مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-03-31

دوست عزیز.من ارلینگتن زندگی‌ می‌کنم.اینجا به خاطر استادیوم بزرگی که هست پر از هتل و متل.اگه سؤالی داشتید در خدمتم.سر خیابونی که زندگی‌ می‌کنم یه هتل هست شایدم متل باشه دقت نکردم اگه خواستید واستون قیمتش رو می‌پرسم
[/quote]

سلام و تشكر از راهنمايي شما. راستش به جهت نزديكي به UTA فكر مي كنم كه بايد در arlington مستقربشم. اگه لطف بفرماييد و فرصتي دست داد اسم هتل و يا احيانا سايت اينترنتي هتل رو بفرماييد ممنون ميشم. در ضمن آيا براي 3 ماه در arlington آپارتمان براي اجاره پيدا ميشه كرد؟
پيشاپيش ممنون از پاسخ شماSmile
[/quote]
چند روز آینده سایت هتل رو بهتون میگم.هنوز داخلش نرفتم.شما واسه ۳ماه (متل) بهترین گزینست واستون.چون دیگه احتیاج به خرید وسایل خونه هم ندارید.نزدیک دانشگاه UTA پر از خونه‌هایی‌ است که سایز کوچیک هستند و بیشتر دانشجو‌ها اجاره میکنند

RE: زندگی و کار در دالاس - rasarasa - 2011-03-31

(2011-03-30 ساعت 12:01)suntino نوشته:  
(2011-03-30 ساعت 09:05)sib 24 نوشته:  
(2011-03-28 ساعت 12:12)suntino نوشته:  سلامSmile از دوستان عزیز سوالی داشتم من مجبور هستم در بدو ورود یه دو هفته ای رو در هتل بمونم تا بتونم خونه اجاره کنم. محل هایی که در سایت ها سرچ می کنم
plano و arlington هست منتها من نمی دونم کدوم قسمت از این دو منطقه جای امن و مناسبی است و هتل های مناسبی پیدا میشه کرد. اگه دوستان تجربه ای در این مورد داشته باشند و بگن ممنونم میشم.

دوست عزیز.من ارلینگتن زندگی‌ می‌کنم.اینجا به خاطر استادیوم بزرگی که هست پر از هتل و متل.اگه سؤالی داشتید در خدمتم.سر خیابونی که زندگی‌ می‌کنم یه هتل هست شایدم متل باشه دقت نکردم اگه خواستید واستون قیمتش رو می‌پرسم

سلام و تشكر از راهنمايي شما. راستش به جهت نزديكي به UTA فكر مي كنم كه بايد در arlington مستقربشم. اگه لطف بفرماييد و فرصتي دست داد اسم هتل و يا احيانا سايت اينترنتي هتل رو بفرماييد ممنون ميشم. در ضمن آيا براي 3 ماه در arlington آپارتمان براي اجاره پيدا ميشه كرد؟
دوست عزیز من در تگزاس زندگی نمیکنم ولی چند ماه پیش داشتم برای یکی از دوستانم که به تگزاس میرفت برای هتل سرچ میکردم studio 6 راپیدا کردم که در آن ایالت شعبه های زیادی دارد ،الان سرچ کردم دیدم در ارلینگتون هم دارد . خوبیش اینست که اشپزخانه هم دارد و ارزان هم است و در ضمن اگر برای یک ماه بگیرید به شما تخفیف هم میدهد . خانواده دوست من یک ماهی آنجا زندگی کردند و راضی بودند. به نظرم شما هم میتوانید برای سه ماه زندگی به چنین گزینه ای فکر کنید چون دیگر درد سر وسیله خریدن را هم نخواهید داشت . این هم سایتش:

