مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - suntino - 2011-03-28

سلامSmile از دوستان عزیز سوالی داشتم من مجبور هستم در بدو ورود یه دو هفته ای رو در هتل بمونم تا بتونم خونه اجاره کنم. محل هایی که در سایت ها سرچ می کنم
plano و arlington هست منتها من نمی دونم کدوم قسمت از این دو منطقه جای امن و مناسبی است و هتل های مناسبی پیدا میشه کرد. اگه دوستان تجربه ای در این مورد داشته باشند و بگن ممنونم میشم.

RE: زندگی و کار در دالاس - Jav3 - 2011-03-28

(2011-03-28 ساعت 12:12)suntino نوشته:  سلامSmile از دوستان عزیز سوالی داشتم من مجبور هستم در بدو ورود یه دو هفته ای رو در هتل بمونم تا بتونم خونه اجاره کنم. محل هایی که در سایت ها سرچ می کنم

سلام دوست عزیز
اول بهتون تبریک میگم و امیدوارم همه چی خوب پیش بره.
در مورد موندن در هتل, توصیه میکنم یه جایی برین که آشپزخونه داشته باشه که بتونین خودتون غذا درست کنین که هزینه ها پایین تر بیاد, استودیو 6 گزینه خوبی میتونه براتون باشه
در مورد اجاره کردن خونه, شاید بتونین دو سه روزه پیدا کنین و معمولا اگه خیلی سخت نگیرین, احتیاج به دو هفته نداره.
نمیدونم اولین بار هست که اینجا میاین یا قبلا هم بودین, ولی برای گرفتن خونه باید نشون بدین که استطاعت مالی دارین. معمولا اگه دو برابر میزان کل اجاره(منظورم برای 6 یا دوازده ماه) توی حساب بانکی تون باشه قبول میکنن و گرنه یا باید اجاره چند ماه رو بدین یا یه co-signer داشته باشی یا نشون بدی که یه جایی داری کار میکنی. مدارک مالی از ایران هم اگه داری (همون که به سفارت نشون دادی) بیاری ضرر نداره. البته همه جا مثل هم نیست. بعضی جاها راحت تر میگیرین. بعضی جاها هم حتما سوشیال نامبر شما رو میخوان

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-03-28

(2011-03-28 ساعت 19:48)Jav3 نوشته:  
(2011-03-28 ساعت 12:12)suntino نوشته:  سلامSmile از دوستان عزیز سوالی داشتم من مجبور هستم در بدو ورود یه دو هفته ای رو در هتل بمونم تا بتونم خونه اجاره کنم. محل هایی که در سایت ها سرچ می کنم

سلام دوست عزیز
در مورد موندن در هتل, توصیه میکنم یه جایی برین که آشپزخونه داشته باشه که بتونین خودتون غذا درست کنین که هزینه ها پایین تر بیاد, استودیو 6 گزینه خوبی میتونه براتون باشه
در مورد اجاره کردن خونه, شاید بتونین دو سه روزه پیدا کنین و معمولا اگه خیلی سخت نگیرین, احتیاج به دو هفته نداره.
نمیدونم اولین بار هست که اینجا میاین یا قبلا هم بودین, ولی برای گرفتن خونه باید نشون بدین که استطاعت مالی دارین. معمولا اگه دو برابر میزان کل اجاره(منظورم برای 6 یا دوازده ماه) توی حساب بانکی تون باشه قبول میکنن و گرنه یا باید اجاره چند ماه رو بدین یا یه co-signer داشته باشی یا نشون بدی که یه جایی داری کار میکنی. مدارک مالی از ایران هم اگه داری (همون که به سفارت نشون دادی) بیاری ضرر نداره. البته همه جا مثل هم نیست. بعضی جاها راحت تر میگیرین. بعضی جاها هم حتما سوشیال نامبر شما رو میخوان

دوستان سلام
دوست عزیز همانطور که دوستمون jav گفتن درسته بهترین گزینه استودیو 6 هستش و احتیاجی هم به رزرو کردن نداره و اگه برای اومدن از فرودگاه خواستید شماره ای هست در خدمتتون میزارم برای تاکسی
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2011-03-29

(2011-03-28 ساعت 20:11)mahdis نوشته:  

سلام دوست عزیز

دوستان سلام
دوست عزیز همانطور که دوستمون jav گفتن درسته بهترین گزینه استودیو 6 هستش و احتیاجی هم به رزرو کردن نداره و اگه برای اومدن از فرودگاه خواستید شماره ای هست در خدمتتون میزارم برای تاکسی
موفق باشید

