌چه اهل آشپزی باشید با هزینه‌ی بسیار کم، سفره‌ی رنگارنگی خواهید داشت.
2. دالاس شهری‌ست با مراکز تفریحی متعدد. اهل هر تفریحی که باشید، شهر دالاس امکانات‌اش را برای شما فراهم می‌کند. مراکز ورزشی بسیار بزرگ و چند دریاچه‌ی کوچک در شهر امکان همه‌گونه فعالیت ورزشی را به دوست‌داران ورزش می‌دهد. اپرای شهر دالاس و مراکز هنری در تمام طول سال برای دوست‌داران هنر برنامه داردBass Performance Hall سالن مشهور شهر Fort Worth علاوه بر نمایش های گوناگون برنامه‌های مختلفی از بزرگ‌ترین شعبده‌بازان دنیا نشان می‌دهد و کتابخانه‌های متعدد شهر عملاً هرگونه کتابی را در اختیار شما می‌گذارند. مثل بقيه‌ی چيزها، هزینه‌ی تفریحات به مراتب کمتر از همه‌جای امریکاست.
3. خون‌گرمی و خوش‌برخوردی مردم جنوب آمریکا یکی دیگر از مزایای شهر دالاس است. این مسأله بخصوص بعد از سفر به شمال آمریکا و برگشت به دالاس محسوس است.

[عکس: City%20of%20Dallas%20Logo.jpg]
معایب

1. اگرچه در ایالت تکزاس شهرهای بزرگ دیگری چون هیوستون، آستین و ال‌پاسو وجود دارند ولی فاصله‌ی شهر دالاس با هر یک از این شهرها حدود ۴ الی ۵ ساعت (و در مورد ال‌پاسو ۹ ساعت) است و مثل سواحل غربی و شرقی امریکا شهرهای بزرگ به یکدیگر نزدیک نیستند.
2. مردم تکزاس تقریباً همگی جمهوری‌خواه و بسیار مذهبی هستند و در اکثر ایالات آمریکا به برخورد بد با خارجی‌ها مشهورند. این مسأله گرچه چندان پایه و اساس درستی ندارد و احتمالِ برخوردن به چنین انسان‌هایی در شهرِ بزرگی مثل دالاس از یک در هزار هم کمتر است، ولی این شهرتِ بدِ تکزاس عملاً از معایب آن محسوب می‌شود

[عکس: Dallas_Texas.54204318.jpg]

[عکس: 804582301_46qyL-S.jpg]

RE: زندگی و کار در دالاس - hana - 2011-03-04

(2011-03-02 ساعت 12:49)arefsteps نوشته:  آقایون خانوما یکی پیدا میشه جواب سوال منو بده؟

میسی

من تجربه ی موفقی در کار پیدا کردن نداشتم ولی در این 3 ماه که حداقل 30 فرم اپلیکیشن رو با دقت پر کردم به این نکته پی بردم که اینجا داشتن معرف خیلی مهمه و یکجورایی حتی به رزومه قوی مقدمه ولی مفهومش با ایران کمی متفاوته. مفهوم معرف در ایران یه جورایی با پارتی عجین شده ولی به نظر من مفهومش شروع اعتماد و آشنایی به یک تازه وارد هست در واقع این کوتاهترین مسیر برای ایجاد اعتماد کارفرما یا سیستم به شخص تازه وارد است.. بعد از این مرحله رزومه شما بررسی میشود. مزیت این امر در اینه نیازی نیست معرف شما سمت بالایی در اونجا داشته باشه 99 درصد فرم های اپلیکیشن گزینه ای دارند که میپرسه آیا از دوستان یا آشنایان شما کسی در شرکت ما کار میکنه یا قبلا کار میکرده؟؟ حتی برای شغلهایی که نیاز به تخصص بالایی ندارند نیز وجود معرف اولین حرف رو میزنه این چیزی که ما اینجا به وضوح میبینیم.
یک روش دیگه برای کار پیدا کردن اینه که یک استاد دانشگاه شمارو به یک شرکت معرفی کنه چون اینجور که تحقیقات چند ماهه من و همسرم نشون داده کسانی که شرکت هایی که نیاز به نیروی تخصصی دارند معمولا فقط با دانشگاهها کار میکنند و خوب یه جورایی تمام نیروهاشون رو از دانشگاه و اساتیدی که به اونها اعتماد دارند انتخاب میکنند مسلما این امر استثناهای کوچکی هم داره که ایشالا شما جزو اون استثاناهای نادر باشید که خارج از این سیستم وارد اون شرکت ها میشید که ظاهرا از بجه های مهاجرسرا قبلا کسانی بودند. روش دوم همونطور که واضحه از طریق تحصیل ممکن میشه که کمی مسیر طولانی است.
نتیجه اخلاقی: به شبکه های کاری و دوستی که در اینترنت فراوان هستند بپیوندید و لی عضویت کافی نیست حضور فعال داشته باشید این کار دو نتیجه خواهد داشت یکی اینکه گاهی شرکتها یی که به نیرو نیاز دارند به این شبکه های سر میزنند و دیگه اینکه در این شبکه ها میتونید دوستان قدیمی رو که الان در شرکت های خوب کار میکنند پیدا کرده و به عنوان معرف معرفی کنید. یکی از این شبکه های کاری که حتما شنیدید "لینکد این" هست.
http://www.linkedin.com/
این بود برنامه های مداد آبی تا برنامه بعدی خدا یارو نگهدارتان باد