http://www.staystudio6.com

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-04-01

سلام مهاجران Smile
تاپیک "کار و زندگی در دالاس" داریم ولی اختصاصی برای تهیه محل سکونت (انواع شرایط: اجاره ای و یا رهن و خرید) سوا نداشته ایم.
( البته مطلعید که تگزاس-دالاس نشین های زیادی اعلام حضور وآمادگی کردند برای کمک به تازه واردین .دست گلشون درد نکنه.)
اما من بعنوان یه تازه وارد که به دالاس خواهم آمد حداقل برای اولین بار در تدارک کار آیا باید از شرایط و ضوابط اونجا مطلع باشم یا نه؟
عزیزانی که تو دالاس -فورت ورث - پلانو و ... اطراف و اکناف سکونت دارند اختصاصی (دالاس -فورت ورث - پلانو و ... )از تجربیات خودشون برای ما تازه وارد ها بنویسند از کارهاو نحوه انجام عملیات ریز آنها لطفا"
ممنونSmile

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-04-02

(2011-03-31 ساعت 09:32)suntino نوشته:  
(2011-03-31 ساعت 05:38)sib 24 نوشته:  دوست عزیز.من ارلینگتن زندگی‌ می‌کنم.اینجا به خاطر استادیوم بزرگی که هست پر از هتل و متل.اگه سؤالی داشتید در خدمتم.سر خیابونی که زندگی‌ می‌کنم یه هتل هست شایدم متل باشه دقت نکردم اگه خواستید واستون قیمتش رو می‌پرسم

چند روز آینده سایت هتل رو بهتون میگم.هنوز داخلش نرفتم.شما واسه ۳ماه (متل) بهترین گزینست واستون.چون دیگه احتیاج به خرید وسایل خونه هم ندارید.نزدیک دانشگاه UTA پر از خونه‌هایی‌ است که سایز کوچیک هستند و بیشتر دانشجو‌ها اجاره میکنند
[/quote]
با تشكر منتظر راهنمايي شما هستمSmile

[/quote]

سلام دوست عزیز.من رفتم هتل و واستون سوال کردم.گفتم دوستم برای ۲ماه اقامت در اینجا چقدر هزینش می‌شه.گفت زنگ بزنید به هتل و با شخصی‌ به اسم Niral صحبت کنید.
Tell:817 633 6311 Fax: 817 633 1082
Toll free: 800 472 6084
www.comfortsuites360north.com
[/align]

RE: زندگی و کار در دالاس - suntino - 2011-04-03

(2011-04-02 ساعت 09:17)sib 24 نوشته:  سلام دوست عزیز.من رفتم هتل و واستون سوال کردم.گفتم دوستم برای ۲ماه اقامت در اینجا چقدر هزینش می‌شه.گفت زنگ بزنید به هتل و با شخصی‌ به اسم Niral صحبت کنید.
Tell:817 633 6311 Fax: 817 633 1082
Toll free: 800 472 6084
www.comfortsuites360north.com
[/align]

سلام
sib 24 و rasarasa عزیز بی نهایت ممنون از راهنمایی شما و زحمتی که کشیدید
واقعا ممنونم Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2011-04-03

سلام

در مورد استودیو ۶

اگر در استودیو یا متل اقامت کنید برای رنت ماشین یا باز کردن حساب مشکل خواهید داشت. چون در واقع آدرس ندارید و آدرس متل آدرس ثابت و معتبر محسوب نمی‌شود.

بهتر است از قبل اطلاع داشته باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - suntino - 2011-04-05

با سلام خدمت کلیه دوستان
8 اپریل عازم هستم به شهر دالاس
از دوستان اگر در ایران کاری داشتید در خدمتیم
Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - mohamadb - 2011-04-08

سلام بر دوستان دالاس نشین
قبل از اینکه سوال خودم رو مطرح کنم باید خوشحالی خودم رو ابراز کنم که چنین جمع دوستانه ایرانی به مدد همت بچه های مهاجر سرا ایجاد شده.
وقتی که در ایران بودم همیشه از کسانی که از امریکا می امدند می شنیدم که مهاجران دیگر از کشورها ی دیگر دارای ارتباطات قوی با هم هستند و در هر زمینه ای به هر نحوی به تازه واردین کشور خودشون کمک می کنند وقتی که وارد امریکا شدم این موضوع برایم عینیت پیدا کرد
وقتی که با مهاجر سرا اشنا شدم و صحبت های اعضا رو خوندم خیلی خوشحال شدم که حرکتهایی هم در جامعه ایرانی داره ایجاد میشه.به هر حال همتتان استوار و راهتان پر رهرو باد
دوستان من :من در ایالت میزوری زندگی میکنم و قصد نقل مکان به دالاس رو دارم:
دوستان زیادی در مهاجر سرا مینویسند که ما به تازه واردها کمک مکنیم البته اگر ممکن باشه ودوستان حوصله جواب دادن به من رو داشته باشن دقیقا منظور شما چه نوع کمکی است؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-04-10