سلام به دوستان خوبم
من همراه با همسر و دختر 5 ساله ام 23 اردیبهشت داریم میایم به plano. راستش ما هم می خواهیم تا قبل از پیدا کردن خانه به یک سویت یا استودیو مناسب بریم اما مسئله دیگری را هم در نظر دارم و از دوستان کمک می خواهم. من راستش می خواهم در محلی سوئیت بگیرم که مدرسه خوبی در آن حوالی باشد که در همان روزهای اول بدون داشتن اتومبیل برای پیدا کردن منزل در همان حوالی اقدام کنم و از لحاظ خوب بودن مدرسه دخترم مشکلی نداشته باشم.
در ضمن اگر دوستان بچه دار محله ای را که در آن مدرسه خوب رو به عالی باشد معرفی نمایند ممنون میشوم.

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-03-29

Smileسلام دوستان
نهایت تشکر از همه عزیزان مطلع و بزرگوار این تالار ارزنده بخاطر کمکهای بی ریا شان
سوال:
" اگر همسری در وضعیت بارداری با شوهرش (کیس لاتاری)بنا به دلایلی در تاریخی مقرر وارد ایالات متحده (شهر دالاس و یا حومه)شود و در دوره 6 ماهه اقامت اولیه خواه ناخواه فرزندشان آنجا متولد شود آیا دولت فدرال یا ایالتی(تگزاس) ایشان را از بابت تسهیلات مالی زایمان یا کمک های دیگر اجتماعی تحت پوشش و حمایت قرار خواهند داد یا که باید از ایران به فکر هزینه های آن بوده باشند؟ "

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-03-29

(2011-03-29 ساعت 00:03)success نوشته:  
(2011-03-28 ساعت 20:11)mahdis نوشته:  

سلام دوست عزیز

دوستان سلام
موفق باشید

سلام به دوستان خوبم
من همراه با همسر و دختر 5 ساله ام 23 اردیبهشت داریم میایم به plano. راستش ما هم می خواهیم تا قبل از پیدا کردن خانه به یک سویت یا استودیو مناسب بریم اما مسئله دیگری را هم در نظر دارم و از دوستان کمک می خواهم. من راستش می خواهم در محلی سوئیت بگیرم که مدرسه خوبی در آن حوالی باشد که در همان روزهای اول بدون داشتن اتومبیل برای پیدا کردن منزل در همان حوالی اقدام کنم و از لحاظ خوب بودن مدرسه دخترم مشکلی نداشته باشم.
در ضمن اگر دوستان بچه دار محله ای را که در آن مدرسه خوب رو به عالی باشد معرفی نمایند ممنون میشوم.
سلام با ارزوی موفقیت
در جدول رنکینگ مدارس شهر های پلینو (غربش) فریسکو و کاپل دارای شرایط خیلی خوب هستند. من خودم فریسکو زندگی میکنم و پسرم اینجا مدرسه میره و خوب خیلی راضی هستیم. چون شهر نوساز هست و مدارس هم به همین ترتیب. ناظم مدرسه درجه دکترای اموزش داره!
به هر شکل اگر خواستید اینجا مستقر بشید من کمکتون میکنم برای مدرسه یا سایر موارد.
البته تاریخی که شما میگید باید برای سال تحصیلی بعدی ثبت نام کنید.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-03-29

(2011-03-29 ساعت 01:24)maxsupermax نوشته:  Smileسلام دوستان
نهایت تشکر از همه عزیزان مطلع و بزرگوار این تالار ارزنده بخاطر کمکهای بی ریا شان
سوال:
" اگر همسری در وضعیت بارداری با شوهرش (کیس لاتاری)بنا به دلایلی در تاریخی مقرر وارد ایالات متحده (شهر دالاس و یا حومه)شود و در دوره 6 ماهه اقامت اولیه خواه ناخواه فرزندشان آنجا متولد شود آیا دولت فدرال یا ایالتی(تگزاس) ایشان را از بابت تسهیلات مالی زایمان یا کمک های دیگر اجتماعی تحت پوشش و حمایت قرار خواهند داد یا که باید از ایران به فکر هزینه های آن بوده باشند؟ "
دوست عزیز نمیدونم این مورد به سلامتی مربوط به خودتون هست یا کلی.
به هر حال اگر 3 ماه وقت داشته باشید تا موعد زایمان راهی هست که با هزینه کم این کار رو انجام بدید. البته جزئیات زیادی داره. اگر امدنی بودید من کمک میکنم انجام بدید.
منظورتون رو از 6 ماه اقامت متوجه نشدم. در هر صورت بعد از زایمان تا 6 ماه نوزاد اجازه پرواز نخواهد داشت
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - suntino - 2011-03-29