سلام بر تمامی دوستان گل
من و همسرم دالاس رو برای شروغ انخاب کردیم:
اگر خدا بخواد و قراره بیایم دالاس. و هیچ اشنایی هم در اونجا نداریم.
بیشتر از یک ماه نمیمونیم . تا زمانی که ssn رو بگیریم و برای پاس سفید هم اقدام کنیم که با توجه به تجربیات دوستان بین 2هفته تا یک ماه طول میکشه.
میخواهیم برگردیم ایران تا همه چیز رو مرتب کنیم و بعد برای همیشه بیام.
نگرانی ما اینه که وقتی از فرودگاه اومدیم کجا بریم؟؟ ایا میتونیم یه سوییت کوچیک برای یک ماه اجاره کنیم؟؟
با توجه به پست یکی از دوستان متل 6 برای یک ماه 1200 دلار میافته. اینکه نرخش از هتل بیشتر میشه!!!!!
شنیدم اگه ssn نداشته باشی نمیتونی خونه کرایه کنی؟؟
لطفا کمک کنید .چون هتل هم که نمیشه رفت.هزینه ها بالا میره
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - Mojhdeh - 2011-04-10

دوست عزیز فکر نمی کنم متل 6 (استودیو 6) از هتل گرونتر بشه به چند دلیل:
اول اینکه هزینه هتل خیلی بیشتر از این حرفهاست.
دوم اینکه شما تو هتل یا باید از رستوران هتل استفاده کنید یا اینکه تمام یکماه رو بیرون غذا بخورین در حالیکه تو استودیو 6 (با متل 6 اشتباه نگیرید چون متل آشپزخانه ندارد) شما اجاق گاز و یخچال فریزر و ظروف دارید و میتونید غذاهای ساده درست کنید که هزینه تون خیلی پایین میاد.
سوم اینکه تا جاییکه ما تحقیق کردیم و از بقیه دوستان هم سوال کردیم در دالاس بر خلاف لوس آنجلس آپارتمان مبله چندان متداول نیست و ضمنا آپارتمان اجاره ای برای مدت زیر سه ماه هم پیدا نمیشه. از طرفی برای شما که بعد از یکماه باید برگردین اصلا به صلاح نیست که بخواهید لوازم خونه بخرید. بنابراین بنظر میرسه برای شما بهترین گزینه همون استودیو 6 باشه.
البته من شنیدم بعضی خانواده ها هستن که یکی از اتاقهای خونه شون رو اجاره میدن اما آشپزخونه و بقیه چیزها مشترکه و قیمتش هم خیلی خیلی مناسب تر از هتل و متل و استودیو است اما متاسفانه اطلاعات بیشتری در این زمینه ندارم شاید بشه از اینترنت چنین چیزی رو سرچ کرد.
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-04-10

(2011-04-08 ساعت 06:39)mohamadb نوشته:  سلام بر دوستان دالاس نشین
قبل از اینکه سوال خودم رو مطرح کنم باید خوشحالی خودم رو ابراز کنم که چنین جمع دوستانه ایرانی به مدد همت بچه های مهاجر سرا ایجاد شده.
وقتی که در ایران بودم همیشه از کسانی که از امریکا می امدند می شنیدم که مهاجران دیگر از کشورها ی دیگر دارای ارتباطات قوی با هم هستند و در هر زمینه ای به هر نحوی به تازه واردین کشور خودشون کمک می کنند وقتی که وارد امریکا شدم این موضوع برایم عینیت پیدا کرد
وقتی که با مهاجر سرا اشنا شدم و صحبت های اعضا رو خوندم خیلی خوشحال شدم که حرکتهایی هم در جامعه ایرانی داره ایجاد میشه.به هر حال همتتان استوار و راهتان پر رهرو باد
دوستان من :من در ایالت میزوری زندگی میکنم و قصد نقل مکان به دالاس رو دارم:
دوستان زیادی در مهاجر سرا مینویسند که ما به تازه واردها کمک مکنیم البته اگر ممکن باشه ودوستان حوصله جواب دادن به من رو داشته باشن دقیقا منظور شما چه نوع کمکی است؟

دوست عزیز سلام
خب کمک جهت تهیه وسایل اولیه و پیدا کردن خانه ( در کل هر کاری که از دست بچه ها بر بیاد انجام میدن )
موفق باشید
(2011-04-10 ساعت 09:26)mitr.p نوشته:  سلام بر تمامی دوستان گل
من و همسرم دالاس رو برای شروغ انخاب کردیم:
اگر خدا بخواد و قراره بیایم دالاس. و هیچ اشنایی هم در اونجا نداریم.
بیشتر از یک ماه نمیمونیم . تا زمانی که ssn رو بگیریم و برای پاس سفید هم اقدام کنیم که با توجه به تجربیات دوستان بین 2هفته تا یک ماه طول میکشه.
میخواهیم برگردیم ایران تا همه چیز رو مرتب کنیم و بعد برای همیشه بیام.
نگرانی ما اینه که وقتی از فرودگاه اومدیم کجا بریم؟؟ ایا میتونیم یه سوییت کوچیک برای یک ماه اجاره کنیم؟؟
با توجه به پست یکی از دوستان متل 6 برای یک ماه 1200 دلار میافته. اینکه نرخش از هتل بیشتر میشه!!!!!
شنیدم اگه ssn نداشته باشی نمیتونی خونه کرایه کنی؟؟
لطفا کمک کنید .چون هتل هم که نمیشه رفت.هزینه ها بالا میره
ممنون
دوست عزیز سلام
به نظر منم بهترین گزینه متل 6 هست که آشپزخانه و کمی هم وسایل داره
ولی جاهای دیگه ای هم هستن که خونه یکماهه اجاره بدن
کاری و یا سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-04-10

دوستان اخر کدوم؟؟متل 6 اشپزخانه داره یا نه؟؟؟
میدونم استدیو 6 داره

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-04-10

(2011-04-10 ساعت 15:44)mitr.p نوشته:  دوستان اخر کدوم؟؟متل 6 اشپزخانه داره یا نه؟؟؟
میدونم استدیو 6 داره

سلام به همه دوستان
ببخشید من اشتباه گفتم استودیو 6 هم آشپزخانه داره و کمی هم وسایل داره
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-04-12

سلام بر دوستان دالاس نشین
تا اونجا که من فهمیدم دالاس کانتی هست.....
فرودگاه هم اسمش دالاس.فورت ورث هست.بین دالاس و فورت ورث(پس دالاس و فورت ورث هرکدوم دو شهر هستند)
حالا سوالم اینه که
1-بعضی ها میگن ما تو دالاس- فورت ورث(DFW) هستند.این یعنی چی؟؟!!!!

2- اداره مهجارت در کدوم شهره؟؟
=========================
3- انشا الله برای یک ماهی میام تا پاس سفید و SSN بگیریم . میریم متل .برای اینکه حساب بانکی باز کنیم مجبوریم ادرس ثابته یکی از دوستان خیییییییییییلی دورمون رو بدیم
من با سیستم بانکیشون اشنا نیستم. اگر فرضا پولی رو در بانک دالاس بذاریم ، با همون دفتر چه ای که بهمون دادند میتونیم پول برداشت کنیم؟؟
اگه برای چند روزی بخواهیم بریم شهر دیگه مثلا کالیفرنیا چه جوری در کالیفرنیا پول برداشت کنیم؟؟کارت اعتباری یا چیزری میدند؟؟(چون ما که متلیم قبض تل یا چیزی نداریم که نشون بدیم)
4-در پایان یک ماهی که میخواهیم برگردیم ایران ، میتونیم همه پولمون رو برداشت کنیم؟؟(فقط چند دلاری که حساب بسته نشه!!؟)