از Jav3 و mahdis و و ساير دوستان كه در بحث شركت كردن و با راهنمايي هاشون به غناي بحث كمك كردم بسيار بسيار ممونوم
من براي بار اول هست كه ميام بنابراين سو شيال و حساب بانكي ندارم.
استوديو 6 متاسفانه در آرلينگتون نيست و فقط در پلينو هست Sad

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-03-29

(2011-03-29 ساعت 08:01)soheilbadami نوشته:  
(2011-03-29 ساعت 01:24)maxsupermax نوشته:  Smileسلام دوستان
سوال:
دوست عزیز نمیدونم این مورد به سلامتی مربوط به خودتون هست یا کلی.
به هر حال اگر 3 ماه وقت داشته باشید تا موعد زایمان راهی هست که با هزینه کم این کار رو انجام بدید. البته جزئیات زیادی داره. اگر امدنی بودید من کمک میکنم انجام بدید.
منظورتون رو از 6 ماه اقامت متوجه نشدم. در هر صورت بعد از زایمان تا 6 ماه نوزاد اجازه پرواز نخواهد داشت
موفق باشید.
سلام و سپاسsoheilbadamiSmile
سوالم کلی بود و منظورم اینکه برای هر کسی ممکن است پیش بیاید.امدنی هستند و شما رو مطلع خواهم کرد.واینکه ایشان برای اولین بار ورود خویش و همسرشان قصد دارند 6 ماه بمانند و بعد برگردند تا کارهای ایران رو سامان دهی کنند...(لطفا" مورد نداشتن اجازه پرواز برای فرزند 6 ماهه رو با مرجع برای همه توضیح دهید سپاسگزارم؟)
بی نهایت ممنونSmile

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2011-03-29

(2011-03-29 ساعت 07:49)soheilbadami نوشته:  سلام با ارزوی موفقیت
در جدول رنکینگ مدارس شهر های پلینو (غربش) فریسکو و کاپل دارای شرایط خیلی خوب هستند. من خودم فریسکو زندگی میکنم و پسرم اینجا مدرسه میره و خوب خیلی راضی هستیم. چون شهر نوساز هست و مدارس هم به همین ترتیب. ناظم مدرسه درجه دکترای اموزش داره!
به هر شکل اگر خواستید اینجا مستقر بشید من کمکتون میکنم برای مدرسه یا سایر موارد.

سلام دوست خوبم
متشکر از راهنمایی و قول مساعدتتون. لطف می کنید در رابطه با فریسکو و کاپل برام بیشتر توضیح بدهید. در ضمن هزینه اجاره منزل در آنها نسبت به پلینو چطور هست؟
با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-03-30

maxsupermax @
منظور از اجازه -موافقت پزشک کودک هست که معمولا توصیه ایشان به این شکل است . و چون پرده گوش در نوزاد
کامل نشده و در اثر فشار در پرواز اسیب پذیر خواهد بود .ولی اگر کسی با مسئولیت خود پرواز کند کسی جلوش را نخواهد گرفت. در ضمن ممکن است برخی پزشکان نظر دیگری هم داشته باشند. این مورد رو در ایران هم میتونند از پزشک جویا شوند.
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-03-30

(2011-03-29 ساعت 23:54)success نوشته:  
(2011-03-29 ساعت 07:49)soheilbadami نوشته:  سلام با ارزوی موفقیت

سلام دوست خوبم
متشکر از راهنمایی و قول مساعدتتون. لطف می کنید در رابطه با فریسکو و کاپل برام بیشتر توضیح بدهید. در ضمن هزینه اجاره منزل در آنها نسبت به پلینو چطور هست؟
با تشکر
کاپل شهرک بسیار خوبی هست در شمال فرودگاه ولی مشکل این هست که منزل اجاره ای یا اصولا اپارتمان کم هست و در نتیجه قیمت بالاست چون قیمت خانه هم بالاست. من نتونستم برای خودم موردی انجا پیدا کنم.
در مورد فریسکو شهر همجوار پلینو هست (شمالغرب ) و در حقیقت ادامه گسترش محدوده DFW است به سمت شمال و غرب و مرز اون با پلینو یک بزرگراه میباشد (121) و همینطور که میدونید این شهرها همه بهم چسبیده اند. از غرب و شمال هم به شهرهای کلونی و دنتون وصل میباشد.
شهر نوساز و خوبی هست و در حال گسترش. طبق امار خودشان در 2008 و 2009 بیشترین امار گسترش را در کل شهرهای امریکا داشته. امنیت واقعا خوبه و کلا شما حساب کنید که مشابه پلینو غربی است.
رنج اجاره هم تقریبا مشابه و شاید درصدی کمتر از پلینو باشد.
2 خوابه بین 750 تا 1100 $ و بسته به نقشه و موقعیت. برای ما 900 $ هست که حدود 100 متر است.شهرک ما از لحاظ دسترسی در موقعیت خیلی خوب هست.
حمل و نقل عمومی هنوز به فریسکو نرسیده و ممکن است در اواسط 2011 راه اندازی شود.( یعنی همون اتوبوسهای نصفه نیمه !)سطح قیمت خدمات و اجناس هم اندکی بالاتر از مناطق دیگر ممکن هست باشد.
این لینک هم مجله محلی فریسکو هست که برخی اطلاعات و مطالب رو میتونین ببینین.
www.friscostyle.com

موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-03-30

plano و arlington هست منتها من نمی دونم کدوم قسمت از این دو منطقه جای امن و مناسبی است و هتل های مناسبی پیدا میشه کرد. اگه دوستان تجربه ای در این مورد داشته باشند و بگن ممنونم میشم.

دوست عزیز.من ارلینگتن زندگی‌ می‌کنم.اینجا به خاطر استادیوم بزرگی که هست پر از هتل و متل.اگه سؤالی داشتید در خدمتم.سر خیابونی که زندگی‌ می‌کنم یه هتل هست شایدم متل باشه دقت نکردم اگه خواستید واستون قیمتش رو می‌پرسم

RE: زندگی و کار در دالاس - suntino - 2011-03-30

(2011-03-30 ساعت 09:05)sib 24 نوشته:  

دوست عزیز.من ارلینگتن زندگی‌ می‌کنم.اینجا به خاطر استادیوم بزرگی که هست پر از هتل و متل.اگه سؤالی داشتید در خدمتم.سر خیابونی که زندگی‌ می‌کنم یه هتل هست شایدم متل باشه دقت نکردم اگه خواستید واستون قیمتش رو می‌پرسم

سلام و تشكر از راهنمايي شما. راستش به جهت نزديكي به UTA فكر مي كنم كه بايد در arlington مستقربشم. اگه لطف بفرماييد و فرصتي دست داد اسم هتل و يا احيانا سايت اينترنتي هتل رو بفرماييد ممنون ميشم. در ضمن آيا براي 3 ماه در arlington آپارتمان براي اجاره پيدا ميشه كرد؟
پيشاپيش ممنون از پاسخ شماSmile

RE: زندگی و کار در دالاس - Spiritual - 2011-03-30

با تشکر از دوست عزیز
هیچ مشکلی برای پرواز شیرخوار سالم دو ماهه وجود نداره مگر موضوع کیپ شدن گوش بچه که اونهم تکنیک داره:
شیر دادن نوزاد هنگام تیک اف و فرود هواپیما که باعث تنظیم فشارهوا در گوش میانی طفل میشود.
پدر ومادر بچه در طول پرواز مرتب به خاطر خستگی ناشی از بعدمسافت پرواز نق میزنن که بچه نه.یک شیرخوارسالم حداقل پنجاه تا هفتاد درصد طول پرواز را خواب است وچیزی نمیفهمه.
لیمیت دو ماهگی شیرخوار برای پرواز هم به این دلیله که میگن زیر دوماهگی جابجا کردن شیرخوار حتی اگه باعث یک سرماخوردگی وتب ساده هم که بشه موجب برانگیختن پزشکان به انجام ازمایشات مکرر طبی جهت رد علل مهم عفونی در نوزاد ونهایتا ازار واذیت بچه ودست اخرصاحب بچه میشود.
خود ایر لاینها حتی شیرخواریک ماهه را هم اجازه پرواز میدهند.جای هیچ نگرانی برای نوزاد سالم وجود نداره و بیست ساعت پرواز خیلی راحت تر از یک مسافرت زمینی برای نوزاد هست.
نگران نباشید