تا سوال های بعدی..WinkCool........مرسی مرسی مرسی

RE: زندگی و کار در دالاس - Mojhdeh - 2011-04-12

سلام دوست عزیز
ما شرایط مشابه شما رو داشتیم دو ماه تو متل زندگی کردیم. بانک CHASE رفتیم و صادقانه همه چیز و گفتیم یعنی گفتیم که در متل زندگی می کنیم و کار هم نمی کنیم که اصلا قبول نکردن برامون حساب باز کنن. بعد رفتیم بانک آو امریکا دیگه راجع به این مسائل صحبتی نکردیم فقط وقتی که آدرس مون رو پرسید آدرس خونه دوستمون رو دادیم و حساب بانکی رو باز کردیم. اینجا حساب که باز می کنین همون لحظه دو عدد دبیت کارت به شما و همسرتون می دن و از اون لحظه به بعد شما دیگه اصلا با اون شعبه که حساب باز کردین هیچ وابستگی ای ندارین و کلیه کارهای بانکی، خرید و .... با همون دو تا کارت ناقابل انجام میشه. با اینترنت هم حسابتون رو کنترل میکنین و بعضی پرداختها رو انجام میدین و اگر هم احیانا هر کار بانکی دیگه ای داشته باشین به هر کدام از شعب بانک در هر شهر و کشوری مراجعه کنین کارتون انجام میشه. در مورد سوال آخرتون: بانک آو امریکا قانونش اینطوریه که یا باید
- حداقل 1500 دلار پول همیشه تو حسابتون باشه
و یا باید
- حقوق بگیر جایی باشین که پول به حسابتون واریز بشه
در غیر این صورت یه مبلغی جریمه تون میکنه در نتیجه هم زمانی که آمریکا هستین و هم زمانی که به ایران بر میگردین باید به حداقل موجودی 1500 دلار در حسابتون فکر کنین
موفق باشید.
سلام دوست عزیر
ما شرایط مشابه شما رو داشتیم دو ماه تو متل زندگی کردیم. بانک CHASE رفتیم و صادقانه همه چیز و گفتیم یعنی گفتیم که در متل زندگی می کنیم و کار هم نمی کنیم که اصلا قبول نکردن برامون حساب باز کنن. بعد رفتیم بانک آو امریکا دیگه راجع به این مسائل صحبتی نکردیم فقط وقتی که آدرس مون رو پرسید آدرس خونه دوستمون رو دادیم و حساب بانکی رو باز کردیم. اینجا حساب که باز می کنین همون لحظه دو عدد دبیت کارت به شما و همسرتون می دن و از اون لحظه به بعد شما دیگه اصلا با اون شعبه که حساب باز کردین هیچ وابستگی ای ندارین و کلیه کارهای بانکی، خرید و .... با همون دو تا کارت ناقابل انجام میشه. با اینترنت هم حسابتون رو کنترل میکنین و بعضی پرداختها رو انجام میدین و اگر هم احیانا هر کار بانکی دیگه ای داشته باشین به هر کدام از شعب بانک در هر شهر و کشوری مراجعه کنین کارتون انجام میشه. در مورد سوال آخرتون: بانک آو امریکا قانونش اینطوریه که یا باید
- حداقل 1500 دلار پول همیشه تو حسابتون باشه
و یا باید
- حقوق بگیر جایی باشین که پول به حسابتون واریز بشه
در غیر این صورت یه مبلغی جریمه تون میکنه در نتیجه هم زمانی که آمریکا هستین و هم زمانی که به ایران بر میگردین باید به حداقل موجودی 1500 دلار در حسابتون فکر کنین
موفق باشید.